Telemach kablovska & DTV

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Klavikula
Posts: 4962
Joined: 23/05/2012 12:36
Location: Sarajevo, Jugoslavija

#1176 Re: Telemach kablovska & DTV

Post by Klavikula »

ok. hvala na odgovoru.
User avatar
madesa
Posts: 4242
Joined: 26/07/2013 02:37

#1177 Re: Telemach kablovska & DTV

Post by madesa »

imam pitanje kod mene je tv sa 35 programa koja se mogu memorisati,ako uzmem digitalnu da li cu biti ogranicen na 35 programa ili cu imati sve
User avatar
mayab
Posts: 27348
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#1178 Re: Telemach kablovska & DTV

Post by mayab »

madesa wrote:imam pitanje kod mene je tv sa 35 programa koja se mogu memorisati,ako uzmem digitalnu da li cu biti ogranicen na 35 programa ili cu imati sve
Tv ti sluzi u tom slucaju kao monitor, programe prima receiver koji dobijes, na njemu šaltaš, a sa TV om spojis preko AV ulaza (scart na primjer)
User avatar
Telemach
Posts: 15795
Joined: 13/10/2010 14:13

#1179 Re: Telemach kablovska & DTV

Post by Telemach »

mayab wrote:
madesa wrote:imam pitanje kod mene je tv sa 35 programa koja se mogu memorisati,ako uzmem digitalnu da li cu biti ogranicen na 35 programa ili cu imati sve
Tv ti sluzi u tom slucaju kao monitor, programe prima receiver koji dobijes, na njemu šaltaš, a sa TV om spojis preko AV ulaza (scart na primjer)
Upitno je kakav TV prijemnik imate i šta ima od priključaka. Obzirom da može memorisat samo 35 programa, treba provjeriti koje ulaze ima?
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#1180 Re: Telemach kablovska & DTV

Post by semirsar »

Telemach wrote:
mayab wrote:
madesa wrote:imam pitanje kod mene je tv sa 35 programa koja se mogu memorisati,ako uzmem digitalnu da li cu biti ogranicen na 35 programa ili cu imati sve
Tv ti sluzi u tom slucaju kao monitor, programe prima receiver koji dobijes, na njemu šaltaš, a sa TV om spojis preko AV ulaza (scart na primjer)
Upitno je kakav TV prijemnik imate i šta ima od priključaka. Obzirom da može memorisat samo 35 programa, treba provjeriti koje ulaze ima?
Ako ima scart, sta bi jos trebalo? :mrgreen:
doff
Posts: 2335
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#1181 Re: Telemach kablovska & DTV

Post by doff »

semirsar wrote:Ako ima scart, sta bi jos trebalo? :mrgreen:
Je li u pitanju onaj stari gorenje tv :D Nedavno sam podešavao kanale na tom tv i fazon je da može više programa snimiti ali ne može pronaći sve frekvencije, limitiran je bio otprilike do SK, dalje nije mogao naći, nego krene ispočetka
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#1182 Re: Telemach kablovska & DTV

Post by semirsar »

doff wrote:
semirsar wrote:Ako ima scart, sta bi jos trebalo? :mrgreen:
Je li u pitanju onaj stari gorenje tv :D Nedavno sam podešavao kanale na tom tv i fazon je da može više programa snimiti ali ne može pronaći sve frekvencije, limitiran je bio otprilike do SK, dalje nije mogao naći, nego krene ispočetka
NeJmam pojma koji je tv u pitanju, ni kol'ko kanala mere mehmorisati, nisam ja pitao vec @madesa, ali znam da ako ima scart prikljucak ne treba mu nista vise od jednog AV kanala za SD digitalni receiver ... a jopet, ko zna, mere bit da sam ja i zaboravio neke stvari :mrgreen:
vkljerka
Posts: 5
Joined: 08/01/2008 21:31

#1183 Re: Telemach kablovska & DTV

Post by vkljerka »

Mene ponovo interesuje EPG, koji sam vec opisao u predhodnom tekstu. Poslije restarta resivera radi 3-5 sati, zatim se izgube prvo sličice, ostane samo tekst, pa i to stoji jedan dan a onda nestane itext i više ne radi. Dolazili su razni majstori, otvarani nalozi, mjenjan je i resiver, pa na kraju i komplet kvalitetniji kabl od razvodne kutije do stana. Poslije mjenjanja kabla, ja se obradova, radilo je jedno 5 dana i sad je isto, možda i gore, brže se gubi. Oko mene par spratova niko nema digitalnu, svi analognu pa nisam mogao pitati kako je u komšiluku. Pošto ja stanujem u navišoj zgradi u Zenici i to na zadnjem spratu, ukupna visina oko 100m, a i neki dan mi sin prikljuci digitalnu koji isto stanuje na mom spratu, i kod njega ista stvar. Znaci, nije do mene.
Pitanje, dali je to do visine, dali signal opada dok dodje do naših visina, pošto oni niži dole imaju uredan EPG. Sve ostalo je vec mjenjano i isprobano ali nije bilo efekta. Kada gledam u opcijama kvalitet signala je uvjek od 46 do 50%
Ako je to u pitanju, trebalo bi valda dole u glavnoj kutiji zgrade malo povecati signal da doleti i do nas :-) :-)
User avatar
madesa
Posts: 4242
Joined: 26/07/2013 02:37

