Telemach - ALL ABOUT 4

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40693
Joined: 29/06/2011 23:39

#39151 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by dječak sa šibicama »

Pa vidi, za mnogo toga nije kriv Telemach, prije svega za lose instalacije koje su naslijedili da li od Eloba da li od HS da li od HKB nebitno, posebno HS koji je kablove razvlacio svi znamo kako.

Takodje, mnogi korisnici se prave pametni, pa sami razvode kablove po kuci, cesto na pogresan nacin, sa neadekvatnim razdjelnicama i slicno. Znam da nema druge nego sam, jer Telemach koliko ja znam ima obavezu dovesti kabal do jednog tv-a a ostalo naplacuju, bar je tako kod Eloba bilo... ali nadje se neko ko zna, pozove se, i uradi po pe esu.
User avatar
typeOnegative
Posts: 4857
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#39152 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by typeOnegative »

riko-ga wrote:Moze li mi ko postaviti tacno sve kanale za Trio Grande Family paket.Jer na telemahovoj stranici se ja ne mogu snaci :cry:

I ako mi moze ko reci jel pametno uzeti ovaj paket.Kako telefon fercera mislim ima li zezanja tu da se ostaje bez signala i to.
Ja imam isti paket i nemam nekih većih primjedbi , sve ugl. radi bez greske osim ako je neki globalni problem ,a ako je kod mene bude otklonjeno brzo. Telefon isto bez greske , a na svu sreću na mojoj adresi nema problema kakvi se prijavljuju ovdje .
TGF ti je osnovni + start + prosireni ( oko 170 kanala )

http://telemach.ba/oec/tv-kanali
izaberi grad ili podrucje gdje si i stavi kvačice na sva tri kao na slici i izbacit će listu

Image
Last edited by typeOnegative on 05/10/2016 15:11, edited 2 times in total.
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10187
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#39153 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Benq »

typeOnegative wrote:
riko-ga wrote:Moze li mi ko postaviti tacno sve kanale za Trio Grande Family paket.Jer na telemahovoj stranici se ja ne mogu snaci :cry:

I ako mi moze ko reci jel pametno uzeti ovaj paket.Kako telefon fercera mislim ima li zezanja tu da se ostaje bez signala i to.
Ja imam isti paket i nemam nekih većih primjedbi , sve ugl. radi bez greske osim ako je neki globalni problem ,a ako je kod mene bude otklonjeno brzo. Telefon isto bez greske , a na svu sreću na mojoj adresi nema problema kakvi se prijavljuju ovdje .
Takodje nikakvih problema sa uslugama , koristim Trio Grande Extra.
autoskolee
Posts: 286
Joined: 13/08/2014 23:00

#39154 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by autoskolee »

riko-ga wrote:Moze li mi ko postaviti tacno sve kanale za Trio Grande Family paket.Jer na telemahovoj stranici se ja ne mogu snaci :cry:

I ako mi moze ko reci jel pametno uzeti ovaj paket.Kako telefon fercera mislim ima li zezanja tu da se ostaje bez signala i to.
Ne valja ne uzimaj. Uzmi obicni trio grande i vidi da ti daju tih popusta i bonusa. Mene su zajebali za taj family imas ko 80/4 brzine a modem uopste ne moze isporucit preko wifi vise od 30mbps. A slabo ko koristi komp a i ako koristis imaces 36 od tih 40mbps za obicnin paketom.
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10187
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#39155 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Benq »

autoskolee wrote:
riko-ga wrote:Moze li mi ko postaviti tacno sve kanale za Trio Grande Family paket.Jer na telemahovoj stranici se ja ne mogu snaci :cry:

