Telemach & HS vs BH Telekom vs Logosoft vs ostali

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10188
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#226 Re: Telemach & HS vs BH Telekom vs Logosoft vs ostali

Post by Benq »

eeeeeee wrote: Hajd sad realno par pitanja za sve:
kada si zadnji put nazvao nekog s fixnog telefona???
-svaki dan po nekoliko puta

koliko sada sjednes za racunar i nesto uradis, a koliko si to prije radio (ne mislim posao i to nego da pogeldas neki klip i slicno)???
-Na ovo pitanje ce svako razlicito odgovorit , od gamera do korisnika koji samo pregledaju mail ili neku vijest na netu , ja licno provodim dosta vremena na racunaru, pogotovo na CSGO :D , upload klipova na youtube , pregled klipova ostalih youtubera i td..

imas li ukljucen mobilni internet u svom paketu???
-Ja mobilni internet ne koristim
bumerangss
Posts: 4461
Joined: 12/01/2015 16:47

#227 Re: Telemach & HS vs BH Telekom vs Logosoft vs ostali

Post by bumerangss »

SerijeSync wrote:
addem wrote:Ostaje da vidimo hoce li sad narod prelaziti sa telemacha nazad na telecom.
Zašto bi neko s telemah prelazio na bh telekom, jedino ako želi mobilnu telefoniju, ostalo sve ide u korist telemaha!!
nema time shift koji bh telecom ima vec 5 godina i nema stabilnost a to je meni vaznije od brzine neta!
bumerangss
Posts: 4461
Joined: 12/01/2015 16:47

#228 Re: Telemach & HS vs BH Telekom vs Logosoft vs ostali

Post by bumerangss »

Benq wrote:
eeeeeee wrote: Hajd sad realno par pitanja za sve:
kada si zadnji put nazvao nekog s fixnog telefona???
-svaki dan po nekoliko puta

koliko sada sjednes za racunar i nesto uradis, a koliko si to prije radio (ne mislim posao i to nego da pogeldas neki klip i slicno)???
-Na ovo pitanje ce svako razlicito odgovorit , od gamera do korisnika koji samo pregledaju mail ili neku vijest na netu , ja licno provodim dosta vremena na racunaru, pogotovo na CSGO :D , upload klipova na youtube , pregled klipova ostalih youtubera i td..

imas li ukljucen mobilni internet u svom paketu???
-Ja mobilni internet ne koristim
Ja svaki dan pricam po 30-ak min na fixnom, cesto sam na kompu iako imam discus herniju ali mi gušt velikog monitora ne moze zamjeniti 4,8 incha displej na mobitelu ali u 2016-oj mi je nezamislivo da se ne koristi smart phon i mobilni net! :-)
User avatar
addem
Posts: 2771
Joined: 13/02/2004 00:00

#229 Re: Telemach & HS vs BH Telekom vs Logosoft vs ostali

Post by addem »

Iskreno ja sam na HS kid 22. To je sada telemach. Nemam namjeru preci niti na neki od telemach paketa niti od telecoma. Stvarno ne vidim koja bi bila prednost prelaska? Sta bi to bolje bilo nego sto sad imam?
SerijeSync
Posts: 1128
Joined: 08/02/2016 20:35

#230 Re: Telemach & HS vs BH Telekom vs Logosoft vs ostali

Post by SerijeSync »

bumerangss wrote:
SerijeSync wrote:
addem wrote:Ostaje da vidimo hoce li sad narod prelaziti sa telemacha nazad na telecom.
Zašto bi neko s telemah prelazio na bh telekom, jedino ako želi mobilnu telefoniju, ostalo sve ide u korist telemaha!!
nema time shift koji bh telecom ima vec 5 godina i nema stabilnost a to je meni vaznije od brzine neta!
opet ovaj telac, timeshift ide od 5 maja zajedno sa VOD, UNIFON servisom :D, a što se stabilnosti tiče nemam problema.
mirza_15
Posts: 10604
Joined: 19/01/2015 09:26

#231 Re: Telemach & HS vs BH Telekom vs Logosoft vs ostali

Post by mirza_15 »

36 vs 39,90
25/1 vs 25/2
Time shift vs treba doplatiti
Hd treba doplatiti 4 KM za 10 kanala vs 5 uracunato u cijenu
Kupovina terminalne opreme na rate (do 20% manja pretplata) vs nema

Integracija do 5 mobilnih prikljucaka sa po 1.000 minuta u grupi i po 500 MB mobilnog interneta vs nema

Dakle, sa 10 HD kanala i time shiftom mojatv je jeftinija od telemach duo paketa sa 5 HD kanala. Prednost telemach-a veci upstream, plus telecom ima ovaj moj izbor (velika prednost).