#1184 Re: Telemach kablovska & DTV

Post by madesa »

35 kanala moze maksimalno stati i ima scart hoce li moci
User avatar
fortaleza
Posts: 5609
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#1185 Re: Telemach kablovska & DTV

Post by fortaleza »

Moći će, kod digitalne tv receiver koristi svoj tuner i nisi ograničen brojem kanala, nema nikakve veze s analognim tunerom od televizora kojim hvataš tih 35 programa.
User avatar
Maharadza
Posts: 16736
Joined: 30/01/2013 15:13

#1186 Re: Telemach kablovska & DTV

Post by Maharadza »

vkljerka wrote:Mene ponovo interesuje EPG, koji sam vec opisao u predhodnom tekstu. Poslije restarta resivera radi 3-5 sati, zatim se izgube prvo sličice, ostane samo tekst, pa i to stoji jedan dan a onda nestane itext i više ne radi. Dolazili su razni majstori, otvarani nalozi, mjenjan je i resiver, pa na kraju i komplet kvalitetniji kabl od razvodne kutije do stana. Poslije mjenjanja kabla, ja se obradova, radilo je jedno 5 dana i sad je isto, možda i gore, brže se gubi. Oko mene par spratova niko nema digitalnu, svi analognu pa nisam mogao pitati kako je u komšiluku. Pošto ja stanujem u navišoj zgradi u Zenici i to na zadnjem spratu, ukupna visina oko 100m, a i neki dan mi sin prikljuci digitalnu koji isto stanuje na mom spratu, i kod njega ista stvar. Znaci, nije do mene.
Pitanje, dali je to do visine, dali signal opada dok dodje do naših visina, pošto oni niži dole imaju uredan EPG. Sve ostalo je vec mjenjano i isprobano ali nije bilo efekta. Kada gledam u opcijama kvalitet signala je uvjek od 46 do 50%
Ako je to u pitanju, trebalo bi valda dole u glavnoj kutiji zgrade malo povecati signal da doleti i do nas :-) :-)
Kod mene taj EPG prikazuje uredno ali čim npr. ugasim resiver (preko daljinskog) i upalim ponovo - nestane i piše samo "nema informacija" na svakome kanalu!!!Riješenje: moram resetovati resiver da se EPG pojavi!

@TM POPRAVLJAJTE OVO (imate moje podatke i br. ugovora)!
vkljerka
Posts: 5
Joined: 08/01/2008 21:31

#1187 Re: Telemach kablovska & DTV

Post by vkljerka »

Maharadza wrote:
vkljerka wrote:Mene ponovo interesuje EPG, koji sam vec opisao u predhodnom tekstu. Poslije restarta resivera radi 3-5 sati, zatim se izgube prvo sličice, ostane samo tekst, pa i to stoji jedan dan a onda nestane itext i više ne radi. Dolazili su razni majstori, otvarani nalozi, mjenjan je i resiver, pa na kraju i komplet kvalitetniji kabl od razvodne kutije do stana. Poslije mjenjanja kabla, ja se obradova, radilo je jedno 5 dana i sad je isto, možda i gore, brže se gubi. Oko mene par spratova niko nema digitalnu, svi analognu pa nisam mogao pitati kako je u komšiluku. Pošto ja stanujem u navišoj zgradi u Zenici i to na zadnjem spratu, ukupna visina oko 100m, a i neki dan mi sin prikljuci digitalnu koji isto stanuje na mom spratu, i kod njega ista stvar. Znaci, nije do mene.
Pitanje, dali je to do visine, dali signal opada dok dodje do naših visina, pošto oni niži dole imaju uredan EPG. Sve ostalo je vec mjenjano i isprobano ali nije bilo efekta. Kada gledam u opcijama kvalitet signala je uvjek od 46 do 50%
Ako je to u pitanju, trebalo bi valda dole u glavnoj kutiji zgrade malo povecati signal da doleti i do nas :-) :-)
Kod mene taj EPG prikazuje uredno ali čim npr. ugasim resiver (preko daljinskog) i upalim ponovo - nestane i piše samo "nema informacija" na svakome kanalu!!!Riješenje: moram resetovati resiver da se EPG pojavi!