I ako mi moze ko reci jel pametno uzeti ovaj paket.Kako telefon fercera mislim ima li zezanja tu da se ostaje bez signala i to.
Ne valja ne uzimaj. Uzmi obicni trio grande i vidi da ti daju tih popusta i bonusa. Mene su zajebali za taj family imas ko 80/4 brzine a modem uopste ne moze isporucit preko wifi vise od 30mbps. A slabo ko koristi komp a i ako koristis imaces 36 od tih 40mbps za obicnin paketom.
Opet autoskolee sa svojim izjavama koje nemaju veze ni sa cim , izvini drug ali objasnjeno je milion puta sve u vezi wifi brzine. Telemach garantuje za brzinu preko mreznog kabla a nigdje i nikada nisu napisali da ces tu brzinu imati i preko wifi-a jer na to utice stotinu faktora.
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#39156 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by avaks »

Imam TGF paket, CISCO EPC3925 modem/ruter i preko wifi ide deklarisana brzina.
Doduše oko mene nema puno mreža a na drugom sam kanalu tako da ne dolazi do interferencija :mrgreen:
Ali kada mjerim, također nisam iza 3 zida i sa telefonom koji ne podržava tolike brzine :lol: A kao što drug Benq reče puno stvari ti utiče na wifi tako da ne možeš ni govoriti kako je to do operatera što ti nemaš zagarantovanu brzinu!

Image
Last edited by avaks on 05/10/2016 15:52, edited 1 time in total.
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#39157 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by aditon »

dječak sa šibicama wrote:Pa vidi, za mnogo toga nije kriv Telemach, prije svega za lose instalacije koje su naslijedili da li od Eloba da li od HS da li od HKB nebitno, posebno HS koji je kablove razvlacio svi znamo kako.

Takodje, mnogi korisnici se prave pametni, pa sami razvode kablove po kuci, cesto na pogresan nacin, sa neadekvatnim razdjelnicama i slicno. Znam da nema druge nego sam, jer Telemach koliko ja znam ima obavezu dovesti kabal do jednog tv-a a ostalo naplacuju, bar je tako kod Eloba bilo... ali nadje se neko ko zna, pozove se, i uradi po pe esu.
Ja sad govorim u svoje lično ime, za druge ne znam, ali mene uopće ne zanima do koga jer sigurno nije do mene. Telemach je dužan pružiti usluge koje prodaje a ako to nisu u stanju, stvarno nije moj problem, neka mi to kažu, pa da vidim koji su mi sljedeći koraci, ovako me samo zavlače.

Problem je kad ja čekam 4 mjeseca da dobijem uslugu koju plaćam. I problem je što dolazim na forum zadnja 4 mjeseca da prijavljujem isti problem. Jel moje da mislim o njihovim instalacijama i šta su naslijedili? Uslugu sam urednu imao prije famoznih povećanja brzina 01.06.2016.god., a problem koji sad imam imao sam i ranije ali bi do sada to rješavali. Ako su do sada identične probleme uspjevali da riješe, zašto sada moram čekati 4 mjeseca da mi se problem riješi. Možda su otpustili lika koji je ranije rješavao ove probleme, ko će znati..
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10187
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#39158 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Benq »

avaks wrote:Imam TGF paket, CISCO EPC3925 modem/ruter i preko wifi ide deklarisana brzina.
Doduše oko mene nema puno mreža a na drugom sam kanalu tako da ne dolazi do interferencija :mrgreen:
Ali kada mjerim, također nisam iza 3 zida i sa telefonom koji ne podržava tolike brzine :lol: A kao što drug Benq reče puno stvari ti utiče na wifi tako da ne možeš ni govoriti kako je to do operatera što ti nemaš zagarantovanu brzinu!
Problem je u tome sto vecina korisnika koristi mobitele i laptope starije generacije sa b/g/n wifi standardom i sasvim je normalno da ne moze izvuci neku vecu brzinu preko wifi-a jer wifi modul to ne dopusta , ne mozes u flasu od 2L nasuti 3L nikako. Jos jedna stvar , imao sam dva wifi sticka i to tp-link i asus , oba su N standard sa brzinom do 150Mb, medjutim testirao sam oba i nijedan u praksi ne moze preci 90Mb u idealnim uvjetima , to sam testirao i sa TP-Link ruterom 300Mb i vezu izmedju ovih stickova i tog rutera.
User avatar
typeOnegative
Posts: 4857
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#39159 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by typeOnegative »

