Telemach BH

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Telemach
Posts: 15688
Joined: 13/10/2010 14:13

#4926 Re: Telemach BiH

Post by Telemach »

space_x wrote: 04/08/2021 17:40 Prošle sedmice priključio u svoju sobu SE i daljinski nekakav moraš oni baš nagoditi da bi prebacilo da bi danas pošao da upalim na onaj prijašnji ok upalio ali na njihov na koji se prebacuje pođem da prebacim i kad pritisnem tipku gdje plus i minus on meni pojačava ton umjesto da prebacuje.Ludilo..

Da li je do baterija iii da ih opet zovem?
Zdravo @space_x,
Molimo da nam dosatvite korisničke podatke u inbox kako bismo provjerili i pružili Vam sve potrebne informacije.
Kolege iz Tima za tehničku podršku Vas, svakako, mogu kontaktirati.
Unaprijed se zahvaljujemo i stojimo na raspolaganju.
User avatar
Telemach
Posts: 15688
Joined: 13/10/2010 14:13

#4927 Re: Telemach BiH

Post by Telemach »

dowydyenya wrote: 04/08/2021 17:35 Image

Telemach mozes li malo dodati gas , citav dan na rezervi brzina paketa 150 mbps.
Zdravo @dowydyenya,
Molimo da nam kontakt telefon i broj Ugovora dostavite u inbox, rado ćemo provjeriti.
Stojimo na raspolaganju.
dowydyenya
Posts: 880
Joined: 27/01/2010 11:40

#4928 Re: Telemach BiH

Post by dowydyenya »

Telemach wrote: 04/08/2021 18:13
dowydyenya wrote: 04/08/2021 17:35 Image

Telemach mozes li malo dodati gas , citav dan na rezervi brzina paketa 150 mbps.
Zdravo @dowydyenya,
Molimo da nam kontakt telefon i broj Ugovora dostavite u inbox, rado ćemo provjeriti.
Stojimo na raspolaganju.

Poslao sto ste trazili .
zdruzdjo
Posts: 5186
Joined: 16/08/2009 00:27

#4929 Re: Telemach BiH

Post by zdruzdjo »

@semsasuljakovic
@Telemach

Telemach-u JA dajem pare i or MENE dobija zaradu. JA treba da budem zadovoljni korisnik jer JA placam uslugu. To sto telemach ide niz dlaku,, kao sto neko rece, svima osim svojim korisnicima, je upitno dobar nacin poslovanja. Onda ne treba da se cude sto ce/su u ovoj godini izgubili/izgubiti silu korisnika.

Namjerno sam stavio sliku jer tu ne pise nigdje: "osim ako vlasnik kanala ne zatrazi drukcije"(sto se preslikava i na famozno zatamnjivanje kanala).

Sto ce reci onda je telemach trebao reci BHT-u:
"zao nam je jer nasi korisnici uredno placaju tu uslugu, i samim tim vasim zahtjevom bi ih PREVARILI, a to ne mozemo jer smo ih u ovoj godini VEC JEDNOM PREVARILI. Ukoliko vam se ne svidja nas nacin poslovanja mozemo uvijek raskinuti poslovnu saradnju jer mi moramo ispostovati lojalnost prema korisnicima od kojih dobijamo svoju zaradu".

@Telemach ovako se gube korisnici. Na ovakav nacin je telekom izgubio hiljade korisnika u korist vas, prije xy godina, jer nisu ispostovali ono sto su napisali da ce dati korisnicima koji su im placali. Samo tako, na veoma finom ste putu.
Ko zna, mozda nekad dodje neki operater, kojem ce pioritet biti korisnici.
Sreca vasa pa je stanje ponude na trzistu nikakvo i imate stvarno dobar internet.
A vase izvinjenje? Nadite nekog macka da ga okacite na rep. I NE, NEMAM razumjevanja.
User avatar
Telemach
Posts: 15688
Joined: 13/10/2010 14:13

#4930 Re: Telemach BiH

Post by Telemach »

zdruzdjo wrote: 04/08/2021 18:48 @semsasuljakovic
@Telemach

Telemach-u JA dajem pare i or MENE dobija zaradu. JA treba da budem zadovoljni korisnik jer JA placam uslugu. To sto telemach ide niz dlaku,, kao sto neko rece, svima osim svojim korisnicima, je upitno dobar nacin poslovanja. Onda ne treba da se cude sto ce/su u ovoj godini izgubili/izgubiti silu korisnika.

