Telemach BH

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#4426 Re: Telemach BiH

Post by foxlife »

jasko__10 wrote: 23/07/2021 14:34
jelleMania wrote: 23/07/2021 14:30

Oni nikad nisu imali monopol ko ovi sto sad imaju ...da imaju 5 najaci liga , NBA , Ligu prvaka i od 2024 F1

I kad pocnu spominjati nova sport ...sta na tom kanalu ima :lol:
Da su mogli i oni isto bi ovo uradili da se ne lazemo.
Koliko su godina zavlacili placali kazne da ne puste sportklub i kad je pusten sve bolje utakmice prebace na kanal koji samo kod njih ima,znam i ja da nista nema ali kad je nesto bitno bude da drugi ne mogu gledat.
da su mogli al nisu
i u tome je poenta
i telekom srbije da je mogao ovo bi uradio prije 10 godina al nisu mogli

ko kog od njih ima monopol nebitno je mi kao korisnici smo donji na ovaj ili onaj nacin
neki su cak i u prednosti

ako u ovom slucaju tm digne brzine interneta ubace pola mojih prijedloga za tv kanale a ostane ista cijena ja sam u dobitku
u ovom slucaju u gubitku su samo oni koji prate sport a da se ne lazemo vise ljudi prate one pinkove zadruge parove farme zvijezde granda itd nego sto prati sport
User avatar
MTV
Posts: 14315
Joined: 21/08/2013 19:39

#4427 Re: Telemach BiH

Post by MTV »

spinel_ wrote: 23/07/2021 14:21
MTV wrote: 23/07/2021 12:13 Zbog Telekoma Srbije u Srbiji imas Giga gradove i kod njih EON premium ima 500/300 Mbps a u BiH imas 400/ 12 Mbps. Toliko.
A koliko im daje Telekom RS pa zbog toga EON daje te GIGA.
Da je i kod nas jaca konkurencija ima li bi te GIGA gradove i tih 500/300.
Telekom Srbija 1Gbps/200 Mbps.
Drugclanbiblioteke
Posts: 121
Joined: 06/10/2020 17:51

#4428 Re: Telemach BiH

Post by Drugclanbiblioteke »

Bez obzira što ne valja kada su svi sadržaji na jednom distribudteru ( zbog monopola imaju pravo dići cijene) činjenica je da nije ni Telemachovo a.k.a United Grupe maslo za ramazana.
1. Godinama su zatezali prodaju Sport Kluba ostalim operaterima
2. Držali su napuhanu cijenu SK kanala
3. Kada su prodali SK kanale, napravili su priču o ekskluzivi koja će ići na Nova Sport koju sada mogu i ugasiti.
4. Pokušali su kanal na nacionalnim frekfencijama ponovo prodati kao dodatni set (Nova BH, Nova Sport) radi čega nije bilo Europskog prvenstva na svim operaterima osim Telemacha.

Da bude jasno, neka samo ljudi pogledaju na kakav nož ih je uzeo A1 i T-Com u Hr, ne samo da su ukinuli SK, nego su ukinuli N1 i sve ostale kanale.
Ničija nije do zore čimpanza pa tako ni njihova.

Nego šta bi od GIGA Sarajeva, ima 3 godine kako je najavljeno, pa ništa? :thumbup:
jasko__10
Posts: 340
Joined: 19/09/2013 22:51

#4429 Re: Telemach BiH

Post by jasko__10 »

Drugclanbiblioteke wrote: 23/07/2021 14:46 Bez obzira što ne valja kada su svi sadržaji na jednom distribudteru ( zbog monopola imaju pravo dići cijene) činjenica je da nije ni Telemachovo a.k.a United Grupe maslo za ramazana.
1. Godinama su zatezali prodaju Sport Kluba ostalim operaterima
2. Držali su napuhanu cijenu SK kanala
3. Kada su prodali SK kanale, napravili su priču o ekskluzivi koja će ići na Nova Sport koju sada mogu i ugasiti.
4. Pokušali su kanal na nacionalnim frekfencijama ponovo prodati kao dodatni set (Nova BH, Nova Sport) radi čega nije bilo Europskog prvenstva na svim operaterima osim Telemacha.

