Telemach - ALL ABOUT 4

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
User avatar
blinker13
Posts: 103
Joined: 07/10/2010 09:36

#105026 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by blinker13 »

Telemach wrote: 24/11/2020 15:57
blinker13 wrote: 24/11/2020 14:27 @Telemach Mogu li zamoliti da me pozovu kolege iz Odjela za posebnu brigu o korisnicima, dakle ne standardni operateri iz Call Centra. Ističu mi neke pogodnosti koje sam dogovorio, pa bih volio na vrijeme dogovoriti nastavak saradnje, hvala...
Zdravo @blinker13,
Molimo Vas da nam dostavite Vaše korisničke podatke u pp, rado ćemo Vas kontaktirati i pronaći opciju sa kojom ćete biti zadovoljni.
Zahvaljujemo se na ukazanom povjerenju.
Naravno, poslao sam pp, hvala...
User avatar
fusion_ba
Posts: 4408
Joined: 02/12/2017 20:10

#105027 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by fusion_ba »

moee wrote: 24/11/2020 14:42 @Telemach i ostali koji znaju:

Postoji li neki paket DUO/TRIO/EON sa kojim mogu izvan BiH putem EON app gledati sve kanale dostupne u tom paketu?
Zavisi od drzave u koju ides. U okruzenju (Srbija, CG, Hrvatska i Slovenija) rade skoro svi kanali. Vec u ostatku svijeta vecina kanala ne radi, samo neki domaci i lokalni rade.
User avatar
Telemach
Posts: 15740
Joined: 13/10/2010 14:13

#105028 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

@blinker13

Hvala puno na saradnji.
Last edited by Telemach on 24/11/2020 16:46, edited 1 time in total.
User avatar
Telemach
Posts: 15740
Joined: 13/10/2010 14:13

#105029 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

@blinker13

Hvala puno na saradnji.
User avatar
suad-sarajevo
Posts: 3046
Joined: 22/08/2006 01:54
Location: Memli strana
Contact:

#105030 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by suad-sarajevo »

photo&video wrote: 24/11/2020 15:04 Pozdrav, zelio sam da spojim TM u djeciju sobu, medjutim iskreno ne zelim da placam 80 KM za prikljucnu taksu za eon box. Trenutno imam eon full paket. Da li je neko pokusao instalirati eon aplikaciju na Mi TV Box S. Da ga kupim ako moze. A Telemach hvala na ponudi od 80 KM plus 5 KM pretplate. Smijesno.
Imam instaliran EON smart aplikaciju na Mibox S i radi odlično. Nećeš se pokajati. Čak sam uspio upariti svoj daljinski od TV-a (Panasonic, nije novija generacija) tako da upravljam sve sa jednim.
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#105031 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by avaks »

Provjereno je radio na Mi Box S bez problema mada nisam koristio zadnjih pola godine...
Banana66
Posts: 59
Joined: 02/07/2019 19:03

#105032 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Banana66 »

Pozdrav , da li su povecali brzine u zadnje vrijeme ? Do skoro sam mjerio 200mbps na speedtestu EON Full paket , a trenutno mjerim ove brzine: Image
Mada primjetio sam vise nestabilnosti sto se tice interneta , dolazi do cescih prekida WiFi-a , a i preko kabla dolazi do kratkih prekida interneta.
User avatar
Telemach
Posts: 15740
Joined: 13/10/2010 14:13

#105033 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

Banana66 wrote: 24/11/2020 17:53 Pozdrav , da li su povecali brzine u zadnje vrijeme ? Do skoro sam mjerio 200mbps na speedtestu EON Full paket , a trenutno mjerim ove brzine: Image
Mada primjetio sam vise nestabilnosti sto se tice interneta , dolazi do cescih prekida WiFi-a , a i preko kabla dolazi do kratkih prekida interneta.
Zdravo Banana66,
Zahvaljujemo se na javljanju i saradnji na ovaj način.
Zamolit ćemo Vas da nam dostavite potpune korisničke podatke, broj Ugovora i kontakt broj, kako bismo provjerili Vaše servise i preciznije odgovorili na Vaš upit.
User avatar
mayab
Posts: 27180
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#105034 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by mayab »

Telemach wrote: 24/11/2020 08:26
mayab wrote: 24/11/2020 06:27
Na posljednjem računu je ispisan samo ovaj račun u Adiko banci koji je sada primarni i favorizirani, valjda je red da i računi u drugim bankama budu napisani negdje sitnim brojevima, kako je to kod npr.el privrede, toplana, vodovoda i tako dalje!

