Telemach - ALL ABOUT 4

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
User avatar
odmor
Posts: 1157
Joined: 10/05/2006 12:42

#90626 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by odmor »

Benq wrote:
MTV wrote: Sve najbolje utakmice od raznih sportova na tom kanalu u 4 zemlje. A Telekomima (BHTelekom i Eronet) i Supernovoj smo uvalili SK sa manje atraktivnim utakmicama.
Eto im SK kad su toliko navalili na njih :mrgreen:
Jesul to sigurne informacije ili nagadjanja?
Ja kad sam vidio naziv kanala, kontam da ce na njemu ici neki lokalni i regionalni sport. Ovo gore sto vi spominjete, nema mi logike. Nije niko budala. Jedino prije prodaje SK kanala, da su se dogorili da im daju za nizu lovu, al da nece imati najudarnije derbije i bla, bla. Ovako kako vi spominjete to nema ni kod djece, takve prevare.
User avatar
MTV
Posts: 14345
Joined: 21/08/2013 19:39

#90627 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by MTV »

odmor wrote:
Benq wrote:
MTV wrote: Sve najbolje utakmice od raznih sportova na tom kanalu u 4 zemlje. A Telekomima (BHTelekom i Eronet) i Supernovoj smo uvalili SK sa manje atraktivnim utakmicama.
Eto im SK kad su toliko navalili na njih :mrgreen:
Jesul to sigurne informacije ili nagadjanja?
Ja kad sam vidio naziv kanala, kontam da ce na njemu ici neki lokalni i regionalni sport. Ovo gore sto vi spominjete, nema mi logike. Nije niko budala. Jedino prije prodaje SK kanala, da su se dogorili da im daju za nizu lovu, al da nece imati najudarnije derbije i bla, bla. Ovako kako vi spominjete to nema ni kod djece, takve prevare.
Jesi ti procitao clanak na klixu?!
User avatar
Hercegoviina
Posts: 2267
Joined: 14/02/2013 14:11

#90628 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Hercegoviina »

Šta je sa ovom stranicom mojtelemach i aplikacijom? Nikada ne radi
User avatar
crnivrag
Posts: 12929
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#90629 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by crnivrag »

Hercegoviina wrote:Šta je sa ovom stranicom mojtelemach i aplikacijom? Nikada ne radi
Radi, samo trebaš čekati oko minute da se stranica učita, odnosno refreshovati 3-4 puta mobilnu aplikaciju, dok povuče podatke.

Problem je prisutan više od godinu dana na svim portalima kompanija United Grupe.
User avatar
Hercegoviina
Posts: 2267
Joined: 14/02/2013 14:11

#90630 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Hercegoviina »

crnivrag wrote:
Hercegoviina wrote:Šta je sa ovom stranicom mojtelemach i aplikacijom? Nikada ne radi
Radi, samo trebaš čekati oko minute da se stranica učita, odnosno refreshovati 3-4 puta mobilnu aplikaciju, dok povuče podatke.

Problem je prisutan više od godinu dana na svim portalima kompanija United Grupe.
Nema šansi , pokušavam vazdan
User avatar
crnivrag
Posts: 12929
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#90631 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by crnivrag »

Hercegoviina wrote: Nema šansi , pokušavam vazdan
Evo upravo web stranica i mobilna aplikacija:

Image
Image
User avatar
Hercegoviina
Posts: 2267
Joined: 14/02/2013 14:11

#90632 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Hercegoviina »

Image
User avatar
Hercegoviina
Posts: 2267
Joined: 14/02/2013 14:11

#90633 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Hercegoviina »

Hercegoviina wrote:Image
Image
User avatar
odmor
Posts: 1157
Joined: 10/05/2006 12:42

#90634 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by odmor »

MTV wrote: Jesi ti procitao clanak na klixu?!
Nisam.
User avatar
crnivrag
Posts: 12929
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#90635 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by crnivrag »

User avatar
odmor
Posts: 1157
Joined: 10/05/2006 12:42

#90636 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by odmor »

Hvala!
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58761
Joined: 03/08/2010 19:04

