Teferič u prirodi

Očuvanje čovjekove okoline.

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Mu'min
Posts: 2233
Joined: 12/12/2011 11:09

#176 Re: Teferič u prirodi

Post by Mu'min »

Selam

posla ću ja tebi vreću pšenice pa sij koliko ti je volja al u jogurt lončiće. :lol:
kerima1
Posts: 3530
Joined: 13/06/2012 19:04

#177 Re: Teferič u prirodi

Post by kerima1 »

i jos ignorise moju preporuku za vazdusnu kovertu ja fino objasnila da bRez problema stize iz vana u BH i da moze stat po kile sjemenja po koverti raznog,a on nista na to :lol:
Oticon
Posts: 43190
Joined: 30/12/2009 15:12

#178 Re: Teferič u prirodi

Post by Oticon »

Mu'min wrote:Selam

posla ću ja tebi vreću pšenice pa sij koliko ti je volja al u jogurt lončiće. :lol:
To hoćeš reći da me mrziš :?: :lol: :lol: :lol:
Ako tebi ne bude teško po jedno zrno pakovati u kovertu...neće ni meni biti teško sijati je u jogurt lončiće. Samo ti šalji...
safran
Posts: 2529
Joined: 19/08/2006 22:25

#179 Re: Teferič u prirodi

Post by safran »

Image

Voli me, ne voli me, voli me, ne voli me ....... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
vrtlar
Posts: 618
Joined: 02/11/2011 17:51

#180 Re: Teferič u prirodi

Post by vrtlar »

safran wrote:Image

Voli me, ne voli me, voli me, ne voli me ....... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Voli prebroj listove 24 ima :mrgreen: :D Znaci mumin ce ti poslati samo jednu vrstu cili paprika.
User avatar
Mu'min
Posts: 2233
Joined: 12/12/2011 11:09

#181 Re: Teferič u prirodi

Post by Mu'min »

Ovih dana polahko dozorijevaju čili iz 2. runde.
Evo sad se oljuti... :x :lol:
Oticon
Posts: 43190
Joined: 30/12/2009 15:12

#182 Re: Teferič u prirodi

Post by Oticon »

vrtlar wrote: Voli prebroj listove 24 ima :mrgreen: :D Znaci mumin ce ti poslati samo jednu vrstu cili paprika.
:lol: :lol: :lol: Kako ja izbrojah 25 i opet ispade ...voli....znači samo pšenica. Zrno po zrno...pogača.
bizet
Posts: 1541
Joined: 24/06/2012 07:41

#183 Re: Teferič u prirodi

Post by bizet »

teferic u prirodi pa mozda ima veze sa temom....ugl. idem sad poslusati nesto od Stinga, kazem sebi, kad ono sa strane, kako otvorih youtube, meni stoji ovaj link:

http://www.youtube.com/watch?v=mZw-1BfH ... ure=g-vrec

pogledam i dojmi me, a onda pogledam ima li slicnih...ima raznih, ja odabrah jos ove:

http://www.youtube.com/watch?v=ix0y9j32 ... re=related

edit: posljednji je obrisan, drugi nije strasan za djecu, a prvi pogotovo...imate pozdrave
Last edited by bizet on 05/10/2012 19:08, edited 1 time in total.
kerima1
Posts: 3530
Joined: 13/06/2012 19:04

#184 Re: Teferič u prirodi

Post by kerima1 »

hvla Bizet na videu moj mali gleda i nije mu jasno kako lavica ne pojede srnicu :razz:
za nagovaranje oko slanja cili ljutaca nemoj da galamim saljite :twisted: ja kupila 10 komada feferona reko super sad cu grah oljutiti i kus-kus kad probam grah nista vljda slatka feferona neka :cry: jos ja htjela sjeme povaditi ccc
bizet
Posts: 1541
Joined: 24/06/2012 07:41

