Telemach - ALL ABOUT 4

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
semsasuljakovic
Posts: 1999
Joined: 02/08/2015 21:30

#108352 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by semsasuljakovic »

Ariel wrote: 05/01/2021 12:24
semsasuljakovic wrote: 05/01/2021 11:08 Mene su sad zvali.

Nude mi, kao Premium korisniku, da obnovim ugovor i potpišem na 2 godine, a oni nude 20% popusta na cijenu pretplate sljedećih 18 mjeseci (to je 16,3 KM, odnosno cijena EON FULL paketa a koristim Premium). Rekao sam da je to pošteno i da ću im se javiti, jer sa tih 16,3 KM mogu naći alternativu Arenama.
mene su zvali da obnovim ugovor, 20% popusta 12 mjeseci, takodjer premium paket imam.. otisla sam licno u poslovnicu da potpisem i dali su mi 25% na popusta na 24 mjeseca... ispalo puno bolje
Super ti je to ispalo.
Ja sam im poslao kontra ponudu: 67,50 KM na 2 godine za EON Premium (a to je inače cijena EON Full-a). Tu uštedu od 14 KM iskoristit ću vjerovatno da se pretplatim na Arena Cloud i to je to.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#108353 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by agent_zero »

adnan899 wrote: 05/01/2021 11:40 Upravo im predao zahtjev za raskid ugovora u slučaju da ne odgovore i roku 8 dana onda idemo dalje :)
Svaka čast.

Javi šta je bilo i ako je još neko poslao zahtjev za raskid, neka javi.
User avatar
oldtajmer
Posts: 5000
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#108354 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by oldtajmer »

mahalaš wrote: 05/01/2021 12:00 [media]Image[/media]

Nas preposteni Telemach poceo zatvarat poslovnice da im se ne dolazi 🤬

Nema veze idemo do drugog.

Za sve one koji misle da ne mogu raskninuti, Arena sport je sastavni dio ugovora i navedena je u prilogu ugocora.

Gasenjem Arene je bitno promijenjen ugovor i imate pravo otkazati bez posljedica. @Telemach je toga svjestan, zato se i trude..
je li ovo saraj polje :?:
bas ce se stari obradovati kada mu kazem da ce morati laganice do stupa da plati racun, hvala telemase :thumbup:
User avatar
typeOnegative
Posts: 4857
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#108355 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by typeOnegative »

zdruzdjo wrote: 05/01/2021 12:11
typeOnegative wrote: 05/01/2021 11:23
Ne ide to tako....mislim da u tom slučaju mora proći određeni vremenski period poslije otkazivanja usluge da bi mogao postati "novi korisnik".
Sin prosle godine postao punoljetan. U kuci ima svoj stan. Hmmmmm
:-)

To je i dalje ista kuća i isti priključak, i na kraju isto prezime. Ali, kako god sretno. da ne bi bilo zabune kakve nemam problema sa tim da postanes novi korisnik, samo ti iznosim činjenice.
User avatar
jyqan
Posts: 255
Joined: 01/06/2011 13:22

#108356 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by jyqan »

Mislim da je dovoljno poslati mail sa zahtjevom za raskid ugovora, to korisnika oslobadja po zakonu, a to sto se poslovnice zatvaraju je stari trik dok ne prodje ovaj mjesec, kao i ovo plasiranje upita tipa da li se moze raskinuti ugovor itd
100% su svi ugovori razvezani za ovaj mjesec i samo je pitanje kako ce se dobiti na vremenu dok ovaj period ne prodje, sa formalno pravne strane je dovoljno u ovom roku inicirati raskid (to ne znaci odjavu saradnje, vec samo raskid ugovorne vezanosti i placanje penala) bilo kojim putem za koji postoji pisani trag
U prevodu, svi ste slobodni ovaj mjesec, a naredni ko ne inicira zaboravite. Da li ce telemach odgovoriti u roku na zahtjev je njihov problem a ne nas
User avatar
PlusSA
Posts: 3167
Joined: 13/07/2011 16:51

#108357 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by PlusSA »

mahalaš wrote: 05/01/2021 12:00 [media]Image[/media]

Nas preposteni Telemach poceo zatvarat poslovnice da im se ne dolazi 🤬

Nema veze idemo do drugog.

