Ted Bundy

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

User avatar
Thorgerson
Posts: 8509
Joined: 15/04/2015 11:26

#51 Re: Ted Bundy

Post by Thorgerson »

90minut wrote:
Thorgerson wrote:Gledam nesto listu serijskih ubica u Americi.

Nesto je bilo u tim 70-im, 80-im... onako ofrlje gledajuci pa sigurno 70% serijskih ubica je ubijalo u tom periodu.

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_s ... ted_States
Logično pola ih je odustalo pojavom tehnologije.
Ne znam, tehnologija jeste tu i sigurno je "otezala" posao.

Ali isto tako neko ko poznaje onda tu tehnologiju moze veoma lako skontati i nacin da je izbjegne, da ga ne bi odala.

Mislim ono cisto sumnjam da bi Ted Bundy danas ono hodao s mobitelom i ubijao okolo, ispred cctv.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#52 Re: Ted Bundy

Post by 90minut »

Thorgerson wrote:
90minut wrote:
Thorgerson wrote:Gledam nesto listu serijskih ubica u Americi.

Nesto je bilo u tim 70-im, 80-im... onako ofrlje gledajuci pa sigurno 70% serijskih ubica je ubijalo u tom periodu.

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_s ... ted_States
Logično pola ih je odustalo pojavom tehnologije.
Ne znam, tehnologija jeste tu i sigurno je "otezala" posao.

Ali isto tako neko ko poznaje onda tu tehnologiju moze veoma lako skontati i nacin da je izbjegne, da ga ne bi odala.

Mislim ono cisto sumnjam da bi Ted Bundy danas ono hodao s mobitelom i ubijao okolo, ispred cctv.
Siguran sam i ja sad da bi mogao u americi ubiti više ljudi bez da me uhvate, al' hajde stisni muda paranoja je jebena stvar.

Razmišljaš o 101 stvari da li sam ovo da li sam ono da li mi je slucajno dlaka pala s glave.. :D

Ponavljam mnooogo ih je odustalo pojavom DNK.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8509
Joined: 15/04/2015 11:26

#53 Re: Ted Bundy

Post by Thorgerson »

90minut wrote: Siguran sam i ja sad da bi mogao u americi ubiti više ljudi bez da me uhvate, al' hajde stisni muda paranoja je jebena stvar.

Razmišljaš o 101 stvari da li sam ovo da li sam ono da li mi je slucajno dlaka pala s glave.. :D

Ponavljam mnooogo ih je odustalo pojavom DNK.
Da, dobro si DNK sam skroz zaboravio. :D

Jebeno.

Mada ima tamo lista sigurno nekih 30-ak serijskih ubica i njihovih ubistava u SAD koje jos nisu otkrili. Mislim na starija ubistva od prije.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#54 Re: Ted Bundy

Post by 90minut »

Thorgerson wrote:
90minut wrote: Siguran sam i ja sad da bi mogao u americi ubiti više ljudi bez da me uhvate, al' hajde stisni muda paranoja je jebena stvar.

Razmišljaš o 101 stvari da li sam ovo da li sam ono da li mi je slucajno dlaka pala s glave.. :D

Ponavljam mnooogo ih je odustalo pojavom DNK.
Da, dobro si DNK sam skroz zaboravio. :D

Jebeno.

Mada ima tamo lista sigurno nekih 30-ak serijskih ubica i njihovih ubistava u SAD koje jos nisu otkrili. Mislim na starija ubistva od prije.

Pun kurac brate pa znaš li koliko godišnje nestane osoba u Americi? :-)
komsinica_s_drugog
Posts: 690
Joined: 23/12/2018 19:16

#55 Re: Ted Bundy

Post by komsinica_s_drugog »

Bas sam neku noc gledala dokumentarac o njemu.Nije on djevojke pozivao na ples izlazak ili stagod. Vec bi glumio bogalja pa da mu pomognu do kola i tako bi ih namamio.Nekad je glumio policajca.Strahota i uzas, ali meni nije jasno zasto je on "najpopularniji i najfascinantniji" kada je za neke sadiste mala maca.Ipak ih nije danima mucio i kasapio na normalnom ljudskom mozgu nepojmljive nacine, a bilo ih je i takvih.
Danas nema serijskih ubica u broju u kojem ih je bilo '70-ih i '80- ih jer je forenzika(tehnologija) strasno uznapredovala pa se nikom ne pruzi prilika da ubije 10, 20 ljudi,a da ne ostave dokaz za sobom.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#56 Re: Ted Bundy

