Telemach - ALL ABOUT 4

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
User avatar
Telemach
Posts: 15736
Joined: 13/10/2010 14:13

#84451 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

zdruzdjo wrote:
Telemach wrote:
.......


Pozdrav
Ruter je Ubee
Desava mi se u nazad nekih 10-15 dana da wifi u kuci samo diskonektuje sviju koji su prikljucieni na isti. nestane mreze totalno na prikazu mrezaaa na mobitelima iako obije lampice na ruteru (2.4 ghz I 5.0 ghz) svjetle bez prekida.
Pokusao sam reboot Ubee-a I radi neko vrijeme pa opet.
Pokusao sam reset na fabricke postavke I ponovo postavljanje mreze, isto.
Ono sto je interesantno, drugi wifi ruter koji je spojen na ubee preko lan kabla uredno radi I ne gubi nista. isto tako ne bude prekida ni na EON box-u.
Da li je vrijeme da se ovaj Ubee zamjeni ili da se uradi neki update ako ima nacina.
Hvala
Možet nam se javiti u inbox, sa podacima, ili nas pozvati na 1360.
corei3
Posts: 716
Joined: 22/05/2014 09:42

#84452 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by corei3 »

Dokupim opciju preko portala za povecanje brzine neta, sve uredno prode, za pola sata opcija dokupa ugasena. Dokupim opet kad opet isto.
User avatar
fusion_ba
Posts: 4408
Joined: 02/12/2017 20:10

#84453 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by fusion_ba »

Nova S ostaje u CG, nadam se i u BiH:
Od aprila će građani u Crnoj Gori moći na televizji Nova M da gledaju i najbolji regionalni zabavni šou „Veče sa Ivanom Ivanovićem“, a za ljubitelje programa iz Srbije, na kanalu Nova S (nekadašnji TOP kanal) naći će se najbolji informativni program iz ove zemlje i najnovije serije i filmovi koji su već osvojili publiku u Srbiji.
https://totaltv.tv/a36286/me/podrska/vi ... RTS-a.html
User avatar
MTV
Posts: 14345
Joined: 21/08/2013 19:39

#84454 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by MTV »

Ostaje i Nova S u TM BiH.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#84455 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Tesla Edison »

Telemach wrote:
zdruzdjo wrote:
Telemach wrote:
.......


Pozdrav
Ruter je Ubee
Desava mi se u nazad nekih 10-15 dana da wifi u kuci samo diskonektuje sviju koji su prikljucieni na isti. nestane mreze totalno na prikazu mrezaaa na mobitelima iako obije lampice na ruteru (2.4 ghz I 5.0 ghz) svjetle bez prekida.
Pokusao sam reboot Ubee-a I radi neko vrijeme pa opet.
Pokusao sam reset na fabricke postavke I ponovo postavljanje mreze, isto.
Ono sto je interesantno, drugi wifi ruter koji je spojen na ubee preko lan kabla uredno radi I ne gubi nista. isto tako ne bude prekida ni na EON box-u.
Da li je vrijeme da se ovaj Ubee zamjeni ili da se uradi neki update ako ima nacina.
Hvala
Možet nam se javiti u inbox, sa podacima, ili nas pozvati na 1360.
A za one koji ne koriste Facebook kao ja?

Opet diskriminacija!
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#84456 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Tesla Edison »

Telemach, imam tehničko pitanje,

Zbog čega SD verzije kanala na DVB-C mreži ne zamijenite sa HD verzijama kad su frekvencije: 466,474,482,506 MHz slobodne i neiskorištene. Ako je bandwidth jedne frekvencije 36Mbit/s to znači da možete još na desetine HD kanala ubaciti?
Zašto se zapostvlja DVB-C mreža spram EON IPTV-a. Tu mislim na N1 SR i HR te određene Pink kanale. Kapaciteta itekako ima.
Zašto ne uvedete CI+ 1.4 ili 2.0 te bi time prestala potreba za postojanjem bilo kakvih boxova? Olakšali bi i sebi i nama.
User avatar
pici
Posts: 43578
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#84457 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by pici »

duffy_duck wrote:Novi modem radi odlicno.
Svidja mi se to sto ima svoj zaseban wifi kojeg sam nazvao guest odnosno za goste to znaci da imam 4 wifija sada
1 Wifi 2,4G
2. Wifi 5G
3 Wifi Unifi
4 Wifi (Guest-Gosti)
Svaka čast Telemach dokazali ste da ste lider na tržištu i hvala vam još jednom za zamjenu.

