Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
Russki
Posts: 19647
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#76 Re: Teorije zavera, bre.... pa opletite

Post by Russki »

To je to.

Sve ste upravu.
_tuta_bugarin
Posts: 59
Joined: 29/03/2020 09:58

#77 Re: Teorije zavera, bre.... pa opletite

Post by _tuta_bugarin »

'EPIDEMIJA ĆE POČETI NA KINESKOJ PIJACI...' Njemačka je sve znala jos 2012. godine'!

Zvanični dokument Bundestaga, objavljen 2013, br. 17/12051 tiče se mogućih epidemija i katastrofa, i daje preporuke kako država da reaguje na to

U emisiji „Walter Veith – Šta ima profesore“ (3. dio), u društvu voditelja Martina Smitha, prof. dr Walter Veith, istaknuti naučnik i uspješni pisac koji svojim predavanjima oduševljava ljude u Africi, Evropi, Americi i Australiji, ponudio je mogući odgovor na veliki broj pitanja, i upoznao gledaoce sa sadržajem dokumenta njemačke vlade iz 2012, koji izgleda kao nacrt pandemije korona virusa/SARS-KoV-2.

Dr Walter Veith je istakao da postoji mnogo knjiga i naročito filmova koju su „pripremali“ čovječanstvo na sve što danas preživljavamo, tako da i olako prihvatamo sve zakone koji se donose, trudeći se da budemo oprezni i odgovorni. On ističe i da je Njemačka već donijela značajne mjere u smislu restrikcije ljudskih prava, slobode udruživanja itd…

Podsjetio je da su njemački Institut za naučna istraživanja i društvenu politiku i dr Wolfgang Wodarg, ekspert u oblastima epidemiologije i respiratornih bolesti, izrazili čuđenje zbog načina na koji se koronavirus tretira i posebnih mjera koje se preduzimaju.

Zvanični dokument Bundestaga, objavljen 2013, br. 17/12051 tiče se mogućih epidemija i katastrofa, i daje preporuke kako država da reagira na to.

- Ovaj dokument liči na „obrazac onoga što se dešava u svetu, on odslikava ovo stanje, liči na scenario“, baš kao što su, po njemu, i brojni filmovi – scenariji mogućih ishoda događaja.

Ističe da je veoma simptomatično to što se procjene trajanja pandemije, perioda inkubacije, kao i broja žrtava koje je javno iznijela kancelarka Merkel – podudaraju sa procjenama u navedenom dokumentu, starom – 8 godina.

Dokument, naravno, predviđa i štetu koja će nastati usljed pandemije, sa posebnim osvrtom na sve privredne grane.

Kada je riječ o životnoj sredini i kulturnom naslijeđu – štete neće biti. U dokumentu se navodi da će privreda biti na velikom udaru, što ne znači da će stradati krupne kompanije. Naprotiv, uništenje očekuje male privrednike – bilo koji sitan, privatni biznis neće moći da opstane.

Predviđa se da neće biti ugroženi proizvođači nafte, električne energije, zaposleni u oblasti telekomunikacija, informative, nesmetano će raditi banke i berze… Ali, turizam i vazdušni saobraćaj će – praktično nestati!!! Automobili će postati osnovno prevozno sredstvo, budući da će vozila javnog prevoza biti tretirana kao potencijalna mjesta prenošenja virusa.

Ipak, najveće posljedice tvrdi Veith nastaće po ljudski rod, po svet – onakav kakav poznajemo.

Predviđaju se nemiri, neredi, građanska neposlušnost, velike političke i psihološke raznolikosti.

Dokument obiluje fascinantnim detaljima. Na primjer, predviđa se da će svijet pogoditi Modi-SARS korona virus – Kovi. Također, da će epidemija početi u februaru, te da će se iz Azije „preseliti“ u Sjevernu Ameriku i Evropu. Kao i da će posljedice biti velike, i pogoditi čitav svijet.

Posebno se tretira pitanje mjera koje će biti preduzete, i na prvom mjestu je, logično – karantin. A naročito – samoizolacija. Interesantno je da se u dokumentu ističe da će se različite zemlje na različite načine odnositi prema virusu, boriti sa njim, pa će i posljedice biti različite.

Dokument predviđa i mjere koje će dovesti do suzbijanja osnovnih ljudskih prava i sloboda, uključujući i pravo na privatnost u sopstvenom domu!!! Posljedice, u smislu društvenog života, biće astronomske.

