Telemach - ALL ABOUT 4

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#39001 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by hrasno38 »

dječak sa šibicama wrote:Stvarno ste bezobrazni, prvo me vasa sluzbenica sa call centra nagovori da potpisem novi ugovor 20 i nekog avgusta, i kaze mi JASNO I GLASNO da su imati Cinestar Premiere kanale 12 mjeseci.

Da bi mi danas ugasili te kanale, i sad mi isti taj call centar kaze "zao nam je, potpisali ste par dana ranije, akcija traje od 1. septembra".

Bagro jedna lazljiva pokvarena.

Sram vas bilo.
Hahahahha necu ih braniti ni kuditi ali ja sam jebi ga se zaletio i potpisao u februaru na 24 mjeseca i dobio sam od akcija "tuki za hou" i od prvog dana placam sve pune cijene i nikavih benificija nemam + sto sam evo do neki dan imao konstantan sex sa internetom:) Medjutim ne mogu jednostavno biti dzukac i reci da ljudi nisu maksimalno susretljivi i nevidjeno brzi kad je u pitanju dolazak na adresu i zaista hoce maksimalno pomoci da se otklone neugodnosti.
A i da budemo posteni......otisao si jucer u prodavnicu i kupio TV za 1000 KM a on za dva dana spao na 800 KM....hoce li ti vratiti 200 KM. ma nece i sam znas. Ako naletis na akciju naletis a ako fulis fulio si :)
Xeox2
Posts: 297
Joined: 21/02/2016 22:14

#39002 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Xeox2 »

hrasno38 wrote: Ma salim se ja meni je bitno samo da se rjesio problem neprestanog gubljenja konekcije i smrzavanja modema a i skreno sto se tice kanala ne znam ni sta cu sa ovima sto ih imam:)
Imam sad jedno ozbiljno pitanje....evo treci dan kako sam odjavio UNIFI (na jedan mjesec samo da testiram stvari) medjutim i dalje mi se pojavljuje na WiFi-u opcija UNIFI :? ja se ne mogu zakaciti jer sam se odjavio ali ko mi garantuje da ne moze neko drugi zato bih vas zamolio da mi pojasnite sta je u pitanju.

Hvala
Možda hvataš "tuđi" Unifi
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40323
Joined: 29/06/2011 23:39

#39003 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by dječak sa šibicama »

Jarane, oni su meni rekli da potpisem 20 i nekog avgusta, i rekla mi zenska "nista ne brinite, imacete CS premiere kanale".

Drugo je februar, ovdje je rijec o 3-4 dana.

I sad mi iskljuce kanale kao "akcija je od prvog septembra".

To je cista prevara, ja sam novi ugovor trebao i namjeravao potpisati ovih dana jer mi je isticao krajem oktobra, oni me navukli da potpisem u avgustu, zvali me sa call centra i rekli "zelite li potpisati ugovor ranije" i OBECALI mi Cinestar Premiere kanale.

Cista prevara.
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10183
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#39004 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Benq »

dječak sa šibicama wrote:Jarane, oni su meni rekli da potpisem 20 i nekog avgusta, i rekla mi zenska "nista ne brinite, imacete CS premiere kanale".

Drugo je februar, ovdje je rijec o 3-4 dana.

I sad mi iskljuce kanale kao "akcija je od prvog septembra".

To je cista prevara, ja sam novi ugovor trebao i namjeravao potpisati ovih dana jer mi je isticao krajem oktobra, oni me navukli da potpisem u avgustu, zvali me sa call centra i rekli "zelite li potpisati ugovor ranije" i OBECALI mi Cinestar Premiere kanale.

Cista prevara.
Ako ti ne predstavlja problem , odes i obnovis ugovor. Ne znam ko je koga pogresno shvatio , ali cinestar premiere kanali su pusteni 01.09. a tek nekoliko dana poslije je izasla obavijest u kojim paketima ce biti nakon istekao promotivnog perioda kao i o obnovi ugovora da bi imali cinestar paket. Mozda su ti rekli da ces imati cinestar premiere misleci na tih mjesec dana , jer oni sigurno u avgustu nisu mogli znati za akcije koje su dosle nekoliko dana poslije.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40323
Joined: 29/06/2011 23:39

#39005 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by dječak sa šibicama »

Benq wrote:
dječak sa šibicama wrote:Jarane, oni su meni rekli da potpisem 20 i nekog avgusta, i rekla mi zenska "nista ne brinite, imacete CS premiere kanale".

