Telemach - ALL ABOUT 4

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
User avatar
Telemach
Posts: 15736
Joined: 13/10/2010 14:13

#37101 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

van Basten wrote:
crnivrag wrote:
van Basten wrote:Na mobitelima mi steka net preko wirelesa zadnjih dana... Otprilike otkad i slika ledi na kanalim navecer... Dosta utqkmica na OI je bilo negledljivo od smetnji.
I teresantno mi je za net kako haba sukcesivno... Prvo nema mreze na mom mobu pa mi dodje pa nestane na zeninom pa nestqne na oba pa dodje na jednom pa ja restartujem modem i ruter pa malo bude na sva tri mob u kuci pa onda opet krene prekidati... Isto lutrija.
Jeli to sta do njihovq signala zadnjih dana ( stup lokacija ako je bitno) ili je mozda router zreo za zamjenu ili nesto trece?[
hvala... dijelim tvoje mišljenje ipak da je do njihovog signala... nema mi druge nego (opet) zvati tehničare kući
Zdravo van Basten,
predlažemo da nam se javite u pp sa korisničkim podacima kako bismo provjerili i korigovali sve što je potrebno za Vas.
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#37102 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Benq »

fortaleza wrote: Mislim da ne gubiš Unifi s činjenicom da tvoj vlastiti modem nema Unifi. Koristim Cisco 2203 modem + njihov TP-Link ruoter (izgleda da modem te router ne šire unifi mrežu) i bez problema koristim Unifi po gradu, znači naravno preko registracije na mojTelemach portal.
Kod njega je specificna situacija , on vec ima HG uredjaj preko kojeg se emituje UniFi , i ako mu Telemach zamijeni postojeci modem za EPC3208 , samim tim je deaktivirao i UniFi , eh sad , da li ce mu ostati mogucnost da se konektuje na druge UniFi AP ili ne , to je vec do dogovora s njima jer je kod ovog korisnika situacija specificna pa treba uzeti u obzir i jedno i drugo , cisto da kasnije ne bude "ne mogu se spojiti na unifi nikako".

EDIT: Kod tebe je stari 2203 modem , vjerovatno si stari korisnik pa zato i mozes koristiti sada UniFi sa svojim podacima bez da mijenjas modem. Kod njega je situacija obrnuta , on se odrice HG modema za obicni modem kao sto je tvoj npr.
kakaljin
Posts: 11647
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#37103 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kakaljin »

Benq wrote:
l33t wrote: pa kontam ja da je dobar, zar nismo svi prosjecni useri :D
Vidi , imas korisnike kojima nije apsolutno bitno kakav je modem i kakve funkcije ima , njemu je bitno da se spoji na wifi i da to radi. Sa druge strane imas korisnike koji vole da istrazuju sve moguce opcije koje im se nude , kao sto je USB sharing , FTP , Port Forwarding , jacina WiFi signala , brzina samog wifi-a i td.. To naravno imas i u Cisco modemima ali nisu toliko jaki kao Ubee u tome je stvar.

Prosjecnom useru je dovoljno 5Mb , a drugi ne mogu zamisliti rad na toj "brzini" :D
Vjerovatno traze korisnici te kvalitetnije, jer su bolji.

Zar nebi operater trebao isporuciti u slucaju wifi modema/routera da putem wifi-a imas maksimalnu brzinu paketa koji koristi. Druga je stvar sto korisnik naprimjer nema trenutno opremu da primi maksimalnu brzinu putem wifia. Vjerovatno radi ovoga neki korisnici traze kvalitetnije da bi imali u punom kapacitetu uslugu koju koriste.
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#37104 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Benq »

kakaljin wrote: Vjerovatno traze korisnici te kvalitetnije, jer su bolji.

Zar nebi operater trebao isporuciti u slucaju wifi modema/routera da putem wifi-a imas maksimalnu brzinu paketa koji koristi. Druga je stvar sto korisnik naprimjer nema trenutno opremu da primi maksimalnu brzinu putem wifia. Vjerovatno radi ovoga neki korisnici traze kvalitetnije da bi imali u punom kapacitetu uslugu koju koriste.
To stoji svakako.

Ima korisnika (pogotovo na ovom forumu) koji pretezno imaju Duo Net ili Trio Grande (Family) pakete , rijetko ko ima Extra i Premium pakete , a Cisco modem na ovim manjim paketima moze bez problema raditi sto se wifi-a tice, eto iznad imas ziv dokaz korisnika sa 40Mb konekcijom i Cisco modemom , ali cak i takvi korisnici traze Ubee samo zato sto je ovdje napisano da je dobar a u sustini njima ni ne treba na tim brzinama.

