Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44872
Joined: 29/12/2005 01:20

#9676 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by jeza u ledja »

cvrčak_na_hedonizmu wrote: 28/07/2021 12:45
jeza u ledja wrote: 26/07/2021 14:22

Ono, trenutak kad skontas s kim razgovaras... :run:
I dalje si ko Kerber na temi, ne popustas ni sekunde, isto kao sto si bio na temi 9/11. Konstantan si, ako nista drugo :D

Ono, trenutak kada skontas da neko vjeruje, a smatra se pametnim, da su dva aviona srusila tri zgrade i jos drugima dijeli lekcije iz zivota :D

Vjerujes li u Crvenkapicu, mozda Snjezanu i sedam patuljaka :D

E moj jeza :run:
Pobrkao si me s nekim. Na temama o 9/11 nisam provodio previse vremena. Pogresno si razumio sta sam napisao.

Kao sto je tebi 9/11 litmus test gdje sortiras ljude, tako je i meni.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44872
Joined: 29/12/2005 01:20

#9677 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by jeza u ledja »

kljiks00 wrote: 28/07/2021 13:35
forum_selektor wrote: 28/07/2021 12:40
Image
Treba pogledati rasprave u vezi pojasa za vezivanje 80-ih, bar u Americi, kad su okruzi i drzave jedna po jedna poceli uvoditi obavezu. Bila je ista prica - "nece meni niko odredjivati", "vlasti nas vezu i kontrolisu" i tako...bile su cak rasprave u skupstinama nekih drzava....Ista prica, isti tip ljudi, ista zadrta i zaglupljena masa.
Danas niko vise i ne razmislja o pojasu, automatski se veze. Istrenirani jebiga. :oops:
User avatar
JohnnyS
Posts: 13408
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#9678 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by JohnnyS »

Zanimkjivo kako netko drvlje i kamenje na saudijsku Arabiju i Afganistan zbog toga što žene pokrivaju lice, to se na noge diže kad su vidjeli takve žene u nas, u Francuskoj. U pravilu takvi su danas najglasniji da se nose maske i faca pokriva zbog koronavirusa. Znam da nije isto, ali da sam vjernik rekao bih točno da se Bog osvećuje zapadu jer je diskriminirao muslimanke
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44872
Joined: 29/12/2005 01:20

#9679 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by jeza u ledja »

JohnnyS wrote: 28/07/2021 15:41 Zanimkjivo kako netko drvlje i kamenje na saudijsku Arabiju i Afganistan zbog toga što žene pokrivaju lice, to se na noge diže kad su vidjeli takve žene u nas, u Francuskoj. U pravilu takvi su danas najglasniji da se nose maske i faca pokriva zbog koronavirusa. Znam da nije isto, ali da sam vjernik rekao bih točno da se Bog osvećuje zapadu jer je diskriminirao muslimanke
Mescini da je upravo obrnuto ali ima preklapanja.
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7251
Joined: 12/03/2012 18:04

#9680 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

jeza u ledja wrote: 28/07/2021 15:21
cvrčak_na_hedonizmu wrote: 28/07/2021 12:45

I dalje si ko Kerber na temi, ne popustas ni sekunde, isto kao sto si bio na temi 9/11. Konstantan si, ako nista drugo :D

Ono, trenutak kada skontas da neko vjeruje, a smatra se pametnim, da su dva aviona srusila tri zgrade i jos drugima dijeli lekcije iz zivota :D

Vjerujes li u Crvenkapicu, mozda Snjezanu i sedam patuljaka :D

E moj jeza :run:
Pobrkao si me s nekim. Na temama o 9/11 nisam provodio previse vremena. Pogresno si razumio sta sam napisao.

