Telemach BH

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
hava123
Posts: 668
Joined: 24/12/2011 08:37

#22251 Re: Telemach BH

Post by hava123 »

konektovan wrote: 15/04/2024 22:26
hava123 wrote: 15/04/2024 22:00
konektovan wrote: 12/04/2024 23:24 @Telemach

Hvala jos jednom, jucer zavrsena zamjena modema,..sve ok. Jedina primjedba, bijele je boje i ne uklapa se uz komodu... :mrgreen: :thumbup:
Koji modem su ti dali?
Bijeli. :mrgreen:

Tecnicolor
To je za premium paket?
User avatar
crnivrag
Posts: 12929
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#22252 Re: Telemach BH

Post by crnivrag »

hava123 wrote: 16/04/2024 09:42
To je za premium paket?
Za Light te stare Grande pakete, Trio Mini i Duo Tel Senior idu: Technicolor EPC3208 ili Technicolor EPC3925/EPC3928S (svi crni).

Za Full i Premium idu: Technicolor CGA2121 (bijeli), Ubee EVW32C/EVW327N (crni) i SDMC NE1611B (crni).
hava123
Posts: 668
Joined: 24/12/2011 08:37

#22253 Re: Telemach BH

Post by hava123 »

Aha, tnx.
Ja imam EPC3928S crni
Vazda neki problem sa brzinom.
Neki parametri se moraju podesavati svako malo.
User avatar
MTV
Posts: 14352
Joined: 21/08/2013 19:39

#22254 Re: Telemach BH

Post by MTV »

crnivrag wrote: 16/04/2024 09:46 Za Light te stare Grande pakete, Trio Mini i Duo Tel Senior idu: Technicolor EPC3208 ili Technicolor EPC3925/EPC3928S (svi crni).

Za Full i Premium idu: Technicolor CGA2121 (bijeli), Ubee EVW32C/EVW327N (crni) i SDMC NE1611B (crni).
Ja sam dobio ovaj :)
User avatar
Telemach
Posts: 15748
Joined: 13/10/2010 14:13

#22255 Re: Telemach BH

Post by Telemach »

hava123 wrote: 16/04/2024 09:55 Aha, tnx.
Ja imam EPC3928S crni
Vazda neki problem sa brzinom.
Neki parametri se moraju podesavati svako malo.
Zdravo @hava123,
Zahvaljujemo se na obraćanju na ovaj način. Žao nam je čuti da ste naišli na poteškoće prilikom korištenja naših usluga.Ljubazno Vas molimo da nam putem privatne poruke dostavite korisničke podatke i kontakt broj na koji ste dostupni. Naše kolege iz Tima tehničke podrške će Vas u najkraćem roku kontaktirati za više informacija i detaljne provjere. Stojimo Vam na raspolaganju.
hava123
Posts: 668
Joined: 24/12/2011 08:37

#22256 Re: Telemach BH

Post by hava123 »

Telemach wrote: 16/04/2024 13:13
hava123 wrote: 16/04/2024 09:55 Aha, tnx.
Ja imam EPC3928S crni
Vazda neki problem sa brzinom.
Neki parametri se moraju podesavati svako malo.
Zdravo @hava123,
Zahvaljujemo se na obraćanju na ovaj način. Žao nam je čuti da ste naišli na poteškoće prilikom korištenja naših usluga.Ljubazno Vas molimo da nam putem privatne poruke dostavite korisničke podatke i kontakt broj na koji ste dostupni. Naše kolege iz Tima tehničke podrške će Vas u najkraćem roku kontaktirati za više informacija i detaljne provjere. Stojimo Vam na raspolaganju.
Zdravo @Telemach, jesam već više puta. Vaše kolege su dolazile i zamijenile modem, ali sa vremena na vrijeme se problem nastavlja.
Svakako ću se javiti.
Vama hvala.
dzenanalic22
Posts: 843
Joined: 28/08/2017 16:30

#22257 Re: Telemach BH

Post by dzenanalic22 »

Jel i kod nas Total TV mijenja ime u EON Sat od sljedećeg mjeseca ili samo u Slo?