Mojatv je vise frendly za korisnike. Kod telemach stalno nesto preskeniraj, namjesti frekvenciju, modulaciju, drzavu itd.
User avatar
crnivrag
Posts: 12921
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#232 Re: Telemach & HS vs BH Telekom vs Logosoft vs ostali

Post by crnivrag »

mirza_15 wrote:
Mojatv je vise frendly za korisnike. Kod telemach stalno nesto preskeniraj, namjesti frekvenciju, modulaciju, drzavu itd.
To je istina ako korisnici koriste modul i digitalnu putem DVB-C mreže, međutim resiveri su jako user friendly, a to se može vidjeti iz ovog upustva (upustvo je od bneta pošto su firmware i GUI potpuno identičani): http://www.bnet.hr/_upute/asg8100/index.html

Resiveri automatski ažuriraju listu kanala, pa je skeniranje i unošenje modulacija i frekvencija potrebno samo ako se radi o korištenju usluge putem DVB-C mreže.
mirza_15
Posts: 10604
Joined: 19/01/2015 09:26

#233 Re: Telemach & HS vs BH Telekom vs Logosoft vs ostali

Post by mirza_15 »

crnivrag wrote:
mirza_15 wrote:
Mojatv je vise frendly za korisnike. Kod telemach stalno nesto preskeniraj, namjesti frekvenciju, modulaciju, drzavu itd.
To je istina ako korisnici koriste modul i digitalnu putem DVB-C mreže, međutim resiveri su jako user friendly, a to se može vidjeti iz ovog upustva (upustvo je od bneta pošto su firmware i GUI potpuno identičani): http://www.bnet.hr/_upute/asg8100/index.html
Ja nisam zelio da pisem po onoj telemach temi da me ne napadaju kada je bila pomama za modulima, ali realno je reciver daleko bolja opcija sto polako shvacaju i sami korisnici. Samo koliko vidim i tu je vise raznih stb-ova sa razlicitim funkcionalnostima pa neki kostaju i vise kada se uzimaju kao drugi ili treci. Kod bht-a je to uvijek 3,5 KM
User avatar
crnivrag
Posts: 12921
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#234 Re: Telemach & HS vs BH Telekom vs Logosoft vs ostali

Post by crnivrag »

mirza_15 wrote:
Ja nisam zelio da pisem po onoj telemach temi da me ne napadaju kada je bila pomama za modulima, ali realno je reciver daleko bolja opcija sto polako shvacaju i sami korisnici. Samo koliko vidim i tu je vise raznih stb-ova sa razlicitim funkcionalnostima pa neki kostaju i vise kada se uzimaju kao drugi ili treci. Kod bht-a je to uvijek 3,5 KM
Ljudi izgleda imaju averziju prema određenim operaterima.

Kod mene nije takav slučaj i da imam mogućnosti rado bih kući imao i IPTV od Telecoma, jer pratim razvoj Moje TV još od 2010-te.

Da se vratimo na temu.

Da u ponudi je više resivera i odabir zavisi od zahtjevnosti korisnika.

Usput resiveri su besplatni, a dodatno se plaća najam drugog resivera (ukoliko korisnik izrazi želju da uslugu koristi na dva TV-a).

Najjednostavniji resiver D3 Mini koriste ljudi koji ne žele dodatne funkcionalnosti već samo gledanje kanala i EPG vodič.

Drugi resiver po cjenovnom rangu je PDS2100 i on ima sve dodatne funkcionalnosti (interaktivni EPG sa detaljnim prikazom sadržaja do 7 dana unaprijed i 3 dana unazad i sličicama, snimanje, time shift, VOD, igrice), s tim da se za prijem usluga VOD i time shift mora spojiti na home gateway ili sa drugim resiverom.