Kao sto je tebi 9/11 litmus test gdje sortiras ljude, tako je i meni.
Slazem se u potpunosti, onaj ko vjeruje u pricu o dva aviona koji sruse tri zgrade vjerovace u bilo sta. Zapravo, to uopste nije problem, vjeruj u Strumfove sto se mene tice, problem nastupa kada pocnes drugima da dijelis lekcije, a ne znas gdje si supalj. Nisu ovo americki izbori, ovdje ti bas fali argumenata i podataka. Jedino sto mozes da napises jeste ovo sto upravo pises, a to je nedovoljno za ozbiljnije rasprave :D ako nije, bujrum, cekam 8-)

I ne sortiram ja nista, samo povezujem odnosno poredim danasnje desavanje i argument " to je nemoguce" sa 9/11 i rezultatima navedenog 20 poslije.

Isto se desavalo i prije 20 godina. Masa spinova i pogresnih informacija je skretalo pricu sa opravdane sumnje i kritike povodom nekih dogadjaja. Primer, nije uopste bilo aviona, napadi su bili montaza, nijedan Jevrej nije poginuo taj dan u WTC-u su izbili svu ostalu diskusiju, jer kako pomisliti da se nesto desilo kada odmah na pocetku naletis na gluposti i nebuloze koje se obore za pet sekundi. Potpuno ista stvar se desava i danas, pobice vas vakcinama, cipovanje, Q pokret i ostale retardacije. To sto neko spinuje ili sto vjeruje u gluposti apsolutno ne znaci da su sve kritike ili pitanja na istom fonu.

U sustini, slika je 'vrlo jasna", a to je da niko ne zna sta se zapravo desava ono sto je ocito i vidljivo jeste ono sto se ne desava, a to je briga za ljude i njihovo zdravlje. Iskreno bih volio da grijesim, al dabogda.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44872
Joined: 29/12/2005 01:20

#9681 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by jeza u ledja »

Ok ti ne sortiras, ali ja sortiram.

Problem nije sto ja "vjerujem", vec sto ti ne vjerujes, praveci si fantasticne fikcije u glavi, na osnovu kojih bi dalje da ucestvujes u raspravi o drugim desavanjima o kojim stvaras teorije zavjere.

Ja ne govorim o masonima, jevrejima, Qanonu, ravnozemljasima. To je samo white noise. (Usput, i takve stvari se pretvaraju u teorije zavjere, tj. postojanje teorija zavjere se pretvara u teoriju zavjere. Ne mozes druge kriviti sto si ti na slicnoj talasnoj duzini kao raznozemljasi.)

Kad se nesto desi za sta nemamo jasan odgovor, nesto sto nas iznenadi, zaprepasti, nesto za sta ni ljudi od autoriteta ili znanja nemaju jasne odgovore - rjesenje nije u trazenju fantasticnih odgovora. Naravno da je sve teoretski moguce, a sto nije precizna nauka. Pitanje je samo koliko teoretski postoje sanse da je to nesto moguce, tj. gdje je granica ispod koje je toliko je teoretski malo moguce da je besmisleno na to gubiti vrijeme.
udri me jace
Posts: 275
Joined: 24/06/2021 11:31

#9682 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by udri me jace »

Oni sto ne zele bocu su miroljubivi .. ovi sto se vakcinisu to je od zla oca od gore matere samo trabunjaju i tuse raju kako se treba vakcinsat
deny_s
Posts: 750
Joined: 22/04/2018 20:55

#9683 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by deny_s »

cvrčak_na_hedonizmu wrote: 28/07/2021 15:54 Slazem se u potpunosti, onaj ko vjeruje u pricu o dva aviona koji sruse tri zgrade vjerovace u bilo sta.
Može neki link jer ne mogu da nađem tu temu i ne mogu da vjerujem da postoje ljudi što vjeruju u te bljuvotine
Ako je to istina,ne znam kako se ovaj jež ne zabije u "ježevu kuću" i nikad više ne oglasi po pitanju bilo čega..
msm stvarno,vjerovati da su avioni srušili one zgrade :(
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18049
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#9684 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by GandalfSivi »

Dozlaboga da je uzivo na tv-u bilo...
BiBi911
Posts: 2787
Joined: 09/12/2018 17:47

#9685 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by BiBi911 »

