Telemach BH

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#3551 Re: Telemach BiH

Post by Benq »

daky585 wrote: 24/06/2021 17:55
fusion_ba wrote: 24/06/2021 17:52 Smorili ste s Federalnom jbt..
Al' baš. :-)
Malo je rec da smorise..
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10797
Joined: 27/04/2021 22:52

#3552 Re: Telemach BiH

Post by tramvajtrojka »

Benq wrote: 24/06/2021 18:02
daky585 wrote: 24/06/2021 17:55
fusion_ba wrote: 24/06/2021 17:52 Smorili ste s Federalnom jbt..
Al' baš. :-)
Malo je rec da smorise..
mi samo za svoje pare trazimo najbolju moguću uslugu jer se Telemach stalno reklamira da mu je korisnicko iskustvo najvažnije i da se trude da imaju najvise hd kanala pa da vidimo ih na djelu
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#3553 Re: Telemach BiH

Post by Benq »

tramvajtrojka wrote: 24/06/2021 18:05 mi samo za svoje pare trazimo najbolju moguću uslugu jer se Telemach stalno reklamira da mu je korisnicko iskustvo najvažnije i da se trude da imaju najvise hd kanala pa da vidimo ih na djelu
To potpuno podrzavam, treba sto vise HD kanala, brzi internet a posebno Upload, ima se jos dosta radit na poboljsanju usluga, ali sa ovim FTV se malo pretjeruje, neka im bude :)
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10797
Joined: 27/04/2021 22:52

#3554 Re: Telemach BiH

Post by tramvajtrojka »

Benq wrote: 24/06/2021 18:11
tramvajtrojka wrote: 24/06/2021 18:05 mi samo za svoje pare trazimo najbolju moguću uslugu jer se Telemach stalno reklamira da mu je korisnicko iskustvo najvažnije i da se trude da imaju najvise hd kanala pa da vidimo ih na djelu
To potpuno podrzavam, treba sto vise HD kanala, brzi internet a posebno Upload, ima se jos dosta radit na poboljsanju usluga, ali sa ovim FTV se malo pretjeruje, neka im bude :)
pa evo u godinu i vise dana nisu postenog novog kanala ubacili ne racunam ovo oko promjene u hd dva kanala , pa fijasko sa arenom sport, pa fijasko sa novom bh po pitanju kvalitete slike za vrijeme eura, fijasko sa giga gradom, fijasko u bl sa kupovinom onog operatera , fijasko po sudovima nasim, nikakvo povecanja uploada itd itd

sve su to stvari da ih se proziva jer kad smo im visili za vratom imali smo najbolju uslugu kao 2017 godine smijesno i zalosno je da vise nisu operater sa najvecim brojem hd kanala da su jedini u drzavi bez federalne u hd-u itd itd . Jednostavno kad zasluze pohvale dobice ih a do tada borba za moje pare koje im placam za sto bolju uslugu legitimno sa moje strane jer lagano vaganje je pred istekom uloga i svaka sitnica se gleda
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#3555 Re: Telemach BiH

Post by Benq »

@tramvajtrojka ja licno ocekujem da naprave neki veci potez sa postojecim i novim kanalima, takodjer ocekujem i povecanje brzine interneta jer svake godine povecaju. Download je ok, na Uploadu se mora poradit da bude bar 10% od brzine downloada. I to sve bas zato sto duze nije bilo nekih konkretnijih poteza po pitanju poboljsanja usluga, tu uglavnom mislim na kanale i net.
User avatar
crnivrag
Posts: 12929
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#3556 Re: Telemach BiH

Post by crnivrag »

I ja se također nadam da će upload biti povećan na brzine koje su danas potrebne svima, jer smo danas svi u cloud-u i stalno nešto uploadujemo.

