Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
zubi
Posts: 5135
Joined: 16/07/2009 00:27

#10101 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by zubi »

Dozer wrote: 03/12/2021 10:12
zubi wrote: 02/12/2021 20:54
Haj ba ko da je to bitno , covjeku preko 70, sta on ima vise da zivi??

To je ta logika, zavrsio je svoje svakako... stoka sebicna je svuda oko nas...
Lupetas, po obicaju. Covjek mi je pravo drag, ljudina je, ali ne pricam uopste o tome. Poredjenje je nigdje veze.
Tacno, primjer ti je bio nidje veze... al svaki tvoj post je svakako na tom tragu, dvije godine pomaka nemas :thumbup:
gamer4ever
Posts: 684
Joined: 11/12/2012 12:52

#10102 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by gamer4ever »

Dozer wrote: 03/12/2021 10:10
Normalan sam, i realan. Covjek je prije korone bio u takvom stanju da je sve vec bilo vrlo upitno. Korona ce to mozda samo ubrzati, a mozda i nece. Isto to se moglo desiti i s obicnom prehladom, ili gripom. A i ne mora.
Poenta je u onome "sa" i "od" korone, kontas?
Kod korone toga nema. Ko god je pozitivan, automatski se podvodi pod umrle od korone.

Navodio sam primjer vlastite majke. Plucni i srcani bolesnik godinama, i po doktorskim rijecima svaka infekcija, ukljucujuci bukvalno i obicnu prehladu, za nju moze biti kraj. Ako dobije koronu, i umre, ona ce biti zavedena da je umrla od korone. Cak i ako sutra zaglavi u bolnici zbog svojih boljki, i tamo odobije koronu (sto je kod nas sansa 99%), opet ce je zavesti kao umrlu od korone.
Ali, da dodje s prehladom ili gripom, da nije pozitivna na koronu, onda bi bila zavedena kao umrla od srca ili kolapsa pluca radi urodjene mane.
Kontas razliku, i poentu?
Ne kontam poentu. Zna se od cega je neko umro. Ako kronicni bolesnik dodje u bolnicu i umre zbog svojih bolesti, klinicka slika ce biti drugacija nego ako umre od korone. Zna se kako i zasto umire kronicni bolesnik. Ne desava se da ne moze disati zbog infekcije. Umre zbog drugih razloga. Stvar je u tome da kronicni bolesnici imaju puno vecu sansu da razviju teski oblik korone. Ali ako je virus kriv za smrt, onda je to osoba umrla od korone, taman da bi zivila jos samo 7 dana bez korone. Jer nemamo kristalnu kuglu pa da znamo koliko ce osoba sa kronicnim bolestima jos zivjeti. Sta ako bi zivjela jos 7 godina ? Normalno da ju je onda usmrtila korona i skratila 7 godina zivota.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#10103 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by Sanjarko »

Moje obje nene/nane su umrle mlade u 50tim tokom rata. Dede/dide u 70tim. Oni su se relativno nazivili. Prosjecan zivotni vijek u bosni je 75 god., i to s tim da muskarci od toga zive manje za 3 god. Umro od poznanice od moje stare muz u 75toj god. Od Korone napisali. Kaze zena nije od toga. Kaze pjbali mu secer terapijom nekom drugom i zbog toga mozdani imao, jos na to sve Korona i starost, naravno da nije prezivio. Znaci 3 god., vise pozivio od prosjeka. Tragedija je naravno za njegovu porodicu i bliznje sto je umro, srecom se nije valjda puno napatio. Jer umro je za 7 dana.

Moj stari je umro u 66toj god., mozdani, nije imao Koronu, mjesec i pol, bolnica i ustanova, Ruhama, naspram ovog covjeka umro mlad, duze se mozda napatio itd.

Neshvacate ljudi da je to prirodan ciklus. Kad mlado umre, e to je tragedija, oko 75 god., nije.
breba
Posts: 1696
Joined: 19/01/2005 04:37

#10105 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by breba »

Image
breba
Posts: 1696
Joined: 19/01/2005 04:37

#10106 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by breba »

Image

:lol:
Odeš na par ovih desničarskih medija, komedija od vijesti.

