TENIS

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
djetelina_
Posts: 9262
Joined: 24/09/2011 13:12

#5026 Re: TENIS

Post by djetelina_ »

:lol: :D radostan dan :thumbup:
radostan dan
Posts: 27093
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#5027 Re: TENIS

Post by radostan dan »

molim da se moji visokoumni postovi ne diraju. :mrgreen:
radostan dan
Posts: 27093
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#5028 Re: TENIS

Post by radostan dan »

djetelina sa 3 lista wrote::lol: :D radostan dan :thumbup:
ako je moja analiza tačna, onda bi to izgledalo ovako - rg...djoković ga nema, silno ga želi. rafi treba kao čaša vode u pustinji a i zna se ko je do juče važio za kralja šljake. federer ima samo jedno na umu - otići kao pele.
ništa od rg-a, previše konkurenata.
vimbldon - rafa i dalje žedan, rodžer i dalje sanja pelea, a kako i neće, vimbldon je u pitanju, i đoković, trese mu se pozicija broj jedan, mora i on da zapne.
znači opet ništa.
o igre - svi zapeli, svak protiv svakog.
e sad...ako se rasporede pravilno trofeji, đoković želi rg iili zlato, rodžer vimbldon, nadal jedan gs ili zlato...eto fine prilike mareju da ih na us-u zatekne prezasićene i umorne.
prije toga, pa gotovo da se smijem u stoju kladiti, nema ništa.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55683
Joined: 15/12/2008 16:53

#5029 Re: TENIS

Post by ultima_palabra »

radostan dan wrote:a i zna se ko je do juče važio za kralja šljake
Kad je to prestalo jučer, a kad nastupilo danas? :D
radostan dan
Posts: 27093
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#5030 Re: TENIS

Post by radostan dan »

ima jedno godinu dana, uz malu pauzu tipa tajm aut zbog reklama sponzora :mrgreen:
radostan dan
Posts: 27093
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#5031 Re: TENIS

Post by radostan dan »

pa dobro, ponijelo me, priznajem :-) , vodio sam se rimom i madridom i direktnim duelima, zaboravio sam rg, mada se tu nisu direktno sudarili.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55683
Joined: 15/12/2008 16:53

#5032 Re: TENIS

Post by ultima_palabra »

To je neki neuspjeli puč bio, kralj je na kraju zadržao prijestolje ;-) Nakon dvije izgubljene bitke, neočekivani saveznik se pojavio i potukao pretendenta :mrgreen:
radostan dan
Posts: 27093
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#5033 Re: TENIS

Post by radostan dan »

na žalost, ovdje ne mogu uložiti nikakav amandman.
User avatar
Leopold_IV
Posts: 3507
Joined: 04/11/2008 15:48

#5034 Re: TENIS

Post by Leopold_IV »

C'mon Murray :-))
User avatar
Leopold_IV
Posts: 3507
Joined: 04/11/2008 15:48

#5035 Re: TENIS

Post by Leopold_IV »

exSarajlija wrote:da fed inace obozava da gubi... narocito od noleta .. pa mu je pustio... kao i na onim beznacajnim GS turnircicima u posljednje vrijeme... a kada ne pusti noletu... onda pusti rafi. nece covjek da se trudi po tim GS egzibicijama u posljednje vrijijeme.
Ja se malo kasno ukljucio, a i bolje kad vidim ove navijace na baterije...
Uhvatio se k'o pjan plota GS i price o njima, RG prosle godine Fedex ga razbio, USO samo cudo je Djokovica dovelo do pobjede i bezobrazno bi bilo pricati o bilo kakvoj nadmoci a u ovoj godini je svakako Roger ubjedljiviji.