@TM POPRAVLJAJTE OVO (imate moje podatke i br. ugovora)!
Ma sve žive opcije su isprobane, i negašenje resiver, jednostavno EPG se zadrži 3-4 sata i onda nestaje :?:
doff
Posts: 2335
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#1188 Re: Telemach kablovska & DTV

Post by doff »

madesa wrote:35 kanala moze maksimalno stati i ima scart hoce li moci
Hoće, ako je scart ispravan. Tv će ti biti dovoljno samo da upališ ili ugasiš, ostalo ide preko STB-a

@vkljerka

Nema ti to veze sa visinom, nije u pitanju fluid bez pumpnog postrojenja :) Ja živim u prizemnoj kući pa imam isti problem, sad radi sad ne.
DD_ASD
Posts: 54
Joined: 05/09/2011 21:03

#1189 Re: Telemach kablovska & DTV

Post by DD_ASD »

Pozdrav,

Da li neko zna kako podesiti Outlook mail na Telemachu (problem sa slanjem iz outlooka)? Slao sam na [email protected], ali nema nikakvih odgovora, a na 1360 zauzeto...
User avatar
Tech-l4
Posts: 117
Joined: 16/01/2013 14:22
Location: Sarajevo

#1190 Re: Telemach kablovska & DTV

Post by Tech-l4 »

Kako da dođem do vašeg pravnika ili Direktora, neću da pričam sa šalterskim radnicama, o stvarima za koje nemaju pojma i gdje samo ramenima sliježi i govore ne bih znala!

Nažalost ne želim ni sa gospođom koja se nalazi u sobi prije šaltera "Telemah Stup" jer nije smjela da me "primi". :D :lol:

Kontakt vaše pravne službe ili barem nekog od nadležnih, i nemojte da pišete na mail korisniča služba itd jer nažalost i oni samo znaju napisati proslijeđeno i dobit će te odgovor i evo vec puna 3 mjeseca čekam na odgovor!

tako da molim vas neki dirktan mail ili broj na pp..



hvala
User avatar
Telemach
Posts: 15795
Joined: 13/10/2010 14:13

#1191 Re: Telemach kablovska & DTV

Post by Telemach »

Tech-l4 wrote:Kako da dođem do vašeg pravnika ili Direktora, neću da pričam sa šalterskim radnicama, o stvarima za koje nemaju pojma i gdje samo ramenima sliježi i govore ne bih znala!

Nažalost ne želim ni sa gospođom koja se nalazi u sobi prije šaltera "Telemah Stup" jer nije smjela da me "primi". :D :lol:

Kontakt vaše pravne službe ili barem nekog od nadležnih, i nemojte da pišete na mail korisniča služba itd jer nažalost i oni samo znaju napisati proslijeđeno i dobit će te odgovor i evo vec puna 3 mjeseca čekam na odgovor!

tako da molim vas neki dirktan mail ili broj na pp..



hvala
Pisali smo Vam kako ovdje tako i putem FB profila, molimo Vas da nam se javite u inbox. Dostavite nam kontakt broj, pozvaćemo Vas u najkraćem roku.
User avatar
Telemach
Posts: 15795
Joined: 13/10/2010 14:13

#1192 Re: Telemach kablovska & DTV

Post by Telemach »

DD_ASD wrote:Pozdrav,

Da li neko zna kako podesiti Outlook mail na Telemachu (problem sa slanjem iz outlooka)? Slao sam na [email protected], ali nema nikakvih odgovora, a na 1360 zauzeto...
Potrebno je da unesete adresu SMTP servera:

Incoming mail server (POP3): mail.telemach.ba
(PORT 110 ili 115)
Outgoing mail server (SMTP): out.mail.telemach.ba
(PORT 25 ili 26)

Ukoliko Vam bude potrebno dodatnih informacija, stojimo Vam na raspolaganju.
DD_ASD
Posts: 54
Joined: 05/09/2011 21:03

#1193 Re: Telemach kablovska & DTV

Post by DD_ASD »

Telemach wrote:
DD_ASD wrote:Pozdrav,

Da li neko zna kako podesiti Outlook mail na Telemachu (problem sa slanjem iz outlooka)? Slao sam na [email protected]<script type="text/javascript">
/* <![CDATA[ */
(function(){try{var s,a,i,j,r,c,l,b=document.getElementsByTagName("script");l=b[b.length-1].previousSibling;a=l.getAttribute('data-cfemail');if(a){s='';r=parseInt(a.substr(0,2),16);for(j=2;a.length-j;j+=2){c=parseInt(a.substr(j,2),16)^r;s+=String.fromCharCode(c);}s=document.createTextNode(s);l.parentNode.replaceChild(s,l);}}catch(e){}})();
/* ]]> */
</script>, ali nema nikakvih odgovora, a na 1360 zauzeto...
Potrebno je da unesete adresu SMTP servera:

