Teorije Zavjere prerasle u mainstream

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Point.
Posts: 27791
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#226 Re: Teorije Zavjere prerasle u mainstream

Post by Point. »

apsidejzi wrote: 27/08/2020 07:32
Point. wrote: 06/08/2020 10:35 Meni bi život bio dosadan da od do vjerujem u apsolutno sve što je zvanična verzija nečega, da ne preispitam neke stvari koje me zanimaju te da mi drugi kreiraju mišljenje i da njihovo mišljenje i stavove uzmem zdravo za gotovo.

Kao neko ko je odrastao uz The X-Files i Fox Muldera i Dana Scully rado poslušam neki podcast ili emisiju o Roswell padu, Area 51, ubistvo Kennedyja, napad 11 septembra, UFO slučajevima, missing 411 fenomenu, Mandela Efektu, the Skinwalker Ranch priči, navodnom Hitler bjekstvu u Argentinu, generalno paranormalne pojave pa i ove ekstremne i za mene totalni bs Ravna Zemlja teorija, ljudi gušteri, slijetanje na Mjesec, anti vakcine, čipovi-5G-nemakorone-Gates će nas čipovati sve priča poslušam i pogledam čisto da vidim i čujem i tu drugu stranu i šta imaju da ponude, kakve argumente.

Što ne znači da vjerujem u sve te priče i teorije, većina su bs ali lično od ovih teorija jedino za koje smatram teorijom zavjere su Kennedy ubistvo i 11.9 koje su po meni previše komplikovani a zvanična verzija previše jednostavna za progutati.
Pogledaj ovaj spisak sto si nabrojao! Ima li ista sto je vezano za nas i nasu svakodnevnicu? Samo americka preseravanja o njihovim lokalnim temama.
Što mora biti vezano za nas i našu svakodnevnicu?
belfy
Posts: 7690
Joined: 06/08/2007 09:00

#227 Re: Teorije Zavjere prerasle u mainstream

Post by belfy »

Point. wrote: 06/08/2020 10:35 Meni bi život bio dosadan da od do vjerujem u apsolutno sve što je zvanična verzija nečega, da ne preispitam neke stvari koje me zanimaju te da mi drugi kreiraju mišljenje i da njihovo mišljenje i stavove uzmem zdravo za gotovo.

Kao neko ko je odrastao uz The X-Files i Fox Muldera i Dana Scully rado poslušam neki podcast ili emisiju o Roswell padu, Area 51, ubistvo Kennedyja, napad 11 septembra, UFO slučajevima, missing 411 fenomenu, Mandela Efektu, the Skinwalker Ranch priči, navodnom Hitler bjekstvu u Argentinu, generalno paranormalne pojave pa i ove ekstremne i za mene totalni bs Ravna Zemlja teorija, ljudi gušteri, slijetanje na Mjesec, anti vakcine, čipovi-5G-nemakorone-Gates će nas čipovati sve priča poslušam i pogledam čisto da vidim i čujem i tu drugu stranu i šta imaju da ponude, kakve argumente.

Što ne znači da vjerujem u sve te priče i teorije, većina su bs ali lično od ovih teorija jedino za koje smatram teorijom zavjere su Kennedy ubistvo i 11.9 koje su po meni previše komplikovani a zvanična verzija previše jednostavna za progutati.
ovo podvuceno ne ide jedno sa drugim.
User avatar
Point.
Posts: 27791
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#228 Re: Teorije Zavjere prerasle u mainstream

Post by Point. »

belfy wrote: 27/08/2020 19:47
Point. wrote: 06/08/2020 10:35 Meni bi život bio dosadan da od do vjerujem u apsolutno sve što je zvanična verzija nečega, da ne preispitam neke stvari koje me zanimaju te da mi drugi kreiraju mišljenje i da njihovo mišljenje i stavove uzmem zdravo za gotovo.

