Telemach - ALL ABOUT 4

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#67501 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by zateznistub »

semirsar wrote: :pisnuo: :pisnuo: vala bas :mrgreen:
znas onu, ko se jednom o njih oprzio i na hladno puse :evil:
P.S. zdruzdjo je kriv, vazdi se nes' zali a mene odma' srklet fata, a i oni T-mach fura neke akcije dok ovi tupi LoL-obiti ni mukajet da mi pripomognu, ono sto ponudise ni NaJlova mater him ne bi kusala... pa ti sad bidni pametan za svoju muku :evil:
Vala ako si baksuz gdje god da si, može te zakaciti belaj.
Ili ako si sretne ruke gdje god da si bude ok. Ja stvarno nemam nekih vecih zamjerki, ni na bht-u nije bilo nekog štucanja. Sad, kakve si ti ruke ti znaš najbolje.
zdruzdjo
Posts: 5213
Joined: 16/08/2009 00:27

#67502 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by zdruzdjo »

semirsar wrote: @zdruzdjo i njegov slucaj vam nikako ne ide, ama bas nikako, u prilog. :roll:
Samo nek razvlace i testiraju strpljenje.
Vjeruj da kad mi pukne film stavicu go-pro kameru na glavu i snimiti cu kako im vracam opremu u poslovnicu sa objasnjenjem zasto. A onda cu poslati svim mogucim portalima i poobjaviti po forumima, linkove podjeliti.....fakat antikampanju cu napraviti. Ovo vec postaje frustrirajuce. Fakat. Svi na telefonima "vide neko odstupanje u signalu" ali slabo da se to "odstupanje" smanji.
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#67503 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by semirsar »

zateznistub wrote: Vala ako si baksuz gdje god da si, može te zakaciti belaj.
Ili ako si sretne ruke gdje god da si bude ok. Ja stvarno nemam nekih vecih zamjerki, ni na bht-u nije bilo nekog štucanja. Sad, kakve si ti ruke ti znaš najbolje.
Nema to veze sa srecom ili baksuzlukom. Kod mene u ulazu su prijeratni kablovi + ovi koje je HS postavio prije pe'ses' +/- godina. Ja licno sam na starim predratnim kablovima, referenca za kvalitet su mi komsije u ulazu, u zadnjih mjesec-dva ni kod jednog internet nije bez stucanja.
Mislis da je 700maruna dovoljan razlog za nerviranje i stalno prozivanje bilo ovdje bilo na 1360... ne znam, vagam, i ovdje serendam trazeci sve sto mogu dobit da me posli manje boli :evil:
zdruzdjo
Posts: 5213
Joined: 16/08/2009 00:27

#67504 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by zdruzdjo »

zateznistub wrote: Vala ako si baksuz gdje god da si, može te zakaciti belaj.
Ili ako si sretne ruke gdje god da si bude ok. Ja stvarno nemam nekih vecih zamjerki, ni na bht-u nije bilo nekog štucanja. Sad, kakve si ti ruke ti znaš najbolje.
Vjeruj mi buraz dok sam zivio na staroj adresi, nikad nista. Ni sa telekomom nikad nisam imao ni najmanji problem. Sve furalo, sve radilo ko sat. Imao adsl. Brzina aman pa deklarisana.
Smarali me iz hs-a skoro na sedmicnom nivou daj uzmite internet, daj uzmite internet jer sam imao samo digitalnu tv njihovu.
Dosao telemach, hajde super, daj da ne placam telekomu bezveze za slow-mo brzine. I tada super kod njih. Brzina skroz ok, nekih 68 do 77 mbit. Sto mi je zadovoljavajuce bilo skroz. Cak i wifi super.
Preselim na drugu lokaciju i uprtim svoj ruter, nazovem i dodju ljudii prikopcaju. I tada super sve cjelu zimu. A onda sa pocetkom proljeca pocinje.
Ne znam sta vise nisu. Samo jos cekam kad ce mi neko reci da ptice letaju kroz mahalu puno pa koce signal. Svaki put kad dodju serviseri, izmjenjaju skretnice i konektore. Da sam ih skupljo mogao sam na otpad odnjeti i paru uzeti. Zadnje ljudi zamjene kabal od bandere. I opet nista. Radi digitalna i to na dva tv-a(mada je i tu bilo stucanja), imam fiksni telefon.
Znaci ili je do nekog "sokocala" koje vodi meni internet ili je do rutera. Ja drugo ne znam sta moze biti. Mjerim brzinu mobitelom uz sami ruter na 20 cm i brzina je 37 mbit-a. A onda navece u pola 12 sa balkona ide na 65. Pa mislim.....
damirtestira
Posts: 14
Joined: 01/01/2017 17:32