#185 Re: Teferič u prirodi

Post by bizet »

hajde mila kerima, ako ti niko ne posalje ljutih papricica, ja cu...mada valja mi otici do sestre i zeta i zaiskati jos koju papricicu i za sebe...a kad vec trazim ze sebe nije nista ubrati jos koju vise
mada sad si me nasekirala oko tog da ti malisa gleda videa...u zadnjem ipak ima zivotinjskog svijeta malo vise...idem ja to obrisati kako se slucajno neko dijete ne bi prepalo...nadam se da nije tvoje i da ne smatras posljednji video brutalnim...cim sam postala pomislila sam ovo, al' hajd' reko nece djeca zalaziti na ovu temu, zvuci dosadno...kad ono prvi post moje dijete gleda i pita se...iskreno se nadam da se nije prepao, mada danas djeca i gorih se stvari nagledaju uzivo, a ne opstanak...i mi smo kao djeca gladali kako lav napada srnu i sl....ipak brisem zadnji link sad
imas pozdrave slatka kerimice, ozbiljna sam oko "ljutaca" kako ih mu'min zove, samo reci da hoces i posaljem ti, adresu javi na pp da ih mogu postom slati, tako mi je najlakse
User avatar
Mu'min
Posts: 2233
Joined: 12/12/2011 11:09

#186 Re: Teferič u prirodi

Post by Mu'min »

Ljudi bi će ako Bog da sjemena paprika samo sada nije vakat plus pripremam se ... :wink:
bizet
Posts: 1541
Joined: 24/06/2012 07:41

#187 Re: Teferič u prirodi

Post by bizet »

ma niko, vjerujem, nije ni pomislio da ti neces svoje obecanje izvrsiti mu'min

pitam se ja ovih dana zasto se trka napravi oko sjemena raznih biljcica kad se skoro sve moze normalno kupiti u poljoprovrednim prodavnicama, ali shvatila sam da je draze reci ovo mi poslao ovaj ili onaj, nego da se jednostavno ode kupiti...moglo bi se reci da takve biljke imaju vecu vrijednost

eto kerimice, ljutaca ces imati i od mu'mina i od mene, ima da pasulj bude opasan za jesti, ali zdrav, jer ljuto jeste zdravo, u normalnim kolicinama :)
kerima1
Posts: 3530
Joined: 13/06/2012 19:04

#188 Re: Teferič u prirodi

Post by kerima1 »

mali gleao prvi video sa mnom do pola i zatrazio tom i yerija pa upalila mu taj :D ne brigaj ne dam ja djeci svasta ovo dvoje vecih nisu do skora imali fb.pa se tuzakali sva djeca imaju samo oni ne.vidit cemo za sjeme kad nabavis ili mu"min posalje.
slatka kerimice
sam ti meni tepaj evo ja se sva pretvorila u kolac :mrgreen:
bizet
Posts: 1541
Joined: 24/06/2012 07:41

#189 Re: Teferič u prirodi

Post by bizet »

:lol: :lol:

moja kerima, neka ti tvoj Allah podari Dzennet, jer ti si vec dzennetska hurija
a od mene imas postovanje, ako ti ono ista znaci (ovako preko foruma)

samo nemoj biti ko kolac ziva bila :lol:
kerima1
Posts: 3530
Joined: 13/06/2012 19:04

#190 Re: Teferič u prirodi

Post by kerima1 »

zasto samo moj zar nije nas :) hej Bizet pccastila si me titulom za mene nema vece dovoljno mi da si mi to pozelila.Da te Allah cuva svakog zla( u sto nam se teferic pretvori u pozeli mi zelju :lol: hajd neka bas fino )
ma ja htjela reci ko bombona pa reko moze cije dijete citta,a u kuci nema bombone pa napisala kolac :lol: vidite da kod mene djeca prate forum ko ovaj mali mi video :)
bizet
Posts: 1541
Joined: 24/06/2012 07:41

#191 Re: Teferič u prirodi

Post by bizet »

nisam vjernik, ne vjerujem ni u kakvog boga...zato ja napisah tvoj Allah...a i ne da mi se (kad ne moram) biti poltron
samo me sad nemoj prestati gledati kao insana moja kerima...koliko puta sam to dozivjela...ljudi sebi svasta daju za pravo, umisle si da su bolji, sta li

ma neka dobrih zelja, takvih nikad dosta na ovom divljem vaktu...hvala ti...iste su uzvracene :)

eto sad kad smo se fino iŽljubile idemo vazit o receptima i biljcicama...danas trebam na pijacu, a bas mi se nesto ne ide...sto se prije pokrenem to bolje
kerima1
Posts: 3530
Joined: 13/06/2012 19:04