Nadam se također i da će doći novi kanali, pogotovo ovi za koje imaju prava za reemitovanje u drugim državama, jer vidim danas da je u HR puštena hrpa dobrih i kvalitetnih HD kanala koje mi tražimo godinama da se uvrste u ponudu :)

Možda nas uskoro obraduju i sa ovim giga gradom pa da nam na Premium paketima bude brzina 500/50 Mbps kao i u Srbiji i Sloveniji :)
smijesni_ste
Posts: 5979
Joined: 09/10/2009 16:46

#3557 Re: Telemach BiH

Post by smijesni_ste »

Mi nikada odustati nećemo...
User avatar
chakany
Posts: 2919
Joined: 05/09/2010 14:05

#3558 Re: Telemach BiH

Post by chakany »

Nikad im neću oprostiti izbacivanje RTS kanala. Toliko su mi nekako pali u očima poslije toga.
Dobro je neko napisao fijasko ovaj, fijasko onaj.
Meni je fijasko bio izbacivanjem RTS kanala. Sad će neko napisati, pa šta će nam RTS kanali, kad su bili non stop zatamnjeni.
Pa ako može RTS biti kod drugih operatera, mogao je onda ostati i na Telemachu.
Ali razumijem, sukob interesa, sve mi je jasno, ali sve preko leđa korisnika.
Slažem se da treba uvoditi nove kanale. Prije se uvodilo dosta više, nego što se to uvodi danas.
Pošteno se nije ništa ubacilo godinama.
Ove godine izbačeni ARENASPORT kanali, a ubačeno: MEZZO LIVE HD, Pickbox TV, Nick Music, CineStar TV 1 HD i CineStar Action & Thriller HD.
Malo brate mili, baš malo. A evo uskoro i druga polovina godine stiže.
User avatar
crnivrag
Posts: 12929
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#3559 Re: Telemach BiH

Post by crnivrag »

chakany wrote: 24/06/2021 18:52 Nikad im neću oprostiti izbacivanje RTS kanala. Toliko su mi nekako pali u očima poslije toga.
Dobro je neko napisao fijasko ovaj, fijasko onaj.
Meni je fijasko bio izbacivanjem RTS kanala. Sad će neko napisati, pa šta će nam RTS kanali, kad su bili non stop zatamnjeni.
Pa ako može RTS biti kod drugih operatera, mogao je onda ostati i na Telemachu.
Ali razumijem, sukob interesa, sve mi je jasno, ali sve preko leđa korisnika.
Slažem se da treba uvoditi nove kanale. Prije se uvodilo dosta više, nego što se to uvodi danas.
Pošteno se nije ništa ubacilo godinama.
Ove godine izbačeni ARENASPORT kanali, a ubačeno: MEZZO LIVE HD, Pickbox TV, Nick Music, CineStar TV 1 HD i CineStar Action & Thriller HD.
Malo brate mili, baš malo. A evo uskoro i druga polovina godine stiže.
Da ne spamamo temu, vidi kanale na HR EON-u, ima da ti oči stanu :)
kakaljin
Posts: 11653
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#3560 Re: Telemach BiH

Post by kakaljin »

fusion_ba wrote: 24/06/2021 17:52 Smorili ste s Federalnom jbt..
Jeste li makar placeni za to?

Evo ja bih volio da sve domaće kanale bace na kraj liste, da manje zagađuju medijski prostor.
Trazi i ti sta te interesuje i sta zelis gledati ja cu te podrzati bez obzira gledam li ili ne jer treba imati za svakoga po nesto.
kakaljin
Posts: 11653
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#3561 Re: Telemach BiH

Post by kakaljin »

Benq wrote: 24/06/2021 18:02
daky585 wrote: 24/06/2021 17:55
fusion_ba wrote: 24/06/2021 17:52 Smorili ste s Federalnom jbt..
Al' baš. :-)
Malo je rec da smorise..
:!: :!: :!: :!:

Pa reci tako i za isti odgovor koji dobijama koji nema veze sa pitanjima koje postavljamo
123bih123
Posts: 565
Joined: 19/10/2018 01:38

#3562 Re: Telemach BiH

Post by 123bih123 »

Sta je vise sa giga gradom gdje je zapelo 2 godine. Koji je problem pa kasne godinama. Zna li se uopste kad bi trebo da bude u konacnici. Neke konretne informacije. Da se makne sa mrtve tacke i 15 uploada.
kakaljin
Posts: 11653
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#3563 Re: Telemach BiH