Za sve one koji misle da ne mogu raskninuti, Arena sport je sastavni dio ugovora i navedena je u prilogu ugocora.

Gasenjem Arene je bitno promijenjen ugovor i imate pravo otkazati bez posljedica. @Telemach je toga svjestan, zato se i trude..
Hoce li sve poslovnice zatvoriti 30x dana :lol:

Ne znam koji im je bio cejf arene izbace dobili istu ponudu od strane arene.

Koja svakako napreduje sa ponudok u šemi.
User avatar
fusion_ba
Posts: 4406
Joined: 02/12/2017 20:10

#108358 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by fusion_ba »

Pa zar nije sumnjivo da Arena kaze da su im dostavili istu ponudu, a SK isto kaze da je mtelu dostavio istu ponudu.
Ni jedni ni drugi nisu prihvatili. Ja bih rekao da je to bio dogovor izmedju njih da ne nastavljaju saradnju i da se uopste ne trude da nastave saradnju kako kazu.
User avatar
Van Halen
Posts: 2782
Joined: 08/04/2008 10:37

#108359 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Van Halen »

Ma nek cu ih trpit i 2 godine ali cu slaviti dan kad raskinem ugovor ko da je nova godina ,stoka
zippoo87
Posts: 15541
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#108360 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by zippoo87 »

@Telemach

Hocu i ja da me nazovu ali necu da me zovu ovi iz call centra i da mi 10 minuta pricaju budalastine pa da onda kada kazem sta hocu,kazu oni to ne mogu.Dakle necu ni da me zovu kolege iz podrske za korisnike,koji ce opet isto pricati 10 minuta i reci ce eto mi mozemo umanjiti racun 3 KM i to je to.Dakle neka me nazove GLAVNA OSOBA koja ce mi odmah preko telefona moci reci DA ili NE na ono sto budem trazio...u biti traziti cu raskid ugovorene obaveze (a ostati cu korsnik jos) i umanjenje racuna ,a zadrzavanje "benefita" ,kojih btw. vise i nema...jer su mi arene i bile jedini benefit.

Ako me bude zvao neko iz call centra i poceo mi pricati ovu suplju koju svima pricate...mogu samo pocupati ovo sve iz zida i odmah na pult telemacha odnijeti sve...nemojte se igrati sa mojim zivcima i vremenom...ja na svaki Telemach poziv izgubim 10 minuta slusajuci gluposti.
Naglasite i prenesite ovo pravim osobama,necu da me kokosari zovu i prodaju muda pod bubrege...nisam dijete.
Ne zaboravi da ste me prije samo 2 mjeseca htjeli prevariti podvaljujuci mi ugovor da potpisem u neznanju a sada i ovo...kap koja je prelila casu
User avatar
Van Halen
Posts: 2782
Joined: 08/04/2008 10:37

#108361 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Van Halen »

Ma nek cu ih trpit i 2 godine ali cu slaviti dan kad raskinem ugovor ko da je nova godina ,stoka
User avatar
Telemach
Posts: 15726
Joined: 13/10/2010 14:13

#108362 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

Radar71 wrote: 05/01/2021 11:00 hoće li taj poziv :roll:
Zdravo Radar,
Molimo Vas za malo strpljenja.
Uvjereni smo da će kolege pronaći najbolje rješenje u Vašem slučaju.
User avatar
rida1976
Posts: 1907
Joined: 25/11/2007 19:43

#108363 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by rida1976 »

delete
Last edited by rida1976 on 05/01/2021 13:01, edited 1 time in total.
User avatar
rida1976
Posts: 1907
Joined: 25/11/2007 19:43

#108364 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by rida1976 »

Ariel wrote: 05/01/2021 12:24
semsasuljakovic wrote: 05/01/2021 11:08 Mene su sad zvali.

