Telemach BH

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
Sid the sloth
Posts: 2782
Joined: 30/01/2013 15:56

#16501 Re: Telemach BH

Post by Sid the sloth »

Telemach wrote: 26/01/2023 16:01
Sid the sloth wrote: 25/01/2023 21:18 Jeste li sigurni da nije moguce koristiti usluge bez obaveznog trajanja ugovora za nove korisnike? Prije je moglo ako se dobro sjecam.
Zdravo @Sid the sloth,
Hvala Vam na javljanju i dostavljenom upitu. Ukoliko se odlučite za jedan od bundle paketa, minimalna ugovorna obaveza se poptpisuje u trajanju od 12 mjeseci, a postoji i mogućnost korištenja paketa samostalno te u tom slučaju nije obavezno da se ugovorno vežete, ali u tom slučaju plaćate priključne takse u punom iznosu. Rado ćemo Vas detaljno o svemu upoznati, budite slobodni da nam pišete u inbox.
Vec koristim vase usluge, zanima me konkretno kad bih zbog ovog poskupljenja odlucio da predjem sa EON FULL DUO (imam ugovor jos 10ak mjeseci) na EON LIGHT DUO da li moram potpisati ugovor na 12 mjeseci? Koliko sam shvatio kolege morao bih opet potpisati bar na 12 mjeseci.
User avatar
Telemach
Posts: 15725
Joined: 13/10/2010 14:13

#16502 Re: Telemach BH

Post by Telemach »

Sid the sloth wrote: 26/01/2023 17:49
Telemach wrote: 26/01/2023 16:01

Zdravo @Sid the sloth,
Hvala Vam na javljanju i dostavljenom upitu. Ukoliko se odlučite za jedan od bundle paketa, minimalna ugovorna obaveza se poptpisuje u trajanju od 12 mjeseci, a postoji i mogućnost korištenja paketa samostalno te u tom slučaju nije obavezno da se ugovorno vežete, ali u tom slučaju plaćate priključne takse u punom iznosu. Rado ćemo Vas detaljno o svemu upoznati, budite slobodni da nam pišete u inbox.
Vec koristim vase usluge, zanima me konkretno kad bih zbog ovog poskupljenja odlucio da predjem sa EON FULL DUO (imam ugovor jos 10ak mjeseci) na EON LIGHT DUO da li moram potpisati ugovor na 12 mjeseci? Koliko sam shvatio kolege morao bih opet potpisati bar na 12 mjeseci.
@Sid the sloth,
Ukoliko se odlučite za promjenu paketa, potpisuje se ugovorna obaveza u minimalnom trajanju od 12 mjeseci. Svakako predlažemo da nam dostavite korisničke podatke u inbox, rado ćemo Vas pozvati i pružiti detaljnije informacije.
User avatar
Telemach
Posts: 15725
Joined: 13/10/2010 14:13

#16503 Re: Telemach BH

Post by Telemach »

studeni76 wrote: 26/01/2023 17:18 Cijene gore, kvalitet ponude dole! Logicno
Zdravo @studeni76

Kao društveno odgovorna kompanija u posljednje tri godine nismo povećavali cijene usluga imajući u vidu tešku situaciju izazvanu pandemijom. Kako nas je sada sve zadesila velika stopa inflacije, te valom pritiska tržišta i povećanjem troškova našeg poslovanja, bili smo primorani uraditi minimalno povećanje od 2,00 KM. Prethodnih godina smo nastavili intenzivno ulagati u infrastrukturu, unapređenje mreže i servisa, kao i naše zaposlene, pa smo tako od marta prošle godine svima omogućili GIGA najveće brzine, najveći broj HD kanala u ponudi, čak 130 i 15 novih kanala, kako bi korisnicima u BIH pružili vrhunske usluge na nivou zemalja Europske Unije. Predani smo unapređenju naših servisa i sadržaja, uvođenju inovacija na tržište i nastavit ćemo sa kapitalnim ulaganjem kako bi vama, našim korisnicima, pružili najbolje usluge i servise jer ste nam ukazali vaše povjerenje. Pripremili smo nove pogodnosti i iznenađenja, pozivamo te da nam u inbox dostaviš korisničke podatke. Veliko hvala na razumijevanju.
bogata_sirotinja
Posts: 621
Joined: 10/09/2021 19:33

#16504 Re: Telemach BH

Post by bogata_sirotinja »