Ima i ta mjesta, ma vidim da se tu pojedinim ne mogu neke stvari objasnit.
Neukost, neupućenost i držanje za svoje teorije ko pijan plota koje nemaju nikakve osnove, to je isto problem pored ovoga svega.. Evo i kod mene na mob, ne može preko 25 Mb nema šanse , što sad trebam se njima naklatit na kosti haha? Apsurd je uopće o tom razgovarat, uglavnom preko žice imam zabetonirano onoliko koliko plaćam, uz manje odstupanje katkad, i to je jedino relevantno, a laptopi tableti itd nisu niti mogu biti mjerodavni..

Sent from my GT-I8262 using Tapatalk
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#39160 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by avaks »

A laptop mi normala 78-79Mb, telefon već ima odstupanja mada je ovo mjereno kroz par zidova (vidi se da i signal nije pun) ali što kaže drug typeOnegative kablom (što je i relevantno i što garantuju) zabetonirana brzina koju i plaćam :mrgreen:
A vjerujem kada se više stvari nakači na wifi (kao što je kod mene slučaj) onda ide automatska raspodjela resursa pa recimo pored računara, laptopa i tableta sam smartfon ne može da ima idealnu brzinu svakako kao niti jedan od navedenih.
riko-ga
Posts: 2232
Joined: 17/03/2008 16:43

#39161 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by riko-ga »

typeOnegative wrote:
riko-ga wrote:Moze li mi ko postaviti tacno sve kanale za Trio Grande Family paket.Jer na telemahovoj stranici se ja ne mogu snaci :cry:

I ako mi moze ko reci jel pametno uzeti ovaj paket.Kako telefon fercera mislim ima li zezanja tu da se ostaje bez signala i to.
Ja imam isti paket i nemam nekih većih primjedbi , sve ugl. radi bez greske osim ako je neki globalni problem ,a ako je kod mene bude otklonjeno brzo. Telefon isto bez greske , a na svu sreću na mojoj adresi nema problema kakvi se prijavljuju ovdje .
TGF ti je osnovni + start + prosireni ( oko 170 kanala )

http://telemach.ba/oec/tv-kanali
izaberi grad ili podrucje gdje si i stavi kvačice na sva tri kao na slici i izbacit će listu

Image

Hvala.To je to.
autoskolee
Posts: 286
Joined: 13/08/2014 23:00

#39162 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by autoskolee »

Pa ja sam to i reko. Na kompu imas 80 a modem ne moze da podnese tih 80 nego max 30 tako da ne valja. Il nek mu daju 5ghz modem pa ce imat makar blize 80 koje plati
User avatar
typeOnegative
Posts: 4857
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#39163 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by typeOnegative »

[emoji106]

Sent from my GT-I8262 using Tapatalk
User avatar
Telemach
Posts: 15723
Joined: 13/10/2010 14:13

#39164 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

aditon wrote:
dječak sa šibicama wrote:Pa vidi, za mnogo toga nije kriv Telemach, prije svega za lose instalacije koje su naslijedili da li od Eloba da li od HS da li od HKB nebitno, posebno HS koji je kablove razvlacio svi znamo kako.

Takodje, mnogi korisnici se prave pametni, pa sami razvode kablove po kuci, cesto na pogresan nacin, sa neadekvatnim razdjelnicama i slicno. Znam da nema druge nego sam, jer Telemach koliko ja znam ima obavezu dovesti kabal do jednog tv-a a ostalo naplacuju, bar je tako kod Eloba bilo... ali nadje se neko ko zna, pozove se, i uradi po pe esu.
Ja sad govorim u svoje lično ime, za druge ne znam, ali mene uopće ne zanima do koga jer sigurno nije do mene. Telemach je dužan pružiti usluge koje prodaje a ako to nisu u stanju, stvarno nije moj problem, neka mi to kažu, pa da vidim koji su mi sljedeći koraci, ovako me samo zavlače.