Nude mi, kao Premium korisniku, da obnovim ugovor i potpišem na 2 godine, a oni nude 20% popusta na cijenu pretplate sljedećih 18 mjeseci (to je 16,3 KM, odnosno cijena EON FULL paketa a koristim Premium). Rekao sam da je to pošteno i da ću im se javiti, jer sa tih 16,3 KM mogu naći alternativu Arenama.
mene su zvali da obnovim ugovor, 20% popusta 12 mjeseci, takodjer premium paket imam.. otisla sam licno u poslovnicu da potpisem i dali su mi 25% popusta na 24 mjeseca... ispalo puno bolje
@Telemach
Kako sam i pisao u pm, očekujem ovo isto(24 mjeseca 25% popust) i potpisujem odmah danas novi ugovor.
Last edited by rida1976 on 05/01/2021 13:02, edited 2 times in total.
User avatar
Telemach
Posts: 15726
Joined: 13/10/2010 14:13

#108365 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

addem wrote: 05/01/2021 11:13
semsasuljakovic wrote: 05/01/2021 11:10 Ali, evo, sad skontam da mogu sačekati istek ugovora i onda potpisati novi na 2 godine sa 1 KM tokom prvih 6 mjeseci, dakle opet ću biti nagužen ako ovaj potpišem.
:-) :-) :lol: :lol: Joj pa jesi fakat mislio da ce ti oni ponuditi nesto. Tako nesto treba da ponude onima koji su tek potpisali ugovor a ne ovima koji su pred istekom.
Zdravo addem,
Shvatamo Vaše razočarenje ukidanjem kanala.
Molimo Vas dostavite nam korisničke podatke i kontakt broj, moje kolege će Vas pozvati u najkraćem roku. Svakako, nije nam cilj da budete nezadovoljni i potruditi ćemo se da opravdamo Vaše povjerenje
User avatar
mahalaš
Posts: 364
Joined: 27/05/2010 19:51

#108366 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by mahalaš »

Ja odjavio bez problema, iako mi je ugovor bio jos preko godine.

Hvala na saradnji, do boljih vremena.

Lp
User avatar
Mustang1
Posts: 28749
Joined: 29/12/2010 17:31

#108367 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Mustang1 »

rida1976 wrote: 05/01/2021 13:00
Ariel wrote: 05/01/2021 12:24
semsasuljakovic wrote: 05/01/2021 11:08 Mene su sad zvali.

Nude mi, kao Premium korisniku, da obnovim ugovor i potpišem na 2 godine, a oni nude 20% popusta na cijenu pretplate sljedećih 18 mjeseci (to je 16,3 KM, odnosno cijena EON FULL paketa a koristim Premium). Rekao sam da je to pošteno i da ću im se javiti, jer sa tih 16,3 KM mogu naći alternativu Arenama.
mene su zvali da obnovim ugovor, 20% popusta 12 mjeseci, takodjer premium paket imam.. otisla sam licno u poslovnicu da potpisem i dali su mi 25% popusta na 24 mjeseca... ispalo puno bolje
@Telemach
Kako sam i pisao u pm, očekujem ovo isto(24 mjeseca 25% popust) i potpisujem odmah danas novi ugovor.
Hocemo i mi na full bar 8KM popusta :D
laik1981
Posts: 12978
Joined: 05/12/2012 13:04

#108368 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by laik1981 »

mahalaš wrote: 05/01/2021 13:04 Ja odjavio bez problema, iako mi je ugovor bio jos preko godine.

Hvala na saradnji, do boljih vremena.

Lp
Jesu li ti nudili kakvu kompenzaciju?
semsasuljakovic
Posts: 1999
Joined: 02/08/2015 21:30

#108369 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by semsasuljakovic »

Pitanje: Zna li neko da li se ArenaCloud account može koristiti na 2 uređaja istovremeno?
User avatar
Logovan
Posts: 94348
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#108370 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Logovan »

Kakav ciganski potez Telemacha sa Arenama.

Za vikend krenem da okrenem jednu od Arena da pogledam neku utakmicu, kad prc nema, zaboravih na sjajan potez Telemacha.
User avatar
REDDEVILS
Posts: 4418
Joined: 21/02/2011 12:56

#108371 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by REDDEVILS »

zippoo87 wrote: 05/01/2021 12:54 @Telemach

Hocu i ja da me nazovu ali necu da me zovu ovi iz call centra i da mi 10 minuta pricaju budalastine pa da onda kada kazem sta hocu,kazu oni to ne mogu.Dakle necu ni da me zovu kolege iz podrske za korisnike,koji ce opet isto pricati 10 minuta i reci ce eto mi mozemo umanjiti racun 3 KM i to je to.Dakle neka me nazove GLAVNA OSOBA koja ce mi odmah preko telefona moci reci DA ili NE na ono sto budem trazio...u biti traziti cu raskid ugovorene obaveze (a ostati cu korsnik jos) i umanjenje racuna ,a zadrzavanje "benefita" ,kojih btw. vise i nema...jer su mi arene i bile jedini benefit.