Sid the sloth wrote: 26/01/2023 17:49
Vec koristim vase usluge, zanima me konkretno kad bih zbog ovog poskupljenja odlucio da predjem sa EON FULL DUO (imam ugovor jos 10ak mjeseci) na EON LIGHT DUO da li moram potpisati ugovor na 12 mjeseci? Koliko sam shvatio kolege morao bih opet potpisati bar na 12 mjeseci.
Usljed povećanja cijene usluga (izmjena ugovorenih stavki od strane operatera) došlo je do određene vrste kršenja ugovora pa tako svaki korisnik ima pravo da raskine ugovor bez plaćanja penala ili da pređe na paket usluga koji je cjenovno manji od paketa kojeg sada koristi takođe bez penala.
Ako predješ na manji paket potpisuješ aneks ugovora koji treba da traje u tvom slučaju 10 mjeseci (do kada ti važi trenutna UO).
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10187
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#16505 Re: Telemach BH

Post by Benq »

bogata_sirotinja wrote: 26/01/2023 18:41 Ako predješ na manji paket potpisuješ aneks ugovora koji treba da traje u tvom slučaju 10 mjeseci (do kada ti važi trenutna UO).
Nemojte ljudi dezinformacije pisati. Ne potpisuje se anex ugovora na onaj period koji je ostao do kraja postojeceg ugovora, vec se u slucaju prelaska na bilo koji paket potpisuje 12 ili 24mj. Ne postoji drugi nacin.
User avatar
HardCore
Posts: 2373
Joined: 17/05/2011 21:46

#16506 Re: Telemach BH

Post by HardCore »

Kod besplatne digitalizacije, dali se mora potpisati novi ugovor? , Ako da, jel i dalje ostaju iste cijene nakon isteka ugovora? Kod mene je mh kablovska
User avatar
crnivrag
Posts: 12921
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#16507 Re: Telemach BH

Post by crnivrag »

HardCore wrote: 26/01/2023 19:02 Kod besplatne digitalizacije, dali se mora potpisati novi ugovor? , Ako da, jel i dalje ostaju iste cijene nakon isteka ugovora? Kod mene je mh kablovska
Potpisuje se ugovor na 24 mjeseca te kao benefit dobijaš besplatnu digitalizaciju, nakon 24 mjeseca se cijena podiže za 3 KM što je cijena Start digitalnog paketa kanala.
kakaljin
Posts: 11636
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#16508 Re: Telemach BH

Post by kakaljin »

Telemach wrote: 26/01/2023 18:35
studeni76 wrote: 26/01/2023 17:18 Cijene gore, kvalitet ponude dole! Logicno
Zdravo @studeni76

Kao društveno odgovorna kompanija u posljednje tri godine nismo povećavali cijene usluga imajući u vidu tešku situaciju izazvanu pandemijom. Kako nas je sada sve zadesila velika stopa inflacije, te valom pritiska tržišta i povećanjem troškova našeg poslovanja, bili smo primorani uraditi minimalno povećanje od 2,00 KM. Prethodnih godina smo nastavili intenzivno ulagati u infrastrukturu, unapređenje mreže i servisa, kao i naše zaposlene, pa smo tako od marta prošle godine svima omogućili GIGA najveće brzine, najveći broj HD kanala u ponudi, čak 130 i 15 novih kanala, kako bi korisnicima u BIH pružili vrhunske usluge na nivou zemalja Europske Unije. Predani smo unapređenju naših servisa i sadržaja, uvođenju inovacija na tržište i nastavit ćemo sa kapitalnim ulaganjem kako bi vama, našim korisnicima, pružili najbolje usluge i servise jer ste nam ukazali vaše povjerenje. Pripremili smo nove pogodnosti i iznenađenja, pozivamo te da nam u inbox dostaviš korisničke podatke. Veliko hvala na razumijevanju.
Sve bi bilo uredu da dizete cijene dodatnih usluga, a ne da dizete cijenu odrzavanja koja je svakako previsoka
bogata_sirotinja
Posts: 621
Joined: 10/09/2021 19:33

#16509 Re: Telemach BH

Post by bogata_sirotinja »

@Benq
Uz dužno poštovanje, ali ja bih svima savjetovao da se malo bolje informišu o svojim pravima kao korisnika usluga.
Odgovorno stojim iza onoga što sam napisao u prethodnom postu a ako Telemach radi drugačije, onda to nije u redu.
User avatar
Mishelinke
Posts: 2360
Joined: 16/01/2023 10:01

#16510 Re: Telemach BH

Post by Mishelinke »

