Telemach BH

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Telemach
Posts: 15723
Joined: 13/10/2010 14:13

#6551 Re: Telemach BiH

Post by Telemach »

gidra wrote: 27/09/2021 11:13 Na koji način se raskida ugovor? Platim posljednji račun i donesem sam opremu ili oni dođu po istu? Kod sebe imam Eon box i Ubee gateway.

istekao mi Ugovor i isključili odmah sve benefite i na posljednjem računu fakturisali dodatni CI modul koji sam imao. Račun za Eon full dođe cca 71.5 KM, e nećete više :), a korisnik od Eloba još, hiljade maraka se ostavilo...
Zdravo @gidra,
Ukoliko je Ugovor istekao, obnovom Ugovora ostvarujete dodatne benefite. Predlažemo da nam u PP dostavite korisničke podatke. Rado ćemo Vas pozvati i potruditi se pronaći najbolju opciju za Vas. Nadamo se uspješnom nastavku saradnje.
User avatar
TheWatcher
Posts: 2603
Joined: 08/03/2007 12:09
Location: *** tamo gdje prestaje logika tu pocinje Bosna ***

#6552 Re: Telemach BiH

Post by TheWatcher »

Telemach wrote: 27/09/2021 12:59
gidra wrote: 27/09/2021 11:13 Na koji način se raskida ugovor? Platim posljednji račun i donesem sam opremu ili oni dođu po istu? Kod sebe imam Eon box i Ubee gateway.

istekao mi Ugovor i isključili odmah sve benefite i na posljednjem računu fakturisali dodatni CI modul koji sam imao. Račun za Eon full dođe cca 71.5 KM, e nećete više :), a korisnik od Eloba još, hiljade maraka se ostavilo...
Zdravo @gidra,
Ukoliko je Ugovor istekao, obnovom Ugovora ostvarujete dodatne benefite. Predlažemo da nam u PP dostavite korisničke podatke. Rado ćemo Vas pozvati i potruditi se pronaći najbolju opciju za Vas. Nadamo se uspješnom nastavku saradnje.
jel dolaze piMkici u kompletu :evil: :lol:
User avatar
madesa
Posts: 4205
Joined: 26/07/2013 02:37

#6553 Re: Telemach BiH

Post by madesa »

koliko samo raje znam sto cekaju kraj ugovora sa telemachom. Do godine bez engleske lige i LŠ mogu sami da se ugase aBd :thumbup:
User avatar
Mate_Miso_Kovac
Posts: 1473
Joined: 09/09/2019 10:05

#6554 Re: Telemach BiH

Post by Mate_Miso_Kovac »

Zašto "akobogda". Alternativa smećarskom telemachu je još užasniji bhtelecom... Ima li igdje na svijetu ovako naopakog svijeta, da umjesto da prizeljkuju što više alternativa i što veću konkurenciju koja ce tjerati cijene nadolje, a kvalitet usluga podizati, prizeljkuje monopolizaciju u svakom mogucem segmentu, od jebenog Binga, do jebenog BhTelecoma :P
User avatar
madesa
Posts: 4205
Joined: 26/07/2013 02:37

#6555 Re: Telemach BiH

Post by madesa »

cuj ovog telemahovca :lol: :lol: ukinu ti arene aracun isti . Ima li to igdje , da bog da se raspali a za jednu godinu ce se to i desiti
User avatar
TheWatcher
Posts: 2603
Joined: 08/03/2007 12:09
Location: *** tamo gdje prestaje logika tu pocinje Bosna ***

#6556 Re: Telemach BiH

Post by TheWatcher »

ima i lol :oops:
Smoothie
Posts: 444
Joined: 27/01/2020 21:05

#6557 Re: Telemach BiH

Post by Smoothie »

Ja kako se sjecam da je Arena bila promo uz potpis ugovora, osim mozda premium korisnicima? Meni je Telemach i dalje jedina opcija jer konkurencija nije ni blizu sto se tice ponude internet brzine, a meni je net izrazito stabilan i jako sam zadovoljan jer dobivam ono sto platim. Ne kontam ove spammere sto kmece po temi, a imali bi jadniji internet i pakete na svojim operaterima da telemach nije usao na trziste.
User avatar
Telemach
Posts: 15723
Joined: 13/10/2010 14:13

