Telemach BH

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Radar71
Posts: 7276
Joined: 21/07/2010 15:43

#13351 Re: Telemach BH

Post by Radar71 »

Meni ističe ugovor u decembru, ali sad bih produžio sa istim benefitima.
User avatar
Telemach
Posts: 15688
Joined: 13/10/2010 14:13

#13352 Re: Telemach BH

Post by Telemach »

Radar71 wrote: 10/08/2022 11:01 Meni ističe ugovor u decembru, ali sad bih produžio sa istim benefitima.
Pozdrav @Radar71,
Hvala Vam na javljanju na ovaj način. Zamolit ćemo Vas da nam dostavite Vaše korisničke podatke i kontakt broj telefona u inbox. Kolege iz tima za brigu o korisnicima će Vas kontaktirati u što kraćem roku i prezentovati najbolju ponudu za Vas.
hoggarr
Posts: 328
Joined: 03/04/2010 07:31

#13353 Re: Telemach BH

Post by hoggarr »

Telemach wrote: 10/08/2022 08:36
hoggarr wrote: 10/08/2022 01:03 Dobio sam i ja tu ponudu. Nisam zainteresovan za kupovinu uređaja, pogotovo ne za modele iz prošle godine. Kao opcija, u obzir dolazi samo popust na paket, jer u mom slučaju nemaju mi ništa drugo ponuditi.
Pozdrav @hoggarr,
Zamolit ćemo Vas da nam u inbox dostavite Vaše korisničke podatke i kontakt broj telefona. Kolege iz tima za brigu o korisnicima će Vas pozvati u najkraćem roku i za Vas prezentovati najbolje benefite za nastavak saradnje sa kompanijom Telemach. Hvala Vam na javljanju i saradnji na ovaj način.
Pozdrav @Telemach,
Hvala na brzoj reakciji. Zadovoljstvo je sa Vama sarađivati.
User avatar
Telemach
Posts: 15688
Joined: 13/10/2010 14:13

#13354 Re: Telemach BH

Post by Telemach »

hoggarr wrote: 10/08/2022 15:58 Pozdrav @Telemach,
Hvala na brzoj reakciji. Zadovoljstvo je sa Vama sarađivati.
Pozdrav @hoggarr,
Nema na čemu. Drago nam je da ste zadovoljni nastavkom saradnje sa kompanijom Telemach. Hvala Vam na javljanju i saradnji na ovaj način.
hipija
Posts: 1621
Joined: 30/12/2010 18:17

#13355 Re: Telemach BH

Post by hipija »

Šta je sa HBO Premium kao nekakvim vidom pogodnosti na paketima u kojima nije uključen?
Neko nedavno napisa da HBO više ne može ići kao benefit.
User avatar
Hercegoviina
Posts: 2261
Joined: 14/02/2013 14:11

#13356 Re: Telemach BH

Post by Hercegoviina »

hipija wrote: 10/08/2022 16:05 Šta je sa HBO Premium kao nekakvim vidom pogodnosti na paketima u kojima nije uključen?
Neko nedavno napisa da HBO više ne može ići kao benefit.
Hbo kanali su smece
User avatar
Telemach
Posts: 15688
Joined: 13/10/2010 14:13

#13357 Re: Telemach BH

Post by Telemach »

hipija wrote: 10/08/2022 16:05 Šta je sa HBO Premium kao nekakvim vidom pogodnosti na paketima u kojima nije uključen?
Neko nedavno napisa da HBO više ne može ići kao benefit.
Pozdrav @hipija,
Kolege su Vam prezentovale najbolju ponudu za nastavak saradnje sa kompanijom Telemach. Ukoliko odlučite da istu prihvatite, zamolit ćemo Vas da nam se javite u inbox, kako bismo proslijedili Vaše podatke kolegama da Vas kontaktiraju i sa Vama dogovore nastavak saradnje sa kompanijom Telemach. Hvala Vam na javljanju i saradnji na ovaj način.
mistek
Posts: 3376
Joined: 23/05/2010 15:16

#13358 Re: Telemach BH

Post by mistek »

Konekcija posljednja 3 dana užasna. Naravno, reći će da oni ne odgovaraju za wifi konekciju, nego garantuju kablom. Wifi puca konstantno.
A da se ne nudi @telemach da ih zovem, kad dođu, kažu treba zamijeniti kabal i svaki put isto, a oni ga svaki put postave :D

