Telemach BH

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
kakaljin
Posts: 11595
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#9201 Re: Telemach BiH

Post by kakaljin »

zippoo87 wrote: 20/01/2022 14:57
fusion_ba wrote: 20/01/2022 13:50

Mogućnost odabira audio kanala na sportskim i dječijim kanalima. Trenutno imamo samo hrvatski jezik bez mogućnosti da se odabere srpski ili neki drugi.
Djeca nam pricaju hrvatski jezik...bosanske rijeci niti znaju niti koriste.
Strasno je ovo da zakonom nije uvedeno da prevod mora biti i na bosanskom jeziku.
Bratic mi prica kao da je rodjen u Zagrebu a ne u BiH

Mislim nije ovo samo problem Telemacha ,ni na drugim provajderima nije bolje ali je glupo da djeciji programi nemaju bosanski jezik.
To je problem BiH jer niko nece da kupi ta prava u BiH i da radi sinhornizaciju ili prevod na Bosanski jezik, jer ako nista pred je jos lakse sad kad imas Sr ili Hr jezik pa samo rijeci koje su razlicite prepravis i vratis fajl u sistem sa dodatnom opcijom BOS
DON_eARL
Posts: 3726
Joined: 31/10/2010 22:26

#9202 Re: Telemach BiH

Post by DON_eARL »

kakaljin wrote: 20/01/2022 15:07
zippoo87 wrote: 20/01/2022 14:57
Djeca nam pricaju hrvatski jezik...bosanske rijeci niti znaju niti koriste.
Strasno je ovo da zakonom nije uvedeno da prevod mora biti i na bosanskom jeziku.
Bratic mi prica kao da je rodjen u Zagrebu a ne u BiH

Mislim nije ovo samo problem Telemacha ,ni na drugim provajderima nije bolje ali je glupo da djeciji programi nemaju bosanski jezik.
To je problem BiH jer niko nece da kupi ta prava u BiH i da radi sinhornizaciju ili prevod na Bosanski jezik, jer ako nista pred je jos lakse sad kad imas Sr ili Hr jezik pa samo rijeci koje su razlicite prepravis i vratis fajl u sistem sa dodatnom opcijom BOS
Eto ideje za biznis, skupiti zainteresovanih ulagača, otvoriti firmu, napraviti tim za sinhronizovanje i lagano ugovarati detalje sa velikim kompanijama koje distribuiraju sadržaj. Ja se uvijek sjetim Mumijevih na BHT1, kako je to milina bilo gledati. :D
zippoo87
Posts: 15366
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#9203 Re: Telemach BiH

Post by zippoo87 »

DON_eARL wrote: 20/01/2022 15:20
kakaljin wrote: 20/01/2022 15:07

To je problem BiH jer niko nece da kupi ta prava u BiH i da radi sinhornizaciju ili prevod na Bosanski jezik, jer ako nista pred je jos lakse sad kad imas Sr ili Hr jezik pa samo rijeci koje su razlicite prepravis i vratis fajl u sistem sa dodatnom opcijom BOS
Eto ideje za biznis, skupiti zainteresovanih ulagača, otvoriti firmu, napraviti tim za sinhronizovanje i lagano ugovarati detalje sa velikim kompanijama koje distribuiraju sadržaj. Ja se uvijek sjetim Mumijevih na BHT1, kako je to milina bilo gledati. :D
I meni prodje kroz glavu da je ovo odlicna biznis ideja :D

A sto se Mumijevih tice,jedina prava priznata sinhronizacija dolazi iz Cazina od svima dobro poznate ekipe sinhronizatora :lol: :lol: :lol:
User avatar
chakany
Posts: 2911
Joined: 05/09/2010 14:05

#9204 Re: Telemach BiH

Post by chakany »

Mislim da Hayatovci imaju bh. sinhronizaciju, ako se ne varam.
A kad smo već kod sinhronizacije. Prije par godina pokazujem ja maloj komšinici mrkvu i pitam je šta je ovo, a ona mi odgovara ˝šargarepa˝. Ja joj govorim nije to šargarepa, to je mrkva, a ona će meni, e nije nego je šargarepa, kakva mrkva :lol:
zippoo87
Posts: 15366
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#9205 Re: Telemach BiH

