Telemach BH

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Telemach
Posts: 15738
Joined: 13/10/2010 14:13

#3451 Re: Telemach BiH

Post by Telemach »

twonk wrote: 20/06/2021 17:12 Pa sta je reci vise, citav dan kvar, jel se moze to popraviti
Zdravo twonk,
Žao nam je zbog poteškoća u radu servisu.
Zamolit ćemo Vas da nam u pp dostavite tačne korisničke i adresne podatke, broj Ugovora i kontakt broj, kako bismo provjerili i što efikasnije riješili problem. U slučaju potrebe kolege iz Tima za tehničku podršku će evidentirati nalog za tehničku intervenciju na adresi.
goodye
Posts: 46
Joined: 23/01/2013 13:02

#3452 Re: Telemach BiH

Post by goodye »

gnng wrote: 20/06/2021 19:45

@goodye - je li problem riješen? Ja imam isti problem...error koji mi izbacuje je: "Network error - initAuth terminated - redirected". Zvao sam korisničku i navodno je sve OK. TV je vraćen na tvorničke postavke, aplikacija re-instalirana...ništa ne pomaže. Protok je naravno daleko iznad 10 mbps...
Jest, na routeru stavi DNS 1.1.1.1 i DNS2 8.8.8.8, trebalo bi raditi, a samo se bojim da ce i to uskoro ukinuti :/

Zvao sam ja i HT i telemach, i jedni i drugi tvrde da nije do njih, ali netko blokira nesto.
User avatar
TheWatcher
Posts: 2603
Joined: 08/03/2007 12:09
Location: *** tamo gdje prestaje logika tu pocinje Bosna ***

#3453 Re: Telemach BiH

Post by TheWatcher »

TELEMACH

sta je sinoc bilo sa ATV za vrijeme The Amazing Race :?: :?: to nije prvi put da se desava :evil:
nerminz
Posts: 140
Joined: 16/02/2008 22:19

#3454 Re: Telemach BiH

Post by nerminz »

TinNBANFL wrote: 19/06/2021 19:58 momak prica o Formuli 1, fulio si sport
Još gore, tu ne treba ništa ni da se zna.
User avatar
vkmiro
Posts: 439
Joined: 31/08/2007 20:55

#3455 Re: Telemach BiH

Post by vkmiro »

crnivrag wrote: 20/06/2021 18:03
corei3 wrote: 20/06/2021 18:01 Ko je dobio nagrade. Je li bilo izvlačenje i gdje??? Neki prenos, komisija od tri-četiri člana i sl. Helouuuuuuuuuuu telemach
Pisano više puta.

Nagrade su izvučene u petak pred komisijom, dobitnici će biti pozvani telefonski putem, i valjda kad sa njima dogovore sve pojedinosti, najdalje kroz 8 dana će biti objavljeno na stranici i u dnevnoj štampi, a sve je to navedeno u pravilima nagradne igre koji su dostupni u PDF formatu na Telemach web stranici.
Jel bio prenos izvlačenja i ko je to bio u komisiji :-D
Pa problem je stvarno par imena isto vece objaviti na web stranici ili Facebooku a možda i ovdje. I koju dnevnu štampu da kupim, na trafiku pa sve što imaju par dana. Koje su sve to nebuloze.
User avatar
shape of despair
Posts: 3109
Joined: 09/04/2008 18:41

#3456 Re: Telemach BiH

Post by shape of despair »

Izvučene nagrade nekad i negdje, pred nekom komisijom. Da nam crnivrag to nije napisao na nekom nepoznatom i nebitnom forumu koji prati 0.01% telemach korisnika ne bi imali pojma.
Nagradna igra zataškana ko ratni zločin
User avatar
MTV
Posts: 14345
Joined: 21/08/2013 19:39

#3457 Re: Telemach BiH

Post by MTV »

Koliko ce ti trajat ovaj nick :roll:
probook
Posts: 4592
Joined: 13/10/2013 22:38

#3458 Re: Telemach BiH

Post by probook »

Pitanje za Telemach

24minuta sa Zoranom Kesicem nema u programskoj semi na Nova BH zbog utakmica, a zamraceno je na NovaS? Je li se to ne moze nigdje pogledati?
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#3459 Re: Telemach BiH

Post by Tesla Edison »

MTV wrote: 21/06/2021 14:47 Koliko ce ti trajat ovaj nick :roll:
Dok ga ne prijavim.

