Teorija zavjere

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
area51
Posts: 4383
Joined: 06/03/2013 13:00

#1 Re: Teorija zavjere

Post by area51 »

Imaš intervjue profesora Dragaša sa beogradskog univerziteta(proguglaj),čovjek na plastičan način objašnjava određene stvari(uglavnom ekonomske) na ovoj kugli zemaljskoj
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#2 Re: Teorija zavjere

Post by cyprus »

Mene ako je život išta naučio, to je da su elokventni ljudi i ovi što ''objašnjavaju na plastičan način'' najčešće prevaranti i muljatori :mrgreen:
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#3 Re: Teorija zavjere

Post by stakasa »

reomir007 wrote:Novi serijal na BiH medijskom nebu Teorija zavjere

Pogledajte prve 4 emisije

http://youtu.be/Fng2OEihvGs
http://youtu.be/PfiUQ8Y1T4I
http://youtu.be/2NEl6aQ5KdM
http://youtu.be/oJY0IN17NDs
Inace su teorije zavjera neproporcionalno rasprostranjene u medijima bivse Jugoslavije
m_l
Posts: 1804
Joined: 06/06/2012 21:19

#4 Re: Teorija zavjere

Post by m_l »

cyprus wrote:Mene ako je život išta naučio, to je da su elokventni ljudi i ovi što ''objašnjavaju na plastičan način'' najčešće prevaranti i muljatori :mrgreen:

hahaha, al' fakat, imam osjecaj da su sve svoje kapacitete upregli samo da sto bolje zvuce, pisu... :mrgreen:
User avatar
apsidejzi
Posts: 8259
Joined: 25/05/2013 23:49

#5 Re: Teorija zavjere

Post by apsidejzi »

Ja otvorio prvi klip i kad sam vidio voditelja da je u nekom sibicarskom fazonu izasao u javnost... odustao od slusanja. Samo malo na preskok.

Jeste, zivimo u dobu kada je zlatni novac zamjenjen bezvrijednim papirnim i elektronskim novcem. Zivimo u dobu kada se novac stvara tako sto ti obecas da ces svoju buducu zaradu vracati bankaru uz kamatu ako ti on sad stvori toliko i toliko novca. Fakticki, svaki dignuti kredit u banci = novi novac u sistemu tj tvoja buduca zarada ulazi u sistem sada.

To nije teorija zavjere, to je nasa realnost i bice nasa realnost sve dok postoje ljudi koji ne mogu cekati i stediti pa da nesto kupe nego lete da kupe to odmah sad. Mozes ti zamjeniti koliko hoces politicara, mozes ti imati kakav god hoces politicki i ekonomski sistem, ali nit su politicari krivi nit je kriv sistem. Kriv je svako od nas ko je digao kredit ili ko ga planira dici. Svi oni koji su digli kredit na 20 godina su uzeli sve te pare koje su trebali zaraditi i danas ih ubacili u sistem. Nema tu nekog mudrog slova i ne moze nikakav Ivan ni Milan ni Huso ni Haso to promijeniti. Dok god postoje ljudi koji ce se zaduziti kod banaka, dok god drzava leti da se zaduzi kod MMF-a, dok god ljudi zele rijesiti trenutne kratkorocne probleme kroz dugorocnu nizu otplatu, ti ces imati ovakav sistem. Bankarima to i odgovara a bankari su danas u pozadini svih svjetskih desavanja.
User avatar
area51
Posts: 4383
Joined: 06/03/2013 13:00

#6 Re: Teorija zavjere

Post by area51 »

cyprus wrote:Mene ako je život išta naučio, to je da su elokventni ljudi i ovi što ''objašnjavaju na plastičan način'' najčešće prevaranti i muljatori :mrgreen:
Jbga onda,jedino da ti se nacrta.Uključiš mozak,saslušaš,pogledaš kroz prozor i vidiš je li to-to.Ako jeste onda ne mulja a ako nije onda mulja
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#7 Re: Teorija zavjere

Post by cyprus »

area51 wrote:
cyprus wrote:Mene ako je život išta naučio, to je da su elokventni ljudi i ovi što ''objašnjavaju na plastičan način'' najčešće prevaranti i muljatori :mrgreen:
Jbga onda,jedino da ti se nacrta.Uključiš mozak,saslušaš,pogledaš kroz prozor i vidiš je li to-to.Ako jeste onda ne mulja a ako nije onda mulja
Jbga, prilično sam siguran da mi niko ne treba ni crtat ni plastično objašjavat ono što vidim kroz prozor...
probook
Posts: 4591
Joined: 13/10/2013 22:38

#8 Re: Teorija zavjere

Post by probook »

apsidejzi wrote:Ja otvorio prvi klip i kad sam vidio voditelja da je u nekom sibicarskom fazonu izasao u javnost... odustao od slusanja. Samo malo na preskok.

