Telemach - ALL ABOUT 4

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
made_in_sarajevo
Posts: 5567
Joined: 06/05/2013 23:05

#112051 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by made_in_sarajevo »

TESLA_EDISON wrote: 17/02/2021 09:50 Mnogi su ovdje poletiti da raskidaju i da idu grlom u jagode. Pojavila se najezda raznih botova koji su postavljali urneke i nagovarali raju da raskine i sada sva ta raja ima problem a botovi se, naravno, povukli. Nikad ranije ih nije bilo na forumu a posebno na temi.

Bojim se da će sve ovo otići na sud i da će se morati platiti. Ne shvatate da je Ombudsmen savjetodavna institucija i ništa više. Sva njihova saopštenja i odluke nisu pravno obavezujuće. Meni se u januaru javilo na desetine forumaša (kako poznatih tako i nepoznatih, jedan od njih je i dobro poznati @Qler ) putem PP-a i željeli su preći na operatera u kojem radim ali svakome sam govorio da prvo provjeri Ugovor i stavke. Nisam želio da pravim ljudima dodatne probleme.

Sa druge strane, botovi samo što nisu počeli da tuku one koji nisu raskinuli. Sad na sudu biće teško dokazati da je TM prekršio Ugovor, posebno kada u Opštim uslovima stoji da imaju pravo izmjene programske sheme. Također, u još većim problemima su oni kojima stoji u ugovoru "Arena SD Promo". Kao u svemu, vrag je u detalju a detalj je tumačenje riječi "Promo". To je nešto kao poklon, nešto što ne utiče na cjenovnik i u jednom dijelu tumačenja, imaju pravo ukinuti. Kao što neko reče, nisu ni oni amateri, imaju ogromne pare za dobre advokate i vjerujte mi, neće tek tako baciti toliki novac. Posebno sada kada su svima izdali fakture a to znači da su već uplatili PDV na te fakture i sigurno idu na sud sa ovim.

Ko je raskinuo, želim mu zaista svu sreću i da ih dobije na sudu a ostali koji nisu, čekajte kraj ugovora a ne letite pred rudu. Niko od botova vam neće biti od pomoći kad odete na sud niti će vam oni platiti troškove.
Arena sport - 24 mjeseca. to je kao prvo, dakle ne 1 mjeseca, 2 sedmice, 3 mjeseca, nego bas 24 mjeseca i to jasno pise u ugovoru koji je potpisan. npr ja kad sam pricao i dogovarao, njihov taj agent je jasno reko da bi dobio arene na 24 mjeseca ako bi potpisao ugovor. dakle napisu sami u ugovoru koji prekrse i jos pri tom lazu ljude. onda tu mozes dodati i clan zakona o laznom reklamiranju, a postoji i taj clan.

telemach ima pravo na promjenu seme niko ne kaze da nema, ali isto tako promjenu seme mora najaviti 30 dana jer tom promjenom seme se i ugovor mjenja jel tako. 30 dana najave da ce arene biti ugasene sa 1.1.2021 ne postoji. ljudi su sa decembrom potpisivali nove ugovore sa ukljucenim arenama, a telemach je svjesno znao da od toga nema nista, dakle opet se vratimo gore lazno reklamiranje i tako dalje.

RAK kao RAK prica i puse kako ga ko zakiti. RAK da stvarno postoji i da su ozbiljni jos prije godina i godina bi telemach prvi popusio debelu kaznu radi sport kluba. kaznjavali bi i telekom, eronet, mtel ma sviju. ne kazna 10 000 i haj molim te pusti im signal. kazna je 500 000 i imas 7 dana da pustis signal ili si zavrsio karijeru.

nas problem opcenito je sto ne citamo nista, ne citamo ugovore, pravilnike poslovanja firmi, zakone ma bas nista. zakon o obligacionim odnosima, zakon o zastiti potrosaca, pravilnik telemacha, pravilnik o telekomunikacijskim uslugama. uzmite i iscitajte, zarovite se malo po google pa da vidite da li se smije tek tako mjenjati, krsiti ugovor i jos traziti naplatu penala, a korisnici u strahu suti dobro je, nek ne puca.