Kao neko ko je odrastao uz The X-Files i Fox Muldera i Dana Scully rado poslušam neki podcast ili emisiju o Roswell padu, Area 51, ubistvo Kennedyja, napad 11 septembra, UFO slučajevima, missing 411 fenomenu, Mandela Efektu, the Skinwalker Ranch priči, navodnom Hitler bjekstvu u Argentinu, generalno paranormalne pojave pa i ove ekstremne i za mene totalni bs Ravna Zemlja teorija, ljudi gušteri, slijetanje na Mjesec, anti vakcine, čipovi-5G-nemakorone-Gates će nas čipovati sve priča poslušam i pogledam čisto da vidim i čujem i tu drugu stranu i šta imaju da ponude, kakve argumente.

Što ne znači da vjerujem u sve te priče i teorije, većina su bs ali lično od ovih teorija jedino za koje smatram teorijom zavjere su Kennedy ubistvo i 11.9 koje su po meni previše komplikovani a zvanična verzija previše jednostavna za progutati.
ovo podvuceno ne ide jedno sa drugim.
Poslušam zvaničnu verziju raznih teorija zavjere pa poslušam i drugu stranu i dođem do nekog svog zaključka. To što poslušam neke emisije teorija zavjere ne znači nužno da u njih vjerujem. Mislim da sam u kvotanom postu tako i napisao.
User avatar
apsidejzi
Posts: 8262
Joined: 25/05/2013 23:49

#229 Re: Teorije Zavjere prerasle u mainstream

Post by apsidejzi »

Point. wrote: 27/08/2020 09:14
apsidejzi wrote: 27/08/2020 07:32
Point. wrote: 06/08/2020 10:35 Meni bi život bio dosadan da od do vjerujem u apsolutno sve što je zvanična verzija nečega, da ne preispitam neke stvari koje me zanimaju te da mi drugi kreiraju mišljenje i da njihovo mišljenje i stavove uzmem zdravo za gotovo.

Kao neko ko je odrastao uz The X-Files i Fox Muldera i Dana Scully rado poslušam neki podcast ili emisiju o Roswell padu, Area 51, ubistvo Kennedyja, napad 11 septembra, UFO slučajevima, missing 411 fenomenu, Mandela Efektu, the Skinwalker Ranch priči, navodnom Hitler bjekstvu u Argentinu, generalno paranormalne pojave pa i ove ekstremne i za mene totalni bs Ravna Zemlja teorija, ljudi gušteri, slijetanje na Mjesec, anti vakcine, čipovi-5G-nemakorone-Gates će nas čipovati sve priča poslušam i pogledam čisto da vidim i čujem i tu drugu stranu i šta imaju da ponude, kakve argumente.

Što ne znači da vjerujem u sve te priče i teorije, većina su bs ali lično od ovih teorija jedino za koje smatram teorijom zavjere su Kennedy ubistvo i 11.9 koje su po meni previše komplikovani a zvanična verzija previše jednostavna za progutati.
Pogledaj ovaj spisak sto si nabrojao! Ima li ista sto je vezano za nas i nasu svakodnevnicu? Samo americka preseravanja o njihovim lokalnim temama.
Što mora biti vezano za nas i našu svakodnevnicu?
Zato sto ako pricamo a zavjeri svjetskih razmjera onda ona mora biti u cijelom svijetu a ne samo jednoj drzavi. SAD nije citav svijet i ne mogu samo tu posojati sumnjive stvari. Previse je lokalno. To sto se oni marketinski najvise eksponiraju ne znaci da su oni citav svijet. NLO bi trebao biti vidjen i u Bosni, i u Kazahstanu, i u Kongu. Ali se ne vidja.

Evo jucer, Pjanic se javlja po pitanju ubistva onog crnca u Americi. Kao podrzava NBA igrace. Zavjera americke policije i bjelaca protiv crnaca. Poziva na aprathejd. A ni rijeci da se kaze o aparthejdu koji je ocit u hercegovini gdje hrvatski vozac autobusa izbaci bosnjacku djecu iz istog, gdje imamo dvije skole pod jednim krovom. TO je aparthejd.

