"Teorija svega"

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
teodati
Posts: 659
Joined: 07/09/2017 20:25

#576 Re: "Teorija svega"

Post by teodati »

Naš svemir nije beskonačan, niti to može ikada biti, sve što se sastoji od nekih jedinica, bilo materije, bilo prostora i vremena, ne može biti beskonačno veliko, jedino beskonačno veliko može biti samo ono što nema nikakvih jedinica, a to je jedino NIŠTA, u apsolutnom smislu te riječi, e da! :)
Piaty
Posts: 5725
Joined: 01/12/2020 00:58

#577 Re: "Teorija svega"

Post by Piaty »

teodati wrote: 08/07/2023 21:03 Naš svemir nije beskonačan, niti to može ikada biti, sve što se sastoji od nekih jedinica, bilo materije, bilo prostora i vremena, ne može biti beskonačno veliko, jedino beskonačno veliko može biti samo ono što nema nikakvih jedinica, a to je jedino NIŠTA, u apsolutnom smislu te riječi, e da! :)

https://www.discovermagazine.com/the-sc ... everything
User avatar
Mr.Sojic
Posts: 3695
Joined: 23/04/2011 12:21

#578 Re: "Teorija svega"

Post by Mr.Sojic »

Evo jedna info za ovog našeg preDimenezioniranog :lol:

https://www.klix.ba/vijesti/svijet/jesm ... /230726006

Ha gledaj sad, čiko priča o 5 dimenzija, a ti tek kod 4. :mrgreen:
teodati
Posts: 659
Joined: 07/09/2017 20:25

#579 Re: "Teorija svega"

Post by teodati »

Mr.Sojic wrote: 26/07/2023 09:02 Evo jedna info za ovog našeg preDimenezioniranog :lol:

https://www.klix.ba/vijesti/svijet/jesm ... /230726006

Ha gledaj sad, čiko priča o 5 dimenzija, a ti tek kod 4. :mrgreen:
Ako si meni to napisao krivo si napisao, moja teorija ne priča o 4 dimenzije, nego o beskonačno puta takvih dimenzija kao što je ova naša, i svaka od tih beskonačno mnogo dimenzija ima po 4 dimenzije, pažljivije čitaj što pišem, jednom ćeš shvatiti, seveda.
teodati
Posts: 659
Joined: 07/09/2017 20:25

#580 Re: "Teorija svega"

Post by teodati »

Naš prostor se sastoji od najmanjih prostornih jedinica, i u obliku je SAVRŠENE KOCKE, dakle sa jednakim duljinama i stranica i dijagonala, nitko od živih bića NE MOŽE doći do kraja prostora, ne samo zato jer je toliko velik, već zato jer NEMA više dovoljno vremena da bi se došlo do kraja ako bi se išlo samo u jednom smjeru dokle naše prostor-vrijeme postoji, e da! :thumbup:
User avatar
Mr.Sojic
Posts: 3695
Joined: 23/04/2011 12:21

#581 Re: "Teorija svega"

Post by Mr.Sojic »

teodati wrote: 26/07/2023 19:15
Mr.Sojic wrote: 26/07/2023 09:02 Evo jedna info za ovog našeg preDimenezioniranog :lol:

https://www.klix.ba/vijesti/svijet/jesm ... /230726006

Ha gledaj sad, čiko priča o 5 dimenzija, a ti tek kod 4. :mrgreen:
Ako si meni to napisao krivo si napisao, moja teorija ne priča o 4 dimenzije, nego o beskonačno puta takvih dimenzija kao što je ova naša, i svaka od tih beskonačno mnogo dimenzija ima po 4 dimenzije, pažljivije čitaj što pišem, jednom ćeš shvatiti, seveda.
Nije bilo tebi namEnjeno, nego za @teodati koji se nalazi u 5.dimenziji ničega :mrgreen:

E da, :gunjastajl:
teodati
Posts: 659
Joined: 07/09/2017 20:25

#582 Re: "Teorija svega"

Post by teodati »