Ako me bude zvao neko iz call centra i poceo mi pricati ovu suplju koju svima pricate...mogu samo pocupati ovo sve iz zida i odmah na pult telemacha odnijeti sve...nemojte se igrati sa mojim zivcima i vremenom...ja na svaki Telemach poziv izgubim 10 minuta slusajuci gluposti.
Naglasite i prenesite ovo pravim osobama,necu da me kokosari zovu i prodaju muda pod bubrege...nisam dijete.
Ne zaboravi da ste me prije samo 2 mjeseca htjeli prevariti podvaljujuci mi ugovor da potpisem u neznanju a sada i ovo...kap koja je prelila casu
Svaka čast na komentaru😎
Mene su jučer ja mislim dva puta zvali i ni jednom se nisam javio.
Meni ugovor ističe sljedeći mjesec i tražio sam Eon Premium i dodatni Eon Box na dvije godine ali po cijeni Eon Full paketa van Telemach mreže 🙂
Ali mi nisu odgovorili na forumu kako sam tražio već su mi rekli da će zvati na sto ne pristajem jer ne želim da me ubjedljivu u ono sto ne želim 😎
Znaci samo sam tražio odgovor DA ili NE a ne da me zovu 🙂
User avatar
Telemach
Posts: 15726
Joined: 13/10/2010 14:13

#108372 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

adnan899 wrote: 05/01/2021 11:40 Upravo im predao zahtjev za raskid ugovora u slučaju da ne odgovore i roku 8 dana onda idemo dalje :)
Žao nam je ukoliko je raskid Vaša konačna odluka. Ako možemo učiniti nešto da se predomislite, budite slobodni da nam se obratite i dostavite korisničke podatke i kontakt broj, moje kolege će Vas pozvati u najkraćem roku.
Uvjereni smo da ćemo pronaći najbolju opciju za Vas.
Nedzada
Posts: 519
Joined: 14/09/2020 10:09

#108373 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Nedzada »

Ariel wrote: 05/01/2021 12:24
semsasuljakovic wrote: 05/01/2021 11:08 Mene su sad zvali.

Nude mi, kao Premium korisniku, da obnovim ugovor i potpišem na 2 godine, a oni nude 20% popusta na cijenu pretplate sljedećih 18 mjeseci (to je 16,3 KM, odnosno cijena EON FULL paketa a koristim Premium). Rekao sam da je to pošteno i da ću im se javiti, jer sa tih 16,3 KM mogu naći alternativu Arenama.
mene su zvali da obnovim ugovor, 20% popusta 12 mjeseci, takodjer premium paket imam.. otisla sam licno u poslovnicu da potpisem i dali su mi 25% popusta na 24 mjeseca... ispalo puno bolje
@Telemach
Hoće li i meni taj poziv. Ovakav.
User avatar
pici
Posts: 43564
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#108374 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by pici »

TURBULENCIJE NA MEDIJSKOM TRŽIŠTU
Jedino Telemach svojim korisnicima ukinuo sve kanale Arena Sport: Gledaoci ogorčeni, a tek kad pročitaju pojašnjenje...

Usprkos ovim ozbiljnim investicijama, distributivne cijene Arena Sporta nisu se mijenjale i ostale su prihvatljive svim našim partnerima, odnosno operaterima, posebno u Bosni i Hercegovini


Povodom aktuelnih zbivanja u vezi ponude sportskih kanala za korisnike usluga bh. operatera, danas se oglasila Arena Channels Group.



Kompanija koja je, između ostalog, vlasnik kanala Arena Sport, u današnjem saopštenju navodi:



“Arena Sport kao lider među sportskim kanalima u proteklom periodu na tržištu kako kompletne regije, tako i Bosne i Hercegovine, a posebno u posljednje dvije godine, investirala je značajna financijska sredstva u poboljšanje kvalitete sadržaja koji emituje u svom programu.



Program je tako obogaćen kupovinom najjače košarkaške lige na svijetu NBA, te produžavanjem ugovora za najpopularnija domaća fudbalska takmičenje u regiji – M:tel Premijer liga BiH, Superligu Srbije i Hrvatsku nogometnu ligu koje će gledaoci moći pratiti i u narednim sezonama na kanalima Arena Sport.



