Telecomu hackeri upadaju u sistem i kradu Ultra brojeve!!!

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Bobi

Post Reply
Neelix

Telecomu hackeri upadaju u sistem i kradu Ultra brojeve!!!

Post by Neelix » 18/01/2007 21:27

Nevjerovatno !!

Zet ima trgovinu, i danas mu dodje zenska, kaze kupila je tu Ultra dopunu i kad je pokusala dopuniti, vidjela je da je iskoristena vec. Naravno da je reklamirala, i dobila novu. A kad je zet nazvao Telecom....lik mu kaze "hackeri nam upadaju u sistem i kradu brojeve" !!!! sto je najgore, ne zele ni da cuju nista o nadoknadi stete... !! :x

Mater im jebem debilnu-lopovsku svima odreda.....eto....! :x

mislim...halo?? hackeri?? jel to treba neko povjerovat?? Jel jos neko cuo slicne stvari?? Zet kaze da mu se ovo vec jednom desilo, prije pola godine... :x :x

rashid

Re: Telecomu hackeri upadaju u sistem i kradu Ultra brojeve!

Post by rashid » 18/01/2007 22:51

Neelix wrote:Nevjerovatno !!

Zet ima trgovinu, i danas mu dodje zenska, kaze kupila je tu Ultra dopunu i kad je pokusala dopuniti, vidjela je da je iskoristena vec. Naravno da je reklamirala, i dobila novu. A kad je zet nazvao Telecom....lik mu kaze "hackeri nam upadaju u sistem i kradu brojeve" !!!! sto je najgore, ne zele ni da cuju nista o nadoknadi stete... !! :x

Mater im jebem debilnu-lopovsku svima odreda.....eto....! :x

mislim...halo?? hackeri?? jel to treba neko povjerovat?? Jel jos neko cuo slicne stvari?? Zet kaze da mu se ovo vec jednom desilo, prije pola godine... :x :x

Kad bude pitanje privatizacije BH Telecom-a u pitanju, nadam da se neces protiviti i igrati patriota za seljake koji vladaju takvim firmama i naravno stvaraju teren za takav odnos.

surajaa

Post by surajaa » 18/01/2007 23:17

Moja dva prijatelja su bila u identicnoj situaciji koju si ti pomenuo.

No, jedan od njih je pozivom na ultra broj za korisnike i dostavljanjem kartice koju je kupio, a nije uspio iskoristiti, dobio naknadu stete tj. novo nadopunjavanje ultra karticom, s tim da je cekao na to nekoliko dana. (slucaj od prije mjesec i pol)

No, vjerovatno su odgovorni iz naseg nam dragog bh operatera, shvatili da nadoknadjivanjem stete svojim korisnicima gube na zaradi i sad ne preuzimaju odgovornost za pomenute slucajeve.

Nemojte slucajno da nam firma, koja ostvaruje "mizerne" milionske zarade, jos vise "osiromasi".

* A nas treba da bude sram sto ne razumiijemo kako izgleda to, kada
hakeri razvale jedan takav kompjuterski sistem...

* treba da nas bude sram sto zahtjevamo nadoknadu stete od jedne
postene i gradjanstvu lojalne firme...

*ma neka nas je stid sto damo svoje pare za dopunu ultra kredita i jos se
ljutimo, kada nam glas automatske sekretarice kaze: zao nam je, vasa
ultra kartica nije validna... sram nas bilo

Ne budimo, na kraj srca, njima je ipak samo žao
:x :x :x :x :x :x

Neelix

Post by Neelix » 18/01/2007 23:27

ma ovo mi je fakat nevjerovatno....pa sta misle :x :x smatraju nas za debile :x :x

koji papci covjece :x :x

jos, pazi ovo, cura zvala njih prije nego sto je dosla u radnju reklamirat, i rekli joj DA MU ZOVU INSPEKCIJU jer prodaje neispravne kartice :x :x :x :x

Svemirski_Jebach

Post by Svemirski_Jebach » 19/01/2007 02:16

ma nije ba ni zet cist...pusti suplju, ko fol hakeri sad krivi :D :D :D najlakse je na hakere svaliti, niko ne zna ko su ti hakeri :D

Neelix

Post by Neelix » 19/01/2007 08:20

da nisam bio tu kad ih je zvao mozda bih ti i povjerovao :D

naravno da niko ne zna :roll: :roll: zato sto debili-njihovi radnici koji imaju pristup bazi, prodaju kredit za 5 6 km i onda "blejm it on d hakere" :x :x :roll:

[email protected]@

Post by [email protected]@ » 19/01/2007 08:43

Kad su supci nemaju jake konkurencije pa mogu da rade sta hoce.

rashid

Post by rashid » 19/01/2007 09:34

[email protected]@ wrote:Kad su supci nemaju jake konkurencije pa mogu da rade sta hoce.