I ne znam fakat kakve vama benefite nude, pa ostajete, ja jedva čekam januar. Na TV nemam šta gledati skoro, oni filmovi i čuda se isplate samo u januaru, kad otvore sve, a i ultra mega dobra konekcija prestaje na 2m od modema. Hajd u sobi gdje je modem jest dobar, ali evo na drugom kraju kuće, što je brat bratu 6m od modema (doduše, i tri zida), ja sam 3 dana na konekciji od 5Mbps :-) I ni u najboljim danima mi ne prelazi tu petinu garantovane (200Mbps), što mi se čini kao premalo. Fakat ne znam šta je tu granica normalnog i je li očekujem previše? Birvaktile sam hvatao konekciju na autobuskoj stanici, 150m od kuće. Ili me jebe EON ili šta?

A šta god rade, komplikacija je. Da sad tražim da pomjere modem, bilo bi ne može zbog EON itd. I kad hoćeš da im se nagovoriš, nemaš kome, jer su oni u call centru generalno korektni skroz.
hipija
Posts: 1621
Joined: 30/12/2010 18:17

#13359 Re: Telemach BH

Post by hipija »

Telemach wrote: 10/08/2022 16:09
hipija wrote: 10/08/2022 16:05 Šta je sa HBO Premium kao nekakvim vidom pogodnosti na paketima u kojima nije uključen?
Neko nedavno napisa da HBO više ne može ići kao benefit.
Pozdrav @hipija,
Kolege su Vam prezentovale najbolju ponudu za nastavak saradnje sa kompanijom Telemach. Ukoliko odlučite da istu prihvatite, zamolit ćemo Vas da nam se javite u inbox, kako bismo proslijedili Vaše podatke kolegama da Vas kontaktiraju i sa Vama dogovore nastavak saradnje sa kompanijom Telemach. Hvala Vam na javljanju i saradnji na ovaj način.
Zamijenili ste me s nekim :)
User avatar
Telemach
Posts: 15688
Joined: 13/10/2010 14:13

#13360 Re: Telemach BH

Post by Telemach »

mistek wrote: 10/08/2022 16:11 Konekcija posljednja 3 dana užasna. Naravno, reći će da oni ne odgovaraju za wifi konekciju, nego garantuju kablom. Wifi puca konstantno.
A da se ne nudi @telemach da ih zovem, kad dođu, kažu treba zamijeniti kabal i svaki put isto, a oni ga svaki put postave :D

I ne znam fakat kakve vama benefite nude, pa ostajete, ja jedva čekam januar. Na TV nemam šta gledati skoro, oni filmovi i čuda se isplate samo u januaru, kad otvore sve, a i ultra mega dobra konekcija prestaje na 2m od modema. Hajd u sobi gdje je modem jest dobar, ali evo na drugom kraju kuće, što je brat bratu 6m od modema (doduše, i tri zida), ja sam 3 dana na konekciji od 5Mbps :-) I ni u najboljim danima mi ne prelazi tu petinu garantovane (200Mbps), što mi se čini kao premalo. Fakat ne znam šta je tu granica normalnog i je li očekujem previše? Birvaktile sam hvatao konekciju na autobuskoj stanici, 150m od kuće. Ili me jebe EON ili šta?

A šta god rade, komplikacija je. Da sad tražim da pomjere modem, bilo bi ne može zbog EON itd. I kad hoćeš da im se nagovoriš, nemaš kome, jer su oni u call centru generalno korektni skroz.
Pozdrav @mistek,
Zamolit ćemo Vas da nam dostavite Vaše korisničke podatke u inbox kako bismo izvršili detaljne provjere Vaše internet konekcije.
User avatar
Telemach
Posts: 15688
Joined: 13/10/2010 14:13

#13361 Re: Telemach BH

Post by Telemach »

hipija wrote: 10/08/2022 16:15 Zamijenili ste me s nekim :)
Pozdrav @hipija,
Izvinjavamo se zbog propusta. Provjeru smo vršili na osnovu podataka koje ste nam ranije dostavljali. Zamolit ćemo Vas da nam dostavite Vaše korisničke podatke u inbox kako bismo izvršili detaljne provjere.
hamo1977
Posts: 385
Joined: 17/12/2019 12:49