P. S. Zašto ovi mediji redom koriste VELIKI FONT, kao da ti vrište u facu.

P. P. S. Nigdje nisam vidio toliko reklama za bitcoin kao na ovim stranicama. Vrlo interesantno.
°u°
Posts: 2676
Joined: 11/04/2013 08:49

#10107 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by °u° »

Ne spada u "teorije zavjere" ali oni koji su za će i ovo smjestiti ovdje. S direktne stranice FDA, 11. strana

https://www.fda.gov/media/153409/download
FDA wrote:VACCINES AND RELATED BIOLOGICAL PRODUCTS ADVISORY COMMITTEE BRIEFING DOCUMENT Meeting Date: 26 October 2021

COVID-19 continues to be a serious and potentially fatal or life-threatening infection for children and there is a significant unmet medical need in the 5 to <12 years of age population. Two primary doses of the 10 µg BNT162b2 vaccine given 3 weeks apart in 5 to <12 years of age have shown a favorable safety and tolerability profile, robust immune responses against all variants of concern and high VE against symptomatic COVID-19 in a period where the delta variant was predominant. The number of participants in the current clinical development program is too small to detect any potential risks of myocarditis associated with vaccination. Long-term safety of COVID-19 vaccine in participants 5 to <12 years of age will be studied in 5 post-authorization safety studies, including a 5-year follow-up study to evaluate long term sequelae of post-vaccination myocarditis/pericarditis. Israeli safety surveillance databases suggest that incidence rates of rare post-vaccination myocarditis peaks in individuals 16 to 19 years of age males and declines in adolescents 12 to 15 years of age. In addition, the dose for children 5 to <12 years of age is 1/3 of the dose given to older vaccinees (10 µg vs. 30 µg). Based on this information, it is reasonable to predict that post-vaccine myocarditis rates are likely to be even lower in 5 to <12 years of age than those observed in adolescents 12 to 15 years of age.
Image
Last edited by °u° on 11/12/2021 15:14, edited 1 time in total.
°u°
Posts: 2676
Joined: 11/04/2013 08:49

#10108 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by °u° »

Još malo teorija zavjere, ili kako nešto čija proizvodnja košta 76 penija uvaliti budali za 22£
Nekad se za ratno profiterstvo dobijao metak u ćelutak, i to po kratkom postupku

https://www.theguardian.com/uk-news/202 ... ofiteering

https://net.hr/danas/svijet/pfizer-suoc ... f6IGIYcl20
User avatar
pojedinac
Posts: 1453
Joined: 02/06/2006 19:02
Contact:

#10109 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by pojedinac »

Na pragu 2022-ge 21-vog vijeka.

Nikad više ljudi na svijetu nije posjedovalo, u do sada nama poznatoj ljudskoj istoriji, spravu takozvanu “pametni mobilni telefon” uz pomoć koje su u svakom trenutku na 2 klika blizu informacija.

Nikad pametnije sprave i sve gluplji ljudi.

:(
El_comadante
Posts: 7880
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#10110 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by El_comadante »

pojedinac wrote: 18/12/2021 14:46 Na pragu 2022-ge 21-vog vijeka.

Nikad više ljudi na svijetu nije posjedovalo, u do sada nama poznatoj ljudskoj istoriji, spravu takozvanu “pametni mobilni telefon” uz pomoć koje su u svakom trenutku na 2 klika blizu informacija.

Nikad pametnije sprave i sve gluplji ljudi.

:(
Nazalost.
adsubzero
Posts: 2994
Joined: 08/02/2013 15:52

#10111 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by adsubzero »

Nikad pristupacniji internet, a nikad vise teorija zavjera :roll:
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#10112 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by saint_mirad »

adsubzero wrote: 18/12/2021 17:43 Nikad pristupacniji internet, a nikad vise teorija zavjera :roll:
bolje je bilo ono vreme kad su bili dostupni samo režimski mediji. nije bilo teorija zavere, uvek se znalo da je istina samo ono što kažu na vestima. :run:
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#10113 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by Sanjarko »

Ma nema zavjera. Neudruzuju se mnogi ljudi zbog necega uopste. Radi poduhvata, cak i zlocinackih. Holokaust, UZP i genocid u Bosni i sl., nisu bile zavjere. Samim tim nema nikako ni ostalih zavjera i one se nedesavaju.