Drugo je februar, ovdje je rijec o 3-4 dana.

I sad mi iskljuce kanale kao "akcija je od prvog septembra".

To je cista prevara, ja sam novi ugovor trebao i namjeravao potpisati ovih dana jer mi je isticao krajem oktobra, oni me navukli da potpisem u avgustu, zvali me sa call centra i rekli "zelite li potpisati ugovor ranije" i OBECALI mi Cinestar Premiere kanale.

Cista prevara.
Ako ti ne predstavlja problem , odes i obnovis ugovor. Ne znam ko je koga pogresno shvatio , ali cinestar premiere kanali su pusteni 01.09. a tek nekoliko dana poslije je izasla obavijest u kojim paketima ce biti nakon istekao promotivnog perioda kao i o obnovi ugovora da bi imali cinestar paket. Mozda su ti rekli da ces imati cinestar premiere misleci na tih mjesec dana , jer oni sigurno u avgustu nisu mogli znati za akcije koje su dosle nekoliko dana poslije.
Ne, rekla mi zenska jasno i glasno da cu imati Cinestar PRemiere kanale jer je u avgustu vec isla najava uvodjenja tih kanala. Kasnije sam u septembru dva puta pitao i oba puta odgovor je bio "imacete Cinestar pakete 12 mjeseci koliko traje ugovor".

U subotu, dakle prekjucer, nestalo signala na Cinestar premiere 1 (na 2 je bilo signala), zovnem, do njih greska, vrate mi tj otkljucaju Cinestar Premiere 1, opet pitam hocu li imati te kanale 12. mjeseci, dobijem potvrdan odgovor.

Danas opet zovnem, kad su zakljucali kanale, i lik mi kaze ovim rijecima "naravno da imate CS PRemiere kanale jer ste obnovili ugovor".

Da bi me naknadno nazvali i rekli zao nam je ali...

Cisti princip, necu da me neko levati i pravi budalom. Pet puta mi potvrde da imam te kanale, i onda sesti put nazovu i kazu zao nam je ali akcija traje od 1. septembra. Ako to nije jebavanje u zdrav mozak, sta onda jeste... sramota jebote.
Last edited by dječak sa šibicama on 03/10/2016 18:40, edited 1 time in total.
autoskolee
Posts: 286
Joined: 13/08/2014 23:00

#39006 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by autoskolee »

Poslao im poruku u petak oni tek dns odgovaraju i to odgovor kakav je sad internet? :lol: jes eto preko vikenda se samo od sebe napravilo oj :run:
I kad treba novi paket pustit to traje po 2 dana a kad treba nesta ukinut tu su u sekundu tacni fuj

Image

Ovo je na kompjuteru TGF a wifi vam ne smijem pokazat
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10183
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#39007 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Benq »

dječak sa šibicama wrote: Ne, rekla mi zenska jasno i glasno da cu imati Cinestar PRemiere kanale jer je u avgustu vec isla najava uvodjenja tih kanala. Kasnije sam u septembru dva puta pitao i oba puta odgovor je bio "imacete Cinestar pakete 12 mjeseci koliko traje ugovor".

U subotu, dakle prekjucer, nestalo signala na Cinestar premiere 1 (na 2 je bilo signala), zovnem, do njih greska, vrate mi tj otkljucaju Cinestar Premiere 1, opet pitam hocu li imati te kanale 12. mjeseci, dobijem potvrdan odgovor.

Danas opet zovnem, kad su zakljucali kanale, i lik mi kaze ovim rijecima "naravno da imate CS PRemiere kanale jer ste obnovili ugovor".

Da bi me naknadno nazvali i rekli zao nam je ali...