Image
User avatar
crnivrag
Posts: 12929
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#22258 Re: Telemach BH

Post by crnivrag »

dzenanalic22 wrote: 16/04/2024 17:25 Jel i kod nas Total TV mijenja ime u EON Sat od sljedećeg mjeseca ili samo u Slo?
Bit će svugdje, to je novi jedinstveni naziv za satelitsku platformu, jer će sad tri operatera koja su akvizirana (Total TV, Vivacom i Bulsatcom) emitovati sa jedne jedinstvene orbitalne satelitske platforme.
User avatar
Telemach
Posts: 15748
Joined: 13/10/2010 14:13

#22259 Re: Telemach BH

Post by Telemach »

hava123 wrote: 16/04/2024 16:46

Zdravo @Telemach, jesam već više puta. Vaše kolege su dolazile i zamijenile modem, ali sa vremena na vrijeme se problem nastavlja.
Svakako ću se javiti.
Vama hvala.
@hava123,
Nema na čemu. Budite slobodni da nam dostavite Vaše podatke putem privatne poruke, po prioritetu ćemo izvršiti detaljne provjere. Uvijek Vam stojimo na raspolaganju.
User avatar
okanomalo
Posts: 926
Joined: 09/01/2015 16:10

#22260 Re: Telemach BH

Post by okanomalo »

koliko je mjesecna preplata samo za internet i koliko je najkraci ugovor ili moze bez ugovora?
User avatar
Telemach
Posts: 15748
Joined: 13/10/2010 14:13

#22261 Re: Telemach BH

Post by Telemach »

okanomalo wrote: 16/04/2024 20:14 koliko je mjesecna preplata samo za internet i koliko je najkraci ugovor ili moze bez ugovora?
Zdravo @okanomalo,
Hvala Vam na javljanju i interesovanju za naše usluge. Kompanija Telemach je prvenstveno kablovski operater te je preduslov za pružanje usluge interneta aktivan priključak kablovske televizije. Ugovor se potpisuje na period od 12, ili 24 mjeseca gdje imate mogućnost ostvariti dodatne pogodnosti poput finansijskih ušteda. Predlažemo da nam putem privatne poruke dostavite svoj kontakt telefon, rado ćemo Vas pozvati i detaljno upoznati sa ponudom i mogućnostima. Stojimo Vam na raspolaganju.
Muxolini
Posts: 4
Joined: 01/06/2021 13:53

#22262 Re: Telemach BH

Post by Muxolini »

Pozdrav svima, javljam se sa problemom kvalitete linije bar tako mislim. Dok igram Online igrice generalno FPS osjetim da mi nije to to i da bi mogao uzrok biti moj internet. Otisao sam kod kolege nekih 350metara od mene na losiji racunar od mog sve je perfektno islo i glatko.
Gledajuci prije par dana na mom modemu opciju SIGNAL INFORMATION UOCIO SAM NA NIZVODNIM KANALIMA DA JE BILO GRESAKA
Danas ulazim u igricu drugi osjecaj drugo sve bas onakav kao kod kolege sve super radi. Otvorim opet podesavanja modema i vidim da su greske ispravljenje.Ovom prilikom imam pitanje za vas
Da li ste u mogucnosti na KANALIMA GDJE SU NAJMANJE VRIJEDNOSTI dBmV,SNR da se ti kanali ukinu skroz ili da se pojaca snaga na njima, ili da se na ostalim kanalima pojaca I DA SE NA UzvodniM kanalima smanji dBmV.U prilogu vam dostavljam Status signala. Lijepo pozdrav

https://ibb.co/fk9fjfp
AnonymousBIH
Posts: 1479
Joined: 10/11/2014 14:20

#22263 Re: Telemach BH

Post by AnonymousBIH »

Muxolini wrote: 18/04/2024 00:50 Pozdrav svima, javljam se sa problemom kvalitete linije bar tako mislim. Dok igram Online igrice generalno FPS osjetim da mi nije to to i da bi mogao uzrok biti moj internet. Otisao sam kod kolege nekih 350metara od mene na losiji racunar od mog sve je perfektno islo i glatko.
Gledajuci prije par dana na mom modemu opciju SIGNAL INFORMATION UOCIO SAM NA NIZVODNIM KANALIMA DA JE BILO GRESAKA
Danas ulazim u igricu drugi osjecaj drugo sve bas onakav kao kod kolege sve super radi. Otvorim opet podesavanja modema i vidim da su greske ispravljenje.Ovom prilikom imam pitanje za vas
Da li ste u mogucnosti na KANALIMA GDJE SU NAJMANJE VRIJEDNOSTI dBmV,SNR da se ti kanali ukinu skroz ili da se pojaca snaga na njima, ili da se na ostalim kanalima pojaca I DA SE NA UzvodniM kanalima smanji dBmV.U prilogu vam dostavljam Status signala. Lijepo pozdrav

https://ibb.co/fk9fjfp
Igram dnevno i kod Tmach ti je to lutrija, jednu noc sve 10 drugu sa Bog sacuva. Kada im to kazes odgovori su uvijek papagajski, bez obzira sto imam na njihovu opremu spojene gamerske rutere koji prijavljuju i najmanje probleme sa signalom. Piši propalo, i kada nesta urade traje kratko i opet sve isto, njima je samo bitno da je deklarisana brzina tu, a što npr. navečer je resppnzivnost interneta užas je nebitno.
hamo1977
Posts: 395
Joined: 17/12/2019 12:49