- Drugim riječima, život će se potpuno promijeniti, bar na par godina - ocjenjuje Walter Veith.

Usljed bolesti doći će i do smanjenja proizvodnje hrane, što će svakako natjerati ljude na drugačiji model življenja. Novca će možda i biti, ali čemu služi novac ako su police prazne. A, predviđa se udar i na pravosudni sistem, budući da bi zbog kontrole broja ljudi na malom prostoru „valjalo“ ukinuti porotu. Tako da bi, u perspektivi, jedan čovjek-sudija samostalno donosio odluku šta je zakonito, a šta ne.

Oslanjajući se na sopstveno iskustvo, te na ponašanje populističkih političara i brojnu literaturu, dr Veith smatra da se mogu steći svi uslovi koji bi doveli do nove revolucije, slične onoj u Francuskoj.

Zakoni će zadirati u naše kuće, određivati gdje, kada i sa kim možemo da budemo…

- Ovaj dokument je nacrt koji se doslovce prati - zaključio je Veith.

https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/14 ... odine.html
User avatar
Russki
Posts: 19647
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#78 Re: Teorije zavera, bre.... pa opletite

Post by Russki »

Pa to se znalo davno.

Ali eto, vole ljudi da im se komanduje.
User avatar
konektovan
Posts: 40627
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#79 Re: Teorije zavera, bre.... pa opletite

Post by konektovan »

Dajte modulatori, tutu sklonite s foruma, zivota vam........ :mrgreen: :mrgreen:
tap3ah75
Posts: 5996
Joined: 07/09/2009 14:14

#80 Re: Teorije zavera, bre.... pa opletite

Post by tap3ah75 »

Raja, da sad kažu evo vakcina protiv korone i 100% nećeš oboliti od korone ako je primiš. Nikog se ne prisiljava, na dobrotvornoj je osnovi. Da li biste išli primiti vakcinu?

Da se razumijemo ne bi oni slagali, ko primi vakcinu ne bi se mogao zaraziti ovom covid 19, lijek bi bio pravi.


Ja ne bih.
:lol:
User avatar
dr_Evil
Posts: 12423
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#81 Re: Teorije zavera, bre.... pa opletite

Post by dr_Evil »

Super su sve te brojke samo sto nisu istinite. Kao sto rekoh vecina zemalja ne testira, ili tek sada pocinje masovnije da testira, mi zaista nemamo realnu sliku koliko je zarazenih, a koliko umrlih. Mozda je samo kina realan pokazatelj(ako hoce neko vjerovat brojkama) a kod njih je

3312/81554=4%

USA:

5112/215334=2.3%,

Njemacka:

931/77981=1.1%

Italija je zemlja za koju nemamo jos podatke, jos da se vidi koliko je to u odnosu na proslu godinu. Dovoljno je reci da je prosjek umrlih 79.4godine, a on puca brojke od 13%, pa to su ljudi koje obicna prehlada moze dokrajcit a ne jaca gripa.

Opet kazem ovo je samo testiranih, a koliko je pod izolacijom ili jednostavno ne osjeti simptome

Ne znam zasto lik sir ovakvu paniku. Kao sto rekoh na zapadu mlade ne testiraju.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12423
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#82 Re: Teorije zavera, bre.... pa opletite

Post by dr_Evil »

L3D3NA wrote: 01/04/2020 18:32
_tuta_bugarin wrote: 01/04/2020 17:55
salik79 wrote: 01/04/2020 16:35]

Prof. dr. Carsten Scheller, virolog:


https://www.pharmazeutische-zeitung.de/ ... s/seite/3/

"Prema Schelleru, korona je uporediva sa virusom gripe, i po pitanju smrtnih slucajeva izazvanih od strane oba virusa. Tokom jake epidemije gripe 2017/18 u Njemackoj je za osam sedmica umrlo 25000 ljudi od infektivne bolesti."
posalami ga

ukupno umre u sezoni gripe (oktobar-mart)
oko 17.000
stopa smrtnosti kod gripe 0,3%

Image
Image


za mjesec dana umrlo 12.500
stopa smrtnosti kod kineske gripe uzrokovane SARSom 2 cca 13%