#67505 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by damirtestira »

crnivrag wrote:
damirtestira wrote:vidim ovu reklamu kao gledaj video klub na smart tv-u. mene zanima da li je ova usluga pocela sa radom jer kod mene jos uvjek stoji USKORO, inace koristim samsung smart tv. hvala
Uradi update aplikacije i radiće ti.
Nemam play store, a na samsungovom storeu nema update, ovaj Samsung radi na Tizen OSu
User avatar
crnivrag
Posts: 12929
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#67506 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by crnivrag »

damirtestira wrote:
Nemam play store, a na samsungovom storeu nema update, ovaj Samsung radi na Tizen OSu
Onda su, pretpostavljam, zaboraviti izbaciti update za uređaje koji koriste Tizen OS, inače za Android Smart TV uređaje je izašao update 11.05. (verzija 2.16), i na toj verziji je na početku pisalo također "Uskoro" pod opcijom "Video Klub", ali se jednog dana automatski aktivirao VOD, i sada radi bez problema.
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#67507 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Benq »

semirsar wrote: Mislis da je 700maruna dovoljan razlog za nerviranje i stalno prozivanje bilo ovdje bilo na 1360... ne znam, vagam, i ovdje serendam trazeci sve sto mogu dobit da me posli manje boli :evil:
Vala Sema realno gledajuci na trenutnu situaciju, ne bi trebao biti problem i ako dodje do manjeg odstupanja u brzini u vecernjim satima s obzirom da bi paket od 82,90KM placao godinu dana 32,90KM.. Sto se kablova tice, i kod mene u zgradi su svi kablovi iz doba HS-a, kad ih je HS prvi put postavio tako i stoje, prije nekoliko mjeseci su zamijenili samo dolazne kablove do zgrade i to je to, svima u mom komsiluku usluga radi normalno.

Ti svakako utanaci sa svojim komsijom sta znaci to "stucanje" neta, je li dodje do totalnog prekida ili do nekog pada brzine, i da li je taj pad brzine preko lan-a ili preko wifi-a..
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#67508 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by zateznistub »

zdruzdjo wrote:
zateznistub wrote: Vala ako si baksuz gdje god da si, može te zakaciti belaj.
Ili ako si sretne ruke gdje god da si bude ok. Ja stvarno nemam nekih vecih zamjerki, ni na bht-u nije bilo nekog štucanja. Sad, kakve si ti ruke ti znaš najbolje.
Vjeruj mi buraz dok sam zivio na staroj adresi, nikad nista. Ni sa telekomom nikad nisam imao ni najmanji problem. Sve furalo, sve radilo ko sat. Imao adsl. Brzina aman pa deklarisana.
Smarali me iz hs-a skoro na sedmicnom nivou daj uzmite internet, daj uzmite internet jer sam imao samo digitalnu tv njihovu.
Dosao telemach, hajde super, daj da ne placam telekomu bezveze za slow-mo brzine. I tada super kod njih. Brzina skroz ok, nekih 68 do 77 mbit. Sto mi je zadovoljavajuce bilo skroz. Cak i wifi super.
Preselim na drugu lokaciju i uprtim svoj ruter, nazovem i dodju ljudii prikopcaju. I tada super sve cjelu zimu. A onda sa pocetkom proljeca pocinje.
Ne znam sta vise nisu. Samo jos cekam kad ce mi neko reci da ptice letaju kroz mahalu puno pa koce signal. Svaki put kad dodju serviseri, izmjenjaju skretnice i konektore. Da sam ih skupljo mogao sam na otpad odnjeti i paru uzeti. Zadnje ljudi zamjene kabal od bandere. I opet nista. Radi digitalna i to na dva tv-a(mada je i tu bilo stucanja), imam fiksni telefon.
Znaci ili je do nekog "sokocala" koje vodi meni internet ili je do rutera. Ja drugo ne znam sta moze biti. Mjerim brzinu mobitelom uz sami ruter na 20 cm i brzina je 37 mbit-a. A onda navece u pola 12 sa balkona ide na 65. Pa mislim.....
Ja mislim da je kod tebe preopterećena Loko mreža i dok se ne uradi sanacija mreže, neće ti biti bolje. A ka' će, ne zna se...

