Telemach - ALL ABOUT 4

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
User avatar
crnivrag
Posts: 12928
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#56201 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by crnivrag »

chakany wrote:Da nije crnivrag stavio obavještenje, čekao bih do ponoći nove kanale.
Evo primjetio sam da na PRVA WORLD ide EPG od MINI ULTRA kanala.Ne znam jesam li dobro napisao naziv kanala, uglavnom, to je kanal koji je do nedavno bio u ponudi Telemacha, pa je izbačen.Možda ga ponovo uvedu u ponudu, ko zna.
Ide EPG od kanala "Mini Ultra" ali greškom, išla je i sličica tog kanala na "Prvoj World", a onda su uradili update software-a, pa je sad ispravna sličica, ali i dalje ide taj pogrešni EPG.

Inače "Prva Kick" je otključana putem DVB-C mreže, ali zaključana putem resivera nakon navedenog update-a software-a.
User avatar
MTV
Posts: 14345
Joined: 21/08/2013 19:39

#56202 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by MTV »

Pa zato sto ste prije vremena otkrili kanale :mrgreen:
User avatar
crnivrag
Posts: 12928
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#56203 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by crnivrag »

Prva Kick proradila i putem resivera.
User avatar
crnivrag
Posts: 12928
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#56204 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by crnivrag »

Prva World i Prva Kick su već dostupne putem EON aplikacije i kao i svi ostali kanali imaju opciju vraćanja sadržaja do 7 dana unazad.
User avatar
afannedim
Posts: 4228
Joined: 25/01/2011 09:26
Location: Bašćaršija

#56205 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by afannedim »

Jao od odrona se pravi senzacija. :lol: :lol:
User avatar
Radar71
Posts: 7293
Joined: 21/07/2010 15:43

#56206 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Radar71 »

afannedim wrote:Jao od odrona se pravi senzacija. :lol: :lol:
Ma upravu si, kod vas kvalitetno al' ukidaju :lol:
User avatar
afannedim
Posts: 4228
Joined: 25/01/2011 09:26
Location: Bašćaršija

#56207 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by afannedim »

Grohotom se :lol:
AdrianMole
Posts: 731
Joined: 08/05/2007 14:00

#56208 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by AdrianMole »

Pozdravljam uvođenje novih kanala.Posebno će biti interesantno vidjeti Viasat Epic.Taj bi program za nas što volimo povijesne drame mogao biti dragulj u kruni.Nažalost,slabe su šanse da dobijemo još nešto sa liste programa koji se najviše traže.Doma tv je vezana sa Novom Tv,a vjerojatno ste čuli kako je zapelo oko preuzimanja ove kuće od strane United Medie.Kino tv i Doku Tv se za sada ne prikazuju nigdje izvan Hrvatske i nemaju druge titlove doli hrvatskih ,što posebno ako se programi kupuju na nivou grupe može biti ozbiljan problem.Daj Bože da me demantiraju :-D
User avatar
crnivrag
Posts: 12928
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#56209 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by crnivrag »

Evo da javim da je od jutros sve ok što se tiče kanala "Prva World" i "Prva Kick" u smislu da oba kanala imaju sličice logotipa i tačne EPG-ove sa sličicama emisija.

Inače od jutros u medijima je počela promocija "Prva Kick" kanala, koji se promoviše kao muški kanal, dok je "Prva World" ženski kanal.
User avatar
MTV
Posts: 14345
Joined: 21/08/2013 19:39

#56210 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by MTV »

AdrianMole wrote:Pozdravljam uvođenje novih kanala.Posebno će biti interesantno vidjeti Viasat Epic.Taj bi program za nas što volimo povijesne drame mogao biti dragulj u kruni.Nažalost,slabe su šanse da dobijemo još nešto sa liste programa koji se najviše traže.Doma tv je vezana sa Novom Tv,a vjerojatno ste čuli kako je zapelo oko preuzimanja ove kuće od strane United Medie.Kino tv i Doku Tv se za sada ne prikazuju nigdje izvan Hrvatske i nemaju druge titlove doli hrvatskih ,što posebno ako se programi kupuju na nivou grupe može biti ozbiljan problem.Daj Bože da me demantiraju :-D
Kino TV je u ponudi HT Eroneta u Hercegovini i srednjoj Bosni. Doku TV nije jos nigdje izvan HR. Obadva su u HD-u.
Last edited by MTV on 30/11/2017 09:42, edited 1 time in total.
User avatar
ElRe
Posts: 10845
Joined: 12/12/2011 11:28