#90637 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kakavdanakneiskustvu »

@Telemach,imam mali problem sa daljinskim upravljacem za d3 dig. resiver,naime koristim ga kao univerzalini daljinski,i za tv i za resiver,ne znam zbog čega ton ne mogu smanjiti,kad to pokusam,pali se gornja lijeva lampica,na kojoj piše tv,može li se to popraviti?
User avatar
crnivrag
Posts: 12929
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#90638 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by crnivrag »

kakavdanakneiskustvu wrote:imam mali problem sa daljinskim upravljacem za d3 dig. resiver,naime koristim ga kao univerzalini daljinski,i za tv i za resiver,ne znam zbog čega ton ne mogu smanjiti,kad to pokusam,pali se gornja lijeva lampica,na kojoj piše tv,može li se to popraviti?
Može, moraš podesiti da se zvuk smanjuje na resiveru programiranjem daljinskog.

Ne znam koji od ova dva daljinska koristiš, ali za oba ima uputstvo koje objašnjava podešavanje audio tipki koje će upravljati tonom na resiveru:

https://telemach.ba/Binary/10535/Korisn ... AT3400.pdf

https://telemach.ba/Binary/339/Korisnic ... emnika.pdf
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58761
Joined: 03/08/2010 19:04

#90639 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kakavdanakneiskustvu »

crnivrag wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:imam mali problem sa daljinskim upravljacem za d3 dig. resiver,naime koristim ga kao univerzalini daljinski,i za tv i za resiver,ne znam zbog čega ton ne mogu smanjiti,kad to pokusam,pali se gornja lijeva lampica,na kojoj piše tv,može li se to popraviti?
Može, moraš podesiti da se zvuk smanjuje na resiveru programiranjem daljinskog.

Ne znam koji od ova dva daljinska koristiš, ali za oba ima uputstvo koje objašnjava podešavanje audio tipki koje će upravljati tonom na resiveru:

https://telemach.ba/Binary/10535/Korisn ... AT3400.pdf

https://telemach.ba/Binary/339/Korisnic ... emnika.pdf

ovaj prvi je,probao,neće,ne znam zašto
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#90640 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Mehemed »

Prvi je baš problem, u komšije ja podešavao i na kraju palio i gasio i TV i receiver u isto vrijeme, jedva ga vratio na fabričke postavke, nije baš zahvalan kada su podešavanja u pitanju.
Drugi je extra(u mene), kada pritisneš TV tipku kontrolišeš glasnoću TV-a, kada pritisneš STB tipku onda kontrolišeš glasnoću receivera(prije toga se prelahko podesi).
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58761
Joined: 03/08/2010 19:04

#90641 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kakavdanakneiskustvu »

kod mene je ovaj prvi radio ok do prije sat,dva,palio tv,palio resiver,pojacavao ton,saltao kanale,sad ton ne mogu pojacati,smanjiti,kad pokusam ,pali se gornja lijeva lampica na kojoj pise tv,cini mi se da se do sad prilikom pojacavanja,smanjivanja tona nije palila,nego desna gornja,na kojoj piše d3
User avatar
crnivrag
Posts: 12929
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#90642 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by crnivrag »

kakavdanakneiskustvu wrote:kod mene je ovaj prvi radio ok do prije sat,dva,palio tv,palio resiver,pojacavao ton,saltao kanale,sad ton ne mogu pojacati,smanjiti,kad pokusam ,pali se gornja lijeva lampica na kojoj pise tv,cini mi se da se do sad prilikom pojacavanja,smanjivanja tona nije palila,nego desna gornja,na kojoj piše d3
Pritisni D3 dugme, a ako ne bude radilo, ponovi ovaj postupak za aktivaciju i deaktivaciju audio dugmadi na daljinskom za upravljanje tonom na resiveru.

