Telemach BH

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
duffy_duck
Posts: 1511
Joined: 27/04/2018 09:07

#22026 Re: Telemach BH

Post by duffy_duck »

kakaljin wrote: 22/03/2024 21:31 Da li su dobri parametri?
Image

Image

Image

Image
Odlični i ja imam slične i guram do 510 čak.
DON_eARL
Posts: 3733
Joined: 31/10/2010 22:26

#22027 Re: Telemach BH

Post by DON_eARL »

kakaljin wrote: 22/03/2024 21:31 Da li su dobri parametri?
Posljednja frekvencija u Downstreamu je ispod granične vrijednosti.
User avatar
rida1976
Posts: 1907
Joined: 25/11/2007 19:43

#22028 Re: Telemach BH

Post by rida1976 »

Sta se smatra pod granicnim vrijenostima da bude sve ok? Kod mene su ove cifre potpuno drugacije hahaha
Koliko je granicno za download u DS Signal to Noise Ratio i DS Power Level?
Koliko je granicno za upload u US Power Level?

Nemam ove tvoje brzine ni na kablu. Download je 480, upload 26-27



Last edited by rida1976 on 23/03/2024 07:58, edited 3 times in total.
hava123
Posts: 668
Joined: 24/12/2011 08:37

#22029 Re: Telemach BH

Post by hava123 »

dječak sa šibicama wrote: 21/03/2024 17:49 Tehnicka podrska je uvijek na top nivou, ne znam nijednu bih kompaniju koja ima ovako dobar odnos do korisnika, opcenito.
Što jest jest.
Jednom ih zovnuh da mi internet ne radi, vikend bio, tehničar zvao nakon pola sata da dođe na adresu :)
DON_eARL
Posts: 3733
Joined: 31/10/2010 22:26

#22030 Re: Telemach BH

Post by DON_eARL »

rida1976 wrote: 23/03/2024 07:39 Sta se smatra pod granicnim vrijenostima da bude sve ok? Kod mene su ove cifre potpuno drugacije hahaha
Koliko je granicno za download u DS Signal to Noise Ratio i DS Power Level?
Koliko je granicno za upload u US Power Level?

Nemam ove tvoje brzine ni na kablu. Download je 480, upload 26-27
Jačine signala DS trebaju biti bar između -10 i 10, a na US između 35 i 50. DS SNR preko 35dB.

Kod mjerenja brzine dobru ulogu igra i uređaj na kojem mjeriš, tj. kakva je konfiguracija.

Probaj za početak, ako već nisi, skinuti Speedtest aplikaciju na Microsoft Store i vidi brzinu sa ugašenim pretraživačem, na kablu svakako.
User avatar
rida1976
Posts: 1907
Joined: 25/11/2007 19:43

#22031 Re: Telemach BH

Post by rida1976 »

DON_eARL wrote: 23/03/2024 08:43
rida1976 wrote: 23/03/2024 07:39 Sta se smatra pod granicnim vrijenostima da bude sve ok? Kod mene su ove cifre potpuno drugacije hahaha
Koliko je granicno za download u DS Signal to Noise Ratio i DS Power Level?
Koliko je granicno za upload u US Power Level?

Nemam ove tvoje brzine ni na kablu. Download je 480, upload 26-27
Jačine signala DS trebaju biti bar između -10 i 10, a na US između 35 i 50. DS SNR preko 35dB.

Kod mjerenja brzine dobru ulogu igra i uređaj na kojem mjeriš, tj. kakva je konfiguracija.