#56211 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by ElRe »

afannedim wrote:Jao od odrona se pravi senzacija. :lol: :lol:
Upravo to. Trash kanali, kao i vecina kanala dostupnih za exYU prostore. Mislim da bi operatori trebali prestati sa dodavanjem novih regionalnih kanala i poraditi na kvalitetu slike postojecih, ubaciti sto vise HD kanala.
Ovako imamo RTLove, Novu, RTSove, Antena grupu, Pink grupu, HRTove na kojima se vrti manje vise isti program, serije, filmovi reality, a filmove i serije se mogu pratiti na specijalizovanim kanalima, pa se sadrzaj opet duplira. Znamo da postoje specijalizovani news, sportski i dokumentarni kanali tako da ne vidim smisao ubacivanja novih regionalnih kanala.
User avatar
ElRe
Posts: 10845
Joined: 12/12/2011 11:28

#56212 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by ElRe »

MTV wrote:
AdrianMole wrote:Pozdravljam uvođenje novih kanala.Posebno će biti interesantno vidjeti Viasat Epic.Taj bi program za nas što volimo povijesne drame mogao biti dragulj u kruni.Nažalost,slabe su šanse da dobijemo još nešto sa liste programa koji se najviše traže.Doma tv je vezana sa Novom Tv,a vjerojatno ste čuli kako je zapelo oko preuzimanja ove kuće od strane United Medie.Kino tv i Doku Tv se za sada ne prikazuju nigdje izvan Hrvatske i nemaju druge titlove doli hrvatskih ,što posebno ako se programi kupuju na nivou grupe može biti ozbiljan problem.Daj Bože da me demantiraju :-D
Kino TV je u ponudi HT Eroneta u Hercegovini i srednjoj Bosni. Doku TV nije jos nigdje izvan HR.
A nadam se da i nece biti dostupni, samo bi zauzimali mjesto. Neka ubace jos H2, Al Jazeera Balkans HD, AJ English HD, TRT World HD, France 24 HD, Mediaset Italia, Automotorundsport, Nautical Channel, Sportskool i dosta za narednih pola godine.
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#56213 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Kralj Tvrtko I. »

Nebi bilo loše kad bi sada ove kanale poredali u grupe, tj. ide pink pa svi pinkovi, ide prva pa svi kanali prve....itd.
User avatar
MTV
Posts: 14345
Joined: 21/08/2013 19:39

#56214 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by MTV »

ElRe wrote: A nadam se da i nece biti dostupni, samo bi zauzimali mjesto. Neka ubace jos H2, Al Jazeera Balkans HD, AJ English HD, TRT World HD, France 24 HD, Mediaset Italia, Automotorundsport, Nautical Channel, Sportskool i dosta za narednih pola godine.
Koliko ja znam Telemach ima H2 HD u HD paketu. Ili mislis na neki drugi H2?!
Mene je anamotamo TRT World HD pozitivno iznenadio ni nalik drugim TRT-ovima. Nautical isto tako ide u HD.
User avatar
ElRe
Posts: 10845
Joined: 12/12/2011 11:28

#56215 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by ElRe »

MTV wrote:[
Koliko ja znam Telemach ima H2 HD u HD paketu. Ili mislis na neki drugi H2?!
Vidi bas, nisam ga do sada vidio :D
User avatar
MTV
Posts: 14345
Joined: 21/08/2013 19:39

#56216 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by MTV »

:-D
User avatar
crnivrag
Posts: 12928
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#56217 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by crnivrag »

Inače pored kanala pod nazivom "Test" za koji smo sinoć utvrdili da je dupli "Nick Jr.", još se testira 5 kanala: dupli Face TV HD, dupli N1 BiH HD, dupli Animal Planet SD i dva kanala sa engleskim audio jezikom i engleskim subtitlom, za koje sumnjam da su dva dupla kanala Sundance TV.