Mr.Sojic wrote: 27/07/2023 13:33
teodati wrote: 26/07/2023 19:15

Ako si meni to napisao krivo si napisao, moja teorija ne priča o 4 dimenzije, nego o beskonačno puta takvih dimenzija kao što je ova naša, i svaka od tih beskonačno mnogo dimenzija ima po 4 dimenzije, pažljivije čitaj što pišem, jednom ćeš shvatiti, seveda.
Nije bilo tebi namEnjeno, nego za @teodati koji se nalazi u 5.dimenziji ničega :mrgreen:

E da, :gunjastajl:
E kad bi ti i malo shvatio što NIŠTA zbilja znači onda bi ti 5 dimenzija bila dječja igra, ali ovako i bolje da ne znaš neke stvari, sve u svoje vrijeme, seveda!
teodati
Posts: 659
Joined: 07/09/2017 20:25

#583 Re: "Teorija svega"

Post by teodati »

Prostor dakle nitko nikada neće vidjeti u cijelosti, ali to ne znači da mi ljudi ne možemo znati kakav oblik ima i da li ima ili nema kraja, jer ako je prostor savršena kocka jasno je sve što se toga tiče, e da! :)
toska
Posts: 2991
Joined: 26/09/2016 14:08

#584 Re: "Teorija svega"

Post by toska »

teodati wrote: 26/06/2023 20:14
...
Mi ljudi SPOSOBNI smo SVE u toj nevjerojatnoj stvarnosti SHVATITI, do u najmanje sitnice, samo treba POČETI učiti, seveda.

Jer, pazi čovječe da ne ideš malen ispod zvijezda, jer si ti veći od svih zvijezda, e da! :thumbup:
ćorav posao ali ljudi ne odustaju, takva nam priroda.

postojanje čovjeka sa razumom i sviješću i postojanje svemira u bilo kojem obliku (4,9 ili 11 dimenzija, konačan ili beskonačan, jedan ili multiverzum...) su nespojivi, nekompatabilni, ili jednostavno, nemogući.

neko ili nešto se poigrava sa nama, stvara iluziju da smo komotni i stvarni u tom svemirskom prostoru i vremenu ili obrnuto.
uglavnom, neko krade na vagi, a entuzijasti misle da će skontati ko.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12436
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#585 Re: "Teorija svega"

Post by dr_Evil »

toska wrote: 07/08/2023 14:06
teodati wrote: 26/06/2023 20:14
...
Mi ljudi SPOSOBNI smo SVE u toj nevjerojatnoj stvarnosti SHVATITI, do u najmanje sitnice, samo treba POČETI učiti, seveda.

Jer, pazi čovječe da ne ideš malen ispod zvijezda, jer si ti veći od svih zvijezda, e da! :thumbup:
ćorav posao ali ljudi ne odustaju, takva nam priroda.

postojanje čovjeka sa razumom i sviješću i postojanje svemira u bilo kojem obliku (4,9 ili 11 dimenzija, konačan ili beskonačan, jedan ili multiverzum...) su nespojivi, nekompatabilni, ili jednostavno, nemogući.

neko ili nešto se poigrava sa nama, stvara iluziju da smo komotni i stvarni u tom svemirskom prostoru i vremenu ili obrnuto.
uglavnom, neko krade na vagi, a entuzijasti misle da će skontati ko.
Izgleda da ste vas dvojica isti lik.

Nego JEDA te matematika vise, obecao si mi ima godina dana na ovoj temi
toska
Posts: 2991
Joined: 26/09/2016 14:08

#586 Re: "Teorija svega"

Post by toska »

dr_Evil wrote: 07/08/2023 14:09
toska wrote: 07/08/2023 14:06
ćorav posao ali ljudi ne odustaju, takva nam priroda.

postojanje čovjeka sa razumom i sviješću i postojanje svemira u bilo kojem obliku (4,9 ili 11 dimenzija, konačan ili beskonačan, jedan ili multiverzum...) su nespojivi, nekompatabilni, ili jednostavno, nemogući.

neko ili nešto se poigrava sa nama, stvara iluziju da smo komotni i stvarni u tom svemirskom prostoru i vremenu ili obrnuto.
uglavnom, neko krade na vagi, a entuzijasti misle da će skontati ko.
Izgleda da ste vas dvojica isti lik.