Eronet ... trenutno najbolji operater a i povoljan.

amarce

Post by amarce » 19/01/2007 09:40

rashid wrote:
[email protected]@ wrote:Kad su supci nemaju jake konkurencije pa mogu da rade sta hoce.

Eronet ... trenutno najbolji operater a i povoljan.
pa eto ti predi na eronet.a koga ces zvati kad su sva raja na telecomu.da ti vidimo onda racun.elem ako si iz sarajeva popusit ces.imas i 1000 minuta besplatno.sta ce meni to kad imam 2 broja u imeniku koja su eronet.bezveze.
a telecom je lopov nad lopovima.meni je dosao racun (dug) od 0.40 feninga i morao sam platiti.pa reko zar vam se isplatilo odstampati onaj racun za 0.40 km mamu vam nabijem onako lagano

Neelix

Post by Neelix » 19/01/2007 12:49

hehe amare, neko je poodavno postavio sliku na forum, pojma nemam na kojoj temi, racu telecomov 0,01 KM ;)

i, sad nisam siguran 100% al nekih 90%, da je nedavno uvedena identicna cijena prema operaterima iz BiH...znaci isto ti dodoje kad zoves i eronet i 061 od nas...i obrnuto.

da mi nije zao broja, sutra bih preso.

klif

Post by klif » 19/01/2007 13:13

rashid wrote: Kad bude pitanje privatizacije BH Telecom-a u pitanju, nadam da se neces protiviti i igrati patriota za seljake koji vladaju takvim firmama i naravno stvaraju teren za takav odnos.

Rekao bih samo da je BH Telecom državna firma. To znači da njena cjelokupna zarada odlazi u državni budžet od čega bi morali imati koristi svi građani BiH.

Patriote i seljaci koji vladaju takvim firmama, kako kažeš, su postavljeni od strane onih političkih predstavnika kojima je BiH biračko tijelo na izborima dalo mandat.

howyesno

Post by howyesno » 23/01/2007 12:53

klif wrote:Rekao bih samo da je BH Telecom državna firma. To znači da njena cjelokupna zarada odlazi u državni budžet od čega bi morali imati koristi svi građani BiH.

sa ovim se slazem u potpunosti. definitivno da u BH Telecomu pretjeru sa gore navedenim i slicnim glupostima, a skroz je treca prica koliko su neljubazni i ne usluzni.
Ipak kada je bilo autoput graditi od telecoma je otkinuto 50 miliona, kada je bilo spomen obiljezje potocare graditi, opet je bio bh telecom, nesto se ne sjecam da su eronet i mobis tu uskocili... ili pak jesu :?

sicky

Post by sicky » 23/01/2007 13:33

najlakše je na hackere svalit' :roll: :shock: :D

Lace

Post by Lace » 23/01/2007 13:59

howyesno wrote:
klif wrote:Rekao bih samo da je BH Telecom državna firma. To znači da njena cjelokupna zarada odlazi u državni budžet od čega bi morali imati koristi svi građani BiH.

sa ovim se slazem u potpunosti. definitivno da u BH Telecomu pretjeru sa gore navedenim i slicnim glupostima, a skroz je treca prica koliko su neljubazni i ne usluzni.
Ipak kada je bilo autoput graditi od telecoma je otkinuto 50 miliona, kada je bilo spomen obiljezje potocare graditi, opet je bio bh telecom, nesto se ne sjecam da su eronet i mobis tu uskocili... ili pak jesu :?

eronet bira fancy sponzorstva...SFF :D

mala-i

Post by mala-i » 23/01/2007 14:13

howyesno wrote:

baš da je otkinuto, i nije.to se zove sponzorstvo.
sve smo mi to platili i preplatili.mada mi je u svakom slučaju draže da vidim da su pare od naplate onih nepoznatih brojeva na mom listingu otišle na nešto takvo...