eto vidjet cemo, ja kazem ako imaju gram pameti nece nikog predati na sud jer ne mogu dobiti. svjesno su ugasili arene radi svog ega i pokusaja prepucavanja preko ledja korisnika i samim tim su svjesno ostetili korisnike i prekrsili ugovore. opet zakon jasno kaze, svaka promjena na stetu korisnika ima se pravo na raskid ugovora bez penala. po logici vas par, telemach, telekom, logosoft, eronet, banka ma bilo ko, kad se potpise ugovor mogu raditi sta hoce, mjenjati, dizati cijene pa na kraju sta telemach ima pravo ostaviti FTV; BHT,OBN i reci to je to, mi imamo pravo, vi morate sutiti.

jebem mu patka, kao da je 98 pa niko interneta nema. da nadjete 10 clanova zakona i pravilnika koji jasno kazu da je telemach usro, treba vam 30min u vrh glave.
kenan77
Posts: 302
Joined: 05/10/2013 09:02

#112052 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kenan77 »

Decorator wrote: 15/02/2021 11:02 Pozdrav,
Koji to drugi receiver Telemach nudi za obnovu ugovora na 24 mjeseca ?
U pitanju je paket samo tv..i imaš mogučnost dodatnog resivera uz mjesecnu naknadu od 5 KM. A ugovor ti je svakako tu čim te spoje i puste paket u upotrebu a na dvije godine ugovorom mozeš tražiti ako želiš benefite neke
kenan77
Posts: 302
Joined: 05/10/2013 09:02

#112053 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kenan77 »

kenan77 wrote: 17/02/2021 10:55
Decorator wrote: 15/02/2021 11:02 Pozdrav,
Koji to drugi receiver Telemach nudi za obnovu ugovora na 24 mjeseca ?
U pitanju je paket samo tv..i imaš mogučnost dodatnog resivera (oba su D3) uz mjesecnu naknadu od 5 KM. A ugovor ti je svakako tu čim te spoje i puste paket u upotrebu a na dvije godine ugovorom mozeš tražiti ako želiš benefite neke
k4mi
Posts: 303
Joined: 12/02/2013 10:57

#112054 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by k4mi »

Dobih jucer napokon ovaj hibridni box.

Za sada sam primjetio da mu HDMI-CEC ne funkcionise najbolje. Kada prebacim na tvu sa netflixa na hdmi izlaz ne upali se box. Isto tako ne mogu da koristim daljinski od televizora za paljenje.

To je na OTT boxu funkcionisalo odlicno, vidjet cu hoce li biti jos nekih razlika tokom koristenja. Polovan sam box dobio, nadam se da prethodna zamjena nije bila zbog problema u radu :-D

@Telemach
kada ce se znati vise informacija hoce li se nabavljati novi hibridni boxove ili i dalje nastavljate sa OTT opcijom?
tap3ah75
Posts: 5941
Joined: 07/09/2009 14:14

#112055 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by tap3ah75 »

@Telemach

Imate privatnu poruku
User avatar
drug_profi
Posts: 50198
Joined: 16/07/2012 16:00

#112056 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by drug_profi »

pelcer224 wrote: 17/02/2021 09:07 Samo polako. Naci ce oni saveznike i u politici i u sudu i gdje god bude trebalo kad za to dodje vrijeme. Zivi bili pa vidjeli. Pravde ovde nema.
Uvjerio se ja na svojoj kozi. Na ociglednu nepravdu, presuda donesena protiv mene radi tehnikalije. Uz sudinicine rijeci: ja vidim da ste vi isplatili cjelokupan dug (dokaz transfer iz banke u MKO), ali nemate potvrdu iz MKO.
Apsolutno ocigledan deal između suda (sudije) i MKO.
User avatar
twonk
Posts: 278
Joined: 28/02/2012 19:05

#112057 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by twonk »

Zar nije video klub trebao biti otkljucan samo do 15.2? Maloprije slucajno udjem i vidim da je HBO OD i dalje dostupan
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#112058 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Tesla Edison »

made_in_sarajevo wrote: 17/02/2021 10:49
TESLA_EDISON wrote: 17/02/2021 09:50 Mnogi su ovdje poletiti da raskidaju i da idu grlom u jagode. Pojavila se najezda raznih botova koji su postavljali urneke i nagovarali raju da raskine i sada sva ta raja ima problem a botovi se, naravno, povukli. Nikad ranije ih nije bilo na forumu a posebno na temi.