Post by 90minut »

komsinica_s_drugog wrote:Bas sam neku noc gledala dokumentarac o njemu.Nije on djevojke pozivao na ples izlazak ili stagod. Vec bi glumio bogalja pa da mu pomognu do kola i tako bi ih namamio.Nekad je glumio policajca.Strahota i uzas, ali meni nije jasno zasto je on "najpopularniji i najfascinantniji" kada je za neke sadiste mala maca.Ipak ih nije danima mucio i kasapio na normalnom ljudskom mozgu nepojmljive nacine, a bilo ih je i takvih.
Danas nema serijskih ubica u broju u kojem ih je bilo '70-ih i '80- ih jer je forenzika(tehnologija) strasno uznapredovala pa se nikom ne pruzi prilika da ubije 10, 20 ljudi,a da ne ostave dokaz za sobom.
Pa daleko od toga je najpopularniji dijeli on mjesto s dosta njih.

Glavna stvar u vezi njega je da je odgojen u funkcionalnoj porodici, a pogotovo to da je kao muško mogu reci da je lik bio zgodan i onako na prvu ako si zensko ulijeva ti povjerenje jel. :-) :lol:
komsinica_s_drugog
Posts: 690
Joined: 23/12/2018 19:16

#57 Re: Ted Bundy

Post by komsinica_s_drugog »

Odgajan je u ubjedjenju da mu je majka sestra, a nana(baka) majka Koliko je to funkcionalna porodica?Jos kao djecak je bio potpuno neosjetljiv na bol drugih, mucio zivotinje i uzivao je da tetki stavi noz u krevet dok spava, onda bi cekao da se probudi i gledao njen uzas kad uoci noz.

A sto se tice privlacnosti valjda je djevojkama bio sarmantan, zgodan i nije se cinio kao prijetnja, zbog toga su mu i pomagale.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#58 Re: Ted Bundy

Post by 90minut »

komsinica_s_drugog wrote:Odgajan je u ubjedjenju da mu je majka sestra, a nana(baka) majka Koliko je to funkcionalna porodica?Jos kao djecak je bio potpuno neosjetljiv na bol drugih, mucio zivotinje i uzivao je da tetki stavi noz u krevet dok spava, onda bi cekao da se probudi i gledao njen uzas kad uoci noz.

A sto se tice privlacnosti valjda je djevojkama bio sarmantan, zgodan i nije se cinio kao prijetnja, zbog toga su mu i pomagale.
Vidiš nisam znao te podatke gledao sam njegov intervju prije nego što ce ga ubiti i vidi se po govoru tijel da govori istinu oko porodice da dolazi iz sasvim normalne porodice i ukratko govori da ima mnogo takvih poput njega što su naizgled ok.

Da naravno zgodan finog izgleda vrlo lagano imati povjerenje drugih.
User avatar
House
Posts: 46633
Joined: 17/03/2010 15:36

#59 Re: Ted Bundy

Post by House »

Image

:D
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7376
Joined: 16/01/2007 23:38

#60 Re: Ted Bundy

Post by banjaluka078 »

Meni su žene koje zalude presuđeni ubice i silovatelji naročita dijagnoza.

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatsk ... t/9530171/
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#61 Re: Ted Bundy

Post by sadie_forever »

banjaluka078 wrote:Meni su žene koje zalude presuđeni ubice i silovatelji naročita dijagnoza.

