‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#576 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Ommadawn »

Diwan wrote:
Ommadawn wrote:A plaća li tebe neko za ove tekstove?
Mislim, nevezano za tematiku koju obrađuju nego postovi su baš epski, treba tu vremena da se napiše samo jedan pa kontam da ne bi bilo loše to i naplatiti.
Da, naravno - David Icke preko Baketa reptila i troglave aždaje zvano predsjedništvo :lol:
A de sad bez zajebancije, pošto je tema taka kaka jest, jesi ti čuo za slučaj da se 1972-e UFO pojavio nad Sarajevom? Navodno i nestalo struje taj dan u cijelom gradu.
Jedan nas je Sarajlija sa tim tušio prilikom svake pijanke, hajde da je jednom pa bi to i zaboravio ali jebi me ako nije najmanje 10 puta... Taman ostaviš gitaru da odmoriš prste a on ufati o tome.
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#577 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Diwan »

Ommadawn wrote:
Diwan wrote:
Ommadawn wrote:A plaća li tebe neko za ove tekstove?
Mislim, nevezano za tematiku koju obrađuju nego postovi su baš epski, treba tu vremena da se napiše samo jedan pa kontam da ne bi bilo loše to i naplatiti.
Da, naravno - David Icke preko Baketa reptila i troglave aždaje zvano predsjedništvo :lol:
A de sad bez zajebancije, pošto je tema taka kaka jest, jesi ti čuo za slučaj da se 1972-e UFO pojavio nad Sarajevom? Navodno i nestalo struje taj dan u cijelom gradu.
Jedan nas je Sarajlija sa tim tušio prilikom svake pijanke, hajde da je jednom pa bi to i zaboravio ali jebi me ako nije najmanje 10 puta... Taman ostaviš gitaru da odmoriš prste a on ufati o tome.
Nisam čuo to za Sarajevo, a i nisam ufolog, tako da ne znam ništa o tome, a što ne mora značiti da se nije desilo. Npr. ovaj slučaj vezano za Pan adriu, može se reći slobodno da je fantastičan slučaj, je tek 2012 dospio do javnosti, do ljudi koji se bave time. Toliko je bilo skriveno i zataškano.

Tko nije pogledao taj video obavezno da pogleda iz prve ruke iskustva ljudi sa tim + način na koje vlasti deal sa tim.

Još materijala vezano za sirene a toga ima sigurno dosta više:

http://www.beautiful-mermaid-art.com/am ... ology.html

https://en.wikipedia.org/wiki/Suvannamaccha

http://www.native-languages.org/mermaids.htm



User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#578 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Ommadawn »

Hoćeš reći da sirene postoje??
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#580 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Diwan »

Ommadawn wrote:Hoćeš reći da sirene postoje??
Zašto ne bi postojale i otkuda sav taj materijal u vezi njih ako nešto ne postoji? Ne može postojati riječ ako ne postoji i subjekat na koga se primjenjuje. Riječ čokolada duguje svoje postojanje čokoladi koja nije izmišljena već stvarna.

Mnoge tzv. legende i mitove dijele razni narodi - kao što vidiš u vezi sirena imaš slične priče iz Japana, Indija, indijanci, grčka ...

Ja znam da to izgleda suludo, ali mi živimo u matrici, duboko isprogramirani i uvjetovani, puni lažnih identifikacija koje nam društvo nameće, znanja i obrazovanja koje nam društvo nameće držeći nas u jednom mentalnom, duhovnom i intelektualnom zatvoru i kutiji. Ljudi ne vjeruju u mnogo što šta ali to ne znači da to ne postoji i obratno.

Znam da je ovo teške tema za veliku večinu ljudi i rijetko tko će povjerovati u takvo nešto jer smo preduslovljeni - to je istina, to je bajka ... Netko je poredao i napravio da se neke stvari proglase mitovima i legendama, ali večina tih stvari su dio tradicije naroda, a ne sistema i politika.

Raspitaj se kod starih ljudi o vilama, reći će ti da postoje, o nekom slučaju itd. One takođe potpadaju pod mitove. Ne može se nešto izmisliti. Sve ima svoju osnovu.