Cisti princip, necu da me neko levati i pravi budalom. Pet puta mi potvrde da imam te kanale, i onda sesti put nazovu i kazu zao nam je ali akcija traje od 1. septembra. Ako to nije jebavanje u zdrav mozak, sta onda jeste... sramota jebote.
U tom slucaju ti je najbolje da se javis Telemachu u PP i da oni detaljno provjere, ako je neko pogrijesio da se ispravi.
autoskolee wrote:Poslao im poruku u petak oni tek dns odgovaraju i to odgovor kakav je sad internet? :lol: jes eto preko vikenda se samo od sebe napravilo oj :run:
I kad treba novi paket pustit to traje po 2 dana a kad treba nesta ukinut tu su u sekundu tacni fuj
Drug , bez uvrede ali vidi se da si novi ovdje :) jer ne znas da oni ne mogu nista konkretno uraditi vikendom preko PP , samo radnim danima , a ako ti zatreba nesto vikendom preporucujem ti da zoves 1360 cisto da ne cekas. Oni radnim danima odgovaraju brzo na PP.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40323
Joined: 29/06/2011 23:39

#39008 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by dječak sa šibicama »

Sto se tice tih brzina, vjerovatno je problem u neadekvatnim instalacijama, oni su preuzeli HS, HKB i ostale a svi znamo kako je HS razvodio mrezu, najcesce sa bandere na banderu.

Kod mene recimo problema sa brzinama uglavnom nema, skoro nikada. Ali kod nas je Elob uvodio mrezu, bagerom kopali po livadi, preko ceste rupu, sve po kakvim takvim propisima... ne postoje vanjski kablovi nego se u svaku zgradu kabal uvodio kroz zemlju pa vertikalno stubistem sa kutijom na svakom spratu.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40323
Joined: 29/06/2011 23:39

#39009 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by dječak sa šibicama »

Benq wrote:
U tom slucaju ti je najbolje da se javis Telemachu u PP i da oni detaljno provjere, ako je neko pogrijesio da se ispravi.
Vec sam se ja njima nagovorio u pp :D

Ne znam, ja cu zahtjevati ili da postuju dogovor, mada ne vjerujem jer ne pise u "loyaliti" stavki nista o tome, ili da potpisem novi ugovor.

Mislim, glupo mi je, potpisao 3-4 dana prije 1. septembra, cijelo vrijeme mi govore kako nema veze tih nekoliko dana, i danas mi to kazu takodje... kad sam se zalio... da bi me nakon sat vremena nazvali i odjednom nemam pravo na te kanale.

I sta sad, kome da se zalim. Jedino na Stup klapnuti pa malo povisiti glas, nije meni ni to problem, naucio sam od seljaka, sve se galamom u ovoj sugavoj drzavi moze postici. I samo galamom, nema nista lijepo i kulturno, cim si kulturan i tih odmah te svi jebu u zdrav mozak.
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#39010 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by seoBIH »

Ima li uputstvo za konekciju na unify? Upisem podatke, mail i pw sa mojtelemach ali nece da se nakaci. Da li treba odabrati neke one sigurnosne opcije?
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10183
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#39011 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Benq »

seoBIH wrote:Ima li uputstvo za konekciju na unify? Upisem podatke, mail i pw sa mojtelemach ali nece da se nakaci. Da li treba odabrati neke one sigurnosne opcije?
Ako je u pitanju mobitel , prilikom spajanja na unifi imas dvije metode , 1. metoda pise PEAP , a za 2. metodu stavi MSCHAPV2 , ispod toga mail i pw i to je to.
autoskolee
Posts: 286
Joined: 13/08/2014 23:00

#39012 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by autoskolee »

Benq wrote:
dječak sa šibicama wrote: Ne, rekla mi zenska jasno i glasno da cu imati Cinestar PRemiere kanale jer je u avgustu vec isla najava uvodjenja tih kanala. Kasnije sam u septembru dva puta pitao i oba puta odgovor je bio "imacete Cinestar pakete 12 mjeseci koliko traje ugovor".

U subotu, dakle prekjucer, nestalo signala na Cinestar premiere 1 (na 2 je bilo signala), zovnem, do njih greska, vrate mi tj otkljucaju Cinestar Premiere 1, opet pitam hocu li imati te kanale 12. mjeseci, dobijem potvrdan odgovor.

Danas opet zovnem, kad su zakljucali kanale, i lik mi kaze ovim rijecima "naravno da imate CS PRemiere kanale jer ste obnovili ugovor".

Da bi me naknadno nazvali i rekli zao nam je ali...

