Telemach - ALL ABOUT 4

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#76276 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by aditon »

meni to sve smrdi na IP konflikt. Imaš na mreži dosta uređaja i na tvom mjestu bih svakom uređaju dodijelio statičku IP adresu. Ja sam imao sličan problem, dosta uređaja koji su spojeni na moju mrežu. Svakom uređaju dodijelio statičku i sad sve fercera.
User avatar
Telemach
Posts: 15723
Joined: 13/10/2010 14:13

#76277 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

erotica wrote:
Telemach wrote:
@erotica,
Na navedenim kanalima je onemogućen cast. Kada budemo imali više informacija, vrlo rado ćemo Vas obavijestiti.
Razlog? Jer isti je bio uredno dostupan, a onemogućili ste tu opciju bez ikakve obavijesti ili objašnjenja.
@erotica,
Kada budemo imali više informacija, vrlo rado ćemo Vas obavijestiti.
zdruzdjo
Posts: 5207
Joined: 16/08/2009 00:27

#76278 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by zdruzdjo »

Benq wrote: Hajde ovako, iskljuci sve mrezne kablove iz Ubee modema, takodje iskljuci iz struje rutere i ugasi racunare, zatim pocni sa ukljucivanjem mreznih kablova u Ubee jedan po jedan. Npr u port1 na ruteru spoji mrezni od EON-a i sacekaj da se na EON-u upali plava lampica, kad se upali to je znak da ima net. Zatim u port2 spoji TP LINK 1 i onda ukljuci taj ruter u struju i sacekaj da dobije net, ako je sve ok, tako nastavljas dalje.

Iz nekog razloga je i kod mene bila ista situacija, ako spojim odmah sve mrezne kablove od svih uredjaja, pola ih ne dobije ip adresu i na konekciji stoji zuti trokutic, ali ako spajam jedan po jedan i sacekam da dobiju net, onda je dalje sve ok.

U ruteru ti oni nisu nista dirali, kao sto nisu ni meni, samo su dosli, spojili box na modem i to je sve.
Evo sad probao ovo. Ne ide.
Ukljucim eon i tp link 1 i i ide sve ok ali kad ukljucim ovaj tp link balkon ne dobijem na njemu net.
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10187
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#76279 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Benq »

zdruzdjo wrote: Evo sad probao ovo. Ne ide.
Ukljucim eon i tp link 1 i i ide sve ok ali kad ukljucim ovaj tp link balkon ne dobijem na njemu net.
Jesi li probao vratit na fabricke postavke taj ruter na balkonu ?

Usput, ukljuci "eon" i "tp link 1" u druga dva porta, cisto da vidis da li svi portovi na modemu rade kako treba.
User avatar
l33t
Posts: 4326
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#76280 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by l33t »

zdruzdjo wrote:
Benq wrote: Hajde ovako, iskljuci sve mrezne kablove iz Ubee modema, takodje iskljuci iz struje rutere i ugasi racunare, zatim pocni sa ukljucivanjem mreznih kablova u Ubee jedan po jedan. Npr u port1 na ruteru spoji mrezni od EON-a i sacekaj da se na EON-u upali plava lampica, kad se upali to je znak da ima net. Zatim u port2 spoji TP LINK 1 i onda ukljuci taj ruter u struju i sacekaj da dobije net, ako je sve ok, tako nastavljas dalje.

Iz nekog razloga je i kod mene bila ista situacija, ako spojim odmah sve mrezne kablove od svih uredjaja, pola ih ne dobije ip adresu i na konekciji stoji zuti trokutic, ali ako spajam jedan po jedan i sacekam da dobiju net, onda je dalje sve ok.