cekaj cekaj.... znaci tehnicolor si dobio a meni pokusavajz Ubbe da uvale... nece moci idem telemahu poslat poruku...
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#84458 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Tesla Edison »

pici wrote:
duffy_duck wrote:Novi modem radi odlicno.
Svidja mi se to sto ima svoj zaseban wifi kojeg sam nazvao guest odnosno za goste to znaci da imam 4 wifija sada
1 Wifi 2,4G
2. Wifi 5G
3 Wifi Unifi
4 Wifi (Guest-Gosti)
Svaka čast Telemach dokazali ste da ste lider na tržištu i hvala vam još jednom za zamjenu.

cekaj cekaj.... znaci tehnicolor si dobio a meni pokusavajz Ubbe da uvale... nece moci idem telemahu poslat poruku...
Nema razlike Ubee i Cisco (Tehnicolor). Iste su specifikacije, isti čipovi i iste mogućnosti. Još je i Ubee ljepši posebno EVW327N serija.
Pusti dafija, dijete je u pitanju.
User avatar
pici
Posts: 43578
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#84459 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by pici »

TESLA_EDISON wrote:
pici wrote:
duffy_duck wrote:Novi modem radi odlicno.
Svidja mi se to sto ima svoj zaseban wifi kojeg sam nazvao guest odnosno za goste to znaci da imam 4 wifija sada
1 Wifi 2,4G
2. Wifi 5G
3 Wifi Unifi
4 Wifi (Guest-Gosti)
Svaka čast Telemach dokazali ste da ste lider na tržištu i hvala vam još jednom za zamjenu.

cekaj cekaj.... znaci tehnicolor si dobio a meni pokusavajz Ubbe da uvale... nece moci idem telemahu poslat poruku...
Nema razlike Ubee i Cisco (Tehnicolor). Iste su specifikacije, isti čipovi i iste mogućnosti. Još je i Ubee ljepši posebno EVW327N serija.
Pusti dafija, dijete je u pitanju.

e jebiga ja posla poruku telemahu :(
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#84460 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Tesla Edison »

Pa dobro, i jedan i drugi su isti samo je sad stvar ukusa, koji je kome ljepši. Meni je Ubee ljepši puno.

Što se tehnike tiče, isti su u atom.
User avatar
pici
Posts: 43578
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#84461 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by pici »

mnogo mi znaci modem tj wifi jer u drugim sobama imam laptope i tablete a i buraz mi je u potkrovlju s mobilnim na wifiju... ne uzimaju mi se ruteri i tako to nesta jer imam bolna iskustva a i uredjaja po kucimi je pun qurfer... komp, 4 laptopa, dva tableta, 4 mobilna... nemam gdje noge ispruzit :mrgreen:
Last edited by pici on 23/03/2019 16:59, edited 1 time in total.
User avatar
pici
Posts: 43578
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#84462 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by pici »

TESLA_EDISON wrote:Pa dobro, i jedan i drugi su isti samo je sad stvar ukusa, koji je kome ljepši. Meni je Ubee ljepši puno.

