"Telekom RS-a" prodaje se srbijanskom za 646 milio

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
Vingo
Posts: 3912
Joined: 11/03/2003 00:00

#101

Post by Vingo »

Celicna_saka wrote:
fuse wrote:
Celicna_saka wrote: Stabilnih 150 milionceta u budzet svake godine, znaci gdje god zaskripi u budzetu na te se pare moze uvijek racunati, a kad prodas preduzece privatnom licu/preduzecu mozes mahati usima, znaci postoji milion finansijsko/racunovodstvenih alata kojima ces tih 150 miliona preusmjeriti u neke druge svrhe umjesto u vladin budzet.
Mogu se sloziti sa tobom oko nepotizma i nesposobnosti postojeceg menadzmenta ali to nije dovoljan razlog da bi se takva zlatna koka prodala, lakse je promijeniti direktora ali sad je to vec stvar politike.
Ja od te zlatne koke jaja nisam vidio, a kamoli jeo.
Nisam ni ja ali to nije razlog da ne vidim dalje od svog nosa ili si sam sebi dovoljan?
samo mi reci sta ti vidis!!!!!
Ljubitelj Zabara
Posts: 721
Joined: 24/10/2006 01:54
Location: selendra

#102

Post by Ljubitelj Zabara »

Ja od te zlatne koke jaja nisam vidio, a kamoli jeo.
Ja i dalje molim da mi se izlista sta je to smo to do sad hairovali oh profita bh telecoma?
Pa mozda nisi video hajra, ali videces kada za x godina penzionerima u RS-u
pocnu da kasne penzije po 5, 6 dana, mesecno. Time im prakticno umanjuju penziju za 15 %, a nekome ko jedva sastavlja kraj sa krajem, videces koliko tih 5 dana znaci.
User avatar
hrasno38
Posts: 31408
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#103

Post by hrasno38 »

Bez obzira na svu demagogiju koju je Dodik prosipao prije izbora vezano za referendume jedna je cinjenica da ce na ekonomskom planu uraditi puno vise nego federalni dio. Dodik jednostavno mora da se dokaze na neki nacin i on ce to sigurno da i uradi. Telekom RS-a je samo formalno kuipo Telekom Srbije jer njih drze talijani tako da su stvarni kupci talijani i ne vidim zasto Dodik ne bi dobio ponudjene pare. U svakom slucaju on nesto radi konkretno za razliku od federalaca i ovih na drzavnom nivou.
User avatar
DobroJutroKolumbo
Posts: 1994
Joined: 19/10/2006 10:20
Location: BiH , 71000 Sarajevo , Eglema-beglema 123
Contact:

#104

Post by DobroJutroKolumbo »

Vingo wrote:
DobroJutroKolumbo wrote:
Vingo wrote: Dobro, a zasto si protiv? I ko od telekoma ovakvih kakvi jesu ima dobrobit?
Sejo, Mujo, Haso , Suljo , Mirko , Ivan , Jovan!!!

Ako se proda trenutni hajr ce imati Sejo ,Mujo ,Haso ,Suljo, Mirko , Ivan , Jovan, a poslije toga, od tad pa nadalje i ubuduce ce hajr da imaju Mike , George , Jack , Mitch i njihova drzava i njihova djeca!?!

Nisi odgovorio na pitanje. Tj ovo nabrajanje imena bez ijednog argumenta o hajru koji u BIH imaju bilo cija djeca (osim uposlenika BH Telecoma npr.) nije odgovor.
Pa tebi ako ovo nije jasno , onda o cemu raspravljat!!!

Pitanja za tebe!? Ko kupuje strateske i druge firme ?
Moj odgovor : Onaj ko ima para!
A zasto kupuje firme?
Moj odgovor : U cilju razvijanja i daljnjeg bogacenja!
Ko prodaje strateske i druge firme?
Moj odgovor : Budale !!!
Zasto budale?
Moj odgovor :Kad jednom prodas strateske firme sa izgradjenom infrastrukturom koja se gradila 50 godina neces je vise nikad izgraditi!?Npr. drzava kao ponovni tel. operater!
A zasto necemo izgraditi?
Moj odgovor :Zato jer necemo imati para ,a gradnja kompletne infrastrukture npr. telekoma kosta puno vise nego sto se moze dobiti novaca za njih!
Pa dobro ulozicemo te pare u gradnju auto-puta pa ce taj auto-put da nam donosi pare od cestarina!?
Moj odgovor: Greska! Naplacivanje cestarina/putarina donosi puno manje novca nego prihodi od telekoma! Veliki dio novca ode na odrzavanje puteva i mi nismo atraktivna turisticka destinacija da ocekujemo milione gostiju!!
A ko ima koristi od ovakvog telekoma, pa kad cemo dobiti auto-put!?
Moj odgovor: Bolje 20-30 Km godisnje auto-puta ,a ostade ti Telecom...A ako ne znas Telecom gradi 20-30 Km puteva i auto-puteva godisnje!!!
Eto ja sam odgovorio a odgovori i ti ako imas bolji odgovor!?

