Ted Bundy

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

User avatar
House
Posts: 46615
Joined: 17/03/2010 15:36

#76 Re: Ted Bundy

Post by House »

budala, al gotivan jbg. :D


Image
User avatar
drag_gost
Posts: 5509
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#77 Re: Ted Bundy

Post by drag_gost »

House wrote: Image

:D
I sta je ovdje majke ti smijesno?
User avatar
House
Posts: 46615
Joined: 17/03/2010 15:36

#78 Re: Ted Bundy

Post by House »

:D
User avatar
House
Posts: 46615
Joined: 17/03/2010 15:36

#79 Re: Ted Bundy

Post by House »




ovo je baš :-). klasični primjer psihopate


boli njega kurac šta je uradio... sve normalno :-)
User avatar
geralt
Posts: 5146
Joined: 14/09/2017 12:45

#80 Re: Ted Bundy

Post by geralt »

Chmoljo wrote:ima li neki od ovih serijskih ubica samotnjaka da im pokretač nije bila seksualna izopačenost?
"Son of Sam" mi pada na pamet. To je onaj psihicki bolesnik iz Njujorka sto je rekao da mu je demon koji je usao u njegovog psa naredio da ubija ljude, iako je mijenjao pricu vise puta (nije iskljuceno ni da je lagao da izbjegne zatvor). Bio je i Zodiac, iako za njega ne znamo da li je bio samotnjak i koji su mu bili motivi jer nikad nije otkriven identitet.
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#81 Re: Ted Bundy

Post by sadie_forever »

House wrote:


ovo je baš :-). klasični primjer psihopate


boli njega kurac šta je uradio... sve normalno :-)
Ima jedan intervju dr Phila,gdje jednog ubicu ,lik ima visoko ima psihopatsku dijagnozu,IQ nadprosjecan...i on mrtvo hladno opisuje kako je majku ubio ,sta je poslije radio ,nikakve emocije.Kad ga dr Prhil pita jel ista osjecao? on suti kao ono mozda na neki nacin ali nista posebno :shock:

medju nama ima dosta tih psihopata,mislim da se za vrijeme rata u Bosni dosta njih otkrilo i pokazalo,odakle inace one price kad te komsija koji je do jucer bio s tobom normalan dolazi da te kolje, i pali ti kucu :shock: samo sto 99% tih psihopata nisu dovoljno hrabri da rade sto zele osim ako dodje situacija poput rata u BIH gdje tvoja grupa ima nadmoc i to odjednom mozes iskazat ono sto zelis
User avatar
House
Posts: 46615
Joined: 17/03/2010 15:36

#82 Re: Ted Bundy

Post by House »

sadie_forever wrote:
House wrote:


ovo je baš :-). klasični primjer psihopate


boli njega kurac šta je uradio... sve normalno :-)
Ima jedan intervju dr Phila,gdje jednog ubicu ,lik ima visoko ima psihopatsku dijagnozu,IQ nadprosjecan...i on mrtvo hladno opisuje kako je majku ubio ,sta je poslije radio ,nikakve emocije.Kad ga dr Prhil pita jel ista osjecao? on suti kao ono mozda na neki nacin ali nista posebno :shock:

medju nama ima dosta tih psihopata,mislim da se za vrijeme rata u Bosni dosta njih otkrilo i pokazalo,odakle inace one price kad te komsija koji je do jucer bio s tobom normalan dolazi da te kolje, i pali ti kucu :shock: samo sto 99% tih psihopata nisu dovoljno hrabri da rade sto zele osim ako dodje situacija poput rata u BIH gdje tvoja grupa ima nadmoc i to odjednom mozes iskazat ono sto zelis
da... gledaj ovo

User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#83 Re: Ted Bundy

Post by sadie_forever »

House wrote: da... gledaj ovo

Strasno,a zamisli tek koliko psihopata ima na vrhu ,na top pozicijama? psihopata nije samo lik koji uspjeva uspjesno ubijati,vec se to moze ispoljavati na druge nacine,recimo likovi koji ti unistavaju zivot iz cista mira,otezavaju posao itd :-)
User avatar
burgundy
Posts: 2328
Joined: 20/10/2010 19:44

#84 Re: Ted Bundy

Post by burgundy »

Image
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#85 Re: Ted Bundy

Post by bingov buraz »

Batko ili oni Lukići bi komotno mogli u ovu temu i još masa njih.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45203
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#86 Re: Ted Bundy

Post by Chmoljo »

nisam siguran da li bi baš mogli obzirom da zbog njihovih postupaka nisu bili izopćeni, nego obratno, slavljeni su, povlađivano im je...

malo je i opasno Lukića ili Batka stavljati u istu ravan sa ovim ubicama, jer na ove prve je itekako ulogu imala dehumanizacija drugog naroda i to od strane intelektualne elite.

