Teambuilding za firme - prijedlozi

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#26 Re: Teambuilding za firme - prijedlozi

Post by hadzinicasa »

ima ljudi kojima je posao/profesija nuzno zlo - odnosno rade ga da bi jeli (ili mogli raditi nesto drugo sto vole raditi) i glavni motivator je plata
ima ljudi kojima je posao/profesija dio identiteta i licnosti - vole to sto rade, identificiraju se s tim sto rade gdje glavni motivator nije (samo) plata, a tu onda radna okolina i ljudi s kojima provodis najveci dio svog zivota igraju jako veliki faktor pa se isplati u to ulagati (i svoje vrijeme).

ne kazem, da pokusam osujetiti paljbu onih koji se nadju u ovome, da su prvi manje vrijedni , samo da su postavke odnosno pristup drugaciji.
shheff
Posts: 694
Joined: 22/07/2013 14:11

#27 Re: Teambuilding za firme - prijedlozi

Post by shheff »

Vikendom i ne idem, ali sam protiv ovoga glumatanja gazde. On plati te neke sadržaje sa računa firme jer ima rashod, ovamo kaže ja uložio u vas radnike toliko i toliko, a daje što manje plate zbog doprinosa. Ponavljam ako si gazda plati čovjeka koliko vrijedi i ne treba ti nikakav TB. Zato i odlaze najbolji i treba, kad ostane škart ključ u bravu i timbildaj jarane po Mjesecu.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#28 Re: Teambuilding za firme - prijedlozi

Post by hadzinicasa »

shheff wrote: 10/06/2021 11:24 Vikendom i ne idem, ali sam protiv ovoga glumatanja gazde. On plati te neke sadržaje sa računa firme jer ima rashod, ovamo kaže ja uložio u vas radnike toliko i toliko, a daje što manje plate zbog doprinosa. Ponavljam ako si gazda plati čovjeka koliko vrijedi i ne treba ti nikakav TB. Zato i odlaze najbolji i treba, kad ostane škart ključ u bravu i timbildaj jarane po Mjesecu.
u mojoj firmi se po glavi uposlenika (dio od firme, dio od sindikata) godisnje dobije odredjeni iznos koji se moze potrositi na Teambuilding. B
udzet odjela je jedan, a unutar odjela se odlucuje kako ce se to potrositi, gdje i kada. + 2x godisnje okupljanje (vecernje, svecano) za citavu firmu gdje je sve placeno ukljucujuci i prevoz. +2x godisnje sportske aktivnosti (jedan dan - vikend) za citavu firmu, takodjer sve placeno, ukljucujuci prevoz.
Trappist
Posts: 4277
Joined: 12/09/2020 08:52

#29 Re: Teambuilding za firme - prijedlozi

Post by Trappist »

TheTraveler wrote: 10/06/2021 11:03
Trappist wrote: 10/06/2021 10:51 Teambuilding treba biti u toku radnog vremena i tacka. Nije stvar jesi li spreman jedan vikend odvojiti, nego je gazda firme supak ako nece da "izgubi" 2 radna dana pa kao on fin vodi raju negdje tokom vikenda.
Malo si povrsan, ima firmi koje ne mogu zatvoriti tek tako 2 dana.
I zbog toga trebas ljudima oduzeti slobodne dane ? Uvijek mozes reci necu da idem, ali u vecini firmi se HR-ovi i slicni ublehasi odmah kao naljute. DObro je ispod covjek napisao, na posao idem da zaradim pare, dajem trecinu svog dana 5-6 dana u sedmici da zaradim te pare, i ti kao hoces da me pocastis i vodis me u moje slobodno vrijeme da se druzimo :izet:
TheTraveler
Posts: 680
Joined: 23/02/2020 22:21

#30 Re: Teambuilding za firme - prijedlozi

Post by TheTraveler »

Trappist wrote: 10/06/2021 11:35
TheTraveler wrote: 10/06/2021 11:03
Trappist wrote: 10/06/2021 10:51 Teambuilding treba biti u toku radnog vremena i tacka. Nije stvar jesi li spreman jedan vikend odvojiti, nego je gazda firme supak ako nece da "izgubi" 2 radna dana pa kao on fin vodi raju negdje tokom vikenda.
Malo si povrsan, ima firmi koje ne mogu zatvoriti tek tako 2 dana.
I zbog toga trebas ljudima oduzeti slobodne dane ? Uvijek mozes reci necu da idem, ali u vecini firmi se HR-ovi i slicni ublehasi odmah kao naljute. DObro je ispod covjek napisao, na posao idem da zaradim pare, dajem trecinu svog dana 5-6 dana u sedmici da zaradim te pare, i ti kao hoces da me pocastis i vodis me u moje slobodno vrijeme da se druzimo :izet:

Eto kao ti znas kako je u vecini firmi :lol:

