"Teorija svega"

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
teodati
Posts: 644
Joined: 07/09/2017 20:25

#551 Re: "Teorija svega"

Post by teodati »

Nedavno sam gledao film o Steve Jobsu, baš me iznenadio što je inzistirao na SAVRŠENOJ KOCKI, tko zna, moda je i on već nešto o tome znao, e da!
Piaty
Posts: 5692
Joined: 01/12/2020 00:58

#552 Re: "Teorija svega"

Post by Piaty »

Dobrodošo Teo :bih:

Nadam se da će biti više tolerancije, snošljivosti itd.
Nije politika u pitanju već nauka, majku mu.

Nego, meni je jednom jaran pričao, a negdje je pročitao, da se materija na kraju svodi na ništa, ništavnost (nothing, nothingness).
Da li je tom logikom ovo sve neka vrsta iluzije?

Vi to svakako bolje znate.

p.s evo na google piše da je teoriju iznio neki Schwinger, pionir kvantne teorije polja.
User avatar
Dozer
Posts: 28384
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#553 Re: "Teorija svega"

Post by Dozer »

Hajd ne rise vise, svega ti. Ne znas ljudski i konkretno odgovoriti na pitanje, nego i dalje picis svoju glupavu spiku kako su svi glupi i niko nista iz tvoje teorije ne moze shvatiti.

Haj razguli. Samo kazem, e da.
User avatar
Arminovski
Posts: 1234
Joined: 30/09/2005 19:05
Location: Norma cluster

#554 Re: "Teorija svega"

Post by Arminovski »

Grohotom se smijem. :D Likovi koji na jednoj temi zagovaraju pseudonakuku i slične gluposti ovde napadaju istog takvog zbog istih stavova. Al' piramide su okej ah da, o da!

adsubzero wrote: 11/05/2023 09:37 Image
User avatar
Dope_Man
Posts: 7775
Joined: 03/06/2016 16:31

#555 Re: "Teorija svega"

Post by Dope_Man »

Vi se zabrinuli, a ja lijepo rekoh sad ce Mesija od Mesinga, samo da sasije pantole.
Je li se javio Milanovic, Vasa Svetosti?
User avatar
Mr.Sojic
Posts: 3682
Joined: 23/04/2011 12:21

#556 Re: "Teorija svega"

Post by Mr.Sojic »

Kad je promocija knjige - Teorija Ničega :?

@Dozer mogao si mu uvod i recenziju napisati :lol:
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#557 Re: "Teorija svega"

Post by Avetinho »

Arminovski wrote: 24/05/2023 00:09 Grohotom se smijem. :D Likovi koji na jednoj temi zagovaraju pseudonakuku i slične gluposti ovde napadaju istog takvog zbog istih stavova. Al' piramide su okej ah da, o da!
Zar je bio neko odavde na temi "Piramide" nedavno? (Osim mene.) Ili si mene s nekim drugim pobrkao.

I nije da se pravdam, ali ne bih ni nosa promolio ovdje da ova budaletina Teodor nije uprskao i stanicu i šefa stanice na temi "Evolucija", pa sam samo provirio da se uvjerim u ono što sam tamo posumnjao: da mu stvarno fali ne daska, nego skladište drva u glavi.
belfy
Posts: 7672
Joined: 06/08/2007 09:00

#558 Re: "Teorija svega"

Post by belfy »

teodati wrote: 23/05/2023 22:17
Dozer wrote: 12/05/2023 12:02 Dragi Teo..... Ti bas ne razumijes da je tvoja famozna formula koju stalno potezes, ono nesto np+np2 - zapravo nista.

Hoces da se igras s tom formulom? OK. Onda moras shvatiti da svaka formula mora sadrzavati mjerljive elemente. U ovoj tvojoj "formuli" bukvalno nsita nije mjerljivo.
Sta je "np", kako se izrazava, u kojim mjerama, jedinicama, cime....? NultiProstor+NultiProstor2 je - sta ba? Hajde nam ti "razradi" dalje ovu tvoju "formulu"....
Dokazi nam da znas o cemu pricas, kao i da si sposoban sam svoju formulu objasniti daljom razradom.
Kako nije mjerljivo, NAJMANJI prostor i te kako je mjerljiv u NAŠOJ DIMENZIJI, samo što mi ljudi NEMAMO tehnologiju da dođemo ne samo ispod Planckove duljine, nego DO KRAJA mikrosvijeta koji i te kako postoji, jer dalje manje od Nultog prostora NEMA, pametnome dosta.

I onda ona formula i te kako ima smisla, ali treba imati pameti da se to shvati, bolje rečeno ZNANJA o postanku, a što nitko od ljudi još nema, samo kažem.

