"Telekom RS-a" prodaje se srbijanskom za 646 milio

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
woolf
Posts: 4
Joined: 14/10/2005 21:33
Location: Sarajevo
Contact:

#1 "Telekom RS-a" prodaje se srbijanskom za 646 milio

Post by woolf »

Ljudi iskreno šta vi mislite o ovome svemu? Kako vam sad izgleda RS otkako ga vodi Milorad Dodik? Ja mislim dok mi ovdje biramo uvijek iste barabe koje nas zamaraju uvijek istim pričama o entitetima i o tome koji će lopovski HDZ doći na vlast, a oba su ista govna, RS taj zločinački entitet ide velikim koracima naprijed?!
User avatar
Jimmy_The_Saint
Posts: 2435
Joined: 09/01/2006 11:16
Location: Koliba na Rogoju
Contact:

#2

Post by Jimmy_The_Saint »

Nisi dobro smislio, misli još malo. :D
User avatar
karanana
Posts: 47251
Joined: 26/02/2004 00:00

#3

Post by karanana »

Ok nek se proda Telekomu Srbije, ali "show me the money". Neka odmah daju sve u kesu. Ja mislim da oni nemaju toliku lovu. Mislim da ce im ga dati na veresiju, kao ono ma platit ce to oni jednog dana, braca smo.
User avatar
Jimmy_The_Saint
Posts: 2435
Joined: 09/01/2006 11:16
Location: Koliba na Rogoju
Contact:

#4

Post by Jimmy_The_Saint »

Daj ba ljudi 600 miliona je mala para kad se rastegne na 49 % države.

A telekom će prodati JEDNOM, i onda ga više neće imat'.

I sad treba da mu plješćem što je ekonomski genije?

Jebo Dodika.
sember
Posts: 109
Joined: 12/10/2006 13:14

#5

Post by sember »

Ljudi iskreno šta vi mislite o ovome svemu? Kako vam sad izgleda RS otkako ga vodi Milorad Dodik?
Sta misliti!Prodaju sve sto su popljackali 92-95.
Maksim
Posts: 931
Joined: 18/11/2006 03:25
Location: Bec, Austrija
Contact:

#6

Post by Maksim »

da li netko zna da li su na arizoni paprike jos uvijek 2 marke po kili?
beco5
Posts: 61
Joined: 03/11/2004 20:51
Location: sarajevo

#7

Post by beco5 »

Nekažu koja je banka dala garanciju. Nema tu nikakve isplate.To će
iduće godine vratiti Srbija kao dio ratne odštete.Vlaška posla.
Treba očekivati još takvih marifetluka.
User avatar
Jimmy_The_Saint
Posts: 2435
Joined: 09/01/2006 11:16
Location: Koliba na Rogoju
Contact:

#8

Post by Jimmy_The_Saint »

Hoš' vrećom, povoljnije je :D
Maksim
Posts: 931
Joined: 18/11/2006 03:25
Location: Bec, Austrija
Contact:

#9

Post by Maksim »

"Vlaška posla..." :roll:

"marifetluka...." .... prevedi, molim te
User avatar
Jimmy_The_Saint
Posts: 2435
Joined: 09/01/2006 11:16
Location: Koliba na Rogoju
Contact:

#10

Post by Jimmy_The_Saint »

Vlah - u BiH, žitelj srpske nacionalnosti i pravoslavne vjeroispovijesti, pretežno čoban iz ruralnih područja.

Vlaška posla - sve ono što Balije ne kontaju, ali osnovano sumnjaju da je usmjereno protiv NJIHA.

Marifetluk (turc.) - iznimno vješt manevar usmjeren na protupravno sticanje imovinske koristi.
beco5
Posts: 61
Joined: 03/11/2004 20:51
Location: sarajevo

#11

Post by beco5 »

MAKSIME dali se još uvek baviš svinogojstvom. Mislim da me razumeš.
Žurim bok.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#12

Post by mIRCerka »

beco5 wrote:Nekažu koja je banka dala garanciju. Nema tu nikakve isplate.To će
iduće godine vratiti Srbija kao dio ratne odštete.Vlaška posla.
Treba očekivati još takvih marifetluka.
Jesu vala ovi rumuni cudna sorta...
Vlachs (also called Wallachians, Wlachs, Wallachs, Olahs or Ulahs, Greek: Βλάχοι Vláhi, Albanian: Vllehë, South Slavic: Власи Vlasi, Turkish: Ulahlar) is a blanket term covering several modern Latin peoples descending from the Latinised population in Central, Eastern and Southeastern Europe. Groups that have historically been called Vlachs include: modern-day Romanians, Aromanians, Morlachs, Megleno-Romanians and Istro-Romanians. Since the creation of the Romanian state, the term in English has mostly been used for those living outside Romania.

The term "Vlach" is originally an exonym. All the Vlach groups used various words derived from romanus to refer to themselves: Români, Rumâni, Rumâri, Aromâni, Arumâni etc. (note: the Megleno-Romanians nowadays call themselves "Vlaşi", but historically called themselves "Rămâni"; The Istro-Romanians also have adopted the names Vlaşi, but still use Rumâni and Rumâri to refer to themselves).

Vlachs descend from the Romanised Thracians (and possibly Illyrians), the indigenous populations of the Balkans, and Roman colonists (from various provinces of the Roman Empire).