Post by zippoo87 »

chakany wrote: 20/01/2022 15:41 Mislim da Hayatovci imaju bh. sinhronizaciju, ako se ne varam.
A kad smo već kod sinhronizacije. Prije par godina pokazujem ja maloj komšinici mrkvu i pitam je šta je ovo, a ona mi odgovara ˝šargarepa˝. Ja joj govorim nije to šargarepa, to je mrkva, a ona će meni, e nije nego je šargarepa, kakva mrkva :lol:
Imaju Hayatovci ali slabo to djeca gledaju.
Ove popularne crtice koje gledaju su vecinom hr sinhronizacija i to djeca upijaju kao spuzve i eto onda imas sargarepu a mrkva nema pojma sta je :D
Glazba isto tako a ne muzika itd,itd :D
jarobot
Posts: 3050
Joined: 13/06/2016 20:07

#9206 Re: Telemach BiH

Post by jarobot »

Konkurencija Hystori 2 uvela u osnovni paket a ovdje u nekakvom ko fol proširenom paketu i dodatno se plaća.
Ciganija pa eto
User avatar
crnivrag
Posts: 12885
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#9207 Re: Telemach BiH

Post by crnivrag »

S obzirom da je danas puštena Prva BH u HD rezoluciji na D3 platformi, te SD rezoluciji na EON platformi, trenutno stanje sa kanalima je sljedeće:
Spoiler
Show
DVB-C - HD - 87 kanala (Prva BH HD, RTCG Sat HD i Sevdah HD samo putem DVB-C mreže)
DVB-C - SD - 134 kanala (HRT 3 SD, HRT 4 SD, B92 SD, Prva Plus SD, RTV SLO SD, Prva World SD, Prva Kick SD, RTL Kockica SD, BN Music SD, CMC SD, Euronews SD, Russia Today SD, Deutsche Welle SD i Playboy SD samo putem DVB-C mreže)
EON - SD - 140 kanala (Hayat SD, Prva BH SD, RTCG Sat SD, Sevdah SD, Pink World Cinema, Pink Classic, Pink Serije, Pink Family, Pink Pedia, Pink Super Kids, Pink World, Pink Show, Pink Style, Pink Fashion, Pink Kuvar, Pink HA HA, Pink LOL, Bravo Music, Pink Folk 1, Pink Folk 2, Pink Music 2, Pink Hits, Pink Hits 2, Pink'n'Roll, Pink Koncert i City Play samo putem EON-a)
EON - HD - 102 kanala (HRT 3 HD, HRT 4 HD, B92 HD, Prva Plus HD, RTV SLO 1 HD, N1 HR HD, N1 SR HD, Prva World HD, Prva Kick HD, RTL Kockica HD, Viasat Nature HD, Grand 2 TV HD, BN Music HD, CMC HD, Euronews HD, Russia Today HD, Deutsche Welle HD i Playboy HD samo putem EON-a)
DVB-C/EON - 4K/UHD - 2 kanala (Sport Klub 4K, Eurosport 4K)
DVB-C/EON - Radio kanali - 75 kanala
User avatar
chakany
Posts: 2911
Joined: 05/09/2010 14:05

#9208 Re: Telemach BiH

Post by chakany »

Baš nešto razmišljam ako bi uveli ovi naši KINO TV i DOKU TV, sigurno bi išli u Prošireni paket. To bi baš bila šteta.
jarobot
Posts: 3050
Joined: 13/06/2016 20:07

#9209 Re: Telemach BiH

Post by jarobot »

chakany wrote: 20/01/2022 17:31 Baš nešto razmišljam ako bi uveli ovi naši KINO TV i DOKU TV, sigurno bi išli u Prošireni paket. To bi baš bila šteta.
Clganluk
User avatar
Dr_Proka
Posts: 333
Joined: 29/09/2018 20:14