I na kraju tu je PDS3121 koji ima sve ove gore navedene funkcionalnosti ali ima i vlastiti modem pa može sam isporučiti usluge VOD i time shift.
bumerangss
Posts: 4461
Joined: 12/01/2015 16:47

#235 Re: Telemach & HS vs BH Telekom vs Logosoft vs ostali

Post by bumerangss »

crnivrag wrote:
mirza_15 wrote:
Ja nisam zelio da pisem po onoj telemach temi da me ne napadaju kada je bila pomama za modulima, ali realno je reciver daleko bolja opcija sto polako shvacaju i sami korisnici. Samo koliko vidim i tu je vise raznih stb-ova sa razlicitim funkcionalnostima pa neki kostaju i vise kada se uzimaju kao drugi ili treci. Kod bht-a je to uvijek 3,5 KM
Ljudi izgleda imaju averziju prema određenim operaterima.

Kod mene nije takav slučaj i da imam mogućnosti rado bih kući imao i IPTV od Telecoma, jer pratim razvoj Moje TV još od 2010-te.

Da se vratimo na temu.

Da u ponudi je više resivera i odabir zavisi od zahtjevnosti korisnika.

Usput resiveri su besplatni, a dodatno se plaća najam drugog resivera (ukoliko korisnik izrazi želju da uslugu koristi na dva TV-a).

Najjednostavniji resiver D3 Mini koriste ljudi koji ne žele dodatne funkcionalnosti već samo gledanje kanala i EPG vodič.

Drugi resiver po cjenovnom rangu je PDS2100 i on ima sve dodatne funkcionalnosti (interaktivni EPG sa detaljnim prikazom sadržaja do 7 dana unaprijed i 3 dana unazad i sličicama, snimanje, time shift, VOD, igrice), s tim da se za prijem usluga VOD i time shift mora spojiti na home gateway ili sa drugim resiverom.

I na kraju tu je PDS3121 koji ima sve ove gore navedene funkcionalnosti ali ima i vlastiti modem pa može sam isporučiti usluge VOD i time shift.
Ja sam svoju nanu od 78 godina jedva nagovorio da prikljuci Moja TV jer se prepala kad sam joj rekao da ce morati koristiti dva daljinska ali je pristala kad sam joj objasnio da ce na jednom daljinskom samo paliti-gasiti TV a na drugom ce paliti-gasiti crnu malu kutijicu (resiver) i na njemu pojacavati-smanjivati i birati kanale na brojevima i da je to sva pamet Moja TV onda je jedva pristala i sad me blagosiva sto moze gledati citav svijet kako ona kaze i sto moze promuhabetiti sa djecom i unucima na telefon za malo para.
Ta jednostavnost Moja TV je velika prednost a da je tebe ovo slusala i da zna da svako malo treba traziti neke frekvencije... ne bi ti uzela telemah da je sve djabe! :-)
User avatar
Maharadza
Posts: 16721
Joined: 30/01/2013 15:13

#236 Re: Telemach & HS vs BH Telekom vs Logosoft vs ostali

Post by Maharadza »

bumerangss wrote:
crnivrag wrote:
mirza_15 wrote:
Ja nisam zelio da pisem po onoj telemach temi da me ne napadaju kada je bila pomama za modulima, ali realno je reciver daleko bolja opcija sto polako shvacaju i sami korisnici. Samo koliko vidim i tu je vise raznih stb-ova sa razlicitim funkcionalnostima pa neki kostaju i vise kada se uzimaju kao drugi ili treci. Kod bht-a je to uvijek 3,5 KM
Ljudi izgleda imaju averziju prema određenim operaterima.

Kod mene nije takav slučaj i da imam mogućnosti rado bih kući imao i IPTV od Telecoma, jer pratim razvoj Moje TV još od 2010-te.

Da se vratimo na temu.

Da u ponudi je više resivera i odabir zavisi od zahtjevnosti korisnika.

Usput resiveri su besplatni, a dodatno se plaća najam drugog resivera (ukoliko korisnik izrazi želju da uslugu koristi na dva TV-a).

Najjednostavniji resiver D3 Mini koriste ljudi koji ne žele dodatne funkcionalnosti već samo gledanje kanala i EPG vodič.

Drugi resiver po cjenovnom rangu je PDS2100 i on ima sve dodatne funkcionalnosti (interaktivni EPG sa detaljnim prikazom sadržaja do 7 dana unaprijed i 3 dana unazad i sličicama, snimanje, time shift, VOD, igrice), s tim da se za prijem usluga VOD i time shift mora spojiti na home gateway ili sa drugim resiverom.

