Telemach - ALL ABOUT 4

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#38976 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by agent_zero »

Benq wrote:
agent_zero wrote: Jeli 100% može? :)

Da ne dođu i počnu šuplju da ne može, da može samo jedan kabal do stana i sl. :-)
Vidi ovako , oni ce otvoriti glavnu kutiju i spojiti jedan dio kabla u spliter , onda ce voditi taj kabal do tvog ulaza u stan i tu postaviti spliter i samo kablove ubaciti u stan. Bio spliter u tvom stanu ili pored ulaznih vrata svejedno je.
Shvatam... a ima li šanse da naprave spliter unutar same Telemach kutije, iz razloga da mi ko ne mazne spliter ispred vrata? :D
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10188
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#38977 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Benq »

agent_zero wrote: Shvatam... a ima li šanse da naprave spliter unutar same Telemach kutije, iz razloga da mi ko ne mazne spliter ispred vrata? :D
Eh to ti ne bih znao reci , vjerovatno bi moglo jer u toj kutiji su zapravo spliteri, i kod mene u haustoru na spratu je kutija sa hrpom kablova i splitera, sad sve zavisi da li ima mjesta u toj kutiji za jos jedan spliter.
Mada mozes uzeti jednu razvodnu kutiju i kada ti postave spliter pored vrata samo ubacis spliter u nju i zasarafis. Ako se neko zainati da krade splitere to se moze desiti i iz glavne kutije.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#38978 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by agent_zero »

Benq wrote:
agent_zero wrote: Shvatam... a ima li šanse da naprave spliter unutar same Telemach kutije, iz razloga da mi ko ne mazne spliter ispred vrata? :D
Eh to ti ne bih znao reci , vjerovatno bi moglo jer u toj kutiji su zapravo spliteri, i kod mene u haustoru na spratu je kutija sa hrpom kablova i splitera, sad sve zavisi da li ima mjesta u toj kutiji za jos jedan spliter.
Mada mozes uzeti jednu razvodnu kutiju i kada ti postave spliter pored vrata samo ubacis spliter u nju i zasarafis. Ako se neko zainati da krade splitere to se moze desiti i iz glavne kutije.
Tako sam i mislio.

Hvala ti prijatelju :thumbup:
rizibizi
Posts: 1962
Joined: 28/11/2008 15:56
Location: Zanzibar City

#38979 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by rizibizi »

chakany wrote:
Benq wrote:
sbbmembers.blogspot.ba , jos 11 dana , medjutim male su sanse da mi imamo bilo sta od toga
Ja isto mislim da od ovog odbrojavanja neće ništa biti za nas u Bosni i Hercegovini, ali hajde sačekat ćemo još da vidimo. Živi bili, pa vidjeli. Na drugim forumima se najviše spominje ulazak Arena Sport kanala u ponudu, iako su i tamo mišljenja podjeljena.
Bilo bi lijepo vidjeti neke nove kanale, pa šta god, samo neka se uvodi. :D
iiiiiii...nista :D
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#38980 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Nepass »

Nemam net od jutros, nazovem hoce li se ubrzo popraviti. Kaze 10dana rade rekonstrukciju mreze. Pa sunce ti jebem citavo ljeto plejku nisam upalio sad zahladilo nema hodanja i oni nasli sad da prave.
rizibizi
Posts: 1962
Joined: 28/11/2008 15:56
Location: Zanzibar City

#38981 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by rizibizi »

Ja bih da prijavim da sam primjetio da iza nekih 11-12 navece (citaj u sitne sate) ne mogu da koristim uslugu interneta koja radi na principu zmigavca. Imao sam slicnih problema prosle sedmice (cak mi je i brzina uploada pala na 2 Mbps (TGF paket)) ali se onda par dana situacija normalizovala da bi od sredine prosle sedmice opet krenula patnja. Dragi @Telemach samo recite moze i pp, moze i u naturi, moze u kesu, sve moze samo da prestane zmigati u sitne sate.
User avatar
SmoLe
Posts: 4878
Joined: 16/01/2014 13:16

#38982 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by SmoLe »

jel neko zna kako da imam bolji signal interneta, jer je modem bez vanjske antene, tj unutra je pa ne mogu sebi namjestati, a ja sam na spratu iznad i hvata mi 3 crtice :?
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#38983 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by agent_zero »

Eh, još jedno pitanjce - može li modem biti priključen na utičnicu preko ovakve (ili slične) vrste jacka?