#22264 Re: Telemach BH

Post by hamo1977 »

Muxolini wrote: 18/04/2024 00:50 Pozdrav svima, javljam se sa problemom kvalitete linije bar tako mislim. Dok igram Online igrice generalno FPS osjetim da mi nije to to i da bi mogao uzrok biti moj internet. Otisao sam kod kolege nekih 350metara od mene na losiji racunar od mog sve je perfektno islo i glatko.
Gledajuci prije par dana na mom modemu opciju SIGNAL INFORMATION UOCIO SAM NA NIZVODNIM KANALIMA DA JE BILO GRESAKA
Danas ulazim u igricu drugi osjecaj drugo sve bas onakav kao kod kolege sve super radi. Otvorim opet podesavanja modema i vidim da su greske ispravljenje.Ovom prilikom imam pitanje za vas
Da li ste u mogucnosti na KANALIMA GDJE SU NAJMANJE VRIJEDNOSTI dBmV,SNR da se ti kanali ukinu skroz ili da se pojaca snaga na njima, ili da se na ostalim kanalima pojaca I DA SE NA UzvodniM kanalima smanji dBmV.U prilogu vam dostavljam Status signala. Lijepo pozdrav

https://ibb.co/fk9fjfp
Koliko vidim signali su ti ok. Ne znam jesi li slikao kada si imao problem ili kada je radilo ok. Ali kod igranja igrica ping ti je puno važniji, pa provjeri kako ti je to u trenutcima kada misliš da imaš problem.
User avatar
Telemach
Posts: 15748
Joined: 13/10/2010 14:13

#22265 Re: Telemach BH

Post by Telemach »

Muxolini wrote: 18/04/2024 00:50 Pozdrav svima, javljam se sa problemom kvalitete linije bar tako mislim. Dok igram Online igrice generalno FPS osjetim da mi nije to to i da bi mogao uzrok biti moj internet. Otisao sam kod kolege nekih 350metara od mene na losiji racunar od mog sve je perfektno islo i glatko.
Gledajuci prije par dana na mom modemu opciju SIGNAL INFORMATION UOCIO SAM NA NIZVODNIM KANALIMA DA JE BILO GRESAKA
Danas ulazim u igricu drugi osjecaj drugo sve bas onakav kao kod kolege sve super radi. Otvorim opet podesavanja modema i vidim da su greske ispravljenje.Ovom prilikom imam pitanje za vas
Da li ste u mogucnosti na KANALIMA GDJE SU NAJMANJE VRIJEDNOSTI dBmV,SNR da se ti kanali ukinu skroz ili da se pojaca snaga na njima, ili da se na ostalim kanalima pojaca I DA SE NA UzvodniM kanalima smanji dBmV.U prilogu vam dostavljam Status signala. Lijepo pozdrav

https://ibb.co/fk9fjfp
Zdravo @Muxolini,
Hvala što ste nam se obratili na ovaj način. Doista nam je žao čuti da ste naišli na poteškoće prilikom korištenja internet servisa. Naš Tim tehničke podrške će odmah izvršiti detaljne provjere te Vas kontaktirati za više informacija. Ljubazno Vas molimo da nam putem privatne poruke dostavite korisničke podatke nosioca ugovora i kontakt broj na koji ste dostupni. Stojimo Vam na raspolaganju.
Muxolini
Posts: 4
Joined: 01/06/2021 13:53

#22266 Re: Telemach BH

Post by Muxolini »

hamo1977 wrote: 18/04/2024 08:15
Muxolini wrote: 18/04/2024 00:50 Pozdrav svima, javljam se sa problemom kvalitete linije bar tako mislim. Dok igram Online igrice generalno FPS osjetim da mi nije to to i da bi mogao uzrok biti moj internet. Otisao sam kod kolege nekih 350metara od mene na losiji racunar od mog sve je perfektno islo i glatko.
Gledajuci prije par dana na mom modemu opciju SIGNAL INFORMATION UOCIO SAM NA NIZVODNIM KANALIMA DA JE BILO GRESAKA
Danas ulazim u igricu drugi osjecaj drugo sve bas onakav kao kod kolege sve super radi. Otvorim opet podesavanja modema i vidim da su greske ispravljenje.Ovom prilikom imam pitanje za vas
Da li ste u mogucnosti na KANALIMA GDJE SU NAJMANJE VRIJEDNOSTI dBmV,SNR da se ti kanali ukinu skroz ili da se pojaca snaga na njima, ili da se na ostalim kanalima pojaca I DA SE NA UzvodniM kanalima smanji dBmV.U prilogu vam dostavljam Status signala. Lijepo pozdrav