I na kraju tu je PDS3121 koji ima sve ove gore navedene funkcionalnosti ali ima i vlastiti modem pa može sam isporučiti usluge VOD i time shift.
Ja sam svoju nanu od 78 godina jedva nagovorio da prikljuci Moja TV jer se prepala kad sam joj rekao da ce morati koristiti dva daljinska ali je pristala kad sam joj objasnio da ce na jednom daljinskom samo paliti-gasiti TV a na drugom ce paliti-gasiti crnu malu kutijicu (resiver) i na njemu pojacavati-smanjivati i birati kanale na brojevima i da je to sva pamet Moja TV onda je jedva pristala i sad me blagosiva sto moze gledati citav svijet kako ona kaze i sto moze promuhabetiti sa djecom i unucima na telefon za malo para.
Ta jednostavnost Moja TV je velika prednost a da je tebe ovo slusala i da zna da svako malo treba traziti neke frekvencije... ne bi ti uzela telemah da je sve djabe! :-)
Iste "probleme" imao sa svojim dedom, samo što sam njega nagovarao da pređe sa kombinacije analogna + telecom fiksni (deračina u prijevodu, ukupno plaćao 50KM u prosjeku svaki mjesec) na Telemach senior paket:

http://telemach.ba/oec/tv-tel/duo-tel-grande-senior

+ na ovo dodatni paket 100 minuta prema inostranstvu za 6KM (ukupno znači 32KM mjesečno) da može zvati djecu i unuke po dijaspori (od 3 djece i 8 unuka dedi i nani su samo jedno dijete i jedan unuk još ostali u BiH, ZASAD - samo da ilustriram koliko im zapravo znači ovih 100min. i skype pozivi), mada ima i besplatni internet 512/256Kbps preko kojeg skype video pozivi rade odlično! :thumbup:

PS. Nikakve frekvencije se ne traže, nego dedo dobio (pored NOVOG telefonskog aparata - bežićnog naravno) CISCO resiver čiji daljinski je svakako univerzalan pa sam ga programirao i za njegovu telku tako da koristi samo jedan! :thumbup:
bumerangss
Posts: 4461
Joined: 12/01/2015 16:47

#237 Re: Telemach & HS vs BH Telekom vs Logosoft vs ostali

Post by bumerangss »

Maharadza wrote:
bumerangss wrote:
crnivrag wrote:
Ljudi izgleda imaju averziju prema određenim operaterima.

Kod mene nije takav slučaj i da imam mogućnosti rado bih kući imao i IPTV od Telecoma, jer pratim razvoj Moje TV još od 2010-te.

Da se vratimo na temu.

Da u ponudi je više resivera i odabir zavisi od zahtjevnosti korisnika.

Usput resiveri su besplatni, a dodatno se plaća najam drugog resivera (ukoliko korisnik izrazi želju da uslugu koristi na dva TV-a).

Najjednostavniji resiver D3 Mini koriste ljudi koji ne žele dodatne funkcionalnosti već samo gledanje kanala i EPG vodič.

Drugi resiver po cjenovnom rangu je PDS2100 i on ima sve dodatne funkcionalnosti (interaktivni EPG sa detaljnim prikazom sadržaja do 7 dana unaprijed i 3 dana unazad i sličicama, snimanje, time shift, VOD, igrice), s tim da se za prijem usluga VOD i time shift mora spojiti na home gateway ili sa drugim resiverom.

I na kraju tu je PDS3121 koji ima sve ove gore navedene funkcionalnosti ali ima i vlastiti modem pa može sam isporučiti usluge VOD i time shift.
Ja sam svoju nanu od 78 godina jedva nagovorio da prikljuci Moja TV jer se prepala kad sam joj rekao da ce morati koristiti dva daljinska ali je pristala kad sam joj objasnio da ce na jednom daljinskom samo paliti-gasiti TV a na drugom ce paliti-gasiti crnu malu kutijicu (resiver) i na njemu pojacavati-smanjivati i birati kanale na brojevima i da je to sva pamet Moja TV onda je jedva pristala i sad me blagosiva sto moze gledati citav svijet kako ona kaze i sto moze promuhabetiti sa djecom i unucima na telefon za malo para.
Ta jednostavnost Moja TV je velika prednost a da je tebe ovo slusala i da zna da svako malo treba traziti neke frekvencije... ne bi ti uzela telemah da je sve djabe! :-)
Iste "probleme" imao sa svojim dedom, samo što sam njega nagovarao da pređe sa kombinacije analogna + telecom fiksni (deračina u prijevodu, ukupno plaćao 50KM u prosjeku svaki mjesec) na Telemach senior paket:

http://telemach.ba/oec/tv-tel/duo-tel-grande-senior

+ na ovo dodatni paket 100 minuta prema inostranstvu za 6KM (ukupno znači 32KM mjesečno) da može zvati djecu i unuke po dijaspori (od 3 djece i 8 unuka dedi i nani su samo jedno dijete i jedan unuk još ostali u BiH, ZASAD - samo da ilustriram koliko im zapravo znači ovih 100min. i skype pozivi), mada ima i besplatni internet 512/256Kbps preko kojeg skype video pozivi rade odlično! :thumbup:

PS. Nikakve frekvencije se ne traže, nego dedo dobio (pored NOVOG telefonskog aparata - bežićnog naravno) CISCO resiver čiji daljinski je svakako univerzalan pa sam ga programirao i za njegovu telku tako da koristi samo jedan! :thumbup:
Mislim da danas pored vibera i skype nema potrebe bacati tih 6 KM za samo 100 min jer viber nije komlikovan i svak ga koristi a i bh telecom sad ima paket Moja TV phone od 29 KM koji sadrzi telefon, TV i taj gratis spori internet a koji je sasvim dovoljan za viber i skype :thumbup:
User avatar
fortaleza
Posts: 5588
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#238 Re: Telemach & HS vs BH Telekom vs Logosoft vs ostali

Post by fortaleza »

eeeeeee wrote:Slazem se neki sad masovni prelazak se nece desiti, ali oni koji skontaju prije prednosti i nisu pod ugovorom itekako ce preci..

Pa to ti je i najveca prednost i bice jos vise kako vrijeme odmice (bar sto se naseg trzista tice)

Hajd sad realno par pitanja za sve:

kada si zadnji put nazvao nekog s fixnog telefona???
Maloprije. :D Obično to bude 1-2 poziva dnevno od mene, ukupno svi zajedno oko 200 poziva mjesečno u kući, od toga polovica besplatnih (unutar mreže i inozemstvo).
koliko sada sjednes za racunar i nesto uradis, a koliko si to prije radio (ne mislim posao i to nego da pogeldas neki klip i slicno)???
Prije po nekoliko sati dnevno dangubio na netu, sad kako je i posao preko laptopa pa jako rijetko gubim vrijeme, nakon rada mi se ne da dosađivati na netu. Igre ne igram.
imas li ukljucen mobilni internet u svom paketu???
Imam nešto sitno 150 mb, ali ga skoro da i ne koristim, čak mi ostane na kraju mjeseca. :D
bumerangss
Posts: 4461
Joined: 12/01/2015 16:47

#239 Re: Telemach & HS vs BH Telekom vs Logosoft vs ostali

Post by bumerangss »

Derbi na Moja TV :D
SerijeSync
Posts: 1128
Joined: 08/02/2016 20:35

#240 Re: Telemach & HS vs BH Telekom vs Logosoft vs ostali

Post by SerijeSync »

bumerangss wrote:Derbi na Moja TV :D
Ko igra?
bumerangss
Posts: 4461
Joined: 12/01/2015 16:47

#241 Re: Telemach & HS vs BH Telekom vs Logosoft vs ostali

Post by bumerangss »

SerijeSync wrote:
bumerangss wrote:Derbi na Moja TV :D
Ko igra?
Osjecao sam se ponosno sto sam ugostio cetvero komsija koji imaju telemach da gledaju derbi na Moja TV :D
User avatar
Rugafet
Posts: 4712
Joined: 14/12/2015 17:52

#242 Re: Telemach & HS vs BH Telekom vs Logosoft vs ostali

Post by Rugafet »

A dobro, presli bi i oni na Moju TV ali ne mogu.
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#243 Re: Telemach & HS vs BH Telekom vs Logosoft vs ostali

Post by arzuhal »

Gledam ove ponude Logosofta i Telemacha za taj neki osnovni TRIO paket, obje ponude su tu negdje, mada je LOGOSOFT meščini malo jeftiniji i ko da zeru ima bolju tv punudu, ili se varam?

Jel ima kakvih iznajmljivanja uređaja kod jednih a da nema kod drugih, itd. koji su bolji, imal iko išta da naišareti?
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10188
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#244 Re: Telemach & HS vs BH Telekom vs Logosoft vs ostali

Post by Benq »

arzuhal wrote:Gledam ove ponude Logosofta i Telemacha za taj neki osnovni TRIO paket, obje ponude su tu negdje, mada je LOGOSOFT meščini malo jeftiniji i ko da zeru ima bolju tv punudu, ili se varam?

