Telemach BH

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
chakany
Posts: 2911
Joined: 05/09/2010 14:05

#1626 Re: Telemach BiH

Post by chakany »

Veću će gledanost imati TV Jasmin ili NTV IC Kakanj od tih kanala iz Bugarske i Grčke.
Eto koliko će se ti kanali gledati na Telemachu.
User avatar
MTV
Posts: 14318
Joined: 21/08/2013 19:39

#1627 Re: Telemach BiH

Post by MTV »

Vivacom ima dosta ovih Novi/Diema, bugarskih muzickih ali ima i cetiri 4K kanala:
FunBox UHD
Luxe 4K TV
Planeta 4K
Extasy 4K

Ima jos zanimljivih kanala al mrzi me popisat ih.
https://www.vivacom.bg/bg/eon/eon-tv
semsasuljakovic
Posts: 1974
Joined: 02/08/2015 21:30

#1628 Re: Telemach BiH

Post by semsasuljakovic »

Ovo za Mezzo je smijurija. Još jedan kanal koji gleda 1 od 500 pretplatnika.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72585
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#1629 Re: Telemach BiH

Post by Velkoski »

Velkoski wrote: 20/04/2021 21:58 HOĆEMO LI DVA MJESECA NAKON PRIJAVE PROBLEMA U NASELJU ŠIP KONAČNO POPRAVITI INTERNET U VEČERNJIM SATIMA?

Image

HALOOOOOOOOOOOOOOOO :-)
nova noć, novi ping 400 na Warzoneu

vamossss
Generation74
Posts: 38
Joined: 14/12/2016 18:56

#1630 Re: Telemach BiH

Post by Generation74 »

Velkoski wrote: 21/04/2021 23:00
Velkoski wrote: 20/04/2021 21:58 HOĆEMO LI DVA MJESECA NAKON PRIJAVE PROBLEMA U NASELJU ŠIP KONAČNO POPRAVITI INTERNET U VEČERNJIM SATIMA?

Image

HALOOOOOOOOOOOOOOOO :-)
nova noć, novi ping 400 na Warzoneu

vamossss
Već sam pisao da imam isti problem i da sam ih kontaktirao xy puta. Zadnji put sam nazvao i rekao da želim raskid ugovora zbog slabe usluge interneta u večernjim terminima. Ljubazno su mi rekli da će se neko javiti iz podrške za brigu o korisnicima...i javili su se sutradan. Zamolili su da sačekam dok se detaljno ispita u čemu je problem, iako je poznato i meni i njima u čemu je problem. Nakon par dana su se ponovno javili i rekli mi da znaju za probleme preopterećenja u večernjim satima, te da ne mogu riješiti ništa dok se ne dobije odobrenje od nekog gradilišta. Uglavnom, mrka kapa...ko može čekati neka čeka.
123bih123
Posts: 563
Joined: 19/10/2018 01:38

#1631 Re: Telemach BiH

Post by 123bih123 »

Nije mi jasno kakva su to preopterecenja sto se ljudi zale u zadnje vrijeme. Ja internetom zadovoljan da kucnem u sto nikad bolji tacno me strah da nece nesto biti. Ping oko 4 a brzina ide i do 410-415
Generation74
Posts: 38
Joined: 14/12/2016 18:56

#1632 Re: Telemach BiH

Post by Generation74 »

123bih123 wrote: 22/04/2021 02:45
Nije mi jasno kakva su to preopterecenja sto se ljudi zale u zadnje vrijeme. Ja internetom zadovoljan da kucnem u sto nikad bolji tacno me strah da nece nesto biti. Ping oko 4 a brzina ide i do 410-415
Nekad bude brzina 4mbps kao za vrijeme olimpijade. Vjerovatno jer ljude otjeraju kući u 9 pa se svi nakače na Netflix i ostale sadržaje.
yasaq
Posts: 1584
Joined: 30/07/2006 21:54

#1633 Re: Telemach BiH

Post by yasaq »

Kantonalna uprava za inspekcijske poslove KS ustanovila je nepravilnosti po prijavi za prevarno oglašavanje po Zakonu o zaštiti potrošača koje je počinio Telemach.

Što znači da je Telemach prevario svoje korisnike i da svi koji su tuženi a imaju u svojim aneksima akciju Arenasport na 24 mjeseca mogu mirno spavati.