Bojim se da će sve ovo otići na sud i da će se morati platiti. Ne shvatate da je Ombudsmen savjetodavna institucija i ništa više. Sva njihova saopštenja i odluke nisu pravno obavezujuće. Meni se u januaru javilo na desetine forumaša (kako poznatih tako i nepoznatih, jedan od njih je i dobro poznati @Qler ) putem PP-a i željeli su preći na operatera u kojem radim ali svakome sam govorio da prvo provjeri Ugovor i stavke. Nisam želio da pravim ljudima dodatne probleme.

Sa druge strane, botovi samo što nisu počeli da tuku one koji nisu raskinuli. Sad na sudu biće teško dokazati da je TM prekršio Ugovor, posebno kada u Opštim uslovima stoji da imaju pravo izmjene programske sheme. Također, u još većim problemima su oni kojima stoji u ugovoru "Arena SD Promo". Kao u svemu, vrag je u detalju a detalj je tumačenje riječi "Promo". To je nešto kao poklon, nešto što ne utiče na cjenovnik i u jednom dijelu tumačenja, imaju pravo ukinuti. Kao što neko reče, nisu ni oni amateri, imaju ogromne pare za dobre advokate i vjerujte mi, neće tek tako baciti toliki novac. Posebno sada kada su svima izdali fakture a to znači da su već uplatili PDV na te fakture i sigurno idu na sud sa ovim.

Ko je raskinuo, želim mu zaista svu sreću i da ih dobije na sudu a ostali koji nisu, čekajte kraj ugovora a ne letite pred rudu. Niko od botova vam neće biti od pomoći kad odete na sud niti će vam oni platiti troškove.
Arena sport - 24 mjeseca. to je kao prvo, dakle ne 1 mjeseca, 2 sedmice, 3 mjeseca, nego bas 24 mjeseca i to jasno pise u ugovoru koji je potpisan. npr ja kad sam pricao i dogovarao, njihov taj agent je jasno reko da bi dobio arene na 24 mjeseca ako bi potpisao ugovor. dakle napisu sami u ugovoru koji prekrse i jos pri tom lazu ljude. onda tu mozes dodati i clan zakona o laznom reklamiranju, a postoji i taj clan.

telemach ima pravo na promjenu seme niko ne kaze da nema, ali isto tako promjenu seme mora najaviti 30 dana jer tom promjenom seme se i ugovor mjenja jel tako. 30 dana najave da ce arene biti ugasene sa 1.1.2021 ne postoji. ljudi su sa decembrom potpisivali nove ugovore sa ukljucenim arenama, a telemach je svjesno znao da od toga nema nista, dakle opet se vratimo gore lazno reklamiranje i tako dalje.

RAK kao RAK prica i puse kako ga ko zakiti. RAK da stvarno postoji i da su ozbiljni jos prije godina i godina bi telemach prvi popusio debelu kaznu radi sport kluba. kaznjavali bi i telekom, eronet, mtel ma sviju. ne kazna 10 000 i haj molim te pusti im signal. kazna je 500 000 i imas 7 dana da pustis signal ili si zavrsio karijeru.

nas problem opcenito je sto ne citamo nista, ne citamo ugovore, pravilnike poslovanja firmi, zakone ma bas nista. zakon o obligacionim odnosima, zakon o zastiti potrosaca, pravilnik telemacha, pravilnik o telekomunikacijskim uslugama. uzmite i iscitajte, zarovite se malo po google pa da vidite da li se smije tek tako mjenjati, krsiti ugovor i jos traziti naplatu penala, a korisnici u strahu suti dobro je, nek ne puca.

eto vidjet cemo, ja kazem ako imaju gram pameti nece nikog predati na sud jer ne mogu dobiti. svjesno su ugasili arene radi svog ega i pokusaja prepucavanja preko ledja korisnika i samim tim su svjesno ostetili korisnike i prekrsili ugovore. opet zakon jasno kaze, svaka promjena na stetu korisnika ima se pravo na raskid ugovora bez penala. po logici vas par, telemach, telekom, logosoft, eronet, banka ma bilo ko, kad se potpise ugovor mogu raditi sta hoce, mjenjati, dizati cijene pa na kraju sta telemach ima pravo ostaviti FTV; BHT,OBN i reci to je to, mi imamo pravo, vi morate sutiti.