Što se tehnike tiče, isti su u atom.
ok hvala :thumbup:
XEnergija
Posts: 47
Joined: 30/01/2019 11:22

#84463 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by XEnergija »

pici wrote:mnogo mi znaci modem tj wifi jer u drugim sobama imam laptope i tablete a i buraz mi je u potkrovlju s mobilnim na wifiju... ne uzimaju mi se ruteri i tako to nesta jer imam bolna iskustva a i uredjaja po kucimi je pun qurfer... komp, 4 laptopa, dva tableta, 4 mobilna... nemam gdje noge ispruzit :mrgreen:
Rješenje svih problema sa wifi su šaomi repeteri

User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#84464 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Tesla Edison »

Repeateri su smrt za svaku WLAN mrežu. Dodatno prave interferencije i zauzimaju kanale kojih je svakako malo (svega 12 na EU opermi).
Bolje imati i slabiji signal a kvalitetan nego pun a nekvalitetan.

Ko ima kuću od 200 do 300-njak kvadrata najbolje rješenje je PLC adapter + dodatni wifi router ili AP na udaljenom dijelu objekta.
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#84465 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by semirsar »

Telemach wrote:
hemed » Today, 12:37 pm

stalno organizuju nekakve nagradne igre za ove nove korisnike, te haj se registruj na portal pa aktiviraj e racun, a mi stari niti imamo pravo ucesca niti nam daju sta, kad te mami dobar si, cim te uhljebi ne valjas, nefer i nekorektno prema nama starim korisnicima, dajte i nama mogucnost da ucestvujemo u nagradnim igrama
Imamo i druge nagrdane igre, koje su namijenje svim fanovima naše fb stranice, tako da svi mogu učestvovati :)
a sta 's samLom?!!
Ja na facethepljucpljuc izdrz'o godinu u samim pocecima istog, i ondak sve sikteris'o govanluk. Sta sad, zboradi vasih nekakvijeh igrica treba jopet da trpim devastaciju mozdanih celija, i vako hi je sve manje... e nece da bidne toga, jok vala, deder vi za naske s jos ovo malo pameti nesto pametnije smisljavajte.
P.S. racun za prosli mjesec sam ipak platio, mada i dalje mislim da ste ona dva dana onobas ciganski zacijenili, al' gotovo sad, ne dade mi se peglat'...
P.P.S.kad vidim koliko se raje zali na onije eon garbage box, moram him kasti kak je milina koristiti eon smart tv app + cam modul, ma naprosto leti sve :thumbup: :mrgreen:
User avatar
MTV
Posts: 14345
Joined: 21/08/2013 19:39

#84466 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by MTV »

Šta ćemo sa instagramušama, koje nemaju facebook?!

Još jedna diskriminacija.
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#84467 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by semirsar »

MTV wrote:Šta ćemo sa instagramušama, koje nemaju facebook?!

Još jedna diskriminacija.
pa zali se i ti, ne bilo ti mrsko :lol:
User avatar
MTV
Posts: 14345
Joined: 21/08/2013 19:39

#84468 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by MTV »

:lol: :lol:
User avatar
crnivrag
Posts: 12921
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#84469 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by crnivrag »

TESLA_EDISON wrote:Telemach, imam tehničko pitanje,

Zbog čega SD verzije kanala na DVB-C mreži ne zamijenite sa HD verzijama kad su frekvencije: 466,474,482,506 MHz slobodne i neiskorištene. Ako je bandwidth jedne frekvencije 36Mbit/s to znači da možete još na desetine HD kanala ubaciti?
Zašto se zapostvlja DVB-C mreža spram EON IPTV-a. Tu mislim na N1 SR i HR te određene Pink kanale. Kapaciteta itekako ima.
Zašto ne uvedete CI+ 1.4 ili 2.0 te bi time prestala potreba za postojanjem bilo kakvih boxova? Olakšali bi i sebi i nama.
Frekvencije 466 Mhz, 472 Mhz i 482 Mhz se koriste kao prenosne frekvencije za servise VOD i TV Unazad, odnosno kada se nešto povuče sa Telemach servera putem D3 resivera, onda se to isporučuje na ove 3 frekvencije.

Sa starim LG i Philips TV-om sam mogao očitavati sadržaj tih frekvencija, ako neko nešto vraća, pa sam pukim skeniranjem tih frekvencija nailazio na 6-7 "kanala" koji su emitirali vraćeni sadržaj ili filmove/serije iz VOD ponude.