PS. Nekih dana gledao Tutankamon seriju. Svi mu radili o glavi i pravili mu zavjere. Jos prije cak 3.000 godina.
breba
Posts: 1696
Joined: 19/01/2005 04:37

#10114 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by breba »

saint_mirad wrote: 18/12/2021 19:43
adsubzero wrote: 18/12/2021 17:43 Nikad pristupacniji internet, a nikad vise teorija zavjera :roll:
bolje je bilo ono vreme kad su bili dostupni samo režimski mediji. nije bilo teorija zavere, uvek se znalo da je istina samo ono što kažu na vestima. :run:
Trebalo se samo zaroviti. Ko ne zna agoniju pretraživanja sa ove slike ispod, taj puno teze cijeni bilo kakav nauk.

Image
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44874
Joined: 29/12/2005 01:20

#10115 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by jeza u ledja »

Upravo zato sto postoji internet imamo ovoliko glupih ljudi….ili ce biti da su zbog interneta svi glupani izasli na povrsinu. :-?
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3467
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#10116 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by Matijevic_Vlado »

Image
User avatar
zubi
Posts: 5135
Joined: 16/07/2009 00:27

#10117 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by zubi »

Matijevic_Vlado wrote: 19/12/2021 08:13 Image
:lol: :lol: :lol:
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#10118 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by spinel_ »

jeza u ledja wrote: 19/12/2021 02:53 Upravo zato sto postoji internet imamo ovoliko glupih ljudi….ili ce biti da su zbog interneta svi glupani izasli na povrsinu. :-?
Steta sto je vet banovan. Uvijek je imao dobre i upozoravajuce informacije.
DonieBrasco
Posts: 15234
Joined: 31/08/2016 16:09

#10119 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by DonieBrasco »

Sta je glavna ili najaktuelnija zavjera kod vakcina - zasto ljudi odbijaju da se vakcinisu ?

Hajde razumljiva je bojaznost od ugrusaka koji se stvaraju ali rijetko ili nekih ostalih nus pojava po zdravlje to je OK i sasvim razumljivo da je nekoga strah.

Ali mimo toga ove teorije zavjera, sta je glavno, truju nas necim, sta ubrzgavaju u nas, sta je glavna teorija ili vise njih ?
BlackRiver
Posts: 418
Joined: 11/07/2012 10:36

#10120 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by BlackRiver »

[quote=DonieBrasco post_id=17794612 time=1640107852 user_id=331481]
Sta je glavna ili najaktuelnija zavjera kod vakcina - zasto ljudi odbijaju da se vakcinisu ?

Hajde razumljiva je bojaznost od ugrusaka koji se stvaraju ali rijetko ili nekih ostalih nus pojava po zdravlje to je OK i sasvim razumljivo da je nekoga strah.

Ali mimo toga ove teorije zavjera, sta je glavno, truju nas necim, sta ubrzgavaju u nas, sta je glavna teorija ili vise njih ?
[/quote]

Ja sam se 3 puta vakcinisao, ne iz straha od virusa nego da izbjegnem komplikacije u drzavi gdje zivim.

Mislim da vecina ljudi, ukljucujuci i mene, jednostavno ne smatra da je virus toliko opasan da bi se mogla opravdati sva ova ludnica u svijetu trenutno.

Uslovljavanja, zabrane, politicke igre moci...Sve to vec odavno nema veze sa brigom za zdravlje.
Nema tu nikakve teorije zavjere. Nije teorija da ce nekolicina na ovome jako dobro zaraditi, a da ce mnogi ostati bez icega.

Dodatna stvar koja mi smeta jeste da se vakcine pucaju bez ikakvog plana. Da booster, pa ako ne pomogne gruhamo jos jednu. Pa onda jos jednu.

Ako je tolika briga za zdravlje ljudi, zasto se onda ne poradi na edukaciji populacije o tome kako ojacati imunitet?

Uglavnom, previse lutanja i nelogicnosti da bi mene navelo da prihvatim bilo sta poslije ove zadnje doze.
Dado dijasporitus
Posts: 3176
Joined: 06/05/2005 23:08
Location: na baušteli
Grijem se na: Trčanje oko zgrade

#10121 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by Dado dijasporitus »

BlackRiver wrote: 21/12/2021 21:30
DonieBrasco wrote: 21/12/2021 18:30 Sta je glavna ili najaktuelnija zavjera kod vakcina - zasto ljudi odbijaju da se vakcinisu ?

