Telemach BH

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
cccccc
Posts: 243
Joined: 11/04/2013 20:04

#22301 Re: Telemach BH

Post by cccccc »

tap3ah75 wrote: 21/04/2024 09:22
Je li imaš zvuka na ostalim hdmi ulazima ili nemaš nikako zvuka od telemaha.
Nema nikako od telemaha. Pokusavao sam mijenjati i hdmi. Al nista.
sumiii
Posts: 1
Joined: 12/04/2019 08:39

#22302 Re: Telemach BH

Post by sumiii »

Zdravo!
Jel neko imao ovu situaciju sa telemach:
Iskljucili mi prikljucak zato sto zaboga postoji misteriozni sum iz mog stana i remeti internet ostalima.
Kaze moramo doc do razvodne kutije koja je btw zatvorena ugradbenim namjestajem. Pri tome niko me nije obavjestio da su mi obustavili prikljucak nego tri dana zovem i cekam da dodju da bi mi tako rekli.
Metvi hladni sad od mene ocekuju da razvaljujem stan i namjestaj da bi oni dosli do razvodne kutije i ponovo pustili internet. Ne pada mi na pamet gospodo.
Sve bi to bilo ok da stvarno postoji ikakvo logicno objasnjenje zasto im treba pristup kutiji u kojoj su zaboga samo kablovi i nema se sta pokvariti, na kraju krajeva meni radi sve kad puste, kakve ja imam veze sa ostalima.

Nece da moze gospodo, ima i drugih providera, a za ovo svakako ide tuzba jer ja uslugu placam a vi ste kabl presjekli bez da ste me i obavjestili o tome.

Jel neko imao slicnih iskustava?

Hvala
Banana66
Posts: 59
Joined: 02/07/2019 19:03

#22303 Re: Telemach BH

Post by Banana66 »

sumiii wrote: 21/04/2024 14:01 Zdravo!
Jel neko imao ovu situaciju sa telemach:
Iskljucili mi prikljucak zato sto zaboga postoji misteriozni sum iz mog stana i remeti internet ostalima.
Kaze moramo doc do razvodne kutije koja je btw zatvorena ugradbenim namjestajem. Pri tome niko me nije obavjestio da su mi obustavili prikljucak nego tri dana zovem i cekam da dodju da bi mi tako rekli.
Metvi hladni sad od mene ocekuju da razvaljujem stan i namjestaj da bi oni dosli do razvodne kutije i ponovo pustili internet. Ne pada mi na pamet gospodo.
Sve bi to bilo ok da stvarno postoji ikakvo logicno objasnjenje zasto im treba pristup kutiji u kojoj su zaboga samo kablovi i nema se sta pokvariti, na kraju krajeva meni radi sve kad puste, kakve ja imam veze sa ostalima.

Nece da moze gospodo, ima i drugih providera, a za ovo svakako ide tuzba jer ja uslugu placam a vi ste kabl presjekli bez da ste me i obavjestili o tome.

Jel neko imao slicnih iskustava?

Hvala
Losi spojevi u razvodnoj kutiji mogu biti jedan od potencijalnih problema sa sumom , te je potrebno provjerit tu razvodnu kutiju. Mozda tebi nema smisla da sum sa tvoje instalacije moze pravit problem drugim ljudima , ali je tako. Ako te zanima mozes procitat vise na google-u , tako sto ces ukucat ingress catv i informisat se.
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3696
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#22304 Re: Telemach BH

Post by anex »

DON_eARL wrote: 21/04/2024 10:41
Trebalo bi da je ovo redoslijed za Tizen OS.

Press the Menu button on your remote.
Select Network.
Select Network Status.
Select IP Settings.
Select DNS Settings.
Select Enter Manually.
Enter 8.8.8.8 and 8.8.4.4
Nije baš da ima nekakve fajde...
Banana66
Posts: 59
Joined: 02/07/2019 19:03

#22305 Re: Telemach BH

Post by Banana66 »

anex wrote: 21/04/2024 15:13
DON_eARL wrote: 21/04/2024 10:41
Trebalo bi da je ovo redoslijed za Tizen OS.

