TEKSAS, DRZI HIN!!!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
stabolansviras
Posts: 48
Joined: 15/09/2004 22:37

#1 TEKSAS, DRZI HIN!!!

Post by stabolansviras »

Evo ja vec jedno godinu dana igram pokera na internetu i s vremena na vrijeme uzivo sa haverima, takozvanog Texas hold'em. Najvise igram turnire a ni cash game mi nije stran, doduse sa vrlo malim ulogom(0.25-0,50$). Sve u svemu sam dobar ja mislim jedno 500$, za ovih godinu dana.

Imam havera koji zivi od ovoga, igra od 9 do 3 svaki dan na 4 stola i dobar je oko 300-400 $ dnevno u prosjeku.


Ima li jos pacijenata , kakva su vasa iskustva ?

Haug
User avatar
repeater
Posts: 1635
Joined: 04/07/2005 04:59
Location: Yoknapatawpha County
Contact:

#2 Re: TEKSAS, DRZI HIN!!!

Post by repeater »

stabolansviras wrote:Imam havera koji zivi od ovoga, igra od 9 do 3 svaki dan na 4 stola i dobar je oko 100 $ dnevno u prosjeku.
pa ja duplo toliko potrosim svaki dan od 9 do 3 a i da ne pomislim na rad.
User avatar
karanana
Posts: 47251
Joined: 26/02/2004 00:00

#3

Post by karanana »

evo coloseum se prosirio i postavljen je stol za texas hold'em. definitivno kontam probati, samo nisam siguran u pravila povecavanja uloga. Ako ja dodjem sa 100 KM i dodje frajer sa 1000, moze me pomesti tako sto ce povisiti ulog za onoliko koliko ja nemam. Nisam siguran kako se to regulise.
stabolansviras
Posts: 48
Joined: 15/09/2004 22:37

#4

Post by stabolansviras »

karanana wrote:evo coloseum se prosirio i postavljen je stol za texas hold'em. definitivno kontam probati, samo nisam siguran u pravila povecavanja uloga. Ako ja dodjem sa 100 KM i dodje frajer sa 1000, moze me pomesti tako sto ce povisiti ulog za onoliko koliko ja nemam. Nisam siguran kako se to regulise.
Zavisi koliki je "blinds" ili cip. Sa 100km bi ti nabolje bilo igradi gdje je cip manji 1-2km ili 2-4 km a nebitno koliko on ima para, idealna sansa da uduplas svoj bankroll.
stabolansviras
Posts: 48
Joined: 15/09/2004 22:37

#5 Re: TEKSAS, DRZI HIN!!!

Post by stabolansviras »

repeater wrote:
stabolansviras wrote:Imam havera koji zivi od ovoga, igra od 9 do 3 svaki dan na 4 stola i dobar je oko 100 $ dnevno u prosjeku.
pa ja duplo toliko potrosim svaki dan od 9 do 3 a i da ne pomislim na rad.
Evo promjenio sam gore, on je dobar oko joje po stolu znaci uzme 3-4 stoje igrajuci na 4 stola...

Pa jebi ga drug, malo se uhinji nemoj se zalijetati, igraj na sigurno dok se ne stelnes ili igraj turnir, malu cifru ulozis a mozes dobiti finu cifru...
Helem
Posts: 1386
Joined: 05/07/2006 06:12
Location: za kompjuterom

#6

Post by Helem »

Sinoc sam gledao poker igru za milion, skakao sam kao Salko na noge.
Navijao sam za tipa iz Sri Lanke, koji je ucestvovao sa onim Francuzom , kosookim, Amerima i Crncem..
Cova sve vrijeme dobija, uzo je preko 2 miliona dolara, na kraju ostaje sa kosookim i cini strahovitu gresku, dize 2x na losu kartu, ima rucno dvije sestice, ali kosooki placa i dize jos jednom, milion i 200.000 i tada...umjesto da odustane i baci karte, Ravi placa......
Gubi sve.....
Kolio sam samo istih gresaka nacinio.....bilo, ne spominjalo se.

Zna li ko, da napise na forumu Pravila americkog pokera ??????
stabolansviras
Posts: 48
Joined: 15/09/2004 22:37

#7

Post by stabolansviras »


Zna li ko, da napise na forumu Pravila americkog pokera ??????
nisam siguran na sta mislis kad kazes americki poker ali evo pravila teksas drzi hina..

http://www.poker.com.hr/html/body_poeetnici.HTM
Helem
Posts: 1386
Joined: 05/07/2006 06:12
Location: za kompjuterom

#8

Post by Helem »

Ok. To je taj.
Nas poker je prostiji, igra se sa 32 karte i po meni jaci.
U sustini je isto jedino ne znam sta je s bojom, koja ovdje u ovom teksaskom ne igra vecu ulogu?
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#9

Post by zavrzlama »

Igram poker online redovno..ali ne za pare....jer pazite .......igrati poker preko interneta je opasno....da docaram zasto.... kao sto moze moderator na ovom forumu da brise,ispravlja,banuje itd...isto tako mozete uletiti u igru gdje jedan tip kontrolise sve...igram sah pa znam da tipovi provale sistem i rade sta hoce sa protivnikom....