Problem je kad ja čekam 4 mjeseca da dobijem uslugu koju plaćam. I problem je što dolazim na forum zadnja 4 mjeseca da prijavljujem isti problem. Jel moje da mislim o njihovim instalacijama i šta su naslijedili? Uslugu sam urednu imao prije famoznih povećanja brzina 01.06.2016.god., a problem koji sad imam imao sam i ranije ali bi do sada to rješavali. Ako su do sada identične probleme uspjevali da riješe, zašto sada moram čekati 4 mjeseca da mi se problem riješi. Možda su otpustili lika koji je ranije rješavao ove probleme, ko će znati..
Zdravo aditon,
najljubaznije Vas molimo za još malo strpljenja, kao što smo Vam obećali, javit ćemo Vam se u što kraćem roku. Zahvaljujemo se na razumijevanju.
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10187
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#39165 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Benq »

autoskolee wrote:Pa ja sam to i reko. Na kompu imas 80 a modem ne moze da podnese tih 80 nego max 30 tako da ne valja. Il nek mu daju 5ghz modem pa ce imat makar blize 80 koje plati
Ti dobijes brzinu preko kabla koju i placas, wifi ti je tu gratis usluga. Dzaba i da mu daju Ubee modem koji ima 5GHz mrezu ako on nema nijedan uredjaj koji tu mrezu podrzava.
autoskolee
Posts: 286
Joined: 13/08/2014 23:00

#39166 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by autoskolee »

Benq wrote:
autoskolee wrote:Pa ja sam to i reko. Na kompu imas 80 a modem ne moze da podnese tih 80 nego max 30 tako da ne valja. Il nek mu daju 5ghz modem pa ce imat makar blize 80 koje plati
Ti dobijes brzinu preko kabla koju i placas, wifi ti je tu gratis usluga. Dzaba i da mu daju Ubee modem koji ima 5GHz mrezu ako on nema nijedan uredjaj koji tu mrezu podrzava.
Pa to ne znaci da oni ne bi trebali dati i njemu ako je novi korisnik . A ne meni koji sam od postanka njihovog u BiH korisnik. meni treba wifi i kad vec placam hocu punu uslugu sa tim 5ghz imacu bolji signal i vecu brzinu nego sad..
Ako se poboljsa za 30% to je puno jer je paket velikih brzina
veliki_ah
Posts: 1082
Joined: 28/09/2008 23:42

#39167 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by veliki_ah »

Telemach wrote:
bjelak wrote:Poštovani Telemach,želim da vas pitam da li vi moderirate vašu fb stranicu ili to rade neki vanzemaljci možda??
Naime,na vašoj reklami od 19.rujna(valjda je to septembar na bosanskom jeziku)ste postavili reklamu tj.mamac da odabirom jednog od navedenih paket
TRO GRANDE FAMILY,DUO NET GRANDE novi kosisnici ili oni koji obnove ugovor dobijaju 2 god CINESTAR PREMIERE HD 1 i 2 gratis.
Dva dana nakon vašeg posta podnosim zahtjev na istu uslugu i vašom neažurnošću mi puštate signal sa potpisanim novim ugovorom nakon 10 ili 15 dana da bi mi sada od 1.10.isključili Premere jer kako mi kažu vaše saradnice iz CALL CENTRA na vašoj zvaničnoj stranici tako stoji..
Može li se neko udostojiti i stati ispred ovog problema jer sa posla ne mogu izaći a vjeruj te mi da sam na ivici da vam vratim svu opremu ali u najlon kesi koja će biti ne prepoznatljiva..
Srdačan pozdrav i očekujem odgovor vašeg odgovornog lica..
Zdravo bjelak,
unaprijed se izvinjavamo ukoliko je došlo do propusta. Kao što ste naveli, Telemach je pripremio posebnu pogodnost za sve nove korisnike Trio Grande Family, Duo Net Grande i Duo Tel Grande paketa, kao i postojeće korisnike ovih paketa koji obnove ugovor, u vidu promotivnog gledanja kanala CineStar TV Premiere 1 i 2 čak 24 mjeseca. Ljubazno Vas molimo da nam se javite u pp kako bismo korigovali sve što je potrebno. Lijep pozdrav.
I kod mene je Duo net grande novi ugovor, ali nemam ove kanale..
Ugovor potpisan prije 2 sedmice.
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10187
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#39168 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Benq »