I jedan prostor i dva takva prostora NISU isto veliki u nekoj dimenziji, to i vrapci već znaju, e da! :-D
kako sada ovo? "mi ljudi nemamo", pa ispadne da si covjek, a odmah potom znas nesto sto nitko od ljudi ne zna, pa ispada da nisi covjek... kako? :-) :lol:
User avatar
Dozer
Posts: 28384
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#559 Re: "Teorija svega"

Post by Dozer »

Arminovski wrote: 24/05/2023 00:09 Grohotom se smijem. :D Likovi koji na jednoj temi zagovaraju pseudonakuku i slične gluposti ovde napadaju istog takvog zbog istih stavova. Al' piramide su okej ah da, o da!

adsubzero wrote: 11/05/2023 09:37 Image
Grohotaj se koliko hoces, ali piramide su cinjenica, a ne pseudonauka. Vjerovao ili ne, ali zaista postoje, i to sirom planete.
Da li postoje i visocke, to ce se vidjeti, ali stotine drugih sirom svijeta itekako postoje.

I vrlo su opipljive i mjerljive, za razliku od teovih "np+np=12np"
belfy
Posts: 7672
Joined: 06/08/2007 09:00

#560 Re: "Teorija svega"

Post by belfy »

Dozer wrote: 24/05/2023 22:48
Arminovski wrote: 24/05/2023 00:09 Grohotom se smijem. :D Likovi koji na jednoj temi zagovaraju pseudonakuku i slične gluposti ovde napadaju istog takvog zbog istih stavova. Al' piramide su okej ah da, o da!


Grohotaj se koliko hoces, ali piramide su cinjenica, a ne pseudonauka. Vjerovao ili ne, ali zaista postoje, i to sirom planete.
Da li postoje i visocke, to ce se vidjeti, ali stotine drugih sirom svijeta itekako postoje.

I vrlo su opipljive i mjerljive, za razliku od teovih "np+np=12np"
pa dobro, ako cemo ruku na srce nisu samo piramide, nego i vanzemaljci... ali zato i jeste interesantno vidjeti ko tu protiv koga ima sta reci. zato i imamo forum. :)
User avatar
Dozer
Posts: 28384
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#561 Re: "Teorija svega"

Post by Dozer »

Pa i vanzemaljci su sad vec cinjenica. Ne pratis zadnja desavanja, objave, informacije, vojne snimke, otvaranje tajnih dokumenata vlada, itd.. Elem, tu su oni oduvijek. :mrgreen:
User avatar
Edin H.
Posts: 47001
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#562 Re: "Teorija svega"

Post by Edin H. »

Eh kad je Gordana Adamov znala za to

User avatar
Dope_Man
Posts: 7775
Joined: 03/06/2016 16:31

#563 Re: "Teorija svega"

Post by Dope_Man »

Eno opet vanzemaljaca :run:
teodati
Posts: 644
Joined: 07/09/2017 20:25

#564 Re: "Teorija svega"

Post by teodati »

belfy wrote: 24/05/2023 20:46
teodati wrote: 23/05/2023 22:17

Kako nije mjerljivo, NAJMANJI prostor i te kako je mjerljiv u NAŠOJ DIMENZIJI, samo što mi ljudi NEMAMO tehnologiju da dođemo ne samo ispod Planckove duljine, nego DO KRAJA mikrosvijeta koji i te kako postoji, jer dalje manje od Nultog prostora NEMA, pametnome dosta.

I onda ona formula i te kako ima smisla, ali treba imati pameti da se to shvati, bolje rečeno ZNANJA o postanku, a što nitko od ljudi još nema, samo kažem.

I jedan prostor i dva takva prostora NISU isto veliki u nekoj dimenziji, to i vrapci već znaju, e da! :-D
kako sada ovo? "mi ljudi nemamo", pa ispadne da si covjek, a odmah potom znas nesto sto nitko od ljudi ne zna, pa ispada da nisi covjek... kako? :-) :lol:
Može neki čovjek znati što samo Bogovi znaju, nije prvi a ni zadnji puta, dapače. :thumbup:
teodati
Posts: 644
Joined: 07/09/2017 20:25

#565 Re: "Teorija svega"

Post by teodati »

Piaty wrote: 23/05/2023 22:25 Dobrodošo Teo :bih:

Nadam se da će biti više tolerancije, snošljivosti itd.
Nije politika u pitanju već nauka, majku mu.

Nego, meni je jednom jaran pričao, a negdje je pročitao, da se materija na kraju svodi na ništa, ništavnost (nothing, nothingness).
Da li je tom logikom ovo sve neka vrsta iluzije?

