Telemach BH

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
HPLaserJet
Posts: 554
Joined: 29/07/2022 10:00

#13426 Re: Telemach BH

Post by HPLaserJet »

username_here wrote: 16/08/2022 11:07 @Telemach Da li podstanar moze da uvede uslugu na svoje ime i sta treba od papira, odnosno koja je procedura?
- Punomoć vlasnika stana, ovjerena kod nadležnog suda
- ZK izvadak vlasnika stana
- Izvod iz grunta
- urbanistička saglasnost za objekat vlasnika stana
- uvjerenje o nekažnjavanju za tebe i vlasnika stana
- uvjerenje o kreditnoj sposobnosti
- ovjeren ugovor o iznajmljivanju
- CIPS prijava prebivališpta ne starija od 6 mjeseci
- Rodni list ne stariji od 6 mjeseci
- Uvjerenje o državljanstvu ne starije od 6 mjeseci
- Izjava da ćeš na vrijeme plaćati račune, ovjerena kod notara

i to je to. Možda zafali još neki papir, ali ovo je sažeto ugrubo







Šalim se :P


Mislim da ti treba samo ugovor o iznajmljivanju stana i jedan račun od komunalnih usluga koji se vodi na tvoje ime :)
User avatar
Mustang1
Posts: 28744
Joined: 29/12/2010 17:31

#13427 Re: Telemach BH

Post by Mustang1 »

Pa ko ima ugovor? Hoces reci da svi podstanari koji imaju Telemach imaju ugovor da su podstanari?
username_here
Posts: 264
Joined: 03/04/2019 18:05

#13428 Re: Telemach BH

Post by username_here »

A sta ako nemam nista od toga? Jer racuni se vode na vlasnika a za ugovor da ne pricam :)
User avatar
Telemach
Posts: 15724
Joined: 13/10/2010 14:13

#13429 Re: Telemach BH

Post by Telemach »

username_here wrote: 16/08/2022 11:18 A sta ako nemam nista od toga? Jer racuni se vode na vlasnika a za ugovor da ne pricam :)
Pozdrav @username_here,
Zamolit ćemo Vas da nam u inbox dostavite ime, prezime, tačnu adresu i broj, te kontakt broj telefona kako bi Vas kolege pozvale i izvršile detaljne provjere po pitanju priključenja paketa. Hvala Vam na javljanju i saradnji na ovaj način.
User avatar
drug_profi
Posts: 50553
Joined: 16/07/2012 16:00

#13430 Re: Telemach BH

Post by drug_profi »

username_here wrote: 16/08/2022 11:18 A sta ako nemam nista od toga? Jer racuni se vode na vlasnika a za ugovor da ne pricam :)
Dovoljna je pisana izjava vlasnika da je saglasan. I broj njegove LK. Bar je nekad bilo
Ajdinn4
Posts: 636
Joined: 21/06/2021 20:59

#13431 Re: Telemach BH

Post by Ajdinn4 »

Šta su uradili sa EON Smart tv aplikacijom pa mi na jednom televizoru na pojedinim kanalima slika pomalo sjecka kao da je manje fps?
User avatar
Telemach
Posts: 15724
Joined: 13/10/2010 14:13

#13432 Re: Telemach BH

Post by Telemach »

Ajdinn4 wrote: 16/08/2022 17:01 Šta su uradili sa EON Smart tv aplikacijom pa mi na jednom televizoru na pojedinim kanalima slika pomalo sjecka kao da je manje fps?
Pozdrav @Ajdinn4,
Trenutno ne bilježimo poteškoće u radu EON Smart TV aplikacije. Predlažemo da Vaš TV uređaj spojite mrežnim kablom kako biste bili u mogućnosti da iskoristite puni potencijal EON TV aplikacije. Hvala Vam na javljanju i saradnji na ovaj način.
Ajdinn4
Posts: 636
Joined: 21/06/2021 20:59

#13433 Re: Telemach BH

Post by Ajdinn4 »