Probaj za početak, ako već nisi, skinuti Speedtest aplikaciju na Microsoft Store i vidi brzinu sa ugašenim pretraživačem, na kablu svakako.
Sto se tice jacine signala znaci najbolje da se vrti oko nule? Mjerim na appu. Ja sam bio presao na GIGA paket, medjutim nakon 7 dana pokusaja da se podesi da dobijem te brzine ( Napredna podrska nekoliko puta, dolazak ljudi na adresu), nije se uspjelo ici preko 900 DL. UL je bio ok. Prije ovog neuspjelog prelaska na GIGA paket, brzine na premiumu su mi bile zakucane na 500/30, cak je islo i do 510 bez ikakvih problema. Mijenjali su ovi iz Napredne i te neke frekvencije vise puta, vjerovatno se tu nesto poremetilo.
User avatar
Averus
Posts: 20367
Joined: 13/02/2008 17:07

#22032 Re: Telemach BH

Post by Averus »

Averus wrote: 02/04/2023 10:00 @Telemach

... cesto pri koristenju fiksnog telefona cujem drugu stranu, ali oni mene ne cuju. Ovo se desava i kad zovem i kad me zovu.
@Telemach imam opet ovaj problem sa telefonom.
Prosli put su kolege iz podrske nesto uradili na vašoj strani i radilo je, medjutim poslednjih mjesec-dva se opet desava.

Moze pomoc?
User avatar
Telemach
Posts: 15742
Joined: 13/10/2010 14:13

#22033 Re: Telemach BH

Post by Telemach »

Averus wrote: 23/03/2024 10:24
Averus wrote: 02/04/2023 10:00 @Telemach

... cesto pri koristenju fiksnog telefona cujem drugu stranu, ali oni mene ne cuju. Ovo se desava i kad zovem i kad me zovu.
@Telemach imam opet ovaj problem sa telefonom.
Prosli put su kolege iz podrske nesto uradili na vašoj strani i radilo je, medjutim poslednjih mjesec-dva se opet desava.

Moze pomoc?
Zdravo @Averus ,
Zaista nam je žao ukoliko ste kao korisnik naših usluga naišli ponovno na određene poteškoće u radu servisa. Ljubazno Vas molimo da nam u inbox stranice dostavite korisničke podatke, kao i kontakt telefon na koji smo u mogućnosti pozvati Vas ispred tehničkog Tima u svrhu dodatnih provjera i pružanja podrške. Stojimo Vam na raspolaganju.
DON_eARL
Posts: 3733
Joined: 31/10/2010 22:26

#22034 Re: Telemach BH

Post by DON_eARL »

rida1976 wrote: 23/03/2024 08:52 Sto se tice jacine signala znaci najbolje da se vrti oko nule? Mjerim na appu. Ja sam bio presao na GIGA paket, medjutim nakon 7 dana pokusaja da se podesi da dobijem te brzine ( Napredna podrska nekoliko puta, dolazak ljudi na adresu), nije se uspjelo ici preko 900 DL. UL je bio ok. Prije ovog neuspjelog prelaska na GIGA paket, brzine na premiumu su mi bile zakucane na 500/30, cak je islo i do 510 bez ikakvih problema. Mijenjali su ovi iz Napredne i te neke frekvencije vise puta, vjerovatno se tu nesto poremetilo.
Javi se @Telemach, pa neka opet izvrše izmjenu frekvencija opet i vidi stanje. Jačina signala ne mora da teži nuli, ove gore vrijednosti koje sam napisao su prihvatljive po DOCSIS dokumentaciji. U praksi se zna desiti i da je prejak signal, pa da sve radi kako treba.

Vidi svakako i u procesima na Task manageru da neka aplikacija ne vuče preostale Mbps ili eventualno neki drugi uređaj u mreži.
AnonymousBIH
Posts: 1477
Joined: 10/11/2014 14:20

#22035 Re: Telemach BH

Post by AnonymousBIH »