#6558 Re: Telemach BiH

Post by Telemach »

Smoothie wrote: 27/09/2021 13:40 Ja kako se sjecam da je Arena bila promo uz potpis ugovora, osim mozda premium korisnicima? Meni je Telemach i dalje jedina opcija jer konkurencija nije ni blizu sto se tice ponude internet brzine, a meni je net izrazito stabilan i jako sam zadovoljan jer dobivam ono sto platim. Ne kontam ove spammere sto kmece po temi, a imali bi jadniji internet i pakete na svojim operaterima da telemach nije usao na trziste.
Zdravo @Smoothie,
Drago nam je da ste zadovoljni uslugama koje koristite. Trudit ćemo se i dalje kako biste uživali u najbržem internetu i raznovrsnom sadržaju :)
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#6559 Re: Telemach BiH

Post by channel10 »

mirsek wrote: 27/09/2021 11:26
channel10 wrote: 23/09/2021 21:28 Pa nije tuzno jer se tako bore za ostanak sto vise pretplatnika. Dosta ce ih otici zbog arena, ali eto opet ce neki ostati zbog ovakvih aplikacija koje daju kakvu takvu mogucnost gledanja arena.

Mada je rokkr s.anje jer dozvoljava nekih sat dva gledanje arena u toku dana i bolje je preci na Mojatv nego se patiti sa ovom aplikacijom. Neku noc sam uspio odgledati jedno poluvrijeme barse prije nego sto su blokirali prijenos(rokkr, a ne TM).
2 sata dnevno po jednom uredjaju . 2 uredjaja 4 sata dnevno :-D
Ja konkretno imam rokkr i na eon boxu i na android boxu, samo presaltam uredjaj kad istekne vrijeme.
Hvala na obavjestenju :) :thumbup:
User avatar
warzone
Posts: 128
Joined: 17/11/2020 22:08

#6560 Re: Telemach BiH

Post by warzone »

Slabo se sjecas, Arene su se dijelile kao benefit pri potpisu dvogodisnjeg ugovora.
Telemach wrote: 27/09/2021 14:00
Smoothie wrote: 27/09/2021 13:40 Ja kako se sjecam da je Arena bila promo uz potpis ugovora, osim mozda premium korisnicima? Meni je Telemach i dalje jedina opcija jer konkurencija nije ni blizu sto se tice ponude internet brzine, a meni je net izrazito stabilan i jako sam zadovoljan jer dobivam ono sto platim. Ne kontam ove spammere sto kmece po temi, a imali bi jadniji internet i pakete na svojim operaterima da telemach nije usao na trziste.
Zdravo @Smoothie,
Drago nam je da ste zadovoljni uslugama koje koristite. Trudit ćemo se i dalje kako biste uživali u najbržem internetu i raznovrsnom sadržaju :)
User avatar
Qler
Posts: 23583
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#6561 Re: Telemach BiH

Post by Qler »

A jel moguce da na citavoj ovoj temi mene ne pogađa što nema Arena i ostalih prenosa raznih liga i utakmica :D Ja bi samo da se moze malo vise kombinovati, npr. ukini mi arene, pinkove sve, ali mi daj veci upload, ili mi smanji racun, ili mi daj vise HD kanala, ili EON TV da mogu na dva TV-a... Od SK-a mi je bitan samo onaj gdje je F1... ovo ostalo isto, nebitno...
probook
Posts: 4589
Joined: 13/10/2013 22:38

#6562 Re: Telemach BiH

Post by probook »

Qler wrote: 27/09/2021 15:02 A jel moguce da na citavoj ovoj temi mene ne pogađa što nema Arena i ostalih prenosa raznih liga i utakmica :D Ja bi samo da se moze malo vise kombinovati, npr. ukini mi arene, pinkove sve, ali mi daj veci upload, ili mi smanji racun, ili mi daj vise HD kanala, ili EON TV da mogu na dva TV-a... Od SK-a mi je bitan samo onaj gdje je F1... ovo ostalo isto, nebitno...
Tako je. Nema Arena ok smanji pretplatu da platim Arene posebno i bicemo drugovi kao sto smo i bili :D
User avatar
Haris.ba
Posts: 24765
Joined: 08/09/2005 20:08

