Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Moderator: O'zone

Locked
dzelath
Posts: 32
Joined: 29/09/2010 22:51

#9476 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by dzelath »

drag_gost wrote: 22/07/2021 08:51
dzelath wrote: 22/07/2021 06:26

Zasto si mi ovo poslao? Ovdje se spominju neke nebuloze koje nisu izgovorene u videu.
Pitao sam te nesto, lijepo je bilo sta odgovoriti, a ne izignorisati.

Vezano za video, u punom videu on spominje te stvari koje pisu u tekstu, a koje su se i ovdje spominjale.
Odgovorio sam u istoj poruci ali kako ne pišem puno na forumu pobjegao mi je taj dio gore iznad pod tvoj odgovor.

Ovo sto si ti poslao ne sadrzi nikakav puni video nego isti onaj video od 2 minuta i sva je paznja fokusirana na prici kako covjek nije rekao da ce vakcinisani pomrijeti u naredne 2 godine. Pa to covjek uopšte nije covjek rekao, niti ja. Ne znam cemu prica o desetoj stvari.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#9477 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by Tesla Edison »

GAU8 wrote: 21/07/2021 22:47
Tesla Edison wrote: 21/07/2021 21:43 Pobornik sam vakcinacije (i sam sam se vakcinisao), ali cenzuru ne volim, posebno na temi gdje ta cenzura ne bi smjela biti (sama tema se zove teorije zavjere).

Slažem se da je priča o grafen dioksidu glupost, ali to se treba fino argumentovano objasniti, a ne ovako. Ovakvi članci daju još više povoda raznim teorijama, kao i cenzura na ovakav način.

Tema je "Teorije zavjere, pa opletite" i pustite ljude da diskusiju na tu temu, u suprotnom je zaključajte ili obišite.
Koji argument zelis pored same liste sastojaka vakcine, svega ti??? :-) :-) :-)

Treba stvari nazvati pravim imenom. Ovo nisu klasicni teoreticari zavjere, vec ciljani siritelji dezinformacija, na koje se onda nakalemi hrpa budala i imas problem da danas recimo evropa mora moliti ljude da se vakcinisu.

Argumenti tu ne pomazu
Sama evropa je kriva za to. Eto im radikalni liberalizam koji zagovaraju. Daš majmunima izbor i evo šta dobiješ.

Zato fino to treba loviti po ulici, vreća na glavu i bocati. Nema hoćeš-nećeš, nego moraš.
Tromblon
Posts: 2179
Joined: 18/01/2015 19:37

#9478 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by Tromblon »

Tesla Edison wrote: 22/07/2021 10:03
GAU8 wrote: 21/07/2021 22:47

Koji argument zelis pored same liste sastojaka vakcine, svega ti??? :-) :-) :-)

Treba stvari nazvati pravim imenom. Ovo nisu klasicni teoreticari zavjere, vec ciljani siritelji dezinformacija, na koje se onda nakalemi hrpa budala i imas problem da danas recimo evropa mora moliti ljude da se vakcinisu.

Argumenti tu ne pomazu
Sama evropa je kriva za to. Eto im radikalni liberalizam koji zagovaraju. Daš majmunima izbor i evo šta dobiješ.

Zato fino to treba loviti po ulici, vreća na glavu i bocati. Nema hoćeš-nećeš, nego moraš.
Gdje si ti prije lovio? Ti ulovi nekog, makar i maloljetnika dam ti nagradu.
User avatar
drag_gost
Posts: 5538
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#9479 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by drag_gost »

dzelath wrote: 22/07/2021 09:55
Odgovorio sam u istoj poruci ali kako ne pišem puno na forumu pobjegao mi je taj dio gore iznad pod tvoj odgovor.

