Telemach BH

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
okanomalo
Posts: 926
Joined: 09/01/2015 16:10

#22226 Re: Telemach BH

Post by okanomalo »

ne znam da li kod vas ima Blic tv uveden u listu kanala u logosoftu. u vecernjem terminu bar 90% programa je zatamljeno. sem njihovih vijesti i nekih bezveznih govornih emisija nista se ne moze pratiti. mi koji sve placamo i koji smo krajnji korisnici nemamo nikakva prava da bilo sta korigujemo, od izbora kanala pa do programa koji zelimo da pratimo. samo kod nas se moze desiti da se nesmetano emituje tv informer. ko je njima odobrio ulazak u medijski prostor bih i zasto nije mi jasno? :-)
zilla_
Posts: 1060
Joined: 20/08/2008 23:18

#22227 Re: Telemach BH

Post by zilla_ »

Sa telemachom nikad na zelenu granu. Izgleda da je jedino rjesenje skroz ukinut uslugu i cao. Svako malo naprave neku frcku. Znaci dok sam bio eon light i duo pola godine prije isteka ugovora po 50x su me zvali, molili, ubjedjivali, prodavali maglu dok mi nisu uvalili eon premium. I sad naravno istekao ugovor, niko nije zvao jer mi nemaju sta ponuditi osim povoljnije cijene, i ne bi ni znao da je istekao ugovor da nisam dobio veci racun i to znacajno veci.

Mene zanima da li moze da se vrati na eon light paket bez potpisivanja bilo kakvog ugovora zna li neko? Opcija mi je to ili totalno odustati od telemacha iako sam korisnik jos od doba kabelneta i globalneta.
User avatar
Radar71
Posts: 7293
Joined: 21/07/2010 15:43

#22228 Re: Telemach BH

Post by Radar71 »

zilla_ wrote: 10/04/2024 21:48 Sa telemachom nikad na zelenu granu. Izgleda da je jedino rjesenje skroz ukinut uslugu i cao. Svako malo naprave neku frcku. Znaci dok sam bio eon light i duo pola godine prije isteka ugovora po 50x su me zvali, molili, ubjedjivali, prodavali maglu dok mi nisu uvalili eon premium. I sad naravno istekao ugovor, niko nije zvao jer mi nemaju sta ponuditi osim povoljnije cijene, i ne bi ni znao da je istekao ugovor da nisam dobio veci racun i to znacajno veci.

Mene zanima da li moze da se vrati na eon light paket bez potpisivanja bilo kakvog ugovora zna li neko? Opcija mi je to ili totalno odustati od telemacha iako sam korisnik jos od doba kabelneta i globalneta.
Ako ti je istekao ugovor možeš se vratiti na EON Light ali moraš potpisati ugovor na 12 ili 24 mjeseca
Moj ti je savjet potpisi na 12 i kad istekne samo nastavi koristiti
neki
Posts: 6705
Joined: 17/02/2005 07:57

#22229 Re: Telemach BH

Post by neki »

Bolje potpisati na 24 i dobiti bolju cijenu na duži period..svakako će u tom periodu opet bar jednom dizati cijenu a onda je lako raskinuti ugovor..
User avatar
Telemach
Posts: 15747
Joined: 13/10/2010 14:13

#22230 Re: Telemach BH

Post by Telemach »

zilla_ wrote: 10/04/2024 21:48 Sa telemachom nikad na zelenu granu. Izgleda da je jedino rjesenje skroz ukinut uslugu i cao. Svako malo naprave neku frcku. Znaci dok sam bio eon light i duo pola godine prije isteka ugovora po 50x su me zvali, molili, ubjedjivali, prodavali maglu dok mi nisu uvalili eon premium. I sad naravno istekao ugovor, niko nije zvao jer mi nemaju sta ponuditi osim povoljnije cijene, i ne bi ni znao da je istekao ugovor da nisam dobio veci racun i to znacajno veci.
Mene zanima da li moze da se vrati na eon light paket bez potpisivanja bilo kakvog ugovora zna li neko? Opcija mi je to ili totalno odustati od telemacha iako sam korisnik jos od doba kabelneta i globalneta.
Pozdrav @zilla_,
Hvala Vam na obraćanju ovim putem. Lojalnost posebno cijenimo te želimo naglasiti da od postojanja naše kompanije nismo uskratili korisnika za benefite, bez obzira da li se usluga priključuje prvi put ili je riječ o obnovi postojećeg Ugovora. Osluškujući Vaše želje i potrebe, uvjereni smo da ćemo kreirati idealnu ponudu koja će Vam u cjelosti odgovarati. S toga, očekujemo Vaše javljanje u inbox stanice sa korisničkim podacima nosioca ugovora kako bismo izvršili detaljniju provjeru.
User avatar
typeOnegative
Posts: 4861
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#22231 Re: Telemach BH