#9210 Re: Telemach BiH

Post by Dr_Proka »

chakany wrote: 20/01/2022 17:31 Baš nešto razmišljam ako bi uveli ovi naši KINO TV i DOKU TV, sigurno bi išli u Prošireni paket. To bi baš bila šteta.
Nešto govore da će biti bugarskih kanala
User avatar
Dr_Proka
Posts: 333
Joined: 29/09/2018 20:14

#9211 Re: Telemach BiH

Post by Dr_Proka »

crnivrag wrote: 20/01/2022 17:29 S obzirom da je danas puštena Prva BH u HD rezoluciji na D3 platformi, te SD rezoluciji na EON platformi, trenutno stanje sa kanalima je sljedeće:
Spoiler
Show
DVB-C - HD - 87 kanala (Prva BH HD, RTCG Sat HD i Sevdah HD samo putem DVB-C mreže)
DVB-C - SD - 134 kanala (HRT 3 SD, HRT 4 SD, B92 SD, Prva Plus SD, RTV SLO SD, Prva World SD, Prva Kick SD, RTL Kockica SD, BN Music SD, CMC SD, Euronews SD, Russia Today SD, Deutsche Welle SD i Playboy SD samo putem DVB-C mreže)
EON - SD - 140 kanala (Hayat SD, Prva BH SD, RTCG Sat SD, Sevdah SD, Pink World Cinema, Pink Classic, Pink Serije, Pink Family, Pink Pedia, Pink Super Kids, Pink World, Pink Show, Pink Style, Pink Fashion, Pink Kuvar, Pink HA HA, Pink LOL, Bravo Music, Pink Folk 1, Pink Folk 2, Pink Music 2, Pink Hits, Pink Hits 2, Pink'n'Roll, Pink Koncert i City Play samo putem EON-a)
EON - HD - 102 kanala (HRT 3 HD, HRT 4 HD, B92 HD, Prva Plus HD, RTV SLO 1 HD, N1 HR HD, N1 SR HD, Prva World HD, Prva Kick HD, RTL Kockica HD, Viasat Nature HD, Grand 2 TV HD, BN Music HD, CMC HD, Euronews HD, Russia Today HD, Deutsche Welle HD i Playboy HD samo putem EON-a)
DVB-C/EON - 4K/UHD - 2 kanala (Sport Klub 4K, Eurosport 4K)
DVB-C/EON - Radio kanali - 75 kanala
Evo tek sad gledam, normalizovan je signal. Inače objasnili su da su loš signal dobijali i tako ga plasirali.
User avatar
fusion_ba
Posts: 4393
Joined: 02/12/2017 20:10

#9212 Re: Telemach BiH

Post by fusion_ba »

Što se tiče sinhronizacije na bosanski, tu vlada potpuna nezainteresiranost a vjerovatno i (nažalost) neisplativost, pogotovo uzevši u obzir da pola države nema problem sa srpskom odnosno hrvatskom sinhronizacijom.
kakaljin
Posts: 11595
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#9213 Re: Telemach BiH

Post by kakaljin »