Dakle, ako je suditi po ovome uskoro bi mogli dobiti 2 nova HD kanala i 4 nova SD kanala.
Last edited by crnivrag on 30/11/2017 11:03, edited 1 time in total.
User avatar
Radar71
Posts: 7293
Joined: 21/07/2010 15:43

#56218 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Radar71 »

crnivrag wrote:Inače pored kanala pod nazivom "Test" za koji smo sinoć utvrdili da je dupli "Nick Jr.", još se testira 5 kanala: dupli Face TV HD, dupli N1 BiH HD, dupli Animal Planet SD i dva kanala sa engleskim audio jezikom i engleskim subtitlom, za koje sumnjam da su dva dupla kanala Sundance TV.

Dakle, ako je suditi po ovome uskoro bi mogli dobiti 2 nova HD kanala i 3 nova SD kanala.
Extra :bih:
brazzo19
Posts: 3163
Joined: 25/09/2008 13:43

#56219 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by brazzo19 »

Hoce li raditi EON aplikacija ako skinem recimo apk file od te aplikacije i instaliram sa stika na Philips Andorid TV ?
User avatar
Telemach
Posts: 15740
Joined: 13/10/2010 14:13

#56220 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

@brazzo19

EON SMART TV aplikaciju možete koristiti ukoliko ste pretplaćeni na Duo, Trio Extra ili Premium paket i ujedno posjedujete SMART TV novije generacije. Podržani uređaji su Samsung i Sony televizori, napravljeni 2017. godine.
brazzo19
Posts: 3163
Joined: 25/09/2008 13:43

#56221 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by brazzo19 »

Telemach wrote:@brazzo19

EON SMART TV aplikaciju možete koristiti ukoliko ste pretplaćeni na Duo, Trio Extra ili Premium paket i ujedno posjedujete SMART TV novije generacije. Podržani uređaji su Samsung i Sony televizori, napravljeni 2017. godine.
Jeli moguce instalirati aplkaciju na Philips Android tv, imam trio grande paket ?
User avatar
crnivrag
Posts: 12928
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#56222 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by crnivrag »

brazzo19 wrote:
Jeli moguce instalirati aplkaciju na Philips Android tv, imam trio grande paket ?
Moraš imati Trio Grande Extra ili Premium da bi uopšte mogao aktivirati aplikaciju putem portala, odnosno samo ti korisnici imaju opciju za unos koda koji se pojavi prilikom prvog pokretanja aplikacije, i koji omogućava pristup sadržajima EON Smart TV aplikacije.
brazzo19
Posts: 3163
Joined: 25/09/2008 13:43

#56223 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by brazzo19 »

crnivrag wrote:
brazzo19 wrote:
Jeli moguce instalirati aplkaciju na Philips Android tv, imam trio grande paket ?
Moraš imati Trio Grande Extra ili Premium da bi uopšte mogao aktivirati aplikaciju putem portala, odnosno samo ti korisnici imaju opciju za unos koda koji se pojavi prilikom prvog pokretanja aplikacije, i koji omogućava pristup sadržajima EON Smart TV aplikacije.
Pa zar nije ista aplikacija koju koristim na android mobitelu i na android televiziji ako skinem istu aplikaciju pa probam instalirati, na mobu mi sve radi ?
User avatar
crnivrag
Posts: 12928
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#56224 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by crnivrag »

brazzo19 wrote:
Pa zar nije ista aplikacija koju koristim na android mobitelu i na android televiziji ako skinem istu aplikaciju pa probam instalirati, na mobu mi sve radi ?
Nije ista aplikacija, kao što možeš vidjeti:

Android mobilna EON aplikacija: https://play.google.com/store/apps/deta ... on.android

Android Smart TV EON aplikacija: https://play.google.com/store/apps/deta ... android.tv
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#56225 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by diablobih »

brazzo19 wrote:Hoce li raditi EON aplikacija ako skinem recimo apk file od te aplikacije i instaliram sa stika na Philips Andorid TV ?
Probaj, nista te ne kosta :D
Locked