Telemach wrote: 21/03/2024 18:43
typeOnegative wrote: 21/03/2024 17:26 Hvala Vama, nadam se da ce tako i ostati i da ćete nam u nekoj bližoj budućnosti izaći u susret i omogućiti nam što tražimo već duže vrijeme( u prvom redu više brzine I prilagodba ponude zemljama okruženja u kojim poslujete tj niža cijena giga dodatka)
Vama ništa, a nama bi puno značilo :)
Lijep pozdrav.
@typeOnegative,
Danas je surfanje GIGA brzinama dostupno svim našim korisnicima, a već u startnom paketu brzine od 250 Mbps, poboljšali smo Video klub sa najvećim brojem naslova u BiH – više od 25 hiljada, povećali broj HD kanala na više od 130 te omogućili besplatno nagrađivani EON box i aplikaciju svim našim korisnicima već od startnog paketa. Kontinuirano ulažemo u našu infrastrukturu te ukoliko dođe do dodatnog povećanja brzine interneta sve korisnike ćemo blagovremeno obavijestiti. Stojimo Vam na raspolaganju.
Istovremeno ste vise puta povecali cijene usluga, izgubili Arene Sport i apsolutno nista niste uradili po pitanju infrastrukture, barem u Visokom, plus imate daleko bolju ponudu u zemljama u okruženju
User avatar
REDDEVILS
Posts: 4420
Joined: 21/02/2011 12:56

#22036 Re: Telemach BH

Post by REDDEVILS »

Dali moze ova brzina 500/30 u Vlakovu @Telemach
Nisam vas preplatnik a mozda budem od oktobra kad mi istice ugovor kod konukurencije.
cccccc
Posts: 243
Joined: 11/04/2013 20:04

#22037 Re: Telemach BH

Post by cccccc »

Ima li neko iz buca potoka da koristi telemah?
Vec dva dana internet ne radi. Tv radi.
Zvao ih jucer kazu neki kvar negdje al evo ni danas nikako ne radi
upitan
Posts: 135
Joined: 03/02/2012 02:39

#22038 Re: Telemach BH

Post by upitan »

Da li je Eon Connect podrzan za modem NE1611B.
Na stranici Telemach-a stoji da jest,a kod mene pokazuje da nije.
NediM17
Posts: 21694
Joined: 05/11/2009 11:49

#22039 Re: Telemach BH

Post by NediM17 »

Na koji nacin je dodijeljena javna staticka IP adresa?
U firmi Telemach modem/router radi u bridge modu sa nasim Ciscom. Kada je testno bio prikljucen drugi router, sve je radilo ali Telemach DHCP server je dao neku lijevu javnu IP adresu.

Je li mozda javna staticka vezana uz MAC tog Cisca? Pretpostavljam da se ovo sa Telemach supportom moze lako rijesiti.
Sovex
Posts: 124
Joined: 31/12/2013 09:05

#22040 Re: Telemach BH

Post by Sovex »

NediM17 wrote: 24/03/2024 07:54 Na koji nacin je dodijeljena javna staticka IP adresa?
U firmi Telemach modem/router radi u bridge modu sa nasim Ciscom. Kada je testno bio prikljucen drugi router, sve je radilo ali Telemach DHCP server je dao neku lijevu javnu IP adresu.

Je li mozda javna staticka vezana uz MAC tog Cisca? Pretpostavljam da se ovo sa Telemach supportom moze lako rijesiti.
Javna staticka adresa se dodatno placa, cini mi se 10km. Samo u tom slucaju vjerujem da su duzni garantovati da se ista nece promjeniti.

Pozz
User avatar
Telemach
Posts: 15742
Joined: 13/10/2010 14:13

#22041 Re: Telemach BH

Post by Telemach »

AnonymousBIH wrote: 23/03/2024 19:01
Telemach wrote: 21/03/2024 18:43
typeOnegative wrote: 21/03/2024 17:26 Hvala Vama, nadam se da ce tako i ostati i da ćete nam u nekoj bližoj budućnosti izaći u susret i omogućiti nam što tražimo već duže vrijeme( u prvom redu više brzine I prilagodba ponude zemljama okruženja u kojim poslujete tj niža cijena giga dodatka)
Vama ništa, a nama bi puno značilo :)
Lijep pozdrav.
@typeOnegative,
Danas je surfanje GIGA brzinama dostupno svim našim korisnicima, a već u startnom paketu brzine od 250 Mbps, poboljšali smo Video klub sa najvećim brojem naslova u BiH – više od 25 hiljada, povećali broj HD kanala na više od 130 te omogućili besplatno nagrađivani EON box i aplikaciju svim našim korisnicima već od startnog paketa. Kontinuirano ulažemo u našu infrastrukturu te ukoliko dođe do dodatnog povećanja brzine interneta sve korisnike ćemo blagovremeno obavijestiti. Stojimo Vam na raspolaganju.
Istovremeno ste vise puta povecali cijene usluga, izgubili Arene Sport i apsolutno nista niste uradili po pitanju infrastrukture, barem u Visokom, plus imate daleko bolju ponudu u zemljama u okruženju
Zdravo @AnonymousBIH ,
Zahvaljujemo Vam se na odvojenom vremenu da nam se obratite na ovaj način. Zaista nam je žao kada pročitamo ovakav komentar s obzirom da kontinuirano vršimo ulaganja u naš servis kako bismo korisnicima pružili najbolje usluge. Pozivamo Vas u inbox stranice da nam dostavite Vaše podatke, kao i kontakt telefon. Želimo izvršiti sve potrebne provjere po pitanju usluga na koje ste pretplaćeni. Stojimo Vam na raspolaganju.
User avatar
Telemach
Posts: 15742
Joined: 13/10/2010 14:13