Sto bi Mike i John gradili svoje gradove od naseg telecoma, kad mozemo mi svoje!!!
Vingo
Posts: 3912
Joined: 11/03/2003 00:00

#105

Post by Vingo »

Ljubitelj Zabara wrote:
Ja od te zlatne koke jaja nisam vidio, a kamoli jeo.
Ja i dalje molim da mi se izlista sta je to smo to do sad hairovali oh profita bh telecoma?
Pa mozda nisi video hajra, ali videces kada za x godina penzionerima u RS-u
pocnu da kasne penzije po 5, 6 dana, mesecno. Time im prakticno umanjuju penziju za 15 %, a nekome ko jedva sastavlja kraj sa krajem, videces koliko tih 5 dana znaci.

Ovo mi lici na predizborno plasenje biraca.
Penzije se ne placaju iz profita javnih preduzeca. To je varijanta drzi vodu....ako smo napravili los proracun.
Kako ide s penzijama u Hrvatskoj zna li ko?
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#106

Post by mIRCerka »

Vingo wrote:Ja ne mogu vjerovati......cija ba zlatna koka???
Mislis kad zaskripi za RVI pa oni priprijete, oni koji ocekuju glasove odmah u drzavni dzep....
Ti i ja nismo vidjeli koristi od profita telecom-a, niti cemo.
Od prodaje cemo mozda vidjeti. Ako se sredstva uloze gdje treba. I ako novi vlasnik bude znao sta znaci imati konkurenciju....


Ja i dalje molim da mi se izlista sta je to smo to do sad hairovali oh profita bh telecoma?
ti i ja smo vidjeli samo RACUNE ...a zlatna koka je zlatna samo nekima...

evo jos nisu podijelili novac od PDVa..sad im zakon ne valja...dok su sebi dijelili valjao je...

sta ocekujes? ja samo cekam zavrsnicu svih ovih peripetija...
a sto se kupovine tice, ne smeta da mi da crni djavo kupi...
TELENOR je kupio Braca Karic mobilne komunikacije, usluge napucali pravo, a NISU CIJENE DIGLI...
zato i ne strahujem...
A vala u ovoj eri pticije gripe, nisu mi mile tudje zlatne koke :D
Ljubitelj Zabara
Posts: 721
Joined: 24/10/2006 01:54
Location: selendra

#107

Post by Ljubitelj Zabara »

Isplacuju od fiskalnih ( javnih, dazbinskih ) prihoda.
... i dalje mi nije jasno zasto bi neko platio 400 miliona vise od svog jedinog konkurenta, kada je mogao da plati 4 miliona vise.
Vingo
Posts: 3912
Joined: 11/03/2003 00:00

#108

Post by Vingo »

DobroJutroKolumbo wrote:
Vingo wrote:
DobroJutroKolumbo wrote: Sejo, Mujo, Haso , Suljo , Mirko , Ivan , Jovan!!!

Ako se proda trenutni hajr ce imati Sejo ,Mujo ,Haso ,Suljo, Mirko , Ivan , Jovan, a poslije toga, od tad pa nadalje i ubuduce ce hajr da imaju Mike , George , Jack , Mitch i njihova drzava i njihova djeca!?!

Nisi odgovorio na pitanje. Tj ovo nabrajanje imena bez ijednog argumenta o hajru koji u BIH imaju bilo cija djeca (osim uposlenika BH Telecoma npr.) nije odgovor.
Pa tebi ako ovo nije jasno , onda o cemu raspravljat!!!