U ruteru ti oni nisu nista dirali, kao sto nisu ni meni, samo su dosli, spojili box na modem i to je sve.
Evo sad probao ovo. Ne ide.
Ukljucim eon i tp link 1 i i ide sve ok ali kad ukljucim ovaj tp link balkon ne dobijem na njemu net.
jel ti dobro konfigurisan ruter na balkonu? koja mu je local ip adresa
User avatar
chakany
Posts: 2918
Joined: 05/09/2010 14:05

#76281 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by chakany »

@ Telemach

Pošto sada ide EPG na skoro svim kanalima preko EON Box-a, i preko stranice epg.telemach.ba, da li možete uključiti i EPG na D3 Cam Modulu, jer na pojedinim kanalima nemam EPG (RTRS Plus, Sevdah TV, Vavoom HD, Pikaboo HD, ...)?
kormax
Posts: 230
Joined: 25/04/2010 16:54

#76282 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kormax »

Pitanje za telemach

ovako imam dva prikljucka nesto duo net grande i duo tel senior, da li je moguce da uzmem ovaj eon full ali na 4 tv-a cijena bi bila ista oko 85 km. Sada placam duo net 50 i ovaj duo tel senior 35, tako da je cijena tu negdje a trio grande paket nije mogao zbog teh. mogucnosti.
j66o
Posts: 415
Joined: 05/01/2017 13:48

#76283 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by j66o »

kormax wrote:Pitanje za telemach

ovako imam dva prikljucka nesto duo net grande i duo tel senior, da li je moguce da uzmem ovaj eon full ali na 4 tv-a cijena bi bila ista oko 85 km. Sada placam duo net 50 i ovaj duo tel senior 35, tako da je cijena tu negdje a trio grande paket nije mogao zbog teh. mogucnosti.
I meni druze to bi valjalo da imam 4 resivera na 4 tv ali ne da to Telemach,u njih moze jedan osnovni resiver plus 2 dodatna tako da se ja mislim da raskinem ugovor bas radi tog 4-og resivera a imam alternativu pa vidit cu ovih dana.
User avatar
erotica
Posts: 850
Joined: 08/09/2011 17:56

#76284 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by erotica »

Telemach wrote:
@erotica,
Kada budemo imali više informacija, vrlo rado ćemo Vas obavijestiti.
Hajde pitajte danas sutra tamo ko je nadležan razlog i zašto nije bila obavijest da su ukinuli tu mogućnost za kanale fox grupacije kada na eon stranici stoji da se ono što je na eon aplikaciji može pratiti na tv putem chromecasta.
User avatar
Rugafet
Posts: 4712
Joined: 14/12/2015 17:52

#76285 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Rugafet »

Ja raskidam ugovor, nije mi drago al' ono bas moram :(

@Telemach, poslat cu ti veceras (ili sutra) pp dok je srocim. Jos malo ce mi neki gosti 'izbit' pa ne mogu razmiljat sad o tome
User avatar
MTV
Posts: 14338
Joined: 21/08/2013 19:39

#76286 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by MTV »

Ozbiljno ili se zezas?! :shock:
User avatar
Telemach
Posts: 15723
Joined: 13/10/2010 14:13

#76287 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

chakany wrote:@ Telemach

Pošto sada ide EPG na skoro svim kanalima preko EON Box-a, i preko stranice epg.telemach.ba, da li možete uključiti i EPG na D3 Cam Modulu, jer na pojedinim kanalima nemam EPG (RTRS Plus, Sevdah TV, Vavoom HD, Pikaboo HD, ...)?
Zdravo chakany,
proslijedili smo upit na provjeru, javit ćemo Vam se sa povratnim informacijama.
User avatar
Telemach
Posts: 15723
Joined: 13/10/2010 14:13

#76288 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

kormax wrote:Pitanje za telemach

ovako imam dva prikljucka nesto duo net grande i duo tel senior, da li je moguce da uzmem ovaj eon full ali na 4 tv-a cijena bi bila ista oko 85 km. Sada placam duo net 50 i ovaj duo tel senior 35, tako da je cijena tu negdje a trio grande paket nije mogao zbog teh. mogucnosti.
Zdravo kormax,
Uz EON pakete možete imati maksimalno dva dodatna uređaja, odnosno ukupno tri.
Predlažemo da nam se javite u pp sa podacima i kontakt brojem. Pozvat ćemo Vas i pronaći najbolju opciju.
User avatar
Telemach
Posts: 15723
Joined: 13/10/2010 14:13

#76289 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

Rugafet wrote:Ja raskidam ugovor, nije mi drago al' ono bas moram :(

@Telemach, poslat cu ti veceras (ili sutra) pp dok je srocim. Jos malo ce mi neki gosti 'izbit' pa ne mogu razmiljat sad o tome
Zdravo Rugafet,
nadamo se da niste ozbiljni u Vašoj odluci.
Javite nam se u pp, pronaći ćemo rješenje, ukoliko postoji problem sa uslugama.
Stojimo Vam na raspolaganju.
User avatar
Rugafet
Posts: 4712
Joined: 14/12/2015 17:52