Post by typeOnegative »

kakaljin wrote: 10/04/2024 17:59
typeOnegative wrote: 10/04/2024 12:30
kakaljin wrote: 03/04/2024 12:28

Nije problem ne slagati se i ne bi valjalo da svi imamo isto misljenje, ali mozes li mi dati svoje vidjenje ovoga oko zatamnjivanja.
Već sam ga vise puta dao , očito ne želiš prihvatit, ali evo jos jednom.
Moje viđenje je ' takve su zakonske regulative i prihvatio sam to tako ' , a ti vaši zahtjevi da se ukinu kanali na kojima povremeno ima zatamnjenog sadržaja su neutemeljeni, da ne upotrebljavam teže riječi... jeste li ikad izašli iz svojih okvira i makar na trenutak pomislili da ima ogroman broj ljudi koji gledaju te kanale, hoćemo li onda ukinuti sve bh lokalne kanale
ili srpske s cajkama jer evo meni se ne sviđaju ?
Kako rekoh bar pet puta dosad, za sve što ti se ne sviđa, bilo tebi ili bilo kome drugome, imate favorit listu, sve što ti smeta skloniš i završiš priču. Pozdrav i živio.
Pomjesao si prava prenosa i da li se neki kanal nekome svidja ili ne.

Ja sam uvijek zagovarao da postoje svi kanali jer svaki kanal ima svog gledaoca, tako da stim ja nemam nikakav problem iako neke ne gledam nikako. I ja ponekad pogleda te kanale koji budu zatamljeni. Tako da sam i ja medju tim ljudima koje spominjes.

JA govori o pravima nekog kanala u BiH da ili ima prava da cijeli program emituje ili ne. I ja bi volio da se niti jedan kanal ne zatamni koji postoji u ponudi, ali najiteresantniji sadrzaj se ne moze gledati pa sta ce nam i onaj koji se slabije gleda o tome govorim. Ako zakonski se ne moze kompletan program gledati onda i ne treba biti u ponudi i prihvatimo svi to tako.
Ništa ja nisam pomiješao, i dalje ne želiš shvatiti da to tako mora biti i postavljaš pitanja zašto ovo i zašto ono. Ovo je specifično područje, zatamnjuju se sadržaji ,to tako mora biti i ne postoji apsolutno nikakvo zakonsko uporište da se takvi programi ukidaju iz ponude sto nas opet vraća na početak ( ako ti se nešto ne sviđa jednostavno sklonis s liste )

Malo si kontradiktoran, gore pišeš kako svakom treba omogućiti da gleda što želi, a ovamo bi ukidao kanale ljudima jer se zatamnjuju.To tako ne ide .

ovim stavljam tačku na ovo i završavam priču, ako si skonto što pokušavam reci , skonto, ako ne nije ni važno . Pozdrav
User avatar
MTV
Posts: 14351
Joined: 21/08/2013 19:39

#22232 Re: Telemach BH

Post by MTV »

okanomalo wrote: 10/04/2024 18:24 ne znam da li kod vas ima Blic tv uveden u listu kanala u logosoftu. u vecernjem terminu bar 90% programa je zatamljeno. sem njihovih vijesti i nekih bezveznih govornih emisija nista se ne moze pratiti. mi koji sve placamo i koji smo krajnji korisnici nemamo nikakva prava da bilo sta korigujemo, od izbora kanala pa do programa koji zelimo da pratimo. samo kod nas se moze desiti da se nesmetano emituje tv informer. ko je njima odobrio ulazak u medijski prostor bih i zasto nije mi jasno? :-)
Ti kanali nisu dio Telemacha BiH. Imaju ih samo operateri Telekoma Srbije jer ih on finansira.
User avatar
crnivrag
Posts: 12929
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#22233 Re: Telemach BH

Post by crnivrag »

Novosti:

Od danas je kanalu HGTV HD dostupan hrvatski titl putem DVB-C mreže (D3 CAM, D3 resiveri i EON box - KAON i SDSTB02 16/2 GB)) za sadržaj uživo.