EDIT: Upravo ga prijavio :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
MTV
Posts: 14345
Joined: 21/08/2013 19:39

#3460 Re: Telemach BiH

Post by MTV »

Tesla Edison wrote: 21/06/2021 16:35
MTV wrote: 21/06/2021 14:47 Koliko ce ti trajat ovaj nick :roll:
Dok ga ne prijavim.

EDIT: Upravo ga prijavio :lol: :lol: :lol: :lol:
:pisnuo: :pisnuo:
markopd
Posts: 884
Joined: 01/12/2019 23:08

#3461 Re: Telemach BiH

Post by markopd »

probook wrote: 21/06/2021 15:59 Pitanje za Telemach

24minuta sa Zoranom Kesicem nema u programskoj semi na Nova BH zbog utakmica, a zamraceno je na NovaS? Je li se to ne moze nigdje pogledati?
Imaš na Youtube čitavu emisiju.
User avatar
warzone
Posts: 131
Joined: 17/11/2020 22:08

#3462 Re: Telemach BiH

Post by warzone »

Imamo mi sve na yt i torrentima, ali placamo uslugu da gledamo na TM.
markopd wrote: 21/06/2021 17:06
probook wrote: 21/06/2021 15:59 Pitanje za Telemach

24minuta sa Zoranom Kesicem nema u programskoj semi na Nova BH zbog utakmica, a zamraceno je na NovaS? Je li se to ne moze nigdje pogledati?
Imaš na Youtube čitavu emisiju.
User avatar
Telemach
Posts: 15738
Joined: 13/10/2010 14:13

#3463 Re: Telemach BiH

Post by Telemach »

probook wrote: 21/06/2021 15:59 Pitanje za Telemach

24minuta sa Zoranom Kesicem nema u programskoj semi na Nova BH zbog utakmica, a zamraceno je na NovaS? Je li se to ne moze nigdje pogledati?
Zdravo @probook,
Telemach je distributer kanala. Odnosi između TV kuća i vlasnika programskih sadržaja koji se zatamnjuju na cijeloj teritoriji i bez mogućih izuzetaka u odnosu na pojedinačne distributere reguliraju se njihovim međusobnim Ugovorom, na koji distributeri nemaju utjecaja.
Za dodatna pitanja stojimo na raspolaganju.
User avatar
Telemach
Posts: 15738
Joined: 13/10/2010 14:13

#3464 Re: Telemach BiH

Post by Telemach »

TheWatcher wrote: 21/06/2021 11:38 TELEMACH

sta je sinoc bilo sa ATV za vrijeme The Amazing Race :?: :?: to nije prvi put da se desava :evil:
Zdravo @TheWatcher,
Molimo da nam precizirate koji je problem prisutan kako bismo mogli izvršiti sve potrebne provjere i pružiti Vam potrebne informacije.
Unaprijed se zahvaljujemo i stojimo na raspolaganju.
markopd
Posts: 884
Joined: 01/12/2019 23:08

#3465 Re: Telemach BiH

Post by markopd »

warzone wrote: 21/06/2021 17:22 Imamo mi sve na yt i torrentima, ali placamo uslugu da gledamo na TM.
Kakve veze ima Telemach sa programskom šemom Nove BH?Očigledno emisija će kasniti dosta zbog fudbala,tj. zbog prenosa i reprize utakmica sa Eura,ako se baš mora gledati na Novoj.

Što se tiče ove floskule "plaćam da gledam",plaćaš Telemahu za kanale,ne mogu oni da određuju kanalima kada će i šta emitovati.Ja bi razumio da nema emisije na Youtube ili da Nova BH ne želi da pusti emisiju uopšte,jednostavno ne mogu zbog "zatrpane" programske šeme ove sedmice.Ako imaš sve na Youtube,Torrentima,internetu zašto onda koristiš uslugu televizije,ako kažeš da "sve" ima na internetu?