https://ibb.co/fk9fjfp
Koliko vidim signali su ti ok. Ne znam jesi li slikao kada si imao problem ili kada je radilo ok. Ali kod igranja igrica ping ti je puno važniji, pa provjeri kako ti je to u trenutcima kada misliš da imaš problem.
Slika je od sinoc dok sam igrao provjerio sam u toku igre
I ovo su ti rezultati signala. Prije ovog Bilo je dosta gresaka na kanalima koji nisu bili rijeseni. Zanima me samo mogu li se ovi kanali sa SNR-ROM ISPOD 40 Ugasiti a ostali da se pojacaju bar koliko toliko. PS Nemam problema sa PINGOM
Misljenja sam da dolazi do zagusenja kanala
hamo1977
Posts: 395
Joined: 17/12/2019 12:49

#22267 Re: Telemach BH

Post by hamo1977 »

Pa onda je najbolje da im pošalješ podatke i da provjere.
Mislim da ti ne mogu ugasiti samo određene kanale a bilo bi i glupo da to urade, ali sigurno se može provjeriti istorija tvojih signala na njihovim serverima.
bocaboca
Posts: 54
Joined: 28/05/2019 16:28

#22268 Re: Telemach BH

Post by bocaboca »

Pozdrav, hoce li biti uskoro sta od pocecanja brzina internete, konkretno upload brzina, hvala
User avatar
Maharadza
Posts: 16727
Joined: 30/01/2013 15:13

#22269 Re: Telemach BH

Post by Maharadza »

bocaboca wrote: 18/04/2024 12:06 Pozdrav, hoce li biti uskoro sta od pocecanja brzina internete, konkretno upload brzina, hvala
Vala i jeste sramota da trenutno UL brzina nije ni 10% od DL brzine;

Image

DUO LIGHT
User avatar
MTV
Posts: 14352
Joined: 21/08/2013 19:39

#22270 Re: Telemach BH

Post by MTV »

Na premiumu je 30 Mbps sto je malo.
kakaljin
Posts: 11656
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#22271 Re: Telemach BH

Post by kakaljin »

MTV wrote: 18/04/2024 15:10 Na premiumu je 30 Mbps sto je malo.
Ima sada prostora sa ukidanjem analognih kanala da dignu na minimalno 50 Mbps. Nadam se da ce uskoro to uraditi
User avatar
Telemach
Posts: 15748
Joined: 13/10/2010 14:13

#22272 Re: Telemach BH

Post by Telemach »

MTV wrote: 18/04/2024 15:10 Na premiumu je 30 Mbps sto je malo.
Zdravo @MTV, @Maharadza, @bocaboca, @kakaljin,
Zahvaljujemo vam se na obraćanju na ovaj način. Danas je surfanje GIGA brzinama dostupno svim našim korisnicima, a već u startnom paketu brzine od 250 Mbps. Kako smo i prethodno u više navrata odgovorili, kontinuirano ulažemo u našu infrastrukturu te ukoliko dođe do dodatnog povećanja brzine interneta (uploada) sve korisnike ćemo blagovremeno obavijestiti. Također, @Maharadza drago nam je vidjeti da ostvarujete punu brzinu interneta koja Vam je dostupna u sklopu paketa. Stojimo vam na raspolaganju.
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#22273 Re: Telemach BH

Post by semirsar »

Telemach wrote: 18/04/2024 15:15
MTV wrote: 18/04/2024 15:10 Na premiumu je 30 Mbps sto je malo.
Zdravo @MTV, @Maharadza, @bocaboca, @kakaljin,
Zahvaljujemo vam se na obraćanju na ovaj način. Danas je surfanje GIGA brzinama dostupno svim našim korisnicima, a već u startnom paketu brzine od 250 Mbps. Kako smo i prethodno u više navrata odgovorili, kontinuirano ulažemo u našu infrastrukturu te ukoliko dođe do dodatnog povećanja brzine interneta (uploada) sve korisnike ćemo blagovremeno obavijestiti. Također, @Maharadza drago nam je vidjeti da ostvarujete punu brzinu interneta koja Vam je dostupna u sklopu paketa. Stojimo vam na raspolaganju.
Pa i nije bas, da se ne lazemo, osim ako mislite da svi vasi korisnici imaju 80KM viska pa da ih vama mjesecno dodaju uz postojece racune :skoljka:
A ovo drugo, ne vidi se, tako da sto se ne vidi to ni ne postoji, iskreno, mnogi korisnici kad vide pitanje na ovu temu doslovce mogu unaprijed napisati vas odgovor na upit, svaku tacku, zarez...
ne vidim, bezbeli, ni zasto biste se uopste i trudili kad su svi vasi konkurenti polumrtvi i zadovoljni u svojim torovima, kao i vi.