Hajde razumljiva je bojaznost od ugrusaka koji se stvaraju ali rijetko ili nekih ostalih nus pojava po zdravlje to je OK i sasvim razumljivo da je nekoga strah.

Ali mimo toga ove teorije zavjera, sta je glavno, truju nas necim, sta ubrzgavaju u nas, sta je glavna teorija ili vise njih ?
Ja sam se 3 puta vakcinisao, ne iz straha od virusa nego da izbjegnem komplikacije u drzavi gdje zivim.

Mislim da vecina ljudi, ukljucujuci i mene, jednostavno ne smatra da je virus toliko opasan da bi se mogla opravdati sva ova ludnica u svijetu trenutno.

Uslovljavanja, zabrane, politicke igre moci...Sve to vec odavno nema veze sa brigom za zdravlje.
Nema tu nikakve teorije zavjere. Nije teorija da ce nekolicina na ovome jako dobro zaraditi, a da ce mnogi ostati bez icega.

Dodatna stvar koja mi smeta jeste da se vakcine pucaju bez ikakvog plana. Da booster, pa ako ne pomogne gruhamo jos jednu. Pa onda jos jednu.

Ako je tolika briga za zdravlje ljudi, zasto se onda ne poradi na edukaciji populacije o tome kako ojacati imunitet?

Uglavnom, previse lutanja i nelogicnosti da bi mene navelo da prihvatim bilo sta poslije ove zadnje doze.
Prve dvije vakcine uzeo bez puno predomisljanja ali za ovu trecu dijelim dosta tvojih misljenja. Poprilicno je sve haoticno i panicno izkomunicirano. Nema logike da se ista vakcina lupa za virus koji je debelo mutirao. Umjesto da se fokus stavi na modifikaciju vakcine svi pricaju o istom trecem pa i cetvrtom boosteru. COVID ce na kraju i postati kao gripa, bice potrebna godisnja sezonska vakcina i to godisnje modifikovana kao sto to imamo i sa vakcinom za gripu i to je to. Treba smanjiti paniku i vracati se nekoj normali.
User avatar
Dr Kova
Posts: 14576
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#10122 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by Dr Kova »

Pratim
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#10123 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by saint_mirad »

jako je indikativno da se odjednom pojavio ovaj system admim gentoo na temi o covidu i zaključao je iako nikad tamo ne zalazi, niti piše išta.

smatram da se radi o supresiji istine (niko nije prekršio pravila one teme da bi bila zaključana) i pokušaju getoizacije 'antivaksera' tako što će imat samo jednu temu - onu o teorijama zavere.

treba bit značajno slep pored očiju pa ne videti da su se teorije obistinile. ova tema je neadekvatna, trebamo temu istina o plandemiji.
Trappist
Posts: 4238
Joined: 12/09/2020 08:52

#10124 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by Trappist »

Moze li se znati sto je moderator (valjda, ne znam sta je onaj frajer koji nije slova napisao na onoj temi) zakljucao temu o koroni i stavio ovu kao alternativnu? Na onoj temi se jako rijetko spominjale teorije zavjere kao ovdje, pogotovo 5g, bil gejc i slicna sranja. Ja sam licno najvise dijelio clanke sa zvanicnih izvora ili najpopularnijih portala, i oko toga se vecinom vrtila rasprava. Kakve su ovo nebuloze sad ?
adsubzero
Posts: 2994
Joined: 08/02/2013 15:52

#10125 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by adsubzero »

saint_mirad wrote: 06/01/2022 15:39 jako je indikativno da se odjednom pojavio ovaj system admim gentoo na temi o covidu i zaključao je iako nikad tamo ne zalazi, niti piše išta.

smatram da se radi o supresiji istine (niko nije prekršio pravila one teme da bi bila zaključana) i pokušaju getoizacije 'antivaksera' tako što će imat samo jednu temu - onu o teorijama zavere.

treba bit značajno slep pored očiju pa ne videti da su se teorije obistinile. ova tema je neadekvatna, trebamo temu istina o plandemiji.
Eto sad si kao kod kuce :thumbup:
Locked