Benq wrote: 26/01/2023 18:56
bogata_sirotinja wrote: 26/01/2023 18:41 Ako predješ na manji paket potpisuješ aneks ugovora koji treba da traje u tvom slučaju 10 mjeseci (do kada ti važi trenutna UO).
Nemojte ljudi dezinformacije pisati. Ne potpisuje se anex ugovora na onaj period koji je ostao do kraja postojeceg ugovora, vec se u slucaju prelaska na bilo koji paket potpisuje 12 ili 24mj. Ne postoji drugi nacin.
Počelo se ponovo sa "dobronamjernim" savjetima kao onda kada su Arene ukinute, svi savjetovali sve, nekakve urneke kačili, uvjeravali ljude da tada mogu raskinuti i šta se desilo?

Svi ti, koji su tada poslušali razne pravne "eksperte", danas čekaju sudsko izvršenje i pijenidbu, dal' plate, dal' pokretnina, dal' nekretnina.


Sada se može samo raskinuti ugovor, ili preći na manji paket kao da si novi korisnik i to u roku od 30 dana, od dana objave. Ništa drugo. Kakvi aneksi i bakrači. Pročitajte Pravilo 69/2013 RAK-a, tu vam sve piše.
probook
Posts: 4591
Joined: 13/10/2013 22:38

#16511 Re: Telemach BH

Post by probook »

bogata_sirotinja wrote: 26/01/2023 18:41
Sid the sloth wrote: 26/01/2023 17:49
Vec koristim vase usluge, zanima me konkretno kad bih zbog ovog poskupljenja odlucio da predjem sa EON FULL DUO (imam ugovor jos 10ak mjeseci) na EON LIGHT DUO da li moram potpisati ugovor na 12 mjeseci? Koliko sam shvatio kolege morao bih opet potpisati bar na 12 mjeseci.
Usljed povećanja cijene usluga (izmjena ugovorenih stavki od strane operatera) došlo je do određene vrste kršenja ugovora pa tako svaki korisnik ima pravo da raskine ugovor bez plaćanja penala ili da pređe na paket usluga koji je cjenovno manji od paketa kojeg sada koristi takođe bez penala.
Ako predješ na manji paket potpisuješ aneks ugovora koji treba da traje u tvom slučaju 10 mjeseci (do kada ti važi trenutna UO).
Ne mozes potpisati aneks ugovora! Povecanjem cijena imas pravo da raskines postojeci ugovor i onda ili gasis uslugu ili uzimas neki drugi paket. Ako uzimas drugi paket potpisuje se ugovor na 12 ili 24 mjeseca kako ti volja.
User avatar
konektovan
Posts: 40502
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#16512 Re: Telemach BH

Post by konektovan »

Kako na eon aplikaciji (mobilni) otključati "osjetljivi sadrzaj" :mrgreen: trazi pin, a pojma nemam koji je pin? :mrgreen:
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10187
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#16513 Re: Telemach BH

Post by Benq »

konektovan wrote: 26/01/2023 21:33 Kako na eon aplikaciji (mobilni) otključati "osjetljivi sadrzaj" :mrgreen: trazi pin, a pojma nemam koji je pin? :mrgreen:
PIN je 1234, ako ne prolazi, nazovi 0800 31111 da resetuju.
User avatar
konektovan
Posts: 40502
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#16514 Re: Telemach BH

Post by konektovan »

Benq wrote: 26/01/2023 21:36
konektovan wrote: 26/01/2023 21:33 Kako na eon aplikaciji (mobilni) otključati "osjetljivi sadrzaj" :mrgreen: trazi pin, a pojma nemam koji je pin? :mrgreen:
PIN je 1234, ako ne prolazi, nazovi 0800 31111 da resetuju.
Ne može 1234 :thumbup:
Sid the sloth
Posts: 2782
Joined: 30/01/2013 15:56

#16515 Re: Telemach BH

Post by Sid the sloth »

bogata_sirotinja wrote: 26/01/2023 19:36 @Benq
Uz dužno poštovanje, ali ja bih svima savjetovao da se malo bolje informišu o svojim pravima kao korisnika usluga.
Odgovorno stojim iza onoga što sam napisao u prethodnom postu a ako Telemach radi drugačije, onda to nije u redu.
Imas dva posta iznad onog tvoga u kojem si mi odgovorio na pitanje gdje korisnik Telemach kaze da se mora potpisati minimalno na 12 mjeseci ako se predje na manji paket zbog ovog povecanja. Ne vjerujem da rade nesto sto ne mogu opravdati na sudu.