Jeste, zivimo u dobu kada je zlatni novac zamjenjen bezvrijednim papirnim i elektronskim novcem. Zivimo u dobu kada se novac stvara tako sto ti obecas da ces svoju buducu zaradu vracati bankaru uz kamatu ako ti on sad stvori toliko i toliko novca. Fakticki, svaki dignuti kredit u banci = novi novac u sistemu tj tvoja buduca zarada ulazi u sistem sada.

To nije teorija zavjere, to je nasa realnost i bice nasa realnost sve dok postoje ljudi koji ne mogu cekati i stediti pa da nesto kupe nego lete da kupe to odmah sad. Mozes ti zamjeniti koliko hoces politicara, mozes ti imati kakav god hoces politicki i ekonomski sistem, ali nit su politicari krivi nit je kriv sistem. Kriv je svako od nas ko je digao kredit ili ko ga planira dici. Svi oni koji su digli kredit na 20 godina su uzeli sve te pare koje su trebali zaraditi i danas ih ubacili u sistem. Nema tu nekog mudrog slova i ne moze nikakav Ivan ni Milan ni Huso ni Haso to promijeniti. Dok god postoje ljudi koji ce se zaduziti kod banaka, dok god drzava leti da se zaduzi kod MMF-a, dok god ljudi zele rijesiti trenutne kratkorocne probleme kroz dugorocnu nizu otplatu, ti ces imati ovakav sistem. Bankarima to i odgovara a bankari su danas u pozadini svih svjetskih desavanja.
Hmm evo primjer: mlad covjek se dobro zaposli i ima platu 2000 KM. Hoce li sjediti sa majkom i ćaćom u jednoj sobi i stediti pare 15 - 20 godina ili ce uzeti kredit, kupiti stan i osamostalit se?
User avatar
Thorgerson
Posts: 8545
Joined: 15/04/2015 11:26

#9 Re: Teorija zavjere

Post by Thorgerson »

Ma pusti ga...

Zasto banke ne handre ovako svoje klijente po zapadnim zemljama?

Zato sto ne mogu.

Kod nas ih je drzava pustila da rade sta hoce.


Nije isto jarane kad dignes kredit, pa dobijes otkaz, ne mozes placati ratu. Taj se ni ne buni. Sam pao, sam se ubio.

Ali kad dignes kredit, rata ti 300 KM, pa odjednom ti dodje banka i kaze sad ti je rata 600 KM. Kako? Pa jbg zar nisi citao sta je pisalo u ugovoru, tamo font 5, naravno sluzbenik u banci ti nije rekao sta se moze desiti, sve je uljepsao koliko je mogao itd. To je obmana potrosaca. I u normalnim zemljama potrosac je zasticen ko panda.
apexovac
Posts: 95
Joined: 17/06/2015 09:32

#10 Re: Teorija zavjere

Post by apexovac »

Thorgerson wrote:Ma pusti ga...

Zasto banke ne handre ovako svoje klijente po zapadnim zemljama?

Zato sto ne mogu.

Kod nas ih je drzava pustila da rade sta hoce.


Nije isto jarane kad dignes kredit, pa dobijes otkaz, ne mozes placati ratu. Taj se ni ne buni. Sam pao, sam se ubio.

Ali kad dignes kredit, rata ti 300 KM, pa odjednom ti dodje banka i kaze sad ti je rata 600 KM. Kako? Pa jbg zar nisi citao sta je pisalo u ugovoru, tamo font 5, naravno sluzbenik u banci ti nije rekao sta se moze desiti, sve je uljepsao koliko je mogao itd. To je obmana potrosaca. I u normalnim zemljama potrosac je zasticen ko panda.
Pa sto nisi citao ugovor, i da je font 3, lupa pa citaj. Ako se mene nesto tice, istrazim to do kraja. Banke na zapadu ne handre toliko klijente ne zato sto su oni zasticeni, vec zato sto se ljudi bolje informisu i brinu za sebe.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23274
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#12 Re: Teorija zavjere

Post by Sanjarko »

Image
Post Reply