Jel ima kakvih iznajmljivanja uređaja kod jednih a da nema kod drugih, itd. koji su bolji, imal iko išta da naišareti?
Najbolje bi bilo da takav feedback dobijes direktno od Logosoft korisnika , sto se tice telemacha osnovnu opremu dobijes na koristenje tj modem , resiver ili modul zavisi za sta se odlucis , a za svaki dodatni resiver ili modul placas samo mjesecnu rentu i imas sve kanale koje imas i na osnovnom uredjaju. Sto se tice preporuke , ne znam sta da ti kazem , ja sam korisnik Telemacha i mogu ih preporuciti jer kod mene sve odlicno radi , medjutim ne mogu garantovat da ce i kod tebe biti sve top , zavisi od lokacije , infrastrukture , jacine signala, mada generalno ne bi trebao imati nekih problema. Isto tako i po pitanju Logosofta.

Sto se tice tv ponude mislim da je tu telemach bolji. Ostalo sve zavisi od tvojih potreba , na telemahu imas UniFi (bezicna mreza) , D3GO , UniFon.
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#245 Re: Telemach & HS vs BH Telekom vs Logosoft vs ostali

Post by arzuhal »

Benq wrote:
arzuhal wrote:Gledam ove ponude Logosofta i Telemacha za taj neki osnovni TRIO paket, obje ponude su tu negdje, mada je LOGOSOFT meščini malo jeftiniji i ko da zeru ima bolju tv punudu, ili se varam?

Jel ima kakvih iznajmljivanja uređaja kod jednih a da nema kod drugih, itd. koji su bolji, imal iko išta da naišareti?
Najbolje bi bilo da takav feedback dobijes direktno od Logosoft korisnika , sto se tice telemacha osnovnu opremu dobijes na koristenje tj modem , resiver ili modul zavisi za sta se odlucis , a za svaki dodatni resiver ili modul placas samo mjesecnu rentu i imas sve kanale koje imas i na osnovnom uredjaju. Sto se tice preporuke , ne znam sta da ti kazem , ja sam korisnik Telemacha i mogu ih preporuciti jer kod mene sve odlicno radi , medjutim ne mogu garantovat da ce i kod tebe biti sve top , zavisi od lokacije , infrastrukture , jacine signala, mada generalno ne bi trebao imati nekih problema. Isto tako i po pitanju Logosofta.

Sto se tice tv ponude mislim da je tu telemach bolji. Ostalo sve zavisi od tvojih potreba , na telemahu imas UniFi (bezicna mreza) , D3GO , UniFon.
E baš ti hvala na brzom javljanju :thumbup: A ako bi u stanu koristio dva tv (led) jel trebaju neki dodatni risiveri ili? Hoću reći kolika je ta renta?
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10188
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#246 Re: Telemach & HS vs BH Telekom vs Logosoft vs ostali

Post by Benq »

arzuhal wrote: E baš ti hvala na brzom javljanju :thumbup: A ako bi u stanu koristio dva tv (led) jel trebaju neki dodatni risiveri ili?
Nema na cemu :). Objasnit cu ti neke stvari i nadam se pomoci u odluci izmedju modula i resivera.

Ako ces uzimati obicni Trio Grande paket onda ti savjetujem da uzmes dva modula (posto je led tv vjerujem da podrzavaju i module) , to je kartica koja se ubaci u tv , ima slot sa strane tv-a i te kartice sluze iskljucivo za dekodiranje kodiranih programa, dakle ne podrzavaju nikakve dodatne usluge i ne trebaju ti u tom slucaju dva daljinska nego kanale prebacujes sa daljinskim od tv-a. U tom slucaju jedan modul dobijes na koristenje a za drugi placas samo 3,5KM mjesecnu rentu i imas sve kanale iz paketa.

Ako se ipak odlucis za neki od jacih Trio Grande paketa (family , extra , premium) , u tim paketima su uracunate dodatne usluge kao sto je 72h unazad i Pickbox , za te usluge moras imati resiver jer nijedna od dodatnih usluga ne radi preko modula. Prvi resiver dobijes na koristenje , a za drugi placas 5 odnosno 6KM mjesecno , u zavisnosti za koji model resivera se odlucis , mada je najcesce to PDS 3121.