Pitanja za tebe!? Ko kupuje strateske i druge firme ?
Moj odgovor : Onaj ko ima para!
A zasto kupuje firme?
Moj odgovor : U cilju razvijanja i daljnjeg bogacenja!
Ko prodaje strateske i druge firme?
Moj odgovor : Budale !!!
Zasto budale?
Moj odgovor :Kad jednom prodas strateske firme sa izgradjenom infrastrukturom koja se gradila 50 godina neces je vise nikad izgraditi!?Npr. drzava kao ponovni tel. operater!
A zasto necemo izgraditi?
Moj odgovor :Zato jer necemo imati para ,a gradnja kompletne infrastrukture npr. telekoma kosta puno vise nego sto se moze dobiti novaca za njih!
Pa dobro ulozicemo te pare u gradnju auto-puta pa ce taj auto-put da nam donosi pare od cestarina!?
Moj odgovor: Greska! Naplacivanje cestarina/putarina donosi puno manje novca nego prihodi od telekoma! Veliki dio novca ode na odrzavanje puteva i mi nismo atraktivna turisticka destinacija da ocekujemo milione gostiju!!
A ko ima koristi od ovakvog telekoma, pa kad cemo dobiti auto-put!?
Moj odgovor: Bolje 20-30 Km godisnje auto-puta ,a ostade ti Telecom...A ako ne znas Telecom gradi 20-30 Km puteva i auto-puteva godisnje!!! Eto ja sam odgovorio a odgovori i ti ako imas bolji odgovor!?

Sto bi Mike i John gradili svoje gradove od naseg telecoma, kad mozemo mi svoje!!!

De mi uperi prstom gdje?
Ostalo necu komentarisati. Ako postojanje autoputa vezes iskljucivo za turizam namamo o cemu raspravljati.
Osim toga sve sto si napisao je davno prozvakano od strane nekih politicara i nekih novinara. Koji bi rado imali zlatno jaje.
Ponavljam telekom kakav jeste je zlatna koka vrlo uskog kruga ljudi koji ne biraju sredstva da je sacuvaju. Nemamo mi veze s tim.
Vingo
Posts: 3912
Joined: 11/03/2003 00:00

#109

Post by Vingo »

Ljubitelj Zabara wrote:Isplacuju od fiskalnih ( javnih, dazbinskih ) prihoda.
... i dalje mi nije jasno zasto bi neko platio 400 miliona vise od svog jedinog konkurenta, kada je mogao da plati 4 miliona vise.
Pa kako uspijevaju kad su prodali telecom? :zzzz:
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#110

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

hrasno38 wrote:Bez obzira na svu demagogiju koju je Dodik prosipao prije izbora vezano za referendume jedna je cinjenica da ce na ekonomskom planu uraditi puno vise nego federalni dio. Dodik jednostavno mora da se dokaze na neki nacin i on ce to sigurno da i uradi. Telekom RS-a je samo formalno kuipo Telekom Srbije jer njih drze talijani tako da su stvarni kupci talijani i ne vidim zasto Dodik ne bi dobio ponudjene pare. U svakom slucaju on nesto radi konkretno za razliku od federalaca i ovih na drzavnom nivou.
Zaista bih volio da to sa Telekomom RS-a uspije ali opravdano sumnjam u sve to. Prvo, ekonomski uspjeh nije prodati firmu koja dobro posluje. Nisam ekonomsku strucnjak ali mislim da na forumu ima ekonomista pa mogu o tome nesto reci. Drugo, Telekom RS-a je kupila fimra koja je tehnoloski tu negdje ili malo ispred i pitanje je koju to novu tehnologiju Telekom Srbije moze ponuditi RS-u? Trece, R.S ce od tih sesto i nesto miliona, u kesu vidjeti u najboljem slucucaju stotinjak miliona a ostatak ce ici na prebijanje dugova i trampu roba i usluga. Nece me iznenaditi ako nosilac radova izgradnje autoputeva kroz R.S budu firme upravo iz Srbije. :roll:
User avatar
DobroJutroKolumbo
Posts: 1994
Joined: 19/10/2006 10:20
Location: BiH , 71000 Sarajevo , Eglema-beglema 123
Contact:

#111

Post by DobroJutroKolumbo »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
hrasno38 wrote:Bez obzira na svu demagogiju koju je Dodik prosipao prije izbora vezano za referendume jedna je cinjenica da ce na ekonomskom planu uraditi puno vise nego federalni dio. Dodik jednostavno mora da se dokaze na neki nacin i on ce to sigurno da i uradi. Telekom RS-a je samo formalno kuipo Telekom Srbije jer njih drze talijani tako da su stvarni kupci talijani i ne vidim zasto Dodik ne bi dobio ponudjene pare. U svakom slucaju on nesto radi konkretno za razliku od federalaca i ovih na drzavnom nivou.
Zaista bih volio da to sa Telekomom RS-a uspije ali opravdano sumnjam u sve to. Prvo, ekonomski uspjeh nije prodati firmu koja dobro posluje. Nisam ekonomsku strucnjak ali mislim da na forumu ima ekonomista pa mogu o tome nesto reci. Drugo, Telekom RS-a je kupila fimra koja je tehnoloski tu negdje ili malo ispred i pitanje je koju to novu tehnologiju Telekom Srbije moze ponuditi RS-u? Trece, R.S ce od tih sesto i nesto miliona, u kesu vidjeti u najboljem slucucaju stotinjak miliona a ostatak ce ici na prebijanje dugova i trampu roba i usluga. Nece me iznenaditi ako nosilac radova izgradnje autoputeva kroz R.S budu firme upravo iz Srbije. :roll:
Greska! KUrac ce graditi!Izvini sto ovako reagujem! Telekom Srbije koji je kupio Telekom RS-a su vlasnici Norvezani, ne Srbijanci !!!Tako da ce i od jednog i od drugog Telekoma dobit otici u Norvesku!!!
User avatar
Jimmy_The_Saint
Posts: 2435
Joined: 09/01/2006 11:16
Location: Koliba na Rogoju
Contact:

#112

Post by Jimmy_The_Saint »

Ma, sve će to nebeski narod pozlatiti...

Ovo što Dodik radi je na duge staze totalna fula, a na kratke staze laicima može djelovat' impresivno. "Milijarda" gordo zvuči, al' recimo, prođte Gackom pa mi recite koja je tačno velekorist od one stare TE bila gradiću kao takvom... Itd.

A i jebo milijardu maraka ako ti je frajer daje na rate i prebija u paprikama :D

Ovaj "naš" famozni telekom, samo je dodatni mehanizam za reketiranje građanstva. Bilo bi lijepo kad bi se stranke financirale od članarine i dobrovoljnih priloga... Dosta stvari bi izgledalo drukčije, a mnogi bi se diletant klimoglavac okren'o šou-biznisu, estradi ili poljoprivredi, gdje je Sejfu, Mirnesu, i mnogim drugim u "vel'kim" strankama mjesto.
Vingo
Posts: 3912
Joined: 11/03/2003 00:00

#113

Post by Vingo »

DobroJutroKolumbo wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:
hrasno38 wrote:Bez obzira na svu demagogiju koju je Dodik prosipao prije izbora vezano za referendume jedna je cinjenica da ce na ekonomskom planu uraditi puno vise nego federalni dio. Dodik jednostavno mora da se dokaze na neki nacin i on ce to sigurno da i uradi. Telekom RS-a je samo formalno kuipo Telekom Srbije jer njih drze talijani tako da su stvarni kupci talijani i ne vidim zasto Dodik ne bi dobio ponudjene pare. U svakom slucaju on nesto radi konkretno za razliku od federalaca i ovih na drzavnom nivou.
Zaista bih volio da to sa Telekomom RS-a uspije ali opravdano sumnjam u sve to. Prvo, ekonomski uspjeh nije prodati firmu koja dobro posluje. Nisam ekonomsku strucnjak ali mislim da na forumu ima ekonomista pa mogu o tome nesto reci. Drugo, Telekom RS-a je kupila fimra koja je tehnoloski tu negdje ili malo ispred i pitanje je koju to novu tehnologiju Telekom Srbije moze ponuditi RS-u? Trece, R.S ce od tih sesto i nesto miliona, u kesu vidjeti u najboljem slucucaju stotinjak miliona a ostatak ce ici na prebijanje dugova i trampu roba i usluga. Nece me iznenaditi ako nosilac radova izgradnje autoputeva kroz R.S budu firme upravo iz Srbije. :roll:
Greska! KUrac ce graditi!Izvini sto ovako reagujem! Telekom Srbije koji je kupio Telekom RS-a su vlasnici Norvezani, ne Srbijanci !!!Tako da ce i od jednog i od drugog Telekoma dobit otici u Norvesku!!!