A uostalom Necko ti je sve rekao, dabogda da si ti ikad uzeo reket u ruku i pogledao teniski mec prije 2007 kad se djokovic pojavio ali mislim da si ti ovaj svjezi, friski proslogodisnji navijac. Lijepo je to, navijao sam i ja za Ivanisevica svojevremeno tako ali sam uvazavao misljenja ljudi koji znaju, statistike, pokazatelje, brojeve....
User avatar
Leopold_IV
Posts: 3507
Joined: 04/11/2008 15:48

#5036 Re: TENIS

Post by Leopold_IV »

citadela wrote:@Bivsi_Sarajlija

Dobro ba, covjece, koji ti je vrag ? Dosao si i bezveze pokvario temu gdje se iskljucivo pricalo o tenisu do tvoje pojave. Standardna prica --reci nesto pro-federerovski i kontra Novaka i ispadas iskompleksirani nacionalist zbog nesupjeha sporta iz svoje mahale i nebeskog uspeha sporta iz susedne mahale.

Imam ja svoje misljenje i vidjenje ovih sto im je "Drina samo rijeka", nikada ga ne krijem, ali o tome pricam i pisem gdje je za to mjesto.. Kad je u pitanju sport, zaboli me nesto koja zastavica stoji u cosku, --kao sto neko prethodno rece, posebno kad Ivanovicka igra, ko jos ba gleda zastavicu. Ja, kao i svi drugi koji uzivaju u tenisu i prate ga barem zadnjih 10-15 godina na ovaj ili onaj nacin gotive Svicarca i njegovu igru. Murraya i njegovu igru do prije pola godine nisam ocima mogao --a vidi, nisam anti-skotski nastrojen. A Novak Djokovic, sto se tice mojih simpatija/nesimpatija prema njemu ---totalno indiferentno prema 4C ispred njegovog imena --- njegove brojne i ucestale predaje meceva, uz njegove gestikulacije, pokrete, kretnju, te facijalne ekspresije tokom meca koje redovno upucuju na, najmanje, teski oblik akutne respiratorne insuficijence, pracene iscekivanjem vecine gledatelja kada ce biti stavljen na respirator ili jos uz to i reanimiran u med time-outu, i da ne kazem jos uopce njegova pojava -- sve je to na ovaj ili onaj nacin dovelo, ne samo kod mene, nego i kod mnogih drugih, do blagog antagonizma prema liku doticnog. Uz to, realno je to ocekivati, i nakon toliko godina Rogerove i Rafine dominacije i uzivanja u njihovom rivalitetu. Hajde, na stranu sto "napaceni, iskompleksirani" Bosanci ne gotive Srbina, ali sto li ga to ne gotive i drugi, posebno kada se stavlja u kontekst zajedno sa Rafom i Rogerom.

Kada pricamo iskljucivo o tenisu, tada na stranu idu ove moje (ne)simpatije prema Novaku - Novak je No 1, osvajac zadnja 3 GS, sa fantasticnom, nevjerovatnom proslom sezonom, trenutno najbolji reket svijeta (prirodno je da se to gleda prema ATP-listi i prethodnih 12 mjeseci), teniser koji sigurno pise svoje stranice u historiji ovog sporta, na kraju krajeva teniser koji je toliko puta "tukao" najvece od najvecih u tenisu. Kada govorimo o trenutnoj formi --Roger ima sigurno trenutno najbolju formu na touru -- @necko_hz objasnio, potkrijepio brojkama i samo mogu reci amin.


Nejse, sto se tice vecerasnjeg finala -- navijam za dobar tenis. Ovako lahak put do finala, Murraya upravo moze kostati. Licno bih volio da Murray ovo uzme, zbog smanjenja razlika medju Cetvorkom, a to bi znacilo i dobru najavu za ovu godinu, koja ce sigurno biti jedna od boljih i zanimljivijih,.
jedan ogromni LIKE za tvoj post :thumbup:
djetelina_
Posts: 9262
Joined: 24/09/2011 13:12

#5037 Re: TENIS

Post by djetelina_ »

:oops: od kada sam ja dosla na ovu temu od njega vise niti jednog komentara :D

zelim mecu u tri seta i da bude sto vise interesantnih poena :D
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55683
Joined: 15/12/2008 16:53

#5038 Re: TENIS

Post by ultima_palabra »