Sve ovo sto si ti nabrojao jesu zavjere ali ne u smislu kojem se predstavljaju. Stvari su mnogo jednostavnije nego se predstavljaju. Imas par interesnih skupina koji su profitirali dobro i zele to da sakriju. 11 septembar na primjer je donio mnogo novca od osiguravajucih kuca. Opralo se kamara para. Naravno da je to zavjera i naravno da su muslimani ispastali zbog toga ali to nije ni blizu onoga sto se potura u teorijama zavjera. Jedna obicna pljacka. Bas kao sto su FIkret, Fahrudin i Fadil opljackali drzavu za respiratore, tako su americki biznismeni opljackali osiguravajuce kuce ali i arapski svijet. Apsolutno istva stvar samo drugih razmjera. Nema tu nekih bauka i nuklearne fizike.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23274
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#230 Re: Teorije Zavjere prerasle u mainstream

Post by Sanjarko »

Kenedi je ziv, ko i Elvis.
User avatar
Point.
Posts: 27791
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#231 Re: Teorije Zavjere prerasle u mainstream

Post by Point. »

apsidejzi wrote: 28/08/2020 09:36
Point. wrote: 27/08/2020 09:14
apsidejzi wrote: 27/08/2020 07:32
Pogledaj ovaj spisak sto si nabrojao! Ima li ista sto je vezano za nas i nasu svakodnevnicu? Samo americka preseravanja o njihovim lokalnim temama.
Što mora biti vezano za nas i našu svakodnevnicu?
Zato sto ako pricamo a zavjeri svjetskih razmjera onda ona mora biti u cijelom svijetu a ne samo jednoj drzavi. SAD nije citav svijet i ne mogu samo tu posojati sumnjive stvari. Previse je lokalno. To sto se oni marketinski najvise eksponiraju ne znaci da su oni citav svijet. NLO bi trebao biti vidjen i u Bosni, i u Kazahstanu, i u Kongu. Ali se ne vidja.

Evo jucer, Pjanic se javlja po pitanju ubistva onog crnca u Americi. Kao podrzava NBA igrace. Zavjera americke policije i bjelaca protiv crnaca. Poziva na aprathejd. A ni rijeci da se kaze o aparthejdu koji je ocit u hercegovini gdje hrvatski vozac autobusa izbaci bosnjacku djecu iz istog, gdje imamo dvije skole pod jednim krovom. TO je aparthejd.

Sve ovo sto si ti nabrojao jesu zavjere ali ne u smislu kojem se predstavljaju. Stvari su mnogo jednostavnije nego se predstavljaju. Imas par interesnih skupina koji su profitirali dobro i zele to da sakriju. 11 septembar na primjer je donio mnogo novca od osiguravajucih kuca. Opralo se kamara para. Naravno da je to zavjera i naravno da su muslimani ispastali zbog toga ali to nije ni blizu onoga sto se potura u teorijama zavjera. Jedna obicna pljacka. Bas kao sto su FIkret, Fahrudin i Fadil opljackali drzavu za respiratore, tako su americki biznismeni opljackali osiguravajuce kuce ali i arapski svijet. Apsolutno istva stvar samo drugih razmjera. Nema tu nekih bauka i nuklearne fizike.
NLO se viđa u svim dijelovima svijeta. Ali sam reče, oni se marketinški najviše eksponiraju. Imaš u Zimbabveu poznati slučaj NLO, kao i u Engleskoj, Australiji, Rusiji itd.
User avatar
apsidejzi
Posts: 8262
Joined: 25/05/2013 23:49

#232 Re: Teorije Zavjere prerasle u mainstream

Post by apsidejzi »

Point. wrote: 28/08/2020 10:46 NLO se viđa u svim dijelovima svijeta. Ali sam reče, oni se marketinški najviše eksponiraju. Imaš u Zimbabveu poznati slučaj NLO, kao i u Engleskoj, Australiji, Rusiji itd.
Znas sta je jos zanimljivo? Zanimljivo je to da sto imamo kvalitetnije kamere na telefonima sve manje NLO se vidja.
User avatar
Point.
Posts: 27791
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#233 Re: Teorije Zavjere prerasle u mainstream