Baš zbog toga se jučer prijavim za primanje računa na e mail, i da plaćam online preko moj telemach strane, ali ne radi ni link koji sam dobio u e mailu sa računom, niti link za online plaćanje na strani moj telemach!!
Šta se dešava, telemaše???
Zdravo mayab,
Hvala Vam na javljanju i saradnji na ovaj način
Na računu je kao i uvijek do sada prikazan broj računa banke u kojoj možete plaćati naknadu bez provizije.
Izvinjavamo se ukoliko je došlo do poteškoća prilikom online plaćanja.
Molimo Vas dostavite nam broj Ugovora i e-mail adresu rado ćemo provjeriti i poslati Vam direktni link za online plaćanje.
Za dodatna pitanja i informacije, stojimo Vam na raspolaganju.
Pisao na email [email protected] u isto vrijeme kad i ovde na forumu i tu ostavio sve te podatke, ali niko se nije trznuo da išta odgovori, a online plaćanje i dalje ne ide
User avatar
Telemach
Posts: 15740
Joined: 13/10/2010 14:13

#105035 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

mayab wrote: 24/11/2020 18:36
Telemach wrote: 24/11/2020 08:26
mayab wrote: 24/11/2020 06:27
Na posljednjem računu je ispisan samo ovaj račun u Adiko banci koji je sada primarni i favorizirani, valjda je red da i računi u drugim bankama budu napisani negdje sitnim brojevima, kako je to kod npr.el privrede, toplana, vodovoda i tako dalje!

Baš zbog toga se jučer prijavim za primanje računa na e mail, i da plaćam online preko moj telemach strane, ali ne radi ni link koji sam dobio u e mailu sa računom, niti link za online plaćanje na strani moj telemach!!
Šta se dešava, telemaše???
Zdravo mayab,
Hvala Vam na javljanju i saradnji na ovaj način
Na računu je kao i uvijek do sada prikazan broj računa banke u kojoj možete plaćati naknadu bez provizije.
Izvinjavamo se ukoliko je došlo do poteškoća prilikom online plaćanja.
Molimo Vas dostavite nam broj Ugovora i e-mail adresu rado ćemo provjeriti i poslati Vam direktni link za online plaćanje.
Za dodatna pitanja i informacije, stojimo Vam na raspolaganju.
Pisao na email [email protected] u isto vrijeme kad i ovde na forumu i tu ostavio sve te podatke, ali niko se nije trznuo da išta odgovori, a online plaćanje i dalje ne ide
Zdravo Mayab,
Izvinjavamo se zbog čekanja na odgovor. Uvjereni smo da će kolege odgovoriti na Vaš e-mail u najkraćem roku, ukoliko do sada nisu.
Ljubazno Vas molimo da nam u inbox dostavite e-mail adresu kako bismo zamolili kolege za provjeru i povratne informacije.
User avatar
odmor
Posts: 1157
Joined: 10/05/2006 12:42

#105036 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by odmor »

Banana66 wrote: 24/11/2020 17:53 Pozdrav , da li su povecali brzine u zadnje vrijeme ? Do skoro sam mjerio 200mbps na speedtestu EON Full paket , a trenutno mjerim ove brzine: Image
Mada primjetio sam vise nestabilnosti sto se tice interneta , dolazi do cescih prekida WiFi-a , a i preko kabla dolazi do kratkih prekida interneta.
Navedeni paket ti treba imati brzinu do 200 brzinu, a ako ti je vec ta preko brzini, te nisi mjenjo paket, nista ne diraj i ne prijavljuj nista. Uzivaj dok mozes.

