Telemach kablovska & DTV

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...
Post Reply
Bourne

#1 Telemach kablovska & DTV

Post by Bourne » 18/09/2010 21:42

Ev' otvorio sam NOVU temu iz prostog razloga jer su Elob i BHCnet sad pod istim krovom tj. Telemach...kao i sto sam naslov kaze kablovska i DTV pa bih zamolio da se toga i pridrzavamo...ovdje pisite o prog.semi , kanalima koji su ili koji ce biti u ponudi kao i primjedbe, pohvale na racun istog...nadam se da odgovorni NEce zakljucati temu... :sax:

StupskaBitanga

#2 Re: Telemach kablovska & DTV

Post by StupskaBitanga » 20/09/2010 10:39

Hvala vam telemah
hvala hval hvala
u CATV analognu tV pustiće Fox life, Fox Crime, RTS i piše RTL ja mislim da je to HR RTL
kako god svaka čast

samo malo

#3 Re: Telemach kablovska & DTV

Post by samo malo » 20/09/2010 11:21

Da da, RTL Hrvatski, ali citam da im i nije neki program, mada opet vise volim i to imati neko DM sat i slicne gluposti, bar imaju filmova i serija.

Bourne

#4 Re: Telemach kablovska & DTV

Post by Bourne » 20/09/2010 11:25

StupskaBitanga wrote:RTS i piše RTL ja mislim da je to HR RTL
Ako je istima ...AFERIM :thumbup: :thumbup: :thumbup:Ako moze link.. gdje ste taj info.procitali :?:

StupskaBitanga

#5 Re: Telemach kablovska & DTV

Post by StupskaBitanga » 20/09/2010 11:59

Bourne wrote:
StupskaBitanga wrote:RTS i piše RTL ja mislim da je to HR RTL
Ako je istima ...AFERIM :thumbup: :thumbup: :thumbup:Ako moze link.. gdje ste taj info.procitali :?:
Image

Bourne

#6 Re: Telemach kablovska & DTV

Post by Bourne » 20/09/2010 12:07

Ja iskreno to NE vidim nigdje ili sam ČORAV RTL-hr kao ni RTS...RTL fino pise -strani program da je HR pisalo bi regionalni ili kako se oni pak zovu u Hrvatskoj RTL-televizija, a RTS-satelitski to je isti onaj sto smo imali i dosad...da je NOVI pisalo bi RTS1 ili 2... :x :x :x Sta je "NOVO" BeHar,AlternativnaTV,Kapital Network,Golf klub,Pink Music,Disney,TVKiss,DoQ i ARTE koji je nedavno bio pa ga iskljucili sad opet nazad...sve u svemu jedan VELIKI ČORAK...i jos dodatni kanali se dodatno placaju :-) :-) :-) ...preporuka UGLEDAJTE SE NA LOGOSOFT kako na PROG.SEMU tako i na CIJENU!!!!! :x :x :dance:
Last edited by Bourne on 20/09/2010 12:20, edited 3 times in total.

maslina

#7 Re: Telemach kablovska & DTV

Post by maslina » 20/09/2010 12:16

Ja sam se tako obradovao svemu ovome, ali prije minutu sam doživio istinski hladan tuš. Zvao sam tetu u Telemach i raspitao se šta se dešava sa nama koji imamo DTV, Elob konkretno. Teta kaže, ostaje vam kako je bilo do sada. Sva proširenja programske šeme i svega ostalog, odnosi se isključivo na korisnike CATV. Ukoliko budemo imali projekat (kako se ova neljubazna teta izrazila) za korisnike DTV, bićete obavješteni.
Pokušao sam joj objasniti da sam korisnik DTV kako bih imao nešto bolje i naprednije, a samim tim i skuplje, te da u ovom slučaju postajem donji, ali teta reče da je pitam jedno te isto.
Ako ništa, Elobovi diletanti su bili ljubazniji. Izgleda da ovi iz Telemacha osjećaju kako polako preuzimaju monopol. Ukoliko ne vjerujete, probajte, 033/756-555.

