Telemach - ALL ABOUT 4

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
PhilCou
Posts: 141
Joined: 08/04/2018 23:24

#68626 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by PhilCou »

damdam6 wrote:Juce postao korisnik duo net grande paketa, dosao covjek sve odradio i bilo juce sve ok, evo jutros na net da se konektujem nista, dodje do Obtaining IP adress i to je to..izgasio-upalio modem i onda je sve ok,konektovalo se..Pitam se samo dal ce ovo pocesto biti ili izolovan slucaj :)
Sačekaš par dana i pratiš situaciju, ako bude stalni problem, fino kontaktiraš korisnika @Telemach putem PP i to je to. Ne može ti niko reći da li će biti učestali problem ili je to samo jedna situacija..
duffy_duck
Posts: 1511
Joined: 27/04/2018 09:07

#68627 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by duffy_duck »

Jel ovo novi softver izasao ? Nema onih ikona koje budu kad se prebacuje. A softver je tehniocolor 1986?
User avatar
Telemach
Posts: 15740
Joined: 13/10/2010 14:13

#68628 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

damdam6 wrote:Juce postao korisnik duo net grande paketa, dosao covjek sve odradio i bilo juce sve ok, evo jutros na net da se konektujem nista, dodje do Obtaining IP adress i to je to..izgasio-upalio modem i onda je sve ok,konektovalo se..Pitam se samo dal ce ovo pocesto biti ili izolovan slucaj :)
Zdravo damdam6,
Zamolićemo Vas da nam u pp dostavite tačne korisničke i adresne podatke te kontakt broj, kako bismo provjerili sve što je potrebno.
zdruzdjo
Posts: 5213
Joined: 16/08/2009 00:27

#68629 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by zdruzdjo »

Saga se nastavlja.

Image
User avatar
Rugafet
Posts: 4717
Joined: 14/12/2015 17:52

#68630 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Rugafet »

E yebem mu misa zar se ovo kod kolege @zdruzdja bas nikako ne moze rijesiti? Je li tolika nauka majka mu stara
User avatar
crnivrag
Posts: 12928
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#68631 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by crnivrag »

duffy_duck wrote:Jel ovo novi softver izasao ? Nema onih ikona koje budu kad se prebacuje. A softver je tehniocolor 1986?
Izašao je novi software, koji donosi dvije nove mogućnosti, samo ne znam smijem li o tome pričati prije nego Telemach zvanično i objavi o čemu se radi.
Telemach wrote:
Zamolio bih Vas da prenesete kolegama da novi firmware ima bug koji se očituje u tome da kada se uđe u VOD uslugu i uđe u neki folder, tipkom back firmware vraća korisnika na live TV, umjesto nazad na listu foldera i filmova.
zdruzdjo
Posts: 5213
Joined: 16/08/2009 00:27

#68632 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by zdruzdjo »

Rugafet wrote:E yebem mu misa zar se ovo kod kolege @zdruzdja bas nikako ne moze rijesiti? Je li tolika nauka majka mu stara
Tek su stipendirali 3-oje ljudi da idu na yale koji ce zavrsiti nuklearnu fiziku. Oni moraju diplomirati i napisati diplomski na temu kretanje atoma u submolekularnom prostoru unutar masine za sudje u prvom kvartalu godine.
E oni ce moci da rjese moj problem. Ali moram sacekati da se odskoluju
User avatar
Telemach
Posts: 15740
Joined: 13/10/2010 14:13

#68633 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

zdruzdjo wrote:Saga se nastavlja.
Zdravo zdruzdjo,
Nalog za provjeru Vaših usluga je evidentiran.
User avatar
Telemach
Posts: 15740
Joined: 13/10/2010 14:13

#68634 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

crnivrag wrote:
Zamolio bih Vas da prenesete kolegama da novi firmware ima bug koji se očituje u tome da kada se uđe u VOD uslugu i uđe u neki folder, tipkom back firmware vraća korisnika na live TV, umjesto nazad na listu foldera i filmova.
Zdravo crni,
Kolege su obaviještene o Vašim porukama. :thumbup:
kakabanja213
Posts: 2112
Joined: 10/12/2012 22:16

#68635 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kakabanja213 »

Telemach dodjose li moduli??
User avatar
Telemach
Posts: 15740
Joined: 13/10/2010 14:13

#68636 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

kakabanja213 wrote:Telemach dodjose li moduli??
Zdravo kakabanja213,
kada stignu, rado ćemo Vas obavijestiti :thumbup:
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#68637 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Mehemed »

Od kako je uveden na vavoom(mislim da se tako piše) kanalu ne radi EPG, a volim pogledat AGT, to je jedino što gledam na njemu, a ne mogu uvijek potrefit kada je. Interesantno je da na EONu radi EPG ali na D3 ne radi. Ostali kanali koji imaju EPG oni ga imaju, ali ovaj kako je uveden ne prikazuje EPG.
User avatar
crnivrag
Posts: 12928
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#68638 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by crnivrag »

Mehemed wrote:Od kako je uveden na vavoom(mislim da se tako piše) kanalu ne radi EPG, a volim pogledat AGT, to je jedino što gledam na njemu, a ne mogu uvijek potrefit kada je. Interesantno je da na EONu radi EPG ali na D3 ne radi. Ostali kanali koji imaju EPG oni ga imaju, ali ovaj kako je uveden ne prikazuje EPG.
U Sarajevu EPG kao i funkcija TV unazad na ovom kanalu rade od trenutka ubacivanja kanala u ponudu:

Image
User avatar
chakany
Posts: 2919
Joined: 05/09/2010 14:05

#68639 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by chakany »

Mehemed wrote:Od kako je uveden na vavoom(mislim da se tako piše) kanalu ne radi EPG, a volim pogledat AGT, to je jedino što gledam na njemu, a ne mogu uvijek potrefit kada je. Interesantno je da na EONu radi EPG ali na D3 ne radi. Ostali kanali koji imaju EPG oni ga imaju, ali ovaj kako je uveden ne prikazuje EPG.
Preko D3 Cam Modula nije pušten EPG za pomenuti kanal.EPG ne radi ni na kanalu RTRS plus, koji je uveden prije pola godine.
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#68640 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Mehemed »

Nije modul, D3 receiver je, PDS2100 i na ovom kanalu još nikada nisam vidio EPG da radi. Sada sam ga probao i restartovat nebil učitalo EPG ali ništa, i dalje ga nema.