Incoming mail server (POP3): mail.telemach.ba
(PORT 110 ili 115)
Outgoing mail server (SMTP): out.mail.telemach.ba
(PORT 25 ili 26)

Ukoliko Vam bude potrebno dodatnih informacija, stojimo Vam na raspolaganju.
Zahvaljujem na odgovoru. Nisam jos rijesio problem, poslao sam vam pp.
garry69
Posts: 16
Joined: 11/01/2013 21:02

#1194 Re: Telemach kablovska & DTV

Post by garry69 »

pianist
Posts: 223
Joined: 04/03/2008 22:11

#1195 Re: Telemach kablovska & DTV

Post by pianist »

Sta je sa iznenadnom navalom kanala tipa: TV Oscar C, NTVIC (Kakanj), OTV Valentino, RTV Zenica, Posavina TV, TV Jasmin, RTV Visoko, TV Vi-net? Vrhunac je bio kada sam na jednoj od navedenih stanica vidio da emituju smrtovnice (kao vecinski dio redovnog programa), kao i slide show fotografija nekih žnj fotografa uz muzicku podlogu? Ovo te zaista natjera da se zapitas sto gledas televiziju, i za sta televizija sluzi uopste... :skoljka:
kakaljin
Posts: 11702
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#1196 Re: Telemach kablovska & DTV

Post by kakaljin »

pianist wrote:Sta je sa iznenadnom navalom kanala tipa: TV Oscar C, NTVIC (Kakanj), OTV Valentino, RTV Zenica, Posavina TV, TV Jasmin, RTV Visoko, TV Vi-net? Vrhunac je bio kada sam na jednoj od navedenih stanica vidio da emituju smrtovnice (kao vecinski dio redovnog programa), kao i slide show fotografija nekih žnj fotografa uz muzicku podlogu? Ovo te zaista natjera da se zapitas sto gledas televiziju, i za sta televizija sluzi uopste... :skoljka:
Radi takvih tv kuca treba da se uvedu kod operatera cijene za svaki kanal da korisnik placa i da korisnik odredjuje koji ce kanal gledati,

npr. neko hoce da gleda 10 kanala i placa pretplatu za samo tih 10 kanala, neko fdrugi hoce da gleda 30 kanala i placa tih trideset kanala, znaci svaki kanal ima svoju cijenu i tako se pravi paket.

Tako bi se doslo da opstaju samo kvalitetni kanali a ovi losi ili da se gase ili da se ujedinjuju da bi poboljsali kvalitet.
User avatar
Maharadza
Posts: 16736
Joined: 30/01/2013 15:13

#1197 Re: Telemach kablovska & DTV

Post by Maharadza »

kakaljin wrote:
pianist wrote:Sta je sa iznenadnom navalom kanala tipa: TV Oscar C, NTVIC (Kakanj), OTV Valentino, RTV Zenica, Posavina TV, TV Jasmin, RTV Visoko, TV Vi-net? Vrhunac je bio kada sam na jednoj od navedenih stanica vidio da emituju smrtovnice (kao vecinski dio redovnog programa), kao i slide show fotografija nekih žnj fotografa uz muzicku podlogu? Ovo te zaista natjera da se zapitas sto gledas televiziju, i za sta televizija sluzi uopste... :skoljka:
Radi takvih tv kuca treba da se uvedu kod operatera cijene za svaki kanal da korisnik placa i da korisnik odredjuje koji ce kanal gledati,

npr. neko hoce da gleda 10 kanala i placa pretplatu za samo tih 10 kanala, neko fdrugi hoce da gleda 30 kanala i placa tih trideset kanala, znaci svaki kanal ima svoju cijenu i tako se pravi paket.

Tako bi se doslo da opstaju samo kvalitetni kanali a ovi losi ili da se gase ili da se ujedinjuju da bi poboljsali kvalitet.
Izvodljivo ali prosto ne isplativo! Može se to bolje riješiti: ukini "troll" kanale koji ionako samo popunjavaju "kvotu", daj manje kanala ako treba, ali da to malo bude i dobro! Kvalitet iznad kvantiteta i nema zime a i manje će biti problema (zbog preopterećenja i sl.)! :thumbup:
User avatar
shalla
Posts: 9342
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#1198 Re: Telemach kablovska & DTV

Post by shalla »

Sta se desava sa HD kanalima?
Jel nesto do mene ili je problem kod sviju?

Sent from my HTC One
User avatar
General_Jackson
Posts: 1069
Joined: 28/08/2008 18:09

#1199 Re: Telemach kablovska & DTV

Post by General_Jackson »

shalla wrote:Sta se desava sa HD kanalima?
Jel nesto do mene ili je problem kod sviju?

Sent from my HTC One
Nije, ne sekiraj se i kod mene je!
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#1200 Re: Telemach kablovska & DTV

Post by semirsar »

EDIT: Izbrisan citirani post
Post Reply