The Vlach languages, also called the Eastern Romance languages, have a common origin from the Proto-Romanian language. Over the centuries, the Vlachs split into various Vlach groups (see Romania in the Dark Ages) and mixed with neighbouring populations: Slavs, Greeks, Albanians, Cumans, and others. Almost all modern nations in Central and Southeastern Europe, either South Slavic, West Slavic or other, have Vlach minorities, either native (in the case of Bulgaria, Hungary, Serbia, Ukraine) or a later addition (Greece, Bosnia, Croatia, Montenegro, Slovenia, Poland, Slovakia), or both (Serbia, Ukraine, Hungary).
Maksim
Posts: 931
Joined: 18/11/2006 03:25
Location: Bec, Austrija
Contact:

#13

Post by Maksim »

Jimmy_The_Saint wrote:Vlah - u BiH, žitelj srpske nacionalnosti i pravoslavne vjeroispovijesti, pretežno čoban iz ruralnih područja.

Vlaška posla - sve ono što Balije ne kontaju, ali osnovano sumnjaju da je usmjereno protiv NJIHA.

Marifetluk (turc.) - iznimno vješt manevar usmjeren na protupravno sticanje imovinske koristi.
velika hvala Image

i daj mi odma tu vrecu paprika
Vingo
Posts: 3912
Joined: 11/03/2003 00:00

#14

Post by Vingo »

:lol:


(Al sto vazda Dali nastrada....)
Maksim
Posts: 931
Joined: 18/11/2006 03:25
Location: Bec, Austrija
Contact:

#15

Post by Maksim »

beco5 wrote:MAKSIME dali se još uvek baviš svinogojstvom. Mislim da me razumeš.
Žurim bok.
to se ne isplati bas uvijek kao dobar biznis pa se danas bavim zenogojstvom.
Mr Nobody
Posts: 7
Joined: 04/12/2006 04:31

#16

Post by Mr Nobody »

kolikismo mi bosnjaci primitivci to je cudo... otidjite malo na b92 forum i vidite staje tolerancija.... imamo mi jos dugo ucti....
bice_bice
Posts: 931
Joined: 07/09/2006 13:01

#17

Post by bice_bice »

Mr Nobody wrote:kolikismo mi bosnjaci primitivci to je cudo... otidjite malo na b92 forum i vidite staje tolerancija.... imamo mi jos dugo ucti....
please take an abdest
User avatar
Jimmy_The_Saint
Posts: 2435
Joined: 09/01/2006 11:16
Location: Koliba na Rogoju
Contact:

#18

Post by Jimmy_The_Saint »

Image

E'o fine papr'ke, k'o duša! :-)
beco5
Posts: 61
Joined: 03/11/2004 20:51
Location: sarajevo

#19

Post by beco5 »

Upravu si Mr Nobody naročito kod Velikog brata .Lepe pesme pevaju.
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#20

Post by chuchumbamayumbe »

Da li bi iko presao na novog operatera (trenutni Mobis) ako bi ponudio neke extra uslove. Evo npr. ovi "naši" iz BH telecoma tek sada počeli davati 0 tarifu, mobitele i slicne stvari...Dobro su se sjetili. Ako ovaj "novi" operater bude konkurentan i (više od toga) postojecim BH operaterima, da li bi prešli i koristili njegove usluge?
Ono, ko u Hrvatskoj što Tele2 fura, zadrži postojeći broj, dobij sumu na računu, samo pređi kod nas...
Da li bi prešli?
Vingo
Posts: 3912
Joined: 11/03/2003 00:00

#21

Post by Vingo »

Nikad Vlasima!
Najvolim kad me moji deru.
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#22

Post by chuchumbamayumbe »

Vingo wrote:Nikad Vlasima!
Najvolim kad me moji deru.
Incestoidan si! :P :D
Vingo
Posts: 3912
Joined: 11/03/2003 00:00

#23

Post by Vingo »

Nisam! Samo se palim na Hamdu Katicu...
User avatar
Jimmy_The_Saint
Posts: 2435
Joined: 09/01/2006 11:16
Location: Koliba na Rogoju
Contact:

#24

Post by Jimmy_The_Saint »

chuchumbamayumbe wrote:Da li bi iko presao na novog operatera (trenutni Mobis) ako bi ponudio neke extra uslove. Evo npr. ovi "naši" iz BH telecoma tek sada počeli davati 0 tarifu, mobitele i slicne stvari...Dobro su se sjetili. Ako ovaj "novi" operater bude konkurentan i (više od toga) postojecim BH operaterima, da li bi prešli i koristili njegove usluge?
Ono, ko u Hrvatskoj što Tele2 fura, zadrži postojeći broj, dobij sumu na računu, samo pređi kod nas...
Da li bi prešli?
Jok. JEdnom sam probao Eronet, i sve bi bilo super da je sa mnom prešlo i onih stotinjak ljudi s kojima kontaktiram.

Naime, pozivi među mrežama su drastično skuplji nego unutar istih i ako si crna eronet ovca u BH GSM stadu, cvrknuće ti šlajpek. Slutim da je i obratno.

A ti meni čučumba reci, ako je Mandić Petrol benzin u Lukavici jeftiniji za 20 feninga po litru, a sav prihod pumpe ide "za oca u šumi", jel' tebi OK što si tih 2 marke uštedio, da bi nekih pet-šest uplatio za štampanje drame Sitovacija, recimo?
User avatar
Jimmy_The_Saint
Posts: 2435
Joined: 09/01/2006 11:16
Location: Koliba na Rogoju
Contact:

#25

Post by Jimmy_The_Saint »

Vingo wrote:Nisam! Samo se palim na Hamdu Katicu...
ž

Haj' što je lijep, al' Bože kako li je tek gluuuuup.... :lol:

Katica. woooow.
Post Reply