Druga stvar je korisnicka oprema , mozes ti njemu dati ne znam kakav modem , ako je njemu slaba wifi kartica dzaba mu sve.
User avatar
davorf
Posts: 11085
Joined: 15/02/2008 15:53
Location: lost in thought and lost in time while the seeds of life and the seeds of change were planted...

#37105 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by davorf »

Benq wrote:
fortaleza wrote: Mislim da ne gubiš Unifi s činjenicom da tvoj vlastiti modem nema Unifi. Koristim Cisco 2203 modem + njihov TP-Link ruoter (izgleda da modem te router ne šire unifi mrežu) i bez problema koristim Unifi po gradu, znači naravno preko registracije na mojTelemach portal.
Kod njega je specificna situacija , on vec ima HG uredjaj preko kojeg se emituje UniFi , i ako mu Telemach zamijeni postojeci modem za EPC3208 , samim tim je deaktivirao i UniFi , eh sad , da li ce mu ostati mogucnost da se konektuje na druge UniFi AP ili ne , to je vec do dogovora s njima jer je kod ovog korisnika situacija specificna pa treba uzeti u obzir i jedno i drugo , cisto da kasnije ne bude "ne mogu se spojiti na unifi nikako".

EDIT: Kod tebe je stari 2203 modem , vjerovatno si stari korisnik pa zato i mozes koristiti sada UniFi sa svojim podacima bez da mijenjas modem. Kod njega je situacija obrnuta , on se odrice HG modema za obicni modem kao sto je tvoj npr.
Volio bih da mi na ovaj dio odgovori @Telemach - da li, ukoliko mi se HG zamijeni za modem, gubim mogućnost korištenja ostalih UniFi AP-a?
kakaljin
Posts: 11647
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#37106 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kakaljin »

Benq wrote:
davorf wrote: Nisam mislio da mogu pratiti Pickbox preko Cam modula, Cam modul sam naveo samo kao informaciju (da ne koristim receiver), a mislio sam na korištenje Pickboxa preko aplikacije na TVu. A što se interneta tiče, sačekati ću da se @Telemach javi ovdje na temi, pa ako bude potrebno, onda ga kontaktirati putem PPa, da ne zatrpavam inbox ako je moguće dobiti odgovor ovdje, gdje može i drugima koristiti. U svakom slučaju, hvala na informacijama.

Pozdrav,
Davor
Cisco EPC3208 je DOCSIS 3.0 pa bi vjerovatno mogao da dobijes taj modem , medjutim ako isposlujes zamjenu trenutnog EPC3928 za EPC3208 u tom slucaju gubis i UniFi i bit ce ti onemoguceno da se spojis na bilo koji UniFi AP u gradu, pa dobro razmisli i izvagaj.

Nazalost preko aplikacije ne TV-u , bar sto se tice Telemacha , ne mozes pratiti Pickbox, to mozes iskljucivo ako se licno pretplatis na Pickbox, u suprotnom samo putem resivera.
Koja je razlika da se pristupi Pickboxu preko aplikacije ili resivera od telemacha, zar to nebi trebalo da bude isto. Za Pickbox je svejedno preko cega korisnik koristi njihove usluge. Vjerovatno je mnogima lakse preko aplikacije, a pogotovo za ljude koji vec imaju acc i platili su uslugu tako , a jos dobijaju preko paketa telemacha. Po meni bi telemcah u koordinaciji sa pickboxom da objedini acc i dozvoli korisnicima i preko aplikacije da koriste pickbox.
User avatar
davorf
Posts: 11085
Joined: 15/02/2008 15:53
Location: lost in thought and lost in time while the seeds of life and the seeds of change were planted...

#37107 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by davorf »

kakaljin wrote:
Benq wrote:
davorf wrote: Nisam mislio da mogu pratiti Pickbox preko Cam modula, Cam modul sam naveo samo kao informaciju (da ne koristim receiver), a mislio sam na korištenje Pickboxa preko aplikacije na TVu. A što se interneta tiče, sačekati ću da se @Telemach javi ovdje na temi, pa ako bude potrebno, onda ga kontaktirati putem PPa, da ne zatrpavam inbox ako je moguće dobiti odgovor ovdje, gdje može i drugima koristiti. U svakom slučaju, hvala na informacijama.

Pozdrav,
Davor
Cisco EPC3208 je DOCSIS 3.0 pa bi vjerovatno mogao da dobijes taj modem , medjutim ako isposlujes zamjenu trenutnog EPC3928 za EPC3208 u tom slucaju gubis i UniFi i bit ce ti onemoguceno da se spojis na bilo koji UniFi AP u gradu, pa dobro razmisli i izvagaj.