Frekvencija 506 Mhz se koristi za pregled sigurnosne kamere, koju Telemach postavlja na ulaze na zahtjev barem 50% stanara ulaza.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#84470 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Tesla Edison »

crnivrag wrote:
TESLA_EDISON wrote:Telemach, imam tehničko pitanje,

Zbog čega SD verzije kanala na DVB-C mreži ne zamijenite sa HD verzijama kad su frekvencije: 466,474,482,506 MHz slobodne i neiskorištene. Ako je bandwidth jedne frekvencije 36Mbit/s to znači da možete još na desetine HD kanala ubaciti?
Zašto se zapostvlja DVB-C mreža spram EON IPTV-a. Tu mislim na N1 SR i HR te određene Pink kanale. Kapaciteta itekako ima.
Zašto ne uvedete CI+ 1.4 ili 2.0 te bi time prestala potreba za postojanjem bilo kakvih boxova? Olakšali bi i sebi i nama.
Frekvencije 466 Mhz, 472 Mhz i 482 Mhz se koriste kao prenosne frekvencije za servise VOD i TV Unazad, odnosno kada se nešto povuče sa Telemach servera putem D3 resivera, onda se to isporučuje na ove 3 frekvencije.

Sa starim LG i Philips TV-om sam mogao očitavati sadržaj tih frekvencija, ako neko nešto vraća, pa sam pukim skeniranjem tih frekvencija nailazio na 6-7 "kanala" koji su emitirali vraćeni sadržaj ili filmove/serije iz VOD ponude.

Frekvencija 506 Mhz se koristi za pregled sigurnosne kamere, koju Telemach postavlja na ulaze na zahtjev barem 50% stanara ulaza.
Ima tu još prostora od 136 do 422. Nek ukinu analogiju koju niko više ne koristi. Ja imam 80-tak digitalnih kanala na drugom TV-u bez kartice i boxa. Dakle svi analogni kanali +još neki i ima dosta i HD-a. Samo sam skenirao i pronašlo hrpu nekodiranih kanala.

To za kamere je idiotizam. I ono malo što su postavili ne održavaju niti otklanjaju kvarove jer je besplatna usluga i neisplativo im je. Neka fino ukinu i eto prostora.

Dakle za sve ima rješenje ali valja to uraditi.
User avatar
Hercegoviina
Posts: 2266
Joined: 14/02/2013 14:11

#84471 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Hercegoviina »

zasto nema nove bh na analognoj?
User avatar
crnivrag
Posts: 12921
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#84472 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by crnivrag »

Hercegoviina wrote:zasto nema nove bh na analognoj?
Nova BH je dio analogne ponude u okviru svih Telemach analognih shemi, a u Sarajevu (područje BH Cabel Net i Elob) ide na frekvenciji S06.
User avatar
Hercegoviina
Posts: 2266
Joined: 14/02/2013 14:11

#84473 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Hercegoviina »

kod menw u zenici nema. koji je broj ?
User avatar
crnivrag
Posts: 12921
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#84474 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by crnivrag »

Hercegoviina wrote:kod menw u zenici nema. koji je broj ?
Za Zenicu ne znam, ali bi trebala biti među prvih 10 kanala, kad skeniraš kompletnu analognu shemu.
User avatar
chakany
Posts: 2919
Joined: 05/09/2010 14:05

#84475 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by chakany »

crnivrag wrote:
Hercegoviina wrote:kod menw u zenici nema. koji je broj ?
Za Zenicu ne znam, ali bi trebala biti među prvih 10 kanala, kad skeniraš kompletnu analognu shemu.
Možda nije ponovo skenirao kanale na analognoj, poslije onog posljednjeg pretumbavanja kanala na analognoj.Znam da je u Sarajevu bilo to pretumbavanje kanala, ne znam da li je bilo i u Zenici :-)
Locked