Naravno da vi ne bilježite. Ipak ću sačekati odgovor nekog stručnijeg s foruma. :)
User avatar
fusion_ba
Posts: 4406
Joined: 02/12/2017 20:10

#13434 Re: Telemach BH

Post by fusion_ba »

Prebacivali su neke kanale u HEVC, možda je to u pitanju, pa neki televizori imaju problem sa dekodiranjem. Nagađam.
User avatar
HPLaserJet
Posts: 554
Joined: 29/07/2022 10:00

#13435 Re: Telemach BH

Post by HPLaserJet »

Kad će HEVC na DVB c mrežu?
User avatar
Telemach
Posts: 15724
Joined: 13/10/2010 14:13

#13436 Re: Telemach BH

Post by Telemach »

HPLaserJet wrote: 16/08/2022 18:34 Kad će HEVC na DVB c mrežu?
Pozdrav @HPLaserJet,
Trenutno ne raspolažemo sa informacijama po pitanju Vašeg upita. Ukoliko dođe do promjene, rado ćemo Vas o tome obavijestiti. Hvala Vam na javljanju i saradnji na ovaj način.
User avatar
holowey
Posts: 8429
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#13437 Re: Telemach BH

Post by holowey »

username_here wrote: 16/08/2022 11:07 @Telemach Da li podstanar moze da uvede uslugu na svoje ime i sta treba od papira, odnosno koja je procedura?
ma moze sve... u mom slucaju podstanar uveo uslugu na ime umrle osobe (stan preveden nakon ostavinske ali racuni za vodu, struju, grijanje, itd dolazili na ime umrle), znaci sve moze, samo potpisi na 24m...
bogata_sirotinja
Posts: 621
Joined: 10/09/2021 19:33

#13438 Re: Telemach BH

Post by bogata_sirotinja »

Ajdinn4 wrote: 16/08/2022 17:01 Šta su uradili sa EON Smart tv aplikacijom pa mi na jednom televizoru na pojedinim kanalima slika pomalo sjecka kao da je manje fps?
Prebacivali su neke kanale u HEVC i od tada kreću problemi. Imam uređaj koji ne mogu povezati LAN kablom pa ne znam da li su problemi sa sjeckanjem rješivi time?

Ono što je čudno, da poslednjim update-om EON app, skoro svaki kanal ima probleme sa sjeckanjem dok, starija verzija app ovaj problem ima samo na nekim kanalima. Postoji li rješenje ovog problema ne znam ali ja ako mi se ovo desi, resetujem EON app i onda kanal radi normalno sve do narednog šaltanja kanala.

Naravno, @Telemach tvrdi da oni nemaju zabilježene probleme sa radom EON App. Dosta se njih i u Srbiji žali...
duffy_duck
Posts: 1511
Joined: 27/04/2018 09:07

#13439 Re: Telemach BH

Post by duffy_duck »

A šta u prevodu znači Hevc i šta mi kao korisnici smo dobili novo što oni prešaltaju kanale na Hevc?
Ajdinn4
Posts: 636
Joined: 21/06/2021 20:59

#13440 Re: Telemach BH

Post by Ajdinn4 »

bogata_sirotinja wrote: 16/08/2022 22:51
Ajdinn4 wrote: 16/08/2022 17:01 Šta su uradili sa EON Smart tv aplikacijom pa mi na jednom televizoru na pojedinim kanalima slika pomalo sjecka kao da je manje fps?
Prebacivali su neke kanale u HEVC i od tada kreću problemi. Imam uređaj koji ne mogu povezati LAN kablom pa ne znam da li su problemi sa sjeckanjem rješivi time?