crnivrag wrote: 20/01/2022 17:29 S obzirom da je danas puštena Prva BH u HD rezoluciji na D3 platformi, te SD rezoluciji na EON platformi, trenutno stanje sa kanalima je sljedeće:
Spoiler
Show
DVB-C - HD - 87 kanala (Prva BH HD, RTCG Sat HD i Sevdah HD samo putem DVB-C mreže)
DVB-C - SD - 134 kanala (HRT 3 SD, HRT 4 SD, B92 SD, Prva Plus SD, RTV SLO SD, Prva World SD, Prva Kick SD, RTL Kockica SD, BN Music SD, CMC SD, Euronews SD, Russia Today SD, Deutsche Welle SD i Playboy SD samo putem DVB-C mreže)
EON - SD - 140 kanala (Hayat SD, Prva BH SD, RTCG Sat SD, Sevdah SD, Pink World Cinema, Pink Classic, Pink Serije, Pink Family, Pink Pedia, Pink Super Kids, Pink World, Pink Show, Pink Style, Pink Fashion, Pink Kuvar, Pink HA HA, Pink LOL, Bravo Music, Pink Folk 1, Pink Folk 2, Pink Music 2, Pink Hits, Pink Hits 2, Pink'n'Roll, Pink Koncert i City Play samo putem EON-a)
EON - HD - 102 kanala (HRT 3 HD, HRT 4 HD, B92 HD, Prva Plus HD, RTV SLO 1 HD, N1 HR HD, N1 SR HD, Prva World HD, Prva Kick HD, RTL Kockica HD, Viasat Nature HD, Grand 2 TV HD, BN Music HD, CMC HD, Euronews HD, Russia Today HD, Deutsche Welle HD i Playboy HD samo putem EON-a)
DVB-C/EON - 4K/UHD - 2 kanala (Sport Klub 4K, Eurosport 4K)
DVB-C/EON - Radio kanali - 75 kanala
Moraju povecati broj HD kanala, i ubaciti jos atraktivnih kanala i kanale iz prosirenog paketa prabaciti u start i osnovni i ugasiti prosireni.
User avatar
chakany
Posts: 2911
Joined: 05/09/2010 14:05

#9214 Re: Telemach BiH

Post by chakany »

Dr_Proka wrote: 20/01/2022 19:01
chakany wrote: 20/01/2022 17:31 Baš nešto razmišljam ako bi uveli ovi naši KINO TV i DOKU TV, sigurno bi išli u Prošireni paket. To bi baš bila šteta.
Nešto govore da će biti bugarskih kanala
Još zamisli ako ti bugarski kanali idu sa bugarskom sinhronizacijom, pa onda slušaš Leonarda Di Capria kako priča na bugarskom :lol:
Ma ne znam šta će nam bugarski kanali. Kao eto mi razumijemo bugarski jezik, blizak nam je.
Evo i u Makedoniji su počeli sa makedonskom sinhronizacijom na tamošnjim TV kanalima, ono je horor. Hrvatske i srbijanske serije idu sa sinhronizacijom, pa i turske.
User avatar
chakany
Posts: 2911
Joined: 05/09/2010 14:05

#9215 Re: Telemach BiH

Post by chakany »

Dr_Proka wrote: 20/01/2022 19:04
crnivrag wrote: 20/01/2022 17:29 S obzirom da je danas puštena Prva BH u HD rezoluciji na D3 platformi, te SD rezoluciji na EON platformi, trenutno stanje sa kanalima je sljedeće:
Spoiler
Show
DVB-C - HD - 87 kanala (Prva BH HD, RTCG Sat HD i Sevdah HD samo putem DVB-C mreže)
DVB-C - SD - 134 kanala (HRT 3 SD, HRT 4 SD, B92 SD, Prva Plus SD, RTV SLO SD, Prva World SD, Prva Kick SD, RTL Kockica SD, BN Music SD, CMC SD, Euronews SD, Russia Today SD, Deutsche Welle SD i Playboy SD samo putem DVB-C mreže)
EON - SD - 140 kanala (Hayat SD, Prva BH SD, RTCG Sat SD, Sevdah SD, Pink World Cinema, Pink Classic, Pink Serije, Pink Family, Pink Pedia, Pink Super Kids, Pink World, Pink Show, Pink Style, Pink Fashion, Pink Kuvar, Pink HA HA, Pink LOL, Bravo Music, Pink Folk 1, Pink Folk 2, Pink Music 2, Pink Hits, Pink Hits 2, Pink'n'Roll, Pink Koncert i City Play samo putem EON-a)
EON - HD - 102 kanala (HRT 3 HD, HRT 4 HD, B92 HD, Prva Plus HD, RTV SLO 1 HD, N1 HR HD, N1 SR HD, Prva World HD, Prva Kick HD, RTL Kockica HD, Viasat Nature HD, Grand 2 TV HD, BN Music HD, CMC HD, Euronews HD, Russia Today HD, Deutsche Welle HD i Playboy HD samo putem EON-a)
DVB-C/EON - 4K/UHD - 2 kanala (Sport Klub 4K, Eurosport 4K)
DVB-C/EON - Radio kanali - 75 kanala
Evo tek sad gledam, normalizovan je signal. Inače objasnili su da su loš signal dobijali i tako ga plasirali.
Nikad Telemach nije kriv, oni samo dobijaju takav signal. Priča za malu djecu :lol: Jučer jedna priča, danas kanal u HD formatu. Sve se može kad se hoće, ali i ova konvertovanja i degradiranja HD formata u SD format kao što to rade sa RTV BN, RTV TK, HRT 3 i HRT 4 (preko DVB-C mreže), za svaku su osudu.
User avatar
Dr_Proka
Posts: 333
Joined: 29/09/2018 20:14