#192 Re: Teferič u prirodi

Post by kerima1 »

vidi,svi sute nece da se mijesaju dok se nas dvije obasipamo lijepi zeljama :D
Bizet ja se vodim kur"anskim rijecima,a koje su usko povezane sa ljudskom prirodom -ti sa svakim lijepo -i ne bih ja tebe zbog tvog opredjeljenja stavila na marginu,ti si za mene Alahovo stvorenje "ko i ja ova :D
kad smo se zezali za godine ti si rekla volila bi da ti je uvijek 33 g.ja sam mislila da citiras hadis Poslanikov alejhiselam,jer u DZennetu ce ljudi i zene imati svi 33 godine :D vjecno mladi,lijepi sretni,nema tuge,straha,nepravde.hej meni kad su prosle 33 bilo mi zao bas zbog tog broja, sad nek idu drugi me brojevi ne dodiruju :x :lol:
bizet
Posts: 1541
Joined: 24/06/2012 07:41

#193 Re: Teferič u prirodi

Post by bizet »

vidis ti bona zeno, ja citiram hadise a da toga nisam ni svjesna :lol:
ma divno si rekla sve :)

kad kazes 33 godine, pa dalje ne brojis...imaju kinezi izreku za umrlog, kazu za svakog umro je na vrhuncu svog zivota (bilo maksumce, bio dido od 100 i koju)...znaci svaki dan je dar, a sve godine su najbolje godine za zivot, ako ga zivis naravno :)...a ima neke nafake i u starosti (mada smo mi ovdje svi daleko od starosti jos uvijek)...ako nista dao ti zivot dovoljno vremena da barem nesto naucis...starost je dar...ja licno volim vidjeti stara izborana lica, ona markanta na kojima je ispisan zivot, ko zna kakvu pricu koja bora krije...imam ih i ja, bore, ali ne stidim ih se, gledam ih u gledalu i znam sta koja znaci...niti koristim kreme protiv bora, niti mastam o zatezanju lica...opet hajd ga znaj, kad klimaks krene pucati sta se sve moze promijeniti :lol: ...daj boze pameti na prvom mjestu...ako je ijedna molitva ostala kod mene onda je to ova :)
User avatar
Mu'min
Posts: 2233
Joined: 12/12/2011 11:09

#194 Roštiljada u prirodi

Post by Mu'min »

Kad ste zadnji put roštiljali u prirodi?
Meni to baš nedostaje.
Kako se more pojest na svježem zraku, ma onaj hljeb i paradjz sladak a kad dodam i one vruće puni soka ćevape pa...
Pa evo već mi puna usta vode. :D
Ne mogu više pisati odo ručati. :lol:

I da, Menpromove su najbolje. 8-)
kerima1
Posts: 3530
Joined: 13/06/2012 19:04

#195 Re: Teferič u prirodi

Post by kerima1 »

moras Mu"mine jos jednom prije Hadza izrostiljat,nema ti na Kjabi cevapa okusit :lol:
User avatar
Mu'min
Posts: 2233
Joined: 12/12/2011 11:09

#196 Re: Teferič u prirodi

Post by Mu'min »

Što se tiče hrane u Mekki želim samo 2 stvari:
Zemzem vodu
i one prave hurme.

ne znam je sam li vam reko al moje najdraže voće su hurme.
Meni ko god dolazi u posjetu nosi onaj paketić hurmi, ko djeci bombone.

Al vala mogo bi cicnut koju roštiljsku. Imam tanjiraču na kojoj sam ja jednom kuhar.
Tad me žena posebno voli vidjeti: Em da Bosanac kuha ženi i ne obratno em što nema pranja sudja, pospremanja... :lol:
kerima1
Posts: 3530
Joined: 13/06/2012 19:04

#197 Re: Teferič u prirodi

Post by kerima1 »

i ja volim hurme ,al one friske socne sto su upakovane sa grancicom ne susene koje mi imamo na trzistu,mada volim i ove.
Oticon
Posts: 43190
Joined: 30/12/2009 15:12

#198 Re: Teferič u prirodi

Post by Oticon »

Bizet...jesi li iz Krajine?

Mumin...sad mi olakša...znam šta da ti ponesem kad ti dođem u goste.
bizet
Posts: 1541
Joined: 24/06/2012 07:41

#199 Re: Teferič u prirodi

Post by bizet »

nisam, al' kao da jesam..zasto pitas?
Oticon
Posts: 43190
Joined: 30/12/2009 15:12

#200 Re: Teferič u prirodi

Post by Oticon »

Kad si napisala "dido"...podsjetila si me na mog didu.
Post Reply