Ne radim za ovu firmu da mi je u interesu da je branim,ali stvarno su pojedinci na forumu pretjerali u kritikama prema Telemachu,čak i zbog najmanjih sitnica i to sve kako je Arena otišla sa Telemacha.Priča ispričana više puta,nije isključivo njihova krivica,ovakve kritike jedino bih mogao opravdati da je recimo samo UG izbacila Arene,a konkurenciji da su ostali SK kanali pa ajde onda i ja bih se pridružio "čestitkama".Istina da su prodavali Arene kao dodatni paket do zadnjeg dana,ali ni kod konkurencije nije bilo drugačije po tom pitanju(mtel).Razlika je samo što je mtel stavio kanale u osnovni paket i podigao cijenu tom paketu odmah,a Telemach to realizovao kroz dodatne TV pakete i promocije,sve u "pet deka".Koliko znam ni mtel nije smanjio pretplatu nakon izbacivanja SK niti refundirao korisnicima neke iznose od pretplate.Razumijem da su operateri postali takvi kakvi jesu,ni jedan nije idealan da nudi sve,ali previše je hira i provokacija od strane pojedinih forumaša...
aimamovic3
Posts: 57
Joined: 27/09/2018 13:14

#3466 Re: Telemach BiH

Post by aimamovic3 »

Kakva je ovo lakrdija, upalim novu bh tamo nindza kornjace, a kanal nick toons, prebacim na sk2, a tamo sk3

hajd reko na sk1 cu bar da kosarku gledam jer izgleda vise korisnici telemacha ne mogu gledati ni ono malo fudbala što im je ostalo, kad ono kvaliteta slike gora nego na lošim streamovima, a fol HD
nerminz
Posts: 140
Joined: 16/02/2008 22:19

#3467 Re: Telemach BiH

Post by nerminz »

Telemach wrote: 21/06/2021 17:50 Odnosi između TV kuća i vlasnika programskih sadržaja koji se zatamnjuju na cijeloj teritoriji i bez mogućih izuzetaka u odnosu na pojedinačne distributere reguliraju se njihovim međusobnim Ugovorom, na koji distributeri nemaju utjecaja.
Namjerno ili slučajno ste zaboravili da kažete da potpisivanje takvih ugovora podrazumijeva plaćanje distribuiranja sadržaja što je potpuno ispravno, neko ulaže novac u snimanje tih sadržaja.
kakaljin
Posts: 11648
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#3468 Re: Telemach BiH

Post by kakaljin »

markopd wrote: 21/06/2021 17:56
warzone wrote: 21/06/2021 17:22 Imamo mi sve na yt i torrentima, ali placamo uslugu da gledamo na TM.
Kakve veze ima Telemach sa programskom šemom Nove BH?Očigledno emisija će kasniti dosta zbog fudbala,tj. zbog prenosa i reprize utakmica sa Eura,ako se baš mora gledati na Novoj.

Što se tiče ove floskule "plaćam da gledam",plaćaš Telemahu za kanale,ne mogu oni da određuju kanalima kada će i šta emitovati.Ja bi razumio da nema emisije na Youtube ili da Nova BH ne želi da pusti emisiju uopšte,jednostavno ne mogu zbog "zatrpane" programske šeme ove sedmice.Ako imaš sve na Youtube,Torrentima,internetu zašto onda koristiš uslugu televizije,ako kažeš da "sve" ima na internetu?

Ne radim za ovu firmu da mi je u interesu da je branim,ali stvarno su pojedinci na forumu pretjerali u kritikama prema Telemachu,čak i zbog najmanjih sitnica i to sve kako je Arena otišla sa Telemacha.Priča ispričana više puta,nije isključivo njihova krivica,ovakve kritike jedino bih mogao opravdati da je recimo samo UG izbacila Arene,a konkurenciji da su ostali SK kanali pa ajde onda i ja bih se pridružio "čestitkama".Istina da su prodavali Arene kao dodatni paket do zadnjeg dana,ali ni kod konkurencije nije bilo drugačije po tom pitanju(mtel).Razlika je samo što je mtel stavio kanale u osnovni paket i podigao cijenu tom paketu odmah,a Telemach to realizovao kroz dodatne TV pakete i promocije,sve u "pet deka".Koliko znam ni mtel nije smanjio pretplatu nakon izbacivanja SK niti refundirao korisnicima neke iznose od pretplate.Razumijem da su operateri postali takvi kakvi jesu,ni jedan nije idealan da nudi sve,ali previše je hira i provokacija od strane pojedinih forumaša...