Post by kakaljin »

tramvajtrojka wrote: 24/06/2021 18:16
Benq wrote: 24/06/2021 18:11
tramvajtrojka wrote: 24/06/2021 18:05 mi samo za svoje pare trazimo najbolju moguću uslugu jer se Telemach stalno reklamira da mu je korisnicko iskustvo najvažnije i da se trude da imaju najvise hd kanala pa da vidimo ih na djelu
To potpuno podrzavam, treba sto vise HD kanala, brzi internet a posebno Upload, ima se jos dosta radit na poboljsanju usluga, ali sa ovim FTV se malo pretjeruje, neka im bude :)
pa evo u godinu i vise dana nisu postenog novog kanala ubacili ne racunam ovo oko promjene u hd dva kanala , pa fijasko sa arenom sport, pa fijasko sa novom bh po pitanju kvalitete slike za vrijeme eura, fijasko sa giga gradom, fijasko u bl sa kupovinom onog operatera , fijasko po sudovima nasim, nikakvo povecanja uploada itd itd

sve su to stvari da ih se proziva jer kad smo im visili za vratom imali smo najbolju uslugu kao 2017 godine smijesno i zalosno je da vise nisu operater sa najvecim brojem hd kanala da su jedini u drzavi bez federalne u hd-u itd itd . Jednostavno kad zasluze pohvale dobice ih a do tada borba za moje pare koje im placam za sto bolju uslugu legitimno sa moje strane jer lagano vaganje je pred istekom uloga i svaka sitnica se gleda
Tacno tako, kada je nesto dobro treba pohvaliti, ali kada je nesto lose treba i o tome pisati da se ispravi u korist korisnika. Umjesto da svi trazimo ukidanje analogije da mogu poboljsati iternet pogotovo upload i da puste kanale u punom kapacitetu da ih ne degradiraju kao sto sada rade
kakaljin
Posts: 11653
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#3564 Re: Telemach BiH

Post by kakaljin »

Benq wrote: 24/06/2021 18:20 @tramvajtrojka ja licno ocekujem da naprave neki veci potez sa postojecim i novim kanalima, takodjer ocekujem i povecanje brzine interneta jer svake godine povecaju. Download je ok, na Uploadu se mora poradit da bude bar 10% od brzine downloada. I to sve bas zato sto duze nije bilo nekih konkretnijih poteza po pitanju poboljsanja usluga, tu uglavnom mislim na kanale i net.
Pa i ja se za to borim bez obzira sto neke stvari ne koristim, nego se ovdje borim za sve korisnike da imaju adekvatnu uslugu, jer ovdje ima predstavnik telemacha koji bi trebao sve zahjteve ovdje prenjeti nadredjenima i uvoditi ovo sto traze korisnici
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#3565 Re: Telemach BiH

Post by Benq »

kakaljin wrote: 24/06/2021 19:33 Umjesto da svi trazimo ukidanje analogije da mogu poboljsati iternet pogotovo upload i da puste kanale u punom kapacitetu da ih ne degradiraju kao sto sada rade
To svi trazimo odavno, samo niko ne zna gdje je zapelo s tim, to bi bukvalno rijesilo sve probleme.
kakaljin
Posts: 11653
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#3566 Re: Telemach BiH

Post by kakaljin »

crnivrag wrote: 24/06/2021 18:24 I ja se također nadam da će upload biti povećan na brzine koje su danas potrebne svima, jer smo danas svi u cloud-u i stalno nešto uploadujemo.

Nadam se također i da će doći novi kanali, pogotovo ovi za koje imaju prava za reemitovanje u drugim državama, jer vidim danas da je u HR puštena hrpa dobrih i kvalitetnih HD kanala koje mi tražimo godinama da se uvrste u ponudu :)

Možda nas uskoro obraduju i sa ovim giga gradom pa da nam na Premium paketima bude brzina 500/50 Mbps kao i u Srbiji i Sloveniji :)
Pa o tome i ja govorim stalno, ali me se napada.