Namjerno sam stavio sliku jer tu ne pise nigdje: "osim ako vlasnik kanala ne zatrazi drukcije"(sto se preslikava i na famozno zatamnjivanje kanala).

Sto ce reci onda je telemach trebao reci BHT-u:
"zao nam je jer nasi korisnici uredno placaju tu uslugu, i samim tim vasim zahtjevom bi ih PREVARILI, a to ne mozemo jer smo ih u ovoj godini VEC JEDNOM PREVARILI. Ukoliko vam se ne svidja nas nacin poslovanja mozemo uvijek raskinuti poslovnu saradnju jer mi moramo ispostovati lojalnost prema korisnicima od kojih dobijamo svoju zaradu".

@Telemach ovako se gube korisnici. Na ovakav nacin je telekom izgubio hiljade korisnika u korist vas, prije xy godina, jer nisu ispostovali ono sto su napisali da ce dati korisnicima koji su im placali. Samo tako, na veoma finom ste putu.
Ko zna, mozda nekad dodje neki operater, kojem ce pioritet biti korisnici.
Sreca vasa pa je stanje ponude na trzistu nikakvo i imate stvarno dobar internet.
A vase izvinjenje? Nadite nekog macka da ga okacite na rep. I NE, NEMAM razumjevanja.
Zdravo @zdruzdjo,
Zaista nam nije cilj da budete nezadovoljni. Naravno da su nam korisnici na prvom mjestu i uvijek se trudimo da pronađemo najbolje rješenje koje će Vam odgovarati. Međutim, svaki Zahtjev emitera smo kao distributer u obavezi ispoštovati. Zahtjeva je stigao od strane BHRT-a te smo dužni da zatamnimo CUTV sadržaj za vrijeme trajanja Ljetnih olimpijskih igara u Tokiju. Mi ćemo Vas, svakako, zamoliti za razumijevanje.
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5529
Joined: 04/08/2020 19:22

#4931 Re: Telemach BiH

Post by -Chesterfield- »

Radi li ovo prebacivanje sa mobitela na TV?

Image

Sa Samsung mobitela sam mogao pomoću zrcaljenje zaslona, a na ovom kineskom mobitelu nisam uspio.
User avatar
crnivrag
Posts: 12885
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#4932 Re: Telemach BiH

Post by crnivrag »

-Chesterfield- wrote: 04/08/2021 21:36 Radi li ovo prebacivanje sa mobitela na TV?

Image

Sa Samsung mobitela sam mogao pomoću zrcaljenje zaslona, a na ovom kineskom mobitelu nisam uspio.
Radi sasvim normalno, samo TV i mobitel moraju biti spojeni na istu mreži (router), i ne smiju biti spojeni na neki VPN.
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5529
Joined: 04/08/2020 19:22

#4933 Re: Telemach BiH

Post by -Chesterfield- »

crnivrag wrote: 04/08/2021 21:46
-Chesterfield- wrote: 04/08/2021 21:36 Radi li ovo prebacivanje sa mobitela na TV?

Image

Sa Samsung mobitela sam mogao pomoću zrcaljenje zaslona, a na ovom kineskom mobitelu nisam uspio.
Radi sasvim normalno, samo TV i mobitel moraju biti spojeni na istu mreži (router), i ne smiju biti spojeni na neki VPN.
Kod mene neće da se spoji. Ima li veze što je Eon od računa sa Total TV?
Ima li neka aplikacija pa da pokušam preko nje?
User avatar
crnivrag
Posts: 12885
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#4934 Re: Telemach BiH

Post by crnivrag »

-Chesterfield- wrote: 04/08/2021 21:58
Kod mene neće da se spoji. Ima li veze što je Eon od računa sa Total TV?
Ima li neka aplikacija pa da pokušam preko nje?
Nema veze s tim, jer i Total TV korisnici imaju istu mogućnost, to omogućava EON aplikacija neovisno od operatera.

Probaj da obrišeš cache i data na TV-u i mobitelu za Cast aplikaciju, te da updatuješ sve Google servise na mobitelu i TV-u.