Samo tražite informaciju od tržišno-turističke inspekcije da imate za suda.
semsasuljakovic
Posts: 1974
Joined: 02/08/2015 21:30

#1634 Re: Telemach BiH

Post by semsasuljakovic »

Mene više ovo zanima:
Update 21.4.
- Za korisnike naše regije, dolaze kanali iz Forthnet/Vivacom.
User avatar
error codes
Posts: 319
Joined: 20/10/2014 11:37

#1635 Re: Telemach BiH

Post by error codes »

semsasuljakovic wrote: 21/04/2021 19:14 Ovo za Mezzo je smijurija. Još jedan kanal koji gleda 1 od 500 pretplatnika.
nakon toliko dugo vremena ubace jedan kanal i onda ubace takvo sranje :izet: to moze samo TM :evil:
User avatar
shape of despair
Posts: 3074
Joined: 09/04/2008 18:41

#1636 Re: Telemach BiH

Post by shape of despair »

Kako se ovdje provlaci prica o kanalima i internetu a video klub vise niko i ne pominje jer je totalna budalastina.
Kakvu ce bespotrebnu uslugu sljedecu ponuditi, kokice u poslovnicama
123bih123
Posts: 563
Joined: 19/10/2018 01:38

#1637 Re: Telemach BiH

Post by 123bih123 »

shape of despair wrote: 22/04/2021 13:22 Kako se ovdje provlaci prica o kanalima i internetu a video klub vise niko i ne pominje jer je totalna budalastina.
Kakvu ce bespotrebnu uslugu sljedecu ponuditi, kokice u poslovnicama
Evo bas danas “ekskluzivno” ubacuju u videoteku Paramount sadrzaj. Oni dosta dobrog sadrzaja imaju.
User avatar
shape of despair
Posts: 3074
Joined: 09/04/2008 18:41

#1638 Re: Telemach BiH

Post by shape of despair »

123bih123 wrote: 22/04/2021 13:27
shape of despair wrote: 22/04/2021 13:22 Kako se ovdje provlaci prica o kanalima i internetu a video klub vise niko i ne pominje jer je totalna budalastina.
Kakvu ce bespotrebnu uslugu sljedecu ponuditi, kokice u poslovnicama
Evo bas danas “ekskluzivno” ubacuju u videoteku Paramount sadrzaj. Oni dosta dobrog sadrzaja imaju.
Sto se mene tice dugme za videoteku mogu izbaciti odnosno dodati mu novu namjenu, al fakat. Gdje su im oni sad djeciji daljinski koje su reklamirali, pa onda uveli profile za korisnike na eonu, pa eon connect. Sve ce oni gluposti dodavati samo nemoj kakvog kanala ili ozbiljnog unaprijedenja usluge.
Isto nasi politicari, zamajavaju nas non-stop, daju na kaskicu, lazu, petljaju a ti idalje jarane placaj. Najveca stavka racuna Telemach, sem zimi plina.
123bih123
Posts: 563
Joined: 19/10/2018 01:38

#1639 Re: Telemach BiH

Post by 123bih123 »

shape of despair wrote: 22/04/2021 13:31
123bih123 wrote: 22/04/2021 13:27
shape of despair wrote: 22/04/2021 13:22 Kako se ovdje provlaci prica o kanalima i internetu a video klub vise niko i ne pominje jer je totalna budalastina.
Kakvu ce bespotrebnu uslugu sljedecu ponuditi, kokice u poslovnicama
Evo bas danas “ekskluzivno” ubacuju u videoteku Paramount sadrzaj. Oni dosta dobrog sadrzaja imaju.
Sto se mene tice dugme za videoteku mogu izbaciti odnosno dodati mu novu namjenu, al fakat. Gdje su im oni sad djeciji daljinski koje su reklamirali, pa onda uveli profile za korisnike na eonu, pa eon connect. Sve ce oni gluposti dodavati samo nemoj kakvog kanala ili ozbiljnog unaprijedenja usluge.
Isto nasi politicari, zamajavaju nas non-stop, daju na kaskicu, lazu, petljaju a ti idalje jarane placaj. Najveca stavka racuna Telemach, sem zimi plina.
Sto se tice videoteke nije to tek tako lako. Neka tv kuca kupi prava za tu seriju određenu sezonu ili sve sezone i onda telemach ne moze iste te serije prikazati u videteci jer ta kuca ima eskluzivana prava prikazivanja u BiH. Nije da ja njih branim mogu bolje ali nije to tek tako.
Sto se tice nekih velkih noviteta njih nece biti dok ne dođe neki gigant na nase trziste i ponudi svasta za “male” pare. Taj gigant upitno je hoce li ikad doci. Malo trziste, nesigurno, komplikovan sistem drzave itd.
User avatar
shape of despair
Posts: 3074
Joined: 09/04/2008 18:41

#1640 Re: Telemach BiH

Post by shape of despair »