Postoji odgovor zašto se te stvari prikazuju kao mitovi i legende, zašto se daju odgovori na te pojave koji nisu istina, ali ne bih o tome ovdje.

Skoro sam naletio na neke emisije koje obrađuju te neke pojave vezane za Srbiju, dokumehtarnog tipa Srpske misterije, evo link za jednu od emisija koja se bavi vilama:

User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#581 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Ommadawn »

I vile postoje?
Uuu jebote.
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#582 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Diwan »

Ommadawn wrote:I vile postoje?
Uuu jebote.
Da, sta ćeš ...
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#583 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Ommadawn »

Diwan wrote:
Ommadawn wrote:I vile postoje?
Uuu jebote.
Da, sta ćeš ...
Osim Youtube klipova nekih adekvatnih dokaza o njihovom postojanju nema, kako po pitanju sirena tako i po pitanju vila.
Nema toga što se može tek tako sakriti.
User avatar
Arminovski
Posts: 1236
Joined: 30/09/2005 19:05
Location: Norma cluster

#584 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Arminovski »

Koje su boje vile i sirene? Bijelkinje? Crnkinje? Azijatkinje?
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#585 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Diwan »

Ommadawn wrote:
Diwan wrote:
Ommadawn wrote:I vile postoje?
Uuu jebote.
Da, sta ćeš ...
Osim Youtube klipova nekih adekvatnih dokaza o njihovom postojanju nema, kako po pitanju sirena tako i po pitanju vila.
Nema toga što se može tek tako sakriti.
Youtube je video, a to je medij koji sadržava podatke kao I bilo koji drugi medij – kao da postoji razlika između iste informacije pročitane ili ispisane na papiru I izgovorene putem videa.

Knjige mogu sadržavati I istinu I neistinu, isto tako kao I sve ostalo. Radi se o svjedočenjima ljudi koji su imali iskustva viđenja tih bića. Ne moraju sva biti sadržana na nekom mediju. Postoje I narodne predaje kojih je puna Bosna a I druge zemlje. Sirene nisu dio balkanskih predanja, ali zato jesu vile I druge neke pojave. Npr. moj rahmetli djed je imao iskustvo viđenja vila. Ne znam koji bi on motiv imao da izmšlja I laze. On nije izoloran slučaj. Postoje mnogi takvi slučajevi iz prošlosti. Zato kažem da se kod naših djedova, baka,nena mogu čuti price ili iz prve ruke ili iz bliske okoline.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#586 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Ommadawn »

Na Youtube ima video-klipova gdje govore ljudi kako su Bošnjaci otkopavali grobove u drugim krajevima i odnosili ih u područja oko Srebrenice i Žepe i tako su eto nastale masovne grobnice tamo.
U to trebamo vjerovati?
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#587 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Diwan »

Ommadawn wrote:Na Youtube ima video-klipova gdje govore ljudi kako su Bošnjaci otkopavali grobove u drugim krajevima i odnosili ih u područja oko Srebrenice i Žepe i tako su eto nastale masovne grobnice tamo.
U to trebamo vjerovati?
O tome ti i govorim - nekome će istina biti da nije bilo zločina u Srebrenici, i onda češ ih ti silno pokušavati da ubjediš u suprotno. Ljudi su programirani, a možda si i ti sa svojim nekim drugim uvjerenjima za koje mislis da su istinita.
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#588 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Diwan »

Mi živimo u matrici I pred nas su stavljene barikade, čuvari, štitovi, firewall-ovi kako informacije iz stvarnog svijeta ne bi doprle do nas.
Te informacije se obrađuju i pretvaraju u nešto drugo i obratno. Laž se pretvara u istinu, a istina u laž.
Te uslovljenosti matricom su veoma jake i možemo vidjeti primjere toga recimo na vjerskim temama.

Kod stvari tipa ove teme imamo čuvare u formi pojmova kao što su:
naučna fantastika
mitologija
legende
priviđenja ili priviđanje.

Možda bi se mogao naći još neki pojam, ali i ovo je više nego dovoljno.

Naučna fantastika kao žanr i pojava je jedan veliki vatrozid i moćni čuvar koji u sebe usisava mnoge stvarne pojave u svijetu i lijepi na njih teško izbrisivu etiketu i identifikaciju zvanu 'naučna fantastika'.