I mora proraditi, odnosno sigurno je neko bio pritisnuo dugme TV, pa zeznuo komande.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58761
Joined: 03/08/2010 19:04

#90643 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kakavdanakneiskustvu »

radi,hvala vraže
User avatar
crnivrag
Posts: 12929
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#90644 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by crnivrag »

kakavdanakneiskustvu wrote:radi,hvala vraže
:thumbup:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58761
Joined: 03/08/2010 19:04

#90645 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kakavdanakneiskustvu »

crnivrag wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:radi,hvala vraže
:thumbup:

jbg,opet problem,sad ne mogu tv ugasiti,ne znam kako,uradim sve kako piše na ovom uputstvu
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#90646 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by seoBIH »

Mehemed wrote:Prvi je baš problem, u komšije ja podešavao i na kraju palio i gasio i TV i receiver u isto vrijeme, jedva ga vratio na fabričke postavke, nije baš zahvalan kada su podešavanja u pitanju.
Drugi je extra(u mene), kada pritisneš TV tipku kontrolišeš glasnoću TV-a, kada pritisneš STB tipku onda kontrolišeš glasnoću receivera(prije toga se prelahko podesi).
Kako vratiti na fabričke postavke? Pokušao programirati sada ne radi pojačavanje i smanjivanje. Taj prvi je.
User avatar
crnivrag
Posts: 12929
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#90647 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by crnivrag »

kakavdanakneiskustvu wrote: jbg,opet problem,sad ne mogu tv ugasiti,ne znam kako,uradim sve kako piše na ovom uputstvu
Sad se vjerovatno zeznuo TV kod, trebao bi raditi ovo automatsko skeniranje kodova, dok se TV ne ugasi, ili ručno unijeti kod TV uređaja, ako se nalazi na spisku podržanih uređaja.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58761
Joined: 03/08/2010 19:04

#90648 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kakavdanakneiskustvu »

crnivrag wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote: jbg,opet problem,sad ne mogu tv ugasiti,ne znam kako,uradim sve kako piše na ovom uputstvu
Sad se vjerovatno zeznuo TV kod, trebao bi raditi ovo automatsko skeniranje kodova, dok se TV ne ugasi, ili ručno unijeti kod TV uređaja, ako se nalazi na spisku podržanih uređaja.

pa unio sam bar 5 kodova koje sam našao na ovom objasnjenju,LG je marka tv,neće

uradio i skeniranje,snimio kod koji je ijace prvi na onom spisku kodova,nista,kad pokusam ugasiti tvmna tipku power,pritisnem je,zatreperi tipka d2 pa tipka tv,i ugase samo resiver,ne tv
User avatar
crnivrag
Posts: 12929
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#90649 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by crnivrag »

kakavdanakneiskustvu wrote:
pa unio sam bar 5 kodova koje sam našao na ovom objasnjenju,LG je marka tv,neće

ne znam kako bi snimio kod,,pri ovom automatskom skeniranju?
Automatsko skeniranje radiš na sljedeći način:

1. Upalite televizor.

2. Držite taster TV sve dok taster D3 ne zasvetli, a taster TV ne počne da treperi.

3. Pritisnite taster Power. Nakon toga taster TV bi trebalo da svetli konstantno.

4. Uperite daljinski upravljač ka televizoru.

5.Držite navigacioni taster ▲ sve dok se televizor ne ugasi.

6. Ukoliko se televizor ugasio, našli ste mogući kod. Pritisnite taster Power da biste uključili televizor. Provjerite da li možete da kontrolišete televizor. Ukoliko ne možete kontrolisati televizor, vratite se na korak 5 da biste nastavili skeniranje. Ne zaboravite da televizor mora biti uključen.

7. Kada nađete odgovarajući kod, pritisnite taster OK da biste snimili kod. Televizor naravno tokom ovoga mora biti uključen. Nakon što snimite kod, taster TV će zasvetleti tri puta.

Dakle čim ti se TV ugasi odmah pritisni OK, ne drži dalje taster ▲, i na taj način snimaš kod za TV.

Ako ti je prije radio, onda će ti na automatskom skeniranju sigurno pronaći ponovo odgovarajući kod.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58761
Joined: 03/08/2010 19:04

#90650 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kakavdanakneiskustvu »

8644 mi otkuca treptajima kod,koji je inace prvi na spisku kodova,tv ne mogu ugasiti
Locked