Da bude jasno, neka samo ljudi pogledaju na kakav nož ih je uzeo A1 i T-Com u Hr, ne samo da su ukinuli SK, nego su ukinuli N1 i sve ostale kanale.
Ničija nije do zore čimpanza pa tako ni njihova.

Nego šta bi od GIGA Sarajeva, ima 3 godine kako je najavljeno, pa ništa? :thumbup:
Sad je ovo monopol.
A kad su oni krenuli sa sport klubom,nova bh/s/,novasport i takvim nekim sranjima dok su placali kazne sto drugima ne dopustaju te kanale to nije bio monopol.
Ja samo kazem sto su drugima radili sad se sve vraca meni je u biti zao samo nas koji ova sranja ispastamo
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#4430 Re: Telemach BiH

Post by un1ted »

Pa bio je i ranije monopol. Na kraju krajeva, od telemacha ocekujem -20KM pretplatu, pa da se nakacim na arena cloud.
jasko__10
Posts: 340
Joined: 19/09/2013 22:51

#4431 Re: Telemach BiH

Post by jasko__10 »

un1ted wrote: 23/07/2021 15:00 Pa bio je i ranije monopol. Na kraju krajeva, od telemacha ocekujem -20KM pretplatu, pa da se nakacim na arena cloud.
Nakacit ces se ti
Ali ima nas jos sta da radimo npr sa oca djeda tetka jedva mobitel koriste a kamoli dok im objasnim kako ce sa arene cloud se vratit nazad i tako i krug.
To je naucilo samo na dugmad od 1-9 i plus minus da prebacuje kanale. :lol: :lol: :lol: :lol:
player_
Posts: 1215
Joined: 30/11/2013 21:56
Location: Sarajevo

#4432 Re: Telemach BiH

Post by player_ »

Da li ima sanse da ug i arene opet neki dijalog uspostave i da se ovo rijesi na neki normalan nacin :?
stajeba
Posts: 274
Joined: 06/05/2012 18:47
Location: Bosna i Hercegovina
Grijem se na: sex
Vozim: svoj fazon
Horoskop: je za nevjernike

#4433 Re: Telemach BiH

Post by stajeba »

Image

A jučer sam platio račun i nisam se otimao da manje platim već u iznosu koji je na računu.
jelleMania
Posts: 858
Joined: 29/09/2020 09:18

#4434 Re: Telemach BiH

Post by jelleMania »

jasko__10 wrote: 23/07/2021 14:58
Drugclanbiblioteke wrote: 23/07/2021 14:46 Bez obzira što ne valja kada su svi sadržaji na jednom distribudteru ( zbog monopola imaju pravo dići cijene) činjenica je da nije ni Telemachovo a.k.a United Grupe maslo za ramazana.
1. Godinama su zatezali prodaju Sport Kluba ostalim operaterima
2. Držali su napuhanu cijenu SK kanala
3. Kada su prodali SK kanale, napravili su priču o ekskluzivi koja će ići na Nova Sport koju sada mogu i ugasiti.
4. Pokušali su kanal na nacionalnim frekfencijama ponovo prodati kao dodatni set (Nova BH, Nova Sport) radi čega nije bilo Europskog prvenstva na svim operaterima osim Telemacha.

Da bude jasno, neka samo ljudi pogledaju na kakav nož ih je uzeo A1 i T-Com u Hr, ne samo da su ukinuli SK, nego su ukinuli N1 i sve ostale kanale.
Ničija nije do zore čimpanza pa tako ni njihova.