E jebi(aji) ga sad Norvezani, maloprije bili Talijani.....
Vecinski vlasnik TS je Srbijanska Vlada. Telenor je kupio BK mobile ili kako se zvalo....
Ne mogu vas ozbiljno shvacati kad se diskreditujete dezinformacijama.
Vingo
Posts: 3912
Joined: 11/03/2003 00:00

#114

Post by Vingo »

BK telekom se zvalo....
User avatar
Jimmy_The_Saint
Posts: 2435
Joined: 09/01/2006 11:16
Location: Koliba na Rogoju
Contact:

#115

Post by Jimmy_The_Saint »

Vingo wrote:
Suicidal Siberian wrote:Evo da se i ja ukljucim u raspravu....hebi ga...malo sam zadrijemo... :zzzz:

Vecinski vlasnik Telekoma Srbije je italijanski telekom tako da se ne treba previse uzbudjavati oko toga da ga Srbi kupuju, jer naravno svime upravljaju italijani.....

Drugo, najgore sto se nama moze desiti jeste da BH Telekom kupe Slovenci....jer njihov telekom u Slo ima monopolni polozaj zahvaljujuci tome da s njom upravljaju drzavni organi, a pored toga Slo Telecom je vlasnik mobilnog operatera Mobitel d.d. koji ima oko 85 % trznog udjela....

moj point je da su od svih stranih investitora slovenci najveci paraziti, jer zahvaljujuci "nasim" politicarima s kojima imaju "ex-bratske odnose" dolaze do razlicitih akvizicija firmi i fabrika sa cijenama koje su daleko ispod njihove stvarne vrijednosti, zahvaljujuci nasim idiotima koji za proviziju ( koja je s obzirom na njihov mentalni sklop vjerovatno manja nego sto bi mogli dobiti) potapaju slovencima sta zazele...
Fascinantno je s kakvom sigurnoscu izvalis netacnu informaciju. Vlada Srbije je krajem 2002. otkupila paket dionica koji cini 29 % ukupnog vlasnistva Telekom Srbije od italijanskog Telekoma za tri puta manju vrijednost nego sto ih je prodala 1997....Dakle vecinski vlasnih Telekoma Srbije je drzava, a manjinski grcki operater.....
Bem ti padobrance u diskusiji... Sad su odjednom tu Talijani, Norvežani, a žena vam već nacrtala...
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#116

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

DobroJutroKolumbo wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:
hrasno38 wrote:Bez obzira na svu demagogiju koju je Dodik prosipao prije izbora vezano za referendume jedna je cinjenica da ce na ekonomskom planu uraditi puno vise nego federalni dio. Dodik jednostavno mora da se dokaze na neki nacin i on ce to sigurno da i uradi. Telekom RS-a je samo formalno kuipo Telekom Srbije jer njih drze talijani tako da su stvarni kupci talijani i ne vidim zasto Dodik ne bi dobio ponudjene pare. U svakom slucaju on nesto radi konkretno za razliku od federalaca i ovih na drzavnom nivou.
Zaista bih volio da to sa Telekomom RS-a uspije ali opravdano sumnjam u sve to. Prvo, ekonomski uspjeh nije prodati firmu koja dobro posluje. Nisam ekonomsku strucnjak ali mislim da na forumu ima ekonomista pa mogu o tome nesto reci. Drugo, Telekom RS-a je kupila fimra koja je tehnoloski tu negdje ili malo ispred i pitanje je koju to novu tehnologiju Telekom Srbije moze ponuditi RS-u? Trece, R.S ce od tih sesto i nesto miliona, u kesu vidjeti u najboljem slucucaju stotinjak miliona a ostatak ce ici na prebijanje dugova i trampu roba i usluga. Nece me iznenaditi ako nosilac radova izgradnje autoputeva kroz R.S budu firme upravo iz Srbije. :roll:
Greska! KUrac ce graditi!Izvini sto ovako reagujem! Telekom Srbije koji je kupio Telekom RS-a su vlasnici Norvezani, ne Srbijanci !!!Tako da ce i od jednog i od drugog Telekoma dobit otici u Norvesku!!!
Drugo je dobit, ja govorim o cijeni koju su ponudili na tenderu.
Ljubitelj Zabara
Posts: 721
Joined: 24/10/2006 01:54
Location: selendra