#13362 Re: Telemach BH

Post by hamo1977 »

mistek wrote: 10/08/2022 16:11 Konekcija posljednja 3 dana užasna. Naravno, reći će da oni ne odgovaraju za wifi konekciju, nego garantuju kablom. Wifi puca konstantno.
A da se ne nudi @telemach da ih zovem, kad dođu, kažu treba zamijeniti kabal i svaki put isto, a oni ga svaki put postave :D

I ne znam fakat kakve vama benefite nude, pa ostajete, ja jedva čekam januar. Na TV nemam šta gledati skoro, oni filmovi i čuda se isplate samo u januaru, kad otvore sve, a i ultra mega dobra konekcija prestaje na 2m od modema. Hajd u sobi gdje je modem jest dobar, ali evo na drugom kraju kuće, što je brat bratu 6m od modema (doduše, i tri zida), ja sam 3 dana na konekciji od 5Mbps :-) I ni u najboljim danima mi ne prelazi tu petinu garantovane (200Mbps), što mi se čini kao premalo. Fakat ne znam šta je tu granica normalnog i je li očekujem previše? Birvaktile sam hvatao konekciju na autobuskoj stanici, 150m od kuće. Ili me jebe EON ili šta?

A šta god rade, komplikacija je. Da sad tražim da pomjere modem, bilo bi ne može zbog EON itd. I kad hoćeš da im se nagovoriš, nemaš kome, jer su oni u call centru generalno korektni skroz.
Kada ti je wifi u pitanju bit će ti isto bez obzira ko ti je provajder, sve dok ne riješiš sam tako što ćeš kupiti jači ruter. Jer svi postavljaju modeme sa integrisanim antenama i svi su 5 deka kada je osnovna oprema u pitanju. Imaš tri zida između modema i uređaja, dobro ti i radi ikako.
Bez rutera sa jakim externim antenama to ti se ne može riješiti.
mistek
Posts: 3376
Joined: 23/05/2010 15:16

#13363 Re: Telemach BH

Post by mistek »

hamo1977 wrote: 10/08/2022 16:24 Kada ti je wifi u pitanju bit će ti isto bez obzira ko ti je provajder, sve dok ne riješiš sam tako što ćeš kupiti jači ruter. Jer svi postavljaju modeme sa integrisanim antenama i svi su 5 deka kada je osnovna oprema u pitanju. Imaš tri zida između modema i uređaja, dobro ti i radi ikako.
Bez rutera sa jakim externim antenama to ti se ne može riješiti.
Hvala na odgovoru, ja sam mislio da ovo ipak nije neka udaljenost što se toga tiče, za bar neke iole normalne performanse. Što je najgore, prošli put sam našao neki stari ruter, koji je razvaljivao svojevremeno, ali tehničari ga nisu znali instalirati ili šta već treba i tu je priča propala, a ja kako nisam previše bio kući, ostavio na stand by sve.

Ali mi je malo bezveze što onda oni vežu modem za TV i praktično te ograniče u tom smislu. Ne bih ja imao problem da mi daju da stavim ruter gdje hoću (gdje mi najviše treba), a da istovremeno garantuju da me TV neće handriti (druga TV, samo u susjednoj sobi, EON aplikacija nerijetko štopa). Problemi su i počeli sa zamjenom rutera zbog EON i vezivanja rutera za TV.
probook
Posts: 4583
Joined: 13/10/2013 22:38

#13364 Re: Telemach BH

Post by probook »

semsasuljakovic wrote: 09/08/2022 17:28 Ušavši u zadnjih 6 mjeseci ugovora, odmah mi je na email stigla promotivna ponuda za kupovinu njihovih uređaja na rate.
Vidis to je i meni doslo, a nemam pojma kad mi istice ugovor 😂 Znam da je nekad sledece godine.

Ono sto znam je da me interesuje samo internet paket, televizija mi ne treba ni za sta ni od koga ✌️
User avatar
Telemach
Posts: 15688
Joined: 13/10/2010 14:13

#13365 Re: Telemach BH

Post by Telemach »

probook wrote: 10/08/2022 17:17 Vidis to je i meni doslo, a nemam pojma kad mi istice ugovor 😂 Znam da je nekad sledece godine.