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatsk ... t/9530171/
A ovog Ted Bandija cini jos fasinantnijim to sto je zaludio ne bilo kakve zene,svoju advokaticu koja je prestala biti njegov advokat jer se zaljubila i nije mogla biti profesionalna recimo,a u zatvoru je uspio ozenit se i zaludjivati djevojke cak iz sudnice...jos u to vrijeme o tome novinari pisali gdje su primjetili da dominiraju djevojke kao publika sudjenja :roll: kasnije tu novinar pita neke od djevojaka koje su tu dosle da prate sudjenje kazu "ima fascinantan pogled,u isto vrijeme me je strah ali mi je i zanimljiv" :D
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#62 Re: Ted Bundy

Post by sadie_forever »

90minut wrote:
komsinica_s_drugog wrote:Odgajan je u ubjedjenju da mu je majka sestra, a nana(baka) majka Koliko je to funkcionalna porodica?Jos kao djecak je bio potpuno neosjetljiv na bol drugih, mucio zivotinje i uzivao je da tetki stavi noz u krevet dok spava, onda bi cekao da se probudi i gledao njen uzas kad uoci noz.

A sto se tice privlacnosti valjda je djevojkama bio sarmantan, zgodan i nije se cinio kao prijetnja, zbog toga su mu i pomagale.
Vidiš nisam znao te podatke gledao sam njegov intervju prije nego što ce ga ubiti i vidi se po govoru tijel da govori istinu oko porodice da dolazi iz sasvim normalne porodice i ukratko govori da ima mnogo takvih poput njega što su naizgled ok.

Da naravno zgodan finog izgleda vrlo lagano imati povjerenje drugih.
Taj intervju je bio njegov oprostajni,tu se vidi kako uljepsava sliku djetinstva i roditelja,spominje Boga i kako se vratio Biblij itd...sve to prica da bi olaksao majki jer je znao da ce to slusati.
On je bio tezak manipulator ,do zadnjeg nije odustao od toga,bio je jako inteligentan i imao mogucnost da te ubjedi kako je iskren i kaje se itd....ntaj novinar je na dan kad su ga trebali ubiti izasao i pricao kako se lik kaje za sve,kako nemamo pravo slavit ubijanje covjeka.Znaci uspio je njega cak manipulisati

a recimo nije znao da je tada ted pokusao odgodit vjesanje time sto ce roditeljima dati mjesto tijela :roll: ,,,samo sto su roditelji odbili ,i htjeli da se izvrsi kazna.to je po mom misljenju vrhunac njegovog djavolskog srca,znaci ni pred smrt nije roditeljima htio olaksati,dati mjesto gdje njihova djeca pocivaju,vec je to samo htio odat ako ce to njega spasit
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#63 Re: Ted Bundy

Post by 90minut »

sadie_forever wrote:
90minut wrote:
komsinica_s_drugog wrote:Odgajan je u ubjedjenju da mu je majka sestra, a nana(baka) majka Koliko je to funkcionalna porodica?Jos kao djecak je bio potpuno neosjetljiv na bol drugih, mucio zivotinje i uzivao je da tetki stavi noz u krevet dok spava, onda bi cekao da se probudi i gledao njen uzas kad uoci noz.

A sto se tice privlacnosti valjda je djevojkama bio sarmantan, zgodan i nije se cinio kao prijetnja, zbog toga su mu i pomagale.
Vidiš nisam znao te podatke gledao sam njegov intervju prije nego što ce ga ubiti i vidi se po govoru tijel da govori istinu oko porodice da dolazi iz sasvim normalne porodice i ukratko govori da ima mnogo takvih poput njega što su naizgled ok.

Da naravno zgodan finog izgleda vrlo lagano imati povjerenje drugih.
Taj intervju je bio njegov oprostajni,tu se vidi kako uljepsava sliku djetinstva i roditelja,spominje Boga i kako se vratio Biblij itd...sve to prica da bi olaksao majki jer je znao da ce to slusati.
On je bio tezak manipulator ,do zadnjeg nije odustao od toga,bio je jako inteligentan i imao mogucnost da te ubjedi kako je iskren i kaje se itd....ntaj novinar je na dan kad su ga trebali ubiti izasao i pricao kako se lik kaje za sve,kako nemamo pravo slavit ubijanje covjeka.Znaci uspio je njega cak manipulisati

a recimo nije znao da je tada ted pokusao odgodit vjesanje time sto ce roditeljima dati mjesto tijela :roll: ,,,samo sto su roditelji odbili ,i htjeli da se izvrsi kazna.to je po mom misljenju vrhunac njegovog djavolskog srca,znaci ni pred smrt nije roditeljima htio olaksati,dati mjesto gdje njihova djeca pocivaju,vec je to samo htio odat ako ce to njega spasit
Nije istina da je tad poceo uljepšavati govorio je i prije da je došao iz normalne porodice što se znalo od pocetka.