S obzirom da je Discovery tek počeo da titluje ovaj kanal na hrvatski jezik, još uvijek nisu titlovane sve emisije.
User avatar
Averus
Posts: 20367
Joined: 13/02/2008 17:07

#22234 Re: Telemach BH

Post by Averus »

Čisto radi provjere, valja li ovo?

User avatar
chakany
Posts: 2920
Joined: 05/09/2010 14:05

#22235 Re: Telemach BH

Post by chakany »

TV5 Monde Europe ide sa toliko titlova na stranim jezicima, čak i engleskim, ali iz nekog razloga kod nas na Telemachu nema opcije za titlove na engleskom jeziku.

Kod nas ima: njemački, španski i holandski ja mislim :-)
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#22236 Re: Telemach BH

Post by Benq »

Averus wrote: 11/04/2024 20:59 Čisto radi provjere, valja li ovo?
Da, da, sve ok sa signalima.
User avatar
Averus
Posts: 20367
Joined: 13/02/2008 17:07

#22237 Re: Telemach BH

Post by Averus »

Benq wrote: 11/04/2024 21:00
Averus wrote: 11/04/2024 20:59 Čisto radi provjere, valja li ovo?
Da, da, sve ok sa signalima.
thanks :thumbup:
zebih62
Posts: 64
Joined: 24/08/2015 15:16

#22238 Re: Telemach BH

Post by zebih62 »

Telemach,
molim za informaciju.Radi se o pretplatniku/penzioneru starije zivotne dobi , trentno je na paketu Duo Tel Senior. Da li je jos uvijek moguce uzeti TRIO Mini sa 15/2 Mb/s interneta?
Ili imate u ponudi nekakav drugi paket sa internetom koji je cijenovno iole prihvatljiv za penzionere jer koliko vidim ovi EON paketi su porilicno skupi za tu kategoriju stanovnistva?
Hvala
User avatar
Telemach
Posts: 15747
Joined: 13/10/2010 14:13

#22239 Re: Telemach BH

Post by Telemach »

zebih62 wrote: 12/04/2024 14:49 Telemach,
molim za informaciju.Radi se o pretplatniku/penzioneru starije zivotne dobi , trentno je na paketu Duo Tel Senior. Da li je jos uvijek moguce uzeti TRIO Mini sa 15/2 Mb/s interneta?
Ili imate u ponudi nekakav drugi paket sa internetom koji je cijenovno iole prihvatljiv za penzionere jer koliko vidim ovi EON paketi su porilicno skupi za tu kategoriju stanovnistva?
Hvala
Zdravo @zebih62,
Zahvaljujemo se na javljanju. Lojalnost korisnika izuzetno cijenimo i uvijek posebno nagrađujemo te uvijek imamo spremne posebne ponude, u skladu s potrebama korisnika. Kako bismo očuvali uspješnu saradnju, spremni smo razmotriti kompromisna rješenja za naše dugogodišnje korisnike, uz poseban fokus na naše korisnike penzionere. Ljubazno ćemo Vas zamoliti da nam putem privatne poruke dostavite korisničke podatke kako bi nadležne kolege pozvale te prezentovale ponudu koja će biti u skladu sa potrebama Vaših roditelja. Stojimo Vam na raspolaganju.
zebih62
Posts: 64
Joined: 24/08/2015 15:16

#22240 Re: Telemach BH

Post by zebih62 »