Također možeš pokušati sa gašenjem TV-a iz napajanja, i restartom mobitela.
zdruzdjo
Posts: 5186
Joined: 16/08/2009 00:27

#4935 Re: Telemach BiH

Post by zdruzdjo »

Telemach wrote: 04/08/2021 19:35

Zdravo @zdruzdjo,
Zaista nam nije cilj da budete nezadovoljni. Naravno da su nam korisnici na prvom mjestu i uvijek se trudimo da pronađemo najbolje rješenje koje će Vam odgovarati. Međutim, svaki Zahtjev emitera smo kao distributer u obavezi ispoštovati. Zahtjeva je stigao od strane BHRT-a te smo dužni da zatamnimo CUTV sadržaj za vrijeme trajanja Ljetnih olimpijskih igara u Tokiju. Mi ćemo Vas, svakako, zamoliti za razumijevanje.
Pa ne stice se dojam da vam je to cilj.
Prezivjeti cu ja. Nema problema.

Dace Bog zdravlja pa ce i ovaj ugovor doci do kraja jednog dana.
User avatar
warzone
Posts: 128
Joined: 17/11/2020 22:08

#4936 Re: Telemach BiH

Post by warzone »

To su one njihove analize po kojima nam ne trebaju dokumentarni obrazovani kanali (koje stalno trazimo), ali nam trebaju razni pinkovi i zadruge. Sta reci :shock: :shock:
kakaljin wrote: 04/08/2021 12:57
seoBIH wrote: 04/08/2021 12:52 Cuj ne koriste upload. Poserem se šefu na poziciju. Gdje ces izjaviti to, prosto nevjerovatno :-)
I ja sam pitao odakle ta informacija, kaže preko analize i korisnici uopšte ne traže upload. Samo downlad traže
123bih123
Posts: 563
Joined: 19/10/2018 01:38

#4937 Re: Telemach BiH

Post by 123bih123 »

warzone wrote: 05/08/2021 09:40 To su one njihove analize po kojima nam ne trebaju dokumentarni obrazovani kanali (koje stalno trazimo), ali nam trebaju razni pinkovi i zadruge. Sta reci :shock: :shock:
kakaljin wrote: 04/08/2021 12:57

I ja sam pitao odakle ta informacija, kaže preko analize i korisnici uopšte ne traže upload. Samo downlad traže
Samo naivan neko moze pomisliti da su uradili neku analizu ozbilju. Gdje se krije uopste logika dizati brzinu downloada a upload ti max 15.. Dizanje downloada jeste najvise marketing. Bombasticno zvuci kad kazu 400 500 itd mbps najbrzi bla bla. Nikad nijedna reklama bilo tv ili bilbord nema visinu uploada bas iz razloga sto je mizerna. I sad da povecaju i duplo opet je to slabo.

Sve dok upload ne bude pokrivo 50% downolada nece to biti to.
Ariel
Posts: 4634
Joined: 10/12/2018 11:48
Location: Sarajevo
Vozim: auto

#4938 Re: Telemach BiH

Post by Ariel »

Hoce li ovaj Tidal biti stalno besplatan u sklopu EON premium paketa ili samo odredjeni period?

Hvala na odgovoru.
User avatar
Telemach
Posts: 15688
Joined: 13/10/2010 14:13

#4939 Re: Telemach BiH

Post by Telemach »

Ariel wrote: 05/08/2021 18:37 Hoce li ovaj Tidal biti stalno besplatan u sklopu EON premium paketa ili samo odredjeni period?

Hvala na odgovoru.
Zdravo @Ariel
Tidal Premium je included u EON Premium i EON Premium Duo paketima.
Stojimo na raspolaganju za sva pitanja. :)
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#4940 Re: Telemach BiH

Post by foxlife »

Ariel wrote: 05/08/2021 18:37 Hoce li ovaj Tidal biti stalno besplatan u sklopu EON premium paketa ili samo odredjeni period?