Press the Menu button on your remote.
Select Network.
Select Network Status.
Select IP Settings.
Select DNS Settings.
Select Enter Manually.
Enter 8.8.8.8 and 8.8.4.4
Nije baš da ima nekakve fajde...
Jel ti tv uredaj na ovoj listi ? Da li je spojen sa mreznim kablom ili wifi ?
https://telemach.ba/podrzani-smart-tv-uredaji/
nuki_cika
Posts: 1081
Joined: 06/07/2010 16:19

#22306 Re: Telemach BH

Post by nuki_cika »

Mogu li se računi u telmahu platiti unaprijed, nap.u narednih pola godine?
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10192
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#22307 Re: Telemach BH

Post by Benq »

nuki_cika wrote: 21/04/2024 15:27 Mogu li se računi u telmahu platiti unaprijed, nap.u narednih pola godine?
Mozes uplatit koliko hoces unaprijed, skidat ce ti se automatski iz pretplate i proknjizavat.
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3696
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#22308 Re: Telemach BH

Post by anex »

Banana66 wrote: 21/04/2024 15:25

Jel ti tv uredaj na ovoj listi ? Da li je spojen sa mreznim kablom ili wifi ?
https://telemach.ba/podrzani-smart-tv-uredaji/
Mrežni kabal.
Na listi nije jer je stariji TV od 2018 godine.

Druga stvar, TV je radio extra do nedavno...ne znam šta su radili, vjerovatno update neki šta znam...Hajde što ja ne znam, al ne znaju ni oni... :lol:

Prije pola godine su mi govorili za jedan problem da je do TVa...dok ih nisam uvjerio da mi promjene ruter odnosno modem....ispostavilo se da je do toga.

Više mi se i ne zovu da dođu...
Bobi
Forum administrator
Posts: 32248
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#22309 Re: Telemach BH

Post by Bobi »

Ma ruter, kod mene onaj cisco sam od sebe zaledi po noci od 2 do 5 ujutro svako malo, niti ko koristi internet niti sta svi spavaju on se samo zaledi ne reaguje ni na šta samo off-on pomaže :D. Ali to samo noću nikad po danu.
NediM17
Posts: 21741
Joined: 05/11/2009 11:49

#22310 Re: Telemach BH

Post by NediM17 »

Pa ode i on na spavanje. :mrgreen:
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3696
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#22311 Re: Telemach BH

Post by anex »

Kod mene je CGA2121 Technicolor. Nebi ga mjenjao za bilo koji...
Al ovdje je nešto drugo problem, ne znamo šta...ni ja a ni oni... :-D
Banana66
Posts: 59
Joined: 02/07/2019 19:03

#22312 Re: Telemach BH

Post by Banana66 »

anex wrote: 21/04/2024 16:13
Banana66 wrote: 21/04/2024 15:25

Jel ti tv uredaj na ovoj listi ? Da li je spojen sa mreznim kablom ili wifi ?
https://telemach.ba/podrzani-smart-tv-uredaji/
Mrežni kabal.
Na listi nije jer je stariji TV od 2018 godine.

Druga stvar, TV je radio extra do nedavno...ne znam šta su radili, vjerovatno update neki šta znam...Hajde što ja ne znam, al ne znaju ni oni... :lol:

Prije pola godine su mi govorili za jedan problem da je do TVa...dok ih nisam uvjerio da mi promjene ruter odnosno modem....ispostavilo se da je do toga.

Više mi se i ne zovu da dođu...
Vjerovatno ti tv ne podrzava HEVC enkodiranje , a sve vise kanala prebacuju u HEVC format. Provjeri za svoj model tv-a da li podrzava HEVC enkodiranje.
User avatar
BaDa
Posts: 2344
Joined: 20/04/2009 23:42
Location: Sarajevo

#22313 Re: Telemach BH

Post by BaDa »

moze li mala pomoc nesta sam gledao u postavkama rutera i vidim neki uredjaj koji je prikljucen ali nema pored mac adrese imena... :-) nikako da shvatim o cemu je rijec.... EDIT: kad ukucam u google tu mac adresu izbaci mi neku Kaon Group Co., Ltd.

Image
Dzordzevi
Posts: 17
Joined: 05/10/2023 22:58
Grijem se na: Pelet
Vozim: SeJata 1.8 TFSI brrm

#22314 Re: Telemach BH

Post by Dzordzevi »

Pozdrav @Telemach , porucio sam TV preko sajta, pa me zanima kako to sad ide 😁
Bobi
Forum administrator
Posts: 32248
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#22315 Re: Telemach BH

Post by Bobi »

BaDa wrote: 21/04/2024 19:16 moze li mala pomoc nesta sam gledao u postavkama rutera i vidim neki uredjaj koji je prikljucen ali nema pored mac adrese imena... :-) nikako da shvatim o cemu je rijec.... EDIT: kad ukucam u google tu mac adresu izbaci mi neku Kaon Group Co., Ltd.