@semir
I kod tebe je možda problem u mreži u haustoru.
Slabo pojačalo. Dok se komšije bune...
Jedne prilike na Koševu ona tri nebodera, uđem kod žene na prizemlje signal toliki da ni cigare ne mogu zapalili. D3. Mini ni da čuje, prijavim reklamaciju i stavim ženi broj da ne zovne kad odrade, ja presti i raditi kad žena za dva metra zove, kaže još ništa nisu uradili ja još čekam...rekao gospođo mene više nema...
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#67509 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Benq »

zateznistub wrote: @semir
I kod tebe je možda problem u mreži u haustoru.
Slabo pojačalo. Dok se komšije bune...
Jedne prilike na Koševu ona tri nebodera, uđem kod žene na prizemlje signal toliki da ni cigare ne mogu zapalili. D3. Mini ni da čuje, prijavim reklamaciju i stavim ženi broj da ne zovne kad odrade, ja presti i raditi kad žena za dva metra zove, kaže još ništa nisu uradili ja još čekam...rekao gospođo mene više nema...
Joj zatezni gasi taj auto-correct tacno me mozak zaboli dok desifrujem sta pises :lol:
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#67510 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by semirsar »

Benq wrote:
semirsar wrote: Mislis da je 700maruna dovoljan razlog za nerviranje i stalno prozivanje bilo ovdje bilo na 1360... ne znam, vagam, i ovdje serendam trazeci sve sto mogu dobit da me posli manje boli :evil:
Vala Sema realno gledajuci na trenutnu situaciju, ne bi trebao biti problem i ako dodje do manjeg odstupanja u brzini u vecernjim satima s obzirom da bi paket od 82,90KM placao godinu dana 32,90KM.. Sto se kablova tice, i kod mene u zgradi su svi kablovi iz doba HS-a, kad ih je HS prvi put postavio tako i stoje, prije nekoliko mjeseci su zamijenili samo dolazne kablove do zgrade i to je to, svima u mom komsiluku usluga radi normalno.

Ti svakako utanaci sa svojim komsijom sta znaci to "stucanje" neta, je li dodje do totalnog prekida ili do nekog pada brzine, i da li je taj pad brzine preko lan-a ili preko wifi-a..
U paketu kod LoL-e mi je brzina 120/10Mbps, nikad mi download nije presao preko 80Mbps, upload kao sto znas senluci i do 90Mbps ali nikad ispod 9Mbps... Tolerisao bih ako na T-machu download ne bi padao ispod 80Mbps u tom nekom raspasoj terminu od 19h pa do 23-24h ali ne i upload a upravo to ovdje vidim da se dogadja. Lan je u pitanju, mislio sam da me furaju da je wifi u pitanju, ali nije.
Znam, sad ce neki jbt upload sto si zapeo za njeg'... pa kad tako nije bitan sto ga onda T-mach ne odvrne do kraja pa nek svak jami koliko mu treba... nece, e pa nedam ni ja ono sto placam. Dam rado sto i oni daju, odnosno, 50Mbps downloada za 20Mbps uploada, posteno od mene, ne? :mrgreen:
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#67511 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Benq »

semirsar wrote: Znam, sad ce neki jbt upload sto si zapeo za njeg'... pa kad tako nije bitan sto ga onda T-mach ne odvrne do kraja pa nek svak jami koliko mu treba... nece, e pa nedam ni ja ono sto placam. Dam rado sto i oni daju, odnosno, 50Mbps downloada za 20Mbps uploada, posteno od mene, ne? :mrgreen:
Cuj jbt upload :shock: , neka, sto vise to bolje.
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#67512 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by zateznistub »

Benq wrote:
zateznistub wrote: @semir
I kod tebe je možda problem u mreži u haustoru.
Slabo pojačalo. Dok se komšije bune...
Jedne prilike na Koševu ona tri nebodera, uđem kod žene na prizemlje signal toliki da ni cigare ne mogu zapalili. D3. Mini ni da čuje, prijavim reklamaciju i stavim ženi broj da ne zovne kad odrade, ja presti i raditi kad žena za dva metra zove, kaže još ništa nisu uradili ja još čekam...rekao gospođo mene više nema...
Joj zatezni gasi taj auto-correct tacno me mozak zaboli dok desifrujem sta pises :lol:
:pisnuo:
Šuti bolan, po tri puta se vraćam i popravljam...
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#67513 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Benq »