Izvini, ne vidim tvoj odgovor. :D

Mozes li ga ponoviti?
User avatar
drag_gost
Posts: 5538
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#9480 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by drag_gost »

saint_mirad wrote: 22/07/2021 09:39
jeza u ledja wrote: 22/07/2021 04:16

Kakva sloboda govora? Na privatnom si forumu. Cuj sloboda govora. :lol:
Pustanjem da on ko bot pise, reklamira druge sajtove i uopste maltene ne komunicira s ostalima se salje losa poruka.

Autor ne mora da nestane. Moze ucestvovati normalno u raspravama ili koristiti druge nacine kako da reklamira sajtove.
Lik je bukvalno tu bio da siri dezinformacije dezinormisanja radi.
nema potrebe da otkrivas toplu vodu time što kažeš da sam na privatnom forumu, svestan sam gde sam. svaki dobar privatni forumu dozvoljava i stimuliše različita mišljenja i slobodu da se ona izraze. postoje samo neke osnovne regulative koje zabranjuju pozivanje na nasilje, govor mržnje i slične stvari.

ako se uvede previše zabrana, admini foruma oteraju dobre članove i diskusije zamru. na kraju ostane na ovoj temi circle-jerk vakcinasa i opadne posećenost. ko normalan želi gledati tebe, bloo ili dragog gosta kako jedni drugima šašoljite muda pošto mislite da ste sve u pravu.
Time sto bi takvi kao ti, botovi i forumski klaunovi bili cenzurisani sa foruma samo bi se povecao kvalitet diskusije. Tvoje bivstvovanje nije nista drugo do uzaludno udisanje forumskog oksigena. Nikakve druge funkcije nemas, nikakve koristi, sve se svelo na to. Tesko da normalan covjek zeli biti u takvom drustvu. Samim negiranjem vakcine na tvojim rukama je potencijalno necija krv.

E, da, i na Kosovu ste pobedili.
adsubzero
Posts: 3004
Joined: 08/02/2013 15:52

#9481 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by adsubzero »

Kaze otjeraju se dobri ljudi i unisti diskusija :lol:
Pa vet je bukvalno obicni bot bio. Lik isprica pricu, spuca neki random link i nema ga. Samo laprda svoje, kakva diskusija sa njim...
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#9482 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by saint_mirad »

adsubzero wrote: 22/07/2021 12:56 Kaze otjeraju se dobri ljudi i unisti diskusija :lol:
Pa vet je bukvalno obicni bot bio. Lik isprica pricu, spuca neki random link i nema ga. Samo laprda svoje, kakva diskusija sa njim...
nije vet jedini koji je na taj nacin oteran. diwan je itekako hteo diskusiju pa je zavrsio identicno kao i vet. nije do volje za diskusijom, vec do toga kakav se sadrzaj sme postavljati na ovoj temi. prvo su upise koji ne podrzavaju zvanicni narativ ogranicili samo na ovu temu od celog foruma, a sad ni to nije dovljno strogo vec se ljudi banuju pisuci na adekvatnoj temi koju su sami moderatori odredili.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55687
Joined: 15/12/2008 16:53

#9483 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by ultima_palabra »

saint_mirad wrote: 22/07/2021 13:18
adsubzero wrote: 22/07/2021 12:56 Kaze otjeraju se dobri ljudi i unisti diskusija :lol:
Pa vet je bukvalno obicni bot bio. Lik isprica pricu, spuca neki random link i nema ga. Samo laprda svoje, kakva diskusija sa njim...
nije vet jedini koji je na taj nacin oteran. diwan je itekako hteo diskusiju pa je zavrsio identicno kao i vet. nije do volje za diskusijom, vec do toga kakav se sadrzaj sme postavljati na ovoj temi. prvo su upise koji ne podrzavaju zvanicni narativ ogranicili samo na ovu temu od celog foruma, a sad ni to nije dovljno strogo vec se ljudi banuju pisuci na adekvatnoj temi koju su sami moderatori odredili.
Jeste htio, ali na kojem nivou? :D Da izvrijedja svakoga ko se ne slaze. Na taj nacin ces dobiti par kracih banova, i ako nastavis ide trajni.