#22042 Re: Telemach BH

Post by Telemach »

AnonymousBIH wrote: 23/03/2024 19:01
Telemach wrote: 21/03/2024 18:43
typeOnegative wrote: 21/03/2024 17:26 Hvala Vama, nadam se da ce tako i ostati i da ćete nam u nekoj bližoj budućnosti izaći u susret i omogućiti nam što tražimo već duže vrijeme( u prvom redu više brzine I prilagodba ponude zemljama okruženja u kojim poslujete tj niža cijena giga dodatka)
Vama ništa, a nama bi puno značilo :)
Lijep pozdrav.
@typeOnegative,
Danas je surfanje GIGA brzinama dostupno svim našim korisnicima, a već u startnom paketu brzine od 250 Mbps, poboljšali smo Video klub sa najvećim brojem naslova u BiH – više od 25 hiljada, povećali broj HD kanala na više od 130 te omogućili besplatno nagrađivani EON box i aplikaciju svim našim korisnicima već od startnog paketa. Kontinuirano ulažemo u našu infrastrukturu te ukoliko dođe do dodatnog povećanja brzine interneta sve korisnike ćemo blagovremeno obavijestiti. Stojimo Vam na raspolaganju.
Istovremeno ste vise puta povecali cijene usluga, izgubili Arene Sport i apsolutno nista niste uradili po pitanju infrastrukture, barem u Visokom, plus imate daleko bolju ponudu u zemljama u okruženju
Zdravo @AnonymousBIH ,
Zahvaljujemo Vam se na odvojenom vremenu da nam se obratite na ovaj način. Zaista nam je žao kada pročitamo ovakav komentar s obzirom da kontinuirano vršimo ulaganja u naš servis kako bismo korisnicima pružili najbolje usluge. Pozivamo Vas u inbox stranice da nam dostavite Vaše podatke, kao i kontakt telefon. Želimo izvršiti sve potrebne provjere po pitanju usluga na koje ste pretplaćeni. Stojimo Vam na raspolaganju.
User avatar
Telemach
Posts: 15742
Joined: 13/10/2010 14:13

#22043 Re: Telemach BH

Post by Telemach »

REDDEVILS wrote: 23/03/2024 19:50 Dali moze ova brzina 500/30 u Vlakovu @Telemach
Nisam vas preplatnik a mozda budem od oktobra kad mi istice ugovor kod konukurencije.
Zdravo @REDDEVILS ,
Zahvaljujemo Vam se na javljanju, kao i na interesovanju za naše usluge. Ljubazno Vas molimo da nam u inbox stranice dostavite tačnu adresu stanovanja, kao i kontakt telefon kako bismo bili u prilici izvršiti potrebne provjere i pružiti Vam više informacija. Očekujemo Vas.
User avatar
NEOPLAN
Posts: 991
Joined: 02/05/2009 12:15

#22044 Re: Telemach BH

Post by NEOPLAN »

Pitanje za Telemach:

Imam premium paket, ugovor jos cca godinu dana. Medjutim, cijena paketa je povecana bez obavjestenja. Istovremeno su ukinuti Tidal i HBO Max, koje sam ugovorio prilikom potpisa ugovora. Mislim da ovo nije ok s vase strane i da bi bilo korektno da mi se ponudi nesto da se kompenzira ukidanje ugovorenih usluga. Hvala.
User avatar
Telemach
Posts: 15742
Joined: 13/10/2010 14:13

#22045 Re: Telemach BH

Post by Telemach »

cccccc wrote: 24/03/2024 00:41 Ima li neko iz buca potoka da koristi telemah?
Vec dva dana internet ne radi. Tv radi.
Zvao ih jucer kazu neki kvar negdje al evo ni danas nikako ne radi
Zdravo @cccccc ,
Zahvaljujemo Vam se na obraćanju na ovaj način. Žao nam je zbog zabilježenih poteškoća. Ljubazno Vas molimo za potvrdu da li u ovom trenutku servis uredno radi? U slučaju smetnji želimo prioritetno pristupiti detaljnoj provjeri, stoga zamolit ćemo Vas molimo da nam dostavite svoje podatke u inbox stranice. Stojimo Vam na raspolaganju.
User avatar
Telemach
Posts: 15742
Joined: 13/10/2010 14:13

#22046 Re: Telemach BH

Post by Telemach »

upitan wrote: 24/03/2024 03:39 Da li je Eon Connect podrzan za modem NE1611B.
Na stranici Telemach-a stoji da jest,a kod mene pokazuje da nije.
Zdravo @upitan,
Zahvaljujemo se na javljanju i postavljenom upitu. Navedni uređaj podržava mogućnost korištenja EON Connect aplikacije. Međutim, želimo izvršiti sve potrebne provjere po pitanju rada iste na adresi Vašeg stanovanja stoga smo Vam pisali u inbox stranice da nam dostavite kontakt telefon kako bismo Vam pružili više informacija. Stojimo Vam na raspolaganju.
User avatar
Telemach
Posts: 15742
Joined: 13/10/2010 14:13

#22047 Re: Telemach BH

Post by Telemach »

NediM17 wrote: 24/03/2024 07:54 Na koji nacin je dodijeljena javna staticka IP adresa?
U firmi Telemach modem/router radi u bridge modu sa nasim Ciscom. Kada je testno bio prikljucen drugi router, sve je radilo ali Telemach DHCP server je dao neku lijevu javnu IP adresu.

Je li mozda javna staticka vezana uz MAC tog Cisca? Pretpostavljam da se ovo sa Telemach supportom moze lako rijesiti.
Zdravo @NediM17 ,
Zahvaljujemo Vam se na obraćanju na ovaj način. Kako bismo izvršili provjeru da li kao korisnik naših usluga imate dodjeljenju satatičku IP adresu i za koji uređaj se ista vezuje ljubazno Vas molimo da nam dostavite podatke kompanije na kojoj su usluge registrovane u inbox stranice u svrhu pružanja dodatnih informacija. Budite slobodni da nam se javite.
User avatar
Telemach
Posts: 15742
Joined: 13/10/2010 14:13

#22048 Re: Telemach BH

Post by Telemach »

NEOPLAN wrote: 24/03/2024 14:49 Pitanje za Telemach:

Imam premium paket, ugovor jos cca godinu dana. Medjutim, cijena paketa je povecana bez obavjestenja. Istovremeno su ukinuti Tidal i HBO Max, koje sam ugovorio prilikom potpisa ugovora. Mislim da ovo nije ok s vase strane i da bi bilo korektno da mi se ponudi nesto da se kompenzira ukidanje ugovorenih usluga. Hvala.
Zdravo @NEOPLAN ,
Zahvaljujemo Vam se na obraćanju na ovaj način. Kako bismo provjerili šta možemo učiniti za Vas u ovom trenutku i pružili Vam više informacija, ljubazno Vas molimo da nam dostavite podatke Ugovora na koji se Vaš Zahtjev odnosi, kao i kontakt telefon u inbox stranice. Stojimo Vam na raspolaganju.
User avatar
adexonis
Posts: 50
Joined: 04/04/2020 13:12

