Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Moderator: O'zone

Locked
belfy
Posts: 7557
Joined: 06/08/2007 09:00

#9551 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by belfy »

dzelath wrote: 23/07/2021 16:51
belfy wrote: 23/07/2021 15:26 evo, o videu na prvu, pa cemo lagano nastaviti dalje:
lik na videu kaze da je svoje zakljucke izveo iz najnovijih publikacija. tri iz Amerike i jedna iz Danske. nigdje ne kaze koje. znas li ti o kojim publikacijama prica?

@dzelat, jesi nasao to pitanje koje sam preskocio?
I ti me zadeveras. Strana 376, moja prva poruka.
tamo ne stoji nikakvo pitanje... evo, kopirat cu sta si postavio:
dzelath wrote: 20/07/2021 23:18
belfy wrote: 20/07/2021 20:23
(ovdje odgovaram @vet -u)
bukvalno nigdje se ne pominju ni Pfizer ni vakcina u tekstu koji si postavio. ovo je vec drugi put da siris deziformacije i prepadas ljude neistinama. iduci put cu te prijaviti za sva tri slucaja pa da se igramo pa-pa... (a lako je provjeriti da li je ovo sto ja tvrdim tacno). pozdrav od fact checkera. :kakoste:
Pozdrav. Ja sam novi ovdje. Zainteresovala me tema pa sam malo citao i odlucio se ukljuciti. Citao sam i ja ovaj dokument koji je poslao i vidim da pise ovo:

DETECTION OF GRAPHENE IN AQUEOUS SUSPENSION SAMPLE"- On 06/10/2021 1 vial was received by courier, labeled with the following text:- “COMIRNATY™ .Sterile concentrate. COVID-19 mRNA. 6 doses afterdilution.- Discard date / time: PAA165994.LOT / EXP: EY3014 08/2021

Comirnaty je naziv za pfizer i biontech.
Link:

https://www.fiercepharma.com/marketing/ ... 19-vaccine

https://www.pharmaceutical-technology.c ... -forecast/

sta si ti mene ovdje pitao?
dzelath
Posts: 32
Joined: 29/09/2010 22:51

#9552 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by dzelath »

spinel_ wrote: 23/07/2021 08:42
jeza u ledja wrote: 23/07/2021 05:55 :lol: :lol:

Nedostajem ti vidim. :D

Pitam se ima li kakva studija o dugorocnim posljedicama Covida, cak i asimptomaticnog? Hmmm

Vidim ja, ti si jedan od ovih sa pricom o imunitetu. Vitamin D, zdrav zivot i to. Virus ne proizvodi rak, osim par vrsta. Bakterije ne zaustavljaju rad srca, valjda. Ali on se pita zasto pobogu ne moze to, a moze vakcina za virus. Misteri.

Fino ti u drustvu sa Nobelovcem, bivsim Fajzerasom i sa izumiteljem mRNA. Mi cemo sa onih hiljadu koji dodju na ta tri. Vecina odraslih ljudi u ozbiljnim zemljama se pelcovala. Sto je regija ozbiljnija, obrazovanija, to je pelcovanija. I tako i mi, jer kud svi tu i mali Mujo. Jel, mi smo glupi.
Ti si pametan. Ti u drustvo sa ajatolahovom dlakom i sa ravnozemljasima. U Alabami i u Arkansasu puno takvih. Tvoja raja. Za pet-deset godina cete vladati svijetom, sa 100-ohodisnjim Nobelovcem na celu. Taman da napravite lijek koji lijeci baju raka.

Jebiga sta mi znamo, nismo independent. Pijemo sta nam servira CNN i Bill Gates. Kad se za pet godina budemo hvatali za kvrgu koja ce nam izrasti na glavi sjeticemo se tvojih mudrih rijeci.

Oko mene maltene sve sto znam ljudi davno pelcovano. Mart, april (ostarilo se). Jebiga radim i druzim se sa glupim ljudima, ne znaju sta rade. Citaju gluposti, u zivotu dvije kriticke misli nisu sastavili, ne znaju nista o nauci, politici, medijima, prate najveca sranja na teveu. Sve tupan do tupana. Intelektualno, moralno, radno i estetski zakrzljali. Imunitet nikakav. I svo sa zebnjom samo iscekujemo nus pojave i kvrge na nezgodnim mjestima.