Vi to svakako bolje znate.

p.s evo na google piše da je teoriju iznio neki Schwinger, pionir kvantne teorije polja.
Materija NE POSTOJI, to je iluzija za materijalna bića poput nas ljudi ili recimo Vanzemaljaca, a dobije se manipulacijom svijesti na neko biće, koje onda ima ISKRIVLJENU sliku stvarnosti i prostora i vremena, i dakako to ne može otkriti fizički, jer se to ne dozvoljava, jednostavno a istinito.

Na stvarnoj razini ne postoje ni čestice ni atomi, to je sasvim druga Sila u pitanju, pa še kak.

All, iako je materija iluzija NIJE ništa, ništavnost, dapače, ona VRVI od inteligentnog života, daleko STARIJEG ne samo od nas ljudi nego i svih Vanzemaljaca, e da. :)
teodati
Posts: 644
Joined: 07/09/2017 20:25

#566 Re: "Teorija svega"

Post by teodati »

"Prostor kao i vrijeme u našoj dimenziji su apsolutni, a relativni su u drugim dimenzijama isto takvih prostor-vremena kao što je ovo naše.


Dakle su ISTOVREMENO i apsolutni i relativni, što će reći da ni Newton a ni Einstein nisu bili u pravu što se prostora i vremena tiče , dapače.


Jedino tako je moguće da na istom mjestu i u isto vrijeme postoje različite dimenzije prostor-vremena sa svojim svemirima, e da!"




Ima tko što protiv ove tvrdnje?

Ako ima, neka se sada oglasi, ili zauvijek šuti, e da! 8-)
User avatar
Aurea Mediocritas
Posts: 353
Joined: 24/05/2009 02:04

#567 Re: "Teorija svega"

Post by Aurea Mediocritas »

Nekada, prije nego što se oblikovahu Nebo i Zemlja, nastalo je iz ničega neko bezvučno, bezoblično, samodovoljno, nepromjenjivo Nešto. Ono prožima sve, a ipak nije nikada ugroženo: djeluje u svemu, a ipak je neiscrpno. Taj duh koji je izronio iz nedokučivog, jeste stvaralačka snaga života. Bezimena, ona je početak zvijezda i Zemlje: dade li joj se ime, tada se zove Majka stvaranja!
Ta sila uklanja nepodesno, razrješava zamršeno, izjednačava zračenje i niže česticu do čestice. Nevidljiva je, a ipak stvara, i ja ne znam odakle potiče!
Međutim, ona prethodi zvijezdama!...
User avatar
Dope_Man
Posts: 7775
Joined: 03/06/2016 16:31

#568 Re: "Teorija svega"

Post by Dope_Man »

Kaze "materija ne postoji, to je izmisljotina za MATERIJALNA bica" - oj Mesija, da te nema, ne bi te trebalo ni izmisliti :lol:

Ne odgovori ti nama materijalnim bicima sta bi sa tvojim materijalnim sastankom sa materijalnim nestovanim gosp. Smrkanovicem.
belfy
Posts: 7672
Joined: 06/08/2007 09:00

#569 Re: "Teorija svega"

Post by belfy »

teodati wrote: 31/05/2023 22:26 "Prostor kao i vrijeme u našoj dimenziji su apsolutni, a relativni su u drugim dimenzijama isto takvih prostor-vremena kao što je ovo naše.


Dakle su ISTOVREMENO i apsolutni i relativni, što će reći da ni Newton a ni Einstein nisu bili u pravu što se prostora i vremena tiče , dapače.


Jedino tako je moguće da na istom mjestu i u isto vrijeme postoje različite dimenzije prostor-vremena sa svojim svemirima, e da!"




Ima tko što protiv ove tvrdnje?

Ako ima, neka se sada oglasi, ili zauvijek šuti, e da! 8-)
sto bi neko imao ista protiv tvrdnje koja je vec dokazana?
User avatar
Mr.Sojic
Posts: 3682
Joined: 23/04/2011 12:21

#570 Re: "Teorija svega"

Post by Mr.Sojic »

Bazinga! :pisnuo:
teodati
Posts: 644
Joined: 07/09/2017 20:25

#571 Re: "Teorija svega"

Post by teodati »

Aurea Mediocritas wrote: 31/05/2023 22:48 Nekada, prije nego što se oblikovahu Nebo i Zemlja, nastalo je iz ničega neko bezvučno, bezoblično, samodovoljno, nepromjenjivo Nešto. Ono prožima sve, a ipak nije nikada ugroženo: djeluje u svemu, a ipak je neiscrpno. Taj duh koji je izronio iz nedokučivog, jeste stvaralačka snaga života. Bezimena, ona je početak zvijezda i Zemlje: dade li joj se ime, tada se zove Majka stvaranja!
Ta sila uklanja nepodesno, razrješava zamršeno, izjednačava zračenje i niže česticu do čestice. Nevidljiva je, a ipak stvara, i ja ne znam odakle potiče!
Međutim, ona prethodi zvijezdama!...
Ne treba da nešto nastane iz ničega, to ničega DOVOLJNO je da nastane sve što postoji, samo treba ZNATI zakone koje ima i po kojima se onda odvija STVARANJE svih dimenzija, samo kažem.