Mogao je biti dobar meč, kad bi se Andy malo uključio...
User avatar
vox-populi
Posts: 3131
Joined: 03/04/2008 21:51
Location: Sarajevo-x Liberation Front

#5039 Re: TENIS

Post by vox-populi »

Nole u posljednje vrijeme malo cucne u drugom setu, nije ovo jos gotovo. Ali da ga ubi u prvom, ubi ga :D
User avatar
CSKA
Posts: 3627
Joined: 20/02/2008 16:28

#5040 Re: TENIS

Post by CSKA »

Sva sreca pa sam ranije pao na Salkeu 3+,ovdje bi cekao prvi set 10+ i psovao bi majku skotsku,englesku koja li je vec :D .
User avatar
vox-populi
Posts: 3131
Joined: 03/04/2008 21:51
Location: Sarajevo-x Liberation Front

#5041 Re: TENIS

Post by vox-populi »

Opet tie break u drugom setu...

Ali dobro :), jos jedan Masters.
User avatar
citadela
Posts: 739
Joined: 29/11/2011 01:56

#5042 Re: TENIS

Post by citadela »

Kakav turnir, takvo i finale -- veliko Nista.
User avatar
citadela
Posts: 739
Joined: 29/11/2011 01:56

#5043 Re: TENIS

Post by citadela »

strelica wrote:
citadela wrote:Kakav turnir, takvo i finale -- veliko Nista.
Aha bas nista, $660.000, 1000 ATP bodova...
:sax:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55683
Joined: 15/12/2008 16:53

#5044 Re: TENIS

Post by ultima_palabra »

Očekivano finale pripalo Novaku, Andy nije uspio ući u ritam zbog onih silnih predaja.

Loša kvaliteta meča, u drugom setu smo vidjeli donekle neizvjesnu borbu... na kraju u tie-breaku je Nole isporučio par odličnih servisa, dok je Andy isporučio dvostruku grešku :oops:

Vjerujem da je beton već svima dosadio, počinje sezona šljake... počevši od Davis Cupa, sva 4 meča svjetske grupe će se igrati na zemlji. Bh.momci će se boriti sa Bjelorusima...
exSarajlija
Posts: 142
Joined: 01/03/2011 11:23

#5045 Re: TENIS

Post by exSarajlija »

bravo No1e.

odlicna sedmica.

30. titula
11. masters
jos se malo ucvrstio na br1 jer su rafa i fed izgubili poene.

tipsa od ponedeljka rejting karijere br8.

..
No1e znaci osvojio 2 od posljednja 3 velika turnira (ukljucujuci i najveci, a na trecem igrao SF) ali naravno nije najbolji trenutno. najbolji je naravno onaj koji je osvojio 1 veliki od 3 velika ove godine (igrao cak SF najveceg i 3R ovog drugog).
Mr.Penguin
Posts: 3239
Joined: 27/05/2011 20:46

#5046 Re: TENIS

Post by Mr.Penguin »

koji je sljedeci turnir? i kad pocinje
radostan dan
Posts: 27093
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#5047 Re: TENIS

Post by radostan dan »

4 strelica - Nije. To sam danas najavio u postu, poredeći njegovu situaciju sa Novakovom iz RG prošle godine.
radostan dan
Posts: 27093
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#5048 Re: TENIS

Post by radostan dan »

Mr.Penguin wrote:koji je sljedeci turnir? i kad pocinje
RG, u maju i OI u julu, avgustu. :mrgreen:
radostan dan
Posts: 27093
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#5049 Re: TENIS

Post by radostan dan »

Ispadneš iz ritma. Jedan meč manje ok, ali dva na turniru - previše.
Ma nebitan je Majami, od maja kreće žurka.
Last edited by radostan dan on 01/04/2012 22:08, edited 1 time in total.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55683
Joined: 15/12/2008 16:53

#5050 Re: TENIS

Post by ultima_palabra »

radostan dan wrote:Ispadneš iz ritma. Jedan meč manje ok, ali dva na turniru - previše.
Naravno... u tenisu dva i dva nisu uvijek četiri :)
Post Reply