Termini mitovi i legende isto tako služe toj iako su oni dio folklora, tradicije i predanja ljudi i naroda, a ne svjesna manipulacija poput naučne fantastike, gdje se stanovništvo svjesno programiralo da pri stvarnom suočavanju sa nekim pojavama, automatski klikne na pojam' naučna fantastika' jer se unaprijed stvorio preduslov za to kroz razne medije – stripove, filmove, serije ....

Nas su već unaprijed programirali da znamo šta je fantastika a šta nije. Tako da kad dođe Diwan ili netko peti, onda on priča fantastiku, bajke, jer je nemoguće da to bude istina pošto smo već pelcovani sa pojmom 'naučna fantastika'.

Možda krajnji pojam je pojam priviđenja kada osoba sama sebi ne vjeruje da je nešto vidjela, pa ljudi prave budalu od nje, pa kažu ' Tebi se to priviđa' i ismijavaju je. Veliki broj ismijavanja vidimo na forumima, jer imamo posla sa ljudima koji su programirani, a večina je takva, te ljudi dobijaju razne etikete. Sam trend i proces ismijavanja i nastojanja diskreditacije je učinjen i započet od strane istih sila koje su stvorile gornje spomenute čuvare, kao krajnje sredstvo ne dozvoljavanja da se čuje istina.

Onda imamo zataškavanje i navođenje i predstavljanje nečega da izgleda kao nešto drugo od onoga što jeste. Izvrtanje stvarnosti i kao što sam ranije napisao predstavljanje onoga što je istina kao laž i obratno.

Odlična primjer za to je slučaj Kirstofera Kolumba i njegovo viđenje sirena i zapisivanje istog događaja u svoj dnevnik. Onda netko dođe u 21 vijeku i govori šta je on vidio ili nije. Taj netko drugi iz 21 vijeka ubjeđuje ljude šta je vidio Kolumbo. To se zove slijep pored očiju.
Ili ovi kada za ove poznate slučajeve suočavanja sa NLO kažu da se radilo o balonima ili nekim drugim pojavama.

Da ne zaboravim – postoje i prijetnje kao sredstvo i način zaustavljanje istine. To se moglo vidjeti u dokumentarcu Pan Adria, primjer zastrašivanja i zataškavanja.

I tako ....
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#589 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Diwan »

Još jedan odličan video o slučajevima vojnih incidenata sa NLO diljem svijeta, kao i nekim fazonima i trikovima kojima se služe u vezi zataškavanja.

Interesantan dio je vezan za NLO i nuklerana postrojenja:



Može se naći knjiga u pdf-u koja se spominje u emisiji od Leslie Kane
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#590 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Ommadawn »

Diwan wrote: Youtube je video, a to je medij koji sadržava podatke kao I bilo koji drugi medij – kao da postoji razlika između iste informacije pročitane ili ispisane na papiru I izgovorene putem videa.

Knjige mogu sadržavati I istinu I neistinu, isto tako kao I sve ostalo. Radi se o svjedočenjima ljudi koji su imali iskustva viđenja tih bića. Ne moraju sva biti sadržana na nekom mediju. Postoje I narodne predaje kojih je puna Bosna a I druge zemlje. Sirene nisu dio balkanskih predanja, ali zato jesu vile I druge neke pojave. Npr. moj rahmetli djed je imao iskustvo viđenja vila. Ne znam koji bi on motiv imao da izmšlja I laze. On nije izoloran slučaj. Postoje mnogi takvi slučajevi iz prošlosti. Zato kažem da se kod naših djedova, baka,nena mogu čuti price ili iz prve ruke ili iz bliske okoline.
Jesi cuo ti za biljku zvanu bunika?

To je biljka koja obicno raste blizu smetljista i blizu jaraka. Ima ostre listove i ruzan miris. Takodjer, sadrzi i neke sitne bobe. Ljudi su kuhali caj od te biljke vjerujuci u njeno ljekovito sredstvo a dozivljavali su halucinacije koje su znale cesto da dovedu do samopovredjivanja, nerijetko smrti.