Nego JEDA te matematika vise, obecao si mi ima godina dana na ovoj temi
? ko, šta, kako
teodati
Posts: 659
Joined: 07/09/2017 20:25

#587 Re: "Teorija svega"

Post by teodati »

toska wrote: 07/08/2023 14:06
teodati wrote: 26/06/2023 20:14
...
Mi ljudi SPOSOBNI smo SVE u toj nevjerojatnoj stvarnosti SHVATITI, do u najmanje sitnice, samo treba POČETI učiti, seveda.

Jer, pazi čovječe da ne ideš malen ispod zvijezda, jer si ti veći od svih zvijezda, e da! :thumbup:
ćorav posao ali ljudi ne odustaju, takva nam priroda.

postojanje čovjeka sa razumom i sviješću i postojanje svemira u bilo kojem obliku (4,9 ili 11 dimenzija, konačan ili beskonačan, jedan ili multiverzum...) su nespojivi, nekompatabilni, ili jednostavno, nemogući.

neko ili nešto se poigrava sa nama, stvara iluziju da smo komotni i stvarni u tom svemirskom prostoru i vremenu ili obrnuto.
uglavnom, neko krade na vagi, a entuzijasti misle da će skontati ko.
Varaš se, SVE što postoji MOŽE se Umno objasniti, nema toga što se ne može objasniti, dapače, jer svijet u kojem živimo (isto je tako sa svim drugim svjetovima koji postoje osim našega), je i te kako posve razuman i logičan, druga je stvar ako na nekoj planeti poput naše Zemlje bića na njoj još uvijek VJERUJU u BAJKE o postanku (poput stvaranja svemira od vječnih bića, ili nepostojećeg Velikog praska), dok je istina o tome sasvim jednostavna, naš svemir napravila su (ne stvorila), Prva Inteligentna Bića iz našeg prostor-vremena, i to svojim ZNANJEM o prostor-vremenu. :)



Eto nešto iz moje "teorije svega", nek se nađe i to:

"Naš prostor, SAVRŠENA KOCKA, iako je ogroman, samo je mali sićušni djelić naše cjelokupne dimenzije prostor-vremena, a opet naša cijela dimenzija samo je mali sićušni dio multidimenzija od kojih je svaka doslovno beskonačno puta veća (ili manja), jedna od druge.

A naš svemir (iako nevjerojatno velik za nas ljude), je opet samo mali sićušni dio našega prostora.

Koliko smo mi ljudi onda mali s obzirom na sve te velebne veličine je valjda kristalno jasno, ali iako mali, mi smo dovoljno "veliki" da sve to objasnimo KAKO sve to funkcionira, e da! " 8)
teodati
Posts: 659
Joined: 07/09/2017 20:25

#588 Re: "Teorija svega"

Post by teodati »

Sada se postavlja pitanje TKO to može ama baš sve o cijeloj stvarnosti objasniti?

Znanost i religije to nisu sposobne.

A tko je onda zbilja sposoban za to, da nam da pravu istinu o svemu postojećem, e da? 8-)
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#589 Re: "Teorija svega"

Post by Dozer »

Ti? Pa hajde, objasni nam. I, prodje li taj ober skup na kojem si sve objasnio? Kakve su bile reakcije, jesu se ljudi odusevili konacnom istinom?
neki
Posts: 6701
Joined: 17/02/2005 07:57

#590 Re: "Teorija svega"

Post by neki »

Iz prva tri posta na ovoj temi se vidi da je autor žešća pukotina a vi mu dajete prostor i vrijeme i ispisaste 24 stranice :lol: :-)
teodati
Posts: 659
Joined: 07/09/2017 20:25

#591 Re: "Teorija svega"

Post by teodati »

neki wrote: 18/08/2023 11:01 Iz prva tri posta na ovoj temi se vidi da je autor žešća pukotina a vi mu dajete prostor i vrijeme i ispisaste 24 stranice :lol: :-)
A ti kao imaš dokaz za to što tvrdiš, navodno je dokaz tvoje mišljenje o napisanome, a koje garant nisi ni malo do kraja razumio, zbilja jak dokaz nema što, najbolje da ja bacim tu svoju teoriju zbog tako jakog dokaza, jel? :lol:
teodati
Posts: 659
Joined: 07/09/2017 20:25