Image

Znači koaksijalni na zavrtanje iz modema da ide u utičnicu u zidu preko ovakvog utikača (jacka)? Ili imaju neke druge vrste utikača?

Pitam jer ne bih da mi iz zida viri koaksijalni kabal i da ga vučem do modema, želio bih po mogućnosti utičnicu za modem.
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#38984 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by aditon »

Xeox2 wrote:
aditon wrote:@Telemach

Ja opet apelujem da rješite problem koji imate, ne samo kod mene, već očito kod jako mnogo drugi korisnika, a odnosi se na pad brzine, ne samo u večernjim satima, već praktično iza 11 ujutro problemi počinju da se javljaju. Valjda ima neko u Telemachu, neki inžinjer koji se konta o ovakve stvari. Zasta mi je dosadilo ovo prijavljivati i ne preostaje mi ništa drugo nego da tražim umanjenje računa za posljednja četiri mjeseca, koliko sve ovo već traje.

Mislio sam da su ovaj problem riješili svima. Otkako su IP adrese prebacili na Global Internet (šta su već da su uradili) kod mene više mena problema koji su trajali mjesec i po.
Platio bih da znam u čemu je problem. Kod mene to traje od 01.06., šta da ti kažem. Meni samo ostaje da tražim refundaciju jer 4 mjeseca s njihove strane ja ne dobijam uslugu koju plaćam.
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#38985 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Mehemed »

Da li neko zna koji je limit dužine kabla od modema do telefona, takav limit sigurno postoji, samo me zanima koliko metara kabla može da bude od modema do telefona a da sve radi kako treba ?
User avatar
vicious
Posts: 6862
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#38986 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by vicious »

agent_zero wrote:Eh, još jedno pitanjce - može li modem biti priključen na utičnicu preko ovakve (ili slične) vrste jacka?

Image

Znači koaksijalni na zavrtanje iz modema da ide u utičnicu u zidu preko ovakvog utikača (jacka)? Ili imaju neke druge vrste utikača?

Pitam jer ne bih da mi iz zida viri koaksijalni kabal i da ga vučem do modema, želio bih po mogućnosti utičnicu za modem.
Može, i kod mene je tako.
User avatar
Rugafet
Posts: 4712
Joined: 14/12/2015 17:52

#38987 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Rugafet »

Sta bi sa ova dva cinestara premiere zna li netko?
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#38988 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by agent_zero »

vicious wrote:
agent_zero wrote:Eh, još jedno pitanjce - može li modem biti priključen na utičnicu preko ovakve (ili slične) vrste jacka?

Image

Znači koaksijalni na zavrtanje iz modema da ide u utičnicu u zidu preko ovakvog utikača (jacka)? Ili imaju neke druge vrste utikača?

Pitam jer ne bih da mi iz zida viri koaksijalni kabal i da ga vučem do modema, želio bih po mogućnosti utičnicu za modem.
Može, i kod mene je tako.
Hvala za info :wink:
Xeox2
Posts: 297
Joined: 21/02/2016 22:14

#38989 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Xeox2 »

Mehemed wrote:Da li neko zna koji je limit dužine kabla od modema do telefona, takav limit sigurno postoji, samo me zanima koliko metara kabla može da bude od modema do telefona a da sve radi kako treba ?
Jednim dijelom zavisi od kvalitete kabla ali mislim da gdje god da ga stavis u kući, ta dužina kabla ne bi trebala predstavljati problem (osim ako nisu sad neke baš velike udaljenosti).
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#38990 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Mehemed »

Xeox2 wrote:
Mehemed wrote:Da li neko zna koji je limit dužine kabla od modema do telefona, takav limit sigurno postoji, samo me zanima koliko metara kabla može da bude od modema do telefona a da sve radi kako treba ?
Jednim dijelom zavisi od kvalitete kabla ali mislim da gdje god da ga stavis u kući, ta dužina kabla ne bi trebala predstavljati problem (osim ako nisu sad neke baš velike udaljenosti).
10-15 metara bi trebalo udaljenosti pa nisam siguran da će moći, možda se bude puno gubilo na kvaliteti na tih 11-12 metara koliko bi meni otprilike trebalo.
User avatar
Telemach
Posts: 15726
Joined: 13/10/2010 14:13