Prije nekoliko godina upoznam jednog lika, porijeklom iz Dalmacije s kojim sam se kasnije sprijateljio. Nadinteligentan, smiren, pun humora i neke dobrote. Bilo mi je cudno sto ljeti nosi uvijek trenerku kada smo mi svi nosili sorceve ili bermude. I na moje pitanje zar mu nije vruce on mi u povjerenju dize nogavicu i kad sam mu vidio kvrgave potkoljenice, pune oziljaka, strava me spicila. Prica lik da kad je imao 16-17 godina sjedio sa drustvom i kako su eksperimentisali sa svim i svacim tada, culi su za buniku i njena halucogena svojstva pa rijesili da probaju. On prica da je vidio nekakve lavove sa krilima koji su ga ganjali te je on pokusavao da od njih pobjegne. Valjda je trcao preko nekog kamenjara, zbunja i trnja te nije ni osjetio nikakvu bol (obicno se to desava covjeku kad ga uhvati strah) i spasili su ga neki poznanici koji su pozvali hitnu. Nakon nekoliko dana je izasao iz bolnice.

Ne kazem da je tvoj djed koristio direktno buniku ali moglo se desiti da je sasvim nesvjesno konzumirao nesto od slicnog. Mak je takodjer nesto sto je izazivalo blage halucinacije.
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#591 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Diwan »

Ommadawn wrote:
Diwan wrote: Youtube je video, a to je medij koji sadržava podatke kao I bilo koji drugi medij – kao da postoji razlika između iste informacije pročitane ili ispisane na papiru I izgovorene putem videa.

Knjige mogu sadržavati I istinu I neistinu, isto tako kao I sve ostalo. Radi se o svjedočenjima ljudi koji su imali iskustva viđenja tih bića. Ne moraju sva biti sadržana na nekom mediju. Postoje I narodne predaje kojih je puna Bosna a I druge zemlje. Sirene nisu dio balkanskih predanja, ali zato jesu vile I druge neke pojave. Npr. moj rahmetli djed je imao iskustvo viđenja vila. Ne znam koji bi on motiv imao da izmšlja I laze. On nije izoloran slučaj. Postoje mnogi takvi slučajevi iz prošlosti. Zato kažem da se kod naših djedova, baka,nena mogu čuti price ili iz prve ruke ili iz bliske okoline.
Jesi cuo ti za biljku zvanu bunika?

To je biljka koja obicno raste blizu smetljista i blizu jaraka. Ima ostre listove i ruzan miris. Takodjer, sadrzi i neke sitne bobe. Ljudi su kuhali caj od te biljke vjerujuci u njeno ljekovito sredstvo a dozivljavali su halucinacije koje su znale cesto da dovedu do samopovredjivanja, nerijetko smrti.

Prije nekoliko godina upoznam jednog lika, porijeklom iz Dalmacije s kojim sam se kasnije sprijateljio. Nadinteligentan, smiren, pun humora i neke dobrote. Bilo mi je cudno sto ljeti nosi uvijek trenerku kada smo mi svi nosili sorceve ili bermude. I na moje pitanje zar mu nije vruce on mi u povjerenju dize nogavicu i kad sam mu vidio kvrgave potkoljenice, pune oziljaka, strava me spicila. Prica lik da kad je imao 16-17 godina sjedio sa drustvom i kako su eksperimentisali sa svim i svacim tada, culi su za buniku i njena halucogena svojstva pa rijesili da probaju. On prica da je vidio nekakve lavove sa krilima koji su ga ganjali te je on pokusavao da od njih pobjegne. Valjda je trcao preko nekog kamenjara, zbunja i trnja te nije ni osjetio nikakvu bol (obicno se to desava covjeku kad ga uhvati strah) i spasili su ga neki poznanici koji su pozvali hitnu. Nakon nekoliko dana je izasao iz bolnice.

Ne kazem da je tvoj djed koristio direktno buniku ali moglo se desiti da je sasvim nesvjesno konzumirao nesto od slicnog. Mak je takodjer nesto sto je izazivalo blage halucinacije.
Tako je, u pravu si ....
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#592 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Diwan »

Ommadawn wrote:
Diwan wrote: Youtube je video, a to je medij koji sadržava podatke kao I bilo koji drugi medij – kao da postoji razlika između iste informacije pročitane ili ispisane na papiru I izgovorene putem videa.