Cisti princip, necu da me neko levati i pravi budalom. Pet puta mi potvrde da imam te kanale, i onda sesti put nazovu i kazu zao nam je ali akcija traje od 1. septembra. Ako to nije jebavanje u zdrav mozak, sta onda jeste... sramota jebote.
U tom slucaju ti je najbolje da se javis Telemachu u PP i da oni detaljno provjere, ako je neko pogrijesio da se ispravi.
autoskolee wrote:Poslao im poruku u petak oni tek dns odgovaraju i to odgovor kakav je sad internet? :lol: jes eto preko vikenda se samo od sebe napravilo oj :run:
I kad treba novi paket pustit to traje po 2 dana a kad treba nesta ukinut tu su u sekundu tacni fuj
Drug , bez uvrede ali vidi se da si novi ovdje :) jer ne znas da oni ne mogu nista konkretno uraditi vikendom preko PP , samo radnim danima , a ako ti zatreba nesto vikendom preporucujem ti da zoves 1360 cisto da ne cekas. Oni radnim danima odgovaraju brzo na PP.
Pa zvao prico pola sata "kod njih je sve uredu" pa ko koga laze? poslo im milion speedtestova i dodje mi kaze JEL SAD BOLJE? sta su uradili da naprave? pitali me za 2 dana ne bi li se samo od sebe napravilo.. -.-
I za sta ima ovaj TV unazad sluzi kad mogu 10 programa unazad mogli su i to napisat koje programe mozes a ne ovako kontam svaki program
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10183
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#39013 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Benq »

autoskolee wrote: Pa zvao prico pola sata "kod njih je sve uredu" pa ko koga laze? poslo im milion speedtestova i dodje mi kaze JEL SAD BOLJE? sta su uradili da naprave? pitali me za 2 dana ne bi li se samo od sebe napravilo.. -.-
I za sta ima ovaj TV unazad sluzi kad mogu 10 programa unazad mogli su i to napisat koje programe mozes a ne ovako kontam svaki program
Za "72h unazad" spisak podrzanih kanala :

N1
BHT 1
FTV
RTRS
Pink BH
OBN
Al Jazeera Balkans
SK 1 SD
SK 2 SD
SK 3 SD
Eurosport
Eurosport 2
Fox Life
Fox Crime
AXN
FOX
TV 1000
CineStar
Cinestar Action & Thriller
Fox Movies
Discovery
Viasat History
Animal Planet
Mini Ultra
Face TV - SD
Hayat
HBO HD
HBO 2 HD
HBO 3 HD
Cinemax HD
Cinemax 2 HD
autoskolee
Posts: 286
Joined: 13/08/2014 23:00

#39014 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by autoskolee »

Benq wrote:
autoskolee wrote: Pa zvao prico pola sata "kod njih je sve uredu" pa ko koga laze? poslo im milion speedtestova i dodje mi kaze JEL SAD BOLJE? sta su uradili da naprave? pitali me za 2 dana ne bi li se samo od sebe napravilo.. -.-
I za sta ima ovaj TV unazad sluzi kad mogu 10 programa unazad mogli su i to napisat koje programe mozes a ne ovako kontam svaki program
Za "72h unazad" spisak podrzanih kanala :

N1
BHT 1
FTV
RTRS
Pink BH
OBN
Al Jazeera Balkans
SK 1 SD
SK 2 SD
SK 3 SD
Eurosport
Eurosport 2
Fox Life
Fox Crime
AXN
FOX
TV 1000
CineStar
Cinestar Action & Thriller
Fox Movies
Discovery
Viasat History
Animal Planet
Mini Ultra
Face TV - SD
Hayat
HBO HD
HBO 2 HD
HBO 3 HD
Cinemax HD
Cinemax 2 HD
A sta sa ovim PICKBOX kako u to da udjem ? gledam vamo na sajtu pise 3000 SATI NAJPOPULARNIJIH SVJETSKIH PREMIJERA, HIT SERIJA I CRTIĆA ČEKAJU NA TEBE .. dje me cekaju :lol:
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10183
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#39015 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Benq »

autoskolee wrote: A sta sa ovim PICKBOX kako u to da udjem ? gledam vamo na sajtu pise 3000 SATI NAJPOPULARNIJIH SVJETSKIH PREMIJERA, HIT SERIJA I CRTIĆA ČEKAJU NA TEBE .. dje me cekaju :lol:
Hahaha :mrgreen: , ako imas Pickbox u svom paketu , do njega dolazis pritiskom na VOD tipku na daljinskom od resivera i onda strelicom odes na Pickbox , kliknes OK i sav sadrzaj unutar Pickbox-a je besplatan za gledanje.
autoskolee
Posts: 286
Joined: 13/08/2014 23:00

#39016 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by autoskolee »