#6563 Re: Telemach BiH

Post by Haris.ba »

Qler wrote: 27/09/2021 15:02 A jel moguce da na citavoj ovoj temi mene ne pogađa što nema Arena i ostalih prenosa raznih liga i utakmica :D Ja bi samo da se moze malo vise kombinovati, npr. ukini mi arene, pinkove sve, ali mi daj veci upload, ili mi smanji racun, ili mi daj vise HD kanala, ili EON TV da mogu na dva TV-a... Od SK-a mi je bitan samo onaj gdje je F1... ovo ostalo isto, nebitno...
A ja niti gledam tv programe. Da postoji mogucnost, vjerovatno bih samo bio internet. Ili barem da ima neki osnovni paket tv (tipa samo domaci kanali) i internet.

Nego, zna li iko sto je poslovna politika da se ne moze mijenjati ugovor? Imam trio, presao bih na duo, isto.bih placao.
User avatar
Qler
Posts: 23583
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#6564 Re: Telemach BiH

Post by Qler »

Par mojih jarana je preslo na Logosoft bas zbog toga, samo im NET treba. Paket ima TV ali neki ono najosnovniji jer iz nekog razloga jeftinije je brzi net i TV nego samo net... ali oni su to izabrali umjesto TM-a
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#6565 Re: Telemach BiH

Post by seoBIH »

Haris.ba wrote: 27/09/2021 15:11 Nego, zna li iko sto je poslovna politika da se ne moze mijenjati ugovor? Imam trio, presao bih na duo, isto.bih placao.
Izmjena ugovora s "jace na slabiju" ponudu nema smisla. Niko je ne dopusta bez penala.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24765
Joined: 08/09/2005 20:08

#6566 Re: Telemach BiH

Post by Haris.ba »

seoBIH wrote: 27/09/2021 15:19
Haris.ba wrote: 27/09/2021 15:11 Nego, zna li iko sto je poslovna politika da se ne moze mijenjati ugovor? Imam trio, presao bih na duo, isto.bih placao.
Izmjena ugovora s "jace na slabiju" ponudu nema smisla. Niko je ne dopusta bez penala.
Isto bih placao.
gistro
Posts: 212
Joined: 22/09/2015 11:02

#6567 Re: Telemach BiH

Post by gistro »

Haris.ba wrote: 27/09/2021 15:11
Qler wrote: 27/09/2021 15:02 A jel moguce da na citavoj ovoj temi mene ne pogađa što nema Arena i ostalih prenosa raznih liga i utakmica :D Ja bi samo da se moze malo vise kombinovati, npr. ukini mi arene, pinkove sve, ali mi daj veci upload, ili mi smanji racun, ili mi daj vise HD kanala, ili EON TV da mogu na dva TV-a... Od SK-a mi je bitan samo onaj gdje je F1... ovo ostalo isto, nebitno...
A ja niti gledam tv programe. Da postoji mogucnost, vjerovatno bih samo bio internet. Ili barem da ima neki osnovni paket tv (tipa samo domaci kanali) i internet.

Nego, zna li iko sto je poslovna politika da se ne moze mijenjati ugovor? Imam trio, presao bih na duo, isto.bih placao.
Smiješna im je ponuda HD kanala, a da ne pričam o Full HD ili 4K, nek oni nama nude kanele tipa IgmanTV u rezoluciji koja je niža od SD
User avatar
diablobih
Posts: 8256
Joined: 28/12/2015 02:17

#6568 Re: Telemach BiH

Post by diablobih »

Qler wrote: 27/09/2021 15:18 Par mojih jarana je preslo na Logosoft bas zbog toga, samo im NET treba. Paket ima TV ali neki ono najosnovniji jer iz nekog razloga jeftinije je brzi net i TV nego samo net... ali oni su to izabrali umjesto TM-a
Na logosoftu ima dobra fora oko kombinovanja. Uzmes najbolji paket neta, a uzmes najosnovniji paket kanala. Mogli bi razmisliti o takvoj soluciji i na Telemachu. Samo eto jos da smanje cijenu, jer nema potrebe da bude skuplje i dalje, a nema Arena koje su kostale drama.
User avatar
Qler
Posts: 23583
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#6569 Re: Telemach BiH