Image
za glupe idiote, za glupe debile...
e moj ti, nije ni tebi lako s excelom i samim sobom :roll:
Sve je on procitao o virusima i sve nazvao glupim idiotima, samo ne shvata da se virus poznatih gripa izucava sto godina i zna se sta se ocekuje i kako da se suzbije, takodjer ne shvata da smo razvili prirodan imunitet na dosadasnje varijacije gripe. Svaki novi virus nas pokosi jer medicina ne zna kako da lijeci, a tijelo jos nema imunitet. PA ko strada oni sta su losijeg zdrastvenog stanja. Uporedjivati Covid sa prijasnjim verzijama SARS-a (iako jeste jedna od mutacija) je van svake pameti.
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#83 Re: Teorije zavera, bre.... pa opletite

Post by Diwan »

tap3ah75 wrote: 01/04/2020 22:07 Raja, da sad kažu evo vakcina protiv korone i 100% nećeš oboliti od korone ako je primiš. Nikog se ne prisiljava, na dobrotvornoj je osnovi. Da li biste išli primiti vakcinu?

Da se razumijemo ne bi oni slagali, ko primi vakcinu ne bi se mogao zaraziti ovom covid 19, lijek bi bio pravi.


Ja ne bih.
:lol:
Ali će prije toga stvoriti atmosferu da ćeš sam požuriti na spas :mrgreen:
User avatar
dr_Evil
Posts: 12423
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#84 Re: Teorije zavera, bre.... pa opletite

Post by dr_Evil »

Diwan wrote: 02/04/2020 08:38
tap3ah75 wrote: 01/04/2020 22:07 Raja, da sad kažu evo vakcina protiv korone i 100% nećeš oboliti od korone ako je primiš. Nikog se ne prisiljava, na dobrotvornoj je osnovi. Da li biste išli primiti vakcinu?

Da se razumijemo ne bi oni slagali, ko primi vakcinu ne bi se mogao zaraziti ovom covid 19, lijek bi bio pravi.


Ja ne bih.
:lol:
Ali će prije toga stvoriti atmosferu da ćeš sam požuriti na spas :mrgreen:
Pušći ti to. Jedan od razloga zasto sezonska gripa ne ubija ovoliko je zato sto stariji i kriticni dobiju vakcinu svake godine. MOji starci su prvi u safu svake godine kad je pelcovanje i nikad gripe nema.
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3467
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#85 Re: Teorije zavera, bre.... pa opletite

Post by Matijevic_Vlado »

User avatar
dr_Evil
Posts: 12423
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#86 Re: Teorije zavera, bre.... pa opletite

Post by dr_Evil »

eh e'o ga :D

https://www.index.hr/vijesti/clanak/ako ... 71396.aspx

novinar ko da mu je tuta u rodu
tap3ah75
Posts: 5996
Joined: 07/09/2009 14:14

#87 Re: Teorije zavera, bre.... pa opletite

Post by tap3ah75 »

dr_Evil wrote: 02/04/2020 10:43 eh e'o ga :D

https://www.index.hr/vijesti/clanak/ako ... 71396.aspx

novinar ko da mu je tuta u rodu
Bezveze je to.
Isto da pušaču poturiš papir da potpiše.
Ili onome ko voli pojest malo masnije.

Mada da mi vrate sve pare koje su mi odbili za zdravstvo i da mi više ni marke ne uzmu potpisao bih ja to.
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5951
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#88 Re: Teorije zavera, bre.... pa opletite

Post by studiorum_tuzlaensis »

Post napisan 14.03.2020. :)




Neće ovo stati ubrzo 6-10 mjeseci minimalno, pripremite se za život kakav prije niste vidjeli... :thumbup:
User avatar
mk ultra
Posts: 19519
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#89 Re: Teorije zavera, bre.... pa opletite

Post by mk ultra »

Image
User avatar
Dozer
Posts: 28398
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#90 Re: Teorije zavera, bre.... pa opletite

Post by Dozer »

Evo jos malo materijala koji pokazuje da postoje razne manipulacije javnoscu i gradjanima...

Ista slika kojom se prikazuje drama u bolnici, ali je jedna pod naslovom za Italiju, a druga za USA.

Image

Kao sto znamo, svega 6 ljudi kontrolise i posjeduje 90% svjetskih medija, a svi znamo da su mediji, TV i printani, a zatim i online, za vecinu ljudi najosnovniji izvor imformacija. Ostalo svima na slobodnu volju i mastu.
Iako ne treba puno ni znanja, a ni maste, pa da se shvati da se putem medija cijela planeta moze izmanipulisati u skladu sa zeljama vlasnika tih medija, ili onih koji im tako naloze.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23276
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#91 Re: Teorije zavera, bre.... pa opletite

Post by Sanjarko »

Moje teme ovdje na ovom forumu pobrisase, to nije teorija zavjere, to je realnost.