JohnnyS wrote: 28/07/2021 15:41 Zanimkjivo kako netko drvlje i kamenje na saudijsku Arabiju i Afganistan zbog toga što žene pokrivaju lice, to se na noge diže kad su vidjeli takve žene u nas, u Francuskoj. U pravilu takvi su danas najglasniji da se nose maske i faca pokriva zbog koronavirusa. Znam da nije isto, ali da sam vjernik rekao bih točno da se Bog osvećuje zapadu jer je diskriminirao muslimanke
Vi servi bas cudan neki narod. Garant je do vode
User avatar
zubi
Posts: 5135
Joined: 16/07/2009 00:27

#9686 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by zubi »

GandalfSivi wrote: 28/07/2021 20:26 Dozlaboga da je uzivo na tv-u bilo...
:lol:
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72572
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#9687 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by Velkoski »

Image

evo riješili su nam i ovo :wink:
User avatar
vaučer
Posts: 8896
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#9688 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by vaučer »

Pa nek primi Astra Zenecu. :|
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44872
Joined: 29/12/2005 01:20

#9689 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by jeza u ledja »

...prevrcem ubrzano slova da vidim gdje su sestice u Astri i Zeneci...
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#9690 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by muhafuca »

jeza u ledja wrote: 28/07/2021 15:26
kljiks00 wrote: 28/07/2021 13:35

Image
Treba pogledati rasprave u vezi pojasa za vezivanje 80-ih, bar u Americi, kad su okruzi i drzave jedna po jedna poceli uvoditi obavezu. Bila je ista prica - "nece meni niko odredjivati", "vlasti nas vezu i kontrolisu" i tako...bile su cak rasprave u skupstinama nekih drzava....Ista prica, isti tip ljudi, ista zadrta i zaglupljena masa.
Danas niko vise i ne razmislja o pojasu, automatski se veze. Istrenirani jebiga. :oops:
:-)

pojas u autu koji ne unosis u svoje tjelo i ne moze ostaviti nikakve trajne posljedice

poredis sa experimentalnom vakcinom koju unosis u svoje tjelo i koja potencijalno moze ostaviti

trajne posljedice na tvoje tjelo i organizam ?

Idi javi tamo svom brainstorming teamu u Demokratskoj stranci da malo bolje te talking points razrade

ovo ti je nidje veze.

cuj pojas u autu i vakcina isto - oj zivote :(
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44872
Joined: 29/12/2005 01:20

#9692 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by jeza u ledja »

De nek mu neko kaze, ja ne mogu od smijeha.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18049
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#9693 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by GandalfSivi »

A bukvalno mu i nacrtano bilo...
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#9694 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by daddy-kool »

Image
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#9695 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by salik79 »

Image
The Mantua prosecutor's office has opened an investigation into the death of Giuseppe De Donno, the former head of pulmonology at the Carlo Poma hospital and advocate of anti-Covid therapy with hyperimmune plasma. De Donno allegedly committed suicide by hanging himself and was found yesterday by family members in his house in Eremo di Curtatone, but the prosecutor wants to understand whether third parties may be responsible for the suicide. - See more at: http://www.rainews.it/dl/rainews/artico ... dd2b9.html
Samoubistvo iz zasjede...
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44872
Joined: 29/12/2005 01:20

#9696 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by jeza u ledja »

Mozda mu je Fajzer ubacio vakcinu u plazmu.
belfy
Posts: 7557
Joined: 06/08/2007 09:00

#9697 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by belfy »

ja bih zamolio sve da niko ne pokusa objasniti crvcku za pojas, samo da vidimo koliko ce mu trebati i da li ce skontati... :D

znam, na prvu izgleda zlonamjerno, ali se zaista nadam da ce on to uspijeti skontati, samo da mu niko ne crta (ponovo)...
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18049
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#9698 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by GandalfSivi »

Pade Fox svega mi :lol:

Image
kljiks00
Posts: 133
Joined: 14/03/2021 20:10

#9699 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by kljiks00 »

Dead Man Walking
Posts: 6339
Joined: 28/05/2004 21:49

#9700 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by Dead Man Walking »

Ne voli brat ni zubare ocito. Treba njegovo misljenje uvaziti svakako, pravi role model.
Locked