Knjige mogu sadržavati I istinu I neistinu, isto tako kao I sve ostalo. Radi se o svjedočenjima ljudi koji su imali iskustva viđenja tih bića. Ne moraju sva biti sadržana na nekom mediju. Postoje I narodne predaje kojih je puna Bosna a I druge zemlje. Sirene nisu dio balkanskih predanja, ali zato jesu vile I druge neke pojave. Npr. moj rahmetli djed je imao iskustvo viđenja vila. Ne znam koji bi on motiv imao da izmšlja I laze. On nije izoloran slučaj. Postoje mnogi takvi slučajevi iz prošlosti. Zato kažem da se kod naših djedova, baka,nena mogu čuti price ili iz prve ruke ili iz bliske okoline.
Jesi cuo ti za biljku zvanu bunika?

To je biljka koja obicno raste blizu smetljista i blizu jaraka. Ima ostre listove i ruzan miris. Takodjer, sadrzi i neke sitne bobe. Ljudi su kuhali caj od te biljke vjerujuci u njeno ljekovito sredstvo a dozivljavali su halucinacije koje su znale cesto da dovedu do samopovredjivanja, nerijetko smrti.

Prije nekoliko godina upoznam jednog lika, porijeklom iz Dalmacije s kojim sam se kasnije sprijateljio. Nadinteligentan, smiren, pun humora i neke dobrote. Bilo mi je cudno sto ljeti nosi uvijek trenerku kada smo mi svi nosili sorceve ili bermude. I na moje pitanje zar mu nije vruce on mi u povjerenju dize nogavicu i kad sam mu vidio kvrgave potkoljenice, pune oziljaka, strava me spicila. Prica lik da kad je imao 16-17 godina sjedio sa drustvom i kako su eksperimentisali sa svim i svacim tada, culi su za buniku i njena halucogena svojstva pa rijesili da probaju. On prica da je vidio nekakve lavove sa krilima koji su ga ganjali te je on pokusavao da od njih pobjegne. Valjda je trcao preko nekog kamenjara, zbunja i trnja te nije ni osjetio nikakvu bol (obicno se to desava covjeku kad ga uhvati strah) i spasili su ga neki poznanici koji su pozvali hitnu. Nakon nekoliko dana je izasao iz bolnice.

Ne kazem da je tvoj djed koristio direktno buniku ali moglo se desiti da je sasvim nesvjesno konzumirao nesto od slicnog. Mak je takodjer nesto sto je izazivalo blage halucinacije.
Tako je, u pravu si ....
Inok
Posts: 392
Joined: 27/01/2018 16:40

#593 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Inok »

Japanska princeza javno o civilizaciji koja živi duboko ispod zemlje sve pojašnjeno

https://slobodni.net/t113933/
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#594 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Diwan »

Inok wrote:Japanska princeza javno o civilizaciji koja živi duboko ispod zemlje sve pojašnjeno

https://slobodni.net/t113933/
Dobro, ti si ovdje postavio faktički slobodni.net i samu temu na toj stranici, a princezu si mogao postaviti sa youtube, sam video.

David Icke je netko tko uspješno zarađuje od ovih stvari i ja ga više smattram showman-om i poduzetnikom nego osobom koja ima uvid u neka zbivanja. Pokupi sa raznih strana neke ideje i onda to vješto prepakuje i prodaje.
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#595 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Diwan »

Diwan wrote:Još jedan odličan video o slučajevima vojnih incidenata sa NLO diljem svijeta, kao i nekim fazonima i trikovima kojima se služe u vezi zataškavanja.