#117

Post by Ljubitelj Zabara »

Vingo, nisi mi odgovrio na pitanje.
Vidim da si dobro upucen u Telekom Srbije i u cinjenicu ko je vecinski vlasnik, ali si precutao da kada je Sloba prodao Telekom ( 064 mrezu ) Italijanima za nevidjenu lovu, da je posle toga trajala mesecima " mafijaska afera u Italiji " jer je Telekom bio preplacen.
... i jos nesto si precutao... a to je da ce ponovo postojati monopol na mobilnu telefoniju, samo sto sada nece biti drzavni nego strani.
fuse
Posts: 86
Joined: 25/04/2005 08:44

#118

Post by fuse »

Mene jos jedna stvar pati. BH Telecom me oguli. Probajte mi raci da ce privatizacija i jaka konkurencija povecati cijene.
Privatizacija, konkurencija za dobrobit potrošaća, tj. mene. A ta zlatna koka ne zaradjuje pare od have, nego od mene tj. nas. Pa onda kao bice nam bolje. To mi lici na samodoprinos, ja kroz racune dajem pare svojoj drzavi da mi ona izgradi moju Bosnu i da mom ocu penziju (efekti koje ja jos ne vidim ali dugorocno za x godina sam siguran da ce moj unuk meni pricati na grobu kako lijepo zivi i kako mu je zao sto ja nisam tu da sve to vidim)
Bilo bi vise autoputa da mi vise pricamo na telefon. Mi smo krivi sto stedimo gdje ne trebamo. Da pricamo 50% vise, za 20 godina bi mozda i imali jo 40 KM autoputa, mozda cak do nadomak Zenice.
skendo
Posts: 69
Joined: 02/11/2006 13:17
Location: Sarajevo

#119

Post by skendo »

Vingo wrote:Ja ne mogu vjerovati......cija ba zlatna koka???
Mislis kad zaskripi za RVI pa oni priprijete, oni koji ocekuju glasove odmah u drzavni dzep....
Ti i ja nismo vidjeli koristi od profita telecom-a, niti cemo.
Od prodaje cemo mozda vidjeti. Ako se sredstva uloze gdje treba. I ako novi vlasnik bude znao sta znaci imati konkurenciju....


Ja i dalje molim da mi se izlista sta je to smo to do sad hairovali oh profita bh telecoma?
ako smatras da do sad nismo hajrovali od bh telekoma, zasto mislis da bi hajrovali od para koje bi dobili od prodaje tog istog?
User avatar
Jimmy_The_Saint
Posts: 2435
Joined: 09/01/2006 11:16
Location: Koliba na Rogoju
Contact:

#120

Post by Jimmy_The_Saint »

fuse wrote:Mene jos jedna stvar pati. BH Telecom me oguli. Probajte mi raci da ce privatizacija i jaka konkurencija povecati cijene.
Privatizacija, konkurencija za dobrobit potrošaća, tj. mene. A ta zlatna koka ne zaradjuje pare od have, nego od mene tj. nas. Pa onda kao bice nam bolje. To mi lici na samodoprinos, ja kroz racune dajem pare svojoj drzavi da mi ona izgradi moju Bosnu i da mom ocu penziju (efekti koje ja jos ne vidim ali dugorocno za x godina sam siguran da ce moj unuk meni pricati na grobu kako lijepo zivi i kako mu je zao sto ja nisam tu da sve to vidim)
Bilo bi vise autoputa da mi vise pricamo na telefon. Mi smo krivi sto stedimo gdje ne trebamo. Da pricamo 50% vise, za 20 godina bi mozda i imali jo 40 KM autoputa, mozda cak do nadomak Zenice.
:thumbup:
fuse
Posts: 86
Joined: 25/04/2005 08:44

#121

Post by fuse »

skendo wrote:
Vingo wrote:Ja ne mogu vjerovati......cija ba zlatna koka???
Mislis kad zaskripi za RVI pa oni priprijete, oni koji ocekuju glasove odmah u drzavni dzep....
Ti i ja nismo vidjeli koristi od profita telecom-a, niti cemo.
Od prodaje cemo mozda vidjeti. Ako se sredstva uloze gdje treba. I ako novi vlasnik bude znao sta znaci imati konkurenciju....