Image
User avatar
crnivrag
Posts: 12928
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#68641 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by crnivrag »

Mehemed wrote:Nije modul, D3 receiver je, PDS2100 i na ovom kanalu još nikada nisam vidio EPG da radi. Sada sam ga probao i restartovat nebil učitalo EPG ali ništa, i dalje ga nema.
Jesi li probao spojiti taj resiver sa modemom putem UTP kabla na port 4, i u okviru tehničkih postavki prebaciti EPG Source na "Detaljan prikaz sa slikama"?

Moguće da bi onda mogao učitati, pošto taj resiver nema vlastiti modem, i prima dodatne funkcije (TV Unazad, VOD i sličice na EPG-u) na ovakav način.
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#68642 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Mehemed »

To mi je nemoguća misija, modem u sobi iznad, treba mi bar 10-ak metara kabla još probijat kroz betnosku ploču nema šanse. Na nekim kanalima nema EPG dok ih ne otvorim a kada ih otvorim onda ima sve uredno, dok ovaj još nikada nije imao EPG, tako da može biti da preko interneta uzima EPG.
Sve i da nije nebi uključio zbog TV unazad i dodatne 3KM jer bi roditelji slučajno aktivirali TV unazad i eto 3KM skuplji račun koji je ionako u više navrata poskupljivao...
User avatar
kemox
Posts: 658
Joined: 02/02/2013 12:43

#68643 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kemox »

A viđu mangupa što su metnuli strijelicu pola vidljivu okrenutu ka gore hhhahhhhhhhah !@#$&@@#!

Garant je neko mora dobro da napregne mozak da ovo izmisli oca mu .....
User avatar
crnivrag
Posts: 12928
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#68644 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by crnivrag »

kemox wrote:A viđu mangupa što su metnuli strijelicu pola vidljivu okrenutu ka gore hhhahhhhhhhah !@#$&@@#!

Garant je neko mora dobro da napregne mozak da ovo izmisli oca mu .....
Ovo je neka vrsta zaštite protiv piraterije, i ta strelica se nalazi na svim kanalima koji su u vlasništvu United Grupe.

O tome se pisalo na drugim forumima, i postavljani su linkovi u kojima se vidi da je United Grupa potpisala ugovor sa nekom kompanijom koja vrši zaštitu sadržaja protiv piratstva.

Inače i meni ta strelica užasno ide na živce otkako se pojavima na kanalima kojima upravlja United Grupa.
User avatar
fusion_ba
Posts: 4408
Joined: 02/12/2017 20:10

#68645 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by fusion_ba »

Ima i na OBN-u
User avatar
crnivrag
Posts: 12928
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#68646 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by crnivrag »

fusion_ba wrote:Ima i na OBN-u
Nije valjda da su različiti streamovi po udruženim kompanijama, jer u okviru originalne Telemach digitalne ponude u Sarajevu na kanalu OBN nije prisutna strelica:

Image
User avatar
fusion_ba
Posts: 4408
Joined: 02/12/2017 20:10

#68647 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by fusion_ba »

Zaboravio sam naglasiti da sam mislio na EON, tamo je u donjem lijevom uglu

Image

Stream za OBN na EONu šalje SBB pa je moguće da na njihovom D3 ima taj znak, ali ne mora značiti.
hipija
Posts: 1621
Joined: 30/12/2010 18:17

#68648 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by hipija »

Ja ne znam koja je svrha ovih RTS kanala u Telemach ponudi.
Hajde nekako se covjek navikne da se sport zakodira, ali gledam sinoc zakodiran dokumentarac o snimanju filma o agentu 007.
Jutros zakodirani crtani filmovi, nedavno zakodirali film Voz, a o serijama da ne pricam. Izgleda da je trend da cemo moci gledati samo centralni dnevnik na RTS i Vuciceve monologe.
User avatar
fusion_ba
Posts: 4408
Joined: 02/12/2017 20:10

#68649 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by fusion_ba »

Vjerovatno kontramjera RTS-a zbog sukoba sa United Grupom jer je RTS tražio veću naknadu i da im UG dodatno plaća jer imaju RTS i na EONu
User avatar
afannedim
Posts: 4228
Joined: 25/01/2011 09:26
Location: Bašćaršija

#68650 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by afannedim »

hipija wrote:Ja ne znam koja je svrha ovih RTS kanala u Telemach ponudi.
Hajde nekako se covjek navikne da se sport zakodira, ali gledam sinoc zakodiran dokumentarac o snimanju filma o agentu 007.
Jutros zakodirani crtani filmovi, nedavno zakodirali film Voz, a o serijama da ne pricam. Izgleda da je trend da cemo moci gledati samo centralni dnevnik na RTS i Vuciceve monologe.
Isti k.urac je i na Logosoftu kod nas
Locked