Big Pharma, Rusi, Kinezi, Indijci, Iranci, svi se udruzili da nas zajebu. Prodaju nam kurku, pobiju musterije. Paklen plan nema sta. NWO, eugenics i to.

cvrle zna. mi ne znamo

uf
Evo jos jedan koji pojma nema:
https://gloria.tv/post/xb91THUSz2624XZJizfizQ1T9

Ali znam tebe to ne zanima, sta on zna. Ustvari ne znas ni ko je ovaj. Nebitan lik jel tako?
Fauci je zakon. Zivio Fauci. Only Fauci. LongLiveFauci. Fauci4life. SiaomonoiFauci. ForzaFauci.
Meni ovaj video ima smisla. Vecina ljudi na svijetu se nije zarazila koronom jer se nas organizam i u proslosti susretao sa koronavirusima. Zbog toga i vecina ljudi na planeti nije bila pozitivna na koronu. Podsjetimo, od 7.9 milijardi, na koronu je pozitivno 190 miliona ili 2.5%. 97.5% ljudi na svijetu jos uvijek nije pozitivno registrovano na koronu. A nama govore stalno da je visoko zarazan.
dzelath
Posts: 32
Joined: 29/09/2010 22:51

#9553 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by dzelath »

belfy wrote: 23/07/2021 16:59
dzelath wrote: 23/07/2021 16:51

I ti me zadeveras. Strana 376, moja prva poruka.
tamo ne stoji nikakvo pitanje... evo, kopirat cu sta si postavio:
dzelath wrote: 20/07/2021 23:18

Pozdrav. Ja sam novi ovdje. Zainteresovala me tema pa sam malo citao i odlucio se ukljuciti. Citao sam i ja ovaj dokument koji je poslao i vidim da pise ovo:

DETECTION OF GRAPHENE IN AQUEOUS SUSPENSION SAMPLE"- On 06/10/2021 1 vial was received by courier, labeled with the following text:- “COMIRNATY™ .Sterile concentrate. COVID-19 mRNA. 6 doses afterdilution.- Discard date / time: PAA165994.LOT / EXP: EY3014 08/2021

Comirnaty je naziv za pfizer i biontech.
Link:

https://www.fiercepharma.com/marketing/ ... 19-vaccine

https://www.pharmaceutical-technology.c ... -forecast/

sta si ti mene ovdje pitao?
Konstatovao da se u onoj studiji spominje pfizer. Ti si govorio onom banovanom da se nigdje ne spominje i da lazne stvari postavlja. Jesil mislio na onaj pdf fajl?
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#9554 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by spinel_ »

jeza u ledja wrote: 23/07/2021 15:29 Taj strucnjak je na pocetku pandemije napravio svoj YT kanal i na njemu tusio o tome kako je ovo lazna pandemija. Mislim, ko to radi…

Ti mislis da su organizacije i drzave out to get you pa im zato i ne vjerujes.
Razlika izmedju lazne pandemije i toga da virus ne postoji je ogromna.
Naravno da se moze i sada polemisati da li je to sve bila prava pandemija. Po definiciji nije. Steta koju je zakljucavanje napravilo je ogromna.
A ti i slicni tebi ste odavno zauzeli stranu. Nemate sredine. Sve sto neko drugi objavi nije bitno i bit ce izvrgnut raznoraznim etiketama. Djaba vam bilo sta postavljati. Eto covjek ne prica ni o kakvim grafenima, cipovima ali sta on zna.
Koja bi mu uostalom bila svrha da laze i izmislja?
belfy
Posts: 7557
Joined: 06/08/2007 09:00

#9555 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by belfy »

@dzelath
ok, znaci ti si konstatovao, a ne pitao. drago mi je da smo i to rijesili.

a sada posto postavljas pitanja dalje podsjetio bih te da si sam rekao da treba prvo odgovoriti na ona prije postavljena, a ja sam tebe pitao sljedece:
belfy wrote: 22/07/2021 19:08 prvo izjavis da ti je zao sto je banovan covjek kojem ja u vise navrata pisem kako postavlja linkove i videe koji nemaju veze sa onim sto prica, a samo malo poslije ti izjavljujes ovakve stvari?
dzelath wrote: 22/07/2021 06:26 Zasto si mi ovo poslao? Ovdje se spominju neke nebuloze koje nisu izgovorene u videu.
dzelath wrote: 22/07/2021 09:55 Odgovorio sam u istoj poruci ali kako ne pišem puno na forumu pobjegao mi je taj dio gore iznad pod tvoj odgovor.