#76290 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Rugafet »

Telemach wrote: Zdravo Rugafet,
nadamo se da niste ozbiljni u Vašoj odluci.
Javite nam se u pp, pronaći ćemo rješenje, ukoliko postoji problem sa uslugama.
Stojimo Vam na raspolaganju.
Nije problem sa uslugama time sam vise no zadovoljan, nesto drugo je u pitanju, opet mozda nekad nastavimo saradnju ali sad je tako.

@MTV, ne zezam se.
User avatar
Telemach
Posts: 15723
Joined: 13/10/2010 14:13

#76291 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

Rugafet wrote:
Telemach wrote: Zdravo Rugafet,
nadamo se da niste ozbiljni u Vašoj odluci.
Javite nam se u pp, pronaći ćemo rješenje, ukoliko postoji problem sa uslugama.
Stojimo Vam na raspolaganju.
Nije problem sa uslugama time sam vise no zadovoljan, nesto drugo je u pitanju, opet mozda nekad nastavimo saradnju ali sad je tako.

@MTV, ne zezam se.
@Rugafet
Svakako očekujemo poruku od Vas.
User avatar
erotica
Posts: 850
Joined: 08/09/2011 17:56

#76292 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by erotica »

erotica wrote:
Telemach wrote:
@erotica,
Kada budemo imali više informacija, vrlo rado ćemo Vas obavijestiti.
Hajde pitajte danas sutra tamo ko je nadležan razlog i zašto nije bila obavijest da su ukinuli tu mogućnost za kanale fox grupacije kada na eon stranici stoji da se ono što je na eon aplikaciji može pratiti na tv putem chromecasta.
Evo možete im priložiti i ovaj ss u slučaju da ne budu znali o čemu im govorite, lijepo piše sve što se gleda na mobitelu, tabletu itd. gledaš na tv putem cc.
https://imgur.com/a/jSc1qYm
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#76293 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by zateznistub »

Ode rugafet u dojcland ..
User avatar
FoolControl
Posts: 155
Joined: 10/10/2018 02:02

#76294 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by FoolControl »

Herr Flick wrote:Ja imam TG a ugovor mi istice u decembru, sad ako uzmem EON FULL jel imam ovu akciju da pola cijene placam 12 mjeseci ako potpisem ugovor na 24 mjeseca.
I koliko se mjesecno placaju ovi novi resiveri, ja imam 3 trenutno 2 placam 3.5 KM a jedan 1.5KM
Kako to da plaćaš resivere 3.5km? Valjda im je cijena 5km, a 3.5km je cam modul !? Šta ba 1.5 km! :shock: :shock: :o
To se dogovorio sa njima da jeftnije plaćaš iznajmljivanje ili !?
User avatar
typeOnegative
Posts: 4857
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#76295 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by typeOnegative »

onaj mini je 3.5 marke , a od 1.5 km stvarno ne znam sta mu je to :?:
ado81
Posts: 173
Joined: 31/08/2018 18:27

#76296 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by ado81 »

Nego hoce li mi iko odgovoriti, jel ima ikakve sanse da se ubaci i Arena5??
ado81
Posts: 173
Joined: 31/08/2018 18:27

#76297 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by ado81 »

I još jedno pitanje, ako se dokupe ovi pozivi prema mobitelima, jel obračunski period po sekundama ili minutima??
User avatar
Telemach
Posts: 15723
Joined: 13/10/2010 14:13

#76298 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

ado81 wrote:I još jedno pitanje, ako se dokupe ovi pozivi prema mobitelima, jel obračunski period po sekundama ili minutima??
@ado81,
Obračunski period za uslugu telefonije se vrši po minutama.
Zahvaljujemo se na prijedlogu za kanal. Ukoliko se ukažu realne mogućnosti, uvrstit ćemo ga u shemu.
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10187
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#76299 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Benq »

..
User avatar
MTV
Posts: 14338
Joined: 21/08/2013 19:39

#76300 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by MTV »

Benq wrote:..
Procitao sam :skoljka: :mrgreen:
Locked