Hvala na odgovoru.
zasad je stalni i treba takav biti ako telemah ne bude nesto drugo izmislio pa da se doplacuje
po meni su cak trebali mozda i hifi u premium pakete pustiti al to bi vec za njih bilo previse se odreci 7.5 maraka
User avatar
crnivrag
Posts: 12885
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#4941 Re: Telemach BiH

Post by crnivrag »

Novosti:

U ponudu Telemach EON i D3 digitalnih shema su uvršteni sljedeći digitalni TV kanali:

1. "RTV IS (RTV Istočno Sarajevo)" na poziciji 035 putem EON platforme (EON boxna mreži, EON OTT box, EON web, EON mobile, EON desktop i EON Smart), D3 platforme i na frekvenciji 674000 Khz, symbol rate 6956 K/s, modulacija 64QAM

Napomene:

1. Da bi pratili navedene digitalne TV kanale, korisnici EON boxova trebaju uraditi reset aplikacije na sljedeći način: Meni -> Podešavanja -> Sistem -> Restart ili držeći crvenu tipku na dnu EON daljinskog upravljača 5 sekundi.

Za korisnike EON mobilne i EON Smart TV aplikacije je dovoljno da istu force stopiraju i obrišu cache, te je ponovo pokrenu.

Za korisnike EON web aplikacije je potrebno (ukoliko se kanali sami ne pojave) da se izloguju iz aplikacije, a zatim obrišu cache i cookies iz web browsera.

Korisnici D3 resivera trebaju uraditi reset gašenjem uređaja iz napajanja.

Korisnici DVB-C mreže (CI/CAM modula) trebaju skenirati navedene frekvencije (ručno, potpuno ili putem brzog skeniranja).

2. Kanal "OSM TV" više nije dio Telemach ponude zbog rebrandinga u kanal "RTV IS".

3. Osnovna lista kanala po DVB-C frekvencijama se nalazi ovdje.

4. Napredna lista kanala iz Telemach digitalne ponude se nalazi ovdje.

5. Telemach sada u digitalnoj D3 ponudi (DVB-C mreža) nudi 220 TV kanala - (138 u SD rezoluciji, 81 u HD rezoluciji i 1 kanal u UHD/4K rezoluciji), te 75 radio kanala (33 domaćih i 42 Stingray Music Choice radio kanala).

Telemach u EON ponudi nudi 242 TV kanala (145 u SD rezoluciji, 95 kanala u HD rezoluciji, i 2 kanala u UHD/4K rezoluciji), te 75 radio kanala (33 domaćih i 42 Stingray Music Choice radio kanala).
Spoiler
Show
DVB-C - HD - 81 kanala (RTCG Sat HD, Sevdah HD i Telemach Info Kanal HD samo putem DVB-C mreže)
DVB-C - SD - 138 kanala (HRT 3 SD, HRT 4 SD, B92 SD, Prva Plus SD, RTV SLO SD, Prva World SD, Prva Kick SD, RTL Kockica SD, BN Music SD, CMC SD, Euronews SD, Russia Today SD, Deutsche Welle SD i Playboy SD samo putem DVB-C mreže)
EON - SD - 145 kanala (Hayat SD, RTCG Sat SD, Sevdah SD, Pink World Cinema, Pink Classic, Pink Serije, Pink Family, Pink Pedia, Pink Super Kids, Pink World, Pink Show, Pink Style, Pink Fashion, Pink Kuvar, Pink HA HA, Pink LOL, Bravo Music, Pink Folk 1, Pink Folk 2, Pink Music 2, Pink Hits, Pink Hits 2, Pink'n'Roll, Pink Koncert, City Play i Telemach Info Kanal SD samo putem EON-a)
EON - HD - 95 kanala (HRT 3 HD, HRT 4 HD, B92 HD,Prva Plus HD, RTV SLO 1 HD, N1 HR HD, N1 SR HD, Prva World HD, Prva Kick HD, RTL Kockica HD, Viasat Nature HD, BN Music HD, CMC HD, Euronews HD, Russia Today HD, Deutsche Welle HD i Playboy HD samo putem EON-a)
DVB-C - 4K/UHD - 1 kanal (Eurosport 4K)
EON box i EON Smart app - 4K/UHD - 2 kanala (Sport Klub 4K, Eurosport 4K)
DVB-C/EON - Radio kanali - 75 kanala
Last edited by crnivrag on 05/08/2021 21:53, edited 1 time in total.
User avatar
crnivrag
Posts: 12885
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#4942 Re: Telemach BiH

Post by crnivrag »

Obavijest:

Od sada promjene na analognim shemama po gradovima možete pratiti na sljedećem linku: https://bit.ly/tmch-an.