jebem mu patka, kao da je 98 pa niko interneta nema. da nadjete 10 clanova zakona i pravilnika koji jasno kazu da je telemach usro, treba vam 30min u vrh glave.
To sve stoji što si napisao ali pravda je jedno a pravo nešto sasvim drugo. Ja kažem da će oni sigurno predati na sud jer su platili pdv na ove fakture, a i sam kažeš da je potrebno proučiti, citiram: "ugovore, pravilnike poslovanja firmi, zakone ma bas nista. zakon o obligacionim odnosima, zakon o zastiti potrosaca, pravilnik telemacha, pravilnik o telekomunikacijskim uslugama. uzmite i iscitajte, zarovite se malo po google pa da vidite da li se smije tek tako mjenjati, krsiti ugovor i jos traziti naplatu penala". To dovoljno govori o težini dokazivanja i opet nisi siguran kako će sud donijeti odluku.

Kao što je rekao rahmetli Karkin "sud je mjesto na kojem se puno laže i onaj koji bolje laže taj će i pobijediti". Koliko god ti mislio da si u pravu, koliko god i bio u pravu, na sudu to ne mora ništa da znači. Zato kažem, ako imaš opciju da sačekaš istek ugovora, sačekaj i bujrum u Logosoft, širom su ti otvorena vrata. Ako treba, ja ću ti lično odnijeti opremu u Telemach. Ko radi u Telekomu reći će isto i za Telekom. Međutim, ne treba letiti pred rudu, obično se to uvijek obije od glavu.
made_in_sarajevo
Posts: 5567
Joined: 06/05/2013 23:05

#112059 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by made_in_sarajevo »

znaci to je ona "dobro je samo nek ne puca". ja kazem da na sud mogu predati samo ako imaju levate od tih savjetnika i advokata. nije ovo svadja izmedju tebe i mene pa da sud mora se dobro zadubiti ko je kriv. ovo je javno sranje bilo gdje su i te sudije zakinute. pa koliko imas sudija koji su u istom problemu bili i raskinuli ugovore, ostali dalje korisnici, itd.

oni su svjesno prekrsili vise zakona i pravilnika i sto je najbitnije svjesno su prekrsili ugovor koji su potpisali sa korisnicima. dobro predat ce na sud, platit ce sudiju, ima drugostepeni, ima vrhovni, ima RAK, ima zastita potrosaca. sad neces ti ko levat sjediti i pustiti da se neko s tobom zajebava. ukljucis sve, ukljucis medije na kraju, zalba na zalbu i to godinama prvo ode, drugo ja sam siguran da telemach nece dobiti. sad je drugi par opanaka ako je ko proletio glavom kroz zid, nije se ogradio pri raskidu pa ga telemach ufati na krivoj nozi. takvim ne moze ni omar mjesecar pomoci. jos ako cemo bas do kraja ici onda korisnici imaju isto osnove za tuzbu radi raskida ugovora iz razloga " moze nam se". tuze oni mene, tuzim ja njih za krsenje ugovora i za lazno reklamiranje i dovodjenje mene kao korisnika u neku zabludu. njihovo je da traze penale pa ko se upeca, njihovo je da prijete i prepadaju korisnike. mi jesmo banana drzava, ali previse je zakona i pravilnika protiv njih. pa samo krenes da su morali obavijestiti 30 dana prije gasenja,a nisu to uradili. mislim da cak ovo i kod njih u pravilniku pise. znaci ljudi se popisali sami po sebi i po svom pravilniku.
messilla
Posts: 323
Joined: 27/07/2011 17:15

#112060 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by messilla »

twonk wrote: 17/02/2021 12:00 Zar nije video klub trebao biti otkljucan samo do 15.2? Maloprije slucajno udjem i vidim da je HBO OD i dalje dostupan
Kod mene ugašeni katalozi u video klubu koje i nemam u paketu, ali su i dalje dostupni kanali iz proširenog paketa.
Locked