Ovo sto si ti poslao ne sadrzi nikakav puni video nego isti onaj video od 2 minuta i sva je paznja fokusirana na prici kako covjek nije rekao da ce vakcinisani pomrijeti u naredne 2 godine. Pa to covjek uopšte nije covjek rekao, niti ja. Ne znam cemu prica o desetoj stvari.
znaci i tebi smeta ako se postavljaju nebuloze koje nemaju veze sa onim o cemu se prica. pa mi reci koje je tvoje misljenje - da li si ti licemjer u ovom primjeru?
@spinel_, pogledah video i upitah te za jedan dio... eto sam par postova prije.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#9556 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by Sanjarko »

spinel_ wrote: 23/07/2021 17:41
jeza u ledja wrote: 23/07/2021 15:29 Taj strucnjak je na pocetku pandemije napravio svoj YT kanal i na njemu tusio o tome kako je ovo lazna pandemija. Mislim, ko to radi…

Ti mislis da su organizacije i drzave out to get you pa im zato i ne vjerujes.
Razlika izmedju lazne pandemije i toga da virus ne postoji je ogromna.
Naravno da se moze i sada polemisati da li je to sve bila prava pandemija. Po definiciji nije. Steta koju je zakljucavanje napravilo je ogromna.
A ti i slicni tebi ste odavno zauzeli stranu. Nemate sredine. Sve sto neko drugi objavi nije bitno i bit ce izvrgnut raznoraznim etiketama. Djaba vam bilo sta postavljati. Eto covjek ne prica ni o kakvim grafenima, cipovima ali sta on zna.
Koja bi mu uostalom bila svrha da laze i izmislja?
Pare da mlati, agendu da radi, i tako to.
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#9557 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by spinel_ »

belfy wrote: 23/07/2021 15:26 evo, o videu na prvu, pa cemo lagano nastaviti dalje:
lik na videu kaze da je svoje zakljucke izveo iz najnovijih publikacija. tri iz Amerike i jedna iz Danske. nigdje ne kaze koje. znas li ti o kojim publikacijama prica?
Ne znam o kojim publikacijama prica. Ali nema smisla da mu ne vjerujem. I tebi i meni nista te publikacije ne znaci jer nismo strucni da ih razumijemo. Zbog toga je on fino u video sve objasnio da i laiku neke stvari budu jasnije. Pregledao si video, zakljuci sam kome ces vjerovati.
Dead Man Walking
Posts: 6339
Joined: 28/05/2004 21:49

#9558 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by Dead Man Walking »

spinel_ wrote: 23/07/2021 18:12
belfy wrote: 23/07/2021 15:26 evo, o videu na prvu, pa cemo lagano nastaviti dalje:
lik na videu kaze da je svoje zakljucke izveo iz najnovijih publikacija. tri iz Amerike i jedna iz Danske. nigdje ne kaze koje. znas li ti o kojim publikacijama prica?
Ne znam o kojim publikacijama prica. Ali nema smisla da mu ne vjerujem. I tebi i meni nista te publikacije ne znaci jer nismo strucni da ih razumijemo. Zbog toga je on fino u video sve objasnio da i laiku neke stvari budu jasnije. Pregledao si video, zakljuci sam kome ces vjerovati.
Evo, pitao sam te vec pa nisi odgovorio, ako se imunitet mozs steci prirodnim putem i antitijelima za 4 sedmice, zasto je toliko ljudi pomrlo? Zasto nisu stekli imunitet? Ili mozda nisu pomrli?
dzelath
Posts: 32
Joined: 29/09/2010 22:51

#9559 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by dzelath »

belfy wrote: 23/07/2021 17:44 @dzelath
ok, znaci ti si konstatovao, a ne pitao. drago mi je da smo i to rijesili.

a sada posto postavljas pitanja dalje podsjetio bih te da si sam rekao da treba prvo odgovoriti na ona prije postavljena, a ja sam tebe pitao sljedece:
belfy wrote: 22/07/2021 19:08 prvo izjavis da ti je zao sto je banovan covjek kojem ja u vise navrata pisem kako postavlja linkove i videe koji nemaju veze sa onim sto prica, a samo malo poslije ti izjavljujes ovakve stvari?





znaci i tebi smeta ako se postavljaju nebuloze koje nemaju veze sa onim o cemu se prica. pa mi reci koje je tvoje misljenje - da li si ti licemjer u ovom primjeru?
Kao sto se moze zakljuciti meni smeta ali to nije razlog da ga sad neko banuje. Sto se onog banovanog tice ti si ga prijavio za nesto sto se ispostavilo da ipak nije tako. Spominje se u textu pfizer. Ako je covjek zbog toga banovan, nepravedno je.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44871
Joined: 29/12/2005 01:20