Biggy

#8 Re: Telemach kablovska & DTV

Post by Biggy » 20/09/2010 12:24

Meni je pomalo nejasna ova fama oko RTL Hr. Slažem da je bolji od DM-a, ali realno, to jedna jako loša, ali ušminkana televizija.

Sporta nema ni u tragovima. Od filmova u 90% slučajeva je neka od policijskih akademija ili nešto iz opusa Stevena Seagala. Samo Dadilju (kompletnu seriju) su reprizirali 8 ili više puta. Dokumentaraca nema. U zadnje im se vrijeme programska koncepcija oslanja uglavnom na tv sapunice.
Serije su posebna priča. Imaju običaj otkupljivanja američkih serija čija je produkcija prekinuta nakon sezonu-dvije zbog slabe gledanosti. Stalno im mijenjaju termine, prekidaju u pola sezone, pa puste stare epizode i tako u nedogled.
Vijesti su im predmet sprdnje na hr forumima.

Pa se i ne bi trebali osjećati previše uskraćeni zbog nedostatke ove televizije....

Bourne

#9 Re: Telemach kablovska & DTV

Post by Bourne » 20/09/2010 12:24

maslina wrote:Ja sam se tako obradovao svemu ovome, ali prije minutu sam doživio istinski hladan tuš. Zvao sam tetu u Telemach i raspitao se šta se dešava sa nama koji imamo DTV, Elob konkretno. Teta kaže, ostaje vam kako je bilo do sada. Sva proširenja programske šeme i svega ostalog, odnosi se isključivo na korisnike CATV. Ukoliko budemo imali projekat (kako se ova neljubazna teta izrazila) za korisnike DTV, bićete obavješteni.
Pokušao sam joj objasniti da sam korisnik DTV kako bih imao nešto bolje i naprednije, a samim tim i skuplje, te da u ovom slučaju postajem donji, ali teta reče da je pitam jedno te isto.
Ako ništa, Elobovi diletanti su bili ljubazniji. Izgleda da ovi iz Telemacha osjećaju kako polako preuzimaju monopol. Ukoliko ne vjerujete, probajte, 033/756-555.
Ja se u resivere DTV Elob-a uvalio 1500KM/750€ :-) :-) :x da bi imao bolju sliku i vise kanala :x :x :x vidi sad ovo...koji sam ja "DILETANT"...Kabel 1,Euronews,Deutche Welle u dodatnom paketu...kratko jasno "POREZ ZA BUDALE" :-) :-) :-) HOCU LOGOSOOOOOOFT :? https://www.lol.ba/v4/PrivatniKorisnici ... f113229af5 SVE ZA 10KM :shock: :thumbup:

samo malo

#10 Re: Telemach kablovska & DTV

Post by samo malo » 20/09/2010 12:53

Ne kontam sto navode Kapital network kao novi tv kanal u ponudi, kad je Kapital network izgubio koncesiju u Hrvatskoj, odnosno bice ukinut.

Ili grijesim?

maslina

#11 Re: Telemach kablovska & DTV

Post by maslina » 20/09/2010 12:59

Bourne wrote:
maslina wrote:Ja sam se tako obradovao svemu ovome, ali prije minutu sam doživio istinski hladan tuš. Zvao sam tetu u Telemach i raspitao se šta se dešava sa nama koji imamo DTV, Elob konkretno. Teta kaže, ostaje vam kako je bilo do sada. Sva proširenja programske šeme i svega ostalog, odnosi se isključivo na korisnike CATV. Ukoliko budemo imali projekat (kako se ova neljubazna teta izrazila) za korisnike DTV, bićete obavješteni.
Ja se u resivere DTV Elob-a uvalio 1500KM/750€ :-) :-) :x da bi imao bolju sliku i vise kanala :x :x :x vidi sad ovo...koji sam ja "DILETANT"...Kabel 1,Euronews,Deutche Welle u dodatnom paketu...kratko jasno "POREZ ZA BUDALE" :-) :-) :-) HOCU LOGOSOOOOOOFT :? https://www.lol.ba/v4/PrivatniKorisnici ... f113229af5 SVE ZA 10KM :shock: :thumbup:
Kako misliš 10km? U ugovoru piše 25 pretplata + 15 najam opreme. To je već 40. Puno. brate, za gledanje TV-a.

ivannn

#12 Re: Telemach kablovska & DTV

Post by ivannn » 20/09/2010 13:06

Biggy wrote:Meni je pomalo nejasna ova fama oko RTL Hr. Slažem da je bolji od DM-a, ali realno, to jedna jako loša, ali ušminkana televizija.