Nazalost preko aplikacije ne TV-u , bar sto se tice Telemacha , ne mozes pratiti Pickbox, to mozes iskljucivo ako se licno pretplatis na Pickbox, u suprotnom samo putem resivera.
Koja je razlika da se pristupi Pickboxu preko aplikacije ili resivera od telemacha, zar to nebi trebalo da bude isto. Za Pickbox je svejedno preko cega korisnik koristi njihove usluge. Vjerovatno je mnogima lakse preko aplikacije, a pogotovo za ljude koji vec imaju acc i platili su uslugu tako , a jos dobijaju preko paketa telemacha. Po meni bi telemcah u koordinaciji sa pickboxom da objedini acc i dozvoli korisnicima i preko aplikacije da koriste pickbox.
Ni meni ovaj dio nije logičan, pa i taj receiver se mora nekako autorizirati prema Pickboxu. Ali, s obzirom da kod nas ništa nije logično, ne čudi me.
kakaljin
Posts: 11647
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#37108 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kakaljin »

Benq wrote:
kakaljin wrote: Vjerovatno traze korisnici te kvalitetnije, jer su bolji.

Zar nebi operater trebao isporuciti u slucaju wifi modema/routera da putem wifi-a imas maksimalnu brzinu paketa koji koristi. Druga je stvar sto korisnik naprimjer nema trenutno opremu da primi maksimalnu brzinu putem wifia. Vjerovatno radi ovoga neki korisnici traze kvalitetnije da bi imali u punom kapacitetu uslugu koju koriste.
To stoji svakako.

Ima korisnika (pogotovo na ovom forumu) koji pretezno imaju Duo Net ili Trio Grande (Family) pakete , rijetko ko ima Extra i Premium pakete , a Cisco modem na ovim manjim paketima moze bez problema raditi sto se wifi-a tice, eto iznad imas ziv dokaz korisnika sa 40Mb konekcijom i Cisco modemom , ali cak i takvi korisnici traze Ubee samo zato sto je ovdje napisano da je dobar a u sustini njima ni ne treba na tim brzinama.

Druga stvar je korisnicka oprema , mozes ti njemu dati ne znam kakav modem , ako je njemu slaba wifi kartica dzaba mu sve.
Sve to stoji sto kazes i slazem se sa svim, ali bi i monteri mogli povesti racuna kada dodju na adresu i vide situaciju, pa ako kojim slucajem neko ima paket sa brzinama koje taj modem ne moze isporuciti daju onaj koji moze isporuciti, isto tako korisniku kojem ne treba to daju ove "slabije". Jer na licu mjesta mozes vidjeti jeli se korisnik razumije u to sve ili ne, pa na osnovu toga i dajes opremu da bude zadovoljan korisnik, a i manje problema bude monterima i operatoru kasnije.

JA sam negdje pravio kalkulaciju cijena paketa od najjeftinijeg do najskupljeg i gdje je razlika najjeftiniji paket i najskuplji u kojima su ukljuceni svi programi na digitali razlika u maksimalno 13 KM cca, koliko se sjecam.
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#37109 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Benq »

kakaljin wrote: Sve to stoji sto kazes i slazem se sa svim, ali bi i monteri mogli povesti racuna kada dodju na adresu i vide situaciju, pa ako kojim slucajem neko ima paket sa brzinama koje taj modem ne moze isporuciti daju onaj koji moze isporuciti, isto tako korisniku kojem ne treba to daju ove "slabije". Jer na licu mjesta mozes vidjeti jeli se korisnik razumije u to sve ili ne, pa na osnovu toga i dajes opremu da bude zadovoljan korisnik, a i manje problema bude monterima i operatoru kasnije.

JA sam negdje pravio kalkulaciju cijena paketa od najjeftinijeg do najskupljeg i gdje je razlika najjeftiniji paket i najskuplji u kojima su ukljuceni svi programi na digitali razlika u maksimalno 13 KM cca, koliko se sjecam.
To je vec do montera , na koji nacin to rade i kako "procjenjuju" situaciju to ne bih znao , njihovo je da postavljaju a nase da se bunimo :D
Opet sa druge strane imas korisnika kojima monter dodje i postavi sve , ali nakon nekog vremena dodje im dijete koje u tom trenutku nije bilo kuci a koje se razumije i naidje na problem. Zato treba uvijek prvo dobro istraziti , sta je bolje za korisnika pa onda naruciti taj i taj paket sa tim modemom i resiverom i sl.. a 90% njih samo nazove i kaze "hocu trio grande extra" i tehnicari donesu opremu koja se daje po defaultu.