Interesantan dio je vezan za NLO i nuklerana postrojenja:



Može se naći knjiga u pdf-u koja se spominje u emisiji od Leslie Kane
Odličan video koji se detaljnije bavi slučajevima NLO iznad nuklearnih postrojenja

User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50441
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#596 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Bloo »

Ja povremeno virnem ovdje, ispušim pola kutije i odem...
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#597 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Diwan »

Bloo wrote:Ja povremeno virnem ovdje, ispušim pola kutije i odem...
Neka te :thumbup:
User avatar
stari_rastafari
Posts: 1005
Joined: 11/03/2011 13:06

#598 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by stari_rastafari »

Ja bih da skrenem paznju: War Made Easy. Razmisljanje je vasa odgovornost... ;)
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#599 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Diwan »

Već sam pisao I postavljao videa od Klausa Done – dio jednog od predavanja sa vrlo interesantnim informacijama kao uvod u jednu drugu ličnost: Dr. Ernst Muldashev



Neki podaci o Muldashevu
Russian ophthalmologist Professor Ernest Muldashev is the first physician in the world that has performed a transplantation of an eye. He invented the biological material "alloplant" at the end of last century. The material was produced from tissues of dead people that passed through complex chemical processing in a laboratory. The human body does not reject these tissues, as it does sometimes with transplanted organs. This is exactly the feature of the alloplant that the professor uses. Thus his invention saved many people from eternal darkness. He said that the idea for the alloplant came from God. The Russian scientist is convinced that science and religion are two sides of human knowledge and that their interaction could reveal new horizons in front of science. That is why he organized four expeditions to India, Nepal and Tibet under the auspices of the UN’s International Academy of Science.

“All these expeditions had one question to answer and that was that I myself couldn’t understand fully my own invention. I simply don’t know enough about medicine on Earth. When you invent something, you should be aware of the philosophic fundament of the problems, then the medical one and finally the particular case – for instance eye surgery. And exactly the philosophic aspect, the different point of view towards everything existing pulls you to such expeditions in search of new knowledge. Generally, this new knowledge is the old knowledge that has been long forgotten. Above all, these are the mysteries of the great Tibetan medicine.”

Prof. Muldashev is a member of the American Academy of Ophthalmology and the International Academy of Science. He has developed over 80 completely new kinds of plastic surgeries and is the author of over 300 scientific researches that have been patented in Russia, the USA, Germany, France, Italy and Switzerland. His invention is revolutionary for regenerative surgery. Alloplants can be used in ophthalmology, as well as in oral and maxillofacial surgery, dentistry, plastic and chest surgery, neurosurgery, traumatology etc. The professor also claims that the alloplant can be useful in treatment of many incurable for the traditional medicine illnesses. Alloplant that fights stress and fear has also been invented in the Russian Eye and Plastic Surgery Center, created by the professor in the town of Ufa. Mr. Muldashev has traveled around some 40 countries, where he has operated many people with incurable diseases and many of the surgeries have been charitable
Dakle, radi se o čovjeku koji nije boranija, Meho ili Vujadin iz okoline Olova, već o priznatom medicinskom stručnjaku članom prestižnih svjetskih akademija. Nije isto kad o nekim stvarima govori on ili netko iz fotelje iz Ilijaša.

Našao sam samo jedan video u vezi njega na engleskom - ima dosta na ruskom tko zna:



http://ancients-bg.com/could-atlantean- ... ill-alive/

Uspio sam da nađem nekoliko tesktova prevedih sa ruskog jezika kao i jednu od njegovih knjiga 'Where do we come from'.
Može se nači pdf verzija knjige.

Uglavnom, priča koju spominje Klasu Dona u vezi njegovog iskustva sa Tibeta u prvom videu je jako interesantna i podsjetila me na Kur'ansku priču o spavačima iz pečine. Who knows ...

Dovoljan uvod za nekoga tko želi dalje da istražuje posebice što je sve u vezi sa majkom svih tajni i odgovorom na mnoge stvari.
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#600 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Diwan »

Novi članak u zadnjem izdanju History today magazina:
Mermaids and Mermen

Some of the most intelligent people in early modern Europe were convinced of the existence of merpeople.

Vaughn Scribner | Published in History Today Volume 68 Issue 5 May 2018
Cotton Mather penned a letter to the Royal Society in London dated 5 July 1716. Such an action was hardly out of the ordinary. The 53-year-old Boston naturalist often sent letters abroad detailing his scientific and philosophical findings. Yet the letter’s subject was somewhat curious. Titled ‘A Triton’, the seemingly simple note revealed a complicated admission: Cotton Mather’s sincere belief in the existence of merpeople..........
cijeli tekst:

https://www.historytoday.com/vaughn-scr ... and-mermen

Image
Post Reply