Moj uređaj je povezan LAN kablom ali svakako sjecka. Nije to sjeckanje kao buffer zbog brzine nego kao manjak fps na kanalima. Ko zna šta su uradili
User avatar
Telemach
Posts: 15724
Joined: 13/10/2010 14:13

#13441 Re: Telemach BH

Post by Telemach »

Ajdinn4 wrote: 17/08/2022 08:09 Moj uređaj je povezan LAN kablom ali svakako sjecka. Nije to sjeckanje kao buffer zbog brzine nego kao manjak fps na kanalima. Ko zna šta su uradili
Pozdrav @Ajdinn4,
Zahvaljujemo se na povratnim informacijama i detaljnom opisu poteškoće na koju ste naišli. Vaše navode ćemo proslijediti kolegama na detaljnu provjeru. Vjerujemo da će poteškoće biti otklonjenje u što kraćem roku. Hvala Vam na javljanju i saradnji na ovaj način.
User avatar
warzone
Posts: 128
Joined: 17/11/2020 22:08

#13442 Re: Telemach BH

Post by warzone »

TM
Postovanje, kolege su zvale i postigli smo dogovor oko nastavka saradnje :)

lp
User avatar
Telemach
Posts: 15724
Joined: 13/10/2010 14:13

#13443 Re: Telemach BH

Post by Telemach »

warzone wrote: 17/08/2022 14:10 TM
Postovanje, kolege su zvale i postigli smo dogovor oko nastavka saradnje :)

lp
Pozdrav @warzone,
Hvala Vam na povratnim informacijama. Drago nam je da ste zadovoljni ponudom koju su Vam kolege prezentovale. Hvala Vam na javljanju i saradnji na ovaj način.
veliki_ah
Posts: 1082
Joined: 28/09/2008 23:42

#13444 Re: Telemach BH

Post by veliki_ah »

Ja nikako nisam zadovoljan kvalitetom slike na aplikaciji. Imam sony android tv, slika na stream servisima kao sto su netflix, youtube i hbo je perfektna, ali na aplikaciji katastrofa. I to cak HD kanali, a pogotovo kod SK kada su utakmice u toku i kada je neki dinamicna događaj. 4k moze proci i tu je nesto gust gledati, ostalo bas nervira. Tv povezan sa LAN kablom na router, aplikacija namjestena na max.
Provjericu jos jednom da spojim eon box pa da vidim da li ce slika biti bolja, mada to nema nikakve logike.
rename
Posts: 70
Joined: 19/05/2018 03:12

#13445 Re: Telemach BH

Post by rename »

Ljudi imam jedan problem pa ako mi mozete pomoci ? Imam na svom ugovoru ukupno 3 resivera i jedan resiver koji nisam dugo koristio neki dan upalim tv i samo par kanala mogu da gledam, za ostale mi sve pise : ovaj kanal je blokiran (4). Pozvao sam korisničku službu i uradio sljedeće : vadio i vraćao karticu u resiver, gasio palio x puta, vadio koaksijalno kablo iz antene i vraćao kao i iz tv - a, ali ništa mi nije pomoglo. Račune redovno plaćam i imam postojeći ugovor. Interesuje me ima li kakva dodatna stvar koju bi mogao uraditi prije nego im kažem da otvore prijavu smetnje i dok dođu, kontam da nije kakva sitna glupost u pitanju ?
User avatar
reboot
Posts: 510
Joined: 08/05/2018 18:03

#13446 Re: Telemach BH

Post by reboot »

rename wrote: 17/08/2022 15:43 Ljudi imam jedan problem pa ako mi mozete pomoci ? Imam na svom ugovoru ukupno 3 resivera i jedan resiver koji nisam dugo koristio neki dan upalim tv i samo par kanala mogu da gledam, za ostale mi sve pise : ovaj kanal je blokiran (4). Pozvao sam korisničku službu i uradio sljedeće : vadio i vraćao karticu u resiver, gasio palio x puta, vadio koaksijalno kablo iz antene i vraćao kao i iz tv - a, ali ništa mi nije pomoglo. Račune redovno plaćam i imam postojeći ugovor. Interesuje me ima li kakva dodatna stvar koju bi mogao uraditi prije nego im kažem da otvore prijavu smetnje i dok dođu, kontam da nije kakva sitna glupost u pitanju ?
Nisam siguran da li sam te razumio, jesi li ili nisi zvao? Ako nisi nazovi vjerujem da ti brzo mogu rijesiti problem, meni se an d3 dešavalo da kad ne koristim duže bude poruka da se pretplatim, samo nazovem i tjt.