Predvidilo se dosta toga tim temama. Nazalost pisao sam ih sa mobitela pa nisam mogao da ih snimim kao sto to mogu na kompjuteru.

Da su ih zakljucali uredu bi bilo, ali obrisati ih nije uredu. Sloboda govora nestade lako tokom ovoga svega.

Smatram da nisam nista od pravila prekrsio, niti sam pozivao na nesto lose ili jos gore na nesto zlo.
s@mson
Posts: 894
Joined: 23/03/2007 10:50

#92 Re: Teorije zavera, bre.... pa opletite

Post by s@mson »

Sanjarko wrote: 06/04/2020 15:48 Moje teme ovdje na ovom forumu pobrisase, to nije teorija zavjere, to je realnost.

Predvidilo se dosta toga tim temama. Nazalost pisao sam ih sa mobitela pa nisam mogao da ih snimim kao sto to mogu na kompjuteru.

Da su ih zakljucali uredu bi bilo, ali obrisati ih nije uredu. Sloboda govora nestade lako tokom ovoga svega.

Smatram da nisam nista od pravila prekrsio, niti sam pozivao na nesto lose ili jos gore na nesto zlo.
Mislim da je to zavjera protiv tebe....
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#93 Re: Teorije zavera, bre.... pa opletite

Post by salik79 »

User avatar
Dope_Man
Posts: 7778
Joined: 03/06/2016 16:31

#95 Re: Teorije zavera, bre.... pa opletite

Post by Dope_Man »

Nikakva novost da mediji u trci da budu prvi koji ce objaviti vijest ne provjeravaju izvore grafike i/ili vijesti koju objavljuju. Svako ko je radio u bilo kojoj vecoj organizaciji zna da cesto jedan odjel nema pojma sta radi drugi, jednostavno je nemoguce sve povezati iako postoji vise nivoa nadredjenih.

Tako da uopste nije tesko zamisliti da neki lijevi radnik skine random sliku/video sa neta i ubaci kao grafiku u dnevnik jer nesto mora ici, a vremena nema puno daj ubaci bilo sta, nadajuci se da nece fuliti previse. Imali smo i slucajeve gdje su mediji stavljali slike iz igrica kao prikaz vojnih akcija i slicne provale. Uglavnom, ko poznaje funkcionisanje vecih organizacija, ukljucujuci i medije, prije ce reci da je neki low level radnik ubacio prvo sto mu je doslo pod ruku nego da je sef televizije, u dosluhu sa vlasnikom vise medija, dobio uputstvo da salje specificnu sliku. Da su u takvom dosluhu onda bi upravo pazili da ne plasiraju istu sliku sa potpisom dva razlicita mjesta.
neko_sa_strane
Posts: 2687
Joined: 04/04/2013 12:06

#96 Re: Teorije zavera, bre.... pa opletite

Post by neko_sa_strane »

Mene više brinu lažni filantropi poput Billa Gatesa i njihove sumanute ideje o čipovanju ljudi zbog tobožnje brige o njihovom identitetu i zdravlju. Već eksperimentišu nad beskućnicima u Texasu i u siromašnim korumpiranim državama poput Bangladeša. Đubrad se nada da će što više ljudi umrijeti od posljedica zaraze korona virusom kako bi na kraju preživjeli lakše pristali i na čipovanje uz vakcinu. Vakcinisanje bi bio uslov jer u suprotnom neće ti biti dozvoljeno ni da radiš, ulaziš u javne objekte i slično.
User avatar
black
Posts: 17168
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#97 Re: Teorije zavera, bre.... pa opletite

Post by black »

salik79 wrote: 06/04/2020 22:03
saliche druze, jel ti vjerujes u ovo :mrgreen:
allem_77
Posts: 3422
Joined: 17/09/2015 15:46

#98 Re: Teorije zavera, bre.... pa opletite

Post by allem_77 »

Znači hoće da nas pelcuju. :D
I da udare bar kod na desni guz.
User avatar
zemomak
Posts: 1686
Joined: 30/08/2008 14:47

#99 Re: Teorije zavera, bre.... pa opletite

Post by zemomak »

zna li neko jeli moguće napraviti virus u labu?
User avatar
zemomak
Posts: 1686
Joined: 30/08/2008 14:47

#100 Re: Teorije zavera, bre.... pa opletite

Post by zemomak »



e sad, da li je ovo tačno? :?: :?: :?:
Locked