Nego šta bi od GIGA Sarajeva, ima 3 godine kako je najavljeno, pa ništa? :thumbup:
Sad je ovo monopol.
A kad su oni krenuli sa sport klubom,nova bh/s/,novasport i takvim nekim sranjima dok su placali kazne sto drugima ne dopustaju te kanale to nije bio monopol.
Ja samo kazem sto su drugima radili sad se sve vraca meni je u biti zao samo nas koji ova sranja ispastamo
Nije jarane ...opet si imo na areni Ligu prvaka , kup uefa , italijansku , francusku ...dok je sk imo engleze , spance i nba ...i kako je to monopol ...znas li sta znaci monopol :zoka:
User avatar
Maharadza
Posts: 16700
Joined: 30/01/2013 15:13

#4435 Re: Telemach BiH

Post by Maharadza »

player_ wrote: 23/07/2021 15:12 Da li ima sanse da ug i arene opet neki dijalog uspostave i da se ovo rijesi na neki normalan nacin :?
Ja ne vidim kako će zadržati ljude samo sa Bundesligom u ponudi, a isto tako SK gubi generalno svaki smisao, osim možda jednog-dva kanala da ostanu... tako da jedini im je izlaz da plate pussylips-u koliko god traži... mada imam osjećaj da će i u tom scenariju troškove snositi korisnici a ovi se predstaviti kao ultra-mega-giga(grad) kompanija kojoj su korisnici iznad svega. :run:
jasko__10
Posts: 340
Joined: 19/09/2013 22:51

#4436 Re: Telemach BiH

Post by jasko__10 »

jelleMania wrote: 23/07/2021 15:22
jasko__10 wrote: 23/07/2021 14:58

Sad je ovo monopol.
A kad su oni krenuli sa sport klubom,nova bh/s/,novasport i takvim nekim sranjima dok su placali kazne sto drugima ne dopustaju te kanale to nije bio monopol.
Ja samo kazem sto su drugima radili sad se sve vraca meni je u biti zao samo nas koji ova sranja ispastamo
Nije jarane ...opet si imo na areni Ligu prvaka , kup uefa , italijansku , francusku ...dok je sk imo engleze , spance i nba ...i kako je to monopol ...znas li sta znaci monopol :zoka:
Ali koliko je ljudi preslo njima zbog sportkluba pogotov kada su i arene dobili,dok su drugi imali samo arene a sportklub nisu mogli dobiti.
Znam ja dobro sta je monopol i oni da su mogli vjeruj mi da bi uzeli sve ovo sto je arena uzela.
jelleMania
Posts: 858
Joined: 29/09/2020 09:18

#4437 Re: Telemach BiH

Post by jelleMania »

jasko__10 wrote: 23/07/2021 15:34
jelleMania wrote: 23/07/2021 15:22

Nije jarane ...opet si imo na areni Ligu prvaka , kup uefa , italijansku , francusku ...dok je sk imo engleze , spance i nba ...i kako je to monopol ...znas li sta znaci monopol :zoka:
Ali koliko je ljudi preslo njima zbog sportkluba pogotov kada su i arene dobili,dok su drugi imali samo arene a sportklub nisu mogli dobiti.
Znam ja dobro sta je monopol i oni da su mogli vjeruj mi da bi uzeli sve ovo sto je arena uzela.
Cek jarane ti ko padobranac ..ti opet bh telecom vs telemach ...ova rasprava nema veze s tim ...ovo je telemach vs arene tj. Vucic ...sta bh telecom ima veze s ovim ...sutra mogu i njima ukinuti arene pa nece onda niko imati nista od sporta na tvu
User avatar
dend
Posts: 3440
Joined: 08/10/2018 14:07

#4438 Re: Telemach BiH

Post by dend »

foxlife wrote: 23/07/2021 12:35
dend wrote: 23/07/2021 12:33

Dzabe branis telemach u ovoj instanci

Ko imalo prati sport zna da je svako kolo bar po 2 ili 3 utakmice bile na SKHD kanalima/novabh/novaS/SK4k itd...
ti dzaba ovdje branis bh telekom iako nema nikakve veze sa ovim
a to radis samo zato jer im je tm konkurencija
Ne branim nikog, napadam telemach zbog malverizacija koje su radili tako sto su osnovali nove kanale na koje su prebacivali sportske događaje da ne bi njihova konkurencija imala taj sadrzaj
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#4439 Re: Telemach BiH