Image
Spucaj mu block :D .
Bobi
Forum administrator
Posts: 32248
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#22316 Re: Telemach BH

Post by Bobi »

NediM17 wrote: 21/04/2024 16:27 Pa ode i on na spavanje. :mrgreen:
Mojne spavanja ima da radi, imam video nadzor na njemu :lol:
Banana66
Posts: 59
Joined: 02/07/2019 19:03

#22317 Re: Telemach BH

Post by Banana66 »

BaDa wrote: 21/04/2024 19:16 moze li mala pomoc nesta sam gledao u postavkama rutera i vidim neki uredjaj koji je prikljucen ali nema pored mac adrese imena... :-) nikako da shvatim o cemu je rijec.... EDIT: kad ukucam u google tu mac adresu izbaci mi neku Kaon Group Co., Ltd.

Image
U pitanju je eon box.
User avatar
BaDa
Posts: 2344
Joined: 20/04/2009 23:42
Location: Sarajevo

#22318 Re: Telemach BH

Post by BaDa »

Banana66 wrote: 21/04/2024 20:13
BaDa wrote: 21/04/2024 19:16 moze li mala pomoc nesta sam gledao u postavkama rutera i vidim neki uredjaj koji je prikljucen ali nema pored mac adrese imena... :-) nikako da shvatim o cemu je rijec.... EDIT: kad ukucam u google tu mac adresu izbaci mi neku Kaon Group Co., Ltd.

Image
U pitanju je eon box.
Hvala puno! :D
User avatar
Telemach
Posts: 15763
Joined: 13/10/2010 14:13

#22319 Re: Telemach BH

Post by Telemach »

Posmatrac_007 wrote: 21/04/2024 00:42 Pozdrav,
Koristim eon preko smart aplikacije na samsung Tv-u.
Prilikom prebacivanja kanala ranije je bilo potrebno oko 1 sekunde da počne sljedeći kanal. Međuim, prije otprilike mjesec-dva ovo vrijeme se znatno povećalo i traje tačno 4 sekunde. Nikakve promjene nisam imao na samom uređaju, desilo se samo od sebe.
Da li je neko uočio slične promjene na smart aplikaciji?
Pokušao sam sa reinstalacijom i ponovnim podešavanjem aplikacije, međutim nije uspjelo.
Unaprijed hvala na odgovorima.
Zdravo @Posmatrac_007,
Hvala što ste nam se obratili na ovaj način. Ljubazno Vas molimo da nam putem privatne poruke dostavite korisničke podatke, kao i kontakt broj na koji ste dostupni. Naše kolege iz Tima tehničke podrške će Vas kontaktirati te Vam pružiti više informacija shodno upitu. Stojimo Vam na raspolaganju.
User avatar
Telemach
Posts: 15763
Joined: 13/10/2010 14:13

#22320 Re: Telemach BH

Post by Telemach »

anex wrote: 21/04/2024 08:19
Posmatrac_007 wrote: 21/04/2024 00:42 Pozdrav,
Koristim eon preko smart aplikacije na samsung Tv-u.
Prilikom prebacivanja kanala ranije je bilo potrebno oko 1 sekunde da počne sljedeći kanal. Međuim, prije otprilike mjesec-dva ovo vrijeme se znatno povećalo i traje tačno 4 sekunde. Nikakve promjene nisam imao na samom uređaju, desilo se samo od sebe.
Da li je neko uočio slične promjene na smart aplikaciji?
Pokušao sam sa reinstalacijom i ponovnim podešavanjem aplikacije, međutim nije uspjelo.
Unaprijed hvala na odgovorima.
Taj problem sam ja pisao ovdje prije par dana...identičan.
Samsung TV je, i isto to mi se dešava.
Sve update-ovo, reinstaliro. Ništa...treba mu po dana da prebaci.

Hvala Bogu nisam sam.