howyesno

Post by howyesno » 23/01/2007 14:52

mala-i wrote:
howyesno wrote:

baš da je otkinuto, i nije.to se zove sponzorstvo.
sve smo mi to platili i preplatili.mada mi je u svakom slučaju draže da vidim da su pare od naplate onih nepoznatih brojeva na mom listingu otišle na nešto takvo...

pa dobro, slazem se s tobom donekle... ipak htio sam vise aludirati na to da na kraju i mi gradjani imamo nesta od tog lopovskog telecoma za razliku od ostalih (takodjer lopovi) koji uzimaju opasne novce a od tih novaca gradjani nista ne vide...
by the way, ne radi se o sponzorstvu, vec o vladinoj odluci da iz sredstava telecoma uzme novce za izgradnju autoputa, jedino negativno u cijeloj prici jeste sto im nisu vise sredstava uzeli pa bi mozda do danas imali i 100 ili 200km autoputa...ko ce znati...

aNTropocentrio

Post by aNTropocentrio » 26/01/2007 01:34

howyesno wrote:pa dobro, slazem se s tobom donekle... ipak htio sam vise aludirati na to da na kraju i mi gradjani imamo nesta od tog lopovskog telecoma za razliku od ostalih (takodjer lopovi) koji uzimaju opasne novce a od tih novaca gradjani nista ne vide...
by the way, ne radi se o sponzorstvu, vec o vladinoj odluci da iz sredstava telecoma uzme novce za izgradnju autoputa, jedino negativno u cijeloj prici jeste sto im nisu vise sredstava uzeli pa bi mozda do danas imali i 100 ili 200km autoputa...ko ce znati...

Uzimanje novca iz telekomunikacija i ulaganje u autoput je besmisleno. Vrijeme povrata sredstava u TK je 6 mjeseci do 3 godine, vrijeme povrata ulaganja u autoput je 25-35+ godina.

BBgT1987

Post by BBgT1987 » 27/01/2007 01:11

nebitno da li hakeri kradu ili ne...
njihova je duznost da se osiguraju od tih napada i da zaposle cijeli tim ljudi koji ce 24 sata dnevno da cuvaju cijeli sistem

izgleda da je u nas telekom nastao nakon sto je neko rekao:
"hajmo se raja igjat TEJEKOMA" :dance:

shiljak

Post by shiljak » 27/01/2007 11:43

eto, ako ko hoce ultra karticu nek samo kaze koliko ce kredita, ionako sam dobio dzabe :D

prleitihi

Post by prleitihi » 27/01/2007 11:49

BH Telecom nema veze s tim. Ako su te Ultre kupljene u tom granapu, ti hackeri su očigledno upali u granap tvog zeta. Nek' zet stavi rešetke na granap, kažu da je to najbolja zažtita od hackerskog upada. :D

Neelix

Post by Neelix » 27/01/2007 14:32

prleitihi wrote:BH Telecom nema veze s tim. Ako su te Ultre kupljene u tom granapu, ti hackeri su očigledno upali u granap tvog zeta. Nek' zet stavi rešetke na granap, kažu da je to najbolja zažtita od hackerskog upada. :D

jesu jesu, otvorili najlon, ostrugali karticu, prepisali broj, pokupili prasinu onog pokrivaca i ponovo je zalijepili preko broja, zapakovali najlon, i vratili je na mjesto :D

Svemirski_Jebach

Post by Svemirski_Jebach » 27/01/2007 21:14

Neelix wrote:
prleitihi wrote:BH Telecom nema veze s tim. Ako su te Ultre kupljene u tom granapu, ti hackeri su očigledno upali u granap tvog zeta. Nek' zet stavi rešetke na granap, kažu da je to najbolja zažtita od hackerskog upada. :D

jesu jesu, otvorili najlon, ostrugali karticu, prepisali broj, pokupili prasinu onog pokrivaca i ponovo je zalijepili preko broja, zapakovali najlon, i vratili je na mjesto :D

eto, jesi vidio kako jednostavno...i sta je tu nevjerovatno?

BBgT1987

Post by BBgT1987 » 27/01/2007 22:26

da su oni toliko ozbiljna kompanija njih bi trebalo sram da bude da kazu kako im hakeri setaju po sistemu - a oni ocito hakere dozivljavaju kao višu silu i ljude protiv kojih ne mogu ništa - ILI misle da su njihove mušterije toliki seljaci pa da ce izgovor sa hakerima lagano i mirno progutati

Post Reply