Telemach wrote: 12/04/2024 15:26
zebih62 wrote: 12/04/2024 14:49 Telemach,
molim za informaciju.Radi se o pretplatniku/penzioneru starije zivotne dobi , trentno je na paketu Duo Tel Senior. Da li je jos uvijek moguce uzeti TRIO Mini sa 15/2 Mb/s interneta?
Ili imate u ponudi nekakav drugi paket sa internetom koji je cijenovno iole prihvatljiv za penzionere jer koliko vidim ovi EON paketi su porilicno skupi za tu kategoriju stanovnistva?
Hvala
Zdravo @zebih62,
Zahvaljujemo se na javljanju. Lojalnost korisnika izuzetno cijenimo i uvijek posebno nagrađujemo te uvijek imamo spremne posebne ponude, u skladu s potrebama korisnika. Kako bismo očuvali uspješnu saradnju, spremni smo razmotriti kompromisna rješenja za naše dugogodišnje korisnike, uz poseban fokus na naše korisnike penzionere. Ljubazno ćemo Vas zamoliti da nam putem privatne poruke dostavite korisničke podatke kako bi nadležne kolege pozvale te prezentovale ponudu koja će biti u skladu sa potrebama Vaših roditelja. Stojimo Vam na raspolaganju.
Hvala poslao sam upit na PP
User avatar
Telemach
Posts: 15747
Joined: 13/10/2010 14:13

#22241 Re: Telemach BH

Post by Telemach »

zebih62 wrote: 12/04/2024 15:41
Telemach wrote: 12/04/2024 15:26
zebih62 wrote: 12/04/2024 14:49 Telemach,
molim za informaciju.Radi se o pretplatniku/penzioneru starije zivotne dobi , trentno je na paketu Duo Tel Senior. Da li je jos uvijek moguce uzeti TRIO Mini sa 15/2 Mb/s interneta?
Ili imate u ponudi nekakav drugi paket sa internetom koji je cijenovno iole prihvatljiv za penzionere jer koliko vidim ovi EON paketi su porilicno skupi za tu kategoriju stanovnistva?
Hvala
Zdravo @zebih62,
Zahvaljujemo se na javljanju. Lojalnost korisnika izuzetno cijenimo i uvijek posebno nagrađujemo te uvijek imamo spremne posebne ponude, u skladu s potrebama korisnika. Kako bismo očuvali uspješnu saradnju, spremni smo razmotriti kompromisna rješenja za naše dugogodišnje korisnike, uz poseban fokus na naše korisnike penzionere. Ljubazno ćemo Vas zamoliti da nam putem privatne poruke dostavite korisničke podatke kako bi nadležne kolege pozvale te prezentovale ponudu koja će biti u skladu sa potrebama Vaših roditelja. Stojimo Vam na raspolaganju.
Hvala poslao sam upit na PP
@zebih62 ,
Zahvaljujemo se na dostavljenim podacima. Uputili smo Vam odgovor u međuvremenu, a svakako uskoro očekujte poziv kolega iz Odjela za brigu o korisnicima.
User avatar
konektovan
Posts: 40703
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#22242 Re: Telemach BH

Post by konektovan »

@Telemach

Hvala jos jednom, jucer zavrsena zamjena modema,..sve ok. Jedina primjedba, bijele je boje i ne uklapa se uz komodu... :mrgreen: :thumbup:
kakaljin
Posts: 11655
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#22243 Re: Telemach BH

Post by kakaljin »

konektovan wrote: 12/04/2024 23:24 @Telemach

Hvala jos jednom, jucer zavrsena zamjena modema,..sve ok. Jedina primjedba, bijele je boje i ne uklapa se uz komodu... :mrgreen: :thumbup:
I kod mene je bijeli iako sam mislio da ce crni biti radi te estetike kao sto kazes, ali monter kaze da je ovaj bijeli puno bolji nego taj crni.
User avatar
Telemach
Posts: 15747
Joined: 13/10/2010 14:13

#22244 Re: Telemach BH

Post by Telemach »

konektovan wrote: 12/04/2024 23:24 @Telemach

Hvala jos jednom, jucer zavrsena zamjena modema,..sve ok. Jedina primjedba, bijele je boje i ne uklapa se uz komodu... :mrgreen: :thumbup:
Zdravo @konektovan,
Zahvaljujemo se na povratnoj informaciji. Drago nam je čuti da sada sve uredno funkcionira. Za sva dodatna pitanja i informacije Vam uvijek stojimo na raspolaganju.
zebih62
Posts: 64
Joined: 24/08/2015 15:16

#22245 Re: Telemach BH

Post by zebih62 »