Post by foxlife »

dend wrote: 23/07/2021 15:49
foxlife wrote: 23/07/2021 12:35

ti dzaba ovdje branis bh telekom iako nema nikakve veze sa ovim
a to radis samo zato jer im je tm konkurencija
Ne branim nikog, napadam telemach zbog malverizacija koje su radili tako sto su osnovali nove kanale na koje su prebacivali sportske događaje da ne bi njihova konkurencija imala taj sadrzaj
kad bilo ko na bh telecom stranici kaze da je telemah bolji u bilo cemu tjeras ga sa teme i prijavljujete postove da se brisu
a ti isto radis ovdje
ili se drzi jednog ili drugog nemoj duplih standarda
semsasuljakovic
Posts: 1972
Joined: 02/08/2015 21:30

#4440 Re: Telemach BiH

Post by semsasuljakovic »

Računica je jasna. Nudili su 70 miliona maraka po sezoni za Premier ligu. To im nije prošlo. Dakle imat će 70 miliona maraka u kasi viška, što je 20 KM po korisniku mjesečno.
Ipak, kao što nisu nikad pojeftinili one 4 KM za Arene, pri čemu od Nove godine imaju milion i 200 hiljada maraka mjesečno na ime toga.

Dakle uzaludno se nadati da će pojeftiniti račun. Umjesto toga će povećati internet (iako je veća brzina apsolutno nepotrebna), ili će nam dati Brazzers premium.

Što se mene tiče, nek propadnu. Bolje je da se opet rasformira na manje regionalne kompanijice.
User avatar
dend
Posts: 3440
Joined: 08/10/2018 14:07

#4441 Re: Telemach BiH

Post by dend »

sabanss wrote: 23/07/2021 12:39
jelleMania wrote: 23/07/2021 12:36

Pa ev sta RAK radi povodom toga sto ne zele prodati arene telemachu i sto arene pokupovase sve zivo ..sta?
Pa bit će neka kazna kao što je i Telemachu bila... Tipa par stotina hiljada KM. Realno smiješno
Kazna telemachu onda je bila da MORAJU sport klub kanale ustupiti konkurentima , pored novcane kazne
jelleMania
Posts: 858
Joined: 29/09/2020 09:18

#4442 Re: Telemach BiH

Post by jelleMania »

A dobro ..al realno sta telecom ima veze s ovim sta se desava :lol:

Cuj ja ga ubacujem...ubacuju ga takvi ko ti ..koji misle da je telecom nesto nekom zabranio :lol: ....pa kazu neka neka i oni su njima ...telecom nema svog sadrzaja tj. Kanala da nekom nesto zabrani ...ovo je rat izmedju telemacha i srpskog telecoma
User avatar
jazzer
Posts: 7146
Joined: 20/12/2004 14:44

#4443 Re: Telemach BiH

Post by jazzer »

Maharadza wrote: 23/07/2021 15:23
Ja ne vidim kako će zadržati ljude samo sa Bundesligom u ponudi, a isto tako SK gubi generalno svaki smisao, osim možda jednog-dva kanala da ostanu... tako da jedini im je izlaz da plate pussylips-u koliko god traži... mada imam osjećaj da će i u tom scenariju troškove snositi korisnici a ovi se predstaviti kao ultra-mega-giga(grad) kompanija kojoj su korisnici iznad svega. :run:
A nece, nece..jednom su me nasadili, nece vise nikad.
User avatar
dend
Posts: 3440
Joined: 08/10/2018 14:07

#4444 Re: Telemach BiH

Post by dend »

jelleMania wrote: 23/07/2021 15:58 A dobro ..al realno sta telecom ima veze s ovim sta se desava :lol:

Cuj ja ga ubacujem...ubacuju ga takvi ko ti ..koji misle da je telecom nesto nekom zabranio :lol: ....pa kazu neka neka i oni su njima ...telecom nema svog sadrzaja tj. Kanala da nekom nesto zabrani ...ovo je rat izmedju telemacha i srpskog telecoma
Ti si uhvatio da lupas na sve strane, nigdje da ubodes. Nije ti jasno kako radi monopol ,a pokusavas objasniti as vs sk. Nije ovo nikakav rat, ovo je samo telemach izgubio sportsku ligu
jelleMania
Posts: 858
Joined: 29/09/2020 09:18