#592 Re: "Teorija svega"

Post by teodati »

Dozer wrote: 18/08/2023 09:30 Ti? Pa hajde, objasni nam. I, prodje li taj ober skup na kojem si sve objasnio? Kakve su bile reakcije, jesu se ljudi odusevili konacnom istinom?
Pa rekao sam već neke općenite stvari na ovoj temi, a u detalje ne idem jer i tako ni one najlakše stvari ne razumijete, dao sam ovdje samo jednu formulu, iz koje je LAKO izračunati KOLIKI je cijeli naš prostor, i kakav oblik ima, a isto tako se iz toga mogu dobiti SVE prostorne dimenzije koje postoje, jel tko to shvatio na ovoj temi, NIJE, a htjeli bi daleko teže stvari znati, ne ide to tako, dapače.

Tako da vam mogu reći samo ono što je ISTINA o svima nama, a što nije presloženo da ne biste shvatili (osobito jer ništa ne morate računati, dok je za razumijevanje cijele moje teorije potrebno i te kako mnogo i formula i računskih operacija, to čuvam za one koji će i nešto shvatiti o čemu pričam, samo kažem).

Dakle ISTINA o tome KAKO je nastao naš svijet NIJE niti ono što znanost danas tvrdi (najbolja teorija je za sada o Velikom prasku, ali koja ne zna ništa objasniti KAKO je bilo što iz toga nastalo, pametnome dosta), a nije točno ni ono što religije tvrde, da postoji jedan vječni Bog Stvoritelj, koji ima čudesnu moć stvaranja IZ NIČEGA, takvo što NE POSTOJI, dokazati ću to svojom "teorijom svega", još nitko u tome nije uspio, ali ako je moja PRAVA teorija svega MORA sve objasniti pa i to, pa ćemo vidjeti jel se šalim, ili govorim i te kako ČINJENICE, seveda.


Kako sam već sto puta rekao, naš svemir napravila su daleko starija, naprednija Inteligentna bića u našem prostor-vremenu, koja su ROĐENA istovremeno kada i naše prostor-vrijeme (napisao sam na ovoj temi i kako i gdje su nastala, i zašto, neću ponavljati), ja ih nazivam Prvim Bićima, i ta Prva Bića su napravila materiju (od najmanjih čestica da najudaljenijih galaksija, s time da naš svemir NIJE beskonačan, ima kraj, samo kažem da se zna), svojim ZNANJEM o našem prostor-vremenu (kako sam već rekao, MOGUĆE je manipulirati prostorom i vremenom ZATO mi i postojimo kao i cijeli materijalni svijet), a recimo Biblija ta bića naziva JAHVE, sve jasno ali kako kome.

Eto ukratko, a prvo predavanje o svojoj teoriji još nisam održao, ali hoću, pa čak i ako me uopće predsjednik ne pozove, biti će mu to najveća pogreška u životu, a ljudi lako griješe, e da! 8-)
neki
Posts: 6701
Joined: 17/02/2005 07:57

#593 Re: "Teorija svega"

Post by neki »

teodati wrote: 19/08/2023 16:09
neki wrote: 18/08/2023 11:01 Iz prva tri posta na ovoj temi se vidi da je autor žešća pukotina a vi mu dajete prostor i vrijeme i ispisaste 24 stranice :lol: :-)
A ti kao imaš dokaz za to što tvrdiš, navodno je dokaz tvoje mišljenje o napisanome, a koje garant nisi ni malo do kraja razumio, zbilja jak dokaz nema što, najbolje da ja bacim tu svoju teoriju zbog tako jakog dokaza, jel? :lol:
Nisam se obraćao tebi nego ljudima koji ispisaše 600 postova polemišući o glupostima...žali bože vremena..
Što se tiče teorije, radi s njom šta te volja, ne znam po čemu si uopšte pomislio da pokušavam da je pobijam
teodati
Posts: 659
Joined: 07/09/2017 20:25

