tema usaglasenih stavova

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
kockica_kockica
Posts: 4654
Joined: 04/07/2008 20:06
Location: Iza ormara skupljam prasinu

#1 tema usaglasenih stavova

Post by kockica_kockica »

Zar je moguce da nema niti jedne teme, niti jednog pitanja na koje svi mozemo odgovoriti pozitivno.. uvijek neko nezadovoljstvo, neke crne misli, pesimizam .... cak ni oko glupih tema koje nemaju veze sa zivotom ljudi vrijedjaju jedni druge ako ta osoba ima drugacije misljenje, i onda se oplete po tome kako je taj ili ta "od najgore vrste" jer ima drugacije misljenje.... I nije to slucaj samo na forumu cak i stvarnom zivotu, ljudi su zaboravili kako da budu uljudni jedni prema drugima... krenem od nekog saltera u posti, banci, nekom organu uprave... prosto se iznenadim kada mi osoba kaze dobar dan, sto zelim, kad kazem HVALA da mi kaze nema na cemu... itd... da mi se nasmije kasirica na kasi u prodavnici je velika privilegija jer sve cesce susrecem nezadovoljne i ljute ljude koji rade jer moraju, a najradije bi nas otjerali u PM jer smo uopce tu, a na koncu da nema tih korisnika nebi bilo ni nje i njenog radnog mjesta....
na fakultetu ... ljudi jednostavno smatraju da ti moras isprintati skriptu za njih, napraviti koncept, prevesti tekst itd... a zapravo nicim ne pokazuju da su "zahvalni" ( malo prejaka rijec ali ne mogu da se sjetim neke druge) na tom ustupku, vec mi ono AHA SUPER BAS SAM MISLILA DA TE PITAM JESI LI ISPRINTALA je stvar koja me do ludila dovodi... jedno obicno HVALA bilo bi sasvim dovoljno....
prijatelji takodje... svi bi nesto ... podrazumjeva se da moras, podrazumjeva se da ce uraditi... i kad jednom ne uradis sva ona dobra djela se brisu kao da nikada nisu ni bila i samo se broji taj zadnji put kad si rekao NE..a svi oni DA prije toga ostadose da vise u zraku jer je to necije vrijeme, znanje itd a taj utrosak svega toga cak ni to jedno uljudno HVALA nije dobilo....

zar je moguce da su nas rat, ova neimastina i siromastvo toliko odrvenili da vise nemamo snage biti uljudni?
bosna123
Posts: 1421
Joined: 24/09/2008 10:40

#2 Re: tema usaglasenih stavova

Post by bosna123 »

Ma dobro, nije bas da sam okruzena takvim ljudima, mislim bahatim, posto ih zaobilazim u sirokom luku... ali na forumu ih fakat ima, prosto nalete na tebe. Bahati se jednom, ali neces kod mene drugi put, sem ako ne pokazes dobru volju.

Nije mi problem da s nekim imam razlicito misljenje, cak i da se prepiremo, ali na neki kulturan nacin. Par osoba ima koje ignoriram, jer su totalno mracne i negativne, ne vrijedi trositi nerve radi nekih anonimnih nikova, kojima forum ocito ne sluzi samo za diskusiju.
User avatar
kockica_kockica
Posts: 4654
Joined: 04/07/2008 20:06
Location: Iza ormara skupljam prasinu

#3 Re: tema usaglasenih stavova

Post by kockica_kockica »

bosna123 wrote:Ma dobro, nije bas da sam okruzena takvim ljudima, mislim bahatim, posto ih zaobilazim u sirokom luku... ali na forumu ih fakat ima, prosto nalete na tebe. Bahati se jednom, ali neces kod mene drugi put, sem ako ne pokazes dobru volju.