Ono sto znam je da me interesuje samo internet paket, televizija mi ne treba ni za sta ni od koga ✌️
Pozdrav @probook,
Hvala Vam na javljanju na ovaj način. Ukoliko ste zainteresovani za kupovinu uređaja na rate, zamolit ćemo Vas da nam u inbox dostavite Vaše korisničke podatke kako bismo izvršili da li ispunjavate uslove za kupovinu uređaja.
User avatar
fusion_ba
Posts: 4393
Joined: 02/12/2017 20:10

#13366 Re: Telemach BH

Post by fusion_ba »

Hercegoviina wrote: 10/08/2022 16:07
hipija wrote: 10/08/2022 16:05 Šta je sa HBO Premium kao nekakvim vidom pogodnosti na paketima u kojima nije uključen?
Neko nedavno napisa da HBO više ne može ići kao benefit.
Hbo kanali su smece
Uz HBO Premium paket se dobija HBO Max koji svakako nine smeće
User avatar
N.N.
Posts: 2995
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#13367 Re: Telemach BH

Post by N.N. »

Istice ugovor 30.09.

Za produzenje istog zelim manju cijenu za iznos Arena koje cu si zbaviti.

Ne zelim ni HBO, ni Cinestare niti bilo kakve tindale pindale i pickematerine.

Lp :mrgreen:
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#13368 Re: Telemach BH

Post by channel10 »

Opet neko brise post.

Jel se to na ovoj temi ne smije pisati o sportu?

Nisam u toku jer sam bio u banovicima jedno desetak dana... Zabrana spominjanja sporta na TM temi?

Koje lige su ostale na TM i SK kanalima?
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10183
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#13369 Re: Telemach BH

Post by Benq »

Sve je vec pisano na prethodnim stranicama, nema potrebe da se prica ponavlja.
hamo1977
Posts: 385
Joined: 17/12/2019 12:49

#13370 Re: Telemach BH

Post by hamo1977 »

mistek wrote: 10/08/2022 16:36
hamo1977 wrote: 10/08/2022 16:24 Kada ti je wifi u pitanju bit će ti isto bez obzira ko ti je provajder, sve dok ne riješiš sam tako što ćeš kupiti jači ruter. Jer svi postavljaju modeme sa integrisanim antenama i svi su 5 deka kada je osnovna oprema u pitanju. Imaš tri zida između modema i uređaja, dobro ti i radi ikako.
Bez rutera sa jakim externim antenama to ti se ne može riješiti.
Hvala na odgovoru, ja sam mislio da ovo ipak nije neka udaljenost što se toga tiče, za bar neke iole normalne performanse. Što je najgore, prošli put sam našao neki stari ruter, koji je razvaljivao svojevremeno, ali tehničari ga nisu znali instalirati ili šta već treba i tu je priča propala, a ja kako nisam previše bio kući, ostavio na stand by sve.

Ali mi je malo bezveze što onda oni vežu modem za TV i praktično te ograniče u tom smislu. Ne bih ja imao problem da mi daju da stavim ruter gdje hoću (gdje mi najviše treba), a da istovremeno garantuju da me TV neće handriti (druga TV, samo u susjednoj sobi, EON aplikacija nerijetko štopa). Problemi su i počeli sa zamjenom rutera zbog EON i vezivanja rutera za TV.
Ako imaš taj neki svoj ruter onda provuci lan kabal do mjesta gdje ti treba i poveži ga i riješio si problem sa wifi. Ne trebaju ti tehničari za to. Niti, bar koliko ja znam, oni i dolaze da priključuju našu opremu na svoj modem. Ali to svakako nije neka visoka matematika. Ili druga opcija, stavi ga odmah pored modema, na modemu ugasiš njegovu 2.4GHz mrežu a nju pusti preko svog rutera i ako ti je dovoljno jak ruter opet ćeš imati puno bolju pokrivenost nego sa modemom.
User avatar
HPLaserJet
Posts: 554
Joined: 29/07/2022 10:00

#13371 Re: Telemach BH

Post by HPLaserJet »

A većina vas što kupuje dodatne routere, samo baca novac bez veze, a ustvari samo treba adekvatno izvršiti wifi podešavanja, a ne ostavljati mrežu na defaultnim postavkama, nazivom i šifrom. Kad skeniram wifi mreže u okruženju, preko 99% njih je na defaultnim postavkama, i sasvim normalno je da ćete imati probleme.

Ali, vaše pare, kupujte ako želite, samo to je, po meni, bespotrebno bacanje para.
User avatar
dulekrele
Posts: 3812
Joined: 10/04/2014 18:25

#13372 Re: Telemach BH

Post by dulekrele »

HPLaserJet wrote: 11/08/2022 08:38 A većina vas što kupuje dodatne routere, samo baca novac bez veze, a ustvari samo treba adekvatno izvršiti wifi podešavanja, a ne ostavljati mrežu na defaultnim postavkama, nazivom i šifrom. Kad skeniram wifi mreže u okruženju, preko 99% njih je na defaultnim postavkama, i sasvim normalno je da ćete imati probleme.