Naravno ti mozes uzeti neki od jacih trio grande paketa i module ako te ne interesuje pickbox i 72h unazad.
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#247 Re: Telemach & HS vs BH Telekom vs Logosoft vs ostali

Post by arzuhal »

Benq wrote:
arzuhal wrote: E baš ti hvala na brzom javljanju :thumbup: A ako bi u stanu koristio dva tv (led) jel trebaju neki dodatni risiveri ili?
Nema na cemu :). Objasnit cu ti neke stvari i nadam se pomoci u odluci izmedju modula i resivera.

Ako ces uzimati obicni Trio Grande paket onda ti savjetujem da uzmes dva modula (posto je led tv vjerujem da podrzavaju i module) , to je kartica koja se ubaci u tv , ima slot sa strane tv-a i te kartice sluze iskljucivo za dekodiranje kodiranih programa, dakle ne podrzavaju nikakve dodatne usluge i ne trebaju ti u tom slucaju dva daljinska nego kanale prebacujes sa daljinskim od tv-a. U tom slucaju jedan modul dobijes na koristenje a za drugi placas samo 3,5KM mjesecnu rentu i imas sve kanale iz paketa.

Ako se ipak odlucis za neki od jacih Trio Grande paketa (family , extra , premium) , u tim paketima su uracunate dodatne usluge kao sto je 72h unazad i Pickbox , za te usluge moras imati resiver jer nijedna od dodatnih usluga ne radi preko modula. Prvi resiver dobijes na koristenje , a za drugi placas 5 odnosno 6KM mjesecno , u zavisnosti za koji model resivera se odlucis , mada je najcesce to PDS 3121.

Naravno ti mozes uzeti neki od jacih trio grande paketa i module ako te ne interesuje pickbox i 72h unazad.
Još jednom ti hvala pošto sam fakat taraba u tim stvarim :mrgreen: Znači, ukoliko bih uzimao Telemachov taj osnovni Trio Grande paket (ništa family i to), da idem na opciju dva modula (jedan uračunat, drugi se minimalno renta) i tada izbjegavam opciju dva daljinska: jednim palim, drugim šaltam, nego sve jednim? To je onda to :thumbup:
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10188
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#248 Re: Telemach & HS vs BH Telekom vs Logosoft vs ostali

Post by Benq »

arzuhal wrote: Još jednom ti hvala pošto sam fakat taraba u tim stvarim :mrgreen: Znači, ukoliko bih uzimao Telemachov taj osnovni Trio Grande paket (ništa family i to), da idem na opciju dva modula (jedan uračunat, drugi se minimalno renta) i tada izbjegavam opciju dva daljinska: jednim palim, drugim šaltam, nego sve jednim? To je onda to :thumbup:
Zato smo tu da pomognemo jedni drugima ;). U tom slucaju ti je najbolja opcija 2 modula , jedan dobijes na koristenje a drugi placas mjesecnu rentu 3,5KM da ti budu identicni kanali kao na prvom modulu. Ovo za rentu je jako bitno da naglasis prilikom podnosenja zahtjeva za paket.

Dakle , sa uzimanjem modula izbjegavas dodatni daljinski , nego sve radis sa daljinskim od tv-a. Upalis tv , skeniras digitalne kanale i to je sve :).
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#249 Re: Telemach & HS vs BH Telekom vs Logosoft vs ostali

Post by agent_zero »

Ima li neko da je bio na telemachu, a da je sad na logosoftu ili obrnuto?

Dvoumim se između trio paketa logosofta i telemacha. Telemach je već postavio infrastrukturu, dok s logosoftom dobijam malo povoljniju cijenu.

Iskustva, preporuke?
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10188
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#250 Re: Telemach & HS vs BH Telekom vs Logosoft vs ostali

Post by Benq »

agent_zero wrote:Ima li neko da je bio na telemachu, a da je sad na logosoftu ili obrnuto?

Dvoumim se između trio paketa logosofta i telemacha. Telemach je već postavio infrastrukturu, dok s logosoftom dobijam malo povoljniju cijenu.

Iskustva, preporuke?
Sve zavisi sta ti treba , najbolje bi bilo da odes na stranicu i jednih i drugih , odaberes pakete i usluge koje se nude u okviru paketa i izvagas. Ako bude nesto nejasno napisi ovdje pa cemo pojasniti :)
Post Reply