Kao kruna ovih investicija produženi su i ugovori sa Uefom za najelitnije fudbalsko takmičenje svijeta – Ligu šampiona, kao i Ligu Evrope, te novo natjecanje – Konferencijsku ligu koja počinje sljedeće sezone. Sve tri navedene lige zajedno, Arena Sport će prenositi i u naredne tri sezone.



Šlag na tortu kada su akvizicije u pitanju, jeste i španska La Liga koju je Arena Sport otkupila na naredne tri godine, počevši od sljedeće sezone koja starta u septembru 2021.



Sa svim ovim novim sadržajima Arena Sport je željela da zadrži lidersku poziciju među sportskim kanalima, te da bude još interesantnija gledaocima u cijeloj regiji.



Usprkos ovim ozbiljnim investicijama, distributivne cijene Arena Sporta nisu se mijenjale i ostale su prihvatljive svim našim partnerima, odnosno operaterima, posebno u Bosni i Hercegovini. Dokaz tome je i što su ugovori sa svim operaterima u Bosni i Hercegovini, izuzev Telemacha, produženi i na naredni dugogodišnji period. Jedino Telemach nije odlučio produžiti ugovor za distribuciju kanala Arena Sporta, iako cijena u odnosu na prethodni period nije promijenjena.



Usprkos ovakvoj situaciji Arena Sport i dalje ostaje dostupna korisnicima na većem dijelu tržišta Bosni Hercegovine, što nam daje za pravo da vjerujemo da korisnici u svakom trenutku kroz druge operatere, kao što su Moja TV BH Telecoma, Extra TV HT Eroneta i IPTV M:tela, te kablovske operatere sirom BiH, mogu se pretplatiti na naše kanale. Na ovaj način, usprkos iznenađujućem potezu Telemacha, Arena Sport kanali su i dalje ostali lako dostupni svim gledaocima na cijelom teritoriju Bosne i Hercegovine”, zaključuje se u saopštenju.
sramotno... i ja ocekujem na 24 mjeseca 25% smanjenje inace necu potpisati ugovor koji mi istice u februaru. Ja ego tripove vasih gazda necu placati... svakako mi se po isteku ugovora nudi benefit od 12 mjeseci e sad mi pase 24 mjeseca na 25%...
zole2020
Posts: 47
Joined: 11/08/2020 11:02

#108375 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by zole2020 »

Sta se nudi u zamjenu za Arene? Kakva je ponuda?

Pozdrav, Almir ovdje.Zamolićemo Vas da dostavite kontakt podatke korisnika ugovora: ime, prezime, adresu i kontakt broj telefona kako bismo proslijedili kolegama koji će Vas pozvati i pronaći najbolje rješenje za Vas.

Nemoj mi copy paste poruka nego kazes sta nudite za istu cijenu pretplate umjesto Arena sport kad odgovoris dobijes podatke.

Na ovaj način Vam ne možemo ponuditi ništa, kolege iz tima za posebnu brigu o korisnicima posjeduju alate i ponude s kojima korisnici bivaju zadovoljni.

Evo ti broj 06. ... ... neka se jave odmah

Vaši podaci će biti proslijeđeni kolegama, molimo za samo malo strpljenja i razumijevanja.

Nemam potrebe vise za strpljenjem juce su uzeti podaci i niko ne zove. Raskid ide ukoliko danas ne nazovu i ponude alternativu

U redu, Vaši podaci će biti proslijeđeni.

Nemoj mi pisati nista gubis vrijeme. Neka me zovu.

Podaci su proslijeđeni, bit ćete kontaktirani po prioritetuHvala Vam na javljanju. Želimo Vam ugodan ostatak dana. Lijep pozdrav.



Ljudi jasno vam je iz moje prepiske da je ovo samo kupovina vremena i ona ce trajati u nedogled sa porukama copy/paste.
Dajte da definisemo na sta imamo pravo prema njima kako ne bi jedini podnijeli stetu, i okvirno koje su opcije/mogucnosti pojedinacno i kolektivno sa nase strane u ovoj prici?
Last edited by zole2020 on 05/01/2021 13:25, edited 1 time in total.
Locked