Nije on na kraju ništa majci mogao olakšati nije ni gledala intervju najvjerovatnije davno su oni njega prekrizili, a on je progovorio na kraju kad je shvatio da ce ga ubiti kad ce te me vec ubiti daj da odem kao legenda tako je razmišljao.
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#64 Re: Ted Bundy

Post by sadie_forever »

Majka ga do zadnjeg smatrala nevinim kad je sve priznao sokirala se,na kraju se izvinila u njegovo ime i rekla ne znm kako je ovako zavrsilo on je bio divno djetete.

Novinar je nakon smrti dosao kod njih i majka ga nije htjela primit misleci da ce trazit od nje intervju ali on je htio da ostavi neke stvari i sta im je Ted porucio

Taj novinar je kasnije rekao da je skontao kako ta prica o djetinstvu ima svrhu majci olaksat
Nanox7
Posts: 507
Joined: 18/03/2015 00:10

#65 Re: Ted Bundy

Post by Nanox7 »

Thorgerson wrote:Gledam nesto listu serijskih ubica u Americi.

Nesto je bilo u tim 70-im, 80-im... onako ofrlje gledajuci pa sigurno 70% serijskih ubica je ubijalo u tom periodu.

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_s ... ted_States
Evo upravo ima na ID Bad Henry (Henry Louis Wallace) serial killer
User avatar
drag_gost
Posts: 5509
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#66 Re: Ted Bundy

Post by drag_gost »

House wrote:Image

:D
I sta je ovdje majke ti smijesno?
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#67 Re: Ted Bundy

Post by sadie_forever »

drag_gost wrote:
House wrote:Image

:D
I sta je ovdje majke ti smijesno?
Ovaj lik je jako inteligentan sa IQ 139.Ono sto je pozitivno u svemu ovome jeste da je odbio prijevremeno pustanje i to uz komentar "nisam siguran da je za javnost sigurno mene pustit na slobodu,sretan sam u zatvoru" :-)
User avatar
drag_gost
Posts: 5509
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#68 Re: Ted Bundy

Post by drag_gost »

sadie_forever wrote:
drag_gost wrote:
House wrote:Image

:D
I sta je ovdje majke ti smijesno?
Ovaj lik je jako inteligentan sa IQ 139.Ono sto je pozitivno u svemu ovome jeste da je odbio prijevremeno pustanje i to uz komentar "nisam siguran da je za javnost sigurno mene pustit na slobodu,sretan sam u zatvoru" :-)
Znam.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45227
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#69 Re: Ted Bundy

Post by Chmoljo »

ima li neki od ovih serijskih ubica samotnjaka da im pokretač nije bila seksualna izopačenost?

Gacy, Dahmer, ovaj Kemper, Čikatilo, Bundy... nastavi niz...

a moram priznati da kvalitetan komad budale Kemper. jest jezivo to što je radio, ali je fascinantno kako se zaustavio. povuko ručnu i reko ok, neću više. ubio majku koja je bila katalizator njegove bolesti i završio. doduše, ubio je i njenu prijateljicu poslije toga, ali to je bilo to.

dok, recimo, čitajući o Čikatilu, čovjek dobije nagon da zatre taj gen. fuj.
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#70 Re: Ted Bundy

Post by bingov buraz »

Thorgerson wrote:Gledam nesto listu serijskih ubica u Americi.

Nesto je bilo u tim 70-im, 80-im... onako ofrlje gledajuci pa sigurno 70% serijskih ubica je ubijalo u tom periodu.

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_s ... ted_States
Sad ih ovi iz criminal minds uhvate dvadeset po sezoni pa ih prpa a bilo bi :mrgreen:
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#71 Re: Ted Bundy

Post by sadie_forever »

Chmoljo wrote:ima li neki od ovih serijskih ubica samotnjaka da im pokretač nije bila seksualna izopačenost?