Btw. nista od mog prelaska na manji paket, na D3 CAM modulu ne radi vracanje unazad da gledas propustene emisije tako da D3 CAM otpada :D
User avatar
heat
Posts: 17408
Joined: 30/01/2013 10:58
Location: Sarajevo
Grijem se na: Ljubav
Vozim: ABCD
Contact:

#16516 Re: Telemach BH

Post by heat »

Telemach wrote: 26/01/2023 16:10
heat wrote: 26/01/2023 06:56
Ja otisao (budala) i vratio se.
Zbog nekog programa otici na losije, to je patnja, vjerujte.
21.vijek i sve app dostupno dokupiti.
Ko ode, opet ce se vratiti.
Zasto ?
Zato sto nema nigdje bolje podrske i net-a. Tacka.
Npr. Prijavim smetnju u 23h, serviseri dodju iduceg jutra u 9h. (Ovo nigdje nema u BiH, vjerujte mi)
Slazem se da moraju podici upload na 50 u Premium paketima, kao i ostale u 2023. godini. Vjerujem da ce to uciniti uskoro, nema opravdanja da to ne naprave.
Zdravo @heat,
Zahvaljujemo se na vremenu koje ste izdvojili kako bi uputili pohvalu za nas. Također, hvala što nas pratite i koristite naše uluge. Pročitati ovakav komentar nam mnogo znači, jer je potvrda našeg kontinuiranog rada i investiranja u kvalitet koji, prvenstveno, želimo pružiti. Sve servise podižemo na najviše standarde u BiH, jer naši korisnici zalužuju samo najbolje. Mi ćemo dati svoj maksimum i nastaviti u ovom maniru kako biste uživali besprijekoran servis. Ubrzo ćemo Vas pozvati kako bismo se simboličnim poklonom zahvalili na povjerenju koje nam ukazujete. Još jednom veliko hvala.
Samo istinu rekoh, duse mi.
Samo upload podignete jos i nista vise ne dirajte sto se neta tice i mene.
Hvala na osvrtu na komentar i zdravo bili :thumbup:
tap3ah75
Posts: 5977
Joined: 07/09/2009 14:14

#16517 Re: Telemach BH

Post by tap3ah75 »

Telemach wrote: 26/01/2023 16:15
tap3ah75 wrote: 26/01/2023 10:53 Ina li predstavnika Telemaha na temi?
Onih što su iza nicka telemach.
Treba mi jedan info
Zdravo @tap3ah75,
Svakako da smo ti na raspolaganju.
Na koji način ti možemo pomoći?
Zašto je sa nekima na ti a s nekima na vi?
Jesmo li to sad mi raja i hoću li šta bolje dobiti ako potpišem na dvije godine?

Imate li u evidenciji šta mi je nuđeno zadnji put?
Jer sam išao na šalter i ne slaže se njihovo sa onim što mi je zadnji put rečeno da ću "dobiti"
+ sad kad dodate još nešto jer smo raja. :lol:
VinBenzin
Posts: 23
Joined: 22/06/2017 12:57

#16518 Re: Telemach BH

Post by VinBenzin »

Kao dugogodisnji korisnik hvala vam na ovom povecanju. Planirao sam vas trpiti do oktobra ali eto razilazimo se malo ranije.

Odoh trazititi nekoga ko nudi samo net.
neki
Posts: 6684
Joined: 17/02/2005 07:57

#16519 Re: Telemach BH

Post by neki »

semsasuljakovic wrote: 26/01/2023 16:52 2 marke je OK. Stvarno nužna mizerija s obzirom da je sve poskupilo u velikim procentima. 2,5% povećanja cijene je ništa za uslugu koju isporučuju, prvobitno misleći tu na podršku.
Nije OK, jer su digli cijene i pola godine prije nego su uklonili Arenasport, a nisu korigovali cijene nakon uklanjanja, a trebali su bar za 5KM.
Dakle, realno, telemach je u zadnje tri godine cijene podigao za cca 10KM, uključujući i ovo najavljeno poskupljenje..
forumstiv
Posts: 95
Joined: 13/10/2020 12:42

#16520 Re: Telemach BH

Post by forumstiv »

Ovo što pišu po fb, da telemach poskupljuje sada i diže cijene paketa, da li je to istina? Gdje ima ta obavjest?
User avatar
studeni76
Posts: 5418
Joined: 03/06/2009 14:12