Post by Qler »

i da, samo reminder da su i dalje bezobrazni i shupci za FTV...
photo&video
Posts: 835
Joined: 04/12/2007 17:26

#6570 Re: Telemach BiH

Post by photo&video »

Najsmjesnije je kada ovdje napisu sta me briga za kanale bitno da imam dobar net. Naravno da je bitno da imam dobar net, ali isto tako je bitno da imam i ostalo jer to PLACAM. Ne placam samo net nego i TV i tel. Znaci trio uslugu. Neka smanje cijenu pretplate za iznos koji su digli kada su uveli Arene, nek puste tu FTV u HD i 80 % ljudi im nece vise nista prigovoriti. Ovako samo navlace gnjev korisnika na sebe jer se prave budale. I ja sam zadovoljan internetom, brz, stabilan, zadovoljan sam i podrskom kad nazovem i ovim ljudima koji stoje iza nicka @telemach. Ali sa ostalim prije napisanim nisam niti cu.
Jos jedan primjer, uzmem dodatni eon box da mogu gledati 4K kanale, oni mi isporuce box koji to ne podrzava. Klasicno zamajavanje. Zato korisnici odlaze pa makar i imali losiju uslugu kod drugih operatera.
semsasuljakovic
Posts: 1995
Joined: 02/08/2015 21:30

#6571 Re: Telemach BiH

Post by semsasuljakovic »

Sljedeće produženje premium ugovora uz uslov da Premium plaćam po cijeni FULL-a, nikako drukčije. Jer godišnje 100 KM na iptv liste za sebe i oca.
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#6572 Re: Telemach BiH

Post by pici »

presjekli optiku neke glavudze masinama ev centar i stari grad brez signala... to su ti inzinjeri i arhitekti su kiseljaka i travnika...
User avatar
Tiger 033
Posts: 8695
Joined: 12/11/2010 09:47
Location: Sarajevo

#6573 Re: Telemach BiH

Post by Tiger 033 »

Danas lik koji radi za TM (neću napisati gdje i šta radi) pitam ga ima li posla... kaže NIŠTA zajebali sa Arenama samo reklemacije rade novih priključaka haman da nema...realno NIŠTA KVALITETNO nisu ponudili u zamjenu za izgubljene kanale...ja sam očekivalo nove kanale Doma tv, Pink 1, RTS neke HD kanale itd... NE mogu biti NE korektan net im je :thumbup: imao sam nekih problema malac nije mogao pratiti online nastavu ma faxu...nazvao i riješili promptno...sad za sad net...kapa do poda
photo&video
Posts: 835
Joined: 04/12/2007 17:26

#6574 Re: Telemach BiH

Post by photo&video »

Tiger 033 wrote: 27/09/2021 19:24 Danas lik koji radi za TM (neću napisati gdje i šta radi) pitam ga ima li posla... kaže NIŠTA zajebali sa Arenama samo reklemacije rade novih priključaka haman da nema...realno NIŠTA KVALITETNO nisu ponudili u zamjenu za izgubljene kanale...ja sam očekivalo nove kanale Doma tv, Pink 1, RTS neke HD kanale itd... NE mogu biti NE korektan net im je :thumbup: imao sam nekih problema malac nije mogao pratiti online nastavu ma faxu...nazvao i riješili promptno...sad za sad net...kapa do poda
Net i podrska za 10. Ostalo nula sto se mene tice i mojih potreba.
User avatar
daky585
Posts: 867
Joined: 07/06/2014 01:50

#6575 Re: Telemach BiH

Post by daky585 »

Tiger 033 wrote: 27/09/2021 19:24ja sam očekivalo nove kanale Doma tv, Pink 1, RTS neke HD kanale itd...
Mislim da ti taj Pink 1 ne bi ništa novo donio, sve to ima na ovoj hrpi Pinkova u Telemachu.
Povratak RTS-a bi bio dobar potez ali i sam RTS zeza sa traženjem zatamnjenja pa je u BiH 80% programa zatamnjeno. Jedino se mogu gledati pojedine domaće emisije i nešto malo domaćih serija, uglavnom repriza.
Post Reply