Sto se tice paketa sve je to u 10-15KM razlike.
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#37110 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Kralj Tvrtko I. »

Monteri-serviseri nemaju ništa sa nama. Zadnji put je meni bio čovjek koji ima firmu svoju privatnu i bavi se punjenjem tonera. Ovo mu je usput. On dobije nalog i opremu i postavi. Ne zna on za paket niti šta može kod tebe i koja je oorema.
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#37111 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Benq »

Kralj Tvrtko I. wrote:Monteri-serviseri nemaju ništa sa nama. Zadnji put je meni bio čovjek koji ima firmu svoju privatnu i bavi se punjenjem tonera. Ovo mu je usput. On dobije nalog i opremu i postavi. Ne zna on za paket niti šta može kod tebe i koja je oorema.
Upravo tako, zato kazem , covjek treba da se upozna prvo sa ponudom i opremom kako bi znao sta mu sigurno treba, da ne bude poslije zahebo me ovaj ili onaj.
acer5101
Posts: 431
Joined: 06/08/2012 09:42

#37112 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by acer5101 »

Jel sada Trio Grande Family ide sa 80/4 brzinom?
User avatar
Aidmedo
Posts: 282
Joined: 22/04/2016 12:23

#37113 Re: RE: Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Aidmedo »

acer5101 wrote:Jel sada Trio Grande Family ide sa 80/4 brzinom?
Ide , ja ga koristim.

Sent from my LG-K420 using Tapatalk
acer5101
Posts: 431
Joined: 06/08/2012 09:42

#37114 Re: RE: Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by acer5101 »

Aidmedo wrote:
acer5101 wrote:Jel sada Trio Grande Family ide sa 80/4 brzinom?
Ide , ja ga koristim.

Sent from my LG-K420 using Tapatalk
Ja sad slucajno pogledah na telemachu, pa mi nista nije jasno, jer sam neki dan mjerio i ispalo mi 50/3
User avatar
Aidmedo
Posts: 282
Joined: 22/04/2016 12:23

#37115 Re: RE: Re: RE: Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Aidmedo »

acer5101 wrote:
Aidmedo wrote:
acer5101 wrote:Jel sada Trio Grande Family ide sa 80/4 brzinom?
Ide , ja ga koristim.

Sent from my LG-K420 using Tapatalk
Ja sad slucajno pogledah na telemachu, pa mi nista nije jasno, jer sam neki dan mjerio i ispalo mi 50/3
Skoro su ti priključili? Ako da, to ti je aktivacioni paket, punu brzinu ćeš dobiti 3-5 dana od dana priključivanja dok oni srede papirologiju...

Sent from my LG-K420 using Tapatalk
User avatar
ned424
Posts: 448
Joined: 07/08/2009 09:07

#37116 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by ned424 »

vivax wrote:Ima li ko da je koristio ovaj telekomov fiksni telefon, i da je kasnije presao na telemachov telefon, posto imam namjeru da uzmem ovaj super mix paket.Da li je telemach skuplji ili jeftiniji prema mobilnim mrezama.Da li je iko vrsio to neko poređenje ta dva telefona.
Presao stari sa telecoma na telemach i supar ba ima nesto ono bespaltni minuta za mobitel a fiksna je free. ja je preporucijem! Samo sto ima problem sa njihovimmodemom za net malo malo se nesto izgubi mreza kao abdest kad nazoves ok je naprave a prodje sat opet se izgubi, dolazili da poprave radilo par sati i ponovo handri
acer5101
Posts: 431
Joined: 06/08/2012 09:42

#37117 Re: RE: Re: RE: Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by acer5101 »

Ja sad slucajno pogledah na telemachu, pa mi nista nije jasno, jer sam neki dan mjerio i ispalo mi 50/3[/quote]
Skoro su ti priključili? Ako da, to ti je aktivacioni paket, punu brzinu ćeš dobiti 3-5 dana od dana priključivanja dok oni srede papirologiju...

Sent from my LG-K420 using Tapatalk[/quote]

Prikljucio sam ja prije 5 godina, al izgleda da .....
User avatar
Aidmedo
Posts: 282
Joined: 22/04/2016 12:23

#37118 Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Aidmedo »

acer5101 wrote: Prikljucio sam ja prije 5 godina, al izgleda da .....
Moja greska, doslo je do povećanja brzina od 1.6, koje pustaju fazno. Ti mozda jos nisi dosao na red ili ti samo moraju sinhronizovati modem. Najbolje ti je da se javis korisniku Telemach.