:lol: :lol:
User avatar
MTV
Posts: 14346
Joined: 21/08/2013 19:39

#67514 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by MTV »

"ja presti i raditi"

"za dva metra zove"

:pisnuo: :pisnuo:
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#67515 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by zateznistub »

MTV wrote:"ja presti i raditi"

"za dva metra zove"

:pisnuo: :pisnuo:
Mrs :twisted:
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#67516 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by zateznistub »

Evo ti ovi moji palčevi pa ti ubodi ovolišno slovo :oops:
damirtestira
Posts: 14
Joined: 01/01/2017 17:32

#67517 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by damirtestira »

crnivrag wrote:
damirtestira wrote:
Nemam play store, a na samsungovom storeu nema update, ovaj Samsung radi na Tizen OSu
Onda su, pretpostavljam, zaboraviti izbaciti update za uređaje koji koriste Tizen OS, inače za Android Smart TV uređaje je izašao update 11.05. (verzija 2.16), i na toj verziji je na početku pisalo također "Uskoro" pod opcijom "Video Klub", ali se jednog dana automatski aktivirao VOD, i sada radi bez problema.
Bice da je to, sad sam pogledao verzija je 1.26.0 / 003. hvala Vraze na brzim odgovorima. jos samo ovi iz @Telemach da potvrde za ovu verziju i kad da se ocekuje update. pozz svima.

https://photos.app.goo.gl/BG3z6X98JLKmGsJx9
User avatar
MTV
Posts: 14346
Joined: 21/08/2013 19:39

#67518 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by MTV »

zateznistub wrote: Mrs :twisted:
Nema ljutis :kiss:
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#67519 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by zateznistub »

MTV wrote:
zateznistub wrote: Mrs :twisted:
Nema ljutis :kiss:
Ma bože sačuvaj, kakva ljutnja... :thumbup:
User avatar
crnivrag
Posts: 12929
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#67520 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by crnivrag »

zateznistub wrote:
MTV wrote:"ja presti i raditi"

"za dva metra zove"

:pisnuo: :pisnuo:
Mrs :twisted:
This is the funniest thing I have seen in a long time, nice work @zateznistub :lol: :thumbup: :pisnuo:
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#67521 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by zateznistub »

crnivrag wrote:
zateznistub wrote:
MTV wrote:"ja presti i raditi"

"za dva metra zove"

:pisnuo: :pisnuo:
Mrs :twisted:
This is the funniest thing I have seen in a long time, nice work @zateznistub :lol: :thumbup: :pisnuo:
:P
zdruzdjo
Posts: 5213
Joined: 16/08/2009 00:27

#67522 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by zdruzdjo »

Povracen pristup internetu.
Mada brzina i dalje sarena!!!!
Tako da ostaje da ZELIM DA dodju tehnicari i urade nesto po pitanju brzine net-a


Restovan ruter na fabricke postavke!!!!!
nakon toga setup od pocetka sa wifi i tako. Proradilo.
Sve je na nekoj automatici i default-nim postavka i ne znam da li je to onako kako je zadnji put neki od tehnicara setup-ovao i kako treba ali me briga. imam net. do duse "kakav-takav" ali ga imam.

Znaci da je dosao tehnicar uradio bi isto sto i ja veceras i rekao bi ETO GA i popravljeno i onda opet iznova.
duffy_duck
Posts: 1511
Joined: 27/04/2018 09:07

#67523 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by duffy_duck »

Image

Evo imate i zvanično saopštenje da se Hrvatska Televizija 2 mora zatamniti kada se igraju utakmice Svjetskog prvenstva. A na BHT 1 HD mozemo gledati sve utakmice.
User avatar
crnivrag
Posts: 12929
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#67524 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by crnivrag »

duffy_duck wrote: Evo imate i zvanično saopštenje da se Hrvatska Televizija 2 mora zatamniti kada se igraju utakmice Svjetskog prvenstva. A na BHT 1 HD mozemo gledati sve utakmice.
You might be banned for this post, because moderator Bobi strictly said that everyone who mention scrambling of the channels which transfer football matches, will be banned from Klix forum.
User avatar
MTV
Posts: 14346
Joined: 21/08/2013 19:39

#67525 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by MTV »

Crni izvrsio rebranding :mrgreen:
Locked