Gacy, Dahmer, ovaj Kemper, Čikatilo, Bundy... nastavi niz...

a moram priznati da kvalitetan komad budale Kemper. jest jezivo to što je radio, ali je fascinantno kako se zaustavio. povuko ručnu i reko ok, neću više. ubio majku koja je bila katalizator njegove bolesti i završio. doduše, ubio je i njenu prijateljicu poslije toga, ali to je bilo to.

dok, recimo, čitajući o Čikatilu, čovjek dobije nagon da zatre taj gen. fuj.
Razlog sto je meni licno taj Ted Bundy jedno vrijeme bio znamljiv jeste sto nije bio samotnjak,popularan lik s prijateljima i aktivnim zivotom,navodno cak i omiljen u drustvu.Doduse uvijek je to mogla biti maska,mozda je u sebi bio samotnjak koji se pravio da je normalan

A od svih njih Dahmer je najocitiji primjer seksualne izopacenosti.Covjek iz religiozne porodice,homofobnim roditeljima,zavrsio je tako sto je ubijao muskarce s kojima je spavao..doduse u zatvoru je kao dosao tobe i posvetio se vjeri,kajao se radi svega(i Isus mu je oprostio sve :D ).Cak je zanimljivo gledat intervju roditelja,,,najteze im je bilo pricat o tome da im je sin gay...to sto je ubijao to je bio manji problem,sudeci po izrazu njegovog oca :shock:
Škobo Habu
Posts: 8942
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#72 Re: Ted Bundy

Post by Škobo Habu »

Ted Bundy na filozofiji? :facepalm:

A da otvorimo temu sa naslovom "Antropološki motivi u Karleušinim scenskim nastupima"??
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#73 Re: Ted Bundy

Post by 90minut »

sadie_forever wrote:
Chmoljo wrote:ima li neki od ovih serijskih ubica samotnjaka da im pokretač nije bila seksualna izopačenost?

Gacy, Dahmer, ovaj Kemper, Čikatilo, Bundy... nastavi niz...

a moram priznati da kvalitetan komad budale Kemper. jest jezivo to što je radio, ali je fascinantno kako se zaustavio. povuko ručnu i reko ok, neću više. ubio majku koja je bila katalizator njegove bolesti i završio. doduše, ubio je i njenu prijateljicu poslije toga, ali to je bilo to.

dok, recimo, čitajući o Čikatilu, čovjek dobije nagon da zatre taj gen. fuj.
Razlog sto je meni licno taj Ted Bundy jedno vrijeme bio znamljiv jeste sto nije bio samotnjak,popularan lik s prijateljima i aktivnim zivotom,navodno cak i omiljen u drustvu.Doduse uvijek je to mogla biti maska,mozda je u sebi bio samotnjak koji se pravio da je normalan

A od svih njih Dahmer je najocitiji primjer seksualne izopacenosti.Covjek iz religiozne porodice,homofobnim roditeljima,zavrsio je tako sto je ubijao muskarce s kojima je spavao..doduse u zatvoru je kao dosao tobe i posvetio se vjeri,kajao se radi svega(i Isus mu je oprostio sve :D ).Cak je zanimljivo gledat intervju roditelja,,,najteze im je bilo pricat o tome da im je sin gay...to sto je ubijao to je bio manji problem,sudeci po izrazu njegovog oca :shock:

Kao što ti voliš ponekad pojesti pizzu tako i on isto voli što je radio ni manje ni više to što je ubijao djevojke ne znaci da je bio samotnjak.

Zapamti ovo je samo što je uhvaceno zamisli koliko porodicnih ljudi ima koje nikad uhvatili nisu i koji se mogu kontrolirati i ubili su 3 do 5 osoba recimo.
User avatar
House
Posts: 46633
Joined: 17/03/2010 15:36

#74 Re: Ted Bundy

Post by House »

Image
User avatar
House
Posts: 46633
Joined: 17/03/2010 15:36

#75 Re: Ted Bundy

Post by House »

sadie_forever wrote:
drag_gost wrote:
House wrote:Image

:D
I sta je ovdje majke ti smijesno?
Ovaj lik je jako inteligentan sa IQ 139.Ono sto je pozitivno u svemu ovome jeste da je odbio prijevremeno pustanje i to uz komentar "nisam siguran da je za javnost sigurno mene pustit na slobodu,sretan sam u zatvoru" :-)
Image

:D
Post Reply