do ponovnog citanja i pisanja,
Jos uvijek vas,
donekle, a dokle, saznacemo nekad,
Image
kokuz
lijep pozdrav
AnonymousBIH
Posts: 1479
Joined: 10/11/2014 14:20

#22274 Re: Telemach BH

Post by AnonymousBIH »

semirsar wrote: 18/04/2024 20:02
Telemach wrote: 18/04/2024 15:15
MTV wrote: 18/04/2024 15:10 Na premiumu je 30 Mbps sto je malo.
Zdravo @MTV, @Maharadza, @bocaboca, @kakaljin,
Zahvaljujemo vam se na obraćanju na ovaj način. Danas je surfanje GIGA brzinama dostupno svim našim korisnicima, a već u startnom paketu brzine od 250 Mbps. Kako smo i prethodno u više navrata odgovorili, kontinuirano ulažemo u našu infrastrukturu te ukoliko dođe do dodatnog povećanja brzine interneta (uploada) sve korisnike ćemo blagovremeno obavijestiti. Također, @Maharadza drago nam je vidjeti da ostvarujete punu brzinu interneta koja Vam je dostupna u sklopu paketa. Stojimo vam na raspolaganju.
Pa i nije bas, da se ne lazemo, osim ako mislite da svi vasi korisnici imaju 80KM viska pa da ih vama mjesecno dodaju uz postojece racune :skoljka:
A ovo drugo, ne vidi se, tako da sto se ne vidi to ni ne postoji, iskreno, mnogi korisnici kad vide pitanje na ovu temu doslovce mogu unaprijed napisati vas odgovor na upit, svaku tacku, zarez...
ne vidim, bezbeli, ni zasto biste se uopste i trudili kad su svi vasi konkurenti polumrtvi i zadovoljni u svojim torovima, kao i vi.

do ponovnog citanja i pisanja,
Jos uvijek vas,
donekle, a dokle, saznacemo nekad,
Image
kokuz
lijep pozdrav
Bravo, to isto ja već par puta pišem. Sporta nemaju, neki kobajagi video klub sredili, u biti sve isto, brzine manje-više koliko im je nestabilan internet zbog zastarjele tehnologije i tako još čitav listing stvari, i na kraju copy-paste genericni odgovor. Dok u susjednim drzavama imaju fantastične ponude, ovdje za veće novce nude troduplo gore. I prolazi im, jer smo svi ovce i nemamo alternative.
User avatar
Telemach
Posts: 15748
Joined: 13/10/2010 14:13

#22275 Re: Telemach BH

Post by Telemach »

semirsar wrote: 18/04/2024 20:02 Pa i nije bas, da se ne lazemo, osim ako mislite da svi vasi korisnici imaju 80KM viska pa da ih vama mjesecno dodaju uz postojece racune :skoljka:
A ovo drugo, ne vidi se, tako da sto se ne vidi to ni ne postoji, iskreno, mnogi korisnici kad vide pitanje na ovu temu doslovce mogu unaprijed napisati vas odgovor na upit, svaku tacku, zarez...
ne vidim, bezbeli, ni zasto biste se uopste i trudili kad su svi vasi konkurenti polumrtvi i zadovoljni u svojim torovima, kao i vi.
do ponovnog citanja i pisanja,
Jos uvijek vas,
donekle, a dokle, saznacemo nekad,
kokuz
lijep pozdrav
Pozdrav @semirsar ,@AnonymousBIH
Hvala vam na obraćanju,
GIGA dodatak je opcija koju korisnici mogu dokupiti u skladu sa potrebama. Što se tiče brzine prenosa podataka, naši paketi su trenutno brži i u preuzimanju i u otpremanju u poređenju s drugim operaterima. Neprestano radimo na poboljšanju korisničkog zadovoljstva i trudimo se da budemo što bolji i brži zbog naših korisnika. Ukoliko dođe do bilo kakvih promjena, rado ćemo vas obavjestiti. Također, @AnonymousBIH , ako i dalje imate bilo kakvih poteškoća u korištenju naših usluga, slobodno nam se obratite putem privatne poruke. Želimo što prije izvršiti sve potrebne provjere i pružiti vam podršku. Stojimo vam na raspolaganju.
Post Reply