@Telemach evo nas dvojica sad. Šta kažete?
Zdravo @anex,
Zahvaljujemo se na javljanju i prilici da Vam pomognemo na ovaj način. Naš Tim tehničke podrške će Vas promptno kontaktirati i pružiti Vam više informacija u vezi navedenog upita. Ljubazno Vas molimo da nam putem privatne poruke dostavite broj ugovora na koji se odnosi obraćanje te kontakt broj. Stojimo Vam na raspolaganju.
User avatar
Telemach
Posts: 15763
Joined: 13/10/2010 14:13

#22321 Re: Telemach BH

Post by Telemach »

sumiii wrote: 21/04/2024 14:01 Zdravo!
Jel neko imao ovu situaciju sa telemach:
Iskljucili mi prikljucak zato sto zaboga postoji misteriozni sum iz mog stana i remeti internet ostalima.
Kaze moramo doc do razvodne kutije koja je btw zatvorena ugradbenim namjestajem. Pri tome niko me nije obavjestio da su mi obustavili prikljucak nego tri dana zovem i cekam da dodju da bi mi tako rekli.
Metvi hladni sad od mene ocekuju da razvaljujem stan i namjestaj da bi oni dosli do razvodne kutije i ponovo pustili internet. Ne pada mi na pamet gospodo.
Sve bi to bilo ok da stvarno postoji ikakvo logicno objasnjenje zasto im treba pristup kutiji u kojoj su zaboga samo kablovi i nema se sta pokvariti, na kraju krajeva meni radi sve kad puste, kakve ja imam veze sa ostalima.

Nece da moze gospodo, ima i drugih providera, a za ovo svakako ide tuzba jer ja uslugu placam a vi ste kabl presjekli bez da ste me i obavjestili o tome.

Jel neko imao slicnih iskustava?

Hvala
Zdravo @sumiii,
Zahvaljujemo se na obraćanju na ovaj način. Ne želimo da budete nezadovoljni, niti da Vas za nas veže loše iskustvo. Kako bismo odmah provjerili o čemu je riječ te Vam pružili više informacija zamoliti ćemo Vas da nam putem privatne poruke dostavite korisničke podatke nosioca ugovora. Stojimo Vam na raspolaganju.
User avatar
Telemach
Posts: 15763
Joined: 13/10/2010 14:13

#22322 Re: Telemach BH

Post by Telemach »

Bobi wrote: 21/04/2024 16:23 Ma ruter, kod mene onaj cisco sam od sebe zaledi po noci od 2 do 5 ujutro svako malo, niti ko koristi internet niti sta svi spavaju on se samo zaledi ne reaguje ni na šta samo off-on pomaže :D. Ali to samo noću nikad po danu.
Zdravo Bobi,
Hvala na javljanju. Promptno ćemo posredstvom Tima tehničke podrške provjeriti rad internet servisa i opreme koju koristite na adresi. Stoga Vas najljubaznije molimo da nam putem privatne poruke dostavite broj ugovora te kontakt broj na koji ste dostupni. Uvijek Vam stojimo na raspolaganju.
User avatar
Telemach
Posts: 15763
Joined: 13/10/2010 14:13

#22323 Re: Telemach BH

Post by Telemach »

Dzordzevi wrote: 21/04/2024 19:24 Pozdrav @Telemach , porucio sam TV preko sajta, pa me zanima kako to sad ide 😁
Zdravo @Dzordzevi,
Zahvaljujemo se na javljanju i interesovanju za kupovinu uređaja na rate. Ljubazno Vas molimo da nam putem privatne poruke uz korisničke podatke dostavite i broj narudžbenice, kako bismo izvršili detaljne provjere u vezi statusa narudžbe. Očekujemo Vaše javljanje.
User avatar
warzone
Posts: 132
Joined: 17/11/2020 22:08

#22324 Re: Telemach BH

Post by warzone »

Pitanje za TM, zasto ste kodirali emisiju "24 minuta sa zoranom kesicem" na Novoj srbija, kada ista nije bila emitovana na Novoj BiH?

lp
AdzijaFace
Posts: 185
Joined: 13/06/2021 12:42

#22325 Re: Telemach BH

Post by AdzijaFace »

warzone wrote: 22/04/2024 09:54 Pitanje za TM, zasto ste kodirali emisiju "24 minuta sa zoranom kesicem" na Novoj srbija, kada ista nije bila emitovana na Novoj BiH?

lp
Pa sam si sebi odgovorio. Prioritet ima Nova S, pa dan nakon ide na Nova BIH. Ne mogu se sjetiti kako ide, subota sr, nedjelja BIH, ili nedjelja-ponedjeljak.
Post Reply