Nisam ja kriv sto su ti istomisljenici duboko asocijalni tipovi, da ne kazem sta gore :D
User avatar
musicman80
Posts: 943
Joined: 28/07/2015 10:02
Location: Sarajevo,BiH

#9484 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by musicman80 »

saint_mirad wrote: 22/07/2021 13:18
adsubzero wrote: 22/07/2021 12:56 Kaze otjeraju se dobri ljudi i unisti diskusija :lol:
Pa vet je bukvalno obicni bot bio. Lik isprica pricu, spuca neki random link i nema ga. Samo laprda svoje, kakva diskusija sa njim...
nije vet jedini koji je na taj nacin oteran. diwan je itekako hteo diskusiju pa je zavrsio identicno kao i vet. nije do volje za diskusijom, vec do toga kakav se sadrzaj sme postavljati na ovoj temi. prvo su upise koji ne podrzavaju zvanicni narativ ogranicili samo na ovu temu od celog foruma, a sad ni to nije dovljno strogo vec se ljudi banuju pisuci na adekvatnoj temi koju su sami moderatori odredili.

Cuj diskusija sa antivakserima :lol: :lol: :lol: Svasta ce covjek da procita. :lol:
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#9485 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by un1ted »

Nije demokratija baš za svakoga. Demokratija nije da se pusti da piše svakakve gluposti!
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#9486 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by saint_mirad »

rekoh ja ranije, na kraju će se tema pretvoriti u vaksersku eho-komoru.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45278
Joined: 29/12/2005 01:20

#9487 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by jeza u ledja »

saint_mirad wrote: 22/07/2021 13:58 rekoh ja ranije, na kraju će se tema pretvoriti u vaksersku eho-komoru.
Samo je pitanje sto si ti jos tu.
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#9488 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by saint_mirad »

jeza u ledja wrote: 22/07/2021 14:13
saint_mirad wrote: 22/07/2021 13:58 rekoh ja ranije, na kraju će se tema pretvoriti u vaksersku eho-komoru.
Samo je pitanje sto si ti jos tu.
pitanje je još koliko sam tu. partizanka s brkovima samo čeka sledeći moj kiks da i ja šehidim.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45278
Joined: 29/12/2005 01:20

#9489 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by jeza u ledja »

dzelath wrote: 22/07/2021 04:37
jeza u ledja wrote: 22/07/2021 01:41

O kome se radi nisam upratio?

Spominjao se neki Nobelovac prije godinu dana. Ne znam jel to isti?
Rijec je o nobelovcu, virusologu, koji je dobio nagradu nesto vezano oko HIV-a. Ako je neko strucan, onda bi to bio on. Video traje 2 minuta. Moze se pogledati i prokomentarisati.

O ovome postoje vec studije koje tvrde isto - da vakcine ubrzavaju stvaranje novih sojeva. Koliko ja shvatam, a i ovaj to kaze u videu, ovakav ishod je mogao biti predvidiv. Medjutim ono u cemu se sa njim ne slazu ostali je da zbog ovog ne treba vakcinisati, vec upravo suprotno - treba vakcinisati brze. Takodje, vise je nego ocito da se broj smrti smanjio u zemljama sa visokom stopom vakcinacija, a ne obratno.
Mislim sta on predlaze, da sjedimo u kucama i cekamo da prodje? :roll:
ProgramskiJezik
Posts: 564
Joined: 07/03/2019 13:47

#9490 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by ProgramskiJezik »

saint_mirad wrote: 22/07/2021 13:58 rekoh ja ranije, na kraju će se tema pretvoriti u vaksersku eho-komoru.
jucer vidjeh antivaxx post na facebooku od osobe koja je umrla od korone prije par mjeseci. Najezio sam se kako ljudi misle da su pametni i na kraju samo sebi nastete.
User avatar
drag_gost
Posts: 5538
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#9491 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by drag_gost »