Sent from my LG-K420 using Tapatalk
gaius
Posts: 1017
Joined: 17/09/2004 10:33

#37119 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by gaius »

Eh znači ne može pickbox i hbogo preko aplikacije na Samsung tv. To je baš glupo nemam nigdje staviti receiver. Hajde ovo unatrag itd mi nije bitno ali je bezveze da tako limitiraju korisnike koji koriste module.

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
User avatar
davorf
Posts: 11085
Joined: 15/02/2008 15:53
Location: lost in thought and lost in time while the seeds of life and the seeds of change were planted...

#37120 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by davorf »

gaius wrote:Eh znači ne može pickbox i hbogo preko aplikacije na Samsung tv. To je baš glupo nemam nigdje staviti receiver. Hajde ovo unatrag itd mi nije bitno ali je bezveze da tako limitiraju korisnike koji koriste module.

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
Sve uredno navedu kao usluge unutar paketa koji uzmeš, a nigdje ne piše da pola usluga ne možeš koristiti ako koristiš cam modul (iako je I on zvanično dio ponude ovih paketa). Za 72h unazad je i meni jasno da ne može bez dodatnog uređaja, ali ostalo nema veze sa receiverom.
gaius
Posts: 1017
Joined: 17/09/2004 10:33

#37121 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by gaius »

E pa onda nema ništa od prelaska na ovaj najveći duo paket. Nema smisla.

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
User avatar
crnivrag
Posts: 12921
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#37122 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by crnivrag »

gaius wrote:E pa onda nema ništa od prelaska na ovaj najveći duo paket. Nema smisla.

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
Ja koristim najveći Duo Net paket (Duo Net Grande Extra) i aplikacije HBO GO i D3GO koristim na TV-u (TV ima priključen dongle koji radi na android operativnom sistemom, a aplikacije skinute sa google play store-a), laptopu i mobitelu.

Edit: A ovdje se nalazi upozorenje o nemogućnosti korištenja naprednih usluga (VOD i TV Unazad) putem (D3 CAM modula): http://telemach.ba/Televizija/TV-Oprema
Last edited by crnivrag on 23/08/2016 17:23, edited 1 time in total.
Iza prozora
Posts: 62
Joined: 27/12/2015 16:17

#37123 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Iza prozora »

crnivrag wrote:
gaius wrote:E pa onda nema ništa od prelaska na ovaj najveći duo paket. Nema smisla.

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
Ja koristim najveći Duo Net paket (Duo Net Grande Extra) i aplikacije HBO GO i D3GO koristim na TV-u (TV ima priključen dongle koji radi na android operativnom sistemom, a aplikacije skinute sa google play store-a), laptopu i mobitelu.
zar nije logicnije i jednostavnije da napisete covjeku da mu je potreban ANDROID SMART LCD TV da bi mogao koristiti te usluge na tv, ocito je da ima obicni LCD tv koji podrzava modul i to je to
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#37124 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by supercali »

davorf wrote:
Benq wrote:
fortaleza wrote: Mislim da ne gubiš Unifi s činjenicom da tvoj vlastiti modem nema Unifi. Koristim Cisco 2203 modem + njihov TP-Link ruoter (izgleda da modem te router ne šire unifi mrežu) i bez problema koristim Unifi po gradu, znači naravno preko registracije na mojTelemach portal.
Kod njega je specificna situacija , on vec ima HG uredjaj preko kojeg se emituje UniFi , i ako mu Telemach zamijeni postojeci modem za EPC3208 , samim tim je deaktivirao i UniFi , eh sad , da li ce mu ostati mogucnost da se konektuje na druge UniFi AP ili ne , to je vec do dogovora s njima jer je kod ovog korisnika situacija specificna pa treba uzeti u obzir i jedno i drugo , cisto da kasnije ne bude "ne mogu se spojiti na unifi nikako".

EDIT: Kod tebe je stari 2203 modem , vjerovatno si stari korisnik pa zato i mozes koristiti sada UniFi sa svojim podacima bez da mijenjas modem. Kod njega je situacija obrnuta , on se odrice HG modema za obicni modem kao sto je tvoj npr.
Volio bih da mi na ovaj dio odgovori @Telemach - da li, ukoliko mi se HG zamijeni za modem, gubim mogućnost korištenja ostalih UniFi AP-a?
Ne gubis
ivannn
Posts: 923
Joined: 14/06/2008 19:25

#37125 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by ivannn »

CI+ 1.3 podrzava i VOD i mnogo jos stosta (npr profil operatera kojeg sam prije spominjao jer sam imao problem s tim) ali kod Telemacha se to svodi sve na dekodiranju kanala.


Pickbox bi trebao ujediniti pristup s drugih uredjaja.
Locked