Placam da gledam nije floskula, vec cinjenica. Opreteri trebaju izbaciti iz ponude sve kanale koje ne mogu emitovati 24/7/365 vec ih moraju gastiti u odredjenim periodima.

Ili platititi taj sadrzaj tim kanalima ili ih ibaciti iz ponude treceg nema.

Koja je svrha imati u ponudi kanal koji je vecinom ugasen kada je najkvalitetniji sadrzaj jer nema prava za prenos sadrzaja na teritoriji BiH.

Onda bi u ponudi ostali kanali koji imaju puna prava za sav sadrzaj i onda znamo da sto placamo to i gledamo.
User avatar
dend
Posts: 3440
Joined: 08/10/2018 14:07

#3469 Re: Telemach BiH

Post by dend »

markopd wrote: 21/06/2021 17:56
warzone wrote: 21/06/2021 17:22 Imamo mi sve na yt i torrentima, ali placamo uslugu da gledamo na TM.
... kako je Arena otišla sa Telemacha.Priča ispričana više puta,nije isključivo njihova krivica,ovakve kritike jedino bih mogao opravdati da je recimo samo UG izbacila Arene,a konkurenciji da su ostali SK kanali pa ajde onda i ja bih se pridružio "čestitkama".Istina da su prodavali Arene kao dodatni paket do zadnjeg dana,ali ni kod konkurencije nije bilo drugačije po tom pitanju(mtel).Razlika je samo što je mtel stavio kanale u osnovni paket i podigao cijenu tom paketu odmah,a Telemach to realizovao kroz dodatne TV pakete i promocije,sve u "pet deka".Koliko znam ni mtel nije smanjio pretplatu nakon izbacivanja SK niti refundirao korisnicima neke iznose od pretplate.Razumijem da su operateri postali takvi kakvi jesu,...
Joj pravdanja, kaze nek su izbacili arene nisu ni ONI uzeli SK :lol:

Ili nisi upoznat na temu arena vs sk ili se pravis da nzns pa ovako pises
sencobih
Posts: 6952
Joined: 08/09/2010 08:33

#3470 Re: Telemach BiH

Post by sencobih »

Slika je na SK2 HD blago rečeno loša. Mislio sam fa je Nova BH loša , ali ova joj je rame uz rame. Sve linije trepere, narezane ko žaga, iritiraju, brojevi jedva da se mogu razabrati na dresovima. Veliki kadar inekako ,ali odozgo loše pravo. Ocito znaju da nam šalju oslabljen kvalitet slike,ali to ih ne dotiče ni najmanje. Vrlo loš odnos prema kupcima,vrlo loš.
User avatar
Leverage
Posts: 9513
Joined: 27/05/2018 16:32

#3471 Re: Telemach BiH

Post by Leverage »

Tako će biti sve dok se to zakonski ne riješi, i rezolucija i promjena glasnoće zvuka prilikom reklama, lagano kontrola i samo pucat kazne. Pa nek ga materi šalje sa oznakom HD.
Last edited by Leverage on 21/06/2021 19:17, edited 1 time in total.
User avatar
vkmiro
Posts: 439
Joined: 31/08/2007 20:55

#3472 Re: Telemach BiH

Post by vkmiro »

markopd wrote: 21/06/2021 17:56
warzone wrote: 21/06/2021 17:22 Imamo mi sve na yt i torrentima, ali placamo uslugu da gledamo na TM.
Kakve veze ima Telemach sa programskom šemom Nove BH?Očigledno emisija će kasniti dosta zbog fudbala,tj. zbog prenosa i reprize utakmica sa Eura,ako se baš mora gledati na Novoj.