hoću reći, da, moraš biti izuzetan kreten pa raditi to što su oni radili. ali pitanje je koliko si bolestan ako te šira društvena zajednica usmjerava ka tome.
John Cleese
Posts: 36661
Joined: 25/05/2010 18:30

#87 Re: Ted Bundy

Post by John Cleese »

Chmoljo wrote: 19/11/2019 12:35 nisam siguran da li bi baš mogli obzirom da zbog njihovih postupaka nisu bili izopćeni, nego obratno, slavljeni su, povlađivano im je...

malo je i opasno Lukića ili Batka stavljati u istu ravan sa ovim ubicama, jer na ove prve je itekako ulogu imala dehumanizacija drugog naroda i to od strane intelektualne elite.

hoću reći, da, moraš biti izuzetan kreten pa raditi to što su oni radili. ali pitanje je koliko si bolestan ako te šira društvena zajednica usmjerava ka tome.
Ocito je da je bolesno i drustvo koje se dici takvim jadnim covjekolikim kreaturama i koje je u stanju kreirati i k tome jos i dugo odrzavati uvjete u kojima se ovi mogu neometano izivljavati.
Mislim da je potpuno pogresno definirati normalnost kao ono sto je prihvatljivo vecini.
User avatar
L3D3NA
Posts: 522
Joined: 21/11/2019 22:27

#88 Re: Ted Bundy

Post by L3D3NA »

sadie_forever wrote: 26/10/2018 09:58
malocvijece wrote:Nisu vojnici s bilo koje strane psihopate, ali oni koji su izabrali da se iživljavaju i rade mnogo gore stvari od Bundija jesu sigurno. U rangu s njima nije Bundy koji bi ubio ženu i čuvao je poslije zbog svojih potreba, nego onaj što bi oteo ženu, odveo je na svoje imanje u prikolicu pa joj prvo pokazao snimke šta je radio drugim ženama, pa je vezao za ginekološki što i pripremio medicinski i drugi alat. I tako par sedmica dok je ona živa, pa nađe drugu.
Da medjutim ima bitna razlika,Ted te zene nije mrzio,cak je jedan psihopata (drugi) izjavio "ja njihove duse osjetim uz sebe i danas i volim ih" :-)

dok ovi iz rata su primarno isli za mrznjom,i oni to nebi uradili srpskoj zeni,ted nije birao po naciji .znaci bitno je bilo ovi su mrzili muslimane i gledali da im naude,a Ted je imao bolesne ideje o sexu koje su ga privlacile
:shock: :shock: nisi ti sva svoja :run:
User avatar
L3D3NA
Posts: 522
Joined: 21/11/2019 22:27

#89 Re: Ted Bundy

Post by L3D3NA »

sadie_forever wrote: 07/10/2019 18:34
todd_smith wrote:Meni samo nije jasno kako su ga djevojke smatrale privlacnim? mrsav, nizak...onako...ne kontam to nikako...mozda je tad u to doba pojam ljepote bio za 180 stepeni drugaciji nego danas
Nije nizak,a posebno ne za to vrijeme

a drugo,muskarca oduvijek sarm cini privlacnim,ako ima i izgled onda dzek pot :D

ted bundy je bio izuzetno sarmantan,dovoljno je gledat snimke ,,a imao je lijep izgled ,prvenstveno facu,onako nesto muskobanjasto ozbiljno
:shock: :shock: kakvi tebe muškarci okružuju ako ti je Ted šarmantan?

Iz čehre mu se vidi da mu nisu sve na broju, iz svake pore mu izbija antipatičnost, pa te oči koje su suviše blizu korijenu nosa, onda ta tanka nakrivljena usta, pa obrve, i onda taj nos (kojem se, kažu ljudi, ne treba rugati, a ja se ne rugam samo zapažam).

Image

Image

Kažu, ne sudi po izgledu, ja kažem ako netko izgleda ovako dobro mu pročešljaj prošlost :D
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#90 Re: Ted Bundy

Post by sadie_forever »

L3D3NA wrote: 24/11/2019 01:31
sadie_forever wrote: 07/10/2019 18:34
todd_smith wrote:Meni samo nije jasno kako su ga djevojke smatrale privlacnim? mrsav, nizak...onako...ne kontam to nikako...mozda je tad u to doba pojam ljepote bio za 180 stepeni drugaciji nego danas
Nije nizak,a posebno ne za to vrijeme

a drugo,muskarca oduvijek sarm cini privlacnim,ako ima i izgled onda dzek pot :D

ted bundy je bio izuzetno sarmantan,dovoljno je gledat snimke ,,a imao je lijep izgled ,prvenstveno facu,onako nesto muskobanjasto ozbiljno
:shock: :shock: kakvi tebe muškarci okružuju ako ti je Ted šarmantan?