Ukinu analogiju i mogu puno lakse to provesti sto ti govoris i korisnici ovdje traze
kakaljin
Posts: 11653
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#3567 Re: Telemach BiH

Post by kakaljin »

123bih123 wrote: 24/06/2021 19:32 Sta je vise sa giga gradom gdje je zapelo 2 godine. Koji je problem pa kasne godinama. Zna li se uopste kad bi trebo da bude u konacnici. Neke konretne informacije. Da se makne sa mrtve tacke i 15 uploada.
Prvo da ukinu analogiju i mogli bi to odmah pustiti
123bih123
Posts: 565
Joined: 19/10/2018 01:38

#3568 Re: Telemach BiH

Post by 123bih123 »

Jedino da pustanje “giga grada” ne ovisi od Telemacha nego cekaju da im UM odobri. Jer evo godinama stoji sve. 5 godina vec ima kako je telemach do moje zgrade dovuko optiku sve postavljeno ali tapka se u mjestu sa ovim brzinama.

U Srbiji svaki mjesec pustaju novi giga grad. Razumljivo tamo je konurecija jaka ali opet daj bar Sarajevo pusti.

Jos jedna stvar koja mi nije jasta zašto se taji kakvi su im planovi za ukidanje analogije, pustanje giga grada itd. Neki zvanicnu objavu na naprave pa kad god da bude. Tako rade ozbiljne kompanije.
strider_sm
Posts: 172
Joined: 20/08/2016 19:59

#3569 Re: Telemach BiH

Post by strider_sm »

Pozdrav,
imam problem sa PIN kodom na EON uredjaju. Prvo mi nije prihvatao PIN koji je bio ispravan - pa sam kontao da sam zaboravio. Zatim promijenim PIN preko stranice www.mojtelemach.ba, ali i dalje ne prihvata, iako je 100% taj koji je unesen na stranici.
Pokusavao sam i sa 0000 i sa 1234, ali nista... da li se to jos nekome desavalo, i ima li nacina osim zvanja podrske?
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#3570 Re: Telemach BiH

Post by diablobih »

strider_sm wrote: 24/06/2021 21:05 Pozdrav,
imam problem sa PIN kodom na EON uredjaju. Prvo mi nije prihvatao PIN koji je bio ispravan - pa sam kontao da sam zaboravio. Zatim promijenim PIN preko stranice www.mojtelemach.ba, ali i dalje ne prihvata, iako je 100% taj koji je unesen na stranici.
Pokusavao sam i sa 0000 i sa 1234, ali nista... da li se to jos nekome desavalo, i ima li nacina osim zvanja podrske?
Zovi i bit ce rijeseno.
User avatar
Telemach
Posts: 15742
Joined: 13/10/2010 14:13

#3571 Re: Telemach BiH

Post by Telemach »

strider_sm wrote: 24/06/2021 21:05 Pozdrav,
imam problem sa PIN kodom na EON uredjaju. Prvo mi nije prihvatao PIN koji je bio ispravan - pa sam kontao da sam zaboravio. Zatim promijenim PIN preko stranice www.mojtelemach.ba, ali i dalje ne prihvata, iako je 100% taj koji je unesen na stranici.
Pokusavao sam i sa 0000 i sa 1234, ali nista... da li se to jos nekome desavalo, i ima li nacina osim zvanja podrske?
Zdravo strider_sm ,
Rado ćemo provjeriti i osvježiti Vaš pin kod dovoljno je da nam se javite u inbox i dostavite korisničke podatke ili broj Ugovora.
User avatar
kakotakonikako
Posts: 3029
Joined: 25/06/2014 14:16

#3572 Re: Telemach BiH

Post by kakotakonikako »

Telemach wrote: 24/06/2021 11:52
kakotakonikako wrote: 24/06/2021 09:49
kakotakonikako wrote: 23/06/2021 11:49

Isto primjetio .....

Samo naivni mogu vjerovati u postenje kod nagradnih igara u BiH.