P.S Kad ono Premium korisnici pocinju kukat kako su dobili samo "poklon filmove", a ostali dobijaju sve kanale? :D
User avatar
Reglan
Posts: 4848
Joined: 04/01/2010 13:51
Location: Usa
Contact:

#105037 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Reglan »

Ja sam mobilnim bankarstvom platio racun a racun sam naveo onaj iz unicredita jer mi je tako bilo na uzorku. Je li uplata prosla? Je li Telemach skroz zatvorio racun u unicreditu?
User avatar
crnivrag
Posts: 12926
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#105038 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by crnivrag »

Svim građanima Bosne i Hercegovine čestitamo Dan državnosti!

Image

Obavještavamo vas i o izmjeni radnog vremena naših poslovnica povodom praznika. Srijeda, 25.11.2020. godine neradni je dan za sve poslovnice, osim poslovnice u BBI centru u Sarajevu koja će raditi do 18:00h, te poslovnica u Mrkonjić Gradu, Brčkom i Banjoj Luci koje rade po redovnom rasporedu.

Vaš Telemach
Link na obavijest na Telemach web stranici
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#105039 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Raigor Stonehoof »

moze li se na eon box mrezom poslati s racunara neki film/serija, pa onda gledati? Kao sto ide na obicni android box
User avatar
Telemach
Posts: 15740
Joined: 13/10/2010 14:13

#105040 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

Reglan wrote: 25/11/2020 08:28 Ja sam mobilnim bankarstvom platio racun a racun sam naveo onaj iz unicredita jer mi je tako bilo na uzorku. Je li uplata prosla? Je li Telemach skroz zatvorio racun u unicreditu?

Zdravo Reglan,
Račun u Unicredit banci nije zatvoren.
I dalje možete plaćati račune putem Unicredit banci s tim što će banka naplatiti proviziju.
Potvrdu o izvršenoj uplati možete dostaviti na e-mail [email protected] rado ćemo evidentirati nalog za provjeru i proslijediti kolegama u finansijskom sektoru.
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#105041 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Benq »

Raigor Stonehoof wrote: 25/11/2020 10:44 moze li se na eon box mrezom poslati s racunara neki film/serija, pa onda gledati? Kao sto ide na obicni android box
Moze, ja koristim Serviio na racunaru i VLC Player na Boxu.
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#105042 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Raigor Stonehoof »

Benq wrote: 25/11/2020 11:22
Raigor Stonehoof wrote: 25/11/2020 10:44 moze li se na eon box mrezom poslati s racunara neki film/serija, pa onda gledati? Kao sto ide na obicni android box
Moze, ja koristim Serviio na racunaru i VLC Player na Boxu.
Imaju li negdje uputstva kako ih povezati? Nisam nikad koristio Serviio

hvala unaprijed :)

Na proslom boxu sam koristio program "Send files to tv", instalirao ga i na racunar i preko wifi slao video fajlove na box.
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#105043 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Benq »

Raigor Stonehoof wrote: 25/11/2020 11:43 Imaju li negdje uputstva kako ih povezati? Nisam nikad koristio Serviio

hvala unaprijed :)

Na proslom boxu sam koristio program "Send files to tv", instalirao ga i na racunar i preko wifi slao video fajlove na box.
Posaljem ti ukratko na PP, da ne spamamo temu :)
User avatar
fusion_ba
Posts: 4408
Joined: 02/12/2017 20:10

#105044 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by fusion_ba »

Raigor Stonehoof wrote: 25/11/2020 11:43
Na proslom boxu sam koristio program "Send files to tv", instalirao ga i na racunar i preko wifi slao video fajlove na box.
Moze i na eon boxu Send files to tv. Ja koristim tu aplikaciju, najjednostavnija je.
kakaljin
Posts: 11651
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#105045 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kakaljin »

Telemach wrote: 25/11/2020 11:16
Reglan wrote: 25/11/2020 08:28 Ja sam mobilnim bankarstvom platio racun a racun sam naveo onaj iz unicredita jer mi je tako bilo na uzorku. Je li uplata prosla? Je li Telemach skroz zatvorio racun u unicreditu?