#594 Re: "Teorija svega"

Post by teodati »

neki wrote: 19/08/2023 17:19
teodati wrote: 19/08/2023 16:09

A ti kao imaš dokaz za to što tvrdiš, navodno je dokaz tvoje mišljenje o napisanome, a koje garant nisi ni malo do kraja razumio, zbilja jak dokaz nema što, najbolje da ja bacim tu svoju teoriju zbog tako jakog dokaza, jel? :lol:
Nisam se obraćao tebi nego ljudima koji ispisaše 600 postova polemišući o glupostima...žali bože vremena..
Što se tiče teorije, radi s njom šta te volja, ne znam po čemu si uopšte pomislio da pokušavam da je pobijam
Tebi je valjda istina glupost a bajke dobra stvar, kako sam rekao, tvoje mišljenje kao i bilo čije NIJE nikakav dokaz za bilo što, naprotiv, baš me zanima u što VJERUJEŠ, pa da vidimo onda što je glupost, ak imaš hrabrosti to napisati, seveda!
teodati
Posts: 659
Joined: 07/09/2017 20:25

#595 Re: "Teorija svega"

Post by teodati »

Ako netko misli da će istinu o postanku svega od prve shvatiti, jako se vara, ne postoji TEŽE gradivo od toga u cijelom multisvemiru, znam to jer sam to gradivo prošao, lakše je vjerovati u BAJKE znanosti ili religije, tamo ne morate svojom glavom razmišljati, dovoljno je da samo ko papagaji ponavljate za nekim poznatim znanstvenikom, ili religijskim vođom, nitko vas neće pitati da to detaljno objasnite, čemu kada ni oni sami niti to čine a niti znaju objasniti, samo kažem.

Ajde religije, uvijek su imale svoje DOGME u koje moraš vjerovati, ali znanost, koja je ispočetka vjerovala razumu i logici, postala je danas svojim dogmama o postanku našega svijeta (koje se većinom kose i sa zdravim razumom i logikom), jedna od najvećih religija u čije dogme MORAŠ vjerovati (nije bitno ak to nitko ne zna objasniti, mada bi se moralo objasniti, zato jeste znanost a ne religija).

Da, meni je ŽAO na koje je grane danas spala znanost što se nastanka našega svijeta tiče, mislim da niže ne može, al uvijek postoje iznenađenja, pa neću ni to tvrditi, kako uvijek može biti bolje može i gore, e da! 8-)
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#596 Re: "Teorija svega"

Post by Dozer »

Moj Teo.... i dalje se vrtis u paradoksima, a to ne kontas....
Kazes "Prva bica" su napravila sve, od atoma pa dalje, do kompletne materije.
To znaci da su ta bica nematerijalna?
Last edited by Dozer on 21/08/2023 08:57, edited 1 time in total.
teodati
Posts: 659
Joined: 07/09/2017 20:25

#597 Re: "Teorija svega"

Post by teodati »

Mnogi ljudi vjeruju da će se NA KRAJU (dakle misli se kada će biti kraj ovakvoga života na Zemlji kakav je sada), znanost i religije UJEDINITI u jedno, u istinu o svima nama, međutim jasno je da sve današnje postojeće teorije, bilo znanosti bilo religije to NISU sposobne napraviti, jer bi se to onda već dogodilo, hoću reći nitko nema pravu istinu o svemu postojećem, jasno ko dan, garant.

Dakle ako se to kao mora dogoditi, onda mora jednom doći i prava ISTINA o svima nama, jel tako, inače se to nikada neće dogoditi, samo kažem. Mnogi su pokušali da dođu do teorije o svemu, koja bi SVE objasnila što postoji, ali očigledno nisu uspjeli u tome, seveda. Iz raznih krajeva svijeta ima takvih pokušaja, eto i ovdje kod nas u bivšoj Jugi imate neke ljude koji TVRDE da su saznali pravu istinu o svemu, čak ovdje na ovom forumu imate dva takva pokušaja, Ljubinu teoriju i moju, što će reći da nije da se ne traži ta sveobuhvatna teorija, dapače.