Moj favorite igrac pokera je Phil Ivey...pokerski Tiger Woods..
Helem
Posts: 1386
Joined: 05/07/2006 06:12
Location: za kompjuterom

#10

Post by Helem »

Sinoc na Svjetskom Pokeru, bilo je jako uzbudljivo, najjaci pokerasi svijeta ali igraju isto kao i mi, ziherasi gube, do najvece igre,kada na skoro daske ulaze se najveca lova.
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#11

Post by zavrzlama »

http://images.google.ca/images?q=tbn:Dh ... 0805-2.jpg


Ovaj je u Monte Karlu odro 100 igraca i osvojio mililon$..
Last edited by zavrzlama on 12/11/2006 16:44, edited 1 time in total.
stabolansviras
Posts: 48
Joined: 15/09/2004 22:37

#12

Post by stabolansviras »

Helem wrote:Ok. To je taj.
Nas poker je prostiji, igra se sa 32 karte i po meni jaci.
U sustini je isto jedino ne znam sta je s bojom, koja ovdje u ovom teksaskom ne igra vecu ulogu?
Opet nisam siguran na sta mislis :D ...sve je isto sto se tice jacine "ruke"
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#13

Post by zavrzlama »

stabolansviras wrote:
Helem wrote:Ok. To je taj.
Nas poker je prostiji, igra se sa 32 karte i po meni jaci.
U sustini je isto jedino ne znam sta je s bojom, koja ovdje u ovom teksaskom ne igra vecu ulogu?
Opet nisam siguran na sta mislis :D ...sve je isto sto se tice jacine "ruke"
velika razlika


U americkom pokeru sa 52 karte najjaca ruka je od 10-keca u istoj boji.

Dok nas poker sa 32 karte..je skroz drugaciji..ako imas 4 kralja i keca ko petu kartu si najbolji...americki je puno uzbudljiviji i zanimljiviji...
Helem
Posts: 1386
Joined: 05/07/2006 06:12
Location: za kompjuterom

#14

Post by Helem »

Imas obicni poker, u zivo, gdje si uste vrijednosti kao i u ovom texaskom, to je ustvari americki poker, pregledao sam na brzinu link,gdje sam uocio da su boje karti, herc, karo, tref i pik, nevazne za razliku od obicnog pokera gdje je herc najjaci, pa karo, tref i na kraju pik.
Ili po dogovoru igraca koji sami se dogovore koja je boja karti najjaca.
U obicnom nakon dijeljenja karti i skartiranja, odbacivanja losih karti, dijele se dodatne, nove u ruke igraca a ne na sto kao u americkom pokeru. Sitne karte zamaraju i teze je dobiti jaku kombinaciju, u americkom, a obicni nema sitnih karti, obicno ide do sedmice.
Boja je kod obicnog pokera jaca od trice, tri jednake karte, u americkom toga nema...i slicno.
Princip igre je isti ali kako rekoh nacin je drugaciji, u odnosu jedan na drugi i vrijednosi, gdje je fles rojal najjaci, izgleda nisu iste ili nisam procitao sve u linku.
Last edited by Helem on 12/11/2006 16:53, edited 1 time in total.
DONY
Posts: 1257
Joined: 20/07/2006 18:23

#15

Post by DONY »

zavrzlama wrote:
stabolansviras wrote:
Helem wrote:Ok. To je taj.
Nas poker je prostiji, igra se sa 32 karte i po meni jaci.
U sustini je isto jedino ne znam sta je s bojom, koja ovdje u ovom teksaskom ne igra vecu ulogu?
Opet nisam siguran na sta mislis :D ...sve je isto sto se tice jacine "ruke"
velika razlika


U americkom pokeru sa 52 karte najjaca ruka je od 10-keca u istoj boji.

Dok nas poker sa 32 karte..je skroz drugaciji..ako imas 4 kralja i keca ko petu kartu si najbolji...americki je puno uzbudljiviji i zanimljiviji...

prvi put cijem za ovaj "nas" poker.....koliko znam i u "nasem" pokeru najjaci je flesh royal.. :) a mozda smo izmislili neki drugi... :-)
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#16

Post by zavrzlama »

DONY wrote:
zavrzlama wrote:
stabolansviras wrote: Opet nisam siguran na sta mislis :D ...sve je isto sto se tice jacine "ruke"
velika razlika


U americkom pokeru sa 52 karte najjaca ruka je od 10-keca u istoj boji.

Dok nas poker sa 32 karte..je skroz drugaciji..ako imas 4 kralja i keca ko petu kartu si najbolji...americki je puno uzbudljiviji i zanimljiviji...

prvi put cijem za ovaj "nas" poker.....koliko znam i u "nasem" pokeru najjaci je flesh royal.. :) a mozda smo izmislili neki drugi... :-)

Kako ces biti flush royal ...ako ja imam 5 karti u ruci i 4 keca,dame,kralja,desetke,zandara...za taj tvoj flash ti treba jedna od ovih karti :D
Helem
Posts: 1386
Joined: 05/07/2006 06:12
Location: za kompjuterom

#17

Post by Helem »

ako neko ima fles rojal, ima od tih svih tvojih kartu,imaginarnih, po jednu, pa ti ne mozes imati nikako poker keceva ili kraljeva, dama, zandara, vec su kod protivnika u fleshu, a ako imas poker devetki, onda je flesh rojal jaci i od pokera...dakle poker nije najjaca kombinacija...
DONY
Posts: 1257
Joined: 20/07/2006 18:23

#18

Post by DONY »

zavrzlama wrote:
DONY wrote:
zavrzlama wrote: velika razlika


U americkom pokeru sa 52 karte najjaca ruka je od 10-keca u istoj boji.