Isto je vjerujem i za totaltv.
User avatar
Telemach
Posts: 15724
Joined: 13/10/2010 14:13

#13447 Re: Telemach BH

Post by Telemach »

rename wrote: 17/08/2022 15:43 Ljudi imam jedan problem pa ako mi mozete pomoci ? Imam na svom ugovoru ukupno 3 resivera i jedan resiver koji nisam dugo koristio neki dan upalim tv i samo par kanala mogu da gledam, za ostale mi sve pise : ovaj kanal je blokiran (4). Pozvao sam korisničku službu i uradio sljedeće : vadio i vraćao karticu u resiver, gasio palio x puta, vadio koaksijalno kablo iz antene i vraćao kao i iz tv - a, ali ništa mi nije pomoglo. Račune redovno plaćam i imam postojeći ugovor. Interesuje me ima li kakva dodatna stvar koju bi mogao uraditi prije nego im kažem da otvore prijavu smetnje i dok dođu, kontam da nije kakva sitna glupost u pitanju ?
Pozdrav @rename,
Zamolit ćemo Vas da nam u inbox dostavite Vaše korisničke podatke i kontakt broj telefona kako bi Vas kolege pozvale i izvršile detaljne provjere zajedno sa Vama. Hvala Vam na javljanju i saradnji na ovaj način.
sale07
Posts: 1283
Joined: 18/05/2018 12:28

#13448 Re: Telemach BH

Post by sale07 »

Evo 2x mi se brise komentar na pitanje za Arena kanale. Sta je ovo Sjeverna Koreja pa se ne smiju postavljati pitanja?
Pitam iz razloga jer mi ugovor istice u 12. mjesecu, jer sam prije dvije godine izabrao Telemach samo zbog Arena a vi ste ih onda samo ukinuli.
Pa da znam da li da prikljucujem BH telekom ili ?
User avatar
Telemach
Posts: 15724
Joined: 13/10/2010 14:13

#13449 Re: Telemach BH

Post by Telemach »

sale07 wrote: 18/08/2022 09:26 Evo 2x mi se brise komentar na pitanje za Arena kanale. Sta je ovo Sjeverna Koreja pa se ne smiju postavljati pitanja?
Pitam iz razloga jer mi ugovor istice u 12. mjesecu, jer sam prije dvije godine izabrao Telemach samo zbog Arena a vi ste ih onda samo ukinuli.
Pa da znam da li da prikljucujem BH telekom ili ?
Pozdrav @sale07,
Arena Sport kanali trenutno nisu sastavni dio Telemach ponude. Trenutno ne raspolažemo informacijama da li će i kada navedeni kanali ponovo biti dio Telemach ponude. Zamolit ćemo Vas da nam u inbox dostavite Vaše korisničke podatke i kontakt broj telefona kako bi Vas kolege iz tima za brigu o korisnicima kontaktirale i za Vas prezentovale najbolju ponudu za nastavak saradnje sa kompanijom Telemach. Hvala Vam na javljanju i saradnji na ovaj način.
jarobot
Posts: 3050
Joined: 13/06/2016 20:07

#13450 Re: Telemach BH

Post by jarobot »

sale07 wrote: 18/08/2022 09:26 Evo 2x mi se brise komentar na pitanje za Arena kanale. Sta je ovo Sjeverna Koreja pa se ne smiju postavljati pitanja?
Pitam iz razloga jer mi ugovor istice u 12. mjesecu, jer sam prije dvije godine izabrao Telemach samo zbog Arena a vi ste ih onda samo ukinuli.
Pa da znam da li da prikljucujem BH telekom ili ?
Ma nije sj korea ali i ptice na grani već cvrkuću da nema Arena na Telemahu i neće ih biti još dugo iz svima poznatih razloga.
Tvoja pitanja i nisu ništa drugo nego trolanje i spam . :D
Post Reply