Hvala @MTV-u za pomoć pri kreiranju naprednog prikaza analognih shema :D.

Link na analogne sheme će biti dostupan i potpisu mog profila.
User avatar
Hercegoviina
Posts: 2261
Joined: 14/02/2013 14:11

#4943 Re: Telemach BiH

Post by Hercegoviina »

čuj tv istočno sarajevo? dokad više tih smećarskih kanala
User avatar
studeni76
Posts: 5380
Joined: 03/06/2009 14:12

#4944 Re: Telemach BiH

Post by studeni76 »

crnivrag wrote: 05/08/2021 21:21 Obavijest:

Od sada promjene na analognim shemama po gradovima možete pratiti na sljedećem linku: https://bit.ly/tmch-an.

Hvala @MTV-u za pomoć pri kreiranju naprednog prikaza analognih shema :D.

Link na analogne sheme će biti dostupan i potpisu mog profila.
Da li se lista za Lukavac (bivsi BHB) podrazumijeva pod listu za TZ ili je izostavljena?
User avatar
crnivrag
Posts: 12885
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#4945 Re: Telemach BiH

Post by crnivrag »

Hercegoviina wrote: 05/08/2021 21:49 čuj tv istočno sarajevo? dokad više tih smećarskih kanala
OSM kanal je svoju frekvenciju ustupio kanalu RTV IS, pa je zapravo došlo do neke vrste rebrandinga, odnosno OSM TV se ugasio da bi RTV IS ponovo oživio.

Inače je RTV IS bio poseban kanal do 01.01.2018. kada se ugasio zbog finansijskih problema.
User avatar
crnivrag
Posts: 12885
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#4946 Re: Telemach BiH

Post by crnivrag »

studeni76 wrote: 05/08/2021 22:04
Da li se lista za Lukavac (bivsi BHB) podrazumijeva pod listu za TZ ili je izostavljena?
Zaista to ne znam, jer su liste preuzete sa web stranice Telemach-a, gdje je navedena samo Tuzla, ali ne i Lukavac, pa pretpostavljam da bi shema trebala biti identična.
User avatar
studeni76
Posts: 5380
Joined: 03/06/2009 14:12

#4947 Re: Telemach BiH

Post by studeni76 »

crnivrag wrote: 05/08/2021 22:06
studeni76 wrote: 05/08/2021 22:04
Da li se lista za Lukavac (bivsi BHB) podrazumijeva pod listu za TZ ili je izostavljena?
Zaista to ne znam, jer su liste preuzete sa web stranice Telemach-a, gdje je navedena samo Tuzla, ali ne i Lukavac, pa pretpostavljam da bi shema trebala biti identična.
Hvala
player_
Posts: 1215
Joined: 30/11/2013 21:56
Location: Sarajevo

#4948 Re: Telemach BiH

Post by player_ »

Znaci moze rtv istocno sarajevo da zauzme mjesto na dvb c i ako ga ja mislim i oni iz istocnog Sarajeva nece nikad gledati ali za sk 4k i ostale hd kanale nema mjesta koje bi mozda nego i gledao... :-)
User avatar
crnivrag
Posts: 12885
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#4949 Re: Telemach BiH

Post by crnivrag »

player_ wrote: 05/08/2021 23:21 Znaci moze rtv istocno sarajevo da zauzme mjesto na dvb c i ako ga ja mislim i oni iz istocnog Sarajeva nece nikad gledati ali za sk 4k i ostale hd kanale nema mjesta koje bi mozda nego i gledao... :-)
Kao što sam objasnio gore forumašu @Hercegoviina, ovdje se radi o rebrandingu kanala OSM u kanal RTV IS, dakle u pitanju je samo promjena logotipa sa OSM na RTVIS koja se desila danas u 14:53.

U tom trenutku je kanal OSM prestao da postoji, a sa radom je počeo kanal RTV IS na potpuno istoj frekvenciji i kanalu na kojem je emitovan sadržaj kanala OSM.

Promjenu logotipa možeš vidjeti ovdje:

User avatar
Dvokasetas
Posts: 970
Joined: 10/10/2020 17:46
Location: SARAJEVO SAMPION

#4950 Re: Telemach BiH

Post by Dvokasetas »

Ma nigdje veze novost ili novi kanal samo umjesto OSM pise RTVIS.
Post Reply