#9216 Re: Telemach BiH

Post by Dr_Proka »

chakany wrote: 20/01/2022 19:26
Dr_Proka wrote: 20/01/2022 19:01

Nešto govore da će biti bugarskih kanala
Još zamisli ako ti bugarski kanali idu sa bugarskom sinhronizacijom, pa onda slušaš Leonarda Di Capria kako priča na bugarskom :lol:
Ma ne znam šta će nam bugarski kanali. Kao eto mi razumijemo bugarski jezik, blizak nam je.
Evo i u Makedoniji su počeli sa makedonskom sinhronizacijom na tamošnjim TV kanalima, ono je horor. Hrvatske i srbijanske serije idu sa sinhronizacijom, pa i turske.
Znam samo da je kupljena bugarska platforma od united media. E sad da li će ovdje doći to je pitanje svih pitanja.
User avatar
Dr_Proka
Posts: 333
Joined: 29/09/2018 20:14

#9217 Re: Telemach BiH

Post by Dr_Proka »

chakany wrote: 20/01/2022 19:28
Dr_Proka wrote: 20/01/2022 19:04

Evo tek sad gledam, normalizovan je signal. Inače objasnili su da su loš signal dobijali i tako ga plasirali.
Nikad Telemach nije kriv, oni samo dobijaju takav signal. Priča za malu djecu :lol: Jučer jedna priča, danas kanal u HD formatu. Sve se može kad se hoće, ali i ova konvertovanja i degradiranja HD formata u SD format kao što to rade sa RTV BN, RTV TK, HRT 3 i HRT 4 (preko DVB-C mreže), za svaku su osudu.
Mogu oni ali neće. Tim nijekanjem samo skrnave kanale, samim tim digitalizacija nema smisla. Koliko se sjećam jednom su i išli hrt 3 i 4 u hd, ali su ubrzo bili degradirani.
User avatar
dzeko1
Posts: 803
Joined: 18/09/2012 13:55

#9218 Re: Telemach BiH

Post by dzeko1 »

Da li je to i Telemach uveo mogucnost kupovine TV uredjaja na rate, to bi mi moglo biti zanimljivo, obzirom da mi ugovor istice za manje od mjesec dana.
User avatar
Telemach
Posts: 15688
Joined: 13/10/2010 14:13

#9219 Re: Telemach BiH

Post by Telemach »

dzeko1 wrote: 20/01/2022 19:38 Da li je to i Telemach uveo mogucnost kupovine TV uredjaja na rate, to bi mi moglo biti zanimljivo, obzirom da mi ugovor istice za manje od mjesec dana.
Pozdrav @dzeko1,
Ukoliko ste zainteresovani za TV uređaj na rate, zamolit ćemo Vas da nam dostavite Vaše kontakt podatke u inbox kako bismo izvršili potrebne provjere.
User avatar
chakany
Posts: 2911
Joined: 05/09/2010 14:05

#9220 Re: Telemach BiH

Post by chakany »

Ona e-mail adresa isto ničemu ne služi za prijedloge novih kanala. Ono pišeš prijedloge za KINO TV, DOMA TV, DOKU TV, RTL CRIME, PRVA MAX, PRVA FILES, PRVA LIFE, šta ja znam koje sve ne kanale, a ubace ti tamo neki deseti kanal :lol:
Ne pamtim kad se ubacilo nešto što smo svi ovdje pisali da želimo. Zna se šta korisnici obično i traže od TV kanala. Definitivno treba poraditi malo na tome, ako već neće, onda ukinuti tu e-mail adresu koja ionako ničemu ne služi.
Pa evo mjesecima se ništa nije ubacilo u ponudu.
User avatar
Telemach
Posts: 15688
Joined: 13/10/2010 14:13