Dok nas poker sa 32 karte..je skroz drugaciji..ako imas 4 kralja i keca ko petu kartu si najbolji...americki je puno uzbudljiviji i zanimljiviji...

prvi put cijem za ovaj "nas" poker.....koliko znam i u "nasem" pokeru najjaci je flesh royal.. :) a mozda smo izmislili neki drugi... :-)

Kako ces biti flash royal ...ako ja imam 5 karti u ruci i 4 keca,dame,kralja,desetke,zandara...za taj tvoj flash ti treba jedna od ovih karti :D
ja mislim na pravila,ne na konkretnu situaciju... :-) u ovoj situaciji je kako Ti kazes. :)
Helem
Posts: 1386
Joined: 05/07/2006 06:12
Location: za kompjuterom

#19

Post by Helem »

ako neko ima fles rojal, ima od tih svih tvojih kartu,imaginarnih, po jednu, pa ti ne mozes imati nikako poker keceva ili kraljeva, dama, zandara, vec su kod protivnika u fleshu, a ako imas poker devetki, onda je flesh rojal jaci i od pokera...dakle poker nije najjaca kombinacija...
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#20

Post by zavrzlama »

Helem wrote:ako neko ima fles rojal, ima od tih svih tvojih kartu,imaginarnih, po jednu, pa ti ne mozes imati nikako poker keceva ili kraljeva, dama, zandara, vec su kod protivnika u fleshu, a ako imas poker devetki, onda je flesh rojal jaci i od pokera...dakle poker nije najjaca kombinacija...

Jest najjaca kombinacija u pokeru koji se igra u BIH...zato i kazem da je Americki poker bolji jer daje svim igracima podjednake sanse da koristi onih 5 karti na stolu..
DONY
Posts: 1257
Joined: 20/07/2006 18:23

#21

Post by DONY »

Helem wrote:ako neko ima fles rojal, ima od tih svih tvojih kartu,imaginarnih, po jednu, pa ti ne mozes imati nikako poker keceva ili kraljeva, dama, zandara, vec su kod protivnika u fleshu, a ako imas poker devetki, onda je flesh rojal jaci i od pokera...dakle poker nije najjaca kombinacija...

timing je problem...zavisi kako gledas.....ko prvi dobije flesh royal ili obratno onaj drugi nema sansi....
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#22

Post by zavrzlama »

DONY wrote:
Helem wrote:ako neko ima fles rojal, ima od tih svih tvojih kartu,imaginarnih, po jednu, pa ti ne mozes imati nikako poker keceva ili kraljeva, dama, zandara, vec su kod protivnika u fleshu, a ako imas poker devetki, onda je flesh rojal jaci i od pokera...dakle poker nije najjaca kombinacija...

timing je problem...zavisi kako gledas.....ko prvi dobije flesh royal ili obratno onaj drugi nema sansi....
upravo tako
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#23

Post by zavrzlama »

Evo najbitnije razlike izmedu Americkog pokera sa 52 karte i BIH pokera sa 32 karte....

U BIH pokeru ako imas bilo koji poker u ruci sa 10 do keca,protivnik je nemocan i nemoze imati "flush royal"...dok u Americkom pokeru ako imas dva keca u ruci i jos se na stolu nalaze ostala dva keca...drugi igrac moze da sebi izkombinuje "flush Royal" to je poenta svega..
Helem
Posts: 1386
Joined: 05/07/2006 06:12
Location: za kompjuterom

#24

Post by Helem »

OK, sada sam shvatio razliku koju nisam znao ali mi je nejasno da se drzi bank u americkom pokeru kao u ajncu ili sta, ne mogu skuziti ???
stabolansviras
Posts: 48
Joined: 15/09/2004 22:37

#25

Post by stabolansviras »

DONY wrote:
zavrzlama wrote:
stabolansviras wrote: Opet nisam siguran na sta mislis :D ...sve je isto sto se tice jacine "ruke"
velika razlika


U americkom pokeru sa 52 karte najjaca ruka je od 10-keca u istoj boji.

Dok nas poker sa 32 karte..je skroz drugaciji..ako imas 4 kralja i keca ko petu kartu si najbolji...americki je puno uzbudljiviji i zanimljiviji...

prvi put cijem za ovaj "nas" poker.....koliko znam i u "nasem" pokeru najjaci je flesh royal.. :) a mozda smo izmislili neki drugi... :-)
Evo samo ih gledam :D Royal flush najaci u nasem, vasem a bogami i njihovom
Post Reply