Naravno da neko ne moze, i to je DOBROVOLJNO, neces, ne moras. Niko ti ne oduzima slobodne dana.
Ali_G
Posts: 4641
Joined: 02/03/2002 00:00

#31 Re: Teambuilding za firme - prijedlozi

Post by Ali_G »

Ja kol’ko halabuke ako jedan vikend ne provedete kuci.
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#32 Re: Teambuilding za firme - prijedlozi

Post by Humljanin »

forum_selektor wrote: 10/06/2021 09:17 Čevljanovići
+1
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#33 Re: Teambuilding za firme - prijedlozi

Post by high_volume »

Yamcha wrote: 10/06/2021 09:12 Gdje je po vasem misljenju u blizini Sarajeva uraditi Teambuilding za cca 50 ljudi? Meni je na umu Ajdinovici, ali ima li neko drugi prijedlog? Iskustva?
Hvala
A corona-mjere Kriznog štaba FBiH i Vlade KS?
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40693
Joined: 29/06/2011 23:39

#34 Re: Teambuilding za firme - prijedlozi

Post by dječak sa šibicama »

u Srbiju na vakcinisanje
User avatar
stubrijez
Posts: 1070
Joined: 09/11/2012 11:12

#35 Re: Teambuilding za firme - prijedlozi

Post by stubrijez »

Sisari na drzavnoj sisi idu na tim bilding radnim danom plus dobiju prida dnevnicu. Ovde je prica za privatnike. Ja sam isao na dva pomenita raftinga zato sto to gotivim, bilo je i tu hejtera koji su nesto bili antiprotivni pa nisu isli, ne znaju ni oni zasto... Ja ne vidim nista lose u tome, druzis se sa kolegama u drukcijem okruzenju, firma pocasti nista ne placas od sebe dajes jedino vikend. Ako je toliko vrijedan respect svako zna svoje.
Trappist
Posts: 4277
Joined: 12/09/2020 08:52

#36 Re: Teambuilding za firme - prijedlozi

Post by Trappist »

stubrijez wrote: 11/06/2021 11:27 Sisari na drzavnoj sisi idu na tim bilding radnim danom plus dobiju prida dnevnicu. Ovde je prica za privatnike. Ja sam isao na dva pomenita raftinga zato sto to gotivim, bilo je i tu hejtera koji su nesto bili antiprotivni pa nisu isli, ne znaju ni oni zasto... Ja ne vidim nista lose u tome, druzis se sa kolegama u drukcijem okruzenju, firma pocasti nista ne placas od sebe dajes jedino vikend. Ako je toliko vrijedan respect svako zna svoje.
Evo samo moje potvrde o cemu sam gore pisao :thumbup:
konami666
Posts: 2498
Joined: 11/05/2015 21:57

#37 Re: Teambuilding za firme - prijedlozi

Post by konami666 »

Mi smo išli u London i Vegas ali druga zemlja - drugi standard :)
User avatar
stubrijez
Posts: 1070
Joined: 09/11/2012 11:12

#38 Re: Teambuilding za firme - prijedlozi

Post by stubrijez »

koja tebe jaro muka natjera ovde..?
User avatar
shbc
Posts: 3343
Joined: 20/07/2012 12:13

#39 Re: Teambuilding za firme - prijedlozi

Post by shbc »

Ja komentara, k'o da ce ih puskom tjerati...

Druze probaj planinarenje, preko dana unajmite vodica da vas voda, poslije odete u neki dom, organizujete rostilj i aktivnosti tipa povlacenja uzeta, fudbala, odbojke... Neke aktivnosti na rijeci tipa raftinga, splavarenja i slicno... Danas su te avanturne aktivnosti dosta popularne, a i priroda ima taj neki uticaj na ljude da ih smiruje i zblizava.
izvrsni direktor
Posts: 9321
Joined: 20/12/2018 16:11

#40 Re: Teambuilding za firme - prijedlozi

Post by izvrsni direktor »

Jebo menaDJera koji ne zna sta radnici zele za team buildung tj koje su im preferencije, ukljucujuci i pokretaca teme, druzis li ti se ljudino sa kolegama, pricas li sa njima kad?
Drugo, jebo firmu koja puskom tjera radnike da idu na team building.
Trece jebo firmu koja bi radnicima da vikend oduzme radi team buildinga. Prihvatljivo je samo u slucaju da se ide u inostranstvo.
User avatar
mayab
Posts: 27122
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#41 Re: Teambuilding za firme - prijedlozi

Post by mayab »

50 ljudi držati na jednom mjestu za tzv.timbilding, meni izgleda nemoguća misija , puno je 50 individua , svaka drugačija od druge.

Toliku ekipu je teško i na piće povesti.
Barem meni tako izgleda!

Nego počasti ih ručkom u firmi, a podijeli koverte sa nešto kešovanija, svi će biti sretni i veseli :thumbup:
Post Reply