Nisam na maminoj i tatinoj sisi, ima svoju porodicu, borimo se kao i svako u ovoj drzavi, i onda mi dode racun od 70KM, bacanje para. Mislim, znam sta sam potpisao, ali za ove pare imaju da skacu oko mene a ne da mazu oci korisnicima. Al ne, najvazniji je Tidal. Pa evo sad tandrcem muziku preko youtuba, imam i torente, mogu napravit kolekciju od 10TB ako treba, hebo vas muzika, vrlo vazna stavka.
Kod krucijalnih stvari nema pomaka, isti kanali godinama, internet OK, upload tanak, prije su znali za e-racun davati HBO na 3 mjeseca sad i to prekinuli,mada da se razumijemo HBO je mazanje ociju i toliko napucan kanal da je to nevjerovatno.
99% kad istekne ugovor uzimam minimalni paket, ukidam cak sta vise i fiksni, znaci samo minimum da imam jer fakat toliko i koristim uslugu.
User avatar
chakany
Posts: 2911
Joined: 05/09/2010 14:05

#1641 Re: Telemach BiH

Post by chakany »

Paramount katalog u okviru VOD servisa ne dolazi danas, nego uskoro.
Prvobitno je bilo da se pomjera odlaganje početka rada kataloga do daljnjeg, pa eto došlo je očito do promjene.
Samo nešto. Taj Paramount neće ja mislim imati nikakve filmove koji su zapravo iz Paramount produkcije, nego sadržaj iz Viacom Company odnosno MTV serije i ostalo.
Isto se mislilo da ćemo kad je trebao startovati Disney kanal, na njemu imati Disney crtiće i igrane filmove, ali zapravo u tom katalogu su uglavnom Disney serije.
Tako da ja ne očekujem puno od tok Paramount kataloga.
User avatar
shape of despair
Posts: 3074
Joined: 09/04/2008 18:41

#1642 Re: Telemach BiH

Post by shape of despair »

123bih123 wrote: 22/04/2021 13:45
shape of despair wrote: 22/04/2021 13:31
123bih123 wrote: 22/04/2021 13:27

Evo bas danas “ekskluzivno” ubacuju u videoteku Paramount sadrzaj. Oni dosta dobrog sadrzaja imaju.
Sto se mene tice dugme za videoteku mogu izbaciti odnosno dodati mu novu namjenu, al fakat. Gdje su im oni sad djeciji daljinski koje su reklamirali, pa onda uveli profile za korisnike na eonu, pa eon connect. Sve ce oni gluposti dodavati samo nemoj kakvog kanala ili ozbiljnog unaprijedenja usluge.
Isto nasi politicari, zamajavaju nas non-stop, daju na kaskicu, lazu, petljaju a ti idalje jarane placaj. Najveca stavka racuna Telemach, sem zimi plina.
Sto se tice videoteke nije to tek tako lako. Neka tv kuca kupi prava za tu seriju određenu sezonu ili sve sezone i onda telemach ne moze iste te serije prikazati u videteci jer ta kuca ima eskluzivana prava prikazivanja u BiH. Nije da ja njih branim mogu bolje ali nije to tek tako.
Sto se tice nekih velkih noviteta njih nece biti dok ne dođe neki gigant na nase trziste i ponudi svasta za “male” pare. Taj gigant upitno je hoce li ikad doci. Malo trziste, nesigurno, komplikovan sistem drzave itd.
Prije15 godina sam balio na telecomu za dodatnom gigom interneta, to me vise ne zanima ali me ne zanima ni ova stalna ponuda telemacha vise, nikakvog napretka, na pocetku je bilo uzbudljivo vise nije. Ne nude nista da me ostave na paketu od 70KM, vise volim djetetu kupit tene nego bacit ovolike pare. Tako da ide najmanji paket, minimum minimuma i sve ok. Ako nebudu imali takvu neku ponudu ide drugi operater a imam i LOL i telecom, tako da nije frka. Djecije daljinske, tidale, eon connecte i i ostale aplikacije kojima toboze mogu vidjet sta, serijski broj modema i koliko sam u dugu prodajite nekom drugom
ado17
Posts: 65
Joined: 07/01/2021 13:42

#1643 Re: Telemach BiH

Post by ado17 »

Dolaze li novi sportski kanali na total tv?
User avatar
MTV
Posts: 14318
Joined: 21/08/2013 19:39