Benq wrote:
autoskolee wrote: A sta sa ovim PICKBOX kako u to da udjem ? gledam vamo na sajtu pise 3000 SATI NAJPOPULARNIJIH SVJETSKIH PREMIJERA, HIT SERIJA I CRTIĆA ČEKAJU NA TEBE .. dje me cekaju :lol:
Hahaha :mrgreen: , ako imas Pickbox u svom paketu , do njega dolazis pritiskom na VOD tipku na daljinskom od resivera i onda strelicom odes na Pickbox , kliknes OK i sav sadrzaj unutar Pickbox-a je besplatan za gledanje.
Aha hvala ti odo probati.. I trazi od telemaha platu korisniji si nego svi oni zajedno :thumbup:
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10183
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#39017 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Benq »

autoskolee wrote: Aha hvala ti odo probati.. I trazi od telemaha platu korisniji si nego svi oni zajedno :thumbup:
Nema na cemu , pomazem koliko mogu i koliko znam jer odavno koristim HS a sad i Telemach usluge pa me sve zanima , testiram i dijelim dalje :).
Posmatrac_007
Posts: 417
Joined: 12/01/2012 11:36

#39018 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Posmatrac_007 »

Pojavila mi se na portalu Mojtelemach, pod opcijom Telefonija, podopcija Unifon.
Medjutim kada je otvorim nema podataka iako koristim Unifon.
DA li neko ima nesto detaljnije u prikazu kada izabere Unifon?
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10183
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#39019 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Benq »

Posmatrac_007 wrote:Pojavila mi se na portalu Mojtelemach, pod opcijom Telefonija, podopcija Unifon.
Medjutim kada je otvorim nema podataka iako koristim Unifon.
DA li neko ima nesto detaljnije u prikazu kada izabere Unifon?
Ta opcija se pojavila prije 3-4 dana otprilike , svaki dan ulazim na portal i tada sam je prvi put vidio , vjerovatno se jos radi na tome da pokaze na kojim mobitelima je aplikacija aktivna , vjerovatno ce biti spisak kao na D3GO i UniFi tabovima.
User avatar
Telemach
Posts: 15688
Joined: 13/10/2010 14:13

#39020 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

@dječak sa šibicama

Izvinjavamo se ukoliko je napravljen propust.
Provjerit ćemo Vaše navode, u što skorijem roku, i javiti Vam se sa povratnim informacija.
Zamolit ćemo Vas za samo malo strpljenja.

Srdačan pozdrav,
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40323
Joined: 29/06/2011 23:39

#39021 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by dječak sa šibicama »

Telemach wrote:@dječak sa šibicama

Izvinjavamo se ukoliko je napravljen propust.
Provjerit ćemo Vaše navode, u što skorijem roku, i javiti Vam se sa povratnim informacija.
Zamolit ćemo Vas za samo malo strpljenja.

Srdačan pozdrav,
U redu.

Ja se izvinjavam na malo "ostrijem" rijecniku, ali stvarno me neugodno iznenadilo to danas.
User avatar
Telemach
Posts: 15688
Joined: 13/10/2010 14:13

#39022 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

@hrasno38

Provjerit ćemo detaljno o čemu je riječ. Povratne informacije dostavit ćemo Vam putem privatne poruke.
Hvala što sarađujete sa nama na ovaj način.

Srdačan pozdrav,
User avatar
Telemach
Posts: 15688
Joined: 13/10/2010 14:13

#39023 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

@autoskolee

Izvinjavamo se zbog poteškoća koje imate. Bit ćete kontaktirani, u što skorijem roku.
Nastojat ćemo da ubuduće budete zadovoljni pruženim uslugama.

Srdačan pozdrav,
arelinho
Posts: 304
Joined: 23/06/2012 16:15

#39024 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by arelinho »

Ja potpisao ugovor 13.8. za paket Duo net grande family i evo rade mi čitav dan ovi kanali cinestar premier za koje vi kažete da vam ne rade. Ne znam kako, ali meni uredno rade. :lol: :lol:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40323
Joined: 29/06/2011 23:39

#39025 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by dječak sa šibicama »

arelinho wrote:Ja potpisao ugovor 13.8. za paket Duo net grande family i evo rade mi čitav dan ovi kanali cinestar premier za koje vi kažete da vam ne rade. Ne znam kako, ali meni uredno rade. :lol: :lol:
Pa vjerovatno jer ti upadaju u sklopu paketa.
Locked