Ali, vaše pare, kupujte ako želite, samo to je, po meni, bespotrebno bacanje para.
De pojasni kako da se podesi Telemachov router jer i ja imam isti problem i hocu da to rijesim dodatnim routerom.
User avatar
HPLaserJet
Posts: 554
Joined: 29/07/2022 10:00

#13373 Re: Telemach BH

Post by HPLaserJet »

dulekrele wrote: 11/08/2022 08:44
HPLaserJet wrote: 11/08/2022 08:38 A većina vas što kupuje dodatne routere, samo baca novac bez veze, a ustvari samo treba adekvatno izvršiti wifi podešavanja, a ne ostavljati mrežu na defaultnim postavkama, nazivom i šifrom. Kad skeniram wifi mreže u okruženju, preko 99% njih je na defaultnim postavkama, i sasvim normalno je da ćete imati probleme.

Ali, vaše pare, kupujte ako želite, samo to je, po meni, bespotrebno bacanje para.
De pojasni kako da se podesi Telemachov router jer i ja imam isti problem i hocu da to rijesim dodatnim routerom.
Ako si u stanu, prvo što trebaš je podesiti kanal koji je najmanje zagušen za 2.4 GHz mreži. Skini aplikaciju WiFiman i tu će ti se pokazati koji kanal ima najmanje mreža u svom opsegu, i njega izaberi. Ako ti je bitan domet, propusnost stavi na 20 MHz, a ako želiš veće brzine, onda 40 MHz, ili automatski 20/40.

Kod 5GHz mreža, fiksiraj kanal na broj 48, jer on ubjedljivo ima najmanje mreža u svom opsegu, budući da većina postavlja kanal 36. Ako želiš veći domet, propusnost stavi na 20 MHz, a ako želiš maksimalnu brzinu, onda na 80 MHz.

Kada je kuća u pitanju, sve isto, samo kanal na 2.4 GHz mreži stavi na 13 i to je to.
User avatar
dulekrele
Posts: 3812
Joined: 10/04/2014 18:25

#13374 Re: Telemach BH

Post by dulekrele »

HPLaserJet wrote: 11/08/2022 08:54
dulekrele wrote: 11/08/2022 08:44
De pojasni kako da se podesi Telemachov router jer i ja imam isti problem i hocu da to rijesim dodatnim routerom.
Ako si u stanu, prvo što trebaš je podesiti kanal koji je najmanje zagušen za 2.4 GHz mreži. Skini aplikaciju WiFiman i tu će ti se pokazati koji kanal ima najmanje mreža u svom opsegu, i njega izaberi. Ako ti je bitan domet, propusnost stavi na 20 MHz, a ako želiš veće brzine, onda 40 MHz, ili automatski 20/40.

Kod 5GHz mreža, fiksiraj kanal na broj 48, jer on ubjedljivo ima najmanje mreža u svom opsegu, budući da većina postavlja kanal 36. Ako želiš veći domet, propusnost stavi na 20 MHz, a ako želiš maksimalnu brzinu, onda na 80 MHz.

Kada je kuća u pitanju, sve isto, samo kanal na 2.4 GHz mreži stavi na 13 i to je to.
Sve to podesavam u njegovom setingu?
Hvala velika probam. :thumbup:
User avatar
liaar
Posts: 3784
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#13375 Re: Telemach BH

Post by liaar »

dulekrele wrote: 11/08/2022 08:44
HPLaserJet wrote: 11/08/2022 08:38 A većina vas što kupuje dodatne routere, samo baca novac bez veze, a ustvari samo treba adekvatno izvršiti wifi podešavanja, a ne ostavljati mrežu na defaultnim postavkama, nazivom i šifrom. Kad skeniram wifi mreže u okruženju, preko 99% njih je na defaultnim postavkama, i sasvim normalno je da ćete imati probleme.

Ali, vaše pare, kupujte ako želite, samo to je, po meni, bespotrebno bacanje para.
De pojasni kako da se podesi Telemachov router jer i ja imam isti problem i hocu da to rijesim dodatnim routerom.
koji ruter imaš ?
Ubee crni ili Technicolor bijeli ?
Post Reply