Telemach wrote: 12/04/2024 15:49
zebih62 wrote: 12/04/2024 15:41
Telemach wrote: 12/04/2024 15:26
Zdravo @zebih62,
Zahvaljujemo se na javljanju. Lojalnost korisnika izuzetno cijenimo i uvijek posebno nagrađujemo te uvijek imamo spremne posebne ponude, u skladu s potrebama korisnika. Kako bismo očuvali uspješnu saradnju, spremni smo razmotriti kompromisna rješenja za naše dugogodišnje korisnike, uz poseban fokus na naše korisnike penzionere. Ljubazno ćemo Vas zamoliti da nam putem privatne poruke dostavite korisničke podatke kako bi nadležne kolege pozvale te prezentovale ponudu koja će biti u skladu sa potrebama Vaših roditelja. Stojimo Vam na raspolaganju.
Hvala poslao sam upit na PP
@zebih62 ,
Zahvaljujemo se na dostavljenim podacima. Uputili smo Vam odgovor u međuvremenu, a svakako uskoro očekujte poziv kolega iz Odjela za brigu o korisnicima.
Telemach,
Kolegica me kontaktirala isti dan ..sve pohvale za odnos sa pretplatnicima.Sve dogovoreno u roku 5 minuta.
Penzioneri dobili sto su trebali ...jos jednom hvala za kooperativnost.
Pozdrav
User avatar
Telemach
Posts: 15747
Joined: 13/10/2010 14:13

#22246 Re: Telemach BH

Post by Telemach »

zebih62 wrote: 15/04/2024 16:19
Telemach wrote: 12/04/2024 15:49
zebih62 wrote: 12/04/2024 15:41
Hvala poslao sam upit na PP
@zebih62 ,
Zahvaljujemo se na dostavljenim podacima. Uputili smo Vam odgovor u međuvremenu, a svakako uskoro očekujte poziv kolega iz Odjela za brigu o korisnicima.
Telemach,
Kolegica me kontaktirala isti dan ..sve pohvale za odnos sa pretplatnicima.Sve dogovoreno u roku 5 minuta.
Penzioneri dobili sto su trebali ...jos jednom hvala za kooperativnost.
Pozdrav
@zebih62,
Zahvaljujemo Vam se na dostavljenoj pohvali, ista nam mnogo znači. Drago nam je pročitati da su kolege uspjele pronaći ponudu koja je odgovarala našim korisnicima. Uvijek Vam stojimo na raspolaganju.
hava123
Posts: 668
Joined: 24/12/2011 08:37

#22247 Re: Telemach BH

Post by hava123 »

konektovan wrote: 12/04/2024 23:24 @Telemach

Hvala jos jednom, jucer zavrsena zamjena modema,..sve ok. Jedina primjedba, bijele je boje i ne uklapa se uz komodu... :mrgreen: :thumbup:
Koji modem su ti dali?
User avatar
konektovan
Posts: 40703
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#22248 Re: Telemach BH

Post by konektovan »

hava123 wrote: 15/04/2024 22:00
konektovan wrote: 12/04/2024 23:24 @Telemach

Hvala jos jednom, jucer zavrsena zamjena modema,..sve ok. Jedina primjedba, bijele je boje i ne uklapa se uz komodu... :mrgreen: :thumbup:
Koji modem su ti dali?
Bijeli. :mrgreen:











Tecnicolor
User avatar
Cracked
Posts: 576
Joined: 16/05/2012 02:31

#22249 Re: Telemach BH

Post by Cracked »

crnivrag wrote: 11/04/2024 17:36 Novosti:

Od danas je kanalu HGTV HD dostupan hrvatski titl putem DVB-C mreže (D3 CAM, D3 resiveri i EON box - KAON i SDSTB02 16/2 GB)) za sadržaj uživo.

S obzirom da je Discovery tek počeo da titluje ovaj kanal na hrvatski jezik, još uvijek nisu titlovane sve emisije.
Jesam ja lud ali taj kanal vec godinama gledam i ima prevod. Mozda nije HD bio do sada ali isto ti ga
User avatar
crnivrag
Posts: 12929
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#22250 Re: Telemach BH

Post by crnivrag »

Cracked wrote: 15/04/2024 23:07 Jesam ja lud ali taj kanal vec godinama gledam i ima prevod. Mozda nije HD bio do sada ali isto ti ga
Kanal je imao srpski titl od samog pokretanja za naše tržište, od ovog mjeseca je dostupan i hrvatski titl na određenim emisijama, a uskoro bi trebao i cijeli sadržaj da bude titlovan na hrvatski jezik.
Post Reply