ProgramskiJezik wrote: 22/07/2021 14:54
saint_mirad wrote: 22/07/2021 13:58 rekoh ja ranije, na kraju će se tema pretvoriti u vaksersku eho-komoru.
jucer vidjeh antivaxx post na facebooku od osobe koja je umrla od korone prije par mjeseci. Najezio sam se kako ljudi misle da su pametni i na kraju samo sebi nastete.
Nije ni to problem, mogu sa sobom sta zele, problem je sto stete drugima. Ljudi procitaju ove gluposti i onda ne vakcinisu dijete i onda se za glavu hvataju. Nije to cenzura diskusije, to je cenzura idiotizma. Koliko li je samo krvi na rukama takvih?

Nedavno sam bio na sahrani ocu najboljeg prijatelja, bukvalno mu korona pojela pluca za par dana i dodje ovdje budala pa napise kako nema korone. Idi truj sebe, ali nemoj okolinu.
Last edited by drag_gost on 22/07/2021 16:06, edited 1 time in total.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#9492 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by salik79 »

drag_gost wrote: 22/07/2021 16:03
ProgramskiJezik wrote: 22/07/2021 14:54

jucer vidjeh antivaxx post na facebooku od osobe koja je umrla od korone prije par mjeseci. Najezio sam se kako ljudi misle da su pametni i na kraju samo sebi nastete.
Nije ni to problem, mogu sa sobom sta zele, problem je sto stete drugima. Ljudi procitaju ove gluposti i onda ne vakcinisu dijete i onda se za glavu hvataju. Nije to cenzura diskusije, to je cenzura idiotizma.
A oni koji vakcinisu dijete pa se za glavu hvataju, sta cemo s njima?
adsubzero
Posts: 3004
Joined: 08/02/2013 15:52

#9493 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by adsubzero »

ProgramskiJezik wrote: 22/07/2021 14:54
saint_mirad wrote: 22/07/2021 13:58 rekoh ja ranije, na kraju će se tema pretvoriti u vaksersku eho-komoru.
jucer vidjeh antivaxx post na facebooku od osobe koja je umrla od korone prije par mjeseci. Najezio sam se kako ljudi misle da su pametni i na kraju samo sebi nastete.
Image
User avatar
drag_gost
Posts: 5538
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#9494 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by drag_gost »

salik79 wrote: 22/07/2021 16:05
drag_gost wrote: 22/07/2021 16:03

Nije ni to problem, mogu sa sobom sta zele, problem je sto stete drugima. Ljudi procitaju ove gluposti i onda ne vakcinisu dijete i onda se za glavu hvataju. Nije to cenzura diskusije, to je cenzura idiotizma.
A oni koji vakcinisu dijete pa se za glavu hvataju, sta cemo s njima?
Kojih je vise? Sta mislis?
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#9495 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by salik79 »

adsubzero wrote: 22/07/2021 16:06
ProgramskiJezik wrote: 22/07/2021 14:54

jucer vidjeh antivaxx post na facebooku od osobe koja je umrla od korone prije par mjeseci. Najezio sam se kako ljudi misle da su pametni i na kraju samo sebi nastete.
Image
A da nam ovako postavis screen shotove sa ljudima koji imaju lose iskustvo s vakcinama? Ono, poletili da se vakcinisu, pa nabelajili, ili umrli?
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#9496 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by spinel_ »

salik79 wrote: 22/07/2021 16:09
adsubzero wrote: 22/07/2021 16:06

Image
A da nam ovako postavis screen shotove sa ljudima koji imaju lose iskustvo s vakcinama? Ono, poletili da se vakcinisu, pa nabelajili, ili umrli?
Da, upravo sam to mislio napisati..mogao bih preko 100 schotova da postavim u vezi toga. Ali ne smijem, cenzura.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#9497 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by salik79 »

spinel_ wrote: 22/07/2021 16:15
salik79 wrote: 22/07/2021 16:09

A da nam ovako postavis screen shotove sa ljudima koji imaju lose iskustvo s vakcinama? Ono, poletili da se vakcinisu, pa nabelajili, ili umrli?
Da, upravo sam to mislio napisati..mogao bih preko 100 schotova da postavim u vezi toga. Ali ne smijem, cenzura.
Eh, mogao bi kada bi imao navca za lobiranje kao farmaceutski lobij tj. pharma-mafia. Tada mozes pisati i postavljati sta hoces, sve lege artis...
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18326
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#9498 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by GandalfSivi »