#1644 Re: Telemach BiH

Post by MTV »

chakany wrote: 22/04/2021 14:02 Paramount katalog u okviru VOD servisa ne dolazi danas, nego uskoro.
Prvobitno je bilo da se pomjera odlaganje početka rada kataloga do daljnjeg, pa eto došlo je očito do promjene.
Samo nešto. Taj Paramount neće ja mislim imati nikakve filmove koji su zapravo iz Paramount produkcije, nego sadržaj iz Viacom Company odnosno MTV serije i ostalo.
Isto se mislilo da ćemo kad je trebao startovati Disney kanal, na njemu imati Disney crtiće i igrane filmove, ali zapravo u tom katalogu su uglavnom Disney serije.
Tako da ja ne očekujem puno od tok Paramount kataloga.
Paramount + ce sadrzavati i filmove bas kao i Disney + e sada sta ce ovi nuditi u svom katalogu to ne znam.
tap3ah75
Posts: 5942
Joined: 07/09/2009 14:14

#1645 Re: Telemach BiH

Post by tap3ah75 »

shape of despair wrote: 22/04/2021 13:51 Nisam na maminoj i tatinoj sisi, ima svoju porodicu, borimo se kao i svako u ovoj drzavi, i onda mi dode racun od 70KM, bacanje para. Mislim, znam sta sam potpisao, ali za ove pare imaju da skacu oko mene a ne da mazu oci korisnicima. Al ne, najvazniji je Tidal. Pa evo sad tandrcem muziku preko youtuba, imam i torente, mogu napravit kolekciju od 10TB ako treba, hebo vas muzika, vrlo vazna stavka.
Kod krucijalnih stvari nema pomaka, isti kanali godinama, internet OK, upload tanak, prije su znali za e-racun davati HBO na 3 mjeseca sad i to prekinuli,mada da se razumijemo HBO je mazanje ociju i toliko napucan kanal da je to nevjerovatno.
99% kad istekne ugovor uzimam minimalni paket, ukidam cak sta vise i fiksni, znaci samo minimum da imam jer fakat toliko i koristim uslugu.
Jel' minimum 47.50?
Duo net i tv?

Imal' šta niže?
:lol:
User avatar
fusion_ba
Posts: 4393
Joined: 02/12/2017 20:10

#1646 Re: Telemach BiH

Post by fusion_ba »

Hoce li neko banovati ovog?
User avatar
chakany
Posts: 2911
Joined: 05/09/2010 14:05

#1647 Re: Telemach BiH

Post by chakany »

Mislim da će ovaj Paramont katalog, TIDAL, pa i Pickbox TV nekada ili iduće sedmice ili početkom maja startovati.
User avatar
chakany
Posts: 2911
Joined: 05/09/2010 14:05

#1648 Re: Telemach BiH

Post by chakany »

MTV wrote: 22/04/2021 15:03
chakany wrote: 22/04/2021 14:02 Paramount katalog u okviru VOD servisa ne dolazi danas, nego uskoro.
Prvobitno je bilo da se pomjera odlaganje početka rada kataloga do daljnjeg, pa eto došlo je očito do promjene.
Samo nešto. Taj Paramount neće ja mislim imati nikakve filmove koji su zapravo iz Paramount produkcije, nego sadržaj iz Viacom Company odnosno MTV serije i ostalo.
Isto se mislilo da ćemo kad je trebao startovati Disney kanal, na njemu imati Disney crtiće i igrane filmove, ali zapravo u tom katalogu su uglavnom Disney serije.
Tako da ja ne očekujem puno od tok Paramount kataloga.
Paramount + ce sadrzavati i filmove bas kao i Disney + e sada sta ce ovi nuditi u svom katalogu to ne znam.
Upravu si. Samo što mi na EON-u imamo Disney katalog, a Disney + je daleko bolji sa ponudom.
Gledao sam ja na njegovom blogu (SindzaBG) prije par mjeseci kada je prvi put najavljen Paramont katalog, da će isti sadržavati uglavnom te naslove iz MTV grupacije. Znači ono tipa Ridiculousness i ostale stvari, kao i MTV serije, pa i neke emisije koje su išle na Comedy Central Extra, jer je i on bio u Viacom grupaciji.
Eh sad, možda bude Paramount onaj kojem se zapravo i svi nadamo, a možda bude ovaj koji sam ja napisao. Treba sačekati još koji dan. :D
User avatar
daky585
Posts: 867
Joined: 07/06/2014 01:50

#1649 Re: Telemach BiH

Post by daky585 »

U suštini Pickbox TV ne donosi ništa novo jer je sve to već dostupno u Pickbox NOW katalogu u video klubu. A svako će se radije odlučiti da nešto pogleda u video klubu nego da čeka da to bude na TV kanalu.
yasaq
Posts: 1584
Joined: 30/07/2006 21:54

#1650 Re: Telemach BiH

Post by yasaq »

fusion_ba wrote: 22/04/2021 15:33 Hoce li neko banovati ovog?
Zašto da me banuje.

Telemach prekršio zakon, prevario korisnike i sad me treba banovati.

Radiš za telemach ???
Post Reply