Ja i dalje molim da mi se izlista sta je to smo to do sad hairovali oh profita bh telecoma?
ako smatras da do sad nismo hajrovali od bh telekoma, zasto mislis da bi hajrovali od para koje bi dobili od prodaje tog istog?
hajrovali bi samim tim, sto do sad svakako nismo hajrovali od toga,ako nismo, pa smo ga se rijesili .
Ljubitelj Zabara
Posts: 721
Joined: 24/10/2006 01:54
Location: selendra

#122

Post by Ljubitelj Zabara »

Probajte mi raci da ce privatizacija i jaka konkurencija povecati cijene.
Konkurencija bi smanjila cene, a ne povecala. Samo koja konkurencija?
Nema ovde nikakve konkurencije. Samo je monopol promenio vlasnika.
Apropo konkurencije... to je kao kad su uveli nekog novog operatera, a taj novi koristi infrastrukturu ovog monopolskog. Osim toga, niko nije lud da plati toliko ako bi znao da ce posle toga imati i konkurenciju. Upravo i kupuje monopol.
fuse
Posts: 86
Joined: 25/04/2005 08:44

#123

Post by fuse »

Ljubitelj Zabara wrote:
Probajte mi raci da ce privatizacija i jaka konkurencija povecati cijene.
Konkurencija bi smanjila cene, a ne povecala. Samo koja konkurencija?
Nema ovde nikakve konkurencije. Samo je monopol promenio vlasnika.
Apropo konkurencije... to je kao kad su uveli nekog novog operatera, a taj novi koristi infrastrukturu ovog monopolskog. Osim toga, niko nije lud da plati toliko ako bi znao da ce posle toga imati i konkurenciju. Upravo i kupuje monopol.
Promijenit ce se neke osnovne stvari i monopol ce biti neminovno ukinut, jer svi manje vise imaju pokrivenost velike terotorije signalom. Cilj je imati sto vise korisnika da bi sto vise para stavio u djep. Nece se desiti da ne mozes potpisati ugovor s BH Telecomom zato sto ti je adresa prebivalista u RS i sl.
Vingo
Posts: 3912
Joined: 11/03/2003 00:00

#124

Post by Vingo »

skendo wrote:
Vingo wrote:Ja ne mogu vjerovati......cija ba zlatna koka???
Mislis kad zaskripi za RVI pa oni priprijete, oni koji ocekuju glasove odmah u drzavni dzep....
Ti i ja nismo vidjeli koristi od profita telecom-a, niti cemo.
Od prodaje cemo mozda vidjeti. Ako se sredstva uloze gdje treba. I ako novi vlasnik bude znao sta znaci imati konkurenciju....


Ja i dalje molim da mi se izlista sta je to smo to do sad hairovali oh profita bh telecoma?
ako smatras da do sad nismo hajrovali od bh telekoma, zasto mislis da bi hajrovali od para koje bi dobili od prodaje tog istog?
Vidi, ja imam svoj stav koji sam nastojala argumentirati. Taj stav nije od armiranog betona. Argumenti koje su mi u ovoj raspravi ponudjeni, ipak me ne navode da se preispitam.
Svi pricaju o zlatnoj koki, a niko da mi da konkretan primjer zlatnog jajeta za siroku potrosnju.
Strani vlasnik ce sigurno ponuditi bolju i kvalitetniju uslugu. Konkurencija ce ga natjerati i da revidira cjenovnik - eno fuse vec napisa zasto.
A ako milioni kojima ce se drzava okoristiti budu ulozeni u dugorocnog donosioca profita i investicija - a to je infrastruktura.....svi smo na dobitku. Pa da je minimalan....
Ljubitelj Zabara
Posts: 721
Joined: 24/10/2006 01:54
Location: selendra

#125

Post by Ljubitelj Zabara »

Vingo, provalio sam da si zensko, pa ti sada ne zameram.
Samo te pitam, kojoj konkurenciji?
Zasto bi strani vlasnik ponudio bolju uslugu i nize cene kad nema konkurenciju. Ma uh... opet sve ispocetka.
Uostalom sta mislis ko ce da plati tih par stotina preplacenih miliona.
... a tu " zlatnu koku " i njeno zlatno jaje si bukvalno shvatila. Zamisli da je to zlatno jaje 15 % veca mesecna penzija. Je l` moze tako?
:D
Post Reply