Zanimljivo je da Biblija još prije nekoliko tisuća godina tvrdi nešto slično, da je sve iz NIČEGA nastalo, tako da dodaje da je Bog iz ničega sve stvorio, a ako se malo bolje razmisli da osim Boga ništa ne postoji, pa se tu onda daje zapravo PORUKA koju izgleda još nijedan vjernik u Bibliju nije razumio, a ta je da je Bog sam iz sebe napravio sve ovo što postoji, što će reći da je Bog ne neko osobno biće nego doslovno NIŠTA, ili ničega iz Biblije.

Eto tog citata iz Biblije, druga Makabejcima 7-28:

"Molim te, dijete, pogledaj nebo i zemlju i sve što je na njima i znaj da je sve to Bog načinio ni od čega i da je tako nastao i ljudski rod."



Sve jasno, ali kako kome, e da! 8-)
teodati
Posts: 644
Joined: 07/09/2017 20:25

#572 Re: "Teorija svega"

Post by teodati »

"Iako postoje mnoge druge dimenzije prostor-vremena osim ove naše, one nemaju nimalo utjecaja na našu dimenziju, a isto je i suprotno.

Svaka dimenzija ima svoj vlastiti razvoj i svoje vrijeme i svoj prostor nezavisno od bilo koje druge dimenzije, tako da je zapravo nevažno da li postoje ili ne te druge dimenzije.

Ali, da bi uopće naša dimenzija prostor-vremena nastala, postojala i razvijala se, na to i te kako ima utjecaja KADA te druge dimenzije nastaju, jer upravo to određuje KADA će nastati naša dimenzija, i tako je sa svakom drugom dimenzijom, dakle svaka ima određeni trenutak nastanka, i ne može nastati ni prije a ni poslije toga, e da!" :)
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72791
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#573 Re: "Teorija svega"

Post by Velkoski »



stižu itijeva braća 8-)

Mada, Hawley je debil :mrgreen:
teodati
Posts: 644
Joined: 07/09/2017 20:25

#574 Re: "Teorija svega"

Post by teodati »

"Naša dimenzija prostor-vremena je fizički doslovno beskonačna, ali zbog zakona širenja prostora kao i vremena ima KONAČAN prostorni oblik (savršena kocka), kao i KONAČAN vremenski period trajanja (linearno vrijeme koje ide samo u jednom smjeru).

Tako da je naša dimenzija zapravo BESKONAČNOST u prostornom i vremenskom smislu, unutar beskonačna a izvana konačne veličine, isto je i sa svim drugim dimenzijama koje postoje.

Kada sve te dimenzije zbrojimo, dobijamo jednu veću dimenziju, ali koja također sveukupno nije apsolutna beskonačnost, jer je i ona unutar beskonačna ali izvana konačne veličine.


Tek IZNAD te veće dimenzije nalazi se APSOLUTNA BESKONAČNOST, koja je jedina doslovno beskonačna i unutar sebe ali i izvana."

Eto neke "sitnice" iz moje "teorije svega", e da! 8-)
teodati
Posts: 644
Joined: 07/09/2017 20:25

#575 Re: "Teorija svega"

Post by teodati »

Ako pogledamo ovaj moj zadnji post i činjenicu da je cijeli naš svemir samo jedno malo zrnce prašine u našoj dimenziji prostor-vremena (a iznad koje postoje daleko VEĆE dimenzije prostor-vremena koje su SVE doslovno BESKONAČNE veće od naše dimenzije, a onda i svaka od svake, unutar ne izvana, dakako), a mi ljudi u tom svemiru ni do prvoga planeta još ne možemo, onda se moramo pitati ŠTO zapravo mi ljudi ZNAMO o cjelokupnoj stvarnosti koja zbilja postoji.

Skoro pa ništa.

ALI.

Mi ljudi SPOSOBNI smo SVE u toj nevjerojatnoj stvarnosti SHVATITI, do u najmanje sitnice, samo treba POČETI učiti, seveda.

Jer, pazi čovječe da ne ideš malen ispod zvijezda, jer si ti veći od svih zvijezda, e da! :thumbup:
Post Reply