Zdravo Reglan,
Račun u Unicredit banci nije zatvoren.
I dalje možete plaćati račune putem Unicredit banci s tim što će banka naplatiti proviziju.
Potvrdu o izvršenoj uplati možete dostaviti na e-mail [email protected] rado ćemo evidentirati nalog za provjeru i proslijediti kolegama u finansijskom sektoru.
Proviziju plaćaju samo oni koji odu sa uplatnicom na šalter unicredit banke, a ako se plaća mobilnim i internet bankarstvom onda nema provizije.

Jer vam svi računi banaka na vašem računu za usluge ne pišu doveli ste korisnike da su u nedoumici da li su pravilno platili racun.

Nadam se da će na slijedećem računu to biti ispravljeno

Hvala
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#105046 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Raigor Stonehoof »

fusion_ba wrote: 25/11/2020 11:53
Raigor Stonehoof wrote: 25/11/2020 11:43
Na proslom boxu sam koristio program "Send files to tv", instalirao ga i na racunar i preko wifi slao video fajlove na box.
Moze i na eon boxu Send files to tv. Ja koristim tu aplikaciju, najjednostavnija je.
hvala, uspio sam ga instalirati :)
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#105047 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Snake Eyes »

mayab wrote: 24/11/2020 06:27
Benq wrote: 23/11/2020 11:37
kakaljin wrote: 23/11/2020 11:32 Odgovo bi bio da ce ubaciti spisak racuna banaka na slijedeci racun, a u ostalom vidjecemo kada dodje slijedeci racun hoce li uraditi to da olaksaju korisnicima koji nisu upuceni i ne citaju forum
Znam o cemu pricas, bitno je da imas informaciju za sebe, nema potrebe spamat svako malo istu stvar jer Telemach na forumu nije svemoguc, oni proslijede ono sto se ovdje pise, a koliko ce to neko usvojiti, zavisi vjerovatno i od broja primjedbi. Ko ne cita forum i nije upucen, ima call centar, info mail, fb, chat..
Na posljednjem računu je ispisan samo ovaj račun u Adiko banci koji je sada primarni i favorizirani, valjda je red da i računi u drugim bankama budu napisani negdje sitnim brojevima, kako je to kod npr.el privrede, toplana, vodovoda i tako dalje!

Baš zbog toga se jučer prijavim za primanje računa na e mail, i da plaćam online preko moj telemach strane, ali ne radi ni link koji sam dobio u e mailu sa računom, niti link za online plaćanje na strani moj telemach!!
Šta se dešava, telemaše???
Dešava se to da Telemach kažnjava UniCredit banku zbog promjena u ugovoru i naplati provizije. Račun Telemach-a koji su imali u UniCredit banci je aktivan i plaćanja se idalje vrše na njega bez problema. Pitao sam ih kako mogu da uklone informaciju UniCredit računa kada je poznato da je to banka sa najviše korisnika?! Dobio sam odgovor pa naveli smo račun banke gdje se plaća bez provizije :-) , da, ali to je banka u koju se može platiti bez provizije kada odeš u njihovu poslovnicu, u UniCredit banci su elektronske uplate idalje bez provizije sa iste banke. Hoću da plaćam elektronski i da imam tu informaciju na računu. Ako bih platio elektronski na račun Adiko banke platio bih proviziju 0.60KM, na UniCredit račun nema provizije a i da ima, prema njihovom cjenovniku to je 0.30KM jer se radi o istoj banci.
kakaljin
Posts: 11651
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#105048 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kakaljin »

Snake Eyes wrote: 25/11/2020 12:32
mayab wrote: 24/11/2020 06:27
Benq wrote: 23/11/2020 11:37

Znam o cemu pricas, bitno je da imas informaciju za sebe, nema potrebe spamat svako malo istu stvar jer Telemach na forumu nije svemoguc, oni proslijede ono sto se ovdje pise, a koliko ce to neko usvojiti, zavisi vjerovatno i od broja primjedbi. Ko ne cita forum i nije upucen, ima call centar, info mail, fb, chat..
Na posljednjem računu je ispisan samo ovaj račun u Adiko banci koji je sada primarni i favorizirani, valjda je red da i računi u drugim bankama budu napisani negdje sitnim brojevima, kako je to kod npr.el privrede, toplana, vodovoda i tako dalje!