#4445 Re: Telemach BiH

Post by jelleMania »

Telecomovi korisnici se nasladjuju , a sutra se ovo moze desiti i njima ... Ja bi najvise volio kad bi bilo 5 kuca koje se bore za prava prenosa i svi imaju sve kanala ...tada bi i akcije bile bolje i cijene povoljnije da bi privukli korisnike ...a vako ce se desiti da srpski telekom pomete sve i onda ces plesat kako oni sviraju... Meni je svakako najvazni internet ...sport vecinom gledam preko njega da ne moras nikom nista placat
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#4446 Re: Telemach BiH

Post by foxlife »

ja samo cekam da sutra telekom srbije kaze bh telecomu
cijena da imate dodatne arene 6,7,8,9 je 20 maraka da vidim sta ce onda pricati


ne razumije bosnjo da gubljenjem jednog konkurenta gubis i sve moguce benefite sto korisnik ima s tim
naucili na podjeljenost sa ostala 2 telekoma i misle to je super svako na svom i muzu potrosace
telemah je donekle imao bh telecom kao suparnika sto se tice operatera a sto se tice sadrzaja ganjao se sa arenom
sad se arena nema s kim ganjati a operateri ionako nisu tako da im puca neka stvar za korisnicima
jelleMania
Posts: 858
Joined: 29/09/2020 09:18

#4447 Re: Telemach BiH

Post by jelleMania »

dend wrote: 23/07/2021 16:10
jelleMania wrote: 23/07/2021 16:07
Ti ne znas dje si supalj realno 😁
Sta kaze, nije monopol ako je sport na SK vec ako je na Areni :lol:
Nikad nije bio sav sport na sk ...kao sto ce biti na arenama ...al nikad
User avatar
dend
Posts: 3440
Joined: 08/10/2018 14:07

#4448 Re: Telemach BiH

Post by dend »

jelleMania wrote: 23/07/2021 16:33
dend wrote: 23/07/2021 16:10

Sta kaze, nije monopol ako je sport na SK vec ako je na Areni :lol:
Nikad nije bio sav sport na sk ...kao sto ce biti na arenama ...al nikad
Ali arena nudi svoje kanale, svima po istim uslovima i to je razlikuje od sport kluba i nova bh/s

Arenu sport moze bilo ko da kupi , svi operateri u BiH osim telemacha imaju Arenu

Osim telemacha sport klub ima samo bhtelecom i to samo sto ih je NATJERAO RAK da ponude svoje kanale jer su izgubili pred tuzbom i oni su OPET izvrsili prevaru sa SKHD, SK4K i nova bh/s gdje su premjestali sadrzaj
User avatar
dend
Posts: 3440
Joined: 08/10/2018 14:07

#4449 Re: Telemach BiH

Post by dend »

foxlife wrote: 23/07/2021 16:12 ja samo cekam da sutra telekom srbije kaze bh telecomu
cijena da imate dodatne arene 6,7,8,9 je 20 maraka da vidim sta ce onda pricati

ne razumije bosnjo da gubljenjem jednog konkurenta gubis i sve moguce benefite sto korisnik ima s tim
naucili na podjeljenost sa ostala 2 telekoma i misle to je super svako na svom i muzu potrosace
telemah je donekle imao bh telecom kao suparnika sto se tice operatera a sto se tice sadrzaja ganjao se sa arenom
sad se arena nema s kim ganjati a operateri ionako nisu tako da im puca neka stvar za korisnicima
Da li iskreno mislis da ce se to desiti, ili ce ARENA pokusati sada sto vise korisnika da privuce da amortizuje troskove ?
User avatar
Mustang1
Posts: 28717
Joined: 29/12/2010 17:31

#4450 Re: Telemach BiH

Post by Mustang1 »

Sinoc Marijan kaze da se representacija vraca na Face.
Post Reply