Post by Point. »

apsidejzi wrote: 28/08/2020 16:22
Point. wrote: 28/08/2020 10:46 NLO se viđa u svim dijelovima svijeta. Ali sam reče, oni se marketinški najviše eksponiraju. Imaš u Zimbabveu poznati slučaj NLO, kao i u Engleskoj, Australiji, Rusiji itd.
Znas sta je jos zanimljivo? Zanimljivo je to da sto imamo kvalitetnije kamere na telefonima sve manje NLO se vidja.
Ma dosta toga je fejk ili ima neko racionalno objašnjenje a ima i čudnih pojava. Pentagon je prije mjesec i nešto priznao i pustio u javnost par videa koja oni sami kažu da ne mogu objasniti.
belfy
Posts: 7690
Joined: 06/08/2007 09:00

#234 Re: Teorije Zavjere prerasle u mainstream

Post by belfy »

Point. wrote: 27/08/2020 21:33
belfy wrote: 27/08/2020 19:47
Point. wrote: 06/08/2020 10:35 Meni bi život bio dosadan da od do vjerujem u apsolutno sve što je zvanična verzija nečega, da ne preispitam neke stvari koje me zanimaju te da mi drugi kreiraju mišljenje i da njihovo mišljenje i stavove uzmem zdravo za gotovo.

Kao neko ko je odrastao uz The X-Files i Fox Muldera i Dana Scully rado poslušam neki podcast ili emisiju o Roswell padu, Area 51, ubistvo Kennedyja, napad 11 septembra, UFO slučajevima, missing 411 fenomenu, Mandela Efektu, the Skinwalker Ranch priči, navodnom Hitler bjekstvu u Argentinu, generalno paranormalne pojave pa i ove ekstremne i za mene totalni bs Ravna Zemlja teorija, ljudi gušteri, slijetanje na Mjesec, anti vakcine, čipovi-5G-nemakorone-Gates će nas čipovati sve priča poslušam i pogledam čisto da vidim i čujem i tu drugu stranu i šta imaju da ponude, kakve argumente.

Što ne znači da vjerujem u sve te priče i teorije, većina su bs ali lično od ovih teorija jedino za koje smatram teorijom zavjere su Kennedy ubistvo i 11.9 koje su po meni previše komplikovani a zvanična verzija previše jednostavna za progutati.
ovo podvuceno ne ide jedno sa drugim.
Poslušam zvaničnu verziju raznih teorija zavjere pa poslušam i drugu stranu i dođem do nekog svog zaključka. To što poslušam neke emisije teorija zavjere ne znači nužno da u njih vjerujem. Mislim da sam u kvotanom postu tako i napisao.
prvi put cujem da postoje zvanicne verzije teorije zavjera, jer one i nastaju spontano od ljudi koji pronadju neko svoje objasnjene dogadjaja koji se desio, pa onda sakupljaju istomisljenike. pocevsi od onih najglupljih, pa sve do onih koji nude odgovore na sve...

postoje li zaista te zvanicne verzije teorija zavjera i gdje se mogu naci?
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5638
Joined: 04/08/2020 19:22

#235 Re: Teorije Zavjere prerasle u mainstream

Post by -Chesterfield- »

Možda ova teorija?

Image
User avatar
Point.
Posts: 27791
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#236 Re: Teorije Zavjere prerasle u mainstream

Post by Point. »

belfy wrote: 28/08/2020 20:29
Point. wrote: 27/08/2020 21:33
belfy wrote: 27/08/2020 19:47
ovo podvuceno ne ide jedno sa drugim.
Poslušam zvaničnu verziju raznih teorija zavjere pa poslušam i drugu stranu i dođem do nekog svog zaključka. To što poslušam neke emisije teorija zavjere ne znači nužno da u njih vjerujem. Mislim da sam u kvotanom postu tako i napisao.
prvi put cujem da postoje zvanicne verzije teorije zavjera, jer one i nastaju spontano od ljudi koji pronadju neko svoje objasnjene dogadjaja koji se desio, pa onda sakupljaju istomisljenike. pocevsi od onih najglupljih, pa sve do onih koji nude odgovore na sve...