Sporta nema ni u tragovima. Od filmova u 90% slučajeva je neka od policijskih akademija ili nešto iz opusa Stevena Seagala. Samo Dadilju (kompletnu seriju) su reprizirali 8 ili više puta. Dokumentaraca nema. U zadnje im se vrijeme programska koncepcija oslanja uglavnom na tv sapunice.
Serije su posebna priča. Imaju običaj otkupljivanja američkih serija čija je produkcija prekinuta nakon sezonu-dvije zbog slabe gledanosti. Stalno im mijenjaju termine, prekidaju u pola sezone, pa puste stare epizode i tako u nedogled.

Pa se i ne bi trebali osjećati previše uskraćeni zbog nedostatke ove televizije....
Istina je sve što si rekao, no ipak kakav je bolji je od većine komercijalnih televizija u cijeloj regiji.
U zadnje vrijeme počeli se emitirati The Big Bang Theory, How I Meet Your Mother, najavljuju Modern Family, + imaju još puno kvalitetnih serija, i njihovih sezona Bones, Kućanice, Uvod u anatomiju - novije sezone. Discovery serije nedjeljom, sinkronizirane ne s titlovima.
Last edited by ivannn on 20/09/2010 13:08, edited 1 time in total.

Bourne

#13 Re: Telemach kablovska & DTV

Post by Bourne » 20/09/2010 13:08

maslina wrote:Kako misliš 10km? U ugovoru piše 25 pretplata + 15 najam opreme. To je već 40. Puno. brate, za gledanje TV-a.
https://www.lol.ba/v4/PrivatniKorisnici ... e77cafab78

Paket TRIO=55KM s' PDV-om
Internet-30KM
Tel.-15KM
SuperTV-10KM
Last edited by Bourne on 20/09/2010 13:10, edited 1 time in total.

Bourne

#14 Re: Telemach kablovska & DTV

Post by Bourne » 20/09/2010 13:09

Biggy wrote:Meni je pomalo nejasna ova fama oko RTL Hr. Slažem da je bolji od DM-a, ali realno, to jedna jako loša, ali ušminkana televizija.

Ama stvar ukusa...a o ukusima se NE raspravlja...recimo meni se sviđa...sta sad :?: :!:

ivannn

#15 Re: Telemach kablovska & DTV

Post by ivannn » 20/09/2010 13:11

samo malo wrote:Ne kontam sto navode Kapital network kao novi tv kanal u ponudi, kad je Kapital network izgubio koncesiju u Hrvatskoj, odnosno bice ukinut.

Ili grijesim?
Nikad je nije ni imao. To je bilo eksperimentalno emitiranje. Valjda će nastaviti s emitiranjem preko cable/satelita.

sencobih

#16 Re: Telemach kablovska & DTV

Post by sencobih » 20/09/2010 13:26

sve ce to na kraju biti isto, malo ispocetka da navuku raju a onda kao sto neko rece hladan tus, malo je kablovska bolja nego sto je bila( naplatiti ce to oni za koji mjesec ili od nove godine kada ce garant dići pretplatu za par maraka) ali ovo za DTV je lose, tim prije sto se zna koliko je kostala DTV prije 6 godina a sad lafo nemaju projekat.

Bourne

#17 Re: Telemach kablovska & DTV

Post by Bourne » 20/09/2010 13:41

Pogledaj samo koliko "Muzike" Pink ovako onako reŠ engliŠ pa DM,BNm,Topm,MTV vako nako zagori :D ,Balkannika,VH itd...a o domacim exluzivitetima da NE pisem-nabrajam :-) hljeba i igara... jbt ko da je vlasnik Saša Popović... 8-)

van Basten

#18 Re: Telemach kablovska & DTV

Post by van Basten » 20/09/2010 13:51

ovom ponudom 99% potreba se namiri za 11,5KM, znači digitalni paketi truba... biće odjavljivanja istih k'o da gledam. Nego, gdje im je arenasport? Mrtvi HS pustio taj kanal a oni ne mogu?

maslina

#19 Re: Telemach kablovska & DTV

Post by maslina » 20/09/2010 13:55

Odjava DTV-a i to promptno.