autoskolee wrote: Pa to ne znaci da oni ne bi trebali dati i njemu ako je novi korisnik . A ne meni koji sam od postanka njihovog u BiH korisnik. meni treba wifi i kad vec placam hocu punu uslugu sa tim 5ghz imacu bolji signal i vecu brzinu nego sad..
Ako se poboljsa za 30% to je puno jer je paket velikih brzina
Napisi model svoje wifi kartice. Neces imati nista bolji signal , signal ce ti biti isti , ali veca brzina ce biti i to samo u slucaju ako tvoja wifi kartica podrzava taj standard.
User avatar
chakany
Posts: 2918
Joined: 05/09/2010 14:05

#39169 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by chakany »

Već četiri mjeseca stoji testni signal na Behar TV na analognoj, i pitam se zar niko od nadležnih u Telemachu nije u stanju da zamijeni taj kanal nekim drugim kanalom.
Što je previše, previše je.
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#39170 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by avaks »

autoskolee wrote:Pa ja sam to i reko. Na kompu imas 80 a modem ne moze da podnese tih 80 nego max 30 tako da ne valja. Il nek mu daju 5ghz modem pa ce imat makar blize 80 koje plati
Ja ti govorim da mi modem/ruter koji su mi dali podržava ali iz 1001 razloga na nekom uređaju nećeš moći imati tu brzinu wireless tako da ti operater nije odgovoran za to...
autoskolee
Posts: 286
Joined: 13/08/2014 23:00

#39171 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by autoskolee »

Benq wrote:
autoskolee wrote: Pa to ne znaci da oni ne bi trebali dati i njemu ako je novi korisnik . A ne meni koji sam od postanka njihovog u BiH korisnik. meni treba wifi i kad vec placam hocu punu uslugu sa tim 5ghz imacu bolji signal i vecu brzinu nego sad..
Ako se poboljsa za 30% to je puno jer je paket velikih brzina
Napisi model svoje wifi kartice. Neces imati nista bolji signal , signal ce ti biti isti , ali veca brzina ce biti i to samo u slucaju ako tvoja wifi kartica podrzava taj standard.
Sta ja znam koja je na mobu.. pise mi wifi speed a,b,c,d do 450mbps
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10187
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#39172 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Benq »

autoskolee wrote: Sta ja znam koja je na mobu.. pise mi wifi speed a,b,c,d do 450mbps
Koji je mobitel u pitanju ?
autoskolee
Posts: 286
Joined: 13/08/2014 23:00

#39173 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by autoskolee »

Benq wrote:
autoskolee wrote: Sta ja znam koja je na mobu.. pise mi wifi speed a,b,c,d do 450mbps
Koji je mobitel u pitanju ?
G3, s3, s5
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10187
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#39174 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Benq »

autoskolee wrote: G3, s3, s5
G3 i S5 imaju AC standard , tako da ce moci raditi na 5GHz mrezi , S3 ne.
autoskolee
Posts: 286
Joined: 13/08/2014 23:00

#39175 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by autoskolee »

Benq wrote:
autoskolee wrote: G3, s3, s5
G3 i S5 imaju AC standard , tako da ce moci raditi na 5GHz mrezi , S3 ne.
Eto vidis.
A ja ne kontam sta npr. Negdje u kaficu imaju taj 5ghz modem .. on mora bit i 2.4 i 5ghz jel? Pa se svaki mob poveze kako moze
Locked