postoje li zaista te zvanicne verzije teorija zavjera i gdje se mogu naci?
Zvanična verzija događaja koje su kasnije postale razne teorije zavjera i slično. Npr Vorenova Komisija koja je zvanična verzija ubistva Kenedija a poslije su se nadovezale razne teorije zavjere tog slučaja.
belfy
Posts: 7690
Joined: 06/08/2007 09:00

#237 Re: Teorije Zavjere prerasle u mainstream

Post by belfy »

znaci postoje samo zvanicne verzije dogadjaja, ali ne i zvanicne teorije zavjera, jer se iz toga razviju mnoge. jesam dobro razumio?
User avatar
Point.
Posts: 27791
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#238 Re: Teorije Zavjere prerasle u mainstream

Post by Point. »

Zvanična verzija - Lee Harwey Oswald je sam na svoju ruku ubio Kennedyja.

Ne postoje zvanične teorije zavjera, nego razne vrste teorija. Da ga nije on ubio, da je bilo više pucača, da ga je ubila talijanska mafija, kubanci u egzilu, Sovjeti, FBI i još neke razne teorije. Ništa nije zvanično, samo naglabanja.

Tako i za 9/11, Roswell incident i još neki razni događaji.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23274
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#239 Re: Teorije Zavjere prerasle u mainstream

Post by Sanjarko »

Zvanicne zavjere. Ubistvo Julija Cezara, Mafija, ima ih jos.
belfy
Posts: 7690
Joined: 06/08/2007 09:00

#240 Re: Teorije Zavjere prerasle u mainstream

Post by belfy »

Point. wrote: 29/08/2020 09:51 Zvanična verzija - Lee Harwey Oswald je sam na svoju ruku ubio Kennedyja.

Ne postoje zvanične teorije zavjera, nego razne vrste teorija. Da ga nije on ubio, da je bilo više pucača, da ga je ubila talijanska mafija, kubanci u egzilu, Sovjeti, FBI i još neke razne teorije. Ništa nije zvanično, samo naglabanja.

Tako i za 9/11, Roswell incident i još neki razni događaji.
to vec zvuci bolje, jer sam reagovao na ovaj tvoj upis:
Point. wrote: 27/08/2020 21:33 Poslušam zvaničnu verziju raznih teorija zavjere pa poslušam i drugu stranu i dođem do nekog svog zaključka. To što poslušam neke emisije teorija zavjere ne znači nužno da u njih vjerujem. Mislim da sam u kvotanom postu tako i napisao.
Sanjarko wrote: 29/08/2020 10:05 Zvanicne zavjere. Ubistvo Julija Cezara, Mafija, ima ih jos.
jarane opet fulas. nije tema Zvanicne zavjere, nego Teorije zavjere. zavjera i teorija zavjere nije isto.
User avatar
Point.
Posts: 27791
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#241 Re: Teorije Zavjere prerasle u mainstream

Post by Point. »

Pogrešno sam se bio izrazio jebiga.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23274
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#242 Re: Teorije Zavjere prerasle u mainstream

Post by Sanjarko »

belfy wrote: 29/08/2020 14:42
Point. wrote: 29/08/2020 09:51 Zvanična verzija - Lee Harwey Oswald je sam na svoju ruku ubio Kennedyja.

Ne postoje zvanične teorije zavjera, nego razne vrste teorija. Da ga nije on ubio, da je bilo više pucača, da ga je ubila talijanska mafija, kubanci u egzilu, Sovjeti, FBI i još neke razne teorije. Ništa nije zvanično, samo naglabanja.