Bourne

#20 Re: Telemach kablovska & DTV

Post by Bourne » 20/09/2010 14:42

Pitanje za korisnike BHCnet-a...da li jos uvijek imaju RTL-hr u svojoj drog.semi...sto ovo pitam...jer po ovoj NOVOJ prog semi Telemach-a RTL-a NEma u ponudi...znaci li to da ce korisnicima BHCnet-a iskljuciti isti ili pak ako ga ostave samo ce korisnici nekadsnjeg BHCneta imati RTL-hr, sto bi znacilo da korisnici nekadasnjeg Elob-a ostaju uskraceni po ovom "scenariju" DISKRIMINARNI :?: :!:

samo malo

#21 Re: Telemach kablovska & DTV

Post by samo malo » 20/09/2010 15:06

ivannn wrote: Istina je sve što si rekao, no ipak kakav je bolji je od većine komercijalnih televizija u cijeloj regiji.
U zadnje vrijeme počeli se emitirati The Big Bang Theory, How I Meet Your Mother, najavljuju Modern Family, + imaju još puno kvalitetnih serija, i njihovih sezona Bones, Kućanice, Uvod u anatomiju - novije sezone. Discovery serije nedjeljom, sinkronizirane ne s titlovima.
Da, RTL ima solidne serije, ali istini za volju, Fox life u ponudi ima How I Meet Your Mother, Kucanice, Uvod u anatomiju, i jos dosta popularnih serija, tako da i necemo ostati zakinuti ako ne dobijemo RTL Hrvatska.

semirsar

#22 Re: Telemach kablovska & DTV

Post by semirsar » 20/09/2010 21:02

Bourne wrote:Pitanje za korisnike BHCnet-a...da li jos uvijek imaju RTL-hr u svojoj drog.semi...sto ovo pitam...jer po ovoj NOVOJ prog semi Telemach-a RTL-a NEma u ponudi...znaci li to da ce korisnicima BHCnet-a iskljuciti isti ili pak ako ga ostave samo ce korisnici nekadsnjeg BHCneta imati RTL-hr, sto bi znacilo da korisnici nekadasnjeg Elob-a ostaju uskraceni po ovom "scenariju" DISKRIMINARNI :?: :!:
Tog nikad nije ni bilo na bhcnet-u

Bourne

#23 Re: Telemach kablovska & DTV

Post by Bourne » 20/09/2010 21:12

semirsar wrote:Tog nikad nije ni bilo na bhcnet-u
Jasta nego je bilo u dodatnom paketu BHCnet-a...a evo dokaza jer web bhcnet-a je ukinit http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... 4&start=25 i jos uvijek je koliko znam...mada se sad vise nista NEzna :-)

semirsar

#24 Re: Telemach kablovska & DTV

Post by semirsar » 20/09/2010 22:01

Bourne wrote:
semirsar wrote:Tog nikad nije ni bilo na bhcnet-u
Jasta nego je bilo u dodatnom paketu BHCnet-a...a evo dokaza jer web bhcnet-a je ukinit http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... 4&start=25 i jos uvijek je koliko znam...mada se sad vise nista NEzna :-)
ja mislio ti mislio na osnovni paket :D

sad me rasturi dilema... davno se prijavio za LOL, nidje hi na vidiku, a tu su, dva ulaza od mene... a vidu ovijeh telemachera :-)

ziku ba... jubilarac, 100-i mi post ovdeka :skoljka: :run:

elSaik

#25 Re: Telemach kablovska & DTV

Post by elSaik » 20/09/2010 22:26

Ne shvatam kakva je tolika fama oko tog RTL hr kao da ne postoji bolji program?! RTL koji je na spisku je njemački RTL, a taj ne treba mijenjati ni za 10 hrvatskih.

Post Reply