Ovdje bih htio spomenuti još jedan takav pokušaj (koji je dakako propao), a možda ste već čuli za to, a radi se o teoriji UNIKORPUSKULARNOSTI svemira, koja tvrdi da se sve sastoji od JEDNAKIH tijela, KORPUSKULA, koja su složena u heksagonalne i kubične slagaline, i tvrdi se da ništa osim te sile ne postoji, autor te teorije o unikorpuskularnosti prirode je Stjepan Kušen Ogiston, prije oko dvadeset godina osnovani je centar za ZNANOST NOVOG DOBA u Zagrebu, i tada je iznesena ta nova teorija knjigama TAJANSTVENI IMPULS, i ZOV TAJANSTVENIH IMPULSA, knjige su poslane predsjedniku države, predsjedniku vlade RH, kao i poglavarima vjerskih zajednica, i nekim akademicima.

Autora te teorije, gospodina Ogistona, sam osobno upoznao i darovao mi je obje te knjige (tada prije dvadesetak godina sam tek započinjao rad na SVOJOJ teoriji, pa mi je bilo zanimljivo sve NOVO što se tada moglo naći i pročitati), i zanimljivo je kako je bio SIGURAN da je baš ta njegova teorija ona PRAVA, da će UJEDINITI znanost i religije, i da će onda doći i ta Vanzemaljska BIĆA, čije je taj autor bio zapravo samo posrednik, navodno to nije bila njegova teorija, nego tih Vanzemaljaca, razgovarali smo nekoliko sati, onda se rastali, ali ono što sam čuo o njega, bilo mi je jasno da IMA puno grešaka u toj njegovoj teoriji, a pošta sam bio daleko mlađi, i vidjevši kako je siguran u sebe i sretan zbog toga, šutio sam, više ga poslije nisam vidio, čuo sam da je bio na operaciji srca, pa ne znam jel još živ ili nije.

A to pričam zbog toga, jer se u tim dvjema knjigama TVRDI, da su narodi na prostoru bivše Juge izabrani da UJEDINE sve ljude u jedno, dakle i da se znanost i religije ujedine, dakako autor daje prednost Hrvatskoj, kao vođi svega toga. E pa, možda taj autor, iako nije imao pravu teoriju svega, je i nešto pogodio, e da! :thumbup:
Last edited by teodati on 25/08/2023 16:15, edited 1 time in total.
teodati
Posts: 659
Joined: 07/09/2017 20:25

#598 Re: "Teorija svega"

Post by teodati »

Dozer wrote: 20/08/2023 19:29 Moj Teo.... i dalhe se vrtis u paradoksima a to ne kontas....
Kazes "Prva bica" su napravila sve, od aroma pa dalje, do kompletne materije.
To znaci da su ta bica nematerijalna?
Pa naravno da su ta Prva bića nematerijalna, pa materija u biti NE POSTOJI, idi u sve manje jedinice materije pa ćeš se uvjeriti u to, ak možeš dakako.

Bogovi koji su nas napravili daleko su MANJI od Planckove duljine.

Zašto mnogi zamišljaju Bogove kao daleko VEĆE od nas ljudi, veličina tu ne igra ulogu već ZNANJE, a onda je nebitno KOLIKO je tko veliki, jer snaga klade valja a Um caruje, e da! 8-)
teodati
Posts: 659
Joined: 07/09/2017 20:25

#599 Re: "Teorija svega"

Post by teodati »

Eto, neki dan sam pročitao da su znanstvenici otkrili neke anomalije u gravitaciji a koje sugeriraju da ni Newton a ni Einstein glede toga nisu bili u pravu, dobro je to, polako će SVE laži nestati, a ostati će samo ISTINA, koju nitko ne može mijenjati, dapače! :thumbup:
teodati
Posts: 659
Joined: 07/09/2017 20:25

#600 Re: "Teorija svega"

Post by teodati »

Istinu može svatko naći, ali mora pronaći sredstvo, zapravo alat s kojim će do toga doći, e da! :thumbup:
Post Reply