#22049 Re: Telemach BH

Post by adexonis »

Pozdrav raja, da li neko ima problema na telemach mrezi sa playstation 4 (psn servisi, ps store, whats new...) sve sto se tice interneta steka. Radi pa ne radi, store loading, pa nakon minutu otvori isl. Ako uradim test network connection(cudno, kao da osvjezi mrezu) ili iskljucim net pa ukljucim na ps-u onda radi neko vrijeme pa opet tako u krug... PS4 slim nov u pitanju, wifi 5ghz nakacen, 11.50 sistem. Modem je ubee. Sve radi uredno i igrice i sistem, samo to me zafrkava. Inace ostali uredjaji na 5ghz mrezi rade uredno. Da li treba neki port otvoriti, staviti u dmz, promjeniti neki dns (google ili cloudfare) jer koristi po defaultu telemachove za psn servise? Bio kod pajde maloprije bhtelecom mreza jos nakacen na 2.4 ghz i sve radi uredno. Evo i ja maloprije upalio hotspot preko mobitela (bhtelecom) 2.4ghz i 5ghz i ne baguje tj. sve normalno vrti.

Da li neko ima slicno ili isto iskustvo sa ps4 ili ps5 na telemachu?

Hvala


EDIT: defintivno je nesto do telemacha ili ovog ubee gatewaya. Cijelo vrijeme uredno radilo na hotspotu i na 2.4ghz i 5ghz mrezi, cim sam vratio pocelo zezati, ima li neko slucajno ps4 i ubee da proba :)
Last edited by adexonis on 24/03/2024 18:59, edited 3 times in total.
AnonymousBIH
Posts: 1477
Joined: 10/11/2014 14:20

#22050 Re: Telemach BH

Post by AnonymousBIH »

Telemach wrote: 24/03/2024 14:41
AnonymousBIH wrote: 23/03/2024 19:01
Telemach wrote: 21/03/2024 18:43
@typeOnegative,
Danas je surfanje GIGA brzinama dostupno svim našim korisnicima, a već u startnom paketu brzine od 250 Mbps, poboljšali smo Video klub sa najvećim brojem naslova u BiH – više od 25 hiljada, povećali broj HD kanala na više od 130 te omogućili besplatno nagrađivani EON box i aplikaciju svim našim korisnicima već od startnog paketa. Kontinuirano ulažemo u našu infrastrukturu te ukoliko dođe do dodatnog povećanja brzine interneta sve korisnike ćemo blagovremeno obavijestiti. Stojimo Vam na raspolaganju.
Istovremeno ste vise puta povecali cijene usluga, izgubili Arene Sport i apsolutno nista niste uradili po pitanju infrastrukture, barem u Visokom, plus imate daleko bolju ponudu u zemljama u okruženju
Zdravo @AnonymousBIH ,
Zahvaljujemo Vam se na odvojenom vremenu da nam se obratite na ovaj način. Zaista nam je žao kada pročitamo ovakav komentar s obzirom da kontinuirano vršimo ulaganja u naš servis kako bismo korisnicima pružili najbolje usluge. Pozivamo Vas u inbox stranice da nam dostavite Vaše podatke, kao i kontakt telefon. Želimo izvršiti sve potrebne provjere po pitanju usluga na koje ste pretplaćeni. Stojimo Vam na raspolaganju.
Sve radi ok koliko dobro može raditi na zastarjelom DOCSIS sistemu. Ja ne vidim sta ste uradili, niti sta ulazete, kablovi u mojoj ulici i dalje vise sa dalekovodnih stubova kao sto su visili i prije 15 godina kada sam postao vas korisnik, npr. optike ni na vidiku niti se priča o tome. I tako dalje, da se ne ponavljamo, izjednacite ponudu kao u okruženju pa i nama ponudite 1GBps/500mbps za 42.90 eura (Eon Trio Premium) kao u Hrvatskoj (83.90 KM), a ne za 86.45 KM duplo, čak troduplo, losiji paket kakva vam je ponuda u BIH.
Post Reply