Što se tiče ove floskule "plaćam da gledam",plaćaš Telemahu za kanale,ne mogu oni da određuju kanalima kada će i šta emitovati.Ja bi razumio da nema emisije na Youtube ili da Nova BH ne želi da pusti emisiju uopšte,jednostavno ne mogu zbog "zatrpane" programske šeme ove sedmice.Ako imaš sve na Youtube,Torrentima,internetu zašto onda koristiš uslugu televizije,ako kažeš da "sve" ima na internetu?

Ne radim za ovu firmu da mi je u interesu da je branim,ali stvarno su pojedinci na forumu pretjerali u kritikama prema Telemachu,čak i zbog najmanjih sitnica i to sve kako je Arena otišla sa Telemacha.Priča ispričana više puta,nije isključivo njihova krivica,ovakve kritike jedino bih mogao opravdati da je recimo samo UG izbacila Arene,a konkurenciji da su ostali SK kanali pa ajde onda i ja bih se pridružio "čestitkama".Istina da su prodavali Arene kao dodatni paket do zadnjeg dana,ali ni kod konkurencije nije bilo drugačije po tom pitanju(mtel).Razlika je samo što je mtel stavio kanale u osnovni paket i podigao cijenu tom paketu odmah,a Telemach to realizovao kroz dodatne TV pakete i promocije,sve u "pet deka".Koliko znam ni mtel nije smanjio pretplatu nakon izbacivanja SK niti refundirao korisnicima neke iznose od pretplate.Razumijem da su operateri postali takvi kakvi jesu,ni jedan nije idealan da nudi sve,ali previše je hira i provokacija od strane pojedinih forumaša...
Ne slažem se sa tvojim komentarom. Telemah u svojoj ponudi nudi te kanale za gledanje, nigdje u zagradi nije napisano da če biti zatamnjivani. U svoj broj kanala ubraja i te kanale. Čista glupost je da nemaju ništa sa N1 i NOVA televizijama. Iza svega stoji ta korporacija.
Evo, ja cu prvi uzeti samo internet sa telemacha ali to je nemoguce. Sve je stvar politike pa i kanala u programskoj šemi. Oni su davno ukinuli kanale RTS-a, a kada su ovi uzvratili nakon godinu dana, kukali su po svojim televizijama kako je tamo nedemokratska vlast i gušenje slobodnog informisanja. Znaci, mi cemo Vas ukinuti a vi nas ne smijete. Svi drugi provajderi u BiH imaju kanale RTS-a ali eto samo telemach ukino.
aimamovic3
Posts: 57
Joined: 27/09/2018 13:14

#3473 Re: Telemach BiH

Post by aimamovic3 »

sencobih wrote: 21/06/2021 19:09 Slika je na SK2 HD blago rečeno loša. Mislio sam fa je Nova BH loša , ali ova joj je rame uz rame. Sve linije trepere, narezane ko žaga, iritiraju, brojevi jedva da se mogu razabrati na dresovima. Veliki kadar inekako ,ali odozgo loše pravo. Ocito znaju da nam šalju oslabljen kvalitet slike,ali to ih ne dotiče ni najmanje. Vrlo loš odnos prema kupcima,vrlo loš.
hajd što šalju loš signal nego i pogrešan, umjesto utakmice mi poslali crtane
User avatar
crnivrag
Posts: 12922
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#3474 Re: Telemach BiH

Post by crnivrag »

aimamovic3 wrote: 21/06/2021 19:22
hajd što šalju loš signal nego i pogrešan, umjesto utakmice mi poslali crtane
Vjerovatno koristiš CAM modul, te je potrebno da preskeniraš kanale, kako bi ti svi bili poredan i na svom mjestu.
aimamovic3
Posts: 57
Joined: 27/09/2018 13:14

#3475 Re: Telemach BiH

Post by aimamovic3 »

crnivrag wrote: 21/06/2021 19:37 Vjerovatno koristiš CAM modul, te je potrebno da preskeniraš kanale, kako bi ti svi bili poredan i na svom mjestu.
ne koristim, koristim eon box
Post Reply