Baš zbog toga se jučer prijavim za primanje računa na e mail, i da plaćam online preko moj telemach strane, ali ne radi ni link koji sam dobio u e mailu sa računom, niti link za online plaćanje na strani moj telemach!!
Šta se dešava, telemaše???
Dešava se to da Telemach kažnjava UniCredit banku zbog promjena u ugovoru i naplati provizije. Račun Telemach-a koji su imali u UniCredit banci je aktivan i plaćanja se idalje vrše na njega bez problema. Pitao sam ih kako mogu da uklone informaciju UniCredit računa kada je poznato da je to banka sa najviše korisnika?! Dobio sam odgovor pa naveli smo račun banke gdje se plaća bez provizije :-) , da, ali to je banka u koju se može platiti bez provizije kada odeš u njihovu poslovnicu, u UniCredit banci su elektronske uplate idalje bez provizije sa iste banke. Hoću da plaćam elektronski i da imam tu informaciju na računu. Ako bih platio elektronski na račun Adiko banke platio bih proviziju 0.60KM, na UniCredit račun nema provizije a i da ima, prema njihovom cjenovniku to je 0.30KM jer se radi o istoj banci.
Svi racuni koji od raznih firmi i usluga je napisano svi racuni raznih banaka jer je ostavljeno korisnicima da placaju u banci kod koje imaju svoj racun radi manje provizije jer je unutar banke ili manja provizija ili je nema nikako. Ovo sto telemach radi je nonsens. Neka od slijedeceg mjeseca na rucunima napisu sve racune banaka koje imaju pa neka korisnik odluci gdje ce platiti racun a ne da oni favorizuju jednu banku i da prave velike guzve u jednoj banci ili u njihovim poslovnicama a pogotovo u doba corone gdje se preporucuje da se smanje guzve na minimum.

Neka svako pogleda ostale racune koje dobija za ostale komunalije i usluge i vidjece da su navedeni svi racunu koji su aktivni i na koje se moze placati.

Jedino kod telemacha je naveden jedan racun, pa prema tome ostali racuni su ugaseni i ne koriste se, a u stvari nisu.
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#105049 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Snake Eyes »

kakaljin wrote: 25/11/2020 12:44
Svi racuni koji od raznih firmi i usluga je napisano svi racuni raznih banaka jer je ostavljeno korisnicima da placaju u banci kod koje imaju svoj racun radi manje provizije jer je unutar banke ili manja provizija ili je nema nikako. Ovo sto telemach radi je nonsens. Neka od slijedeceg mjeseca na rucunima napisu sve racune banaka koje imaju pa neka korisnik odluci gdje ce platiti racun a ne da oni favorizuju jednu banku i da prave velike guzve u jednoj banci ili u njihovim poslovnicama a pogotovo u doba corone gdje se preporucuje da se smanje guzve na minimum.

Neka svako pogleda ostale racune koje dobija za ostale komunalije i usluge i vidjece da su navedeni svi racunu koji su aktivni i na koje se moze placati.

Jedino kod telemacha je naveden jedan racun, pa prema tome ostali racuni su ugaseni i ne koriste se, a u stvari nisu.
:thumbup:

Sve identično im rekao, kažnjavate Unicredit banku, favorizirate drugu, a koplje se lomi preko leđa korisnika, kao da su neka piljara a ne kompanija :-)
A znaš kada će ugasiti račun u UniCredit banci?! Nikada. Previše imaju poslovnih korisnika koji insistiraju da plaćaju na iste banke.
alipasijaner
Posts: 1254
Joined: 01/08/2016 23:05

#105050 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by alipasijaner »

Banana66 wrote: 24/11/2020 17:53 Pozdrav , da li su povecali brzine u zadnje vrijeme ? Do skoro sam mjerio 200mbps na speedtestu EON Full paket , a trenutno mjerim ove brzine: Image
Mada primjetio sam vise nestabilnosti sto se tice interneta , dolazi do cescih prekida WiFi-a , a i preko kabla dolazi do kratkih prekida interneta.
Znači kod tebe je mojih 20MBps downloada koliko mi fali do 200 :D
Locked