Nije mi problem da s nekim imam razlicito misljenje, cak i da se prepiremo, ali na neki kulturan nacin. Par osoba ima koje ignoriram, jer su totalno mracne i negativne, ne vrijedi trositi nerve radi nekih anonimnih nikova, kojima forum ocito ne sluzi samo za diskusiju.

nisu ni moji prijatelji takvi... ima njih par koji tako vole da se bahate :) ali s vremenom :zzzz:

ali fakat gledam na forumu, ma ne mozes vjerovati kako su pojedinci spremni da ti nagovore svasta samo zato jer imas drugacije misljenje od njegovog... i pri tom te zigosu da si ovo ili ono...

i ovaj boldani dio je 100% tacan :thumbup:
bosna123
Posts: 1421
Joined: 24/09/2008 10:40

#4 Re: tema usaglasenih stavova

Post by bosna123 »

Znam o cemu pricas, samo ignoriraj, ako vidis da to rade namjerno, nema druge. A i takve pojedince uglavnom najvise boli kad se na njih ne obraca paznja, pa radi toga su i dosli.
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#5 Re: tema usaglasenih stavova

Post by ladyblue18 »

Ja vise volim imati razlicito misljenje od nekoga, pa da mogu s njim raspravljati, nego da mi podilazi i pravi se kako se slaze sa mnom, mislim opcenito u zivotu.
A forum...opcenito forumi su cudo jedno :mrgreen:
Ja volim konstruktivan dijalog i raspravu, uvijek.
Ali postoje ljudi kako ovdje tako i na drugim forumima koji te "proganjaju".
Ono, bukvalno ide za tobom, i provocira na svaki tvoj post, skontas nakon sto to uradi 5 puta da te "uzme na zub".
Ja to pokusam iskulirat u vecini slucajeva, i ne obracat paznju, a njima je to najgore :mrgreen:
I zaobilazim te osobe i zdra'o.
Ali nekada kazem i koju rijec :mrgreen:
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#6 Re: tema usaglasenih stavova

Post by horns&drums »

I ja volim imati razlicite stavove i misljenje od ostalih. Podilazim samo u slucaju da mi nesto treba :mrgreen: :mrgreen: pa kad to dobijem onda se vracam na staro :mrgreen: :mrgreen:

A ovaj forum je cudo nevidjeno, davno sam ja rekao da ovo nije samo internet forum, ovo je zivo bitje sto bi rekao The_Fluid, jedan od starih prdonja odavle :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#7 Re: tema usaglasenih stavova

Post by cyprus »

Pa nismo svi isti, odatle i nemogućnost usaglašavanja stavova :)
User avatar
kockica_kockica
Posts: 4654
Joined: 04/07/2008 20:06
Location: Iza ormara skupljam prasinu

#8 Re: tema usaglasenih stavova

Post by kockica_kockica »

cyprus wrote:Pa nismo svi isti, odatle i nemogućnost usaglašavanja stavova :)
ja govorim o onome da svi mozemo reco "to je zlo" ili "to je dobro"
ogromna vecina na samo jedan mig spremna je osuti takvu paljbu na osobu koju niti znaju niti poznaju ali ko vidovite djemile sude o toj osobi na osnovu par recenica koje u vecini slucajeva pogresno tumace... vidjam to svakodnevno na forumima...

u realnosti je stvar te neke uljudnosti... ako je meni crno super a tebi je bijelo super i ako je meni bijelo koje tebi super prihvatljivo kao takvo tvoje licno misljenje zasto onda tebi nebi moglo biti prihvatljivo moje crno... ovo naravno ne podrazumjeva da ubijes covjeka pa da ti jos to ja podrzim :lol: ne pricam o tome, nego o neki sitnim stvarima svakodnevnim i nesvakodnevnim a koje susrecemo i ljudi nas svjesno ili ne povrijede i umjesto da kaze izvini oprosti on ti se jos svega nagavori pokusavajuci te uvjeriti da to vrijedjanje zapravo ima dobru svrhu ...sto je opet van pameti...
Post Reply