Nema me malo i odmah dernek na tebi, svega sam propustio.


Ali ovo nisam.
spinel_ wrote: 21/07/2021 23:43 Hej, ma ne zelim vise zaista nista na ovoj temi.
Imate mainstram medije cije svakako propagande clanke uzimate zdravo za gotovo.
Prema tome, ostaje vam samo nada da se necete morati do kraja zivota cijepiti. Svako pola godine ili 9 mjeseci. A iako budete morali znam da vam to nece pasti tesko.
Znaci da definisemo kako trol radi. Ne bilo mi mrsko da neki dan fino i polako objasnim spinelu kako nije u pravu za ovo 6-9 mjeseci (svi ste citali) i poklopi se lik, kontam hajde mozda fakat nije znao, nije sramota pitati.

Ali trol k’o trol, samo se usuti par dana i onda opet nastavi ponavljati iste glupostu, isto kao da nista nije bilo.

Je li te sramota barem malo?
User avatar
drag_gost
Posts: 5538
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#9499 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by drag_gost »

GandalfSivi wrote: 22/07/2021 16:20 Nema me malo i odmah dernek na tebi, svega sam propustio.


Ali ovo nisam.
spinel_ wrote: 21/07/2021 23:43 Hej, ma ne zelim vise zaista nista na ovoj temi.
Imate mainstram medije cije svakako propagande clanke uzimate zdravo za gotovo.
Prema tome, ostaje vam samo nada da se necete morati do kraja zivota cijepiti. Svako pola godine ili 9 mjeseci. A iako budete morali znam da vam to nece pasti tesko.
Znaci da definisemo kako trol radi. Ne bilo mi mrsko da neki dan fino i polako objasnim spinelu kako nije u pravu za ovo 6-9 mjeseci (svi ste citali) i poklopi se lik, kontam hajde mozda fakat nije znao, nije sramota pitati.

Ali trol k’o trol, samo se usuti par dana i onda opet nastavi ponavljati iste glupostu, isto kao da nista nije bilo.

Je li te sramota barem malo?
Isti je tvrdio da ce nas cipovati, ne radi se tu o nedostatku sramote samo, vec o elementarnom nepoznavanju okoline.
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#9500 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by spinel_ »

drag_gost wrote: 22/07/2021 16:21
GandalfSivi wrote: 22/07/2021 16:20 Nema me malo i odmah dernek na tebi, svega sam propustio.


Ali ovo nisam.



Znaci da definisemo kako trol radi. Ne bilo mi mrsko da neki dan fino i polako objasnim spinelu kako nije u pravu za ovo 6-9 mjeseci (svi ste citali) i poklopi se lik, kontam hajde mozda fakat nije znao, nije sramota pitati.

Ali trol k’o trol, samo se usuti par dana i onda opet nastavi ponavljati iste glupostu, isto kao da nista nije bilo.

Je li te sramota barem malo?
Isti je tvrdio da ce nas cipovati, ne radi se tu o nedostatku sramote samo, vec o elementarnom nepoznavanju okoline.
Nadji taj post, ako nadjes samobanovat cu se iste sekunde.
Da ne bi rekao da nema vremena i slicno, pomoci cu ti kako u 3 koraka mozes pronaci.
Udji na moj profil i ukucaj cip* u trazilicu. Sve sto ti izbaci ovdje postavi.
Ako ne nadjes nista, obican si lazov i prevarant.
Locked