#9560 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by jeza u ledja »

spinel_ wrote: 23/07/2021 17:41
jeza u ledja wrote: 23/07/2021 15:29 Taj strucnjak je na pocetku pandemije napravio svoj YT kanal i na njemu tusio o tome kako je ovo lazna pandemija. Mislim, ko to radi…

Ti mislis da su organizacije i drzave out to get you pa im zato i ne vjerujes.
Razlika izmedju lazne pandemije i toga da virus ne postoji je ogromna.
Naravno da se moze i sada polemisati da li je to sve bila prava pandemija. Po definiciji nije. Steta koju je zakljucavanje napravilo je ogromna.
A ti i slicni tebi ste odavno zauzeli stranu. Nemate sredine. Sve sto neko drugi objavi nije bitno i bit ce izvrgnut raznoraznim etiketama. Djaba vam bilo sta postavljati. Eto covjek ne prica ni o kakvim grafenima, cipovima ali sta on zna.
Koja bi mu uostalom bila svrha da laze i izmislja?
Nisam rekao "sta on zna". Procitao sam o covjeku i lik je vodeci strucnjak. To sam procitao jos prije godinu dana, jer se ovaj spominjao i ranije. (isto kao i ovaj Nobelovac, ali eto ljudi poput tebe su uvjereni da nam otkrivaju toplu vodu sa ljudima godinu i po dana od pocetka pandemije).
Tokom ovih godinu i pol smo naucili da postoji manjina medju strucnjacima koji imaju suprotno misljenje od ostalih. Cesto se njihove izjave iskrivljuju, kao i izjave svih ostalih, i od toga pravi fama. A stvari nisu crno-bijele.
Medjutim, sto vise pandemija traje to su neke stvari poznatije i misljenja ovih ljudi manje bitna - jer rade kontra medjunarodnih pokusaja da se pandemija obuzda. U izvanrednom vremenu je jako tesko odrzati balans i pustati svima da imaju svoj glas.

Naravno da jeste u pitanju pandemija. Cuj po definiciji nije. :-)

Ja nisam zauzeo nikakvu stranu, na pocetku sam i ja mislio da se previse panici. Tokom pandemije sam vise puta nazvao kojekakve mjere debilnim, jer to jesu. Nenosenje maske sa samog pocetka je isto tako ocigledno bila suplja i meni je jasno zasto su nas obmanjivali. Nema tu strane, u pitanju je zdravlje ljudi.

Ti si iz nekog razloga uvjeren da se nama svima boca, zatvara i da nam je ceif nosati brnjice.
User avatar
GAU8
Posts: 9128
Joined: 05/01/2011 09:18

#9561 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by GAU8 »

Tesla Edison wrote: 22/07/2021 10:03
GAU8 wrote: 21/07/2021 22:47

Koji argument zelis pored same liste sastojaka vakcine, svega ti??? :-) :-) :-)

Treba stvari nazvati pravim imenom. Ovo nisu klasicni teoreticari zavjere, vec ciljani siritelji dezinformacija, na koje se onda nakalemi hrpa budala i imas problem da danas recimo evropa mora moliti ljude da se vakcinisu.

Argumenti tu ne pomazu
Sama evropa je kriva za to. Eto im radikalni liberalizam koji zagovaraju. Daš majmunima izbor i evo šta dobiješ.

Zato fino to treba loviti po ulici, vreća na glavu i bocati. Nema hoćeš-nećeš, nego moraš.
Nije po mom mišljenju to u pitanju. Prije mislim da je kriva ruska cyber-armija koja jebe koncept zapadnih zemalja već deceniju preko soc. medija
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#9562 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by saint_mirad »

kad nemaš racionalno objašnjenje samo okrivi ruse. :lol:
User avatar
drag_gost
Posts: 5509
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#9563 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by drag_gost »

saint_mirad wrote: 24/07/2021 09:44 kad nemaš racionalno objašnjenje samo okrivi ruse. :lol:
Bolje i to nego kao ti - reptile. :lol:
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#9564 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by Tesla Edison »