#16521 Re: Telemach BH

Post by studeni76 »

forumstiv wrote: 27/01/2023 12:05 Ovo što pišu po fb, da telemach poskupljuje sada i diže cijene paketa, da li je to istina? Gdje ima ta obavjest?
Pa da si se samo malkice potrudio i pročitao barem ove zadnje 2 strane teme imao bi odgovor!
User avatar
shape of despair
Posts: 3105
Joined: 09/04/2008 18:41

#16522 Re: Telemach BH

Post by shape of despair »

neki wrote: 27/01/2023 10:49
semsasuljakovic wrote: 26/01/2023 16:52 2 marke je OK. Stvarno nužna mizerija s obzirom da je sve poskupilo u velikim procentima. 2,5% povećanja cijene je ništa za uslugu koju isporučuju, prvobitno misleći tu na podršku.
Nije OK, jer su digli cijene i pola godine prije nego su uklonili Arenasport, a nisu korigovali cijene nakon uklanjanja, a trebali su bar za 5KM.
Dakle, realno, telemach je u zadnje tri godine cijene podigao za cca 10KM, uključujući i ovo najavljeno poskupljenje..
2KM nije puno,ali jeste ako je 200 usluga i proizvoda poskupilo pa dodemo da mi je inflacija pojela 400KM.
Od mene nema vise ugovorne obaveze, kad mi prahne odjavim,imam i LOL i Telecom optiku bas me briga
User avatar
Telemach
Posts: 15725
Joined: 13/10/2010 14:13

#16523 Re: Telemach BH

Post by Telemach »

konektovan wrote: 26/01/2023 21:33 Kako na eon aplikaciji (mobilni) otključati "osjetljivi sadrzaj" :mrgreen: trazi pin, a pojma nemam koji je pin? :mrgreen:
Pozdrav @konektovan,
Zamolit ćemo Vas da nam u inbox dostavite Vaše korisničke podatke, kako bismo izvršili reset PIN koda za pristup ograničenim sadržajima putem EON platforme.
User avatar
Telemach
Posts: 15725
Joined: 13/10/2010 14:13

#16524 Re: Telemach BH

Post by Telemach »

VinBenzin wrote: 27/01/2023 00:42 Kao dugogodisnji korisnik hvala vam na ovom povecanju. Planirao sam vas trpiti do oktobra ali eto razilazimo se malo ranije.

Odoh trazititi nekoga ko nudi samo net.
Pozdrav @VinBenzin,
Zamolit ćemo Vas da nam u inbox dostavite Vaše korisničke podatke i kontakt broj telefona. Sigurni smo da će kolege iz posebnog tima za brigu o korisnicima za Vas pronaći najbolje benefite i pogodnosti koje će Vam odgovarati. Čekamo na Vaše povratne informacije.
User avatar
Telemach
Posts: 15725
Joined: 13/10/2010 14:13

#16525 Re: Telemach BH

Post by Telemach »

forumstiv wrote: 27/01/2023 12:05 Ovo što pišu po fb, da telemach poskupljuje sada i diže cijene paketa, da li je to istina? Gdje ima ta obavjest?
Pozdrav @forumstiv,
Kao društveno odgovorna kompanija u posljednje tri godine nismo povećavali cijene usluga, imajući u vidu tešku situaciju izazvanu pandemijom. Kako nas je sada sve zadesila velika stopa inflacije, te valom pritiska tržišta i povećanjem troškova našeg poslovanja, bili smo primorani uraditi minimalno povećanje od 2.00 KM za održavanje KKS sistema i 1.45 KM za Total TV pakete. Prethodnih godina smo nastavili intenzivno ulagati u infrastrukturu, unapređenje mreže i servisa,, pa smo tako od marta prošle godine svima omogućili najveće Giga brzine, najveći broj HD kanala u ponudi, čak 134, te 15 novih kanala u toku 2022. godine, kako bi korisnicima u BIH pružili vrhunske usluge na nivou zemalja Europske Unije. Predani smo unapređenju naših servisa i sadržaja, uvođenju inovacija na tržište, i nastavit ćemo sa kapitalnim ulaganjem kako bi vama, našim korisnicima, pružili najbolje usluge i servise jer ste nam ukazali vaše povjerenje. Uskoro pripremo nove pogodnosti i iznenađenja, te Vam predlažemo da aktivno pratite naše zvanične kanale informisanja korisnika. Hvala Vam na razumijevanju.
Post Reply