#38991 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

rizibizi wrote:Ja bih da prijavim da sam primjetio da iza nekih 11-12 navece (citaj u sitne sate) ne mogu da koristim uslugu interneta koja radi na principu zmigavca. Imao sam slicnih problema prosle sedmice (cak mi je i brzina uploada pala na 2 Mbps (TGF paket)) ali se onda par dana situacija normalizovala da bi od sredine prosle sedmice opet krenula patnja. Dragi @Telemach samo recite moze i pp, moze i u naturi, moze u kesu, sve moze samo da prestane zmigati u sitne sate.
Zdravo rizibizi,
osvježili smo Vaš internet servis. Ljubazno Vas molimo da pozovete naš Kontat centar na broj 1360 ukoliko i dalje budete imali poteškoća u večernjim satima. Lijep pozdrav.
User avatar
dembele
Posts: 2746
Joined: 19/06/2014 09:15

#38992 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by dembele »

Rugafet wrote:Sta bi sa ova dva cinestara premiere zna li netko?
Istekao promotivni period od mjesec dana. :D
Ako su ti CP kanali sastavni dio paketa koji koristis, pisi kolegi @telemach
User avatar
Rugafet
Posts: 4712
Joined: 14/12/2015 17:52

#38993 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Rugafet »

A dobio sam ih na 24 mjeseca potpisavsi ugovor
User avatar
Telemach
Posts: 15726
Joined: 13/10/2010 14:13

#38994 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

Rugafet wrote:A dobio sam ih na 24 mjeseca potpisavsi ugovor
Zdravo Rugafet,
izvinjavamo se na propsutu, Vaše podatke smo proslijedili kolegama. Molimo Vas za malo strpljenja.
User avatar
hrasno38
Posts: 31416
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#38995 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by hrasno38 »

Telemach wrote:
Rugafet wrote:A dobio sam ih na 24 mjeseca potpisavsi ugovor
Zdravo Rugafet,
izvinjavamo se na propsutu, Vaše podatke smo proslijedili kolegama. Molimo Vas za malo strpljenja.
Da li vazi to i za one koji su potpisali u februaru na dvije godine:)
User avatar
Rugafet
Posts: 4712
Joined: 14/12/2015 17:52

#38996 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Rugafet »

hrasno38 wrote:
Telemach wrote:
Rugafet wrote:A dobio sam ih na 24 mjeseca potpisavsi ugovor
Zdravo Rugafet,
izvinjavamo se na propsutu, Vaše podatke smo proslijedili kolegama. Molimo Vas za malo strpljenja.
Da li vazi to i za one koji su potpisali u februaru na dvije godine:)
E to druze ne znam.

@Telemach, nije problem.

Evo dosli su sad kanali :thumbup: Thank you, Telemach!
User avatar
Telemach
Posts: 15726
Joined: 13/10/2010 14:13

#38997 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

@hrasno38

Zamolit cemo vas za korisnicke podatke. Javit cemo vam se sa povratnim informacijama sto prije.

Srdacan pozdrav
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40717
Joined: 29/06/2011 23:39

#38998 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by dječak sa šibicama »

Stvarno ste bezobrazni, prvo me vasa sluzbenica sa call centra nagovori da potpisem novi ugovor 20 i nekog avgusta, i kaze mi JASNO I GLASNO da su imati Cinestar Premiere kanale 12 mjeseci.

Da bi mi danas ugasili te kanale, i sad mi isti taj call centar kaze "zao nam je, potpisali ste par dana ranije, akcija traje od 1. septembra".

Bagro jedna lazljiva pokvarena.

Sram vas bilo.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40717
Joined: 29/06/2011 23:39

#38999 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by dječak sa šibicama »

.
User avatar
hrasno38
Posts: 31416
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#39000 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by hrasno38 »

Telemach wrote:@hrasno38

Zamolit cemo vas za korisnicke podatke. Javit cemo vam se sa povratnim informacijama sto prije.

Srdacan pozdrav
Ma salim se ja meni je bitno samo da se rjesio problem neprestanog gubljenja konekcije i smrzavanja modema a i skreno sto se tice kanala ne znam ni sta cu sa ovima sto ih imam:)
Imam sad jedno ozbiljno pitanje....evo treci dan kako sam odjavio UNIFI (na jedan mjesec samo da testiram stvari) medjutim i dalje mi se pojavljuje na WiFi-u opcija UNIFI :? ja se ne mogu zakaciti jer sam se odjavio ali ko mi garantuje da ne moze neko drugi zato bih vas zamolio da mi pojasnite sta je u pitanju.

Hvala
Locked