#9221 Re: Telemach BiH

Post by Telemach »

chakany wrote: 20/01/2022 19:41 Ona e-mail adresa isto ničemu ne služi za prijedloge novih kanala. Ono pišeš prijedloge za KINO TV, DOMA TV, DOKU TV, RTL CRIME, PRVA MAX, PRVA FILES, PRVA LIFE, šta ja znam koje sve ne kanale, a ubace ti tamo neki deseti kanal :lol:
Ne pamtim kad se ubacilo nešto što smo svi ovdje pisali da želimo. Zna se šta korisnici obično i traže od TV kanala. Definitivno treba poraditi malo na tome, ako već neće, onda ukinuti tu e-mail adresu koja ionako ničemu ne služi.
Pa evo mjesecima se ništa nije ubacilo u ponudu.
Pozdrav @chakany,
Kolege prikljupljaju sve prijedloge korisnika za nove TV kanale. Ukoliko se ukažu realne mogućnosti prijedlozi će biti uvaženi i TV kanali uvršeni u ponudu. Podsjećamo da je svim korisnicima dostupna e-mail adresa za dostavu prijedloga za uvođenje novih TV kanala: [email protected].
hipija
Posts: 1621
Joined: 30/12/2010 18:17

#9222 Re: Telemach BiH

Post by hipija »

Pa kada bi ubacili dio tv ponude iz Telemach Hrvatska, tipa Doku TV, Kino TV, Jugoton TV, Doma TV bilo bi više nego dobro, iako čisto sumnjam jer su to već mogli uraditi da su htjeli.

Slažem se da treba malo više poraditi na uploadu a prioritet svih prioriteta bi bio ukidanje analogije.
User avatar
daky585
Posts: 867
Joined: 07/06/2014 01:50

#9223 Re: Telemach BiH

Post by daky585 »

Taj Jugoton TV je zanimljiv u smislu da ga ima rijetko koji od operatera u BiH. Možda Croatia Records traži veliku naknadu za taj kanal.
S druge strane imao sam priliku pratiti taj kanal, očekivajući nešto više. Na kraju sam vidio da uglavnom forsiraju hrvatske izvođače iz perioda bivše Jugoslavije, što je šteta jer imaju prilično veliku arhivu koju ne koriste.
kakaljin
Posts: 11595
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#9224 Re: Telemach BiH

Post by kakaljin »

daky585 wrote: 20/01/2022 20:11 Taj Jugoton TV je zanimljiv u smislu da ga ima rijetko koji od operatera u BiH. Možda Croatia Records traži veliku naknadu za taj kanal.
S druge strane imao sam priliku pratiti taj kanal, očekivajući nešto više. Na kraju sam vidio da uglavnom forsiraju hrvatske izvođače iz perioda bivše Jugoslavije, što je šteta jer imaju prilično veliku arhivu koju ne koriste.
Ne vezano za temu ali izgleda croatia records ima sada veliki problema jer je izgleda nije davala novac izvodjacima za njihove pjesme sto je trebala od 90ih godina, tako da na zalost vrlo lako je moguce da se ugasi taj kanala ili da ih neko kupi ili preuzme vlasnistvo nad materijalom

https://www.telegram.hr/politika-krimin ... atizaciji/

https://www.klix.ba/magazin/muzika/potv ... /220115012
NecuVise
Posts: 2885
Joined: 10/01/2020 20:02

#9225 Re: Telemach BiH

Post by NecuVise »

Ne znam imamo li temu namjenski za routere pa evo da ovdje pitam jer će se koristiti na telemach mreži.

Kupio bih d-link dir2660 router pa ima li neko ko se razumije da mi kaže valja li taj router? Da li vrijedi 150 KM?
Post Reply