Iz čehre mu se vidi da mu nisu sve na broju, iz svake pore mu izbija antipatičnost, pa te oči koje su suviše blizu korijenu nosa, onda ta tanka nakrivljena usta, pa obrve, i onda taj nos (kojem se, kažu ljudi, ne treba rugati, a ja se ne rugam samo zapažam).

Image

Image

Kažu, ne sudi po izgledu, ja kažem ako netko izgleda ovako dobro mu pročešljaj prošlost :D
To ti sad izgleda tako jer znas ko je i sta je,ja ti kazem sta CITAVA Amerika prica ..znaci kakav je bio prije toga,kako god izgledao cinjenica je da je bio drustveno aktivan,jako popularan medju djevojkama(neke su ga posjecivala cak i kad se sve saznalo u zatvoru wtf)dobar s gradonacelnikom,bio cak socijalni radnik itd..znaci nije bio vuk samotnjak iliti freak kao sto su vecina ovih ubica
User avatar
Istinu govorim
Posts: 428
Joined: 30/12/2020 18:15
Location: Fašista, šovinista, nacionalista, govornik bosanskog i sve ono što vi mrzite

#91 Re: Ted Bundy

Post by Istinu govorim »

To za zatvor je logično, trebe se lože na moćne likove, on je dobijao ne znam ni ja koliko stotina (ili hiljada) pisama dnevno
Hakiz
Posts: 39899
Joined: 30/07/2015 20:01

#92 Re: Ted Bundy

Post by Hakiz »

sadie_forever wrote: 08/11/2019 12:39
House wrote: da... gledaj ovo

Strasno,a zamisli tek koliko psihopata ima na vrhu ,na top pozicijama? psihopata nije samo lik koji uspjeva uspjesno ubijati,vec se to moze ispoljavati na druge nacine,recimo likovi koji ti unistavaju zivot iz cista mira,otezavaju posao itd :-)
Davno je utvrđeno da razni, pogotovo korporativni menadžeri imaju psihopatske tendencije. Moraju, ne možeš biti empatičan i donijeti odluku da otpustiš 5.000 ljudi, 5.000 sudbina, da bi povećala profit kompanije za 15 %.

Ali, problem je u tome što pravi psihopati "nisu krivi". To jeste, krivi su za učinjena djela, ali nisu krivi za to što su psihopati. Naprosto, u razvoju mozga još dok su bili u majčinoj utrobi nešto se nije spojilo kako treba i rezultat je to da nemaju empatiju.

Sociopati, sa druge strane, su proizvod okruženja u kojem su rasli i boravili.

Tako da se sociopati i mogu izliječiti. Pshopati ne mogu, jedino šta se sa psihopatima može uraditi, i mnogi to i uspiju, je da koriste mimikriju. VIde kako se ponašaju ljudi oko njih koje društvo smatra "normalnim" pa na njihovom primjeru nauče da u nekim situacijam treba nešto uraditi, recimo pomoći nekome, ili da ne smiju nešto uraditi, recimo ne povrijediti nekoga, iako nemaju stvaran osjećaj zašto trebaju pomoći ili zašto da ne povrijede.

A problem dodatno usložnjava upravo to što se psihopati znaju pretvarati i često su šarmantni.
User avatar
R A V E N
Posts: 640
Joined: 05/06/2008 01:21

#93 Re: Ted Bundy

Post by R A V E N »

Zašto je tema o njemu na podforumu Filozofija? I koliko puta moram napisati tu i korisnu i istovremeno beskorisnu ideju "Cliffs anyone?". Tema je duga četiri stranice. Ljudi pišu puno obimnije poruke, a ja ne mogu da dobijem cliffs za produktivnu i edukativnu diskusiju. :komi: (Destrukciju? :blento: )

I mislim, ženo i čovječe, pa razmislite šta su radili!! Ja uzimam 50 mg sertralina dnevno svakih osam sati i kad vidim ovaj materijal, malo mi nedostaje, osjećam da ću popustiti kao kesa za frižider nabijena vodom. I nije to samo obilježje članova ovog foruma. Širom svijeta ljudi prate ovakav materijal i zabavno im je kao Super Mario igra, ona verzija za NES ili SNES igraću konzolu, ne sjećam se precizno. E de ti sad budi "solidaran", "human", "altruističan"... :hitna: Ma to je HRPA SMEĆA, kažem vam!!! :fazlija:

I da, jednom ide tema o bolestima nervnog sistema, brutalnija iznad svake imaginacije!!! Takođe ću replicirati na koncepte koje su ranije pomenuli diskutanti na ovoj temi.
Post Reply