Ma otvoriti sezonu lova na antivaksere i samo bocati bez pitanja.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#9565 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by salik79 »

drag_gost wrote: 24/07/2021 10:46
saint_mirad wrote: 24/07/2021 09:44 kad nemaš racionalno objašnjenje samo okrivi ruse. :lol:
Bolje i to nego kao ti - reptile. :lol:
Tamam i da je tacno da mirad okrivljuje reptile, to je samo jedan forumas, a ovamo je rijec o grebenom drzavnom aparatu, o vladi jedne zemlje koja sebe voli nazivati nekakvom "predvodnicom slobodnog svijeta" i tako to...
User avatar
drag_gost
Posts: 5509
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#9566 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by drag_gost »

salik79 wrote: 24/07/2021 12:57
drag_gost wrote: 24/07/2021 10:46

Bolje i to nego kao ti - reptile. :lol:
Tamam i da je tacno da mirad okrivljuje reptile, to je samo jedan forumas, a ovamo je rijec o grebenom drzavnom aparatu, o vladi jedne zemlje koja sebe voli nazivati nekakvom "predvodnicom slobodnog svijeta" i tako to...
Tamam i da je tacno da mirad okrivljuje reptile, opet sta mislis koliko je vise onih koji se hvataju za glavu zbog nedavanja vakcina djeci, nego onih koji to rade zbog davanja?
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#9567 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by saint_mirad »

tamam nije tačno da mirad uvek okrivljuje reptile. :D
User avatar
drag_gost
Posts: 5509
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#9568 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by drag_gost »

saint_mirad wrote: 24/07/2021 13:22 tamam nije tačno da mirad uvek okrivljuje reptile. :D
A uvijek?
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#9569 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by salik79 »

drag_gost wrote: 24/07/2021 13:18
salik79 wrote: 24/07/2021 12:57

Tamam i da je tacno da mirad okrivljuje reptile, to je samo jedan forumas, a ovamo je rijec o grebenom drzavnom aparatu, o vladi jedne zemlje koja sebe voli nazivati nekakvom "predvodnicom slobodnog svijeta" i tako to...
Tamam i da je tacno da mirad okrivljuje reptile, opet sta mislis koliko je vise onih koji se hvataju za glavu zbog nedavanja vakcina djeci, nego onih koji to rade zbog davanja?
Evo iz licnog primjera: neuporedivo manje sam imao glavobolje zbog toga s djetetom koje nisam vakcinisao nego s djetetom kojeg jesam.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55471
Joined: 15/12/2008 16:53

#9570 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by ultima_palabra »

A jel tacno da ruska vlada zaposljava armiju internet trolova?

Nedavno sam slusao prilog o tome kako su pokusali destabilizirati Latviju tako sto su prosirili laz da je najprodavanija knjiga u toj drzavi Mein Kampf :-)
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#9571 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by saint_mirad »

ultima_palabra wrote: 24/07/2021 13:43 A jel tacno da ruska vlada zaposljava armiju internet trolova?

Nedavno sam slusao prilog o tome kako su pokusali destabilizirati Latviju tako sto su prosirili laz da je najprodavanija knjiga u toj drzavi Mein Kampf :-)
bilo čija vlada upošljava armiju internet trolova. internet ratovanje je u trendu.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55471
Joined: 15/12/2008 16:53

#9572 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by ultima_palabra »

saint_mirad wrote: 24/07/2021 13:51
ultima_palabra wrote: 24/07/2021 13:43 A jel tacno da ruska vlada zaposljava armiju internet trolova?

Nedavno sam slusao prilog o tome kako su pokusali destabilizirati Latviju tako sto su prosirili laz da je najprodavanija knjiga u toj drzavi Mein Kampf :-)
bilo čija vlada upošljava armiju internet trolova. internet ratovanje je u trendu.
Napredne drzave ne rade takve stvari, nema potrebe za tim.

Kad se sluze tim protiv jedne male i nebitne Latvije, sasvim logicno je i da sire lazi protiv vakcinacije u zapadnim zemljama.
User avatar
drag_gost
Posts: 5509
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#9573 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by drag_gost »

salik79 wrote: 24/07/2021 13:29
drag_gost wrote: 24/07/2021 13:18

Tamam i da je tacno da mirad okrivljuje reptile, opet sta mislis koliko je vise onih koji se hvataju za glavu zbog nedavanja vakcina djeci, nego onih koji to rade zbog davanja?
Evo iz licnog primjera: neuporedivo manje sam imao glavobolje zbog toga s djetetom koje nisam vakcinisao nego s djetetom kojeg jesam.
Shvatam i zao mi je, ali nisam to pitao.
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#9574 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by saint_mirad »

ultima_palabra wrote: 24/07/2021 14:02 Napredne drzave ne rade takve stvari, nema potrebe za tim
:lol:
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#9575 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by salik79 »

drag_gost wrote: 24/07/2021 14:08
salik79 wrote: 24/07/2021 13:29

Evo iz licnog primjera: neuporedivo manje sam imao glavobolje zbog toga s djetetom koje nisam vakcinisao nego s djetetom kojeg jesam.
Shvatam i zao mi je, ali nisam to pitao.
Kakve to veze ima s mojom prethodnom konstatacijom?
Locked