Tako i za 9/11, Roswell incident i još neki razni događaji.
to vec zvuci bolje, jer sam reagovao na ovaj tvoj upis:
Point. wrote: 27/08/2020 21:33 Poslušam zvaničnu verziju raznih teorija zavjere pa poslušam i drugu stranu i dođem do nekog svog zaključka. To što poslušam neke emisije teorija zavjere ne znači nužno da u njih vjerujem. Mislim da sam u kvotanom postu tako i napisao.
Sanjarko wrote: 29/08/2020 10:05 Zvanicne zavjere. Ubistvo Julija Cezara, Mafija, ima ih jos.
jarane opet fulas. nije tema Zvanicne zavjere, nego Teorije zavjere. zavjera i teorija zavjere nije isto.
Pa mnoge zvanicne zavjere su bile teorije dok se suprotno nije dokazalo. Cak sve su skoro bile teorije pa se vremenom pokazalo suprotno. USS Liberty itd. Neznam kako fulam. Mogu postaviti listu s Gugla teorija koje su se pokazale i dokazale kao zvanicne zavjere.

Ukuca se jednostavno Conspiracy theories that proved out to be true.

https://www.google.com/search?gws_rd=cr ... to+be+true

Evo sta se dobije.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23274
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#244 Re: Teorije Zavjere prerasle u mainstream

Post by Sanjarko »

Point. wrote: 29/08/2020 09:51 Zvanična verzija - Lee Harwey Oswald je sam na svoju ruku ubio Kennedyja.

Ne postoje zvanične teorije zavjera, nego razne vrste teorija. Da ga nije on ubio, da je bilo više pucača, da ga je ubila talijanska mafija, kubanci u egzilu, Sovjeti, FBI i još neke razne teorije. Ništa nije zvanično, samo naglabanja.

Tako i za 9/11, Roswell incident i još neki razni događaji.
Ma valjaju se gluposti samo tako, cak ponekad od strane agencija da se zataska sto sta. Kao recimo Abu Graib i sl.
espn
Posts: 1478
Joined: 27/06/2018 19:01

#245 Re: Teorije Zavjere prerasle u mainstream

Post by espn »

:thumbup: Procurile fotografije navodnih NLO-a koje su fotografisali američki vojni piloti

Image

https://www.klix.ba/vijesti/svijet/proc ... /201205005

Ako su to samo nove letjelice, kako to da su ih vidjali i prije 50 godina, i hiljadama godina unazad? Nekima treba dokaz o necemu o cemu se prica vec hiljadama godina... :lol:

Karakteristike NLO letjelica su naglo ubrzanje, naglo skretanje, letenje bez krila, niska vidljivost na radaru, mogucnost kretanja pod vodom i kretanja u vazduhu. Ko je mogao imati takvu tehnologiju prije 50 godina? Treba jos napomenuti da se krecu tri puta brze od F18 aviona. Moze li to dron ili balon, ptica? :-)
User avatar
drag_gost
Posts: 5532
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#246 Re: Teorije Zavjere prerasle u mainstream

Post by drag_gost »

Sanjarko wrote: 28/08/2020 09:42 Kenedi je ziv, ko i Elvis.
Cuj? Ti ga vidio?
User avatar
Sanjarko
Posts: 23274
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#247 Re: Teorije Zavjere prerasle u mainstream

Post by Sanjarko »

drag_gost wrote: 05/12/2020 16:09
Sanjarko wrote: 28/08/2020 09:42 Kenedi je ziv, ko i Elvis.
Cuj? Ti ga vidio?
:zzzz:
User avatar
drag_gost
Posts: 5532
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#248 Re: Teorije Zavjere prerasle u mainstream

Post by drag_gost »

Sanjarko wrote: 05/12/2020 17:24
drag_gost wrote: 05/12/2020 16:09
Sanjarko wrote: 28/08/2020 09:42 Kenedi je ziv, ko i Elvis.
Cuj? Ti ga vidio?
:zzzz:
:zzzz: :zzzz:
User avatar
Sanjarko
Posts: 23274
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#249 Re: Teorije Zavjere prerasle u mainstream

Post by Sanjarko »

drag_gost wrote: 05/12/2020 19:05 :zzzz: :zzzz:
Ironija. :?
Edvin21
Posts: 115
Joined: 12/06/2019 13:05
Location: https://najboljicitati.com/
Contact:

#250 Re: Teorije Zavjere prerasle u mainstream

Post by Edvin21 »

Evo Kinezi ostavili zastavicu na Mjesecu, a raja još ne vjeruje ni da su Ameri bili gore lol
Post Reply