Pitanje za Telemach:

Kada ce FTV doci na broj 3 popisa kanala ? Hvala na odgovoru.
Samo da ponovim pitanje i cekam odgovor Telemach .....
Zdravo @kakotakonikako,
Promijenjena je pozicija FTV kanala, a više možete pročitati na linku https://telemach.ba/interes-gledalaca-z ... gom-planu/
Listu kanala možete podešavati shodno Vašem interesovanju te kreirati istu po želji u postavkama uređaja.
Stojimo na raspolaganju za dodatna pitanja.
Izvinite Telemach, ali Vas odgovor na moje konkretno pitanje, je kao za dijete u obdanistu.

Pitao sam:

Kada ce FTV doci na broj 3 popisa kanala ?.

Vas odgovor moze biti - tada i tada ili NIKADA - a sve uz RAZUMNO objasnjenje ( a ne da vodite rat preko ledja vasih redovnih platisa ). To je pravi odgovor a ostalo je SUPLJA.

Za kreiranje liste - napisao sam i ranije - postoji veliki broj starijih REDOVNIH PLATISA - kome je to puno teze, nego da klikaju po kanalima.

Zato jos jednom konkretno pitanje:

Pitanje za Telemach:

Kada ce FTV doci na broj 3 popisa kanala ? Hvala na odgovoru.

Odgovor moze biti:

a ) odredjeni datum
b ) nikada

Ali kod oba trebate dati odgovor vodeci racuna o svojim korisnicima koji su redovne platise i koji BI TREBALO DA SU NA PRVOM MJESTU KOD VAS, JER OD NJIH ZIVITE.

Puno uspjeha u daljnjem radu !!!
tap3ah75
Posts: 5997
Joined: 07/09/2009 14:14

#3573 Re: Telemach BiH

Post by tap3ah75 »

Moj stari komšija misli da FTV više i ne postoji.
Jer ga ne moze naći.
Emir92
Posts: 304
Joined: 13/01/2011 15:31

#3574 Re: Telemach BiH

Post by Emir92 »

kakotakonikako wrote: 25/06/2021 10:28
Telemach wrote: 24/06/2021 11:52
kakotakonikako wrote: 24/06/2021 09:49

Samo da ponovim pitanje i cekam odgovor Telemach .....
Zdravo @kakotakonikako,
Promijenjena je pozicija FTV kanala, a više možete pročitati na linku https://telemach.ba/interes-gledalaca-z ... gom-planu/
Listu kanala možete podešavati shodno Vašem interesovanju te kreirati istu po želji u postavkama uređaja.
Stojimo na raspolaganju za dodatna pitanja.
Izvinite Telemach, ali Vas odgovor na moje konkretno pitanje, je kao za dijete u obdanistu.

Pitao sam:

Kada ce FTV doci na broj 3 popisa kanala ?.

Vas odgovor moze biti - tada i tada ili NIKADA - a sve uz RAZUMNO objasnjenje ( a ne da vodite rat preko ledja vasih redovnih platisa ). To je pravi odgovor a ostalo je SUPLJA.

Za kreiranje liste - napisao sam i ranije - postoji veliki broj starijih REDOVNIH PLATISA - kome je to puno teze, nego da klikaju po kanalima.

Zato jos jednom konkretno pitanje:

Pitanje za Telemach:

Kada ce FTV doci na broj 3 popisa kanala ? Hvala na odgovoru.

Odgovor moze biti:

a ) odredjeni datum
b ) nikada

Ali kod oba trebate dati odgovor vodeci racuna o svojim korisnicima koji su redovne platise i koji BI TREBALO DA SU NA PRVOM MJESTU KOD VAS, JER OD NJIH ZIVITE.

Puno uspjeha u daljnjem radu !!!
A hebo vas vise FTV, kao da ima se sta gledati na njemu -.- i ja sam redovan i stari korisnik, pa mi je bitnije da povecaju brzinu interneta, da ubace nove kanale, a ne na kojem ce broju biti. Da je neka televizije vala i nije, zadnji put zanimljiv proglram imali 2005 godine -.-
User avatar
Mustang1
Posts: 28757
Joined: 29/12/2010 17:31

#3575 Re: Telemach BiH

Post by Mustang1 »

@Telemach De napisi mu nikad ne bil prestao pitati vise :D
Post Reply